Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ μαιευτήρια γυναικολόγοι κλινικές


Recommended Posts

Και γω σκεφτόμουν τη Βιοκλινική, λογω τιμής, αλλά μου είπαν ότι ο νεογνολόγος ειναι on call από το μεσημέρι και μετά και επισης δεν έχει μονάδα εντατικής νεογνών. Ίσως να ακούγομαι υπερβολική αλλά νομίζω ότι είναι πολύ βασικό να υπάρχει τουλάχιστον παιδιατρος, έτσι δεν είναι?

Αν γίνει κάτι έκτακτο...

Μάλλον προσανατολίζομαι προς γένεσις ή διαβαλκανικό.

Τί λέτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 618
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και γω σκεφτόμουν τη Βιοκλινική, λογω τιμής, αλλά μου είπαν ότι ο νεογνολόγος ειναι on call από το μεσημέρι και μετά και επισης δεν έχει μονάδα εντατικής νεογνών. Ίσως να ακούγομαι υπερβολική αλλά νομίζω ότι είναι πολύ βασικό να υπάρχει τουλάχιστον παιδιατρος, έτσι δεν είναι?

Αν γίνει κάτι έκτακτο...

Μάλλον προσανατολίζομαι προς γένεσις ή διαβαλκανικό.

Τί λέτε?

 

Εμενα με ενημέρωσαν οτι αν χρειαστει μοναδα εντατικης νοσηλειας η μακροχρονια παραμονη θερμοκοιτιδας τα διακομίζουν στο ιπποκράτειο διοτι και δεν παρέχουν οι ιδιοι( εντατικη μοναδα νεογνων) και το κόστος φυσικά υπερβαινει κατα πολυ.ούτε και το γέννεσις εχει εντατικη μοναδα για νεογνα.

<a href=Pqenp2.png' alt='Pqenp2.png'>
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ενημέρωσαν οτι αν χρειαστει μοναδα εντατικης νοσηλειας η μακροχρονια παραμονη θερμοκοιτιδας τα διακομίζουν στο ιπποκράτειο διοτι και δεν παρέχουν οι ιδιοι( εντατικη μοναδα νεογνων) και το κόστος φυσικά υπερβαινει κατα πολυ.ούτε και το γέννεσις εχει εντατικη μοναδα για νεογνα.

Το γένεσις έχει σίγουρα μονάδα εντατικής νεογνών. Νοσηλεύτηκε το βρεφάκι της φίλης μου και εξάλλου μου το είπαν και στην ξενάγηση. Σίγουρα αν είναι σοβαρή η κατάσταση τα διακομίζουν σε παπαγεωργίου ή ιπποκράτειο.

Για μένα και μόνο το ότι δεν υπάρχει νεογνολόγος 24 ώρες το 24ωρο στη βιοκλινική είναι λόγος για να μην την επιλέξω.

Τωρά θα μου πεις αν είναι να πάει κατι στραβά...απλά πάω με τις πιθανότητες!

Link to comment
Share on other sites

nikidel, ολα καλα? σε πιο μηνα εισαι τωρα?

κι εγω ετσι σκεφτομουνα γι αυτο ειχα επιλεξει το Γενεσις.

επισις, ενα αλλο που αναζητουσα εγω ηταν ξεχωριστη γυναικολογικη κλινικη , δηλαδη να μην βηχανε και να κανουν εμετους γυρω σου.μπορει να ειμαι και υπερβολικη, αλλα σημερινες προδιαγραφες για μια γυναικολογικη κλινικη ειναι αυτες και δε μετανιωσα καθολου!!

να ρωτησουμε και τη Stellinaki σε λιγο.

με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ΠΗΤ 23 Σεπτεμβρίου! Εσύ δηλαδή από γένεσις και διαβαλκανικό προτείνεις Γένεσις?

Θα ρωτήσω και το γιατρό στο επόμενο ραντεβού. Μία φίλη μου τώρα μου ειπε και για Αγ. Λουκά και έχω μπερδευτεί

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πιστευω οτι και οι δυο ειναι καλες. εγω ειχα αποφασησει απο μονη μου για το Γενεσις και εμεινα ευχαριστημενη, για τον Α.Λουκα δεν ξερω καθολου. μην αγχωνεσαι παντως. ειναι μεγαλες διαφορες σε αυτες τις κλινικες σε χρηματα?

τι εχεις-αγορακι, κοριτσακι?

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι και οι δυο ειναι καλες. εγω ειχα αποφασησει απο μονη μου για το Γενεσις και εμεινα ευχαριστημενη, για τον Α.Λουκα δεν ξερω καθολου. μην αγχωνεσαι παντως. ειναι μεγαλες διαφορες σε αυτες τις κλινικες σε χρηματα?

τι εχεις-αγορακι, κοριτσακι?

Αυτες οι 3 από τιμες είναι πανω κατω στα ίδια και η γενική που ρώτησα χθες. Αφού απορρίπτω το γαληνό μαλλον για διαβαλκανικό με κόβω που έχει εντατικές και νεογνολόγους και είναι και πιο κοντά στο σπίτι. Μη φάνε και τον άντρα μου οι δρόμοι. Αγόρι περιμένω! thanks για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα το 2006 φυσιολογικα στο Διαβαλκανικο.Γιατρος μου ειναι ο Παπαχατζοπουλος Στεργιος.Πραγματι εχει πολυ καλο νεογνολογο που μας εδωσε συμβουλες για αποκλειστικο θηλασμο.Ο γιος μου ειχε ταχυπνοια μολις γεννηθηκε, τον παρακολοουθησε ο νεογνολογος ολο το πρωτο βραδυ.Ευτυχως δεν ηταν κατι παθολογικο αλλα ειχε κουραστει το μωρο κατα τον τοκετο.

Τωρα ειμαι στον 4ο μηνα αλλα δεν αποφασισαμε που θα γεννησω.Ειναι νωρις ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα η μαία που με παρακολουθεί δεν μου είπε πολύ καλά λόγια για το Γένεσις. Δούλευε εκεί πολλά χρόνια και μου είπε πως έφυγε γιατί δεν άντεχε άλλο τις συνθήκες. Είναι πολύ εμπορευματοποιημένα όλα και κάπως σε εκμεταλλεύονται. Μου είπε οτι εκεί ι μαίες είναι πολύ νέες, με πολύ μικρή εμπειρία μόλις βγήκαν από τις σχολές και για να πληρώνουν λιγότερα έχουν μόνο μία ή δύο έμπειρες και όλες οι άλλες σχεδόν κάνουν πρακτική. Δεν ξέρω βρε κορίτσια, αυτά μου είπε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι σημαντικο να βρισκουμε καλο μαιευτηριο αλλα ο γιατρος ειναι που εχει το σημαντικοτερο ρολο σε καποια θεματα.Τοτε, φοβομουν να παω στο Διαβαλκανικο γιατι ειχα ακουσει οτι κανουν πολλες καισαρικες.Ειχα αιμορραγια σχεδον σε ολη τη διαρκεια του τοκετου, δεν ειχε παρει θεση κι εκανε τουμπες, χτυπουσε συνεχεια το μηχανημα και ειχα και 5 βαθμους μυωπια. Ειχαν ετοιμασει και τα εργαλεια για καισαρικη... αλλα ο γιατρος μου(που ηξερε οτι δεν ηθελα καισαρικη παρα μονο αν παρουσιαστει εξαιρετικη ανάγκη) ήταν πολυ ηρεμος και σιγουρος οτι θα γεννουσα φυσιολογικα , όπως κι εγινε.

Επίσης,όταν του ειπα οτι δεν ηθελα παυσιπονα και πως δε μου εφερναν το μωρο το βραδυ οπως ειχα ζητησει απο τις μαιες, τους ενημερωσε και αμεσως κοπηκαν και τα φαρμακα και μου εφερναν το παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Ανά πάσα στιγμή συμβεί κάτι φεύγεις Ιπποκράτειο είτε είσαι στο ΓΕΝΕΣΙΣ είτε στο Διαβαλκανικό είτε οπουδήποτε...

 

Το Γένεσις έχει τριτοβάθμια μονάδα νεογνών με εξειδικευμένους παιδίατρους.

 

Σε καλύπτει πλήρως, εσένα και το παιδάκι σου!

 

Δεν στέλνει ποτέ σε Δημόσιο Νοσοκομείο νεογνά.

 

Φεύγουν μονάχα αν το θελήσουν οι γονείς τους...

Link to comment
Share on other sites

Μονάδες μπορεί να υπάρχουν αλλά ευθύνη για κάτι δύσκολο δεν αναλαμβάνουν καθώς δεν έχουν εμπειρία. Και μόλις παρουσιαστεί το οποιοδήποτε πρόβλημα, όπως είπε και ο γιατρός μου "φυσικά πάμε Ιπποκράτειο".

Link to comment
Share on other sites

Oντως εχει το Γενεσις εντατικη Νεογνων,αν δεν κανω λαθος,πρεπει να ειναι στον δευτερο οροφο.Γεννησε εκει η ξαδερφη μου για δευτερη φορα πριν 3 ημερες και το ειδα σε επιγραφη.Της ειπαν μαλιστα οτι απο αρχες Ιουλιου ισχυουν νεες τιμες πολυ χαμηλοτερες και θα της κανουν εκπτωση επειδη ξαναγεννησε εκει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Γεννεσης οντως εχει ΜΕΝΝ αλλα σε ρωτανε πρωτα και πρεπει να τους εσυ οτι θελεις να μινει εκει..αυτοι για σοβαρες περιπτωσεις σου προτεινουν απο μονοι τους να παει Νοσοκοκειο

Και εμεςι νοσηλευτηκαμε εκει το 2009...

δεν πιστευω παιδια οτι το Γεννεσης αξιζει τα λευτα του, αυτος που αξηζε μεχρι και το τελευταιο ευρω ηταν ο γυναικολογος μου...

Η μαιες ηταν ολες νεαρουδια αλλα πολυ εξυπηρετηκες και για οσο διαστημα ειχα ζητησει αποκλειστηκο θηλασμο ακομα και τις μερες που ηταν στη ΜΕΝΝ ερχοντουσαν και με φωναζανε.

Ηταν ομως απροθυμοι να σου παρασχουν θηλαστρο- ευτυχως ειχα δικο μου αν και προθυμα σου αποστειρωναν τα ανταλλακτικα αλλα αρνουνταν να δωσουν το αντλοημενο γαλα στο παιδι.

Γεννικα δεν ξαναπηγαινα να γεννισω εκει...δεν αξιζει.

Τωρα το δευτερο εφοσων δεν γυρισει αν και ειμαι ηδη στην 38η ευδομαδα θα το κανω η στο Παπαγεωργιου η στο Ιπποκρατειο..αν και το δευτερο δεν το χωνευω καθολο...

Ειλικρινα λοιπαμε τα λευτα...προτιμω να τα κρατισω και να παω του χρονου διακοπες με τα δυο παιδια μου σε καποιο καλο ξενοδοχειο all inclusive

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.επιτρεψτε μου να μιλησω για την δικη μου προγενητικη εμπειρια σχετικα με την κλινικη που εχουμε επιλεξει σε συνεργασια με τον γιατρο μας και προκειτε για την γενικη κλινικη.απο την 35η εβδομαδα μας δεχεται εκει,ξεναγηθηκαμε στους χωρους, μας δωθηκε τιμοκαταλογος ενημερωθηκαμε σχετικα με την πολιτικη απο τις μαιες και τελικα αυτο στο οποιο εχω καταληξει ειναι οτι η επιλογη κλινικης ειναι τελειως υποκειμενικο γεγονος.σιγουρα για μενα δεν αποτελει κριτηριο το να χει κομμωτηριο η κρεββατι με αυτοματη ανασηκωση πλατης!θα χω πιο εμπεριστατωμενη αποψη αφου γεννησω εκε σε λιγοτερο απο δυο βδομαδες.οι τιμες θεωρω οτι ειναι σχετικα υψηλες αλλα ειναι θεμα επιλογης.εχουμε ακουσει ολες μας παρα πολλα.καλο ειναι να μην επηρεαζομαστε αλλα να ψαχνουμε τροπο να σχηματισουμε δικη μας αποψη οσο ειναι εφικτο.ευχομαι σε ολες μας καλη δυναμη και μακαρι να χουμε την καλυτερη των επιλογων ειτε προκειτε για κλινικη ειτε για δημοσιο νοσοκομειο.

2gq862lerlo78vgo.png
Link to comment
Share on other sites

οι τιμες θεωρω οτι ειναι σχετικα υψηλες

 

Βρε κορίτσι μου, ένα οποιοδήποτε αυτοκίνητο να αγοράσεις, θα πληρώσεις τουλάχιστον 10.000 ευρώ! :(

 

Και θα το πετάξεις σε 15 χρόνια... :cry:

 

Πολλά είναι 3.000 ευρώ για κάθε σου παιδί, που θα κρατήσεις για τα επόμενα 60 χρόνια; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτεις οτι αυτα τα λετα τα εχεις ηδη πληρωσει μεσω των κρατησεων του ΙΚΑ ναι ειναι πολλα...οχι μονο 3000..αλλα και 3 ευρω να δωσεις ειναι πολλα.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εγω θα πρεπει να καταβαλω καθε μηνα το 1/3 του μισθου μου στο Εθνικο Συστημα Υγειας...και οταν ερθει η ωρα να κανω χριση αυτου του συστηματος..να πρεπει να ξαναπληροσω...και η ταδε γυφτησα- η λαθρομεταναστης ... οπου γυτησα μπορεις να βαλεις οτι θες...να κανει χριση δωρεαν αυτου που εγω χρυσοπληρωσα τοσα χρονοα.

Αν βαλεις κατω τις ετησιες κρατησεις και υπολογησεις ποσα ειναι οχι απλως πολλα υπερβολικα πολλα ..και σκεφτεις οτι τα δινεις σε μια ιδιωτικη εταιρια...εχεια μονοκλινο στο διαβαλκανικο με αποκλειστηκη νοσοκομα γκουρμε μαγειρηκη και καποιον να σου κανει αερα.

 

Απλα αρνουμε να τα δοσω..οχι στον γιατρο...χαλαλη του , απο τη στιγμη που θα σε προσεξει γιατι απο αυτον κυριως εξαρτωνται τα παντα αλλα για την κλινικη

τα εδωσα την πρωτη φορα..δεν τα ξαναδινω...

Τι να το κανω που σφουγγαριζαν δυο φορες την ημερα;;;..και η συμπεριφορα τους οταν προεκυψε προβλημα ηταν απαραδεκτη και το προβλημα προεκυψε απο δικα τους λαθη καιπαραλειψεις.

 

Δεν λεω το τι εγινε, δεν εχει νοημα γιατι αυτο που σηνεβει σε μενα μπορουσε να σημβει οπουδηποτε και σε οποιονδηποτε η μπορει να μη σημβει ποτε και σε κανεν..

Τα λευτα και η κλινικη δε σου εγγυονται οτι ακομα και στον πιο απλο και ευκολο τοκετος μετα δεν μπορει να σημβει κατι.

 

Οπως για καθε δημοσιο νοσοκομειο θα ακουστουν χιλια δυο δυσαρεστα περιστατηκα ετσι και για καθε ιδιωτικη κλινικη θα ακουστουν τα ιδια.

 

Το θεμα ειναι να αποφασιζουμε με γνωμονα τα πιστευω μας και τον τροπο ζωης που επιλεγουμε

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι μου, ένα οποιοδήποτε αυτοκίνητο να αγοράσεις, θα πληρώσεις τουλάχιστον 10.000 ευρώ! :(

 

Και θα το πετάξεις σε 15 χρόνια... :cry:

 

Πολλά είναι 3.000 ευρώ για κάθε σου παιδί, που θα κρατήσεις για τα επόμενα 60 χρόνια; :confused:

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι τρόπος σκέψης είναι αυτός?!!!

 

Λοιπον εγω έδωσα γύρω στα 4000 στο Διαβαλκανικό μαζι με το γιατρο μου.Δεν το μετανιωσα γιατι ειχα διδυμα κ ειχα κ καποια θεματα υγειας, οποτε εντάξει.Ομως τώρα δεν ειμαι σε θέση να δώσω τόσα. Περα απο αυτο,το Παπαγεωργιου ειναι πολυ καλό νοσοκομειο, καμια ιδιωτικη δεν συγκρινεται με αυτο. Οποιος με ρωταει πως ηταν το Διαβαλκανικό, τους απανταω...φοβερο ξενοδοχειο!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι μου, ένα οποιοδήποτε αυτοκίνητο να αγοράσεις, θα πληρώσεις τουλάχιστον 10.000 ευρώ! :(

 

Και θα το πετάξεις σε 15 χρόνια... :cry:

 

Πολλά είναι 3.000 ευρώ για κάθε σου παιδί, που θα κρατήσεις για τα επόμενα 60 χρόνια; :confused:

 

δεν εχω υπολογισει ποσα χρονια θα κρατησω μαζι μου το παιδι μου να σου πω την αληθεια και δεν το θεωρω κτημα μου.μπορω ομως να αποφασισω απο τωρα πριν την γεννηση του αν θα μπορω να του προσφερω ενα καλο και αξιοπρεπες επιπεδο ζωης και αυτο δεν ειναι η κλινικη που θα πληρωσεις 3 χιλιαρικα για να σαι κοκονα σε δωματιο με τηλεοραση Plasma και να φορας πασουμια με πουπουλα.ο καθενας διαλεγει την κλινικη η το νοσοκομειο που αυτος θελει και νιωθει ασφαλεια.λογος εγινε μονο για τα χρηματα που καλουμαστε να δωσουμε γιατι ειμαστε εργαζομενες μητερες και δεν τιποτε δεν μας δωθηκε τσαμπα.συγνωμη που δεν συγκρινα το παιδι μου με αμαξι..

2gq862lerlo78vgo.png
Link to comment
Share on other sites

και όμως πιστέψτε με το ανακλινόμενο κρεββάτι που σου παρέχει η κλινική είναι μεγάλη υπόθεση (στην περίπτωση της καισαρικής) και ότι θέλετε πείτε και το μονόκλινο είναι πολύ καλό όταν από τα 4 άτομα που είστε στο δωμάτιο τα 2 (για να μην πω 3) ροχαλίζουν χειρότερα από και εγώ δεν ξέρω τι και δεν μπορείς να ησυχάσεις.Αν σκεφτείς και πόσα σου κλέβει από την τσέπη το κράτος θα κατέβεις στη Βουλή και τους 300 θα τους κάνεις μαύρους με την κατάντια της υγείας που σου παρέχουν και υποτίθεται είναι δημόσια και όχι μόνο, βάλε και την εκπαίδευση που με το που πάει το παιδί γυμνάσιο ξεκινάνε τα εντατικά φροντιστήρια γιατί στο σχολείο δεν .....αυτά που τα βάζετε???

Πιστεύω αυτές τις λίγες μέρες που θα μείνω στην κλινική/νοσοκομείο θέλω λίγη παραπάνω προσοχή και ευκολία και ας πληρώσω το δικαιούμαι άλλωστε αφού μετά ξεκινάει ο Γολγοθάς(και μην παρεξηγηθώ με αυτό).

Απλά ο καθένας απλώνει τα πόδια του όσο και το πάπλωμα....

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτεις οτι αυτα τα λεπτα τα εχεις ηδη πληρωσει μεσω των κρατησεων του ΙΚΑ ναι ειναι πολλα...οχι μονο 3000..αλλα και 3 ευρω να δωσεις ειναι πολλα.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εγω θα πρεπει να καταβαλω καθε μηνα το 1/3 του μισθου μου στο Εθνικο Συστημα Υγειας...και οταν ερθει η ωρα να κανω χριση αυτου του συστηματος..να πρεπει να ξαναπληροσω...και η ταδε γυφτησα- η λαθρομεταναστης ... οπου γυτησα μπορεις να βαλεις οτι θες...να κανει χριση δωρεαν αυτου που εγω χρυσοπληρωσα τοσα χρονοα.

Αν βαλεις κατω τις ετησιες κρατησεις και υπολογησεις ποσα ειναι οχι απλως πολλα υπερβολικα πολλα ..και σκεφτεις οτι τα δινεις σε μια ιδιωτικη εταιρια...εχεια μονοκλινο στο διαβαλκανικο με αποκλειστηκη νοσοκομα γκουρμε μαγειρηκη και καποιον να σου κανει αερα.

 

Απλα αρνουμε να τα δοσω...

 

...για την κλινικη τα εδωσα την πρωτη φορα...δεν τα ξαναδινω...

 

 

Έχεις απόλυτο δίκιο!

 

Αλλά και στο Δημόσιο Νοσοκομείο θα σου ζητήσουν χρήματα, μαύρα και χωρίς απόδειξη, για να ασχοληθούν μαζί σου, ο παιδίατρος, ο αναισθησιολόγος, η μαία, ο Γυναικολόγος, η νοσηλεύτρια, κτλ

 

Δεν είναι σωστό, το ξέρω.

 

Αλλά τι θα κάνεις;

 

Θα φέρεις τον Εισαγγελέα να τους πάει αυτόφωρο; Θα σε δούμε να φωνάζεις στα κανάλια;

 

Μακάρι, να ξεβρομίσει λίγο ο τόπος! :evil:

 

Απλά επειδή εγώ δεν είμαι τέτοια, θα πάμε να πληρώσουμε εκεί που τα χρήματά μας πιάνουν τόπο: σε Ιδιωτικό Μαιευτήριο με νόμιμη απόδειξη!

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι πιστεψε με αν τολμισει κανεις να υπενιχθει οτι θελει λαδομα θα το κανω...θα το κανω γιατι το εχω ηδη κανει μια φορα για την κουμπαρα μου...

Δεν εχω σκοπο να ξαναπληροσω κανενα τους...ξερω τα δικαιοματα μου και τις υποχρεωσεις τους, και ακομα και εαν δεν αθ ειμαι εγω σε θεση να κανω σαματα εκει θα εχω τη μητερα μου ηοποια δεν θα αφισει κατι τετοιο να περασει.

οχι γιατι λοιπαμαι τα χρηματα..χαλαλη τους εαν κανουν σωστα και ευσηνειδητα τη δουλεια τους..εαν δε την κανουν ομως..δε χαριζω καστανα

 

Δε θελλω να πω λεπτομεριες αλλα ο συγκεκριμενος γιατρος εχει ηδη απολυθει απο το Θεαγενιο γιατι εκτος του οτι καναμε επιτοπου καταγγελια διαταχθηκε και ΕΔΕ οπου τολμησαν και αλλες γυναικες να καταγγειλουν το γεγονος.

 

Η Ενσταση μου και ο βασικος λογος για τον οποιον αποφασησα να γεννησω αυτη τη φορα σε δημοσιο νοσοκομειο ειναι οτι δεν ειδα καμια διαφορα με το ιδιωτικο απο την προηγουμενη γεννα μου.

 

Δε μου διασφαλησαν ουτε αψογη- και χρυσοπληρωμενη- εξυπηρετηση..και εκει περιμενα 2 ωρες μεχρι που πηρα τον γιατρο μου και τον ρωτησα για ποιον λογο με κουβαλησε απο τις 7 το πρωι..και στη συνεχεια αυτος πηρε την προισταμενη του χειρουργειο και οριοταν για τις πελατησες του, ουτε μου εξασφαλησε σωστους επαγγελματιες υγειας...και ενταξη απο αναισθησιολογο ηταν αψογη χαλαλη της και αλλα τοσα να επαιρνε η γυναικα ηταν τελεια σε ολα της, αλλα παιδιατρος, νοσηλευτες- μερικοι- και γεννικα...δεν καταλαβα για ποιον ακριβως λογο εδωσα τοσα λευτα.

 

Διστυχως καμια κλινικη οπως και κανενα δημοσιο νοσοκομειο δεν σου εξασφαλιζει καλους επαγγελματιες υγειας με καλη συμπεριφορα και γνωστες τους ντικειμενου τους, και απο τι στιγμη που δε μου τα αξασλαφιζει, ειλικρινα αρνουμε νομημα - ξενομημα να τα πληροσω.

 

Προτιμω να εχω την παιδιατρο μου ανα πασα στιγμη με τα εμβολια τους στην ωρα τους προτιμω να εχω τον γυναικολογο μου - εψογος σε ολη τη γεννα τον τοκετο την εγκυμοσυνη και τη λοχεια..αψογος σε ολα οσα εγιναν στην κλινικη μετα με το προβληματ που προεκυψε με το παιδι..να του δοσω και αλλα τοσα χαλαλι του..αλλα οχι.. αρνουμε να πληροσω κλινικη για γεννα για μενα ειτε ιδιωτικη κλινικη, ειτε δημοσιο- υπαρχουν και στα δημοσια πλεων καλα δοματια και δικλινα και μονοκλινα και μια χαρα και καθαρα και καλα..

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι πιστεψε με αν τολμισει κανεις να υπενιχθει οτι θελει λαδομα θα το κανω...θα το κανω γιατι το εχω ηδη κανει μια φορα για την κουμπαρα μου...

Δεν εχω σκοπο να ξαναπληροσω κανενα τους...ξερω τα δικαιοματα μου και τις υποχρεωσεις τους, και ακομα και εαν δεν αθ ειμαι εγω σε θεση να κανω σαματα εκει θα εχω τη μητερα μου ηοποια δεν θα αφισει κατι τετοιο να περασει.

οχι γιατι λοιπαμαι τα χρηματα..χαλαλη τους εαν κανουν σωστα και ευσηνειδητα τη δουλεια τους..εαν δε την κανουν ομως..δε χαριζω καστανα

 

Δε θελλω να πω λεπτομεριες αλλα ο συγκεκριμενος γιατρος εχει ηδη απολυθει απο το Θεαγενιο γιατι εκτος του οτι καναμε επιτοπου καταγγελια διαταχθηκε και ΕΔΕ οπου τολμησαν και αλλες γυναικες να καταγγειλουν το γεγονος.

 

Η Ενσταση μου και ο βασικος λογος για τον οποιον αποφασησα να γεννησω αυτη τη φορα σε δημοσιο νοσοκομειο ειναι οτι δεν ειδα καμια διαφορα με το ιδιωτικο απο την προηγουμενη γεννα μου.

 

Δε μου διασφαλησαν ουτε αψογη- και χρυσοπληρωμενη- εξυπηρετηση..και εκει περιμενα 2 ωρες μεχρι που πηρα τον γιατρο μου και τον ρωτησα για ποιον λογο με κουβαλησε απο τις 7 το πρωι..και στη συνεχεια αυτος πηρε την προισταμενη του χειρουργειο και οριοταν για τις πελατησες του, ουτε μου εξασφαλησε σωστους επαγγελματιες υγειας...και ενταξη απο αναισθησιολογο ηταν αψογη χαλαλη της και αλλα τοσα να επαιρνε η γυναικα ηταν τελεια σε ολα της, αλλα παιδιατρος, νοσηλευτες- μερικοι- και γεννικα...δεν καταλαβα για ποιον ακριβως λογο εδωσα τοσα λευτα.

 

Διστυχως καμια κλινικη οπως και κανενα δημοσιο νοσοκομειο δεν σου εξασφαλιζει καλους επαγγελματιες υγειας με καλη συμπεριφορα και γνωστες τους ντικειμενου τους, και απο τι στιγμη που δε μου τα αξασλαφιζει, ειλικρινα αρνουμε νομημα - ξενομημα να τα πληροσω.

 

Προτιμω να εχω την παιδιατρο μου ανα πασα στιγμη με τα εμβολια τους στην ωρα τους προτιμω να εχω τον γυναικολογο μου - εψογος σε ολη τη γεννα τον τοκετο την εγκυμοσυνη και τη λοχεια..αψογος σε ολα οσα εγιναν στην κλινικη μετα με το προβληματ που προεκυψε με το παιδι..να του δοσω και αλλα τοσα χαλαλι του..αλλα οχι.. αρνουμε να πληροσω κλινικη για γεννα για μενα ειτε ιδιωτικη κλινικη, ειτε δημοσιο- υπαρχουν και στα δημοσια πλεων καλα δοματια και δικλινα και μονοκλινα και μια χαρα και καθαρα και καλα..

συμφωνω σε ολα αλλα πιστευω οτι η στιγμη του τοκετου δεν ειναι η σωστη για να ασχοληθεις με τετοια δεν θα εχεις κ την ορεξη πιστευω κ εκει πατανε ολοι.σκεφτειτε οτι 1 γεννα πχ στο παπαγεωργιου κοστιζει γυρω στα 500.γι αυτο λεω να δωσω αλλα 300 περιπου κ να παω στην βιοκλινικη,παρολο που ξερω απο την πρωτη μου γεννα οτι πληρωνουμε ξενοδοχειο!τουλαχιστον τα νευρα μου δεν θα γινουν κροσια :mad: !!!καλο υπολοιπο σε ολες!

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...