Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διαφραγμα ή καρδιοσχημη μητρα???Ας με βοηθησει καποιος παρακαλω!!!


Recommended Posts

Καλησπερα σας...Με λενε Ευα και ειμαι 24 χρονων...με τον αντρα μου εχουμε ελευθερες επαφες απο τον φεβρουαριο αλλα ακομη τιποτα...οσο παμε και απελπιζομαστε...ειπαμε να το ψαξουμε λιγο παραπανω και εμεις...μενουμε βολο οποτε οι επιλογες μας σε γυναικολογους ειναι λιγο περιορισμενες...ο γυναικολογος που με παρακολουθει εδω μας ειπε οτι εχω διαφραγμα στο ενδομητριο γι'αυτο και δεν μενω εγκυος και θελει να με βαλει χειρουργειο για να το αφαιρεσει...ειπαμε και εμεις να παρουμε μια δευτερη γνωμη και ανεβηκαμε θεσ/νικη σε εναν πολυ γνωστο γυναικολογο...εκεινος ειπε οτι δεν εχω διαφραγμα αλλα καρδιοσχημη μητρα και με στελνει για σαλπιγγογραφια...λιγη βοηθεια παρακαλω γιατι ειμαι τοσο αγχωμενη!!προσπαθω να μην το δειχνω στον αντρα μου και τον αγχωσω περισσοτερο αλλα νιωθω οτι καταρεω!!!θελουμε τοσο πολυ ενα παιδακι και δεν φανταζομασταν οτι θα μας ηταν τοσο δυσκολο...:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευα καλησπέρα!!!!

Είσαι μόλις 24 χρονων, μην αγχώνεσαι σε παρακαλώ!

 

Την σαλπιγγογραφία κανε την, για να ελέγξεις τις σάλπιγγες και μήτρα και να αποκλείσεις από εκεί κάποιο πρόβλημα! Εγω την έκανα με παραπεμπτικο του ιδιωτη γυναικολογου μου δωρεαν σε δημοσιο νοσοκομειο...

Αφού κάνεις την σαλππιγγογραφία και γνωρίζεις το αποτέλεσμα, αναλόγως προχωράς!!! Αν όντως έχεις κάποιο ιατρικό θέμα, πρέπει να το εντοπίσεις επακριβως πρωτα για να το αντιμετωπίσεις...

 

Και εμείς απο Φεβρουάριο προσπαθούμε για 2ο παιδάκι αλλά λόγω ανωορρηξίας και συνδρόμου πολυκυστικών, έχουμε δυκολίες σύλληψης και είμαι και 36 χρονων... Και η δικη μου μητρα εχει οπισθια κλιση....

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

και η δικη μου εχει οπισθια κλιση,ξεχασα να το αναφερω!!!μπορεις να την κανεις σε δημοσιο νοσοκομειο???εδω(στο μονοδικο νοσοκομειο που εχουμε δηλαδη!!)μου ειπαν οτι δεν κανουν τετοιες εξετασεις και αναγκαστικα θα παω σε ακτινολογο εξωτερικο...στο τηλεφωνο που μιλησα με εναν μου ζητησε 180 ευρω!!!πολλα ειναι αλλα τι να κανουμε...θα τα δωσουμε!!πρεπει να μου φυγει το αγχος γιατι μεχρι και στον υπνο μου το σκεφτομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εκανα το καλοκαιρι στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο στη Πατρα εχοντας το παραπεμπτικο του δικου μου εξωτερικου γιατρου και δεν πληρωσα τιποτα!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

το παραπεμπτικο απο τον γιατρο μου στην θεσ/νικη το εχω αλλα εδω τιποτα απολυτως!!τι να κανουμε...δεν πειραζει!πρεπει να κανω την εξεταση ετσι κ αλλιως συντομα γιατι χτες μου ηρθε περιοδος οποτε παρασκευη ή το αργοτερο δευτερα πρεπει αν γινει.απλα δεν ξερω με εχουν μπερδεψει και οι δυο γιατροι..ο αλλος που με παρακολουθει βολο πως γινεται να μην ειδε οτι εχω καρδιοσχημη μητρα??δεν μπορω να το καταλαβω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποιο ειναι το πιο κοντινο σε σας μεγαλο πανεπιστημιακο νοσοκομειο; εκει να απευθυνθεις!!!! Γιατι να δωσεις 180? σε ιδιωτικο ακτινολογικο κεντρο;

Εγω μολις αδιαθετησα, πηρα τηλεφωνο στο πανεπιστημιακο και εκλεισα ραντεβου...Πηγα και ειχα μαζι μου το σκιαγραφικο υγρο (που επισης μου ειχε συνταγογραφισει ο ιδιωτης γιατρος, αφου μου ειχαν πει απο νοσοκομειο ποιο θελουν) και την εκανα εκει....

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ή μπορεις να την κανεις στη Θεσ/κη σε νοσοκομειο και μετα με το αποτελεσμα επισκεπτεσαι και τον γιατρο σου για να τα συζητησετε!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

το κοντινοτερο ειναι το πανεπιστημιακο νοσοκομειο της λαρισας.θα κανω ενα τηλεφωνο αυριο το πρωι για να ρωτησω τι γινεται.ναι οντως ειναι κριμα τα 180 ευρω σε ιδιωτη...για θεσ/κη ειναι λιγο δυσκολο να παω τωρα συντομα λογω δουλειας,οποτε αυτο το αποκλειω...ποναει η σαλπιγγογραφια???μου εξηγησε ο γιατρος πανω κατω πως γινεται και μου φανηκε πως θα πονεσω!μου εδωσε να παρω παυσιπονο 2 ωρες πριν την εξεταση.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πιει και εγω 2 Buscopan καμια ωρα πριν την εξεταση!

Ειναι ομως πολυ γρηγορη η εξεταση και όσο πιο χαλαρη εισαι, φανταζομαι ειναι πιο ανωδυνη!

Εμενα δεν με πονεσε αλλα δεν μου ηταν και εντελως ευχαριστη...Μου ειπε ο γιατρος λογω της οπισθιας κλισης, οτι δυσκολευτηκαμε λιγακι! Αλλα στα αληθεια ειναι γρηγορη η εξεταση και ξεμπερδευεις!

Μετα πηρα και αντιβιωση λιγες μερες...

 

Ναι, παρε αυριο τηλεφωνο στο πανεπιστημιακο της Λάρισας! Να εχετε μονο τα εξοδα τα μεταφορικα...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παραλληλα με την σαλπιγγογραφια απο εσενα , πρεπει να κανει και ο αντρας σου σπερμοδιαγραμμα... Αυτα τα 2 ειναι τα πρωτα και βασικα που τσεκαρει, όταν ψαχνεται ενα ζευγαρι!

Εμεις και οι δυο μας τα καναμε δωρεαν στο πανεπιστημιακο του Ρίου.

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι μας το ειπε και αυτο ο γιατρος.ειπε να κανω πρωτα εγω την σαλπιγγογραφια και αν μεχρι τον φεβρουαριο δεν εχω μεινει εγκυος να κανει και ο αντρας μου ενα σπερμοδιαγραμμα.υπομονη λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν ειναι να πατε Λαρισσα για σενα, μπορειτε να το συνδυασετε και οι δυο σας να ξεμπερδευετε!!!!

Αλλα και όπως το σκεφτεσαι, οκ ειναι!

Καλη τυχη!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να τον αγχωσω περισσοτερο τωρα...γι αυτο ειπε και ο γιατρος τον φεβρουαριο για να εχουμε συμπληρωσει ενα χρονο προσπαθειων...ελπιζω βεβαια να μην χρειαστει και να εχουμε συντομα ενα μωρακι!!σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου!και σε σενα καλη τυχη για το δευτερο παιδακι σου και συντομα ξανα εγκυουλα!! :)

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να τον αγχωσω περισσοτερο τωρα...γι αυτο ειπε και ο γιατρος τον φεβρουαριο για να εχουμε συμπληρωσει ενα χρονο προσπαθειων...ελπιζω βεβαια να μην χρειαστει και να εχουμε συντομα ενα μωρακι!!σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου!και σε σενα καλη τυχη για το δευτερο παιδακι σου και συντομα ξανα εγκυουλα!! :)

 

evaki89 καλησπέρα.Μην αγχώνεσαι κούκλα μου καθόλου.Να κάνεις την σαλπιγγογραφία και ο άντρας σου το σπερμοδιάγραμμα και όλα θα πάνε καλά.Είσαι νέα κοπέλα και ο χρόνος είναι σύμμαχος.Αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα θα το δείτε και θα το διορθώσετε και σύντομα θα είσαι μανούλα.Εμένα η σαλπιγγογραφία δεν με πόνεσε.Ένιωσα μόνο μια πολύ μικρή ενόχληση σαν ελαφρύ πόνο περιόδου.Εμένα η μήτρα μου ήταν καρδιόσχημη διαφραγματική(δηλαδή είχε και σχήμα καρδιάς και διάφραγμα) και το διορθώσαμε εύκολα με υστεροσκόπηση.Μην ανησυχείς λοιπόν καθόλου.Ακόμα και πρόβλημα να υπάρχει είναι εύκολο να διορθωθεί.Καλύτερα να ξέρεις τι συμβαίνει για να μπορείς να το αντιμετωπίσεις κιόλας.Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και σύντομα μανούλα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω πολυ!εχουμε αγχωθει πολυ ειναι η αληθεια και αυτο δεν ειναι καλο,το ξερω!ολο το καλοκαιρι προετοιμαζομασταν για εγκυμοσυνη,επαιρνα filicine και το pregnacare conception και μετα μαθαμε αυτο...απελπιστηκαμε...μετα την επεμβαση καταφερες να μεινεις εγκυος?ο γιατρος μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανω επεμβαση στην καρδιοσχημη αλλα μας ειπε οτι ευθυνεται σε αρκετα μεγαλο βαθμο για αποβολες αλλα αυτο δεν διορθωνεται...ανωμαλιες διαπλασης... :(

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!εχουμε αγχωθει πολυ ειναι η αληθεια και αυτο δεν ειναι καλο,το ξερω!ολο το καλοκαιρι προετοιμαζομασταν για εγκυμοσυνη,επαιρνα filicine και το pregnacare conception και μετα μαθαμε αυτο...απελπιστηκαμε...μετα την επεμβαση καταφερες να μεινεις εγκυος?ο γιατρος μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανω επεμβαση στην καρδιοσχημη αλλα μας ειπε οτι ευθυνεται σε αρκετα μεγαλο βαθμο για αποβολες αλλα αυτο δεν διορθωνεται...ανωμαλιες διαπλασης... :(

 

Κοριτσάκι μου και εμένα ο πρώτος μου γιατρός μου είχε πει ότι δεν διορθώνεται η καρδιόσχημη και ότι αποτελεί όμως παράγοντα υπογονιμότητας.Επειδή εγώ δεν ήθελα να περιμένω και να μείνω σε έναν γιατρό που δεν είναι ειδικός σε θέματα υπογονιμότητας,έψαξα,βρήκα γιατρό ειδικό σε θέματα υπογονιμότητας και έκανα την επέμβαση γιατί εγώ είχα και καρδιόσχημη και διάφραγμα.Ο γιατρός τότε μου είχε πει πως αν το σπέρμα μας είναι σχετικά καλό θα μείνω έγκυος σε 6-8 μήνες.Και όντως στους 8 μήνες έμεινα έγκυος(δυστυχώς παλλινδρόμησε).Το θέμα είναι ότι στο μεσοδιάστημα ανακαλύψαμε ότι έχουμε και πρόβλημα με το σπέρμα(ολιγοασθενοσπερμία) και όμως παρ'όλα αυτά έμεινα έγκυος(άσχετα από την κατάληξη,σ'αυτό δεν έφταιγε η μήτρα μου που ήταν πια διορθωμένη).Φυσικά η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και ίσως εσύ να μην χρειάζεσαι επέμαβαση,δεν το ξέρω.Και εμένα μου είχε πει ένας άλλος γιατρός να μην κάνω επέμβαση,όμως εγώ δεν το μετάνιωσα γιατί τελικά ο γιατρός που μου την έκανε επιβεβαιώθηκε.Το θέμα είναι να ξέρεις ότι για όλα τα προβλήματα υπάρχει λύση.Το θέμα είναι άμα υπάρχουν να τα βρίσκεις και βήμα βήμα να τα αντιπετωπίσεις και σίγουρα θα είσαι σύντομα εγκυούλα.

Link to comment
Share on other sites

Αααα και κάτι που ξέχασα.Ο γιατρός που μου έκανε την επέμβαση μου είχε πει ότι αν του έλεγα ότι προσπαθώ 6 μήνες π.χ. ή αν ήμουν π.χ. 25 χρονών ίσως να μην μου έκανε την επέμβαση και να έδινε χρόνο να δει τι μπορούμε να κάνουμε χωρίς να παρέμβουμε.Οπότε ίσως και σε εσάς επειδή δεν προσπαθείτε πολύ χρόνο και επειδή είσαι νέα να θέλουν οι γιατροί να σου δώσουν λίγο χρόνο.Καταλαβαίνω ότι εσύ έχεις την ανάγκη και θες να γίνεις μανούλα τώρα,αλλά χρειάζεται υπομονή.Σκέψου ότι ακόμα κι αν δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα στο ζευγάρι και είναι και σε καλή παραγωγική ηλικία όπως εσείς υπάρχουν 25% πιθανότητες σύλληψης ανά κύκλο.Έτσι το καθορίζει η φύση,γι'αυτό και οι γιατροί λένε να ψαχνόμαστε μετά από 1 χρόνο προσπαθειών.Εγώ λέω λοιπόν να χαλαρώσεις λίγο,να κάνεις τις ζουζουνιές σου με τον αντρούλη σου και αν μέχρι το τέλος του χρόνου δεν έρθει το πολυπόθητο ξεκινάς τη διαδικασία.Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και προσπάθησε να αποβάλεις το άγχος όσο γίνεται(ξέρω δεν είναι εύκολο).Καλή επιτυχία!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Ρουμπις τι κανεις κουκλα?

evaki89 ενα ενα τα βηματα μην πανικοβαλεσαι.Κανε με το καλο πρωτα την σαλπιγγογραφια σου με το καλο κ μετα αν χρειαζεται πας κ για υστεροσκοπηση που δεν ειναι ακριβως κ χειρουργειο τρομερο. Αφου βρηκες καλο γιατρο στη Θεσσαλονικη να τον ακουσεις κ προς Θεου δεν χρειαζεται να πανικοβαλεσαι μια χαρα εγκυος θα μεινεις κ με την καρδιοσχημη.

Εχω κ εγω το ιδιο θεμα με καρδιοσχημη μητρα κ διαφραγμα τα οποια ομως με επεισε ο αντρας μου να μην τα πειραξω.Τον ακουσα αρχικα αλλα επειδη μας ετυχαν διαφορα τωρα παω να κανω την υστεροσκοπηση ο κοσμος να χαλασει.

Ευχομαι να εχεις μια ευτυχη καταληξη συντομα!Μικρη εισαι ακομη αυτο ειναι υπερ σου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα roubies και evio!Σας ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δινεται!μακαρι ολα να πανε καλα στο τελος και να εχουμε το μωρακι μας αγκαλια!ναι εγω μικρη ειμαι αλλα ανησυχω για τον αντρα μου...εχουμε 16 χρονια διαφορα...δεν ειναι και λιγα...σκεφτομαι ολα αυτα τα δικα μου,σκεφτομαι και την ηλικια του και αγχωνομαι!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα roubies και evio!Σας ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δινεται!μακαρι ολα να πανε καλα στο τελος και να εχουμε το μωρακι μας αγκαλια!ναι εγω μικρη ειμαι αλλα ανησυχω για τον αντρα μου...εχουμε 16 χρονια διαφορα...δεν ειναι και λιγα...σκεφτομαι ολα αυτα τα δικα μου,σκεφτομαι και την ηλικια του και αγχωνομαι!!

 

Να μην αγχώνεσαι κούκλα μου.Εσύ θα κυοφορήσεις οπότε η δική σου ηλικία παιζει σημαντικότερο ρόλο.Ο άντρας σου μπορεί να κάνει ένα σπερμοδιάγραμμα για να είστε ήσυχοι από αυτό.Συμφωνώ και εγώ με την evio να ακούς το γιατρό σου και να χαλαρώσεις.Σίγουρα θα γίνεις μανούλα σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Ρουμπις τι κανεις κουκλα?

evaki89 ενα ενα τα βηματα μην πανικοβαλεσαι.Κανε με το καλο πρωτα την σαλπιγγογραφια σου με το καλο κ μετα αν χρειαζεται πας κ για υστεροσκοπηση που δεν ειναι ακριβως κ χειρουργειο τρομερο. Αφου βρηκες καλο γιατρο στη Θεσσαλονικη να τον ακουσεις κ προς Θεου δεν χρειαζεται να πανικοβαλεσαι μια χαρα εγκυος θα μεινεις κ με την καρδιοσχημη.

Εχω κ εγω το ιδιο θεμα με καρδιοσχημη μητρα κ διαφραγμα τα οποια ομως με επεισε ο αντρας μου να μην τα πειραξω.Τον ακουσα αρχικα αλλα επειδη μας ετυχαν διαφορα τωρα παω να κανω την υστεροσκοπηση ο κοσμος να χαλασει.

Ευχομαι να εχεις μια ευτυχη καταληξη συντομα!Μικρη εισαι ακομη αυτο ειναι υπερ σου!

 

 

Καλά είμαι κοπέλα μου.Εδώ στην αναμονή.Μετά την παλλίνδρομη ο γιατρός είπε να προσπαθήσουμε λίγο μόνοι μας μήπως μείνω ξανά έγκυος φυσιολογικά.Αν μέχρι τέλος του χρόνου δεν τα καταφέρω τότε πάω για εξωσωματική.Εσύ κοριτσάκι τι νέα???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

evaki89 συμφωνω κ εγω με τη σειρα μου με τη Ρουμπις ενα σπερμοδιαγραμμα θα σας ξεαγχωσει.Πραγματικα πανω απ'ολα δεν θελει πανικο.Ας εξεταστει κ ο αντρας σου να δειτε τι γινεται κ απο κει, δεν ειναι τιποτα μια απλη απλουστατη εξεταση ειναι.Ζητηστε μαζι να γινει κ καλλιεργεια.

 

Ρουμπις μου μακαρι να καρποφορησουν οι προσπαθειες σας!Εμεις με οχι τελειο σπερμοδιαγραμμα (καλουτσικο) πετυχαμε συλληψη 3 φορες μεσα στη χρονια.Δυστυχως προσφατα μας εφυγε κ το 3ο σπορι κ τωρα παω για εξετασεις για τις καθ'εξιν αποβολες.Εκει που τελειωσαμε με τις εξετασεις της υπογονιμοτητας θα πιασουμε τις αλλες...Τι να πεις ολα για μας τους ανθρωπους ειναι.

(evaki89 μην διαβασεις τα δικα μου κ πανικοβληθεις!Το πιθανοτερο ειναι οτι το διαφραγμα δεν εφταιξε για τις αποβολες ετσι?:wink: )

Link to comment
Share on other sites

αχ μακαρι βρε κοριτσια να ειναι ολα καλα...την δευτερα το απογευμα παω για σαλπιγγογραφια...και εχω ενα αγχος!!!!ακουσα πολλα...μερικες πονεσανε,αλλες οχι,η αλλη ουρλιαζε απο τον πονο.....απαπα....ειμαι και φοβιτσιαρα παναθεμα με!! :P αλλα ειπαμε ειναι για καλο σκοπο οποτε,υπομονη!!!ειναι αληθεια οτι μετα την σαλπιγγογραφια ειναι πιο πολλες οι πιθανοτητες εγκυμοσυνης??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

evaki89 συμφωνω κ εγω με τη σειρα μου με τη Ρουμπις ενα σπερμοδιαγραμμα θα σας ξεαγχωσει.Πραγματικα πανω απ'ολα δεν θελει πανικο.Ας εξεταστει κ ο αντρας σου να δειτε τι γινεται κ απο κει, δεν ειναι τιποτα μια απλη απλουστατη εξεταση ειναι.Ζητηστε μαζι να γινει κ καλλιεργεια.

 

Ρουμπις μου μακαρι να καρποφορησουν οι προσπαθειες σας!Εμεις με οχι τελειο σπερμοδιαγραμμα (καλουτσικο) πετυχαμε συλληψη 3 φορες μεσα στη χρονια.Δυστυχως προσφατα μας εφυγε κ το 3ο σπορι κ τωρα παω για εξετασεις για τις καθ'εξιν αποβολες.Εκει που τελειωσαμε με τις εξετασεις της υπογονιμοτητας θα πιασουμε τις αλλες...Τι να πεις ολα για μας τους ανθρωπους ειναι.

(evaki89 μην διαβασεις τα δικα μου κ πανικοβληθεις!Το πιθανοτερο ειναι οτι το διαφραγμα δεν εφταιξε για τις αποβολες ετσι?:wink: )

 

 

Λυπάμαι πολύ για τις απώλειές σου.Κάνε τις εξετάσεις κοριτσαρα μου και όλα θα πάνε καλά.Ξέρω είναι δύσκολος ο δρόμος,αλλά θα τον διαβούμε και στο τέλος θα νικήσουμε!!!!Θα γίνουμε μανούλες είμαι σίγουρη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...