Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση ακόμη και μετά το χάπι της επόμενης μέρας


Recommended Posts

καλησπερα! ειχα ερωτικη επαφη μια εβδομαδα μετα το τελος της περιοδου μου, εσπασε το προφυκακτικο, κ την επομενη πηρα το χαπι της επομενης μερας...αυτες τις μερεσ περιμενω να αδιαθετησω αλλα δεν μου εχει ερθει ακομα κ το τεστ του φαρμακειου βγηκε θετικο...υπαρχει περιπτωση να μην επιασε το χαπι κ να ειμαι εγκυος?

 

Ναι, υπάρχει.Καμία αντισυλληπτική μέθοδος δεν προσφέρει 100% προστασία, δυστυχώς.

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δυστυχώς υπάρχει.

Και κορίτσια πρέπει να ξέρετε και το εξής: Αν έχεις πάρει το χάπι αλλά δεν λειτουργήσει μετά δεν μπορείς να κρατήσεις το μωρό ακομα και αν θέλεις.Το χάπι κάνει ζημιά στο έμβριο.

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς υπάρχει.

Και κορίτσια πρέπει να ξέρετε και το εξής: Αν έχεις πάρει το χάπι αλλά δεν λειτουργήσει μετά δεν μπορείς να κρατήσεις το μωρό ακομα και αν θέλεις.Το χάπι κάνει ζημιά στο έμβριο.

 

 

Αυτό που λες δεν ισχύει. ΤΟ χαπι της επόμενης ημέρας είναι ορμόνη που εμποδίζει την εμφύτευση του ωαρίου ή την αναπτυξη του ενδομητρίου. Εχει ποσοστό αποτυχίας μου μπορεί να φτασει στο 11-25%, αναλογα με το χαπι, και δεν προκαλεί βλαβες στο εμβρυο. Υπαρχουν αρκετες περιπτώσεις που παιδιά γεννηθηκαν εχοντας οι μητερες παρει το χαπι, και δεν εχουν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο νετ ότι υπάρχει όμως πιθανότητα για εξωμήτρια κύηση αν επιτευχθεί εγκυμοσύνη παρά τη χρήση του χαπιού της επόμενης ημέρας! Αν όντως ισχύει αυτό καλό θα ήταν η κοπέλα να συμβουλευτεί άμεσα το γυναικολόγο της! Lyrca αν το τεστ ήταν θετικό πάρε άμεσα το γιατρό σου!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς υπάρχει.

Και κορίτσια πρέπει να ξέρετε και το εξής: Αν έχεις πάρει το χάπι αλλά δεν λειτουργήσει μετά δεν μπορείς να κρατήσεις το μωρό ακομα και αν θέλεις.Το χάπι κάνει ζημιά στο έμβριο.

 

ΚΑΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ δεν έχει αποδείξει ότι δημιουργεί πρόβλημα στο έμβρυο. Η ορμόνη που περιέχει είναι προγεσταγόνο και δεν δρα αν είσαι ήδη έγκυος (γιατί ήδη υπάρχει αυξημένη στο αίμα. είναι η ορμόνη της εγκυμοσυνης). Τρεις γυναικολόγοι και μια παιδίατρος μου είπαν το ίδιο πράγμα: Αν δεν πιάσει, δεν υπάρχει πρόβλημα για το παιδί. ΜΟΝΟ ΠΟΥ η πλειοψηφία από τις εγκυμοσύνες που προήλθαν μετά τη λήψη είναι εξωμήτριες... Εγώ ούτε εξωμήτρια είχα ούτε το παιδάκι μου έχει κάποιο πρόβλημα...:wink:

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα! ειχα ερωτικη επαφη μια εβδομαδα μετα το τελος της περιοδου μου, εσπασε το προφυκακτικο, κ την επομενη πηρα το χαπι της επομενης μερας...αυτες τις μερεσ περιμενω να αδιαθετησω αλλα δεν μου εχει ερθει ακομα κ το τεστ του φαρμακειου βγηκε θετικο...υπαρχει περιπτωση να μην επιασε το χαπι κ να ειμαι εγκυος?

 

 

Καλησπερα και απο εμενα , ειμαι δυομιση μηνων εγκυος και αυτο μετα απο χρηση του χαπιου της επομενης μερας ..εκανα τεστ απο το φαρμακειο στις δεκα μερες καθυστερησης και βγηκε θετικο!εγω παλι δεν το περιμενα με τιποτα να ειμαι εγκυος γιατι το χαπι ειναι 99% αποτελεσματικο ιδιαιτερα αν το παρεις τις επομενες ωρες μετα το "ατυχημα"..εγω το πηρα 5 ωρες μετα αλλα απ'οτι φανηκε μετα στον υπερηχο στον γυναικολογοη ημερα συλληψης ηταν μεσα στο διημερο που ειχα παρει το χαπι..τι συνεβει τελικα?προφανως ειχα ωορηξια πριν την συγκεκριμενη σεξουαλικη πραξη,τις προηγουμενες ωρες ,οποτε μολις "εγινε" ,γονιμοποιηθηκε αμεσως ..και δεκα χαπια να επαιρνα μονο δηλητηριαση θα καταφερνα να παθω!οσον αφορα την καθυστερηση οντως το χαπι αλλαζει τον κυκλο,επισης να πω οτι οταν το πηρα δεν ειχα καμμια απολυτως παρενεργεια ( εμετο , αιμοραγια) και τελος οτι το μωρακι μου ηθελε τοσο πολυ να γινει που ολες οι συγκυριες μας εδειχναν τοι επρεπε να γινει!μονο οτι ειμαι με τον αντρα μου 14 χρονια μαζι και πρωτη φορα σπαει το προφυλακτικο και μαλιστα ακριβως στην γονιμη μερα ,θελει και αλλο για να πιστεψεις το γεγονος?Το μωρακι ειναι καλα ακουσαμε καρδουλα και τελος του μηνα παω για αυχενικη διαφανεια..παντως ειμαι πολυ χαρουμενη αν και οπως ειμαστε δεν το ειχαμε στο μυαλο μας!

0e3Lp3.pngF2pnp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ δεν έχει αποδείξει ότι δημιουργεί πρόβλημα στο έμβρυο. Η ορμόνη που περιέχει είναι προγεσταγόνο και δεν δρα αν είσαι ήδη έγκυος (γιατί ήδη υπάρχει αυξημένη στο αίμα. είναι η ορμόνη της εγκυμοσυνης). Τρεις γυναικολόγοι και μια παιδίατρος μου είπαν το ίδιο πράγμα: Αν δεν πιάσει, δεν υπάρχει πρόβλημα για το παιδί. ΜΟΝΟ ΠΟΥ η πλειοψηφία από τις εγκυμοσύνες που προήλθαν μετά τη λήψη είναι εξωμήτριες... Εγώ ούτε εξωμήτρια είχα ούτε το παιδάκι μου έχει κάποιο πρόβλημα...:wink:

Κορίτσια σορρυ , αν είπα βλακεία. :?

Εντελώς τυχαία, σε 2 διαφορετικές περιπτώσεις, άσχετων μεταξύ τους ανθρώπων με εντελώς άσχετους μεταξύ τους γιατρούς και διαφορά μερικών χρόνων άκουσα αυτό που ανέφερα παραπάνω.

Ευτυχώς που υπάρχουν και καλύτερα πληροφορημένοι από εμένα ;)

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας,το πρόβλημα μου είναι το εξής πριν 5 μέρες ,είχαμε ένα ατύχημα με το αγόρι μου πήρα το χάπι μετά από 12 ώρες..έχω πανικοβληθεί για τον λόγο το ότι έχουν περάσει 4 μέρες και περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμα αν και έχω αρκετά συμπτώματα ,ο κύκλος μου τον τελευταίο καιρό δεν είναι σταθερός οπότε δεν γνωρίζω αν έχω καθυστέρηση..μια φίλη μου μου είπε ότι μετά από δύο μέρες αφού πήρε το χάπι της ήρθε περίοδος δεν ξέρω τι να κάνω ,εδώ και πόσες μέρες είμαι αγχωμένη και τα βράδια κλαίω..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,το πρόβλημα μου είναι το εξής πριν 5 μέρες ,είχαμε ένα ατύχημα με το αγόρι μου πήρα το χάπι μετά από 12 ώρες..έχω πανικοβληθεί για τον λόγο το ότι έχουν περάσει 4 μέρες και περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμα αν και έχω αρκετά συμπτώματα ,ο κύκλος μου τον τελευταίο καιρό δεν είναι σταθερός οπότε δεν γνωρίζω αν έχω καθυστέρηση..μια φίλη μου μου είπε ότι μετά από δύο μέρες αφού πήρε το χάπι της ήρθε περίοδος δεν ξέρω τι να κάνω ,εδώ και πόσες μέρες είμαι αγχωμένη και τα βράδια κλαίω..:cry:

 

Καλύτερα θα ήταν να κάνεις ένα τεστ κυήσεως ή μια χοριακή. Τουλάχιστον να αποκλείσεις την πιθανότητα εγκυμοσύνης. Και φυσικά να ενημερώσεις άμεσα τον γιατρό σου αν δεν το έχεις ήδη κάνει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια σορρυ , αν είπα βλακεία. :?

Εντελώς τυχαία, σε 2 διαφορετικές περιπτώσεις, άσχετων μεταξύ τους ανθρώπων με εντελώς άσχετους μεταξύ τους γιατρούς και διαφορά μερικών χρόνων άκουσα αυτό που ανέφερα παραπάνω.

Ευτυχώς που υπάρχουν και καλύτερα πληροφορημένοι από εμένα ;)

 

διαβασα μολλησ το μνμ σου κ ηρεμισα λιγο........πριν 22 μερεσ πηρα το χαπι .......αλλα δεν εκανε τιποτα.........χθεσ εκανα τεστ κ βγηκε θετικο....μοθ ηρθε κεραμιδα στο κεφαλι....δεν το ειχα σθνιδιτοποιισει καλα καλα και μια φιλη μ ειπε για ενα περιστατικο παλια που γνωστοι τησ παθαν το ιδιο και τοθσ ειπαν πωσ δεν μπορουν να κρατισουν το μωρακι γιατι το χαπιπροκαλει προβλιματα στο εμβριο...και τρελαθικα .....πηρα τηλ τον γιατρο μου και με καθισιχασε λιγο αλλα δεν επαπσα να το σκεφτομαι...........σημερα εκανα ενα υπεριχο και οπςσ φαινετε οσο μπορουν να καταλαβουν ειναι ενδομιτρια η κυηση!!!!!!!!!!σε εθχαριστς πολυ!!!lucky-sylvester

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας φιλες μου επειδη μολις τωρα μου ετυχε ενα προβλημα θα ηθελα να μου πειτε ποσο εχει το πιο φτηνο ας πουμε χαπι της επομενης μερας μια τιμη και ας ειναι μια απαντηση οσο πιο γρηγορη γινεται...ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλες μου επειδη μολις τωρα μου ετυχε ενα προβλημα θα ηθελα να μου πειτε ποσο εχει το πιο φτηνο ας πουμε χαπι της επομενης μερας μια τιμη και ας ειναι μια απαντηση οσο πιο γρηγορη γινεται...ευχαριστω!!

 

Αχ κοπέλα μου μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω αλλά δεν έχω ιδέα.Δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν πολλές εταιρίες για το χάπι,νόμιζα ότι είναι ένα,Θα σε συμβούλευα να πας σε ένα φαρμακείο να ρωτήσεις.Πάντως καλό θα ήταν πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση να ρωτήσεις τον γιατρό σου.Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ , ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ, ΕΝΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕΙ 5-6 ΜΕΡΕΣ , ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ . ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΙΣΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ? ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ , ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ, ΕΝΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕΙ 5-6 ΜΕΡΕΣ , ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ . ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΙΣΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ? ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

Συνήθως υπάρχει μια διαταραχή του κύκλου από την λήψη του χαπιού.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα σας!23-24-25 Νοεμβρίου υπήρξε επαφη χωρίς προφύλαξη..ώς τελευταία λυση μου φάνηκε το χάπι της επόμενη μέρας το οποίο το πήρα βράδυ 27ης Νοεμβρίου!Μετά απο 8 ημέρες αδιαθέτησα(για 6 ημέρες λίγο αίμα καφέ σκούρο)...τις επόμενες 2 ημέρες πάνω που είπα πως τελείωσα είχα σταγόνες κόκκινου αίματος κ μου φάνηκε περίεργο...στη συνέχεια 2 μέρες τώρα έχω αιμορραγία.Μήπως υπάρχει κάποια εγκυμοσύνη?η αναμενόμενη περίοδος ήταν 12 του μηνός!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!23-24-25 Νοεμβρίου υπήρξε επαφη χωρίς προφύλαξη..ώς τελευταία λυση μου φάνηκε το χάπι της επόμενη μέρας το οποίο το πήρα βράδυ 27ης Νοεμβρίου!Μετά απο 8 ημέρες αδιαθέτησα(για 6 ημέρες λίγο αίμα καφέ σκούρο)...τις επόμενες 2 ημέρες πάνω που είπα πως τελείωσα είχα σταγόνες κόκκινου αίματος κ μου φάνηκε περίεργο...στη συνέχεια 2 μέρες τώρα έχω αιμορραγία.Μήπως υπάρχει κάποια εγκυμοσύνη?η αναμενόμενη περίοδος ήταν 12 του μηνός!

 

Καλησπέρα Δήμητρα.

Δεν γνωρίζω επακριβώς να σου απαντήσω κοριτσάκι, αλλά θα σου πρότεινα να πάρεις τηλέφωνο το γιατρό σου. Δε χρειάζονται ντροπές σε αυτά τα πράγματα, πες του ακριβώς τι έγινε, καθώς λες ότι έχεις αιμορραγία. Γνωρίζω πως το χαπάκι αυτό προκαλέι ανωμαλία στον κύκλο και ίσως οφείλεται εκεί ή αιμορραγία και η μη φυσιολογική μορφή της περιόδου σου. Μία λύση θα ήταν να κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης ή μια εξέταση β-χοριακής σε οποιοδήποτε μικροβιολογικό εργαστήριο (είναι ορμόνη της εγκυμοσύνης -απλά σου παίρνουν λίγο αίμα).

Πώς είσαι σωματικά; Πονάς; Έχεις δέκατα;;

Σου εύχομαι απο καρδιάς να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς.

Καλό σου βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Δήμητρα.

Δεν γνωρίζω επακριβώς να σου απαντήσω κοριτσάκι, αλλά θα σου πρότεινα να πάρεις τηλέφωνο το γιατρό σου. Δε χρειάζονται ντροπές σε αυτά τα πράγματα, πες του ακριβώς τι έγινε, καθώς λες ότι έχεις αιμορραγία. Γνωρίζω πως το χαπάκι αυτό προκαλέι ανωμαλία στον κύκλο και ίσως οφείλεται εκεί ή αιμορραγία και η μη φυσιολογική μορφή της περιόδου σου. Μία λύση θα ήταν να κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης ή μια εξέταση β-χοριακής σε οποιοδήποτε μικροβιολογικό εργαστήριο (είναι ορμόνη της εγκυμοσύνης -απλά σου παίρνουν λίγο αίμα).

Πώς είσαι σωματικά; Πονάς; Έχεις δέκατα;;

Σου εύχομαι απο καρδιάς να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς.

Καλό σου βράδυ.

Καλημέρα edel !!σωματικα δεν εχω κανενα απολυτως προλημα....αφου ουτε καν ενοιωσα τα πονακια περιοδου(πομοι στη κοιλιακη χωρα,πονος στη μεση).θα επικοινωνησω με τη γυναικολογο μου να σιγουρευτω!απλως ειχα διαβασει προσφατα σε site οτι το χαπι ναι μεν αλλαζει τον κυκλο...αλλα αν δεις μεγαλη διαφορα τοτε μπορει και να μην εχει πιασει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα edel !!σωματικα δεν εχω κανενα απολυτως προλημα....αφου ουτε καν ενοιωσα τα πονακια περιοδου(πομοι στη κοιλιακη χωρα,πονος στη μεση).θα επικοινωνησω με τη γυναικολογο μου να σιγουρευτω!απλως ειχα διαβασει προσφατα σε site οτι το χαπι ναι μεν αλλαζει τον κυκλο...αλλα αν δεις μεγαλη διαφορα τοτε μπορει και να μην εχει πιασει!

Σήμερα πάντως η ροή έχει μειωθεί σημαντικά!πολύ λίγο αίμα πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως η ροή έχει μειωθεί σημαντικά!πολύ λίγο αίμα πλέον!

 

Καλημέρα edel !!σωματικα δεν εχω κανενα απολυτως προλημα....αφου ουτε καν ενοιωσα τα πονακια περιοδου(πομοι στη κοιλιακη χωρα,πονος στη μεση).θα επικοινωνησω με τη γυναικολογο μου να σιγουρευτω!απλως ειχα διαβασει προσφατα σε site οτι το χαπι ναι μεν αλλαζει τον κυκλο...αλλα αν δεις μεγαλη διαφορα τοτε μπορει και να μην εχει πιασει!

 

Καλημέρα Δήμητρα, χαίρομαι που είσαι καλά.

Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω για τα χάπια, καλύτερα, κατά την άποψή μου, να συμβουλευτεις τη γιατρό σου, όπως λες. Καλό σου μεσημέρι.

Link to comment
Share on other sites

μίλα με τη γιατρο σου και λάβε σοβαρα υπόψη σου οτι το συγκεκριμενο χάπι δεν ειναι μεθοδος αντισυλληψης.. ενημερωσου σωστα πριν το ξαναπαρεις... εχει πολλες παρενεργειες ... η ανωμαλια στον κυκλο ειναι συνηθισμενο... μιλα με την γιατρο σου άμεσα όμως για το θεμα της αιμοραγιας.. εάν μια εγκυμοσυνη ειναι ανεπιθυμητη για σενα ενημερωσου σωστα και μην καταφεύγεις στο χαπι της επομενης μερας για πλάκα.. μπορει να σου δημιουργησει πολλα προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!23-24-25 Νοεμβρίου υπήρξε επαφη χωρίς προφύλαξη..ώς τελευταία λυση μου φάνηκε το χάπι της επόμενη μέρας το οποίο το πήρα βράδυ 27ης Νοεμβρίου!Μετά απο 8 ημέρες αδιαθέτησα(για 6 ημέρες λίγο αίμα καφέ σκούρο)...τις επόμενες 2 ημέρες πάνω που είπα πως τελείωσα είχα σταγόνες κόκκινου αίματος κ μου φάνηκε περίεργο...στη συνέχεια 2 μέρες τώρα έχω αιμορραγία.Μήπως υπάρχει κάποια εγκυμοσύνη?η αναμενόμενη περίοδος ήταν 12 του μηνός!

 

Ό,τι έγινε έγινε καλή μου. Μη στενοχωριέσαι τώρα. Όπως σου είπε και η Ελένη, δεν είναι σίγουρα μέθοδος αντισύλληψης και σου το είπε για το καλό σου. Θα περιμένουμε τα νέα σου. Όμως να ρωτήσεις τη γυναικολόγο σου και όντως θα σου πρότεινα να ενημερωθείς, γιατί χωρίς φυσικά να γνωρίζω, μάλλον είσαι μικρούλα και θα ήταν ιδανικό να χαρείς τη ζωή σου όπως τη θέλεις. Φιλιά από μας.

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι έγινε έγινε καλή μου. Μη στενοχωριέσαι τώρα. Όπως σου είπε και η Ελένη, δεν είναι σίγουρα μέθοδος αντισύλληψης και σου το είπε για το καλό σου. Θα περιμένουμε τα νέα σου. Όμως να ρωτήσεις τη γυναικολόγο σου και όντως θα σου πρότεινα να ενημερωθείς, γιατί χωρίς φυσικά να γνωρίζω, μάλλον είσαι μικρούλα και θα ήταν ιδανικό να χαρείς τη ζωή σου όπως τη θέλεις. Φιλιά από μας.

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας! γνωριζω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα επειδη εγινε οτι εγινε ηταν το μονο που μπορουσα να κανω! ειμαι 23!τωρα ειμαι πολυ καλα παντως...θα περιμενω τον επομενο μηνα να δω ποτε θα κανει την εμφανιση της:cool:.Σίγουρα μια εγκυμοσύνη δεν ειναι επιθυμητη αυτο το διαστημα της ζωης μου... αλλα εννοειται πως αν ερθει δεν θα το ριξω κιολας!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα σας..αντιμετωπιζω τον τελευταιο καιρο το προβλημα της εντονης καθυστερησης μετα το χαπι της επομενης ημερας. Για την ακριβεια, τα χαπια, διοτι χρειαστηκε να λαβω μεσα σε διαστημα ενος μηνα 2 χαπια. Η περιοδοσ μου ειναι εξαφανισμενη τους τελευταιους 3 μηνες από την τελευταία δηλαδη ημέρα που πήρα το χαπι..!!!μεταξυ άλλων πηρα και κιλα...!!!!εκανα τ τεστ πριν παρω το 2ο χαπι και βγηκε αρνητικο και προχωρησα μετα απο άδεια του γυναικολογου στο δευτερ χαπι..!!Η αληθεια ειναι πως φοβαμαι μην έχω δυσάρεστα νέα γ αυτο και δν κανω το τεστ παλι..!!! Τι μπορει να γινει στην περιπτωση μου?οι ζαλαδες και ανακατοσουρα στο στομαχι που και που λαμβάνουν χώρα αλλα 'ισως οφείλονται σε άλλα αίτια..τι να πω???

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γεια σας.

 

Εγώ και η κοπέλα μου(20 χρονών και οι 2) είχαμε ελεύθερη επαφή μερικές μόλις μέρες(ίσως και μια βδομαδα) μετά απο την προηγούμενη της περίοδο. Λανθασμένα, το γνωρίζω(δεν χρειάζεται να με κράξετε παρακαλω), αλλά τελείωσα μέσα της. Το πολύ 15 ώρες μετά πήρε το χάπι για την επόμενη ημέρα.

Σήμερα συμπληρώνει περίπου 7 ημέρες καθυστέρησης. Είναι λογικό; Συμβαίνει συχνά; ότι μπορείτε πείτε, είτε από κάτι που ξέρετε, είτε απο προσωπικές εμπειρίες.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...