Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έχω συχνά κρίσεις πανικού αλλά θα ήθελα πολύνα γίνω μανούλα!


Recommended Posts

Κρίσεις άγχους είναι άλλο πράγμα και κρίσεις πανικού άλλο? Έχω μπερδευτεί λιγάκι..Νομίζω ότι η κρίση άγχους είναι πιό ήπια από την κρίση πανικού..Θυμάμαι πάντα και λέω στον εαυτό μου, "όλα στο μυαλό μας είναι", ακόμη κι αν σου'ρθει αρνητική σκέψη, αντικατέστησέ τη με μία θετική..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η κρίση πανικού είναι πολύ πιο έντονη σε συμπτωματολογία αλλά σαφώς πιο σύντομη από την κρίση άγχους. Το θέμα είναι ότι κάποιες στιγμές οι ευτυχισμένες σκέψεις για κάποιο λόγο δεν κάνουν δουλειά καθώς το μυαλό παίζει άλλα παιχνίδια.

Το χειρότερο με τον πανικό είναι ότι το σώμα βαράει γενικό συναγερμό κι εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις το γιατί!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

λοιπον κοριτσια καλησπερα και γω ειμαι μια απο τισ κοπελεσ που ειχανε κρισεισ πανικου και μαλιστα σε μεγαλο βαθμο προσπαθησα να το ξεπερασω μονη μου 1 μιση χρονο αλλα τιποτα δεν ηθελα να βγω απο το σπιτι μου για να μην σασ τα πολυλεω πλεον παντρευτηκα ετοιμαζομαστε για μωρακι και ειναι ολα καλα βεβαια εγω πηγα σε ψυχολογο και με βοηθησε παρα πολυ πλεον τα σκεφτομαι ολα πολυ διαφορετικα ολοι περνανε απο μια κρισει πανικου και ειδικα στισ σημερινεσ εποχεσ με τοσο αγχοσ που μεασ κυβερνα βασικο ειναι να μην ανθυποβαλεσσαι με τα περιεργα σκεπτικα σου ολα ειναι στο μυαλο μασ και κοριτσια ανασεσ βαθιεσ αργεσ ανασεσ και θετικη σκεψη ειναι το βασικοτερο ειμαστε ολεσ καλα και ολεσ θα γινουμε μανουλεσ...δεν ειμαστε ασθενεισ...θυμηθειτε το!!!!!!!!!!

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

κρισεις αγχους αρχισα να εχω και εγω πριν κανενα 6μηνο. Να σας πω την αληθεια δεν μπορουσα να μπω ουτε σε λεωφορειο, ουτε να οδηγησω, ουτε..., ουτε... Αυτο τελικα που με βοηθαει πιο πολυ ειναι κατι ομοιπαθητικα χαπια ( κανανε θαυματα) και τα stress care της himalaya Τωρα μπορω να πω οτι ειμαι καλυτερα.....

Link to comment
Share on other sites

Συχνά στη ζωή μου πήγαινε να με πιάσει κρίση, δεν ξέρω αν ήταν κρίση άγχους ή πανικού. Καταλάβαινα ότι η καρδιά μου ξεκινούσε να χτυπάει σαν τρελλή και τότε έκανα μια παύση απ' ό,τι έκανα, έκλεινα τα τα μάτια και έπαιρνα βαθιές ανάσες. Πάντα το κοντρολλάριζα εν τη γενέσει του, ίσως ήμουν τυχερή. Και, τι σύμπτωση! κι εγώ έχω υποθυρεοειδισμό και χασιμότο!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalispera se oles!!!prin 2 xronia xekinisan k gia mena oi efialtikes kriseis me ola ta paratragouda, fovos, apeires exetaseis, kathe vradu sta epeigonta k.l.p. apeuthinthika entelei se psixiatro k akolouthisa 9mini farmakeutiki agwgi..oi kriseis sunexizan na me pianoun pio araia alla eixa ton elegxo..mexri ton perasmeno aprilio pou anakalupsa pws eimai egkuos!!!koritsia den tha to pistepsete alla 2 1/2 mines pou viwsa tin upotithemeni mitrotita (giati exasa to mwro me palindromi) oxi krisi panikou den me epiase alla ola mou fainontan uperoxa.. den fovomoun tipota k kanenan, mono to mwraki mou!!!

vevaia otan to exasa me epiasan kriseis xeirotera apo prin alla auto den exei simasia!!

thelw na katalixw apo tin empeiria mou pws eimai sigouri oti me to pou meineis egguos tha ta xeperaseis OLA!!!tha skeftesai mono tin stigmi pou tha gineis manoula!!akou pou sou lew!!

kali tuxi se oles!!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τις κρίσεις πανικού είναι ότι δεν ξέρεις αν αυτό που παθαίνεις οφείλεται σε παθολογικά αίτια ή σε ψυχοσωματικά. Για παράδειγμα: με πιάνει το στομάχι μου, τρέμουλο, ταχυκαρδία και πετάγομαι μην μπορώντας να αναπνεύσω τι είναι?

Σε νεαρό άτομο θα πει κάποιος πανικός, σε μεγαλύτερο όμως;

Στην πρώτη κρίση νόμιζα ότι έπαθα έμφραγμα(ταχυκαρδία-αρρυθμίες)μαζί με εγκεφαλικό(στράβωσαν τα χέρια μου και δεν μπορούσα να τα ανοίξω με τίποτε όμως...). Άντε να το πάθει μεγάλος άνθρωπος αυτό...

Θέλει προσοχή το θέμα και όσο γίνεται προσοχή τα πολλά φάρμακα, ίσως κάποια από αυτά να τις κάνουν χειρότερες τουλάχιστον βραχοπρόθεσμα. Να μην αναφέρω και την εξάρτηση από αυτά. Ακόμα κυκλοφορώ έχοντας μαζί μου μερικά συμβατικά και ομοιοπαθητικά καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

γεια! ειμαι 24 χρονων, ουτε ειμαι ουτε σκοπευω να γινω μητερα στο προσεχες μελλον. εψαχνα για τις κρισεις πανικου τις οποιες παθαινω συχνοτατα και επεσα επάνω στο κείμενο σου! εχω κι εγω υποθυρεοειδισμο και όζους. αλλα σε μια συζητηση που έκανα με τον ενδοκρινολόγο μου με επεισε πως το προβλημα με τις κρίσεις πηγαζει απο ψυχολογικα προβληματα και οχι απο τον θυρεοειδη, τον οποιο ελεγχουμε χορηγώντας τ4των 100μgr. οι ταχυκαρδιες μονο μου εξηγησε πως οφείλονται εκει. όμως ενδιαφέρομαι πολυ για την προσέγγιση της δικής σου ενδοκρινολόγου.. μπορείς να μου πεις καποια πράγματα περισσότερα?? σευχαριστω πολυ και χαίρομαι που τελικα έχουμε ένα βημα για να βοηθαει ο ένας τον άλλον και να ενημερωνόμαστε.

βασω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,ΥΠΟΦΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ.ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΝΟΕΜΒΡΗ ΤΟ ΠΑΛΕΥΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ,ΟΜΩΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΙΑ.....ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΟΨΑ ΚΑΜΙΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ,ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ....ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΕΣ.:-P:lol::-):eek:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,ΥΠΟΦΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ.ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΝΟΕΜΒΡΗ ΤΟ ΠΑΛΕΥΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ,ΟΜΩΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΙΑ.....ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΟΨΑ ΚΑΜΙΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ,ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ....ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΕΣ.:-P:lol::-):eek:

 

ειναι το καλυτερο που εκανεσ να πασ στον ψυχολογο και εγω το ιδιο εκανα αν και εγω το παλευα μονη μου σχεδον 1 1/2 χρονο συνεχισε ετσι μην διακοψεισ τιποτα και γνωμη μου οτι και να σου πουνε μην παρεισ χαπια...εγω τωρα μπορω να πω οτι ειμαι καλα με πιανουν καμια φορα πολυ σπανια αλλα για πολυ λιγο διαστημα δευτερολεπτα και με βαθιεσ ανασεσ το ξεπερναω δεν ειανι τιποτα ειναι η δυναμη του μυαλου μονο...:-P

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

AGELIKI S` EFXARISTW POLI GIA TO ENDIAFERON SOU.EGW MEXRI SIMERA EXW KANEI 8 SINEDRIES.POSO LES NA MOU PAREI AKOMA KATA TIN GNWMI SOU?I PSIHOLOGOS MOU LEEI PANTWS OTI PAW POLI KALA KAI EXW MATHEI PIA NA ANTIMETWPIZW TA LIGA SIMPTWMATA.APO TIN ARXI I GIATROS MOU EIPE POU ME AKSIOLOGISE OTI EINAI POLI IPIA I DIATARAXI KAI DEN THA XREIASTW POLLES SINEDRIES.EXEIS DIKIO PANTWS OLA EINAI STO MIALO.PREPEI PANTA NA KANOUME THETIKES SKEPSEIS.:roll::-D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν φευγουν τελειως οι κρισεις πανικου. Απλα οταν μαθεις να τις αντιμετωπιζεις τις προσπερανας πολύ πιο γρηγορα. Βασικα το κλειδι σε ολες αυτες ειναι να μην της φοβασαι. Οταν ερχονται λες ε και τι εγινε μια κρισουλα ειναι θα περασει και σιγουρα θα περναει γρηγοροτερα και πιο ανωδυνα.

Καποτε ειχα πολυ συχνες για πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα 3 χρονια.

Τις αντιμετωπισα και με χαπια τα εφεχορ και με ψυχολογο.

 

 

τωρα φυσικα ειμαι πολυ καλα αλλα πολυ σπανια οταν συνηθως ειμαι αγχωμενη απο κατι αρχιζουν τα παραξενα συμπτωματα κανω υπομονη φευγουν. και τελος.....Ολα καλα............

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα...κι εγω στο κλαμπ οπως εχω ξαναπει.

 

Περασα τους μηνες Μαιο εως και Σεπτεβρη με κρισης πανικου εντονοτατες σε καθημερινη βαση.Καθε μερα μεχρι τις 6 το απογευμα ημουνα μια χαρουλα...απο κει και μετα εφιαλτης.Tα ειχα ξαναπερασει και πριν καμια πενταετια οποτε ηξερα τι συμβαινει.

 

Αλήθεια αυτό που εμενα με πιανουν παντα συγκεκριμενη ωρα της ημερας συμβαινει και σε σας?

 

Δεν εχω παει ποτε σε ψυχολογο,εχω ομως διαβασει καποια βιβλια αυτοβοηθειας τα οποια ομολογουμενως με βοηθησαν ,εχω σταματησει να πηγαινω στα επειγοντα(δεν εχει νοημα εξαλλου να τρεχω μεσα στη νυχτα...αφου ξερω οτι δε θα μου βρουν τπτ) και γενικως το προσπαθω μονη μου.

 

Επειδη ζούσα μονη μου και δεν την παλευα αλλο, τελη Σεπτεβρη μετακομισα και πλεον συζω με τον καλό μου.Απο κει και μετα οι κρισεις σταματησαν...εχει ομως μεινει η φοβια οτι θα με ξαναπιασουν ...ετσι καθε απογευμα ...κατα τις 6-7 παλι με πιανει ενα σφηξιμο,πεφτει η διαθεση μου,δεν εχω ορεξη να κανω και πολλα...χωρις ομως να με πιανει κριση πανικου με τα γνωστα συμπτωματα.

 

Τελευταια σκεφτομαι να επισκεφτω εναν ομοιοπαθητικο να δοκιμασω μηπως και καταφερω να διωξω αυτη την καθημερινη φοβια που με πιανει. Θα μπορουσαν τα ομοιοπαθητικα να βοηθησουν σε αυτο?Τα ομοιπαθητικα φαρμακα δρουν και στιγμιαια?Δλδ αν δεν τα παιρνω συνεχωμενα αλλα με πιασει κριση καποια στιγμη και παρω εκεινη τη στιγμη ενα βοηθαει η θα πρεπει να τα παιρνω καθημερινα για να δω αποτελεσμα?Ειναι υποχρεωτικο να κοψω τελειως το καπνισμα για να εχουν αποτελεσμα?

 

Αυτο που με προβληματιζει για την ωρα δεν ειναι τι θα κανω αν γινω μανουλα αλλα πως θα τη βγαλω καθαρη στο γαμο μου.Παντρευομαι φετος και δεν ξερω τι θα γινει εκεινη τη μερα.Κατι φορες νιωθω δεν θα καταφερω να φτασω μεχρι την εκκλησια περπατωντας...θα με κουβαλανε μαλλον!!Αντιμετωπισε καμια σας παρομοιο θεμα τη μερα του γαμου η τσαμπα αγχωνομαι?

 

Sorry για την πολυλογια μου......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα...κι εγω στο κλαμπ οπως εχω ξαναπει.

 

Περασα τους μηνες Μαιο εως και Σεπτεβρη με κρισης πανικου εντονοτατες σε καθημερινη βαση.Καθε μερα μεχρι τις 6 το απογευμα ημουνα μια χαρουλα...απο κει και μετα εφιαλτης.Tα ειχα ξαναπερασει και πριν καμια πενταετια οποτε ηξερα τι συμβαινει.

 

Αλήθεια αυτό που εμενα με πιανουν παντα συγκεκριμενη ωρα της ημερας συμβαινει και σε σας?

 

Δεν εχω παει ποτε σε ψυχολογο,εχω ομως διαβασει καποια βιβλια αυτοβοηθειας τα οποια ομολογουμενως με βοηθησαν ,εχω σταματησει να πηγαινω στα επειγοντα(δεν εχει νοημα εξαλλου να τρεχω μεσα στη νυχτα...αφου ξερω οτι δε θα μου βρουν τπτ) και γενικως το προσπαθω μονη μου.

 

Επειδη ζούσα μονη μου και δεν την παλευα αλλο, τελη Σεπτεβρη μετακομισα και πλεον συζω με τον καλό μου.Απο κει και μετα οι κρισεις σταματησαν...εχει ομως μεινει η φοβια οτι θα με ξαναπιασουν ...ετσι καθε απογευμα ...κατα τις 6-7 παλι με πιανει ενα σφηξιμο,πεφτει η διαθεση μου,δεν εχω ορεξη να κανω και πολλα...χωρις ομως να με πιανει κριση πανικου με τα γνωστα συμπτωματα.

 

Τελευταια σκεφτομαι να επισκεφτω εναν ομοιοπαθητικο να δοκιμασω μηπως και καταφερω να διωξω αυτη την καθημερινη φοβια που με πιανει. Θα μπορουσαν τα ομοιοπαθητικα να βοηθησουν σε αυτο?Τα ομοιπαθητικα φαρμακα δρουν και στιγμιαια?Δλδ αν δεν τα παιρνω συνεχωμενα αλλα με πιασει κριση καποια στιγμη και παρω εκεινη τη στιγμη ενα βοηθαει η θα πρεπει να τα παιρνω καθημερινα για να δω αποτελεσμα?Ειναι υποχρεωτικο να κοψω τελειως το καπνισμα για να εχουν αποτελεσμα?

 

Αυτο που με προβληματιζει για την ωρα δεν ειναι τι θα κανω αν γινω μανουλα αλλα πως θα τη βγαλω καθαρη στο γαμο μου.Παντρευομαι φετος και δεν ξερω τι θα γινει εκεινη τη μερα.Κατι φορες νιωθω δεν θα καταφερω να φτασω μεχρι την εκκλησια περπατωντας...θα με κουβαλανε μαλλον!!Αντιμετωπισε καμια σας παρομοιο θεμα τη μερα του γαμου η τσαμπα αγχωνομαι?

 

Sorry για την πολυλογια μου......

 

αχ νικι μου να ηξερεσ ποσο μου θυμιζεισ εμενα....και εγω τον ιουλιο παντρευτηκα και σκεφτομουνα τα ιδια με εσενα αν και τοτε μολισ ειχα σταματησει τισ επισκεψεισ τισ ψυχολογου....και πωταγα τον αντρα μου αρκοντισιον θα εχει η εκκλησια?και αν λυποθυμησω τι θα γινει???????σε πληροφορω οτι ολα πηγανε τελεια!!!!!!!!!στην εκκλησια ζοριστηκα λιγο αλλα ητανε οτι το μυστηριο σε εμενα κρατησε και 1 1/2 ωρα!!φανταζεσαι σε ενα χωριο τησ κρητησ με χιλια ατομα καλεσμενουσ.......και ανεβασμενη σε ενα βαθρο..το γλεντι το κατα ευχαριστηθηκα δεν εκατσα δευτερολεπτο χορευα συνεχεια και το θυμαμαι και χαιρομαι...να ξερεισ οτι εκεινη την στιγμη δεν θα προλαβεισ να σκεφτεισ θα πεσω η οχι?απλα θα σκεφτεσαι χαμογεω ενταξει?ειναι καλο το νυφικο πανω μου??και ολα αυτα τα καλα και μετα στο γλεντι θα το καταευχαριστειθεισ θα δεισ...ευχομαι οτι καλυτερο και να ζησετε!!!!θετικη σκεψη και βαθιεσ ανασεσ!!!:-P:razz::-P

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

AGELIKI S` EFXARISTW POLI GIA TO ENDIAFERON SOU.EGW MEXRI SIMERA EXW KANEI 8 SINEDRIES.POSO LES NA MOU PAREI AKOMA KATA TIN GNWMI SOU?I PSIHOLOGOS MOU LEEI PANTWS OTI PAW POLI KALA KAI EXW MATHEI PIA NA ANTIMETWPIZW TA LIGA SIMPTWMATA.APO TIN ARXI I GIATROS MOU EIPE POU ME AKSIOLOGISE OTI EINAI POLI IPIA I DIATARAXI KAI DEN THA XREIASTW POLLES SINEDRIES.EXEIS DIKIO PANTWS OLA EINAI STO MIALO.PREPEI PANTA NA KANOUME THETIKES SKEPSEIS.:roll::-D

 

κοριτσακι μου οτι και να σου πω θα ειναι ψεμα νομιζω και εγω γυρω στισ 8-10 συνεδριασεισ εκανα δεν θυμαμαι καθολου...απλα να θυμασαι και να ξερεισ οτι η δυναμη για να το ξεπερασεισ ειναι ο ευατοσ σου και οχι η ψυχολογοσ...συνεχισε τισ θετικεσ σκεψεισ και ανασεσ...:-P

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ νικι μου να ηξερεσ ποσο μου θυμιζεισ εμενα....και εγω τον ιουλιο παντρευτηκα και σκεφτομουνα τα ιδια με εσενα αν και τοτε μολισ ειχα σταματησει τισ επισκεψεισ τισ ψυχολογου....και πωταγα τον αντρα μου αρκοντισιον θα εχει η εκκλησια?και αν λυποθυμησω τι θα γινει???????σε πληροφορω οτι ολα πηγανε τελεια!!!!!!!!!στην εκκλησια ζοριστηκα λιγο αλλα ητανε οτι το μυστηριο σε εμενα κρατησε και 1 1/2 ωρα!!φανταζεσαι σε ενα χωριο τησ κρητησ με χιλια ατομα καλεσμενουσ.......και ανεβασμενη σε ενα βαθρο..το γλεντι το κατα ευχαριστηθηκα δεν εκατσα δευτερολεπτο χορευα συνεχεια και το θυμαμαι και χαιρομαι...να ξερεισ οτι εκεινη την στιγμη δεν θα προλαβεισ να σκεφτεισ θα πεσω η οχι?απλα θα σκεφτεσαι χαμογεω ενταξει?ειναι καλο το νυφικο πανω μου??και ολα αυτα τα καλα και μετα στο γλεντι θα το καταευχαριστειθεισ θα δεισ...ευχομαι οτι καλυτερο και να ζησετε!!!!θετικη σκεψη και βαθιεσ ανασεσ!!!:-P:razz::-P

 

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου...κι εσενα τα καλυτερα σου ευχομαι!!!

Κοιτα και στον αρραβωνα μου πριν κανα μηνα ζοριστικα λιγο ...αλλα ενταξει μια χαρα πηγε...ηπια βεβαια δυο ουισκακια σφηνακι μεχρι να ερθει ο καλός μου και ηρθα και ισιωσα.Καλα για το γαμο εννοειται θα εχω πει στον παπα να ακολουθησει τη συντομη διαδικασια ...εκτος κι αν προτιμαει να με δει λιποθυμη με το νυφικο!!!

Οπως καταλαβαινεις πλεον το εχω ριξει στην πλακα...γελαω με τα χαλια μου που λενε :wink: !!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...