Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΥΡΗΤΗΡΟΚΗΛΗ ουρητηροκήλη


Recommended Posts

κωνκων μου,η εξεταση απο(πως να το πω τωρα,σορρυ κιολας)κοπ^α#α που βγηκε ειναι χωρις αιμα και αρνητικη(τι εννοουν δεν καταλαβα) αλλα το αιμα δεν βγηκε ακομα.

η κοκκινιλα εχει σχεδον εξαφανιστει αλλα εμειναν 2 πληγες ακομα.

ισως επειδη τρωει αυτο το γαλα περισσοτερο απο ολα τα αλλα να το κρατησουμε ακομα και αν τελικα δεν εχει αλλεργια.

τι κανει ο γαμπρουλης μου?

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 623
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν ξερω ακομα.στο αιμα θα δειξει απ'οτι καταλαβα.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα.χθες πηρα τα αποτελεσματα.δεν εχει αλλεργια στο γαλα και ουτε φανηκε καποιο μικροβιο.οποτε κανεις δεν ξερει απο τι ηταν οι διαρροιες.οι πληγουλες παραμενουν αλλα δειχνουν να βελτιωνονται.σημερα θα παμε στον παιδιατρο μηπως μας αλλαξει τιποτα η μας προσθεσει κατι.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βγάζει δοντάκια βρε Βίκυ; Εγώ και στα τρία το είχα παρατηρήσει ότι΄κατα την περίοδο την οδοντοφυίας είχανε έντονες διάροιες που τους προκαλούσαν σοβαρά συγκάματα. Με το χειρουργό τί έγινε;

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι να γινει ασε εχω τρελλαθει να γυρναω απο γιατρο σε γιατρο ολοι συμφωνουν.δεν μπορω ομως να κανω τιποτα μεχρι να διευκρινιστει το θεμα με το αιμα.σημερα παλι θα παω σε αλλον.και μετα στον παιδιατρο για το συγκαμα.τελικα μαλλον ειναι απο τα δοντια αλλα θελουμε να αποκλεισουμε το ενδεχομενο να ειναι απο την αντιβιωση.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

vickypap,

σημερα ανοιξα και διαβασα το θεμα σου. Συγκινηθηκα παρα πολυ με την περιπετεια σας, και ευχομαι ολα να αποκατασταθουν οσο το δυνατον πιο γρηγορα και να μην ταλαιπωρηθει αλλο το παιδακι σου.

Περασα και εγω μια μικρη φουρτουνα με τον γιο μου οταν ηταν 1,5 μηνων (ουρολοιμωξη λογω παλινδρομησης ουρων) και ξερω τι ειναι να τρεχεις στα νοσοκομεια για το παιδι σου, να αγωνιας και να στεναχωριεσαι. Ευτυχως τωρα ειναι καλα, και ολα ειναι μια κακη αναμνηση. Σας ευχομαι λοιπον να τελειωσει γρηγορα και η δικη σας περιπετεια, και να ειναι το παιδακι σου παντα ευτυχισμενο, γερο και χαρουμενο, και εσεις το ιδιο για να το χαιρεστε και να το καμαρωνετε!

0IBKp3.png JgEip3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΥΓΚΑΜΑ ΤΕΛΟΣ!!!

 

τι το ηθελα και το εγραψα????????????????ξεσκιστηκε να κλαιει ξανα βγηκε η ουρητηροκηλη 2 φορες στα χερια του αντρα μου πριν λιγο και τα επαιξε.τωρα πηγα η μαμα μου εκει και φυσικα το ηρεμησε το παιδι.εκανε και διαρροια οποτε περιμενω το συγκαμα να ξανα κανει την εμφανιση του.του λειψαμε φαινεται.ασε που λειψαμε και στην ουρητηροκηλη οποτε ειπε να βγει να δει τι κανουμε και να υπενθυμισει οτι ειναι εκει.

τι σκ---α να κανω.να παρουμε την αποφαση για χειρουργειο τωρα?ολοι λενε κοντα στο ετος.αλλα δεν γινεται και αυτο να μπαινοβγαινει συνεχεια.

nanaka μου σ'ευχαριστω πολυ να χαιρεσαι τα παιδακια σου να ειναι γερα.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμάν βρε Βίκυ μου! Στεναχωριέμαι πολύ που ταλαιπορείται έτσι η μικρή. :cry: Τί να σου πώ δεν ξέρω! :cry: Ξαναπήρες τ/φ τον γιατρό? Αν επιμένουν όλοι για χειρουργείο στον χρόνο καλύτερα να περιμένεις τότε! Το ξέρω οτι είναι ψυχοφθόρο να μην μπορείς να κάνεις κάτι για να την βοηθήσεις! Εύχομαι τουλαχιστον να μην πονάει και περάσουν γρήγορα όλα αυτά! Κουράγιο μανούλα...

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κωνκων μου σ'ευχαριστω πολυ.πηρα τον γιατρο και ειπε οτι μπορει να ειναι μια απλη διαρροια.και επειδη ζοριστηκε να βγηκε η κηλη.

ποτε επιτελους θα ερθει εκεινη η μερα που θα πω οτι ειναι τελειως καλα το παιδι μου??????????

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το παιδακι σου!!!Αντε μην λες τετοια!!Θα περασει και αυτο!!Να κανεις αυτο που θα σου πει ο γιατρος που το παρακολουθει!Αυτος ξερει!!Οι υπολοιποι επηρεαζονται απο ψυχολογικους παραγοντες!!Επισης δεν μπορεις να φανταστεις ποσο γρηγορα θα περασει ο καιρος!!Εμεις σενα μηνα και κατι σχεδον θαχουμε γενεθλια και περσι τετοιον καιρο ετοιμαζομουν για γεννες!!Ποτε περασε ο χρονος χαμπαρι δεν παιρνουμε!Μονο το χαμογελακι τους μενει!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου.ειμαστε πολυ καλυτερα.χθες πηγαμε στον γιατρο και μας ειπε οτι κατα πασα πιθανοτητα εχει αλλεργια στο γαλα ασχετα με τα αποτελεσματα των εξετασεων.οποτε ξεκινησαμε παλι τα αντιαλλεργικα γαλατα και μας ειπε να ξεκινησουμε και φαγητο αμεσα γιατι δεν πηρε βαρος.οποτε ξεκιναμε νεο προγραμμα.

εχετε ακουσει τιποτα για εξετασεις που να δειχνουν σε τετοιας ηλικιας μωρο σε τι εχει αλλεργια?φοβαμαι να ξεκινησω φαγητο χωρις να ειμαι σιγουρη.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ μου δεν ξέρω κάτι για τέτοιες εξετάσεις, αλλά αν ξεκινήσεις φαγάκι βάζε ενα ενα τα υλικά. π.χ βραστη πατάτα με λίγο λαδάκι κ λίγο λενομάκι στο τέλος, μετά απο 2 μέρες +καρότο, μετά + κολοκυθακι, μετά +κρεατάκι... Έτσι έκανα στον δικό μου που είχε τελικά αλλεργία στην αλλαγή απορρυπαντικου, αλλά επειδή εκείνη την μέρα τον ξεκίνησα φαϊ νόμιζα οτι ήταν απο αυτό. Ο γιατρός τί σου είπε να της δώσεις?

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια αλλεργιολογος την οποια θεωρουσαν την καλυτερη στο Παιδων απο οτι ξερω εχει κ δικο της ιατρειο,λεγεται Συριγγου εαν σε ενδιαφερει εχω το κινητο της.

Εαν το παιδι ειναι αλλεργικο θα πρεπει οπωσδηποτε να συμβουλευτεις παιδοαλλεργιολογο κ ισως παιδογαστρεντερολογο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποτε επιτελους θα ερθει εκεινη η μερα που θα πω οτι ειναι τελειως καλα το παιδι μου??????????

 

Καλημέρα!!!!!!!!! Είδες τι λές σήμερα, ότι είστε πολύ καλύτερα!!!!! Εχεις κάνει τόση υπομονή και αγώνα (εγώ σε θαυμάζω πάντως), μέρα με τη μέρα όλα θα πηγαίνουν καλύτερα και στο τέλος ούτε που θα το θυμάστε!!!!! Επειδή είχα καιρό να διαβάσω, είδα ότι πίνει αντιαλλεργικό γάλα η μικρούλα. Νομίζω ότι εχω διαβάσει κάπου στο φόρουμ ότι κάποια γάλατα συνταγογραφούνται από το ΙΚΑ, τουλάχιστον αν μπορείς να γράψεις καλό θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

κωνκων μου,οπως ξερεις εχω 2 παιδιατρους.ο ενας λεει ξεκιναμε με πατατα καροτο κολοκυθι και μοσχαρι ολα μαζι και η αλλη λεει πατατα με ζωμο κοτας.το δευτερο ακουγεται λογικο αλλα ο αλλος επιμενει γιατι πρεπει επειγοντως να παρει βαρος,

Vann μου ακουσα για μια παιδοαλλεργιολογο στο ιπποκρατειο και λεω να παω συντομα να μας δει.αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οι εξετασεις αιματος και κοπ___ων εδειξαν οτι δεν εχει αλλεργια.

ΚατερίναΒ μου το ξερω αλλα για να το γραψουν πρεπει να δειχνουν και οι εξετασεις οτι πραγματικα εχει αλλεργια.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι γλυκιά φατσούλα η νέα φωτό!!!!

 

Δεν ξέρω κι εγώ για αλλεργίες, αλλά θα σου προτείνω να εισάγεις καθε νεα τροφή καθε 4 μερες, οχι 2 και να μην επιμεινεις σε τιποτε αν δεν της αρεσει η δεν το δέχεται....εχουν ενα ενστικτο τι προτιμουν, σαν να αυτοπροστατευονται...

 

Οσο για το βάρος, τα φρούτα πχ δεν προσθετουν θερμίδες, περισσότερο βάρος θα πάρει με το γάλα...και γενικά στα παιδιά με τάση αλλεργίας προτείνεται να καθυστερησει η εισαγωγή στερεών.

 

Ολα μαζί να μην τα ξεκινησεις και προς θεού οχι το μοσχάρι...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

βαρος θελουμε για να μπορεσουμε να της κανουμε την εγχειρηση.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βικυ μου τότε μάκαρι να μην δείξουν τίποτα οι εξετάσεις! Εννοώ να μην έχει αλλεργία το παιδί και να ήταν μια περαστική αντίδραση του οργανισμού σε κατι. Τα κορίτσια καλά σου λένε, ένα ένα θα της τα βάζεις για να δείς πως θα τα δεχτεί ο οργανισμός της. Πάντως αν θέλετε κιλά να σας δώσω από τα δικά μου (μμμμμμ κρυάδες!!!!! :) )

Link to comment
Share on other sites

vickypap επειδη της ειχα κανει κ εγω εξετασεις αιματος για αλλεργια στο γαλα,ο παιδιατρος μου το ειχε ξεκαθαρισει οτι μπορει να δειξει αρνητικη κ να ειναι το παιδι, γιατι ειναι πολυ μικρη ακομα, κ μου ειχε πει οτι κανω δεν κανω τις εξετασεις να της αρχισω το αντιαλλεργικο γαλα.Εννοειται οτι της ειχα κανει κ εγω της εξετασεις κ μου ειχαν δειξει αρνητικες,αλλα της συμπεριφερομουνα σαν να ειναι αλλεργικη

Link to comment
Share on other sites

vickypap επειδη της ειχα κανει κ εγω εξετασεις αιματος για αλλεργια στο γαλα,ο παιδιατρος μου το ειχε ξεκαθαρισει οτι μπορει να δειξει αρνητικη κ να ειναι το παιδι, γιατι ειναι πολυ μικρη ακομα, κ μου ειχε πει οτι κανω δεν κανω τις εξετασεις να της αρχισω το αντιαλλεργικο γαλα.Εννοειται οτι της ειχα κανει κ εγω της εξετασεις κ μου ειχαν δειξει αρνητικες,αλλα της συμπεριφερομουνα σαν να ειναι αλλεργικη

αυτο κανουμε τωρα!!!

 

ΚατερίναΒ μου μου περισσευουν και εμενα καποια αρκετα κιλακια αν καποιος ενδιαφερεται του τα χαριζω ευχαριστως :lol::lol::lol:

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βικυ τι γαλα δινεις τωρα στο παιδι? Μερικα υποαλλεργικα γαλατα κανουν κακα σαν διαρροιες οποτε να ξαναδεις συγκαμα

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα. Δεν ειμαι η Βικυ ειμαι η φιλη της η Ρεα. Μπαινω και σας γραφω εγω γιατι η βικυ απο εχθες το βραδυ ειναι στο νοσοκομειο με το μωρακι της. αυτο που βγαινει απο τον κολπο του μωρου χτες ξαναβγηκε και ηταν μεγαλυτερο απο τις αλλες φορες και δεν μπορουσαν να το βαλουν μεσα και οταν το βαζαν αυτο ξαναεβγαινε και ειχε και αιμοραγια. Το μωρακι πονουσε γιατι ακομη και στον υπνο του εκλαιγε και ειχε και τα ποδαρακια του μαζεμενα. Οι γιατροι της ειπαν οτι ή θα το βαλουν μεσα με ναρκωση(διαταση νομιζω μου ειπε), ή μπορει ακομη να το κανουν εγχειρηση και σημερα. Της ειπαν οτι επειδη ειναι εξι μηνων το μωρο δεν θα εχει προβλημα με την ναρκωση και αν αυτο το πραγμα μπει μεσα και μεινει μεσα μπορει και να καθυστερησουν το χειρουργειο κανενα μηνα για ναγινει το μωρακι 7 μηνων.Κοριτσια μπορει να μην σας τα εγραψα οσο καλα θα τα εγραφε η βικυ με περισσοτερες λεπτομεριες αλλα και εγω απο την ωρα που τα εμαθα καταστεναχωρηθηκα και αγχωθηκα και ισως να παρελειψα και κατι αλλα θα σας ενημερωνω για οτι συμβει.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...