Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξωσωματικη με φυσικο κυκλο


Recommended Posts

Αχ!!!!! Με το καλο και το τριτο της παρεας....και εγω περιμενω σε καμια εβδομαδα να ξεκινησω. Παλι τροποποιημενο θα κανεις; χιλια συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις. Να με ενημερωνεις για την πορεια σου για να παιρνω δυναμη.

 

Σε ευχαριστω πολυ πολυ marizaki μου γλυκο!!!ευχομαι και συ συντομα να εχεις τα εμβρυακια σου!!!σε καμια βδομαδα περιμενω και γω περιοδο οποτε ισως ξεκιναμε και μαζι..θα δεινει θαρρος η μια στην αλλη!!δεν ξερω τι θα κανουμε, ρωτησα το γιατρο και μου πε θα δουμε πρωτα τις ορμονολογικες. Ολα καλα θα μας πανε θα δεις!!ο θεος δεν μας αφηνει..οποτε θες στελνε μου και πμ.Αν μπορω να σου απαντησω ή να βοηθησω σε κατι που σε απασχολει θα μαι κανεις πολυ χαρουμενη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 563
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κάνε από μόνη σου ΑΜΗ, αν θες, έτσι να έχετε πλήρη εικόνα... Η fsh ανεβοκατεβαίνει από κύκλο σε κύκλο μέχρι να πάρει μια και καλή την ανιούσα οπότε μην ανησυχείς! Μπορει πχ τον επόμενο μήνα να είναι και λίγο πιο χαμηλή! Την οιστραδιόλη να προςέχεις στην αρχή του κύκλου να ειναι κάτω από 50 αλλιως δίνει ψευδώς χαμηλή fsh! Φτωχή ανταπόκριση στα φάρμακα ειναι αυτό ακριβως που είπες... Εγώ δε δεν είχα καμία ανταπόκριση! Είτε έκανα διέγερση είτε όχι μόνο ένα ωοθυλάκιο παρήγαγα! Καλή αρχή Miss Sunshine και όλα να σου πάνε σούπερ κοριτσάρα μου!!! :-D

 

Charra σ ευχαριστώ πολύ κι ανταποδίδω!

Η οιστραδιόλη είναι σταθερά γύρω στο 35.

Αυτό δηλαδή με τη φτωχή ανταπόκριση ο μόνος τρόπος να το μάθεις είναι όταν θα κάνεις εξωσωματική?

Κι αν δεν ανταποκριθείς σε κάποιο σχήμα,δεν είναι πιθανό αλλάζοντας το να ανταποκριθείς?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι τη AMH δεν τη θεωρω καθολου αξιοπιστη. Εμενα μου εβγαλε μια τιμη που φανερωνει σουπερ γονιμοτητα για την ηλικια μου, ενω fsh παιζω απο 10 μεχρι 13 (σε ενα αλλο εργαστηριο μου τη βγαλανε 18 μια φορα). Ρωταω το γιατρο για ολα αυτα:γιατι η amh τοσο?γιατι τοσο μεγαλες αποκλησεις απο εργαστηριο σε εργαστηριο?γιατι με fsh 13 εβγαλα ενα πολυ καλο ωαριο που εξελιχθηκε σε ενα τελειο εμβρυο ενω με 12 εβγαλα ενα τζουφιο?απαντησεις δεν παιρνω και απο οτι εχω καταλαβει ο γιατρος δεν βρησκει σκοπιμο να ασχοληθει με την αναλυση των ορμονολογικων! Τελικα ολα κρινονται εκ του αποτελεσματος (ανταποκριση, ωριμα ωαρια... κτλ)οι ορμονολογικες ειναι απλες ενδειξεις κοριτσια!καλη τυχη σε ολες μας!!

 

Θάλασσα συμφωνώ απόλυτα!Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι που ήταν επιλογή ο φυσικός,αφού η υπομονή μου εξαντλήθηκε κι επόμενο βήμα ήταν ή ο τροποποιημένος ή με φάρμακα πάω για δοκιμή με φάρμακα τον Ιούνη!

FSH 8,7 από 7,5 πριν εναμιση χρόνο!ΑΜΗ δε μου εχει ζητησει κανενας εξωσωματικός ακόμα.

Κι ο θεός βοηθός!

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια!!

Και μια ερώτηση.Τί σημαίνει ''δεν είχα ανταπόκριση στα φάρμακα''?Κάνατε λίγα ωάρια???

 

Καλημερα!!!

Ακριβως αυτο...εφτα ωοθυλακια με μονο δυο ωαρια

Link to comment
Share on other sites

Charra σ ευχαριστώ πολύ κι ανταποδίδω!

Η οιστραδιόλη είναι σταθερά γύρω στο 35.

Αυτό δηλαδή με τη φτωχή ανταπόκριση ο μόνος τρόπος να το μάθεις είναι όταν θα κάνεις εξωσωματική?

Κι αν δεν ανταποκριθείς σε κάποιο σχήμα,δεν είναι πιθανό αλλάζοντας το να ανταποκριθείς?

 

Καλημερα! Στη πράξη θα το διαπιστώσει κανείς στη πρωτη διεγερση αλλά και οι ορμονικές (ΑΜΗ, FSH, LH, E2) κρούουν τον κώδωνα του κινδύνου αν τυχόν δείξουν πολύ φτωχό απόθεμα. Επίσης, αν η γυναικα εχει στο ιστορικό της χειρουργεία στις ωοθήκες επίσης είναι πιθανό να εχουν "πειραχτεί" και να μην ανταποκρίνονται καλά σε διεγερση. Εννοείται ότι δοκιμάζονται διαφορα φαρμακευτικά ήπια σχήματα σε μια τέτοια περίπτωση! Δεν υπάρχει ομως καμια ένδειξη να μπεις σε αυτό το τρυπάκι!

 

Ευτυχώς εχεις καλή fsh άρα τα ωάριά σου θα ειναι ποιοτικά! Αυτό είναι το πιό σημαντικό! Λίγα και καλά χρειάζονται για να γινει η "δουλειά"! Καλή επιτυχία στη διεγερση! Θα περιμένω νέα σου!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θάλασσα συμφωνώ απόλυτα!Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

 

καλή επιτυχία και σε σενα φίλη μου!σε παρακολουθώ να ξέρεις!δοκιμασε σε παρακαλώ το τροποποιημένο!

Link to comment
Share on other sites

Θάλασσα και Charra σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση!

Θα ενημερώνω κι εννοείται ότι σας παρακολουθώ και εγώ!

Και περιμένω ποιά θα έχει πρώτη τα ευχάριστα νέα για να πάρουμε σειρά και οι υπόλοιπες!!:)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια (θαλασσα, xris....) κανα νεο; ξεκινησατε; εγω ακομα στην αναμονη!!!

 

..Και γω στην αναμονη..περιμενω να αδιαθετήσω-λογικά αύριο, ωστε να κανω ορμονολογικες..εσυ ποτε λες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια (θαλασσα, xris....) κανα νεο; ξεκινησατε; εγω ακομα στην αναμονη!!!

 

Ξεκινησα mariza μου. Εκανα ορμονικες χθες οι οποιες ηταν καλες. Μου ειπε οτι τελος της εβδομαδας θα κανουμε υπερηχο. Αντε να ξεκινησεις κ εσυ να βαδιζουμε παρεα

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα mariza μου. Εκανα ορμονικες χθες οι οποιες ηταν καλες. Μου ειπε οτι τελος της εβδομαδας θα κανουμε υπερηχο. Αντε να ξεκινησεις κ εσυ να βαδιζουμε παρεα

 

Αντε με το καλο Xris και ο υπερηχος τελος τη βδομαδας!!και γω μαζι σας θα πηγαινω μαλλον..θα κανεςι φυσικο ή τροποποιημενο?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω κι εγώ τροποποιημένο!Κι αν πάρω τα φάρμακα αύριο τον επόμενο μηνα

διέγερση.Ειχα ενδοιασμούς αν μπορεί να γίνει αυτό αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω κι εγώ τροποποιημένο!Κι αν πάρω τα φάρμακα αύριο τον επόμενο μηνα

διέγερση.Ειχα ενδοιασμούς αν μπορεί να γίνει αυτό αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Καλη επιτυχια για αυριο και μακαρι τα φαρμακα να μη τα χρησιμοποιησεις!! Θα κανουμε ανταλλαγη πληροφοριων για το τ.φ.κ

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω κι εγώ τροποποιημένο!Κι αν πάρω τα φάρμακα αύριο τον επόμενο μηνα

διέγερση.Ειχα ενδοιασμούς αν μπορεί να γίνει αυτό αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Ειναι πολυ μικρη η δοση και ο οργανισμος τα αποβαλει αμεσως, τις επομενες μερες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε με το καλο Xris και ο υπερηχος τελος τη βδομαδας!!και γω μαζι σας θα πηγαινω μαλλον..θα κανεςι φυσικο ή τροποποιημενο?

 

Ευχαριστω πολυ θαλασσα. Αντε με το καλο να ξεκινησεις παλι.Να πανε ολα καλα κ να μαζεψετε αλλο ενα. Κ αυτη τη φορα θα πας με τροποποιημενο? Πες μου κατι.θυμασαι ποια μερα κανατε την ωοληψια τις προηγουμενες φορες?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ θαλασσα. Αντε με το καλο να ξεκινησεις παλι.Να πανε ολα καλα κ να μαζεψετε αλλο ενα. Κ αυτη τη φορα θα πας με τροποποιημενο? Πες μου κατι.θυμασαι ποια μερα κανατε την ωοληψια τις προηγουμενες φορες?

 

Σε ευχαριστω πολυ Xris μου!! ευχομαι αυτος ο μηνας να ειναι ιδιαιτερα αυγουλοπαραγωγικος για ολη τη παρεουλα μας!!δεν ξερω αν θα κανουμε φυσικο ή τροποιποιημενο το κυκλο αυτο..θα εξαρτηθει απο τις ορμονολογικες μου ειπε ο γιατρος. Σχετικα με την ωοληψια ρωτας ποια μερα του κυκλου φανταζομαι ε?γενικα καναμε ωοληψια την 13η με 14η παντα στο φυσικο, τοτε ειχα και ωορηξια δηλαδη ετσι κι αλλιως οπως το υπολογιζα, στο τροποποημενο φτασαμε στη 16η γιατι το ωαριο του κυκλου ηταν ετοιμο αλλα τα αλλα 2 ηταν μικροτερα οποτε τα ενισχησαμε μια μερα ακομα, ενω εκανα και δυο ενεσεις (2 πρωινα) ωστε να μη ''σπασει'' το του κυκλου. Τελικα οταν ειδαμε οτι και τα 3 ηταν ετοιμα (και απο το πουθενα αρχισε να μεγαλωνει και ενα 4ο το οποιο δεν αξιοποιησαμε τελικα) εκανα την ενεση για την ωοληψια και μετα απο 2 μερες και ωοληψια. Ελπιζω να ημουνα κατανοητη κα να εβγαλες νοημα. Αντε με το καλο ο υπερηχος και να μας ενημερωνεις για το πως προχωρας!! να Ευχηθω να εχεις ενα τελειο αυγουλακι ή 2-3 τελεια αυγουλακια θα κανεις φυσικο η τροποποιμενο δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω κι εγώ τροποποιημένο!Κι αν πάρω τα φάρμακα αύριο τον επόμενο μηνα

διέγερση.Ειχα ενδοιασμούς αν μπορεί να γίνει αυτό αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Με το καλο Miss sunshine!!Θα δεις πως αυτος ο μηνας θα ειναι πολυ τυχερος για σενα!δεν ταιριαζει σε ολες ο φυσικος..σε παρα πολλα κοριτσια βοηθαει πολυ ο τροποιημενος (και μονο πως εχεις ασφαλιστικη δυκλιδα για το ωαριο του κυκλου με τον τροποποιημενο ειναι πολυ ενθαρρυντικο). Και γω θα προτιμησω αν εχω καλες ορμονολογικες να κανω παλι τροποποιημενο μηπως και τελειωνω γιατι με το φυσικο θα ειναι παλι σα να πηγαινω στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα.. να θυμασαι πολλα κοριτσια απο εδω εκανα το παιδακι τους με τροποιημενο!!!!μπαινε δυναμικα και ενημερωνε μας!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο Miss sunshine!!Θα δεις πως αυτος ο μηνας θα ειναι πολυ τυχερος για σενα!δεν ταιριαζει σε ολες ο φυσικος..σε παρα πολλα κοριτσια βοηθαει πολυ ο τροποιημενος (και μονο πως εχεις ασφαλιστικη δυκλιδα για το ωαριο του κυκλου με τον τροποποιημενο ειναι πολυ ενθαρρυντικο). Και γω θα προτιμησω αν εχω καλες ορμονολογικες να κανω παλι τροποποιημενο μηπως και τελειωνω γιατι με το φυσικο θα ειναι παλι σα να πηγαινω στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα.. να θυμασαι πολλα κοριτσια απο εδω εκανα το παιδακι τους με τροποποιημενο!!!!μπαινε δυναμικα και ενημερωνε μας!!

Σ ευχαριστώ πολύ θάλασσα για το κουραγιο και την ελπίδα που μου δινεις!

Σημερα,7η μέρα του πρωτου τροποποιημένου αφού εκανα LH και οιστραδιόλη ο γιατρός μου είπε αυριο να κανω 2 μεριοναλ και orgalutran,να ξανακανω αυριο τις δύο ορμόνες και αναλόγως,το πιθανότερο θα είναι το βράδυ να κάνω pregnyl,8η μόλις μέρα του κύκλου!

Πολύ περίεργο μου φαίνεται!Ο κύκλος μου είναι 26 μέρες και περίμενα τη 12η ωοληψία.Να πέσαμε σε μικρό κύκλο???

Για να δούμε!!

Πάντως,δυστυχώς,ο γιατρός μου είπε ότι τροποποιημένος είναι με ένα ωάριο,αλλιώς είναι διέγερση!!!Αρνείται να κανει τροποποιημενο με παραπανω από 1 ωαριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Xris μου!! ευχομαι αυτος ο μηνας να ειναι ιδιαιτερα αυγουλοπαραγωγικος για ολη τη παρεουλα μας!!δεν ξερω αν θα κανουμε φυσικο ή τροποιποιημενο το κυκλο αυτο..θα εξαρτηθει απο τις ορμονολογικες μου ειπε ο γιατρος. Σχετικα με την ωοληψια ρωτας ποια μερα του κυκλου φανταζομαι ε?γενικα καναμε ωοληψια την 13η με 14η παντα στο φυσικο, τοτε ειχα και ωορηξια δηλαδη ετσι κι αλλιως οπως το υπολογιζα, στο τροποποημενο φτασαμε στη 16η γιατι το ωαριο του κυκλου ηταν ετοιμο αλλα τα αλλα 2 ηταν μικροτερα οποτε τα ενισχησαμε μια μερα ακομα, ενω εκανα και δυο ενεσεις (2 πρωινα) ωστε να μη ''σπασει'' το του κυκλου. Τελικα οταν ειδαμε οτι και τα 3 ηταν ετοιμα (και απο το πουθενα αρχισε να μεγαλωνει και ενα 4ο το οποιο δεν αξιοποιησαμε τελικα) εκανα την ενεση για την ωοληψια και μετα απο 2 μερες και ωοληψια. Ελπιζω να ημουνα κατανοητη κα να εβγαλες νοημα. Αντε με το καλο ο υπερηχος και να μας ενημερωνεις για το πως προχωρας!! να Ευχηθω να εχεις ενα τελειο αυγουλακι ή 2-3 τελεια αυγουλακια θα κανεις φυσικο η τροποποιμενο δηλαδη?

 

Ησουν απολυτα κατανοητη .εμεις ειπαμε για πρωτη φορα να παμε με φυσικο.να δουμε πως ειναι η ποιοτητα αν φυσικα καταφερουμε να βρουμε ωαριο. Οποτε δηλαδη η ωοληψια γινεται περιπου 13-14 μερα...αυτο που λες για δικλειδα ασφαλειας στον τροποποιημενο τι ακριβως εννοεις? Και στις δυο περιπτωσεις ( φυσικο κ τροποποιημενο ) δεν κανεις ενεση γοναδοτροπινης 36 ωρες πριν? Εσυ εκανες πρεγκνυλ ή καποια αλλη?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ θάλασσα για το κουραγιο και την ελπίδα που μου δινεις!

Σημερα,7η μέρα του πρωτου τροποποιημένου αφού εκανα LH και οιστραδιόλη ο γιατρός μου είπε αυριο να κανω 2 μεριοναλ και orgalutran,να ξανακανω αυριο τις δύο ορμόνες και αναλόγως,το πιθανότερο θα είναι το βράδυ να κάνω pregnyl,8η μόλις μέρα του κύκλου!

Πολύ περίεργο μου φαίνεται!Ο κύκλος μου είναι 26 μέρες και περίμενα τη 12η ωοληψία.Να πέσαμε σε μικρό κύκλο???

Για να δούμε!!

Πάντως,δυστυχώς,ο γιατρός μου είπε ότι τροποποιημένος είναι με ένα ωάριο,αλλιώς είναι διέγερση!!!Αρνείται να κανει τροποποιημενο με παραπανω από 1 ωαριο!!!

 

Κανατε υπερηχο σημερα? Τι μεγεθος ειχε το ωοθυλακιο?

Ολα καλα με την επιτροπη σημερα?

Εχουμε πεσει στα βαθια αλλα θα κολυμπησουμε

ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Ησουν απολυτα κατανοητη .εμεις ειπαμε για πρωτη φορα να παμε με φυσικο.να δουμε πως ειναι η ποιοτητα αν φυσικα καταφερουμε να βρουμε ωαριο. Οποτε δηλαδη η ωοληψια γινεται περιπου 13-14 μερα...αυτο που λες για δικλειδα ασφαλειας στον τροποποιημενο τι ακριβως εννοεις? Και στις δυο περιπτωσεις ( φυσικο κ τροποποιημενο ) δεν κανεις ενεση γοναδοτροπινης 36 ωρες πριν? Εσυ εκανες πρεγκνυλ ή καποια αλλη?

 

Καλα κανετε που ξεκινατε με φυσικο..ο φυσικος ειναι η τελεια μεθοδος για να δεις την ποιοτητα των ωαριων σου, αφου δεν κανεις καθολου διεγερση αρα το ωαριο που προκειπτει ειναι αυτο του κυκλου χωρις να εχει επηρεαστει καθολου απο φαρμακα και ορμονες! Η ωοληψια γινεται συνηθως τη μερα που θα ειχες ωορηξια (με πολυ μικρες αποκλισεις 1-2 μερες πιο πριν ή πιο μετα, αναλογα με το μεγεθος του ωαριου).

Εγω κανω την ovitrele και εχεις δικιο εννοειται..τοσο στο φυσικο οσο και στο τροποιημενο κανουμε ενεση γοναδοτροπινης. Με τον τροποποιημενο απο οτι μου ειπε ο γιατρος εχουμε ποσοστο 95% να παρουμε ωαριο λογο των ορμονων που λαμβανουμε, ενω στο φυσικο οπως εχουμε πει μπορει να μη βρουμε ωαριο ή να ειναι τζουφιο, γενικα αφηνομαστε σε αυτο που η γυναικεια μας φυση εχει προβλεψει για το συγκεκριμενο κυκλο..

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ θάλασσα για το κουραγιο και την ελπίδα που μου δινεις!

Σημερα,7η μέρα του πρωτου τροποποιημένου αφού εκανα LH και οιστραδιόλη ο γιατρός μου είπε αυριο να κανω 2 μεριοναλ και orgalutran,να ξανακανω αυριο τις δύο ορμόνες και αναλόγως,το πιθανότερο θα είναι το βράδυ να κάνω pregnyl,8η μόλις μέρα του κύκλου!

Πολύ περίεργο μου φαίνεται!Ο κύκλος μου είναι 26 μέρες και περίμενα τη 12η ωοληψία.Να πέσαμε σε μικρό κύκλο???

Για να δούμε!!

Πάντως,δυστυχώς,ο γιατρός μου είπε ότι τροποποιημένος είναι με ένα ωάριο,αλλιώς είναι διέγερση!!!Αρνείται να κανει τροποποιημενο με παραπανω από 1 ωαριο!!!

 

Εχει δικιο ο γιατρος σου..και γω τροποποιημενο φυσικο το αποκαλεσα αυτο που εκανα (5 μερες διεγερση) και μου ειπε ας μη κρυβομαστε οταν παρουμε φαρμακα δεν μιλαμε πια για φυσικο, μιλαμε για διεγερση. Τα περι τροποιημενου και τα λοιπα ειναι απλα μια προσπαθεια να χρυσωσουμε το χαπι (σχεδον κυριολεκτικα..χαχαχα).καλη επιτυχια για αυριο..ευχομαι καλα αποτελεσματα στις ορμονολογικες!!ενημερωσε μας!!

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ θάλασσα για το κουραγιο και την ελπίδα που μου δινεις!

Σημερα,7η μέρα του πρωτου τροποποιημένου αφού εκανα LH και οιστραδιόλη ο γιατρός μου είπε αυριο να κανω 2 μεριοναλ και orgalutran,να ξανακανω αυριο τις δύο ορμόνες και αναλόγως,το πιθανότερο θα είναι το βράδυ να κάνω pregnyl,8η μόλις μέρα του κύκλου!

Πολύ περίεργο μου φαίνεται!Ο κύκλος μου είναι 26 μέρες και περίμενα τη 12η ωοληψία.Να πέσαμε σε μικρό κύκλο???

Για να δούμε!!

Πάντως,δυστυχώς,ο γιατρός μου είπε ότι τροποποιημένος είναι με ένα ωάριο,αλλιώς είναι διέγερση!!!Αρνείται να κανει τροποποιημενο με παραπανω από 1 ωαριο!!!

 

Ευχαριστα τα νεα σου κοριτσακι μου....ενα και καλο θελουμε στρουμπουλο στρουμπουλο.... Τι μεγεθος ηταν το ωαριο σημερα; Για να σου πει ο γιατρος οτι πρεπει να κανεις pregnyl θα δειχνουν οι εξετασεις οτι ειναι ωριμο ή οτι πλησιαζει η ωορρηξια και φυσικα ο υπερηχος θα δειχνει καλο μεγεθος. Με την επιτροπη να φανταστω οτι ολα πηγαν καλα!!! Οπως και να εχει θετικη σκεψη...εχει ο θεος!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα και εκανα εξεταση αιματος....βγηκαν πολυ καλες μου ειπε ο γιατρος....ουφφφφφ. Αυριο θα παω απο εκει για να συζητησουμε τι ακριβως θα κανουμε.... Για να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...