Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ μαιευτήρια γυναικολόγοι κλινικές


Recommended Posts

και πληρωσα 1790 μαζι με την συλλογη συν 200 στην αναισθησιολογο.γεννησα φυσιολογικα και Εμεινα σε 2κλινο Γραβιάς

συνολο δλδ 1990 ολα

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 618
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ γέννησα 2παιδιά στο γένεσις και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.Στο ένα που είχαμε βλαστοκύτταρα ήθελαν αν θυμάμαι καλά 170ευρώ ,αν και δεν έκαναν κάτι αυτοί αλλά ο γιατρός μου ο οποιος δεν πήρε επιπλέον χρήματα για την συλλογή. Μιλήσαμε με την εταιρία και τους είπαμε οτι η κλινική ζητάει αυτά τα χρήματα και ότι αν δεν μας τα αφαιρέσουν από την τιμή θα τα δώσουμε στην εταιρία που συνεργάζεται η κλινική.Το δέχτηκαν και έτσι έγινε τα πληρώσαμε στην κλινική αυτά που ήθελαν αλλά αφαιρέθηκαν από το ποσό που δώσαμε στην εταιρία συλλογής.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Μια ερωτηση μονο γιατι μολις μου το είπ εμια φίλη μου και πανικοβλήθηκα......Στα νοσοκομεια κανουν επισκληρηδιο???Η φίλη μου είπε οτι ο γυναικολογο ςτης της είπε οτο στο Παπαγεωργιου και Ιπποκρατειο δενκανουν ως δημοσια νοσοκομεία...ειναι δυνατόν??

ευχαριστωω

RN1Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Μια ερωτηση μονο γιατι μολις μου το είπ εμια φίλη μου και πανικοβλήθηκα......Στα νοσοκομεια κανουν επισκληρηδιο???Η φίλη μου είπε οτι ο γυναικολογο ςτης της είπε οτο στο Παπαγεωργιου και Ιπποκρατειο δενκανουν ως δημοσια νοσοκομεία...ειναι δυνατόν??

ευχαριστωω

καλημερα ! δεν κανουν κοπελα μου εκτος κι αν εχεις δικο σου γιατρο εκει και το κανονισει αυτος......μιλαω παντα για το Ιπποκρατειο, δεν γνωριζω για Παπαγεωργιου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα ! δεν κανουν κοπελα μου εκτος κι αν εχεις δικο σου γιατρο εκει και το κανονισει αυτος......μιλαω παντα για το Ιπποκρατειο, δεν γνωριζω για Παπαγεωργιου

και πάλι δεν ισχύει πάντα στο Ιπποκρατειο ακόμα και αν έχεις τον δικό σου γιατρό,έτυχε σε γνωστή μου που καθαρά για οικονομικούς λόγους γέννησε εκεί και να εκλιπαρεί το γιατρό της για την επισκληρίδιο αλλά αυτός πετούσε αετό και ο αναισθησιολόγος έκανε τον κινέζο.....άστα να πάνε φυσιολογικός τοκετός με όλη τη σημασία.......:cry::cry:

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

και πάλι δεν ισχύει πάντα στο Ιπποκρατειο ακόμα και αν έχεις τον δικό σου γιατρό,έτυχε σε γνωστή μου που καθαρά για οικονομικούς λόγους γέννησε εκεί και να εκλιπαρεί το γιατρό της για την επισκληρίδιο αλλά αυτός πετούσε αετό και ο αναισθησιολόγος έκανε τον κινέζο.....άστα να πάνε φυσιολογικός τοκετός με όλη τη σημασία.......:cry::cry:
ναι φυσικα εχεις δικιο !! εξαρταται ποιος αναισθησιολογος εφημερευει.... απλα εαν εχεις γιατρο εκει μπορει να συνεννοηθει εκ των προτερων με καποιον και να σε εξυπηρετησει...ετσι εγινε με μενα....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Μια ερωτηση μονο γιατι μολις μου το είπ εμια φίλη μου και πανικοβλήθηκα......Στα νοσοκομεια κανουν επισκληρηδιο???Η φίλη μου είπε οτι ο γυναικολογο ςτης της είπε οτο στο Παπαγεωργιου και Ιπποκρατειο δενκανουν ως δημοσια νοσοκομεία...ειναι δυνατόν??

ευχαριστωω

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗ ΖΗΤΗΣΑ.ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΓΚΑΡΙΖΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΣΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΑΛΛΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
και πληρωσα 1790 μαζι με την συλλογη συν 200 στην αναισθησιολογο.γεννησα φυσιολογικα και Εμεινα σε 2κλινο Γραβιάς

συνολο δλδ 1990 ολα

 

 

Ερώτηση: 1990? χωρίς το ΦΠΑ σύμφωνα με το παραπάνω τιμολόγιο. Σωστά;

SR2pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!Μια ερωτηση μονο γιατι μολις μου το είπ εμια φίλη μου και πανικοβλήθηκα......Στα νοσοκομεια κανουν επισκληρηδιο???Η φίλη μου είπε οτι ο γυναικολογο ςτης της είπε οτο στο Παπαγεωργιου και Ιπποκρατειο δενκανουν ως δημοσια νοσοκομεία...ειναι δυνατόν??

ευχαριστωω

 

ετσι ξερω κι εγω στα νοσοκομεια δεν κανουν

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου τον ιατρο μου τον κο.Δεληγιαννιδη Μιχαλη και ολο το προσωπικο του Γενεσεις για την υπεροχη εμπερια που χαρισαν σ'εμενα,στον αντρα μου και προπαντως στην μπεμπουλα μας που ηρθε τοσο ομορφα και αρμονικα στον κοσμο μσς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες τις νην και μελλουσες μανουλες.εγω γεννησα στο νερο και ηταν καταπληκτικη εμπερια!ηταν 4τος τοκετος και ο πιο υπεροχος!

 

Γεια σου Όλια και συγχαρητήρια. Εύχομαι να 'στε γεροί εσύ και το μωράκι σου.

 

Θα μπορούσες κάποια στιγμή να μου στείλεις πληροφορίες σε πμ σχετικά με τη γέννα στο νερό (που, πως, 1η γέννα, πότε μπήκες στην πισίνα, με/χωρίς αναισθησία, πόνος, πόσο κόστισε κλπ) γιατί με ενδιαφέρει πολύ;

 

Είμαι κι εγώ στη Θεσσαλονίκη και η γυναικολόγος μου συνεργάζεται με Γενική και Διαβαλκανικό. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

SR2pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματικά θέλω μέσα από την καρδιά μου να πω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στη γυναικολόγο μου κα Βραζιώτη Βιολέτα για όλη τη βοήθεια που μου πρόσφερε στη γέννηση της μικρούλας μου. Εκτός από άριστη γιατρός, είναι άνθρωπος με το Άλφα κεφαλαίο. Δεν αντιμετωπίζει τους ασθενείς της ως πορτοφόλι, σε αντίθεση με άλλους που ασκούν αυτό το ιερό λειτούργημα λανθασμένα και θέλουν να λέγονται "γιατροί". Και το λέω γιατί δοκίμασα κι άλλο γυναικολόγο προτού καταλήξω στην κα Βραζιώτη. Η συναισθηματική υποστήριξη, η στοργή και το προσωπικό ενδιαφέρον που μου έδειξε, σαν να ήμουν δικός της άνθρωπος, είναι ανεκτίμητα. Δεν πληρώνονται με τίποτα. Νιώθω βαθιά ευγνωμοσύνη και της εύχομαι να είναι πάντα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
τι κανεις κοπελα μου ?? ολα καλα ?? νομιζω οτι αυτη ειναι η καλυτερη επιλογη....χωρις να θελω να σε επηρρεασω.....

 

Γεια σας κορίτσια! Είμαι κι εγώ νέα μέλλουσα μαμά στον 7ο μήνα και καινούρια στην παρέα του φόρουμ... χαίρομαι που διαβάζω μόνο καλά λόγια για τον Αγιο Λουκά γιατί μέχρι στιγμής δεν είχα μιλήσει με καμία κοπέλα που να έχει γεννήσει εκεί και είναι η κλινική που μου σύστησε ο γιατρός μου, μαζί με το Γένεσίς, γι ατο οποίο έχω ακούσει πολλά και διφορόυμενα πράγματα! Επισκέφθηκα φυσικά τον Αγιο Λουκά και από πρώτης άποψης μου άφησε καλές εντυπώσεις σε θέματα οργάνωσης και καθαριότητας αλλά και σε τιμές σε σχέση με το Γένεσις. Ηθελα να μάθω αν γνωρίζει κάποια τι παρέχουν εκεί και τι πρέπει να έχουμε μαζί για το μωρό και για μας και τι εμπειρίες έχετε από το θέμα του θηλασμού, γιατί σε πολλές κλινικές στα φέρνουν ταισμένα και γενικά προωθούν το ξένο γάλα.

 

Ευχαριστώ:P, Ιωάννα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Μια ερωτηση μονο γιατι μολις μου το είπ εμια φίλη μου και πανικοβλήθηκα......Στα νοσοκομεια κανουν επισκληρηδιο???Η φίλη μου είπε οτι ο γυναικολογο ςτης της είπε οτο στο Παπαγεωργιου και Ιπποκρατειο δενκανουν ως δημοσια νοσοκομεία...ειναι δυνατόν??

ευχαριστωω

 

Απ΄όσο ξέρω, αν τη ζητήσεις την επισκληρίδιο, σου την κάνουν και τη χρεώνεσαι έξτρα. Συνεννοήσου με το γιατρό.

 

Ξέρει καμιά σας τιμές για το ΓΕΝΕΣΙΣ ;:roll:

 

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=42970

Link to comment
Share on other sites

Την κυρία Τάγκου την είχα εγώ και πριν 4 μήνες γέννησα ένα κοριτσάκι με καισαρική!Είναι εξαίρετη γιατρός και της χρωστάω τη ζωή του παιδιού μου!Οι συμβουλές της με βοήθησαν να καταταλάβω οτι κάτι δν πήγαινε καλά εκείνο το βράδυ κι ευτυχώς έτρεξα και με καισαρική προλάβαμε την μπέμπα.Δν θέλω ούτε να σκέφτομαι τι θα γινόταν αν δεν μου έλεγε κάποια πράγματα κ δν πήγαινα εγκαιρα!Επίσης το γεγονός ότι δν παίρνει παραπάνω χρήματα για καισαρική δν σε κάνει καχύποπτη απέναντι της!

Με το καλό όλα και μην ανησυχείς καθόλου για τη γιατρό...

Εγω γέννησα με την κατερίνα πριν 16 μηνες , παιρνει τα ιδια λεφτα για καισαρικη ή φυσιολογικο και με εβλεπε καθε μερα στην κλινικη ,έκανα καισαρικη μιας και ο μικρος ηταν αναποδα αλλα ειναι σουπερ η γυναικα!δεν την αλλαζω με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει καμιά σας τιμές για το ΓΕΝΕΣΙΣ ?:roll:

 

Ρωτησα κ εμαθα πριν 2 βδομαδες περιπου 1314 το 4κλινο

150 ο παιδιατρος

140 αναισθησιολογος

100 επισκληριδιος

120 αναλωσιμα

ντοιιιιγκκκ!!!αφου μου πεσαν τα μαλλια ψηφιζω χαλαρα βιοκλινικη εφοσον εν γνωση μου θα παω για τις ξενοδοχειακες εγκαταστασεις!αααα οι 2 διανυκτερευσεις ειναι υποχρεωτικες αν φυγεις μετα αφαιρουντε 150? την βραδια.στην γενικη που γενικη που γεννησα πριν 2 χρονια ειχα δωσει 1850 all included!

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

Εγω γέννησα με την κατερίνα πριν 16 μηνες , παιρνει τα ιδια λεφτα για καισαρικη ή φυσιολογικο και με εβλεπε καθε μερα στην κλινικη ,έκανα καισαρικη μιας και ο μικρος ηταν αναποδα αλλα ειναι σουπερ η γυναικα!δεν την αλλαζω με τιποτα

εγω γεννησα πριν 9 μηνες! ειναι αστερι. ειχα δυσκολη εγκυμοσυνη και μετα τη γεννα ημουν χαλια. ηταν καθε μερα στη κλινικη 2-3 φορες ερχοταν και μιλουσαμε. στο τηλεφωνο ωρες ατελειωτες να μου μιλαει για να με ηρεμησει. 1,5 ωρα τουλαχιστον καθε ραντεβου.

ZOrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια τη γνώμη σας για το Γαληνό Θεσσαλονίκης την σημερινή Βιοκλινικη....

γέννησε καμία σας εκει? θα ήθελα να μάθω την εμπειρία της...

ακουσα οτι βοηθανε πολυ στον αποκλειστικο θηλασμο και έχουν και καλές τιμες....αν εχει κάποια προσωπικη εμπειρία.....

εχω διδυμάκια και το ψάχνω λιγάκι παραπάνω το θέμα...

<a href=Pqenp2.png' alt='Pqenp2.png'>
Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα εκει και εμεινα ευχαριστημενη σε γενικες γραμμες. το κακο ειναι οτι οι μαιες δεν ειναι αρκετες τη νυχτα και αν χρειαστεις κατι περιμενεις. για το θηλασμο καποιες ξερουν καποιες οχι.

ZOrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ εκεί γέννησα. οι γνώμες διίστανται και μάλλον είναι θέμα χαρακτήρα της κάθε λεχώνας. εγώ δεν ένιωσα οτι βοηθήθηκα ιδιαίτερα αλλά επειδή ήθελα πολύ να θηλάσω εφήρμοσα το "αν έχεις νύχια ξύσου". κάποιες είναι πολύ καλές και κάποιες βαριούνται. αυτό που είναι απαράδεκτο και το έχω ξαναπεί, το οποίο ίσχυε σίγουρα το 2009 που γέννησα εγώ είναι οτι δεν υπήρχαν σεκιουριτάδες να αδειάσουν τους θαλάμους με τους καλεσμένους πρωτού φέρουν τα μωρά με αποτέλεσμα να μας φέρνουν σε δύσκολη θέση. οι γιατροί (παιδίατρος-αναισθησιολόγος-βοηθός χειρούργος) άψογοι.

Think Different
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...