Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Είμαι νέο μέλος αλλά σας διαβάζω εδώ και αρκετούς μήνες, πολύ πριν ξεκινήσω τις προσπάθειες για νινάκι, θεωρώ χρήσιμη και αξιόλογη την προσπάθεια που γίνεται για να ενημερώθουν οι γυναίκες για μια τόσο ιδιαίτερη και μοναδική περίοδο.

Θα ήθελα και γω λοιπόν με τη σειρά μου να ρωτήσω κάποια πραγματάκια. Κατ' αρχήν είμαι έγκυος (δεν ξέρω ακριβώς πόσο, αλλά σίγουρα κάτω από 4 εβδομάδων) και θα ήθελα να γεννήσω στο αττικόν για πάρα πολλόυς λόγους. Από αυτά που εχω διαβάσει στο φορουμ για τον κο Σαλούμ εχω σχηματίσει την καλύτερη άποψη και θα ήθελα να με αναλλάβει αυτός. Μπορει κάποιος να μου δώσει λεπτομέρειες για τον συγκεκριμένο γιατρό και πιο συγκεκριμένα τα τηλ. επικοινωνίας καθώς και αν εξετάζει στο ιατρείο του ή στο νοσοκομειο? Καθώς επίσης και το κόστος καθ' όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης και τι περιελάμβανε.

Επίσης θέλω να μάθω αν υπάρχουν καρδιολόγοι στο νοσοκομείο γιατι έχω ένα πρόβλημα υγείας και μπορεί κατά την διαρκεια του τοκετού να χρειαστώ κάποιον.

 

Ευχαριστώ και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 455
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα, ειμαι και εγω νεο μελος και γενναω το δευτερο παιδακι μου τελη Αυγουστου στο Αττικο, εχω μπερδευτει ομως με οσα γινονται με τα ταμεια, εμεις εχουμε ΝΑΤ που μηκε προσφατα στον ΕΟΠΠΥ ? Γιατρο εχω τον Κο Γραψα, με το νοσοκομειο ομως τι γινεται? πληρωνουμε για καισαρικη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειμαι και εγω νεο μελος και γενναω το δευτερο παιδακι μου τελη Αυγουστου στο Αττικο, εχω μπερδευτει ομως με οσα γινονται με τα ταμεια, εμεις εχουμε ΝΑΤ που μηκε προσφατα στον ΕΟΠΠΥ ? Γιατρο εχω τον Κο Γραψα, με το νοσοκομειο ομως τι γινεται? πληρωνουμε για καισαρικη?

Με το καλο το μωρακι σου!!Εμεις γενναμε μεσα Σεπτεμβριου στο αττικο,εχουμε τον κο Κασσανο.Δεν πληρωνεις τιποτα ουτε με φτ,ουτε με καισαρικη.(εκτος τα εξτρα του γιατρου...).Επισης αν θελεις αναβαθμιση δωματιου πληρωνεις την διαφορα.Απλα δεν θα παρεις επιδομα τοκετου

tdmnp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια.Γνωρίζετε πόσο κοστίζουν το μονοκλινο κ δικλινο τα δωματια στο Αττικό; Απ'οτι έχω ακουσει βεβαια δεν ειναι και πολλα.Οπότε πρεπει να το δηλωσεις νωρίτερα; Δε γνωρίζω.Αν εχει καποια κοπελα εμπειρία ας μου πει.

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Γνωρίζετε πόσο κοστίζουν το μονοκλινο κ δικλινο τα δωματια στο Αττικό; Απ'οτι έχω ακουσει βεβαια δεν ειναι και πολλα.Οπότε πρεπει να το δηλωσεις νωρίτερα; Δε γνωρίζω.Αν εχει καποια κοπελα εμπειρία ας μου πει.

Ευχαριστώ..

Καλησπερα!Το μονοκλινο στοιχιζει 60 ευρω ανα ημερα και το δικλινο 35 ευρω.Οντως εχει πολυ λιγα δωματια,ειδικα τα μονοκλινα.Θα πρεπει να ενημερωσεις τον γιατρο σου τουλαχιστον κανα μηνα νωριτερα.

tdmnp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Το μονοκλινο στοιχιζει 60 ευρω ανα ημερα και το δικλινο 35 ευρω.Οντως εχει πολυ λιγα δωματια,ειδικα τα μονοκλινα.Θα πρεπει να ενημερωσεις τον γιατρο σου τουλαχιστον κανα μηνα νωριτερα.

Για την ακρίβεια, υπάρχει μόνο ένα μονόκλινο.

tt13013a.aspx
Link to comment
Share on other sites

θα γεννήσω στο ΑΤΤΙΚΟ πρώτα ο Θεός Οκτώβρη μήνα...συζητώντας με την κουμπάρα μου μου πρότεινε να ρωτήσω τον γιατρό μου αν συνεργάζεται με κάποια μαία για να την έχω μαζί την ώρα του τοκετού είτε είναι φυσιολογικός είτε καισαρική..αφ' ενος μεν δεν τον ρώτησα ακόμα,αφετέρου δε,δεν ξέρω αν επιτρέπεται...γνωρίζετε μήπως όσες γεννήσατε εκεί;Μπορώ να έχω τη μαία μου μαζί;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

καλημερα

 

δεν εχω γιατρο και ψαχνο καποιον στο αττικο γιατι ειναι κοντα μου αλλα με ενδιαφερει να συνεργαζεται και με ιδιωτικο.

 

Με ενδιαφέρει να είναι φιλικός να με χαλαρώνει και να τον βρίσκω εύκολα

 

αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον θα με βοηθήσετε πολύ

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας έχει καποια μανούλα πρόσφατα γεννησει στο ATTIKO Νοσοκομείο???

πως ειναι τα πραγματα εκει? τον γυναικολογο Πατσουρασ Κωνστατνινοσ τον έχετε ακουστά;

Link to comment
Share on other sites

σε λιγες μερες γενναω εγω με καισαρικη στο αττικο, θα σας πω τις εντυπωσεις μου ...

 

 

με το καλό!!!

 

προσωπικά θα ήθελα να ξέρω τί χρειάστηκες όσον αφορά το μωρό και προσωπικά,τη συμπεριφορά του προσωπικού και τι πλήρωσες-αν πληρώσεις!!

ειδικά για το τι θα χρειαστούμε κατά τη γέννα όσον αφορά εμάς και το μωρό..

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

salma, επειδη κι εγω γενναω στο αττικο με καισαρικη τελος Αυγουστου με αρχες Σεπτεμβρη, θα με ενδιεφεραν κι εμενα οσο το δυνατον περισσοτερες πληροφοριες. με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου.

 

τωρα ειδα οτι εχουμε τον ιδιο γιατρο. οποτε και καμια πληροφορια για το οικονομικο θα ηταν χρησιμη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω λογο για καισαρικη που τον ηξερα καιρο πριν μεινω εγκυος. ενα ινομυωμα που εξαιτιας της θεσης και του ογκου του (μεγαλωσε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης) φραζει τον τραχηλο. την μπλοκαρα την εξοδο του μπεμπη. φαντασου οτι τοτε ειχα αλλο γυναικολογο ο οποιος ηταν απολυτος για την καισαρικη. ο γραψας δεν ηταν απολυτος απο την αρχη, μου ειπε θα δουμε προς το τελος απλα πιο πιθανο ενδεχομενο θεωρει την καισαρικη. και σημερα ειδικα μου τονισε οτι στην επομενη εξεταση θα το ξαναδουμε το θεμα μηπως μας κανει την χαρη και ανοιξει το χωρο και γλυτωσω την καισαρικη.

οποτε μην ανησυχεις. τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση ειμαι ευχαριστημενη και που το προσπαθει και το ψαχνει το θεμα

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω λογο για καισαρικη που τον ηξερα καιρο πριν μεινω εγκυος. ενα ινομυωμα που εξαιτιας της θεσης και του ογκου του (μεγαλωσε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης) φραζει τον τραχηλο. την μπλοκαρα την εξοδο του μπεμπη. φαντασου οτι τοτε ειχα αλλο γυναικολογο ο οποιος ηταν απολυτος για την καισαρικη. ο γραψας δεν ηταν απολυτος απο την αρχη, μου ειπε θα δουμε προς το τελος απλα πιο πιθανο ενδεχομενο θεωρει την καισαρικη. και σημερα ειδικα μου τονισε οτι στην επομενη εξεταση θα το ξαναδουμε το θεμα μηπως μας κανει την χαρη και ανοιξει το χωρο και γλυτωσω την καισαρικη.

οποτε μην ανησυχεις. τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση ειμαι ευχαριστημενη και που το προσπαθει και το ψαχνει το θεμα

 

 

σ'ευχαριστώ...!!!έτοιμη ήμουν στο επόμενο ραντεβού να του "χιμήξω" !!:oops::oops::oops:.......άρα μπορεί και να το γλυτώσεις το νυστέρι;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Salma και χρυσοψαράκι τί έγινε;;

 

Salma πως πήγε η γέννα;;όλα εντάξει;;μιας κι έχουμε και οι 3 τον ίδιο γιατρό θα ήθελα αν μπορούσες να μοιραστείς την εμπειρία σου μαζί μας είτε εδω είτε σε π.μ.

Πως ήταν ο γιατρός;πως ήταν τα χειρουργεία;το προσωπικό;οι μαίες;σε βοήθησαν με τον θηλασμό;τί χρειάστηκες μαζί σου για εσένα και τί για το μωρό;σε παρέλαβαν σου έκαναν κλυσμα ξύρισμα κ.λ.π.;συγνώμη για τις λεπτομέρειες αλλά είναι το πρώτο μου και καταλαβαίνεις οτι οι απορίες είναι τεράστιες!!!δόξα τω Θεω μέχρι τώρα έχω πάει επισκέπτρια σε νοσηλεύομενους και δεν έχω νοσηλευτεί ποτέ και ούτε και έχω ανάλογη εμπειρία...

 

Χρυσοψαράκι εσυ;;γεννάς τώρα κοντά;;τελικά καισαρική;;και τελικά με το οικονομικό που συζητάγαμε σε π.μ.;;;

 

Θα περιμένω νέα σας!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Tην Παρασκευη γεννησε η γυναικα μου στο Αττικο.Ηρθε στην ζωη μας η κουκλιτσα μας.Ολα πηγαν τελεια και απο χθες ειμαστε σπιτι μας.Ολο το προσωπικο ηταν αψογο;)!Τον Κασσανο δεν τον αλλαζουμε με κανεναν γιατρο στον κοσμο!!!!!!!!

tdmnp2.png
Link to comment
Share on other sites

να σας ζησει η μπεμπα σας. οταν μπορεις - γιατι σιγουρα οι πρωτες μερες με το μωρο στο σπιτι εχουν τρελο τρεξιμο- γραψε περισσοτερες λεπτομερειες για το νοσοκομειο για να προετοιμαζομαστε και οι υπολοιποι.

 

riniw οπως καταλαβες δεν γεννησα ακομα. απο την επομενη εβδομαδα το βλεπω.οταν εχω νεωτερα θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ!!!Καταρχην δεν κανω διαφημιση στον γιατρο.Εξαλου δεν θα εχω κανενα κερδος εγω.Απλα εμεινα τοσο ευχαριστημενος που θεωρησα καλο να το γραψω.Δεν μας πηρε ουτε ενα ευρω.(ασχετα τι θα του δωσω εγω),εμενα με ενοχλει η ταριφα.Κατι τετοιους ανθρωπους πρεπει να τους τονιζουμε μεσα στο φορουμ.Και να σκεφτειτε οτι ο κασσανος ειναι ο διευθυντης.Ολο το προσωπικο ηταν τελειο,απο την αρχη ηταν κοντα στην γυναικα μου.Ολες οι μαιες ειναι ευγενεστατες και προθυμες να σε βοηθησουν σε οτι και αν χρειαστεις.Επισης επαθα πλακα με την καθαριοτητα των χωρων.Την ημερα περναγανε 6-7 φορες.Αν με το καλο μεινει εγκυος η γυναικα μου παλι στο αττικο θα παμε.Αν γεννησετε με φτ μενετε μεσα 3 24ωρα και με κτ 4 24ωρα.(αν πανε ολα κατευχην)!!Με το καλο τα μωρακια σας.Οτι απορια εχετε,μπορειτε να με ρωτησετε

tdmnp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...