Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το ημερολόγιο μιας άυπνης μαμάς!


tsarli

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγνώμη, δεν θέλω να σε τρομοκρατήσω και δεν απαντάω πια συχνά, αλλά στη θέση σου θα απέκλεια με περισσότερη προσοχή κάθε παθολογικό αίτιο για τέτοια συνεχιζόμενη κακοδιαθεσία του μωρού. Θα πήγαινα και σε άλλον γιατρό, πιθανόν και στο νοσκομείο και θα έκανα ότι εξετάσειε μου λέγανε. Ειλικρινά δε νομίζω ότι το δόλιο το μωρό είνιαι χειριστικό αλλά απλά υποφέρει. Τέτοιες ιστορίες τόσο επίπμονες μόνο από τα δόντια εγώ δεν έχω ξανακούσει. Επίσης, εσύ χρειάζεσαι ύπνο επειγόντως. Πάρε απόφαση ότι για κάποια ώρα το μωρό θα το προσέχει κάποιος άλλος κι εσύ δεν θα είσαι παρούσα για να μπορέσεις να κοιμηθείς και να το αναλάβεις πάλι όπως πρέπει. Όταν το μωράκι θα δείχνει και πάλι υγιές και θα τρώσει κανονικά βλέπεις και τα ζητήματα συμπεριφοράς. Νομίζω ότι η υγία προέχει.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχουμε οφείλεται καθαρά στα δόντια ακι εννοείται ότι ο γιατρός μας έχει βαρεθεί να μας βλέπει, θέλω να πω ότι το ψάξαμε, δεν μιλάμε απλά υποθετικά. Και μας το είπαν 2 γιατροί.

Επειδή πλέον είμαι ξύπνια 2-6 το βράδυ (συνήθισε οργανισμός από τα πολλά ξυπνήματα και βρυκολακιάζω πλέον εκείνη την ώρα), τον παρακολουθώ για να δω βρε παιδί μου τί φταίει. Βλέπω ότι βάζει το δαχτυλάκι στο στόμα (στο σημείο που περιμένουμε να σκάσει ο τραπεζίτης) και ουρλιάζει. Είναι σίγουρα τα δόντια.

Υπάρχουν μέρες που το πρωί έχω τέτοια νεύρα, δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι και να πάρω αγκαλιά το μωρό, δεν μπορώ να κάνω τίποτα..και υπάρχουν μέρες (τα Σαββατοκύριακα που έχω και το σύζυγο μαζί) που και μόνο με την ιδέα ότι δεν είμαι μόνη με το παιδί και υπάρχει και κάποιος άλλος που μπορεί να τον κρατήσει λίγο, ξεχνάω τη νύστα και συνεχίζω.

Δε θυμάμαι κορίτσια ποιά με ρώτησε για το αν μπορεί να τον κοιμήσει/κρατήσει ο μπαμπάς το βράδυ. Λοιπόν, το βράδυ μετά το μπάνιο, που ξέρει ότι είναι η ώρα του ύπνου, αν τον κρατήσει ο άντρας μου και εγώ βγω από το δωμάτιο, κλαίει με λυγμούς. Δυστυχώς το βράδυ (πριν κοιμηθεί ή και κατά τη διάρκεια του ύπνου), δεν αναγνωρίζει ούτε καν το μπαμπά του, κι ας παίζουν τη μέρα μια χαρά.

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...