Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΥΡΗΤΗΡΟΚΗΛΗ ουρητηροκήλη


Recommended Posts

Αχ βρε βικάκι φαντάζομαι τι αγωνία θα πέρασες πάλι :cry: Τι να πω? Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Τουλάχιστον σας έφυγε και η αγωνία για το σπινθηρογράφημα και είναι πολύ ευχάριστο που τα νεφράκια λειτουργούν καλά. Να μου φιλήσεις τη Φωτεινούλα μας :D

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 623
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελπιζω ολα να πανε καλα!!!Μου σπαραξατε τη καρδια,βρε κοριτσια. Ευχομαι ολα τα παιδια του κοσμου να ειναι καλα και να ειναι ευτυχισμενα!!

n10D.jpg.png

Η ζωη δε μετριεται με τον αριθμο των στιγμων που περνουμε αναπνοη,αλλα με τον αριθμο των στιγμων που μας κοβεται η αναπνοη!!!

Link to comment
Share on other sites

Βικάκι μου να δώσεις ένα μεγάααααλο φιλί στο μπουμπουκάκι σου. Σύντομα όλα θα περάσουν!!!!!!!! Μπράβο σου που είσαι τόσο δυνατή! Ο Θεός να σου δίνει κουράγιο και να βάλει το χέρι του να τελειώσει γρήγορα η περιπέτειά σας!!!!!!!! Αντε περιμένουμε νέα σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σας.

επανερχομαι μεκαποα νεοτερα.

παρασκευη μεσημερι μαζευω τις εξετασεις και παμε στον παιδοχειρουργο.ολα δειχνουν να ειναι καλα.επιμενει το χειρουργειο να γινει στο ετος.γυρναμε σπιτι και την βλεπουμε και παλι να ζοριζεται γιατι εχει διαρροια ανοιγω το παμπερς και βλεπω την ουρητηροκηλη να μου κανει και παλι κουκου τζα!!!

ομως δεν ειχε καμια σχεση με τις αλλες φορες.ηταν πολυ μικρη σκεφτητε σαν 2 μονοευρα εννομενα να βγαινουν πολυ κοκκινο και με λιγες σταγονες αιμα.ενταξει να μην το δινουμε σημασια να μαθουμε να ζουμε με αυτο ως το χειρουργειο οπως λενε ολοι αλλα με το αλλο.αυτο τωρα δεν εχει καμια σχεση με εκεινη την φουσκα που ειχε.οποτε την παιρνω και παμε ξανα στο διαβαλκανικο οταν την ειδε ο γιατρος αυτο ειχε μπει και οταν εκλαψε ξανα βγηκε οποτε το ειδε και μου λεει οτι ειναι η ουρητηροκηλη(και αν ειναι αυτη τοτε το αλλο που εβγαινε ως την πεμπτη τι ηταν???????)η απαντηση ηρθε αμεσως,μας ειπε οτι αυτο ειναι μαγικη εικονα αλλαζει μορφες.ηταν συμπτωση δηλ οτι το ειδαμε με αυτη την μορφη την πρωτη φορα που βγηκε μετα που το εβαλε η γιατρος μεσα την πεμπτη στο ιπποκρατειο που πηγαμε εκτακτως.απαντηση δεν πηραμε η και να πηραμε ακρη δεν βγαλαμε.παρεπιπτωντως παρεα με την ουρητηροκηλη ειχε και λιγο αιμα και μας ειπε οτι δεν ειναι τιποτα.

μετα πηγα και απο τον παιδιατρο μια βολτα και μας ειπε οτι το βαρος ναι μεν αυξηθηκε αλλα μονο 200γρ τον τελευταιο μηνα.οποτε εδωσε κρεμα και αλλαξε γαλα και μας εδωσε ενα ειδικο για διαρροιες.επισης για το συγκαμα που ειναι σε αθλια κατασταση μας εδωσε μια σακουλα πραγματα.

το βραδυ δεν κοιμηθηκαμε κ α θ ο λ ο υ και το πρωι το σαββατο την ωρα πο ζοριστηκε εβγαλε περισσοτερο αιμα απο μπροστα.πηραμε τον γιατρο και επειδη λειπει μας εστειλε στο κεντρικο νοσοκομειο οπου θα την εβλεπε ο καθηγητης.την παμε και πανε να την βαλουν ορο και καθετηρα και τους το απαγορευω.εκεινη την στιγμη ηταν πολυ καλα δεν την ενοχλουσε τιποτα.οποτε περιμεναμε ως το βραδυ που ηρθε ο καθηγητης και μας ειπε ακριβως τα ιδια.

φευγουμε και επειδη καποιοι δεν πιστεψαν στα λογια των ως τωρα γιατρων(ιπποκρατειου,κεντρικο,δικων μου παιδοχειρουργου και παιδιατρου)που ολοι συμφωνουν, πηγαμε σε μια παιδιατρο φιλη της πεθερας μου.η οποια ειπε τα ιδια και αυτη για το γνωστο προβλημα και οσο για την διαρροια και τον πονο αλλαξε γαλα και κρεμα(δηλ αλλα ο δικος μου παιδιατρος την παρασκευη και αλλα η αλλη το σαββατο)μας ειπε να την κανουμε εξεταση μηπως εχει αλλεργια στο γαλα και αυτο θα γινει σημερα.

τωρα πειτε μου αν βγαλατε ακρη εγω τι να πιστεψω και τι να κανω.

χθες ηταν πολυ καλυτερα και την ειχα συνεχεια ανοιχτη για να παιρνει αερα και να θρεψει το συγκαμα.

αυτα προς το παρον αν θυμιθω κατι θα σας το πω.

σας ευχαριστω και σας ζητω ταπεινα συγνωμη που σας κουρασα.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εεεε οχι και να μας κουρασες εμας!!Αν δεν τα πεις εσυ να ξεκουραστεις θα κοιταξεις αν κουρασες εμας!!Τι να σου πω εγω με ολες αυτες τις περιγραφες μπερδευτηκα!!Παντως προσωπικα θα απφασιζα με τον αντρα μου και μονο μια κοινη πορεια και θα την ακολουθηουσα!Γιατι με το να λενε ολοι ενα σωρο θα μπερδευτειτε περισσοτερο(οχι οτι δεν ενδιαφερονται), επισης βρειτε ενα γιατρο που το εμπιστευεστε πιο πολυ αλλωστε ειδατε και πολλους!!Βεβαια ολα αυτα ειναι θεωριες!!Σημασια εχει να γινει το παιδακι σας γρηγορα καλα και να περασει αυτο το σταδιο οσο πιο ανοδυνα γινεται!!!Στο διαβαλκανικο ποιος γιατρος σας ειδε?Ειναι η παιδιατρος μας εκει και αποτι ξερω ασχολειται με τα παιδο-ουρολογικα....

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μας που είχε αλλεργία (από νεογέννητο) στο γάλα είχε συμπτώματα δυσκοιλιότητας, βλένα και αίμα στα κόπρανα, επίσης εξανθήματα στο δερματάκι. Αλλά μου κάνει εντύπωση που ο γιατρός σας δεν σας είχε αλλάξει το γάλα αφού όταν ζορίζεται υποφέρει, πόσο μάλλον που ταλαιπωρείται με αυτό που εμφανίζεται από τον κόλπο επειδή ζορίζεται. :? Τι να πω δεν ξέρω!

as1cvdSNw3-0010ODc1NTMxfDAwMDY3NDRkfEggRGVzcG9pbm91bGEgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα να ζητάς συγνώμη, δεν μας κουράζεις. Αν δεν ενδιαφερόμασταν για την υγεία της Φωτεινούλας δεν θα διαβάζαμε το θέμα σου.

Τί να πώ και εγώ μπερδευτικα με όλα αυτά! Μάλλον αφού έχετε πάρει τόσες γνώμες θα πρέπει να αποφασίσετε με τον αντρούλη σου τί θα κάνετε για το καλύτερο του παιδιού. Εγώ σου ζητάω συγμώμη που δεν ξέρω τι να σου πώ και τί γνώμη να σου δώσω για να μην πονάει η μικρούλα!

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας.

συμπεθερουλα μου τι ειναι αυτα που λες καλε.ευχομαι ποτε καμια να μην ξερει τι να μου πει γιατι απλα παρακαλω να ειναι το τελευταιο περιστατικο και να μην υπαρχουν εμπειριες.

ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω γιατι φευγω και τα γραφω βιαστικα.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα κοριτσια..μολις διαβασα το θεμα σας και ομολογω οτι συγκινηθηκα πολυ..ομως πιστευω οτι προβληματα θα αντιμετωπισουμε ολες μας...τελικα δεν ειναι ευκολο να εισαι μανουλα.. Αλλα ο Θεος δε μας στελνει ποτε τιποτα παραπανω απο αυτο που μπορουμε να αντιμετωπισουμε. Γι΄αυτο νας ειμαστε δυνατες για τα μωρακια μας και ας σκεφτομαστε θετικα. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ !!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

χθες πηγα στο ιπποκρατειο γιατι με φωναξαν για να με ενημερωσουν για τα ηδη γνωστα σε μας αποτελεσματα.παω λοιπον σε ενα γραφειο(με το μωρο γιατι υποτιθεται οτι θα το βλεπανε)και αφου μου ειπαν οτι ειπαν αρχιζει ο ενας να φωναζει κατηγοροντας τον γιατρο μου οτι δεν θελει να χειρουργησει το παιδι τωρα γιατι ειναι ανικανος να αναλλαβει ενα 5μηνο μωρο.

μονο οι γιατροι του ιπποκρατειου υποστηριζουν οτι το χειρουργειο πρεπει να γινει αμεσα γιατι θα καταστραφουν τα νεφρα.

κανενας αλλος δεν το λεει.

και φυσικα τα παιρνω και εγω στο κρανιο και τους λεω :με τα μεσα που εχουμε τωρα και τις εξετασεις που ηδη καναμε φαινεται οτι δεν κινδυνευουν τα νεφρα.δεν ξερω για πιο λογο θελετε εσεις χειρουργειο τωρα αλλα δεν προκειται ετσι και αλλιως να το κανω εδω γιατι απλα δεν εμπιστουμαι τους χειρουργους.(ειμαι σιγουρη οτι αυτοι θελουν το περιστατικο για μαθηματα αφου με επρηξαν στην κυριολεξια να τους δωσω τις φωτο που εχω)

φυσικα τα ειπα στο γιατρο μου ο οποιος θα τον τηλ να του πει την γνωμη του.δεν το πιστευω οτι κατηγορησε με αυτο τον τροπο τον γιατρο μου.

και μου ειπε ακομα οτι αν δεν κανω τωρα το χειρουργειο εκει δεν προκειται να με αναλλαβει στον χρονο.

να σας πω οτι η αποψη του δικου μου γιατρου ειναι οτι εφοσον το παιδι ειναι καλα τρωει παιρνει βαρος εχει διαθεση και δεν ποναει, δεν υπαρχει λογος βιασυνης.αν κατι αλλαξει τοτε ναι θα γινει νωριτερα.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανέναν δεν κουράζεις. Απλά στενοχωριόμαστε κι εμείς για την ταλαιπωρία που περνάει το παιδάκι σας... Είναι δυνατόν να παιδεύουν ένα μωρό 5 μηνών μόνο και μόνο για να κάνουν αυτοί τα μαθήματά τους;

Κουράγιο γλυκιά μου, κουράγιο.

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο. Αλλά για πες μου, επειδή δεν το πρόσεξα παραπάνω, στο παίδων πήγες; γιατί επέλεξες αυτό το νοσοκομείο; Έχω ακούσει τα καλύτερα για το παίδων πεντέλης! και δεν γίνεται της τρελής. Τις εξετάσεις του μωρού τις έχουν δει και άλλοι ιατροί και σου λένε ότι δεν υπάρχει κίνδυνος να γίνει στον χρόνο επάνω;

 

Όπως και να χει ελπίζω να γίνει καλά το μωράκι σας γρήγορα γιατί είναι άδικο να ταλαιπωρείται τόσο!

as1cvdSNw3-0010ODc1NTMxfDAwMDY3NDRkfEggRGVzcG9pbm91bGEgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι θεσσαλονικη.στο ιπποκρατειο πηγα γιατι ο παιδοχειρουργος μου ο οποιος ειναι στο διαβαλκανικο μου το προτεινε ως το καλυτερο νοσοκομειο στην βορεια ελλαδα στο ακτινολογικο και στην πυρινικη ιατρικη.

πηγα μονο για τις εξετασεις και τιποτα αλλο.θα τις στειλω ομως τωρα που τις εχω ολες μαζεμενες και στην αθηνα αλλα και στην αγγλια.

ο δικος μου γιατρος θελει να γινει στον χρονο γιατι καταρχην ως τωρα απο ολα τα στοιχεια που εχουμε δειχνει να μην υπαρχει προβλημα αναμονης και γιατι θελει να αναπτυχθει το παιδι λιγο και μετα να γινει χειρουργειο.φυσικα αν αλλαξει κατι στην κατασταση, που το απευχομαι, θα αλλαξουν και τα δεδομενα.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ διαβάζω τις περιπέτειες σας και βλέπω τη γλυκιά φατσούλα της μικρής και στεναχωριέμαι . Όπως βλέπεις έγώ έχω τέσσερα παιδάκια και έχουμε περάσει διάφορα. Επειδή είσαι Θεσσαλονίκη θα πρότεινα εαν θέλεις μία ακόμα γνώμη τον παιδιχειρουργό που έχουμε κάνει εικόνισμα γιατί εκτός από εξαιρετικός επιστήμονας είναι άνθρωπος και το έχω ψάξει πολύ. Το όνομα του είναι Αυτζόγλου Παναγιώτης και αν θέλεις σου στέλνω τα στοιχεία του. Του έχω τυφλή εμπιστοσύνη και γενικά δεν εμπιστεύομαι εύκολα τους γιατρούς. Για το σύγκαμα υπάρχει και ένα υγρό σαν κόκκινο ιώδιο EOZIN λέγεται και το φτιάχνουν στα φαρμακεία. Μου το έδωσαν από το Νοσοκομείο Δερματικών και αφροδισίων σε μια κατάσταση παρόμοια με τη δική σας αν όχι χειρότερη! Σε συνδιασμό με την Fucicort θα βοηθήσει.

Εύχομαι γρήγορα περαστικά για να ηρεμήσει και η κουκλίτσα. Στα γάλατα πάλι μην ψάχνετε αντιαλλεργικά και σπάνιες μάρκες. Ίσως και να είναι χειρότερα και για την πρόσληψη βάρους και για την διάροια (πάλι εκ πείρας) Δοκίμασε για λίγο το Frisolac της ΝΟΥΝΟΥ.΄Για μας ήταν το μυστικό αφού είχαμε δοκιμάσει όλη την βρεφική βιομηχανία και χημεία. Η πλάκα είναι ότι το πήρα από μόνη μου χωρίς να ακούσω πιά άλλους γιατρούς. Τώρα βέβαι αόμη θηλάζω αποκλειστικά και αυτό είναι σαφώς καλύτερο αλλά στα δύο πρώτα είχε αποτελέσματα. Συγγνώμη αν σε κουράζω να βοηθήσω θέλω.

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites

evoula k σ'ευχαριστω παρα πολυ.δεν με κουραζεις.εξαλλου το μοιραζομαι μαζι σας και για να υπαρχει σαν περιστατικο αλλα και για να μου δωσετε πληροφοριες.στειλε μου τα στοιχεια του γιατρου με πμ και σιγουρα θα πω.μεχρι το χειρουργειο θα παρω πολλες γνωμες.

αυτο το κοκκινο που λες ειναι αυτο που λενε μελανι?αν ναι το εχουμε αλλα δεν βλεπουμε βελτιωση .το βαζω σε συνδιασμο με αλλα που μου εδωσε ο γιατρος.

να σου ζησουν τα παιδακια σου,να ειναι παντα γερα.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ μου τί να πώ για τους γιατρούς! Μάλλον ενδιαφέρονται περισσότερο για το σπάνιο περιστατικό! :evil: Έτσι κ'αλλιώς το παιδί θα το παρακολουθείτε συχνά, αν δείτε κάτι ανησυχιτικό τότε προχωράτε. Αφού η ανάπτυξη της προχωράει κανονικά τί να πω! Και πάλι ευχομαι να τελειώσουν γρήγορα οι ταλαιπωρίες σας και η μικρή να είναι γερή δυνατή και καλότυχη ως τα βαθιά της γεράματα!!!

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites

vickypap ευχομαι καλη δυναμη κ το μωρακι να το ξεπερασει πολυ γρηγορα,αυτο που θελω να σου πω ειναι για το συγκαμα αυτο που μπορεις να κανεις,ειναι να την πλενεις με πιτουρονερο,ειναι παρα πολυ καλο,κ επειδη θα δυσκολευτεις να το βρεις στα φαρμακεια,πηγαινε αγορασε πιτουρο κ βραστο ,κ μ αυτο πλυνε το παιδι.Εμενα αυτο μου ειχε δωσει ο παιδιατρος μου,κ επειδη εχω παρει ολες τις κρεμες του εμποριου η καλυτερη για το συγκαμα ειναι η μπεμπανθολ η αλοιφη.Ειναι πιο φτηνη απο ολες κ η πιο καλη.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις νεώτερα πές μου. Θα χαρώ να βρεθεί γρήγορα η λύση και να ηρεμήσει η κουκλίτσα.

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

χθες πηγα στο ιπποκρατειο γιατι με φωναξαν για να με ενημερωσουν για τα ηδη γνωστα σε μας αποτελεσματα.παω λοιπον σε ενα γραφειο(με το μωρο γιατι υποτιθεται οτι θα το βλεπανε)και αφου μου ειπαν οτι ειπαν αρχιζει ο ενας να φωναζει κατηγοροντας τον γιατρο μου οτι δεν θελει να χειρουργησει το παιδι τωρα γιατι ειναι ανικανος να αναλλαβει ενα 5μηνο μωρο.

μονο οι γιατροι του ιπποκρατειου υποστηριζουν οτι το χειρουργειο πρεπει να γινει αμεσα γιατι θα καταστραφουν τα νεφρα.

κανενας αλλος δεν το λεει.

 

Βίκυ συγνώμη που σου απαντάω ξεχωριστά αλλά τώρα μπαινω και διαβάζω τα μηνύματα των ενωτήτων που παρακολουθώ ένα ένα.

Απουσίαζα για ένα διάστημα καθώς η κόρη μου είχε την τελευταία εγχείρησή της οπως είχα γ΄ραψει.

Από ότι διαβάζω υπάρχει διχογνωμία των γιατρών. Απο οτι γνωρίζω οι χειρουργόι προτείνουν πολυ εύκολα χειρουργείο αντίθετα απο τους παιδίατρους που προτιμούν να αντιμετωπίζουν τις καταστάσεις με φάρμακα η χρόνο.

Καλύτερα να μαζέψεις τις εξετάσεις και να πάρεις την γνωμη δύο τριών γιατρών αυτό θα έκανα στην θέση σου. Κάποιος θα κερδίσει την εμπιστοσύνη σου. Τουλάχιστον ξέρω οτι σε αυτή την φάση χρειάζεται να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου πανω απο καθε τι.

Βέβαια και εκείνοι άνθρωποι είναι....

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

marilia12 μου αυτο κανω τρεχωοπου μπορω και μαζευω γνωμες,σε λιγο θα παω παλι.

τι κανει το μπουμπουκακι σου?

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...