Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξωσωματικη με φυσικο κυκλο


Recommended Posts

Χris μου σε ευχαριστω πολυ. Ασε τι χαρα ηταν αυτη

Μολις με πηρε τηλ ο γιατρος ετρεμαν τα ποδια μου. Και μετα εβαλα τα κλαματα. Τα εχασα.

Θαλασσα μου δεν μπορουσα να μιλησω μου εχει στειλει email αλλα δεν μπορω να το διαβασω απο το τηλ. Την δευτερα θα παω να τον δω απο κοντα

 

Εμενα οταν με πηρε τηλ ετρωγα κ κοντεψα να πνιγω

Και μετα εννοειται γελουσα κ εκλαιγα συγχρονως... αν με εβλεπε κανεις εκεινη την στιγμη θα νομιζε οτι ειμαι τρελη

Μια μερα θα τα σκεφτομαστε ολα αυτα κ θα γελαμε 😉😉😉

Τωρα περιμενουμε την Δευτερα να δουμε διαιρεσεις και ποια μερα τα κατεψυξε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 563
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμενα οταν με πηρε τηλ ετρωγα κ κοντεψα να πνιγω

Και μετα εννοειται γελουσα κ εκλαιγα συγχρονως... αν με εβλεπε κανεις εκεινη την στιγμη θα νομιζε οτι ειμαι τρελη

Μια μερα θα τα σκεφτομαστε ολα αυτα κ θα γελαμε 😉😉😉

Τωρα περιμενουμε την Δευτερα να δουμε διαιρεσεις και ποια μερα τα κατεψυξε

 

Λοιπον τωρα διαβασα το email ελεγε 2 γονιμοποιημενα ωαρια καταψυξη 1ης μερας.

Μου ειπε οτι τα εβαλε στην καταψυξη. Ουτε διαιρεσεις ουτε τιποτα αλλο.

Δεν ξερω απο αυτα καθολου.

Ειναι κακο που τα εβαλε κατευθειαν στην καταψυξη;;;;;;

Παει θα τον καψω απο τη σκεψη τον εγκεφαλο μου.....οτι εχει μεινει δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις δεν μπορεί να δώσει πληροφορίες για γιατρούς και κέντρα που υποστηρίζουν τους φυσικούς??

:cry::cry:

 

Κανεις γιατρος δεν υποστηριζει 100% τους φυσικους παρα μονο αν ειναι μονοδρομος π.χ λογω πτωχης ανταποκρισης ή αλλων θεματων υγειας.

Εγω οπως εχω ηδη πει δεν εκανα φυσικο εκανα τροποποιημενο. Ο γιατρος μου δεν κανει φυσικους. Αν θελεις στοιχεια πες μου να σου στειλω μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις δεν μπορεί να δώσει πληροφορίες για γιατρούς και κέντρα που υποστηρίζουν τους φυσικούς??

:cry::cry:

 

Εμενα ο γιατρος μου υποστηριζει τους φυσικους-εχω ενα εμβρυο 3ων ημερων στη κρυοσυντηριση απο εντελως φυσικο κυκλο. Ομως δυστιχως ειμαι απο επαρχεια και το κεντρο που πηγαινω ειναι εδω στη πολη μου..παντως αν θες στο στελνω πμ που ειμαστε και ποιο κεντρο ειναι.. ολα θα παμε καλα!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον τωρα διαβασα το email ελεγε 2 γονιμοποιημενα ωαρια καταψυξη 1ης μερας.

Μου ειπε οτι τα εβαλε στην καταψυξη. Ουτε διαιρεσεις ουτε τιποτα αλλο.

Δεν ξερω απο αυτα καθολου.

Ειναι κακο που τα εβαλε κατευθειαν στην καταψυξη;;;;;;

Παει θα τον καψω απο τη σκεψη τον εγκεφαλο μου.....οτι εχει μεινει δηλαδη.

 

 

Μαριζακι μου καθε εμβρυολογος ακολουθει αλλη τακτικη..καποιοι τα καταψυχουν τη 1η μερα, καποιοι 3η καποιοι στο σταδιο της βλαστοκυστης..ας εχουμε εμπιστοσυνη η καθε μια στο κεντρο της..κατι ξερουν αυτοι καλητερα απο μας..

Link to comment
Share on other sites

Μαριζακι μου καθε εμβρυολογος ακολουθει αλλη τακτικη..καποιοι τα καταψυχουν τη 1η μερα, καποιοι 3η καποιοι στο σταδιο της βλαστοκυστης..ας εχουμε εμπιστοσυνη η καθε μια στο κεντρο της..κατι ξερουν αυτοι καλητερα απο μας..

 

Ναι δικιο εχεις. Ας αφησω το γοατρουλι μου να τα αναλαβει αυτα, οπως εκανε μεχρι στιγμη.

Αυριο θα γυρισει ο αντρας μου (εχει ερθει κρητη) για να δουμε τι θα κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις δεν μπορεί να δώσει πληροφορίες για γιατρούς και κέντρα που υποστηρίζουν τους φυσικούς??

:cry::cry:

 

Θα σου ελεγα αρκουλη σοβαρος επιστημονας και το εχει τον φυσικο

 

Δες τον δεν χανεις τιποτα καλη τυχη

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Annamariag77, τουλάχιστον έχω ένα όνομα. Είδα κ από κάποιες κοπέλες παλαιότερα που έλεγαν για τον Σφακιανουδη. Θαλασσα1982 ευχαριστώ που προθυμοποιήθηκες αλλά είμαι Αθηνά και νομίζω ειδικά για φυσικούς που χρειάζεται αρκετή παρακολούθηση, η επαρχία μου πέφτει λίγο μακριά. Μariza77 δυστυχώς το έχω καταλάβει κ εγώ ότι δεν υποστηρίζουν πολλοί γιατροί τους φυσικούς, αλλά για να έχουν κάνει τόσες κοπέλες προφανώς υπάρχουν γιατροί που τους κάνουν. Κάθε περιστατικό είναι διαφορετικο, οπότε είναι βασικο να υπάρχει ένας γιατρός που να ξερει από φυσικούς και να μην είναι αρνητικός. Τώρα αν θα προκύψει τροποποιημένος, τελείως φυσικός η κάτι αλλο εξαρτάται ούτως η άλλως από πολλούς παράγοντες. Οπότε Ναι,αν μπορείς στείλε μου τον δικό σου, κάθε πληροφορία είναι χρήσιμη.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Annamariag77, τουλάχιστον έχω ένα όνομα. Είδα κ από κάποιες κοπέλες παλαιότερα που έλεγαν για τον Σφακιανουδη. Θαλασσα1982 ευχαριστώ που προθυμοποιήθηκες αλλά είμαι Αθηνά και νομίζω ειδικά για φυσικούς που χρειάζεται αρκετή παρακολούθηση, η επαρχία μου πέφτει λίγο μακριά. Μariza77 δυστυχώς το έχω καταλάβει κ εγώ ότι δεν υποστηρίζουν πολλοί γιατροί τους φυσικούς, αλλά για να έχουν κάνει τόσες κοπέλες προφανώς υπάρχουν γιατροί που τους κάνουν. Κάθε περιστατικό είναι διαφορετικο, οπότε είναι βασικο να υπάρχει ένας γιατρός που να ξερει από φυσικούς και να μην είναι αρνητικός. Τώρα αν θα προκύψει τροποποιημένος, τελείως φυσικός η κάτι αλλο εξαρτάται ούτως η άλλως από πολλούς παράγοντες. Οπότε Ναι,αν μπορείς στείλε μου τον δικό σου, κάθε πληροφορία είναι χρήσιμη.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

Καλησπέρα! Εγώ είχα κάνει φυσικό και τροποποιημένους φυσικούς λογω μη ανταπόκρισης στα φάρμακα στο Κέντρο Εξωσωματικής Αθηνών με τον Βασίλη Αθανασίου. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα ως ιατρό! Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα ραντεβού μαζί του για να αποκτήσεις ιδία άποψη. Καλή επιτυχία!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ Charra!

Δεν ξέρω πόσα ραντεβού θα χρειαστεί να κάνω για να αποφασίσω..στην εξωσωματική πηγα σχεδόν με κλειστά μάτια, χωρίς να το ψάξω πολύ επειδή μια φίλη είχε επιτυχία σε αυτόν τον γιατρό. Δε συνέβη όμως το ίδιο και σε εμένα. Έτσι είναι, όλοι είμαστε διαφορετικοί και μάλλον σκέφτομαι ότι τα πράγματα συμβαίνουν όταν είμαστε έτοιμοι γι'αυτα!

Αυτό που δεν καταλαβαίνω και θέλω να ρωτήσω, αν ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει, είναι πως μια γυναίκα με χαμηλή ανταπόκριση στα φάρμακα της εξωσωματικής (σε μακρύ η βραχυ πρωτοκολλο που είναι αρκετά τα φάρμακα), σε τροποποιημένο φυσικό κύκλο που παίρνει πολύ λιγότερα φάρμακα βγάζει πχ 3 ωάρια, τα οποία δεν είναι και τόσο λίγα σε σχέση με τα ελάχιστα φάρμακα που παιρνει..?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Charra!

Δεν ξέρω πόσα ραντεβού θα χρειαστεί να κάνω για να αποφασίσω..στην εξωσωματική πηγα σχεδόν με κλειστά μάτια, χωρίς να το ψάξω πολύ επειδή μια φίλη είχε επιτυχία σε αυτόν τον γιατρό. Δε συνέβη όμως το ίδιο και σε εμένα. Έτσι είναι, όλοι είμαστε διαφορετικοί και μάλλον σκέφτομαι ότι τα πράγματα συμβαίνουν όταν είμαστε έτοιμοι γι'αυτα!

Αυτό που δεν καταλαβαίνω και θέλω να ρωτήσω, αν ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει, είναι πως μια γυναίκα με χαμηλή ανταπόκριση στα φάρμακα της εξωσωματικής (σε μακρύ η βραχυ πρωτοκολλο που είναι αρκετά τα φάρμακα), σε τροποποιημένο φυσικό κύκλο που παίρνει πολύ λιγότερα φάρμακα βγάζει πχ 3 ωάρια, τα οποία δεν είναι και τόσο λίγα σε σχέση με τα ελάχιστα φάρμακα που παιρνει..?

 

Αυτο συνεβει σε εμενα εκανα 2 εξωσωματικες βραχυ πρωτοκολο, με αμη 0,29 και στην πρωτη ειχα δυο ωαρια που εφτασαν 10 χιλ και δεν μεγαλωσαν και επαιρνα 4 ενεσεις επι 75 και διεκοψα. Στη δευτερη 5 επι 75 και κανενα ωαριο και ξαναδιεκοψα. Και τωρα τροποποιημενο ειχα αρχικα 4 ωαρια και στο τελος πηραμε δυο που γονιμοποιηθηκαν και εκανα μονο 3 μερες ενεσεις 3 των 75.

Νομιζω οτι απλα ο οργανισμος στις μεγαλες δοσεις δεν αντιδρα σε αντιθεση με τις μικρες σε εμας τις πτωχες.

Σου εχω στειλει και μηνυμα κοριτσι

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Charra!

Δεν ξέρω πόσα ραντεβού θα χρειαστεί να κάνω για να αποφασίσω..στην εξωσωματική πηγα σχεδόν με κλειστά μάτια, χωρίς να το ψάξω πολύ επειδή μια φίλη είχε επιτυχία σε αυτόν τον γιατρό. Δε συνέβη όμως το ίδιο και σε εμένα. Έτσι είναι, όλοι είμαστε διαφορετικοί και μάλλον σκέφτομαι ότι τα πράγματα συμβαίνουν όταν είμαστε έτοιμοι γι'αυτα!

Αυτό που δεν καταλαβαίνω και θέλω να ρωτήσω, αν ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει, είναι πως μια γυναίκα με χαμηλή ανταπόκριση στα φάρμακα της εξωσωματικής (σε μακρύ η βραχυ πρωτοκολλο που είναι αρκετά τα φάρμακα), σε τροποποιημένο φυσικό κύκλο που παίρνει πολύ λιγότερα φάρμακα βγάζει πχ 3 ωάρια, τα οποία δεν είναι και τόσο λίγα σε σχέση με τα ελάχιστα φάρμακα που παιρνει..?

 

Η Μαρίζα σου έδωσε την καταλληλότερη απάντηση! Οι φτωχές ανταποκρίτριες χρειαζόμαστε μικρή δόση φαρμάκου. Όσον αφορά στο θέμα γιατρού να κανεις όσα ραντεβού αντέχεις (σίγουρα χωρίς υπερβολές) και να επιλέξεις τον γιατρό που θα σου εμπνεύσει εμπιστοσύνη και ασφάλεια!!! Ειναι απόφαση ζωής!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μια απορία ελπίζω να γνωρίζετε

Σε λίγες μέρες θα κάνω ωοληψια και εκτός του άγχος ολης της διαδικασίας με αγχώνει περισσότερο η στιγμή της εμβρυομεταφορας μόνο που θα δω τον κόλποδιαστολεα με πιανει φόβος και πανικός και δε σίγουρα εκείνη τη στιγμή δεν βοηθάει τη διαδικασία

Γνωριζετε αν η τοποθέτηση των εμβρύων γίνεται με νάρκωση;

Ώστε τη στιγμή που θα βάζει τα έμβρυα να μην καταλάβω τίποτα

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μια απορία ελπίζω να γνωρίζετε

Σε λίγες μέρες θα κάνω ωοληψια και εκτός του άγχος ολης της διαδικασίας με αγχώνει περισσότερο η στιγμή της εμβρυομεταφορας μόνο που θα δω τον κόλποδιαστολεα με πιανει φόβος και πανικός και δε σίγουρα εκείνη τη στιγμή δεν βοηθάει τη διαδικασία

Γνωριζετε αν η τοποθέτηση των εμβρύων γίνεται με νάρκωση;

Ώστε τη στιγμή που θα βάζει τα έμβρυα να μην καταλάβω τίποτα

 

Δεν εχω προσωπικη αποψη, εχω διαβασει απο αλλες κοπελες πως δεν σου κανουν μεθη. Αλλας ας πει καποια που εχει κανει.

Με το καλο η ωοληψια αρχικα, και στη συνεχεια η εμβρυομεταφορα. Ποσα ωαριακια εχεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια, Charra εσύ με τον τροποποιημένο και τους φυσικούς είχες καλό αποτέλεσμα κι εσύ annamariag77 πως πήγες?

Δηλαδή τον προτείνετε τον φυσικό?

Δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί, εγώ είμαι 38 ετών και έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα, εκτός του ότι δεν εβγαλα και πολλά ωάρια με τα φάρμακα. Ο σύζυγος έχει σοβαρή ολιγοασθενοαζωοσπερμια (μεγάλη και η λέξη!) και εγώ-ακόμα τουλάχιστον- χωρίς καποιο εμφανές πρόβλημα (και μακάρι να μείνει έτσι).

Αλλά φοβάμαι μήπως οι φυσικοί κύκλοι με πρόβλημα στο σπέρμα δεν είναι ιδανικοί. Γιατί στη δική μας περίπτωση από τα 3 ωάρια που ήταν κατάλληλα, γονιμοποιηθηκε μόνο το ενα και ο γιατρός προβληματιστηκε... κ τώρα προβληματίζομαι κ εγώ..μήπως παίζει κ άλλο θέμα?? Μήπως θα έπρεπε να γονιμοποιηθουν περισσότερα? Κ αλλά άγχη, κ άλλες εξετάσεις??

Οπότε στο φυσικό με ενα ωάριο τι θα γίνει..μάλλον δε θα γονιμοποιούνται κιόλας και δε θα καταψυχουμε,οποτε κ άλλες απώλειες.

Συγγνώμη αλλά με έπιασε μια απογοήτευση. Δε θέλω να το βάζω κάτω, αλλά πολλή δυσκολία, πολλές σκέψεις και μεγάλη άγνοια!

Θα τα καταφέρουμε όμως, που θα πάει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προσωπικη αποψη, εχω διαβασει απο αλλες κοπελες πως δεν σου κανουν μεθη. Αλλας ας πει καποια που εχει κανει.

Με το καλο η ωοληψια αρχικα, και στη συνεχεια η εμβρυομεταφορα. Ποσα ωαριακια εχεις;

 

Το γνωρίζω ότι δεν κανουν άλλα αν υπάρχει κάποια γυναίκα που έχει εκείνη τη στιγμη περισσότερο άγχος μήπως ζήτησε ελαφριά μεθη;

Ευχαριστω πάρα πολύ!!!! 15 ωαριακια

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μια απορία ελπίζω να γνωρίζετε

Σε λίγες μέρες θα κάνω ωοληψια και εκτός του άγχος ολης της διαδικασίας με αγχώνει περισσότερο η στιγμή της εμβρυομεταφορας μόνο που θα δω τον κόλποδιαστολεα με πιανει φόβος και πανικός και δε σίγουρα εκείνη τη στιγμή δεν βοηθάει τη διαδικασία

Γνωριζετε αν η τοποθέτηση των εμβρύων γίνεται με νάρκωση;

Ώστε τη στιγμή που θα βάζει τα έμβρυα να μην καταλάβω τίποτα

 

Στην ωοληψια σου κάνουν μέθη...

Στη μεταφορά δε χρειάζεται...πιο πολυ ενοχλεί ο κολπικος υπέρηχος παρά ο διαστολέας...

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Karamela_ki! Στην εμβρυομεταφορα πρέπει να έχεις πιει αρκετό νερό για να είναι γεμάτη η κύστη και προφανώς πρέπει να κρατιέσαι για να μην τα κάνεις πάνω σου! ;) Αν κάνεις μέθη, είναι προφανές ότι δε θα λειτουργούν οι σφιγκτήρες στην κύστη.

Αλλά εντάξει, μην το παίρνεις και τόσο βαριά. Είναι ενοχλητικός ο κολποδιαστολεας, αλλά δε θα κάνεις μέθη πχ για να πας να κάνεις ΠΑΠ.. χαλαρά και όλα θα πάνε τέλεια. Έτσι κ αλλιώς κρατάει ελάχιστα.

Link to comment
Share on other sites

Charra έχεις δίκιο ότι είναι απόφασης ζωής! Κυριολεκτικά όμως ;)

Mariza77 το είδα το μήνυμα, σου έστειλα κ εγώ. Το πήρες??

Είμαι κ καινούρια εδώ κ δεν είμαι σίγουρη ότι τα κάνω σωστά..άρα πες μου για να τσεκάρω.

Α ναι, το πήρες, γιατί μου απάντησες κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ είχα κάνει φυσικό και τροποποιημένους φυσικούς λογω μη ανταπόκρισης στα φάρμακα στο Κέντρο Εξωσωματικής Αθηνών με τον Βασίλη Αθανασίου. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα ως ιατρό! Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα ραντεβού μαζί του για να αποκτήσεις ιδία άποψη. Καλή επιτυχία!

 

Charra είχες θετικο αποτέλεσμα με τον κ.Αθανασίου σε αυτούς τους κύκλους που λες??

Link to comment
Share on other sites

Charra είχες θετικο αποτέλεσμα με τον κ.Αθανασίου σε αυτούς τους κύκλους που λες??

Καλημέρα!!! Σορρυ που μπαίνω σφήνα και ίσως το εχω ξαναπεί! Προςωπικη εμπειρία! Ο Συγκεκριμένος γιατρος ηθελε να μας βάλει να κάνουμε 3-4 σπερματεγχυσεις με 0-1% μονο επι τοπία κίνηση σπερματοζωαρίων( ζωηρή 0% φυςικα και μετα εξωσωματικη! Σίγουρη αποτυχία!!!!Και μας ζήτησε και τα μαλλιά της κεφαλής του( για να πληρώνει τα χρυσά σαλόνια)! Ευτυχως που ειχαμε ψαχτεί και φύγαμε τρέχοντας! Αν είχαμε τσιμπήσει ακομα εκει θα ήμασταν να προσπαθούμε!

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενη τελικά εσείς που πήγατε αν επιτρέπεται και είχες το επιθυμητο αποτέλεσμα? Με φυσικούς κύκλους τα καταφερες? Αν δε θες να γράψεις εδώ στείλε μου προσωπικο μήνυμα. Σε ευχαριστώ πολύ.

Πάντως τελικά βλέπω ότι κάθε γιατρός έχει ασθενείς ευχαριστημένους και δυσαρεστημένους. Να κρίνεται μήπως εκ του αποτελέσματος το αν θα συμπαθήσουμε το γιατρο η όχι? Απλά αναρωτιέμαι..

Link to comment
Share on other sites

Ελενη τελικά εσείς που πήγατε αν επιτρέπεται και είχες το επιθυμητο αποτέλεσμα? Με φυσικούς κύκλους τα καταφερες? Αν δε θες να γράψεις εδώ στείλε μου προσωπικο μήνυμα. Σε ευχαριστώ πολύ.

Πάντως τελικά βλέπω ότι κάθε γιατρός έχει ασθενείς ευχαριστημένους και δυσαρεστημένους. Να κρίνεται μήπως εκ του αποτελέσματος το αν θα συμπαθήσουμε το γιατρο η όχι? Απλά αναρωτιέμαι..

 

Νομιζω πως οχι η ανθρωπεια και ο επαγγελματισμος καθε γιατρου φαινεται ανεξαρτητα απο το αποτελεσμα (δεν γνωριζω το συγκεκριμενο γιατρο) μιλαω γενικα

Link to comment
Share on other sites

Και πως γίνεται με τον ίδιο γιατρό κάποιοι να είναι κατενθουσιασμένοι και άλλοι τελείως απογοητευμένοι?

Εγώ νομίζω ότι υπάρχουν κ αλλά κριτήρια με τα οποία κρίνουμε το γιατρό. Μακάρι να ήταν η ανθρωπιά και ο επαγγελματισμός όπως λες.

Εγώ από την εμπειρία μου είδα ότι η εμπιστοσύνη μου στο γιατρό και στο κέντρο αμφισβητήθηκε συχνά και δεν ήταν επειδή ο γιατρός δεν ήταν καλός. Απλά κατάλαβα ότι πίσω από τις εξωσωματικες κρύβεται μια ολόκληρη βιομηχανία με πολύ χρήμα και δυστυχώς όχι αρκετή γνώση (ακόμα). Οι γιατροί δε μας βλέπουν σαν ξεχωριστά περιστατικά, αλλά σαν "άλλη μία" περίπτωση, δε μας αφιερώνουν τον απαραίτητο χρόνο και τελικά είναι τόσα τα στάδια τα οποία μπορεί κάτι να μην πάει καλά, που κ εμείς μέσα στο άγχος μας κάπου πρέπει να ρίξουμε το φταίξιμο. :oops:

Ίσως ακόμα εγώ να μην έχω βρει έναν γιατρό που να μου ταιριάζει.

Μακάρι να ήταν πιο ξεκάθαρα τα πράγματα, να ήταν κάποιοι καλοί στους φυσικούς, άλλοι κάπου αλλού, πιο ολοκληρωμένη προσέγγιση και όχι μόνο ότι ξέρει ο καθένας, δεν ξέρω, νιώθω ότι υπάρχει ένα χάος.

Περίεργη είμαι?? Χαχαχα..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...