Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Ευχαριστουμε πολυ!!!Καταρχην δεν κανω διαφημιση στον γιατρο.Εξαλου δεν θα εχω κανενα κερδος εγω.Απλα εμεινα τοσο ευχαριστημενος που θεωρησα καλο να το γραψω.Δεν μας πηρε ουτε ενα ευρω.(ασχετα τι θα του δωσω εγω),εμενα με ενοχλει η ταριφα.Κατι τετοιους ανθρωπους πρεπει να τους τονιζουμε μεσα στο φορουμ.Και να σκεφτειτε οτι ο κασσανος ειναι ο διευθυντης.Ολο το προσωπικο ηταν τελειο,απο την αρχη ηταν κοντα στην γυναικα μου.Ολες οι μαιες ειναι ευγενεστατες και προθυμες να σε βοηθησουν σε οτι και αν χρειαστεις.Επισης επαθα πλακα με την καθαριοτητα των χωρων.Την ημερα περναγανε 6-7 φορες.Αν με το καλο μεινει εγκυος η γυναικα μου παλι στο αττικο θα παμε.Αν γεννησετε με φτ μενετε μεσα 3 24ωρα και με κτ 4 24ωρα.(αν πανε ολα κατευχην)!!Με το καλο τα μωρακια σας.Οτι απορια εχετε,μπορειτε να με ρωτησετε

 

-τί χαρτιά χρειαστήκατε;

-τί χρειαστήκατε για το μωρό;(φορμάκια;πάνες;σαπουνάκι;τί σας παρείχαν;)

-τι χρειάστηκε η σύζυγος;(προσωπική υγιεινή-σερβιέτες κ.λ.π. τί σας παρείχαν;)

-αν αλλάξατε κατηγορία κλίνης,τί κόστισε;είχατε απο πριν ενημερώσει τον γιατρό σας;

καλό θα ήταν να μας τα έλεγες αναλυτικά..απο την ώρα που την παρέλαβαν ώς την ώρα που βγήκατε..

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 455
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η γυναικα μου γεννησε με φτ και χωρις επισκλειριδιο.Μπηκε στις 08:30 και γεννησε στις 12:00.Για το μωρο θα χρειστεις μονο τα φορμακια του,σεντονακια και κουβερτακια.Και αν θελεις παρε μαζι σου μια αλοιφη για το συγκαμα.Ολα τα αλλα τα παρεχει το νοσοκ.Καθε πρωι θα το περνουν οι μαιες και θα το κανουν μπανιο αυτες.Θα εχεις μαζι σου το μωρο απο την στιγμη που θα γεννηθει.Οσο για σενα,μονο σερβιετες σου δινουν.Ολα τα αλλα θα τα παρεις εσυ.(προσωπικη υγειινη)για το μπανιο σου κτλ.Εμεις μεινανε σε 4 κλινο.Εχουμε ασφαλεια ΙΚΑ.Για δικλινο ειναι 35 ευρω ανα ημερα επιπλεον και για μονοκλινο 60 ευρω!Την ημερα που ειναι να παρετε εξιτηριο θα πρεπει να δηλωσετε το μωρο στο ισογειο.Τα χαρτια που θα πρεπει να εχετε μαζι σας ειναι:1)φωτοτυπιες ταυτοτητας και της δικιας σου και του συζυγου. 2)Ληξιαρχικη πραξη γαμου που αναφερει το επιθετο του μωρου 3)Πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης.ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΠ.Και σε 10 μερες πας στο ληξιαρχειο του δημου Χαιδαριου για να παρεις τις ληξιαρχικες πραξεις γεννησης.

tdmnp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η γυναικα μου γεννησε με φτ και χωρις επισκλειριδιο.Μπηκε στις 08:30 και γεννησε στις 12:00.Για το μωρο θα χρειστεις μονο τα φορμακια του,σεντονακια και κουβερτακια.Και αν θελεις παρε μαζι σου μια αλοιφη για το συγκαμα.Ολα τα αλλα τα παρεχει το νοσοκ.Καθε πρωι θα το περνουν οι μαιες και θα το κανουν μπανιο αυτες.Θα εχεις μαζι σου το μωρο απο την στιγμη που θα γεννηθει.Οσο για σενα,μονο σερβιετες σου δινουν.Ολα τα αλλα θα τα παρεις εσυ.(προσωπικη υγειινη)για το μπανιο σου κτλ.Εμεις μεινανε σε 4 κλινο.Εχουμε ασφαλεια ΙΚΑ.Για δικλινο ειναι 30 ευρω ανα ημερα επιπλεον και για μονοκλινο 60 ευρω!Την ημερα που ειναι να παρετε εξιτηριο θα πρεπει να δηλωσετε το μωρο στο ισογειο.Τα χαρτια που θα πρεπει να εχετε μαζι σας ειναι:1)φωτοτυπιες ταυτοτητας και της δικιας σου και του συζυγου. 2)Ληξιαρχικη πραξη γαμου που αναφερει το επιθετο του μωρου 3)Πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης.ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΠ.Και σε 10 μερες πας στο ληξιαρχειο του δημου Χαιδαριου για να παρεις τις ληξιαρχικες πραξεις γεννησης.

 

 

σ'ευχαριστώ πολύ!κυρίως για το χαρτομάνι...

για το μωρό δηλαδή θα χρειαστούμε φορμάκια εσωτ.+εξωτ.,πετσετούλες για το μπανάκι και το ρέψιμο,κουβερτούλες και σεντονάκια μόνο;;όχι αφρόλουτρα κ.λ.π.;

επίσης (συγνώμη που ζαλίζω) είσασταν ικανοποιημένοι απο την "συμβίωση" στο 4κλινο;υπάρχει και 6κλινο;(κάπου το άκουσα)μ'εχουν ψιλοζαλίσει να αλλάξω να πάω σε 2κλινο και δεν το θεωρώ μεγάλης σημασίας,τελικά όμως μήπως είναι όντως;;

σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ πολύ!κυρίως για το χαρτομάνι...

για το μωρό δηλαδή θα χρειαστούμε φορμάκια εσωτ.+εξωτ.,πετσετούλες για το μπανάκι και το ρέψιμο,κουβερτούλες και σεντονάκια μόνο;;όχι αφρόλουτρα κ.λ.π.;

επίσης (συγνώμη που ζαλίζω) είσασταν ικανοποιημένοι απο την "συμβίωση" στο 4κλινο;υπάρχει και 6κλινο;(κάπου το άκουσα)μ'εχουν ψιλοζαλίσει να αλλάξω να πάω σε 2κλινο και δεν το θεωρώ μεγάλης σημασίας,τελικά όμως μήπως είναι όντως;;

σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αφρολουτρα,σαπουνακια κτλ εχει το νοσοκομειο.Δεν θα χρειαστεις τιποτα!6κλινο δεν εχει το αττικο.Εμεις στο 4 κλινο δεν ειχαμε προβλημα.Αυτο εξαρταται βεβαια και απο τις αλλες κοπελες που θα εισαστε στο δωματιο.Σε εμας υπηρχε πληρη συνεργασια με τις αλλες κοπελες οποτε ολα ηταν ενταξει.Εγω να σου πω την αληθεια θεωρω τσαμπα λεφτα για δικλινο.3 μερες ειναι μονο.Θα περασουν σφαιρα!Κρατα τα λεφτα για το μωρακι σου.

tdmnp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...να σας πω λοιπον την εμπειρια μου εδω μαζι με τον μπεμπουλη....μπηκα την προηγουμενη κυριακη 26/8 το απογευμα για να κανω καισαρικη την δευτερα το πρωι με τον κο Γραψα, ο μπεμπης ειχε αλλα σχεδια ομως και με πιασαν οι πονοι στις 1,30 το βραδυ, φωναξα μια νοσοκομα κ με πηγε στο μαιευτηριο, φανταστειτε οτι και ο συζυγος ηταν σπιτι και κοιμοταν (μενουμε πολυ κοντα αλλωστε) ηρθε και ο γιατρος και ολοι αναισθησιολογοι και οι λοιποι και γεννησα στις 3,33 τα ξημερωματα. Ο γιατρος πολυ ευδιαθετος και στην πλακα ολη την ωρα παροτι τον ξυπνησαμε...γενικα για το νοσοκομειο μονο καλα εχω να πω, το πρωτο μου παιδακι το γεννησα σε ιδιωτικο και νιωθω πολυ χαζη γι αυτο, ηταν ολοι πολυ εξυπηρετικοι και οι κοπελες ολες ευγενεστατες...το εφεραν ετσι και οι συγκυριες και ενω ημουν σε 4κλινο με πολυ καλα κοριτσια τις δυο τελευταιες μερες ημουν μονη μου γιατι πηραν εξιτηριο , γενικα ειμαι 100% ευχαριστημενη και απο το νοσοκομειο ακι απο τον γιατρο μου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα...να σας πω λοιπον την εμπειρια μου εδω μαζι με τον μπεμπουλη....μπηκα την προηγουμενη κυριακη 26/8 το απογευμα για να κανω καισαρικη την δευτερα το πρωι με τον κο Γραψα, ο μπεμπης ειχε αλλα σχεδια ομως και με πιασαν οι πονοι στις 1,30 το βραδυ, φωναξα μια νοσοκομα κ με πηγε στο μαιευτηριο, φανταστειτε οτι και ο συζυγος ηταν σπιτι και κοιμοταν (μενουμε πολυ κοντα αλλωστε) ηρθε και ο γιατρος και ολοι αναισθησιολογοι και οι λοιποι και γεννησα στις 3,33 τα ξημερωματα. Ο γιατρος πολυ ευδιαθετος και στην πλακα ολη την ωρα παροτι τον ξυπνησαμε...γενικα για το νοσοκομειο μονο καλα εχω να πω, το πρωτο μου παιδακι το γεννησα σε ιδιωτικο και νιωθω πολυ χαζη γι αυτο, ηταν ολοι πολυ εξυπηρετικοι και οι κοπελες ολες ευγενεστατες...το εφεραν ετσι και οι συγκυριες και ενω ημουν σε 4κλινο με πολυ καλα κοριτσια τις δυο τελευταιες μερες ημουν μονη μου γιατι πηραν εξιτηριο , γενικα ειμαι 100% ευχαριστημενη και απο το νοσοκομειο ακι απο τον γιατρο μου....

 

 

ΝΑ ΖΗΣΕΙ!!!

ήταν όπως μας τα είπε κι ο Δημήτρης,δηλαδή...!!!μπράβο κι έχουμε και τον ίδιο γιατρό και μου αφαίρεσες ένας βάρος!!!όταν με το καλό έρθει και το δικό μου θα μπω να σας τα πω κι εγω αναλυτικά...

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα συμφωνησω μ τον Δημητρη και για την καθαριοτητα και για τις κοπελες, δεν ειδα ουτε μια να μην χαμογελαει, επισης ειναι αυστηροι και στους κανονες τους, καμια φορα ερχοταν κανενας με μικρο παιδι να μπει και κατευθειαν τους εδιωχναν αφου απαγορευεται, η παιδιατρος σχολαστικη μου το ειπε και η δικια μου γιατρος οτι ειναι πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.να ρωτήσω στο τετράκλινο πληρώνουμε νοσήλειο;εχει και τρίκλινο; ξέρετε ποσο πάει την ημέρα;ο κ.Γράψας ξέρετε αν ζητάει αμοιβή ή ότι μπορούμε δίνουμε;Ακόμα και τα 1000ευρώ είναι πολλά στη σημερινή εποχή!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.να ρωτήσω στο τετράκλινο πληρώνουμε νοσήλειο;εχει και τρίκλινο; ξέρετε ποσο πάει την ημέρα;ο κ.Γράψας ξέρετε αν ζητάει αμοιβή ή ότι μπορούμε δίνουμε;Ακόμα και τα 1000ευρώ είναι πολλά στη σημερινή εποχή!

 

 

ο κύριος Γράψας εμάς μας ζήτησε,αλλά τον ρωτήσαμε...αν κάνεις τον κινέζο ίσως του δώσεις ό,τι μπορέσεις

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

να σας πω κι εγω τη δικη μου εμπειρια απο το Αττικο. 3 μερες πριν την ΠΗΤ εσπασαν τα νερα και βρεθηκαμε να τρεχουμε βραδυ Κυριακης στο Αττικο. εμεινα απιστευτα ευχαριστημενη οχι μονο απο το γιατρο μου αλλα και απο ολο το προσωπικο. η ανταποκριση τους ηταν αμεση, ηταν ολοι πολυ ευγενικοι (οι αναισθησιολογοι οχι τοσο) και δε νομιζω οτι σε οποιοδηποτε ιδιωτικο θα με ειχαν προσεξει περισσοτερο. το πρωτο βραδυ ημουν σε τετρακλινο μονη μου και τα υπολοιπα 3 σε μονοκλινο. το μονοκλινο στοιχιζει 55 ευρω. οι παιδιατροι περνανε αρκετες φορες την ημερα και ειναι προθυμοι να απαντησουν σε αποριες. οταν μου ξαναφησει χρονο ο μπεμπης θα σας γραψω περισσοτερα

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει το μπεμπακι σου...με ποιον γιατρο γεννησες;;;τον μπαμπα υον αφηνουν να μπει στον τοκετο η στον προτοκετο;;;;τα δωματια πωε ειναι;;;55 την ημερα με εοππυ;;;

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μου ειναι ο κ. Γραψας. γεννησα με καισαρικη,οποτε ο πατερας δεν μπορουσε να μπει μεσα την ωρα της γεννας. στο φυσιολογικο τοκετο δεν ξερω τι γινεται. παντως ειδε το μωρο λιγο μετα τη γεννα και τον αφησαν να μπει και στην ανανηψη. νομιζω οτι κανονικα δεν επιτρεπεται, αλλα ηταν ξημερωματα, ημουν μονη μου στην ανανηψη και τον αφησαν. στο τετρακλινο μεσω ΕΟΠΥΥ δεν πληρωνεις, αλλα δεν παιρνεις και τα 900 ευρω. τα 55 ευρω ηταν για το μονοκλινο, το οποιο ειναι πολυ μεγαλο και ανετο. νομιζω οτι η χρεωση στο μονοκλινο ειναι στανταρ ανεξαρτητα απο ταμειο

Link to comment
Share on other sites

Tην Παρασκευη γεννησε η γυναικα μου στο Αττικο.Ηρθε στην ζωη μας η κουκλιτσα μας.Ολα πηγαν τελεια και απο χθες ειμαστε σπιτι μας.Ολο το προσωπικο ηταν αψογο;)!Τον Κασσανο δεν τον αλλαζουμε με κανεναν γιατρο στον κοσμο!!!!!!!![/QUO

 

 

Συγχαρητήρια

Να σας ζήσει η κουκλίτσα σας χαίρομαι που πήγανε όλα καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σας πω κι εγω τη δικη μου εμπειρια απο το Αττικο. 3 μερες πριν την ΠΗΤ εσπασαν τα νερα και βρεθηκαμε να τρεχουμε βραδυ Κυριακης στο Αττικο. εμεινα απιστευτα ευχαριστημενη οχι μονο απο το γιατρο μου αλλα και απο ολο το προσωπικο. η ανταποκριση τους ηταν αμεση, ηταν ολοι πολυ ευγενικοι (οι αναισθησιολογοι οχι τοσο) και δε νομιζω οτι σε οποιοδηποτε ιδιωτικο θα με ειχαν προσεξει περισσοτερο. το πρωτο βραδυ ημουν σε τετρακλινο μονη μου και τα υπολοιπα 3 σε μονοκλινο. το μονοκλινο στοιχιζει 55 ευρω. οι παιδιατροι περνανε αρκετες φορες την ημερα και ειναι προθυμοι να απαντησουν σε αποριες. οταν μου ξαναφησει χρονο ο μπεμπης θα σας γραψω περισσοτερα

 

μαλλον ο κος Γραψας δεν κοιμαται τις κυριακες......κι εμεις κυριακη 2 το βραδυ ξημερωματα δευτερας δηλαδη τον ξυπνησαμε...: )

Link to comment
Share on other sites

κι εγω 00:45 τη δευτερα γεννησα και κατα τις 3 εφυγε απο το νοσοκομειο. πλακα εχει η συμπτωση. κι αν προσεξες τις ημερομηνιες εγω γεννησα μια εβδομαδα μετα απο εσενα salma. λες να τριτωσε την επομενη κυριακη;

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα μπει ηδη στο νοσοκομειο και θα γενναγαμε με καισαρικη το πρωι κατα τις εννια, αλλα με επισαν οι πονοι και τον πηραν τηλεφωνο κατα τις δυο...γεννησα 3.33 και εφυγε ο ανθρωπος να παει σπιτι του, μολις εφτασε τον πηρε αλλη κοπελα οτι γενναει στο ρεα...αν τον περναμε συγχρονως ? τι θα καναμε? ελα ντε...σε ποια θα πηγαινε?

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα μπει ηδη στο νοσοκομειο και θα γενναγαμε με καισαρικη το πρωι κατα τις εννια, αλλα με επισαν οι πονοι και τον πηραν τηλεφωνο κατα τις δυο...γεννησα 3.33 και εφυγε ο ανθρωπος να παει σπιτι του, μολις εφτασε τον πηρε αλλη κοπελα οτι γενναει στο ρεα...αν τον περναμε συγχρονως ? τι θα καναμε? ελα ντε...σε ποια θα πηγαινε?

 

 

κοίτα λογικά θα είχε και η άλλη κάποια περιθώρια,λογικά...αλλά το έχω σκεφτεί κι εγω πολλές φορές..ειδικά όταν πάω στο ιατρείο και σκέφτομαι λες να τον πάρει καμία τώρα να φύγει;ή λες όταν τον πάρω εγω να μου πει πηγαινε κι έρχομαι και να καθυστερήσει;;;8-):cool: αλλά αφού τους επιτρέπει ο νόμος να συνεργάζονται με 2-3 μαιευτήρια υποθέτω οτι κάπως θα έχουν προβλευθεί όλα αυτά

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω την περιπτωση της αλλης κοπελας αλλα λογικα αν γενναγε με κανονικο τοκετο θα ερχοταν σε μενα πρωτα, γιατι επρεπε να κανω καισαρικη οπωσδηποτε και με ειχαν πιασει ηδη οι πονοι δυο ωρες, οποτε...

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα την Πέμπτη το μεσημέρι στο ΑΤΤΙΚΟ με καισαρική τομή..

 

το προσωπικό απο το μαιευτήριο όπου με παρέλαβαν,το χειρουργείο αλλά και στη νοσηλεία ήταν απλά Ά-ΨΟ-ΓΟ !!!

 

ήταν πρόθυμοι να απαντήσουν σε κάθε απορία και ήταν χαμογελαστοί και φιλικοί!!

 

ο γιατρός μου άψογος και τον ευχαριστώ πολύ!!

 

δεν πληρώσαμε τίποτα,ήμουν σε 4κλινο και τα χαρτιά ήταν όπως μου είπε ο dimitris 80...

 

αυτό που λίγο ήταν περίεργο οτι άλλη ώρα επισκεπτηρίου έλεγαν οι σεκιουριτάδες άλλη ώρα οι νοσοκόμες όταν τις ρώτησα,με αποτέλεσμα κάποιοι συγγενείς τελικά να μας επισκεφτούν για κάνα 10λεπτο...

 

κατά τ'αλλα κανένα παράπονο παιδιά...

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα την Πέμπτη το μεσημέρι στο ΑΤΤΙΚΟ με καισαρική τομή..

 

το προσωπικό απο το μαιευτήριο όπου με παρέλαβαν,το χειρουργείο αλλά και στη νοσηλεία ήταν απλά Ά-ΨΟ-ΓΟ !!!

 

ήταν πρόθυμοι να απαντήσουν σε κάθε απορία και ήταν χαμογελαστοί και φιλικοί!!

 

ο γιατρός μου άψογος και τον ευχαριστώ πολύ!!

 

δεν πληρώσαμε τίποτα,ήμουν σε 4κλινο και τα χαρτιά ήταν όπως μου είπε ο dimitris 80...

 

αυτό που λίγο ήταν περίεργο οτι άλλη ώρα επισκεπτηρίου έλεγαν οι σεκιουριτάδες άλλη ώρα οι νοσοκόμες όταν τις ρώτησα,με αποτέλεσμα κάποιοι συγγενείς τελικά να μας επισκεφτούν για κάνα 10λεπτο...

 

κατά τ'αλλα κανένα παράπονο παιδιά...

Nα σας ζησει!!!!!!!Καλοτυχο να ειναι το μωρακι σας!!!!!
tdmnp2.png
Link to comment
Share on other sites

Tην Παρασκευη γεννησε η γυναικα μου στο Αττικο.Ηρθε στην ζωη μας η κουκλιτσα μας.Ολα πηγαν τελεια και απο χθες ειμαστε σπιτι μας.Ολο το προσωπικο ηταν αψογο;)!Τον Κασσανο δεν τον αλλαζουμε με κανεναν γιατρο στον κοσμο!!!!!!!![/QUO

 

 

Συγχαρητήρια

Να σας ζήσει η κουκλίτσα σας χαίρομαι που πήγανε όλα καλά

Σε ευχαριστουμε παρα πολυ!!!!!:lol::lol:
tdmnp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γέννησα την Πέμπτη το μεσημέρι στο ΑΤΤΙΚΟ με καισαρική τομή..

 

το προσωπικό απο το μαιευτήριο όπου με παρέλαβαν,το χειρουργείο αλλά και στη νοσηλεία ήταν απλά Ά-ΨΟ-ΓΟ !!!

 

 

Να σας ζησει το μωράκι σας!!!!!

 

Σου εχω στειλει pm!

 

Γεννάω κ γω σε λιγο καιρο εκει...μακαρι να εχω ιδιες εντυπωσεις!!!!

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...