Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΥΡΗΤΗΡΟΚΗΛΗ ουρητηροκήλη


Recommended Posts

Παρακολούθησα από την αρχή την ιστορία σου και πραγματικά χαίρομαι αφάνταστα για την καλή της έκβαση

Να είναι πάντα καλά η κουκλίτσα σου και σε σένα ένα τεράστιο μπράβο για την ψυχραιμία σου και τη δύναμή σου!!

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 623
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

περαστικα στη μικρουλα σας και οπως προαναφερθη , το επομενο νοσοκομειο να εινια αυτο που θα παει για να γεννησει το παιδακι της!

 

φιλια και μια μεγαλη αγκαλια!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλημερα,

ειμαι σπιτι απο χθες γιατι αρρωστησα αλλα τωρα ειμαι καλυτερα και θα παω το συντομοτερο στο παιδακι μου.

χθες πριν φυγω εκλαιγε πολυ και αυτο που εκβαλλει δηλαδη το τελευταιο κομματι της ουρητηροκηλης ηταν εξω και την ενοχλουσε.φωναξα τους γιατρους οι οποιοι για ακομη μια φορα μου ειπαν οτι ειναι νωρις για να αρχισει να ατροφει και να εξαφανιζεται σιγα σιγα.

μου ειπαν οτι αν ειναι ετσι μεχρι μετα τις γιορτες δεν γλυτωνουμε το 2ο χειρουργειο(αυτο που σας ειπα σαν καισαρικη στην ουροδοχο κυστη).δεν ξερω τι θελω.εμεις επιμειναμε να γινει τωρα το χειρουργειο γιατι δεν δεχομασταν να κανουν ναρκωση για πληρη αναταξη της κηλης με ενδεχομενο να ξανα βγει και σε λιγες μερες παλι ναρκωση για το κανονικο χειρουργειο.μηπως παλι εμεις πρεπει να αποφασισουμε?δεν ξερω τι να πω.ταλαιπωρειται πολυ.ισως αν κανουμε λιγη υπομονη και αρχισει να ατροφει το γλιτωσουμε αλλα η μικρη το αντεχει?σφιγγεται και βγαινει πως να καταλαβει οτι δεν πρεπει να σφιγγεται.

εχω εμπιστοσυνη στους γιατρους μας αλλα δεν μπορω να την βλεπω να ταλαιπωρειται τοσο.

εμεινε εκει η μαμα μου και η αδελφη μου και μου ειπαν οτι ηταν πολυ καλυτερα.οποτε μιλουσαμε στο τηλ δεν την ακουγα να κλαιει οποτε ημουν καπως ησυχη.τωρα ομως δεν με κραταει τιποτα εδω και θελω να παω πισω.

δεν ξερω ποτε θα βγουμε και να σας πω την αληθεια,προς το παρον οσο ειμαστε εκει νοιωθω σιγουρια.

σας ευχαριστω παρα πολυ για την συμπαρασταση

 

χθες γιορταζαμε!!!την φωναζουμε φωτεινη αλλα εμεις που ξερουμε το ταμα την γιορταζουμε στο αννα.την βαφτισαμε και με τα δυο.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βικυ να την χαιρεσαι και να ζησει σαν τα ψηλα βουνα οπως λεει και η μαμα μου.

Εμας το ποτε της δευτερης εγχειρησης το αποφασισε ο παιδοχειρουργος. Την πρωτη την εκανε αμεσα καθως ηταν θεμα ζωης και θανατου.

Στην δευτερη μας ζητησε ο παιδοχειρουργος το παιδι να ειναι πανω απο 3 μηνων οπως και εγινε. Εμεις του ειχαμε πει το νωριτερο για να τελειωνει ολη αυτη η κατασταση με γνωμονα παντα βεβαια την υγεια του παιδιου.

Ρωτησε τον παιδοχειρουργο τι πρεπει και ποτε πρεπει να την κανετε.

Ειμαι σιγουρη οτι θα σας δωσει εκτιμηση.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ μου,

 

να μην αγχώνεσαι και να έχεις δύναμη για να έχει δύναμη και η μικρή σου ηρωίδα. Όλη η χάρη της Αγίας Άννας να βοηθήσει την μπέμπα σου. Αν μου επιτρέπεις να την λέω Φωτιάννα γιατί και η μαμά σου αξίζει πολλά και πάντα άξια. Μην σε παίρνει από κάτω γιατί το μωρό σε αυτή την ηλικία σε νοιώθει απο χιλιόμετρα μακριά. Κάθε μέρα κοιτάζω να δώ αν έχεις να μας πεις ευχάριστα νέα για το ζουζούνι σου. Πόνος μοιρασμένος είναι πάντα πιο απαλός, πιο αλαφρύς και η προσευχή και ελπίδα όλων μας θα βοηθήσει το μωράκι σου, έτσι πιστεύω.

 

Φιλιά!!

Lvek.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

βικουλα με το καλο στο σπιτικο σας!!!

υπομονη οπου να ειναι η περιπετεια τελειωνει και σε λιγες μερες ουτε που θα το θυμαστε!!!

το 'φωτιανα που προτεινει η μελισανθη πολυ μου αρεσε!!!!να το καθιερωσεις

φιλακια πολλα!!

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια μου,ειμαστε καπως καλυτερα και μαλλον θα βγουμε την δευτερα.οποτε θα τα λεμε συχνα απο την τριτη.

σας ευχαριστω για ολα!!!!!!!!!

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γυρισα στην δουλεια,αλλα μαλλον για λιγο.

δεν το βλεπω να αποφευγουμε το 2ο χειρουργειο.την δευτερα θα παμε για τα ραμματα και ισως να ξερουμε τι θα γινει.

χθες βγηκαμε και ηταν χαλια η μικρη.σταματησε να κλαιει στις 4κ30 το πρωι.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει VickyPap μάλλον ήταν ταλαιπωρημένη η καημενούλα... Δωστης λίγο χρόνο να συνηθίσει ξανά και το σπίτι... Όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς καθόλου :D:D:D:D Περαστικά σας και όσο για το δεύτερο χειρουργείο μην το σκεφτεσαι από τώρα... :wink:

Aso4p2.pngplWtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικα σας!!Κανε λιγο υπομονη προφανως τωρα στο σπιτι θα ναι λιγο πιο δυσκολα αλλα με υπομονη θα το ξεπερασετε και αυτο!!Ευχομαι τις γιορτες να ησαστε καλυτερα και να χαλαρωσετε λιγακι!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ λίγο κουράγιο ακόμη κάνε.

Ό,τι κι αν γίνει θα είναι για το καλό της μικρής σου.

Θυμάμαι κι εγώ είχα απογοητευτεί που αφού βγήκαμε, σε πέντε μέρες μπήκαμε πάλι,αλλά όπως αποδείχθηκε ήταν για το καλύτερο.

 

Για το ότι κλαίει,ίσως είναι λίγο ταλαιπωρημένη και κουρασμένη,και η δικιά μου έκλαιγε θυμάμαι.

Κάνε λίγη υπομονή και όλα θα περάσουν και θα ξεχαστούν.

 

Εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω κοριτσια.

Elli μου νοστιμη η αχνη απο τους κουραμπιεδες σου.ηταν το μονο που προλαβα να δοκιμασω αφου οταν ανοιξα το κουτακι ειδα οτι τους ειχε φαει ολους ο αντρας μου!!!!!! :lol::lol::lol:

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βικάκι κουράγιο και υπομονή! Σϋντομα όλα αυτά θα είναι ένα κακό όνειρο! Εξάλλου η κοπελάρα σου δεν ήρθε τυχαία σε αυτόν τον κόσμο, ο Θεός και η επιστήμη συμφώνησαν και σας χάρισαν την κουκλίτσα σας. Όλα αυτά συμβαίνουν για να γίνει ακόμα πιο δυνατό το αγγελούδι σας! Η ιστορία σου πραγματικά με συγκίνησε.

Link to comment
Share on other sites

μαρινακι μου σ'ευχαριστω παρα πολυ και εγω αυτο πιστευω.χθες ηταν τελεια ελπιζω να συνεχισει ετσι.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...