Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μικρότερος αμνιακός σάκος - δεν συμβαδιζει το μεγεθος σακου με συλληψη


Recommended Posts

On 8/10/2022 at 6:49 PM, vicky86 said:

ποσο εβδ πηγες γιατρο;5εβδ με 2000-2500χοριακη,που ειναι οκ για τοσο αρχη,μονο σακο θα δεις.νομιζω στις 5000φαινονται περισσοτερα.μπορει να εμεινες λιγο πιο αργα απο οσο υπολογιζες,σημασια εχει κ η επομενη χοριακη.αν κ απο την στιγμη που φανηκε μονο αγχος θα σου δημιουργησουν.το χω περασει.νομιζω κ η προγεστερονη ειναι οκ

 

Καλημερα, ναι όντως μου προκάλεσαν πολυ αγχος και εχω και τα πονακια απο την αποκολληση..

η χοριακη μου είχε ανεβει τελικα μετα απο 2 μερες στα 5480 και η προγεστερονη στο 31,04 οποταν απλα περιμενω να παω την επομενη βδομαδα να δουμε αν ειναι ολα καλα.

ισως εχεις δικαιο και να πηγα νωρις στο γιατρο αλλα ειχα ηδη καθυστερηση 1 βδομαδα. μου ειπε οτι μπορει να εγινε πιο αργα η συλληψη. τι να πω, δεν μου ετυχε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και ηταν πολυ παραξενο για εμενα αυτη τη φορα.. ξεκινησαν και οι αναγουλες οποταν ειναι ενα συν αυτο δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Καλημερα κορίτσια! Θέλω να με βοηθήσετε! Είμαι 8 εβδομάδων. Τη σποράκι μεγαλώνει κανονικά με τις μετρήσεις αλλά ο σάκος έχει σχήμα μισοφέγγαρου κ όχι στρογγυλό. Απ την αρχή της εγκυμοσύνης παιρνω utragestan. Αυτό που μου είπε ο γιατρός είναι να μη σηκώνω βάρη κ να μην κουράζομαι. Δεν έχω δει αίμα κλπ. Είναι ανησυχητικό που είναι έτσι ο σάκος;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοπελες. Εγω ειχα καθυστερηση 4 μερες εκανα τεστ μεχρι να το κλεισω θετικο. Πηγα για επιβεβαιωση εγκυμοσυνης κολπικος υπερηχος σακκος αδειος. Μετα απο 3-4 μερες ειχα καφε υγρα ξαναπηγα ειχε σπορακι ο σακος και ακουσαμε κ λιγους παλμους. Πηρα αγωγη. Μετα απο 1 βδομαδα που ξαναπηγα ο γιατρος με μετρησε 1βδομαδα μετα. Βαση τελευταιας περιοδου δηλαδη ειμαι 8 βδομαδων ενω ο γιατρος μετρησε το εμβρυο και μου ειπε ειναι +5-6 μερες μπροστα. Εγω με τι πρεπει να συνεχισω; εχω συγχηστει

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...