Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χαπι της επομενης μερας????


Recommended Posts

ωραια λοιπον εδω και 5 μερες μου λενε ολοι οτι δειχνω τρομερα πρισμενη στο προσωπο (και ειμαι στα κιλα)θελω να κοιμαμαι συνεχεια εχω τρομερη υπνηλια και πειναω και συνεχεια και βασικα δεν πειναω τοσο αλλα θελω να τρωω συνεχεια και τελος συχνοουρια αφου εβλεπα εργο τωρα το βραδυ και απο τσ 9 μεχρι τς 11 που περιμενα να τελειωσει το εργο πηγα 4 φορες και γενικοτερα ολη τη μερα σε μια τουαλετα βρισκομα....δεν ξερω αν πρεπει να ανησυχω ισως ειναι χαζομαρα αλλα μου φανηκαν πολυ καπως ολα αυτα ξαφνικα...η συχνοουρια και η πεινα ειναι τις τελευταιες 3 μερες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αααα και κατι ακομα υπέρευαισθητη αυτο δεν ξερω αν ειναι επιλειψημο αλλα την τελευταια εβδομαδα ισως και κατι παραπανω κλαιω με το παραμικρο σε σημειο που δεν σημβαινει τιποτα και εγω θελω να κλαψω αυτο βεβαια μπορει να ευθυνεται σε κατι μικροπροβληματα που εχω αλλα οχι σε τετοιο βαθμο και σε υποψια με εβαλε η αδερφη μου που με ρωταει συνεχεια λες να εισαι εγκυος και μιας και απειρη ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι το άγχος σου..Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι τόσο πολύ.Εσύ απο την πλέυρα σου έκανες οτι έπρεπε να κάνεις.Αν θέλεις να ηρεμήσεις μπορείς να κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης. Απο την στιγμή που η πράξη έγινε ένα μήνα πιο μπροστά θα μπορεί να δέιξει. Παρόλα αυτά ο γιατρός σου είναι η πιο σίγουρη και έγκυρη λύση. Μήπως να του κάνεις ένα τηλεφωνάκι αν οι ενοχλήσεις που έχεις συνεχήσουν??

Link to comment
Share on other sites

ναι βασικα πρεπει να περιμενω μεχρι τη δευτερα για να τον καλεσω γιατι για να τον βρω ακομα και τις ωρες που εχει ιατρειο κανω ταμα οποτε φατασου μεσα στο σκ...θα παω μαλλον να παρω αυριο ενα τεστ εγκυμοσυνης και εγω αυτο θελω να πιστευω αγχος..δεν ειμαστε για αλλα τωρα..!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και κυριες καλησπερα τι κανετε??θελω να κανω μια ερωτηση...πηρα το χαπι της επομενης μερας οπως σας ειχα πει και μετα απο 4 μερες περιπου (τελη μαιου)αδιαθετησα που σημαινει αποβολη ωαριου σωστα??απο τοτε δεν εχω ξανααδιαθετησει και εχω κατι περιεργα συμπτωματα υπαρχει περιπτωση μια στις χιλιες για εγκυμοσυνη???περιμενω τις απαντησεις σας φιλια και συγννωμη για την ενοχληση..!!!

Μετα που αδιαθετησες εκανες κατι για να φοβασαι???Μηπως ειναι οι μερες σου για να αδιαθετησεις παλι κ αυτα ειναι συμπτωματα αδιαθεσιας???Μην αγχωνεσαι παντως γιατι κ αυτο επιδρα αρνητικα...

Απο την δικη μου εμπειρια...πριν εξι χρονια,στην αρχη της σχεσης με τον συζηγο μου, κλασικα εσπασε το προφυλακτικο...Πηρα αμεσως το χαπι κ η περιοδος μου ηρθε κανονικα...

Σου ευχομαι οτι θελεις να γινει...φιλια...

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μηπως δεν ηταν κανονικη περιοδος και ηταν ωορρηξια? Μου συνεβη κι εμενα αυτο με το χαπι. Ειδα καφε υγρα τη 17η μερα του κυκλου, και η κανονικη περιοδος ηρθε την 25η. Καμια σχεση δηλαδη! Δημιουργει μια ανωμαλια, αλλα δε νομιζω πως προκειται για εγκυμοσυνη αν το πηρες αμεσως.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συγγνωμη που αργησα τοσες μερες...μιλησα με το γιατρο και μου ειπε να μην ανησυχω αλλα αν μεχρι τις 10 ιουλιου δεν μου εχει ερθει να παω να με δει...προς το παρον κοντευω να παρω δεκα κιλα :P

Link to comment
Share on other sites

Kathrinoula και παλι θα σου πω οτι μάλλον δεν ειναι τιποτα και αγχωνεσαι χωρίς λόγο.Ελπίζω όλα να πάνε καλά..Περιμένουμε νέα σου!Τα κιλά γιατί τα πήρες;;'Ανοιξε η όρεξη απο το άγχος ε?

Link to comment
Share on other sites

Kathrinoula και παλι θα σου πω οτι μάλλον δεν ειναι τιποτα και αγχωνεσαι χωρίς λόγο.Ελπίζω όλα να πάνε καλά..Περιμένουμε νέα σου!Τα κιλά γιατί τα πήρες;;'Ανοιξε η όρεξη απο το άγχος ε?

τι να σου πω....ολα πιθανα ειναι...ολη μερα τρωω συνεχεια νιωθω οτι εχω λιγουρα και μακαρι να ηταν μονο τα κιλα...

Link to comment
Share on other sites

Μπας και να κάνεις ένα τεστάκι για να τελειώνει η αγωνία σου??Αν όπως λές αδιαθέτησες τέλη Μαίου τότε το τεστ θα μπορει να δείξει με σιγουρια.Εγω αυτό θα έκανα στην θέση σου.Η επιλογή δική σου.Πάντος οτι και να γίνει εμεις εδω είμαστε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

λπν χθες τα ξημερώματα εκανα σεξ με το αγόρι μου με αυτόν να χρησιμοποιεί κανονικά προφυλαχτικό. και που και που ελέγχαμε αν ειχε σπάσει ή οχι.

λίγο πριν σταματήσουμε, έσπασε. το αγόρι μου δεν τελείωσε μέσα στο προφυλακτικό. βσκ δεν πρόλαβε να τελειώσει καθότι τρόμαξε μόλις ανακάλυψε το σπασπένο προφυλακτικό και απ ότι μου είπε τελείωσε αργοτερα μόνος του στο μπάνιο. επίσης επειδή το ελέγχαμε τακτικά δεν έγιναν πολλές διεισδύσεις με σπασμένο προφυλακτικό.. φοβόμαστε μήπως υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τα προσπερματικά υγρά.. εγώ αυριο θα πάω πρωί πρωί στο γιατρό για να δω τι θα γίνει αλλα μέχρι τότε θα με φάει η αγωνία.. μήπως μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας?

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις.φυσικα υπαρχουν πιθανοτητες να μεινεις εγκυος με προσπερματικα υγρα αλλα ειναι πολυ λιγες κ παιζει κ ρολο αν εισαι σε γονιμες μερες κ επισης οπως ειπες εγιναν λιγες ''διεισδυσεις'' ετσι δε βλεπω πιθανοτητα να εμεινες εγκυος.σου συνηστω να μη παρεις το χαπι της επομενης μερας γιατι δεν ειναι σοβαρος ο λογος.μιλα κ με το γιατρο σου αλλα εγω που το ειχα παρει μια φορα πριν 9 χρονια στα 18 μου κοντεψα να δω τα ραδικια αναποδα!

Link to comment
Share on other sites

ήταν η τελευταία μέρα της περιόδου μου χθες.. απλώς μας έχει φάει η αγωνία.. έγιναν λίγες διεισδύσεις καθώς τσεκάραμε αρκετά πυκνά μηπως είχε γίνει κατι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ δυσκολο οταν δεν εχεις σταθερο κυκλο τοτε.ποτε δε ξερεις ακριβως...καλο θα ηταν ΠΑΝΤΑ με προφυλακτικο κ ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ ουτε για αστειο αν ξεμεινετε μη κανετε χωρις!

παντως μην ανυσηχεις αφου ηταν κ μια μερα μετα που σου τελειωσε η περιοδος κ με λιγες διεισδυσεις δε πιστευω πως εμεινες εγκυος .καλυτερα μη παρεις κανενα χαπι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια έχω πελαγώσει. Εχτές 14η μέρα του κύκλου είχαμε "ατύχημα".

Εχω αγοράσει το χάπι της επόμενης ημέρας - το χρυσοπλήρωσα για την ακρίβια - και τώρα το κοτάζω. Από την μια νοιώθω την πίεση του χρόνου γιατί πέρασε ήδη το 24ωρο και απο την άλλη σκέφτομαι ότι είναι τρομερά ανήθικο να είσαι απρόσεκτος σε τέτοια θέματα και να διορθώνεις με τεχνικά μέσα τις απροσεξίες σου. Αν έμεινα έγγυος, γιατί την κρίσιμη στιγμή και εγώ και ο άντρας μου βάλαμε πάνω από όλα την απόλαυση δεν είναι άδικο να στερήσω σε ένα πλάσμα την ευκαιρεία του να ζήσει? Από την άλλη, σκέφτομαι αντέχω 4ο παιδί? Οικονομικά, σωματικά, τι αντοχές έχω? Για έκτρωση ΔΕΝ το συζητώ επ' ουδενί. Κάθε άποψη δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω πελαγώσει. Εχτές 14η μέρα του κύκλου είχαμε "ατύχημα".

Εχω αγοράσει το χάπι της επόμενης ημέρας - το χρυσοπλήρωσα για την ακρίβια - και τώρα το κοτάζω. Από την μια νοιώθω την πίεση του χρόνου γιατί πέρασε ήδη το 24ωρο και απο την άλλη σκέφτομαι ότι είναι τρομερά ανήθικο να είσαι απρόσεκτος σε τέτοια θέματα και να διορθώνεις με τεχνικά μέσα τις απροσεξίες σου. Αν έμεινα έγγυος, γιατί την κρίσιμη στιγμή και εγώ και ο άντρας μου βάλαμε πάνω από όλα την απόλαυση δεν είναι άδικο να στερήσω σε ένα πλάσμα την ευκαιρεία του να ζήσει? Από την άλλη, σκέφτομαι αντέχω 4ο παιδί? Οικονομικά, σωματικά, τι αντοχές έχω? Για έκτρωση ΔΕΝ το συζητώ επ' ουδενί. Κάθε άποψη δεκτή.

Noμιζω απαντησες μονη σου!Αφου δεν θελετε 4ο παιδι.. καλο ειναι να προσεχετε.Τωρα.. δεν ξερω τι να απαντησω παραπανω....κριμα ειναι παντως!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

όσο νωρίτερα τοσο καλύτερα... το χάπι της επομενης δεν εινια εκτρωτικό, οπότε δε ειναι οτι στερεις το "δικαιωμα στη ζωή"

Εφόσον δεν το θέλατε πάρτο και προσοχή την επόμενη φορα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι οτι, κάθετα, δεν θέλουμε 4ο παιδί. Και γενικά προσέχουμε. Δεν είμαστε επιπόλαιοι σαν ζευγάρι. Για κάποιον ανεξήγητο λόγο συνέβη. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι τα πράγματα είναι κάπως περίεργα με όλη αυτή την κατάσταση που επικρατεί και δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθούν. Δεν μπορώ να προγραμματίσω τίποτα με βεβαιότητα. Αύριο μπορεί να είμαι χωρίς δουλειά π.χ. Τι να σας πω δεν ξέρω....

Το χάπι των 25,50 πάντως το επέστρεψα στο φαρμακείο. Δεν το πήρα. Σε 15 μερούλες θα ξέρω και την συνέχεια. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημερα ........εχω παρει το χαπι τησ επομενησ μερασ στην μεση του κυκλου μου..εχς σταθερο κθκλο ...δεν ειδα καθολου αιμα οπωσ λενε ........εχω καθηστερηση 5 μερεσ ....πονουσε ομωσ η κοιλια μου εδς και 10 μερεσ που κ που αλλα τιποτα.....πρεπει να ανυσηχω???????το χαπι το πηρα μετα απο 10 ωρεσ περιπου.. απο τοτε που πηρα το χαπι περασαν 22 μερεσ......χαλασε ο κυκλοσ μου????η το χαπι δεν εκανε τιποτα?περιμενς απαντηση σασ :?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το χάπι δυστυχώς μπορεί να χαλάσει τον κύκλο. εμένα πάντως οι γιατροί όταν έπαθα εξωμήτριο μου είπανε οτι ευθύνεται και το χάπι ...... πάρε και ένα τεστ ποτε δεν ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το χάπι δυστυχώς μπορεί να χαλάσει τον κύκλο. εμένα πάντως οι γιατροί όταν έπαθα εξωμήτριο μου είπανε οτι ευθύνεται και το χάπι ...... πάρε και ένα τεστ ποτε δεν ξέρεις...

 

αυτο θα κανω .........:( μου φανικαν πολλεσ οι μερεσ......ευχαριστω πολυ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...