Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ μαιευτήρια γυναικολόγοι κλινικές


Recommended Posts

Antu,και γω μαζί σου για το Ιπποκράτειο.Έκανα 2 καισαρικές(όχι απο επιλογή).Οι μαίες με πρόσεξαν πολύ.Ήμουν σε 3κλινο.Άν δε σε πειράζει που οι περισσότερες λεχώνες είναι ξένες τοτε στο συστήνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 618
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ στον Άγιο Λουκά γέννησα!

Έχω κάνει και άλλες επεμβάσεις εκεί και δεν τον αλλάζω! Κορυφαίοι γιατροί και άψογη εξυπηρέτηση! Καθαριότητα και καλές τιμές!!!

Αξίζει!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ, ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ. ΓΙΑ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΕΔΩΣΑ 2100 ΕΥΡΩ. ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΣΟΥ. ΕΓΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΕΚΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια, η εμπειρία της καθεμιας είναι τόσο διαφορετική από των άλλων, που όσο διαβάζεις χειρότερα μπερδεύεσαι. Τελος πάντων, θα καταθέσω εδώ την εμπειρία μου, μήπως χρησιμεύσει σε κάποια.

Τον Οκτώβριο του 2009 έφερα στον κόσμο με κτ το δεύτερο παιδί μου στο Διαβαλκανικό, για το οποίο έχω να πω τα εξής:

θεωρώ ότι είναι πολύ υπερτιμημένο, και, παρότι θεωρητικά έχει εξοπλισμό νοσοκομείου (νεογνολόγους, εντατική βρεφων κτλ), εξακολουθεί να είναι περισσότερο ξενοδοχείο παρά μαιευτήριο. Ναι το δωμάτιό μου (μονόκλινο) ήταν τέλειο, ναι το φαγητό πολύ καλό, ναι οι καθαρίστριες το έγλυφαν μέρα νύχτα ΑΛΛΑ εμένα το μωρό μου γεννήθηκε με συγγενή καρδιοπάθεια και με άφησαν να φύγω ΧΩΡΙΣ να του κάνουν ούτε έναν υπέρηχο καρδιάς, με μια ξερή σύσταση να το πάω σε εξωτερικό γιατρό κι έτρεχα με την ψυχή στο στόμα, λεχώνα εννιά ημερών. Επιπλέον, οι δήθεν νεογνολόγοι ερχόντουσαν μια φορά τη μέρα και μας τα λεγαν όλα στο πόδι σε τρία λεπτα με το ρολόι κι έφευγαν σαν κυνηγημένες. Ήταν όλες ψυχρές και απρόσιτες, ουτε να δείξουν κάπως μεγαλύτερη ευαισθησία στους πανικόβλητους γονείς που αντιμετώπιζαν στα καλά καθούμενα τόσο σοβαρό πρόβλημα-επιπλέον το μωρό είχε ανεβάσει και υψηλό ίκτερο. Σαν να ήθελαν να αποφύγουν λόγια και ευθύνες. Όσο για τις μαίες, μόνο μια ήταν καλή, οι υπόλοιπες είχαν αυτό το στυλακι άντε κοπέλα μου τελείωνε και καναδυο, οι νεότερες, εντελώς απαράδεκτες, έτρεμε το φυλλοκάρδι μου όταν ήταν βραδινές κι ήξερα ότι το παιδί μου ήταν στα χέρια τους, μου ερχόταν να το πάρω και να φύγω. Άσε που ήταν βαμμένες λες και θα πήγαιναν στα μπουζούκια και βάζαν μουσικές και κακάνιζαν νυχτιάτικα, κι εσύ να έχεις τον πόνο σου και να σου ΄ρχεται να μπεις μέσα να τις συχτιρίσεις. Υπήρχε και μιά διάχυτη ανοργανωσιά και ασυνεννοησία, από εκείνες που σε κανουν να λες ότι δεν θα γίνουμε πολιτισμενο κράτος ποτέ.

Στα συν έχω να πω ότι μαζί μου γεννούσαν πολλές και οι περισσότερες με φυσιολογικό, ότι ενθαρρύνανε πολύ το θηλασμό, αλλά χωρίς ακρότητες, κι ότι εκεί δουλεύει μια αναισθησιολόγος όλα τα λεφτά.

Αυτά με το Διαβαλκανικό. Σε όλες τις επιτόκους εύχομαι, η Παναγία μαζί σας.

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια, η εμπειρία της καθεμιας είναι τόσο διαφορετική από των άλλων, που όσο διαβάζεις χειρότερα μπερδεύεσαι. Τελος πάντων, θα καταθέσω εδώ την εμπειρία μου, μήπως χρησιμεύσει σε κάποια.

Τον Οκτώβριο του 2009 έφερα στον κόσμο με κτ το δεύτερο παιδί μου στο Διαβαλκανικό, για το οποίο έχω να πω τα εξής:

θεωρώ ότι είναι πολύ υπερτιμημένο, και, παρότι θεωρητικά έχει εξοπλισμό νοσοκομείου (νεογνολόγους, εντατική βρεφων κτλ), εξακολουθεί να είναι περισσότερο ξενοδοχείο παρά μαιευτήριο. Ναι το δωμάτιό μου (μονόκλινο) ήταν τέλειο, ναι το φαγητό πολύ καλό, ναι οι καθαρίστριες το έγλυφαν μέρα νύχτα ΑΛΛΑ εμένα το μωρό μου γεννήθηκε με συγγενή καρδιοπάθεια και με άφησαν να φύγω ΧΩΡΙΣ να του κάνουν ούτε έναν υπέρηχο καρδιάς, με μια ξερή σύσταση να το πάω σε εξωτερικό γιατρό κι έτρεχα με την ψυχή στο στόμα, λεχώνα εννιά ημερών. Επιπλέον, οι δήθεν νεογνολόγοι ερχόντουσαν μια φορά τη μέρα και μας τα λεγαν όλα στο πόδι σε τρία λεπτα με το ρολόι κι έφευγαν σαν κυνηγημένες. Ήταν όλες ψυχρές και απρόσιτες, ουτε να δείξουν κάπως μεγαλύτερη ευαισθησία στους πανικόβλητους γονείς που αντιμετώπιζαν στα καλά καθούμενα τόσο σοβαρό πρόβλημα-επιπλέον το μωρό είχε ανεβάσει και υψηλό ίκτερο. Σαν να ήθελαν να αποφύγουν λόγια και ευθύνες. Όσο για τις μαίες, μόνο μια ήταν καλή, οι υπόλοιπες είχαν αυτό το στυλακι άντε κοπέλα μου τελείωνε και καναδυο, οι νεότερες, εντελώς απαράδεκτες, έτρεμε το φυλλοκάρδι μου όταν ήταν βραδινές κι ήξερα ότι το παιδί μου ήταν στα χέρια τους, μου ερχόταν να το πάρω και να φύγω. Άσε που ήταν βαμμένες λες και θα πήγαιναν στα μπουζούκια και βάζαν μουσικές και κακάνιζαν νυχτιάτικα, κι εσύ να έχεις τον πόνο σου και να σου ΄ρχεται να μπεις μέσα να τις συχτιρίσεις. Υπήρχε και μιά διάχυτη ανοργανωσιά και ασυνεννοησία, από εκείνες που σε κανουν να λες ότι δεν θα γίνουμε πολιτισμενο κράτος ποτέ.

Στα συν έχω να πω ότι μαζί μου γεννούσαν πολλές και οι περισσότερες με φυσιολογικό, ότι ενθαρρύνανε πολύ το θηλασμό, αλλά χωρίς ακρότητες, κι ότι εκεί δουλεύει μια αναισθησιολόγος όλα τα λεφτά.

Αυτά με το Διαβαλκανικό. Σε όλες τις επιτόκους εύχομαι, η Παναγία μαζί σας.

 

Είναι ακριβώς οπως τα λες!Δεν υπερβάλλεις καθολου!Εγω γεννησα Φλεβάρη του '10 κ η κατάσταση ηταν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είχε καμιά σας τον Ρούμπο γυναικολόγο; Ήταν παλιά στο Ιπποκράτειο και τώρα είναι στο γένεσις και στο διαβαλκανικό... Αν τον ξέρει καμιά την παρακαλώ να μου πει...

eNortjKzUjI0MjAztVSyBlwwFXYC1A,,39.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας!Είναι η πρωτη φορα που γράφω στο Forum, αν και ενημερωνομαι από την αρχή της εγκυμοσύνης μου!Ευχομαι σε όλες τις μελλουσες μαμαδες μια καλη γεννα και ενα υγιες μωρακι. Βρίσκομαι στον 5ο μηνα της κυησης και σκεφτομαι να γεννησω σε ιδιωτική κλινική. Διαβαζοντας το Forum, ομολογω πως προβληματιστηκα ιδιαιτερως. Οικονομικό πρόβλημα δεν αντιμετωπιζω, αλλά δεν θα ήθελα και να πέσω θυμα εκμεταλλευσης ή ακομη περισσότερο να διακινδυνευσω την υγεία του μωρού. Οι απόψεις σας όντως διιστανται και ο καθενας μεταφερει την προσωπική του εμπειρία. Εγω είμαι ακόμη τελειως ανενημερωτη. Σκεφτομουν τη γενική κλινική ή το γενεσις, γνωρίζοντας επαναλαμβανω ελάχιστα. Οι δικές σας εμπειρίες σιγουρα θα είναι πιο διαφωτιστικές και θα σας παρακαλούσα όσες προσφατα γεννησατε εκεί να μας κρατησετε ενημερες (με τα συν και τα πλην). Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΜΦΙΤΑΛΑΝΤΕΒΟΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΓΕΝΕΣΙΣ. κΛΕΙΝΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΙΚΛΙΝΟ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ Η ΜΟΝΑΔΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΘΥΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ. ΣΤΙΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΣΕ ΞΕΠΕΤΑΝΕ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΛΕΙΨΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΛΕΙΨΗ ΧΡΟΝΟΥ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΧΛΙΔΑΤΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΚΑΙ Ο ΧΟΡΟΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ. Α, ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΜΟΝ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ 2 ΩΡΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑ ΣΕ ΞΥΡΙΖΟΥΝ ΛΙΓΑΚΙ. ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΕΧΕΙ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΝΕΟΓΝΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΥΝ (ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΑΠ'ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ). ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΣΥΓΚΡΗΣΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΔΥΟ ΑΣ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα στο γενεσις και ηταν ολα υπεροχα!!το προσωπικο ετρεχε διπλα μας συνεχεια και δεν μας εφερναν σε δυσκολη θεση οσες φορες κι αν τις καλουσαμε,ακομα και οι γιατροι οι νοσηλευτες ολοι!!!!!!ψηφιζω γενεσις με χιλια!!

7rdup2.png ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΜΦΙΤΑΛΑΝΤΕΒΟΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΓΕΝΕΣΙΣ. κΛΕΙΝΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΙΚΛΙΝΟ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ Η ΜΟΝΑΔΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΘΥΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ. ΣΤΙΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΣΕ ΞΕΠΕΤΑΝΕ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΛΕΙΨΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΛΕΙΨΗ ΧΡΟΝΟΥ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΧΛΙΔΑΤΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΚΑΙ Ο ΧΟΡΟΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ. Α, ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΜΟΝ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ 2 ΩΡΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑ ΣΕ ΞΥΡΙΖΟΥΝ ΛΙΓΑΚΙ. ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΕΧΕΙ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΝΕΟΓΝΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΥΝ (ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΑΠ'ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ). ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΣΥΓΚΡΗΣΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΔΥΟ ΑΣ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ!!!!!

Εγώ γέννησα στον Άγιο Λουκα και ήταν πολύ ωραία. Πλήρωσα 2100 για μονόκλινο με φ.τ. Καθαριότητα, πολυ καλό φαγητό, ησυχία και οι μαιες πολυ καλές και εξυπηρετικές. Όσο για το πάρκινγκ στον πίσο χώρο της κλινικής υπάρχει υπέθριο ανοιχτό χωρίς χρέωση αν θές. Έγώ πάντος έμινα πολύ ευχαριστημένη. Έχει λίγα μωρά και σε προσέχουν πιο πολυ, και τα δωμάτια του είναι όλα ανακενισμένα. Ποιο γιατρό έχεις? Όσο για την εντατική μονάδα αν χτύπα ξύλο γίνει κάτι όλα τα μωράκια νομίζω στο Ιπποκράτιο τα πανε. Στον Αγιο Λουκά πάντος έχει και παιδιατρικό τμημα απο οσο ξέρω, ειναι ο παιδιατρός μας εκει και το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κορίτσια, η εμπειρία της καθεμιας είναι τόσο διαφορετική από των άλλων, που όσο διαβάζεις χειρότερα μπερδεύεσαι. Τελος πάντων, θα καταθέσω εδώ την εμπειρία μου, μήπως χρησιμεύσει σε κάποια.

Τον Οκτώβριο του 2009 έφερα στον κόσμο με κτ το δεύτερο παιδί μου στο Διαβαλκανικό, για το οποίο έχω να πω τα εξής:

θεωρώ ότι είναι πολύ υπερτιμημένο, και, παρότι θεωρητικά έχει εξοπλισμό νοσοκομείου (νεογνολόγους, εντατική βρεφων κτλ), εξακολουθεί να είναι περισσότερο ξενοδοχείο παρά μαιευτήριο. Ναι το δωμάτιό μου (μονόκλινο) ήταν τέλειο, ναι το φαγητό πολύ καλό, ναι οι καθαρίστριες το έγλυφαν μέρα νύχτα ΑΛΛΑ εμένα το μωρό μου γεννήθηκε με συγγενή καρδιοπάθεια και με άφησαν να φύγω ΧΩΡΙΣ να του κάνουν ούτε έναν υπέρηχο καρδιάς, με μια ξερή σύσταση να το πάω σε εξωτερικό γιατρό κι έτρεχα με την ψυχή στο στόμα, λεχώνα εννιά ημερών. Επιπλέον, οι δήθεν νεογνολόγοι ερχόντουσαν μια φορά τη μέρα και μας τα λεγαν όλα στο πόδι σε τρία λεπτα με το ρολόι κι έφευγαν σαν κυνηγημένες. Ήταν όλες ψυχρές και απρόσιτες, ουτε να δείξουν κάπως μεγαλύτερη ευαισθησία στους πανικόβλητους γονείς που αντιμετώπιζαν στα καλά καθούμενα τόσο σοβαρό πρόβλημα-επιπλέον το μωρό είχε ανεβάσει και υψηλό ίκτερο. Σαν να ήθελαν να αποφύγουν λόγια και ευθύνες. Όσο για τις μαίες, μόνο μια ήταν καλή, οι υπόλοιπες είχαν αυτό το στυλακι άντε κοπέλα μου τελείωνε και καναδυο, οι νεότερες, εντελώς απαράδεκτες, έτρεμε το φυλλοκάρδι μου όταν ήταν βραδινές κι ήξερα ότι το παιδί μου ήταν στα χέρια τους, μου ερχόταν να το πάρω και να φύγω. Άσε που ήταν βαμμένες λες και θα πήγαιναν στα μπουζούκια και βάζαν μουσικές και κακάνιζαν νυχτιάτικα, κι εσύ να έχεις τον πόνο σου και να σου ΄ρχεται να μπεις μέσα να τις συχτιρίσεις. Υπήρχε και μιά διάχυτη ανοργανωσιά και ασυνεννοησία, από εκείνες που σε κανουν να λες ότι δεν θα γίνουμε πολιτισμενο κράτος ποτέ.

Στα συν έχω να πω ότι μαζί μου γεννούσαν πολλές και οι περισσότερες με φυσιολογικό, ότι ενθαρρύνανε πολύ το θηλασμό, αλλά χωρίς ακρότητες, κι ότι εκεί δουλεύει μια αναισθησιολόγος όλα τα λεφτά.

Αυτά με το Διαβαλκανικό. Σε όλες τις επιτόκους εύχομαι, η Παναγία μαζί σας.

 

 

 

συμφωνω απολυτα..οσο για την αναισθησιολογο μαλλον την αστεριαδου ειχες...αστερι ονομα και πραμα..πολυ καλη πραγματικα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στον Άγιο Λουκα και ήταν πολύ ωραία. Πλήρωσα 2100 για μονόκλινο με φ.τ. Καθαριότητα, πολυ καλό φαγητό, ησυχία και οι μαιες πολυ καλές και εξυπηρετικές. Όσο για το πάρκινγκ στον πίσο χώρο της κλινικής υπάρχει υπέθριο ανοιχτό χωρίς χρέωση αν θές. Έγώ πάντος έμινα πολύ ευχαριστημένη. Έχει λίγα μωρά και σε προσέχουν πιο πολυ, και τα δωμάτια του είναι όλα ανακενισμένα. Ποιο γιατρό έχεις? Όσο για την εντατική μονάδα αν χτύπα ξύλο γίνει κάτι όλα τα μωράκια νομίζω στο Ιπποκράτιο τα πανε. Στον Αγιο Λουκά πάντος έχει και παιδιατρικό τμημα απο οσο ξέρω, ειναι ο παιδιατρός μας εκει και το γνωρίζω.

 

ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ. ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΚΛΕΙΝΩ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ!!!! Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

axaxaxa τον θειο του ξερω που πριν απο 4 χρονια εξεταζε την φιλη μου με ενα χωνι διοτι ο υπερηχος δεν ειναι καλος...

καλος γιατρος για την εποχη του ξεγεννησε χιλιαδες μωρα..και ως το τελος ηταν καλος αλλα δεν ακολουθουσε την τεχνολογια..

τρομαξα ειπα και εγω...

αλλα ο αγιος λουκας οντως ειναι σουπερ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βαρια κληρονομια του αφησε..απο τους καλυτερους ηταν ο παππους γουλης..

παντως δεν πρεπει να εχουν σχεση γιατι στο 2 παιδακι της την φιλη μου την εστειλε σε αλλον ..σε αυτον που πηρε και το ιατρειο του...

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ. ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΚΛΕΙΝΩ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ!!!! Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.

Εγώ έχω τον Χρηστο Αργηρίου. Αντε με το καλο και καλή λευτεριά

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, παρόλο που είμαι αναγνώστρια του forum από την έναρξη της εγκυμοσύνης μου τώρα αξιώθηκα να κάνω εγγραφή. Επειδή ο δικός μου ο κύκλος ήταν μπερδεμένος η ΠΗΤ μου ήταν κάπως στον αέρα...πήγα με ραντεβού για πρόκληση φυσιολογικού τοκετού, ήταν ψηλά το μωρό, πόνοι δεν υπήρχαν, επισκληρίδιο χτυπήθηκε μήπως και ξεκινήσει η διαδικασία και καταλήξαμε σε καισαρική...μετά από 6 ώρες (καλύτερα να γινόταν από την αρχή). Για καισαρική δεν είχα προετοιμαστεί ούτε ψυχολογικά ούτε οικονομικά...δεν τα είχα τσεκάρει γιατί δεν περίμενα να καταλήξω κ.τ. (την ημέρα/ξημερώματα δλδ που είχα ραντεβού διάβαζα το forum). Εμπιστεύθηκα φυσικά τη γιατρό μου και απ΄οτι προέκυψε το μωρό θα ψιλοσφήνωνε λόγω στενώτητας στον τράχηλο...Ήταν σαν να βγήκε από ντουλάπι...(το κακό ήταν οτι δυστυχώς λόγω κ.τ. δεν ήταν μέσα ο σύζυγος).Το είχαμε υπολογίσει γύρω στα 3.100kg και μας βγήκε 3.450..Η μόνη πίκρα ήταν όταν πέρασε η αναισθησία και είχα τον καθετήρα & τον ορό. Κατά τα άλλα πιστεύω οτι η καισαρική είναι μια σωστή λύση και επιλογή του γιατρού σε συνενόηση πάντα με την επίτοκο. Γέννησα στο Γέννεσις και έμεινα ευχαριστημένη. Επέλεξα 4κλινο (χωρίς να έχω ΙΚΑ-όταν πήγε ο σύζυγος να δηλώσει κάποια στοιχεία ρώτησε αν υπήρχε διαθέσιμο). Το προσωπικό άψογο, όλοι με χαμόγελο και με προθυμία να σε εξυπηρετήσουν όποια στιγμή τους χρειαζόσουν (επειδή δεν έχω και την καλυτερη σχέση με τα φάρμακα πήγα να το παίξω παλικάρι αλλά τα ξημερώματα δεν άντεχα) και φυσικά εξυπηρετήθηκα αμέσως όταν κάλεσα. Κάποιος μπορεί να σκεφτεί οτι είναι λογικό επειδή είναι ιδιωτική κλινική άλλά απ΄ότι κατάλαβα κάθε γυναίκα ανάλογα με τις αντοχές του οργανισμού της κρίνει και την εμπειρία της. Εύχομαι οι εμπειρίες μας να είναι ευχάριστες έτσι ώστε να μην είμαστε αρνητικές στο άκουσμα της γέννας.

Φρέσκια μαμά (Ιούλιος-2010)

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΥΗΣΕΙΣ?ΕΧΩ ΕΝΑ ΙΝΟΜΩΥΜΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΗ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑ ΔΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟΛΑΜΠ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΠΟΥ,ΑΣΧΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΟΜΥΩΜΑ,ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΡΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΥΗΣΕΙΣ.ΞΕΙΡΕΙ ΚΑΙΜΙΑ ΓΙΑΤΟΝ ΠΑΝΤΟ ΓΕΩΡΓΙΟ Η ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.:confused:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις λεπτομεριες για τη βιοκλινικη;

τιμες,εξυπηρετιση κτλ;

γέννησα πέρυσι τον δεκέμβρη στον γαληνό. ήμουν σε δίκλινο (ευτυχώς ταιριάξαμε πολύ με την άλλη κοπέλα και περάσαμε πολύ καλά). γέννησα φυσιολογικά και έμεινα μέσα 4 βράδια.

το απλό δίκλινο έχει 900ε για τα 4 βράδια. έχει και δίκλινο που μπορείς να το κλείσεις όλο εσύ π.χ. αν θέλεις να έχεις μαζί σου άτομο να κοιμάται το βράδυ που βγαίνει γύρω στα 1300-1400 αν θυμάμαι καλά, αλλά δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά. παιδίατρος 120ε, αναισθησιολόγος 150ε και παρελκόμενα 250ε. δλδ τα 4 βράδια μου βγήκαν 1420ε + 1100ε ο γιατρός μου (Τομπουλίδης Νίκος, είναι μεγαλούτσικος αλλά είναι πααααρα πολύ καλός και είναι από τους γιατρούς που δεν είναι "της καισαρικής" δλδ δε θα προχωρήσει σε καισαρική με το παραμικρό)

έκανα 9 ώρες να γεννήσω και ο γιατρός ερχόταν κάθε ώρα (το ιατρείο του έιναι ακριβώς απέναντι - είναι ο διευθυντής της μαιευτικής του γαληνού οπότε όλοι ήταν σούζα!;)) με έλεγχε και ήταν standby.

και τα κορίτσια πάρα πολύ καλά και εξυπηρετικά και πάντα με το χαμόγελο! μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση.

και στην επόμενη γέννα πάλι τομπουλίδη και γαληνό θα ψηφίσω!

ANHVp2.png

eNortjKzUjI0NzE0NVGyBlwwFYkC0w,,08.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΥΗΣΕΙΣ?ΕΧΩ ΕΝΑ ΙΝΟΜΩΥΜΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΗ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑ ΔΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟΛΑΜΠ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΠΟΥ,ΑΣΧΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΟΜΥΩΜΑ,ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΡΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΥΗΣΕΙΣ.ΞΕΙΡΕΙ ΚΑΙΜΙΑ ΓΙΑΤΟΝ ΠΑΝΤΟ ΓΕΩΡΓΙΟ Η ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.:confused:

 

 

παπαχατζοπουλοσ στεργιος καμαρα. ειναι διευθυντης στο 424. αριστος. τοσο απλα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλημερα!ειμαι κι εγω στον 6ο μηνα και περιμενουμε τα 2 αγορακια μας!ειχα ακριβως αυτη την ερωτηση δηλ.ΓΕΝΙΚΗ ή ΓΕΝΕΣΙΣ?πηγαμε και στα δυο απο αποψη χωρου ειναι σχεδον το ιδιο, τωρα εχουν ενωσει 2 δικλινα και εχουν γινει 4κλινο με δυο τουαλετες καλο αυτο...οσον αφορα τις τιμες πανω κατω ειναι το ιδιο....αντε να εχει διαφορα 100 με 150Ε

το θεμα μου πιο πολυ ειναι η περιπτωση επιπλοκων σοβαρων ή ελαφριων..μου εχουν πει οτι λιγο πιο πολυ σε εξοπλισμο υπερεχει η γενικη απο οτι το γενεσις...

φυσικα ξερω οτι για σοβαρα μεταφερονται στο ιπποκρατειο.

εχετε προσωπικες εμπειριες ή συγκεκριμενες περιπτωσεις που ακουσατε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...