Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλή σωματομεδίνη c SOS


Recommended Posts

βρηκα ραντεβου στο αγλαια κυριακου για 19/12-ημουν τυχερη απο ακυρωση μαλλον...αντε να δουμε τι θα μας πουν κ εμας παλι.εντωμεταξυ το ξερετε οτι τωρα αντι για 5 ευρω πληρωνουμε 25?σημερα μου το πε ο αντρας μου κ τρελλαθηκα μα τι μαλακες:evil:

 

ευτυχως ο μπεμπης παιρνει ποντους μια χαρα απ οτι φαινεται θα γλιτωσει το ψαξιμο αυτος χαχαχαχα

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
galat Εξετασεις τις εκανα πριν 3 μερες σε συνεννοηση με τον παιδιατρο μας εδω...ολα ειναι φυσιολογικα...και θυρεοειδη που εχω θεμα μεγαλο εγω και την ψαχνω....δεν ξερω ρε κοριτσια μου φαινεται πολυ κοντη...ειναι και αδυνατουλα....εντωμεταξυ οι συνομηλικες της εδω ειναι θηρια....εκεινο το βλεμμα στα ματια των μαμαδων οταν συναντιομαστε σε παρτυ δεν το αντεχω ρε παιδια...μικροκαμωμενη η μικρη σου εεε???Σε ποιον εμοιασε???Τι να πω ρε γαμωτο...εμενα με νοιαζει η υγεια του παιδιου...οταν λετε οτι πρεπει να κλεισω νωρις στο Χιωτη τι εννοειτε???Να κλεισω τωρα για Δεκεμβρη η δε με παιρνει και παω για το νεο ετος???Ασχετο.Εμενα γιατι ο παιδιατρος την μ ετραει παντα ορθια....Σε 11 μηνες πηρε 6 ποντους....το στουμπακι μου!!!!Το μονο που με παρηγορει ειναι οτι κι εγω ετσι μεγαλωνα...παντα τελευταια στην παρελαση....και τωρα ειμαι 1.70...

 

 

Αφού το ξέρεις από εσένα τι ανησυχείς???? Τουλάχιστον 1,70 θα γίνει και η μικρή. Εγώ πρέπει να ανησυχώ που ήμουν πάντα ψηλή και στην 6η δημοτικού τέλος! Έμεινα στο 1,63. Η μικρή μου με το ρυθμό που πάει 6η δημοτικού θα είναι 1,42!!!! Εκεί θα μείνει???

 

Καλά πήρε σε 11μήνες. Κι εμείς τόσο παίρνουμε. 6πόντους περίπου το χρόνο.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Βερα οχι νταρλινγκ....αν εισαι ευχαριστημενη γιατι?Εξαλλου δεν εχετε πρβλημα θα το δεις στο μπασκετ θα τη γραψεις σε λιγο καιρο!

 

Πες, οχι πες πεεεες το υψος πες! χαχαχαχαχα

 

φιλια

 

Εγώ τη μετράω 107 αλλά αν πάω στη γιατρό θα μου τη βγάλει πιο κάτω. Πάντα αυτό γίνεται!!!

Το θέμα είναι ότι ψηλώνουν και τα άλλα και είμαστε μονίμως τα πιο κοντά!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε μετρας καλα!!!! εγω πηγα και της λεω κατω απο 102 αρνουμε να ακουσω! 102,3 την εβγαλε

 

Όσο κι αν αρνούμαι ... την τραβάει από εκεί, την τραβάει από εδώ ... ψηλότερη δε βγαίνει.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

εμ για αυτο σου λεω δε μετρας χαχχαα! εμενα περασε το νουμερο και το καταδεχτηκα χαχχαχαχα....ειμαι περιεργη να δω και την οστικη της....δυστυχως τελειωνει σημερα αντιβιωση και μου ειπε να περιμενω 2 βδομαδες να καθαρισει πρωτα και μετα εξετασεις

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω καταλαβει ολοι μπορουν πλεον να κανουν ηλεκτρονικες εξετασεις.....οποτε ρωτα

η Χαρμ......τις γραφει απλα περιμενα να βαλει και σφραγιδα απο νοσοκομειο και θα μου τις εστελνε με κουριερ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! είναι σημαντικό που τις γράφει γιατί ο μικρός είναι στο ΙΚΑ το φανταστικό! και η ξαδέρφη μου ιδιωτικά, χωρις ΕΟΠΥΥ, δεν μπορεί να τις κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να σας πω κάτι? Πηγα στον ενδοκρινολόγο μου χθες(κορυφαίος) και τον ρωτησα να μου συστησει καποιον καλό παιδοενδοκρινολόγο ώστε να τα παρκολουθουμε τα παιδια και ιδιωτικα, τον ρωτησα για τον Χιωτη και μου ειπε κατευθειαν ΝΟ ΝΟ ΝΟ ΝΟ.... καλός στις μέρες του μου λεει αλλα οχι για τώρα.... με τιποτα.

 

Μου ειπε μια αλλη αλλα δεν συγκρατησα το ονομα της, λογικα απο νοσοκομειακο χωρο, επειδη βιαζομουν , του ειπα καλα θα τα πουμε την επομενη φορά και θα το ψαξει κι αυτος περισσότερο....

 

παντως μου ειπε τα τμηματα του παιδων (νομιζω ειδικα του αγ Σοφια) θεωρουνται πολυ καλα....

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για τον εοππυ κλπ ειναι και αναλογα σε τι ταμειο ειστε, να το ελεγξετε αν μπορει να τις γραψει ακι τι γινεται μετα, θα πρεπει να παρεις εγκριση απο ελεγκτ κλπ ή πας κατευθειαν και τις κανεις?

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια να σας πω κάτι? Πηγα στον ενδοκρινολόγο μου χθες(κορυφαίος) και τον ρωτησα να μου συστησει καποιον καλό παιδοενδοκρινολόγο ώστε να τα παρκολουθουμε τα παιδια και ιδιωτικα, τον ρωτησα για τον Χιωτη και μου ειπε κατευθειαν ΝΟ ΝΟ ΝΟ ΝΟ.... καλός στις μέρες του μου λεει αλλα οχι για τώρα.... με τιποτα.

 

Μου ειπε μια αλλη αλλα δεν συγκρατησα το ονομα της, λογικα απο νοσοκομειακο χωρο, επειδη βιαζομουν , του ειπα καλα θα τα πουμε την επομενη φορά και θα το ψαξει κι αυτος περισσότερο....

 

παντως μου ειπε τα τμηματα του παιδων (νομιζω ειδικα του αγ Σοφια) θεωρουνται πολυ καλα....

 

Γιατί? Είναι δλδ της παλιάς σχολής?? Δεν καταλαβαίνω ... δε σου εξήγησε παραπάνω? Αν βοηθήσει το παιδί να βρει τι έχει και να πάρει ύψος τι σημασία έχει αν είναι της παλιάς ή της νέας σχολής?

 

Μήπως σου είπε την Χαρμανδάρη?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ναι τη Χαρμανδαρη....

 

Αφησε να εννοηθεί ότι υπαρχουν πολυυυυυ καλυτεροι.... ιοτι δεν ειναι up-to date με τα σηεμρινα δεδομενα ισως....δεν ξερω γιατι ημουν στην πορτα δεν τον ρωτησα περισσοτερα....προς Θεου δεν ειναι δικη μου αποψη, ουτε καν τον εχω επισκεφτει, και απο εσας εχω ακουσει θετικά.... αλλα παντως τον ηξερε και επειδη εχει κανει ο συγκεκριμενος πολλα χφοναι και παιδοενδοκρινολογία τους ξερει ολους πανω κατω...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

GALAT ΜΟΥ,

 

Ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ?

 

Η ΧΑΒΡΑΝΔΑΡΗ ΠΩΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ/?

 

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΙ ΟΣΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΓΝΩΜΗ

 

ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΧΙΩΤΗ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΣΑΝ 2 ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ ΩΣ ΚΑΛΟ.

 

ELIZABETH ΑΥΡΙΟ ΕΧΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ??19/12

 

ΝΕΑ ΘΕΛΟΥΜΕ!!

Link to comment
Share on other sites

Α!!!!!!!!!

 

ΠΑΝΤΩΣ GALAT ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΑΝ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ!!ΡΩΤΑΝ ΤΟΝ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΗ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ>...............

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω οτι δεν ειναι καλός βρε, μην ανησυχεις, απλα αυτον ξεραν ολοι αυτον εμπιστευονται χαχαχαχα και καλα ειναι λιγο παλιος.... εν παση περιπτωση νομιζω οτι περισσοτερο ψαξιμο χρειαζεται σε πιο εξειδικευμενες περιπτωσεις, τωρα για απλη παρακολουθηση αναπτυξης δεν νομιζω να υπαρχει θεμα.... νομιζω την χαρμανδαρη μου συστησε, οταν ξαναπαω θα τον ρωτήσω.... ο δικος μου ειναι κορυφαίος για τα δικά μου γούστα, τον τσεκαρα απο 100 μεριες, αλλα δεν μπορω να τον συστησω ως κορυφαιο και σε αλλους.... ειναι νεος σχετικά και δεν ξερω τι εμπειρία εχει, αλλα σνα επιστημονας ειναι πολυ καλος κατα τη γνωμη μου , ειχα κανει τρελη ερευνα για τη παθηση μου και "τον ξεσκονισα" και στην παραμικρη σπανια περιπτωση ειχε τη σωστη αντιμετωπιση....

 

θα δουμε και στο μελλον!

 

Παντως ως κορυφαιο (περιμενεις κανα μηνα να βρεια ραντεβου ομως) μου ειχα συστησει τον Σουβατζογλου.... ο πατερας του ειναι επισης ενδοκρινολογος, η μητερα του πυρηνικο ιατρος και ο ιδιος ενδοκρινολογος με μεγαλη εμπειρια. Σε αυτον δεν πηγα γιατι εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο τον αλλο. Αργοτερα ισως παω για δευτερη γνωμη.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

η χαρμανδαρη ειναι το παιδων , δνε ξερω αν εχει ιδιωτικο ιατρειο

 

Έχει και ιδιωτικό ιατρείο στη Βασιλίσσης Σοφίας. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη πάντως ... αλλά αν μπορούσα να βρω κάποιον που θα έβρισκε έναν μαγικό τρόπο να ψηλώσει το παιδί μου θα ήμουν ακόμα πιο ευχαριστημένη. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι προς το παρόν και στα 2 μου παιδιά τα παρακολουθεί απλά (την καθεμία για άλλους λόγους) ανά 6μηνο. Είναι όμως πολύ αναλυτική, δε βιάζεται, δε σε ξεπετάει, μου εμπνέει εμπιστοσύνη ο τρόπος που τα λέει ... τι άλλο να πω ... λίγο ακριβή είναι ... αυτά!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισαμε απο παιδων...τη μετρησαν 86,5εκ και 11600...πηρε 5,5 εκ σε 9 μηνες...ο ρυθμος αυξησης του υψους ειναι στο 50%..καλα παμε σταθερα εκτος καμπυλων...θα μας ξαναδουν το σεπτεμβρη.

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

εκτός καμπυλων. ε? ... αλλα παντως 5,5 ποντοι πολυ καλα για 9 μηνες... παρηγορο αυτο...

 

πρωινα ραντεβου εχει η χαρμανδαρη? ειμαστε λιγο στριμωγμενοι οικονομικα πλεον με τον εοππυ εχουμε χασει πολλα απο τα προνομια του ταμειου μας

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

loipon mphka sti selida tiw kai entuposiastika, η δε ερευνα της εχει να κανιε με το θεμα που εχω εγω(κι ενδεχομενως να το εχουν και τα παιδια αν επιβεβαιωυθει οτι ειναι γονιδιακο, ακομα το εξεταζοιυμε) οποτε σιγουρα θα την επισκεφτω...

 

http://www.echarmandari.gr

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...