Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts

On 31/3/2018 at 9:28 ΜΜ, sissy_geo είπε:

 

Κορίτσια εγώ έχω οριακά αυξημένα αντί τρο.αλλα στον υπέρηχο θυροειδή δεν βρέθηκε κάτι!ο θυρεοειδής μου ήταν σε άριστη κατασταση! λοιπόν αυτό που μου είπε η ενδοκρινολογος ότι θέλουμε την tsh κάτω από 2,5και καλό είναι με την χοριακη μαζί να κάνουμε tsh για να την ελέγχουμε!όσο αφορά τα αντισώματα κάποτε μου είχε πει ένας γιατρός ότι υπάρχουν σε πολλές περιπτώσεις γυναικών που εχουν την τάση να αποβάλλουν χωρίς να υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει!γιατί πολύ απλά υπάρχουν και σε γυναίκες που γεννάνε κανονικά αλλά δεν τα θεωρούν προβλημα!τώρα δεν ξέρω σε περίπτωση που ναι φουλ αυξημένα!γενικά αυτό που έχω καταλάβει δεν ξέρουν ούτε κι εκείνοι την αιτία οπότε δεν μπορούν να βοηθήσουν άρα πανε καθαρά εμπειρικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Κορίτσια εγώ έχω οριακά αυξημένα αντί τρο.αλλα στον υπέρηχο θυροειδή δεν βρέθηκε κάτι!ο θυρεοειδής μου ήταν σε άριστη κατασταση! λοιπόν αυτό που μου είπε η ενδοκρινολογος ότι θέλουμε την tsh κάτω από 2,5και καλό είναι με την χοριακη μαζί να κάνουμε tsh για να την ελέγχουμε!όσο αφορά τα αντισώματα κάποτε μου είχε πει ένας γιατρός ότι υπάρχουν σε πολλές περιπτώσεις γυναικών που εχουν την τάση να αποβάλλουν χωρίς να υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει!γιατί πολύ απλά υπάρχουν και σε γυναίκες που γεννάνε κανονικά αλλά δεν τα θεωρούν προβλημα!τώρα δεν ξέρω σε περίπτωση που ναι φουλ αυξημένα!γενικά αυτό που έχω καταλάβει δεν ξέρουν ούτε κι εκείνοι την αιτία οπότε δεν μπορούν να βοηθήσουν άρα πανε καθαρά εμπειρικά!

Έχεις δίκιο. Το συμπέρασμα μάλλον είναι να συνεχίσουμε να προσπαθούμε όπως και αν έχουν τα πράγματα. Ξέρω και εγώ κοπέλες που γέννησαν γερά μωρά και είχαν λύκο, άλλες hashimoto και πάει λέγοντας. Θα κάνουμε ότι περνάει απο το χέρι μας και απο εκεί και πέρα ο Θεός βοηθός. 

12 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

για το χασιμότο και μένα μου είχε δώσει 3 μήνες σελήνιο, δύο μήνες d3  και 1 μηνα b12.. και μένα η Tsh πάντα σε φυσιολογικά επίπεδα.μόνο τα anti TPO ανεβασμένα. όταν διαγνώστηκε το χασιμότο ήταν πάνω απο 1000 τώρα έχουν πέσει στα 150..τελικά μπορεί να φταίνε αυτα τα αντισωματα;;αυτο το έχουν προσπερασει λιγο σαν να μην είναι τιποτα, μόνο η tsh τους ενδιαφερει..αλλά έχουν δίκιο τελικά οι γιατροί;αναρωτιέμαι. νομιζω προεμφυτευτικός γίνεται σε κατεψυγμένα..δεν είμαι σίγουρη..αν γίνεται κάνε..εγω σου εύχομαι να μην ξαναζήσεις την απώλεια, να ζήσεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο μωρακι!

Ναι βηταμίνη d3 έδωσε κ σε μένα. Το ότι πέσανε τα αντισώματα σου είναι πολύ θετικό. Εμένα μου είπε ότι όταν είναι πεσμένες οι τιμές του δεν είναι επικίνδυνο. Τώρα για το αν φταίνε, δεν υπάρχει σίγουρη απάντηση απ'οτι κατάλαβα. Όταν τον ρώτησα εγω μετά την αποβολή  μου είπε, μπορεί ναι μπορεί και όχι. Μια φίλη μου είχε 2 αποβολές, κοντινές, μετά έμαθε για hashimoto, πήρε όλα αυτα που παίρνουμε εμείς, το ρύθμισε, ξαναέμεινε έγκυος, πήγανε όλα καλά και τώρα έχει έναν κούκλαρο! Μια άλλη φίλη της μαμάς μου, με εξωσωματική, τα κατάφερε με την πρώτη, με hashimoto και 50 χρονών,  έχει δύο δίδυμες κουκλίτσες! Σ'ευχαριστώ πολύ και ανταποδίδω την όμορφη ευχή! 

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2018 at 10:54 ΜΜ, vicky86 είπε:

Κοριτσια μου λυπαμαι τοσο πολυ για τις απωλειες σας,κ ευχομαι συντομα να κρατησετε γερα μωρακια στην αγκαλια σας

Σας καταλαβαινω,οσο μπορω σαν μανουλα,κ ας μην εχω ζησει κτ τετοιο

Σιγουρα οταν μπαινεις στη διαδικασια της εξωσωματικης θελουν ολα να ειναι τελεια,κ γι αυτο θελουν κ κατω απο 2,5την tsh

Δ ξερω αν ειναι τοσο απαγορευτικες οι τιμες πιο πανω,η αν παιζει τοσο μεγαλο ρολο το χασιμοτο.κ το λεω απο προσωπικη εμπειρια

Τι εννοω.στα 20μου ανακαλυψα τυχαια χασιμοτο.τα αντισωματα πανω απο 600.η tsh ελαχιστα πανω απο το οριο.επαιρνα μικρη δοση χαπακι.επεσε κ αλλο,οποτε καποια στιγμη σταματησα να το παρακολουθω.ο γιατρος τοτε μου ειχε πει οτι θα δυσκολευτω να μεινω εγκυος.δ το θυμομουνα καν.ειχα στα 28κ στα 30 μου δυο γρηγορες συλληψεις,σε 3-4μηνες.φυσικα αμεσως εκανα εξετασεις κ ελεγχα το θυροειδη μου,αλλα στις εγκυμοσυνες δ αντιμετωπισα καποιο προβλημα λογω αυτου

Καποια στιγμη μου ειχε πει ο γιατρος αυτος οτι μπορω να παρω κορτιζονη για τα αντισωματα,αλλα απο τη στιγμη που δ μου δημιουργησαν καποιο προβλημα δ πηρα.τοτε θηλαζα,οχι οτι δ μπορεις να παρεις τοτε

Γενικα θελει πολυ ψαξιμο,κ δευτερη,κ τριτη γνωμη καμια φορα

Ευχομαι την επομενη φορα για ολες,να πανε ολα καλα,κ να μας γραψετε νεα σαν ευτυχισμενες μανουλες

(Μονο ενας παιδοενδοκρινολογος που πηγαμε για την κορη μου,μου ειχε πει για το σεληνιο)

κορίτσι μου σε ευχαριστούμε πολύ! πολύ χρήσιμα αυτα που γράφεις..είχες χασιμότο και αυξημένα αντισώματα και έκανες 2 υγιέστατα παιδιά!

σίγουρα θέλει παρακολούθηση.ειδικά σε μας με τις καθεξιν αποβολές πλέον ψάχνουμε και προσέχουμε τα πάντα! καλά λες ότι χρειάζονται δεύτερες και τρίτες γνώμες

αλλά κάπου κουράζει όλο αυτο..πήγαμε σε γενετιστή,γυναικολόγο,ανοσολόγο,ενδοκρινολόγο,αιματολόγο..εξετάσεις και τρέξιμο..και δεν έχει τέλος όλο αυτό..και φυσικά ο καθένας λέει τα δικά του! απλά ελπίζουμε και σε λίγη τύχη πια..

ευχαριστουμε για τις ευχές!να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!

Link to comment
Share on other sites

Δ εχω προσφατες εξετασεις,αλλα οποτε κανω τα αντισωματα εξακολουθουν να ειναι στα υψη

Αν ολα πηγαιναν καλα δ θα μπαινατε καν στη διαδικασια να το ψαξετε τοσο,το ξερω

Κ σε οσους πας,τοσες αποψεις θα ακουσεις

Γι αυτο στο τελος,αφου βρειτε καποιον που θα σας εμπνευσει εμπιστοσυνη,να ακουτε μονο αυτον

Επισης προσωπικα,θα απευθυνομουνα.κ σε ενα τμημα καθ'εξιν αποβολων,οπως του αλεξανδα.εχουν κ τμημα επικινδυνων κυησεων

Λογικο κ να κουραζει ολο αυτο.κ μπερδευεσαι

Αλλα θα καταληξει στο τελος με ενα μωρο αγκαλια,κ μονο αυτο θα μετραει

Κ η τυχη παιζει ρολο

Οποτε η επομενη φορα να ειναι κ η τυχερη!

Ευχαριστω κ γω

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

κορίτσι μου σε ευχαριστούμε πολύ! πολύ χρήσιμα αυτα που γράφεις..είχες χασιμότο και αυξημένα αντισώματα και έκανες 2 υγιέστατα παιδιά!

σίγουρα θέλει παρακολούθηση.ειδικά σε μας με τις καθεξιν αποβολές πλέον ψάχνουμε και προσέχουμε τα πάντα! καλά λες ότι χρειάζονται δεύτερες και τρίτες γνώμες

αλλά κάπου κουράζει όλο αυτο..πήγαμε σε γενετιστή,γυναικολόγο,ανοσολόγο,ενδοκρινολόγο,αιματολόγο..εξετάσεις και τρέξιμο..και δεν έχει τέλος όλο αυτό..και φυσικά ο καθένας λέει τα δικά του! απλά ελπίζουμε και σε λίγη τύχη πια..

ευχαριστουμε για τις ευχές!να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!

Κουράγιο κ υπομονή!!! Είναι πολύ δύσκολο κ επίπονο έχεις απόλυτο δίκιο!! Εγώ σήμερα μπορώ να πω ότι άκουσα τα ευχάριστα είμαι στην 9η εβδομάδα το μωρό κουνιόταν η καρδούλα χτυπούσε κ φαίνεται ότι πάει καλά! Τα δικά μου συναισθήματα... Είμαι κενη δεν μπορώ να χαρώ φοβάμαι πολύ έπειτα από όλο αυτό που πέρασα φοβάμαι να πιστέψω σε κάτι χαρούμενο με αίσιο τέλος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, DESPOTHEMIS είπε:

Κουράγιο κ υπομονή!!! Είναι πολύ δύσκολο κ επίπονο έχεις απόλυτο δίκιο!! Εγώ σήμερα μπορώ να πω ότι άκουσα τα ευχάριστα είμαι στην 9η εβδομάδα το μωρό κουνιόταν η καρδούλα χτυπούσε κ φαίνεται ότι πάει καλά! Τα δικά μου συναισθήματα... Είμαι κενη δεν μπορώ να χαρώ φοβάμαι πολύ έπειτα από όλο αυτό που πέρασα φοβάμαι να πιστέψω σε κάτι χαρούμενο με αίσιο τέλος!

Αχ κοριτσι μου χαιρομαι που πανε ολα καλα!!πολυ ευχαριστα νεα!σε καταλαβαινω δεν ειναι ευκολο να το πιστεψεις και να ελπιζεις.παντα θα υπαρχει ο φοβος δεν γινεται να μην υπαρχει.θυμαμαι την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος που ημουν ξενοιαστη και δεν ειχα ιδεα για ολα αυτα.φανταζομαι κι εσυ.οταν ομως ζεις την απωλεια και μαλιστα ξανα και ξανα ειναι δυσκολο να εισαι ξεγνοιαστη..

Εγω ευχομαι μεσα απο την καρδια μου αυτη τη φορα να πανε ολα τελεια!!θα περιμενω νεα σου;ποτε εχεις ξανα υπερηχο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια μου!despothemis τι ευχαριστα νέα μπράβο πολύ χάρηκα!κοίταξε πιστεύω ότι αφού πέρασες τις εβδομάδες που τα εχάνες όλα θα πάνε καλά!παντός ρε κορίτσια τι δύσκολες καταστάσεις περνάμε?φόβος τώρα που δεν είσαι έγκυος ,φόβος μετά που μένεις έγκυος και μετά φόβος για τη κάθε μέρα που περνάει!όσο δύναμη και να έχεις Λυγιζεις!υπομονή εγώ έκλεισα ραντεβού σε έναν ακόμα γυναικολόγο που λένε ότι είναι για δυσκολα!7μαιου μου έκλεισε ραντεβού.οχι ότι ελπίζω ότι θα μας βρει την άκρη αλλά είπα να πάρω μια γνώμη ακομα!νομίζω είναι ο έβδομος που θα παμε!κουράγιο σε όλες 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 3/4/2018 at 6:34 ΜΜ, DESPOTHEMIS είπε:

Κουράγιο κ υπομονή!!! Είναι πολύ δύσκολο κ επίπονο έχεις απόλυτο δίκιο!! Εγώ σήμερα μπορώ να πω ότι άκουσα τα ευχάριστα είμαι στην 9η εβδομάδα το μωρό κουνιόταν η καρδούλα χτυπούσε κ φαίνεται ότι πάει καλά! Τα δικά μου συναισθήματα... Είμαι κενη δεν μπορώ να χαρώ φοβάμαι πολύ έπειτα από όλο αυτό που πέρασα φοβάμαι να πιστέψω σε κάτι χαρούμενο με αίσιο τέλος!

Κορίτσι μου πως είσαι;;Όλα καλα;

Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2018 at 6:21 ΜΜ, Nansy29 είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι;;Όλα καλα;

 Καλησπέρα! Είμαι μια χαρά σήμερα έκλεισα το πρώτο τρίμηνο κ από ότι δείχνει όλα είναι καλά! Την Τετάρτη έχω την Αυχενική κ αν όλα δείξουν καλά θα αρχίσω να το ανακοινώνω κ στους τρίτους! Εσύ πως είσαι? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, DESPOTHEMIS είπε:

 Καλησπέρα! Είμαι μια χαρά σήμερα έκλεισα το πρώτο τρίμηνο κ από ότι δείχνει όλα είναι καλά! Την Τετάρτη έχω την Αυχενική κ αν όλα δείξουν καλά θα αρχίσω να το ανακοινώνω κ στους τρίτους! Εσύ πως είσαι? 

Χαίρομαι πάρα πολύ!!μπράβο κοπέλα μου.ευχομαι να είναι όλα τέλεια και στην Αυχενική και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!λες να βοήθησαν τα εμβόλια τελικά;;

Εμένα φάνηκε στις εξετάσεις τελικά θρομβοφιλια, αυξημένα ΝΚ(που αμφισβητούνται όμως)και ζάχαρο που μάλλον θέλει ρύθμιση πριν την εγκυμοσύνη..θα πάω στον διαβητολογο την Τετάρτη να δείξω τις εξετάσεις..

Τώρα τι φταίει από όλα αυτά δεν ξέρω πάντως βρέθηκαν πολλαπλοί παράγοντες..ελπίζω να τα ρυθμίσουμε όλα και να πάει καλα η επόμενη εγκυμοσύνη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Χαίρομαι πάρα πολύ!!μπράβο κοπέλα μου.ευχομαι να είναι όλα τέλεια και στην Αυχενική και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!λες να βοήθησαν τα εμβόλια τελικά;;

Εμένα φάνηκε στις εξετάσεις τελικά θρομβοφιλια, αυξημένα ΝΚ(που αμφισβητούνται όμως)και ζάχαρο που μάλλον θέλει ρύθμιση πριν την εγκυμοσύνη..θα πάω στον διαβητολογο την Τετάρτη να δείξω τις εξετάσεις..

Τώρα τι φταίει από όλα αυτά δεν ξέρω πάντως βρέθηκαν πολλαπλοί παράγοντες..ελπίζω να τα ρυθμίσουμε όλα και να πάει καλα η επόμενη εγκυμοσύνη..

Στο εύχομαι ολόψυχα!! Θα τα βάλεις ένα ένα στην σειρά κ θα γίνουν όλα!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2018 at 6:03 ΜΜ, DESPOTHEMIS είπε:

 Καλησπέρα! Είμαι μια χαρά σήμερα έκλεισα το πρώτο τρίμηνο κ από ότι δείχνει όλα είναι καλά! Την Τετάρτη έχω την Αυχενική κ αν όλα δείξουν καλά θα αρχίσω να το ανακοινώνω κ στους τρίτους! Εσύ πως είσαι? 

Κορίτσι μου πώς είσαι; έκανες την αυχενική;όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2018 at 5:59 ΜΜ, Nansy29 είπε:

Κορίτσι μου πώς είσαι; έκανες την αυχενική;όλα καλά;

Καλησπέρα!! Η Αυχενική έγινε κ τα αποτελέσματα ήταν άψογα κ αρχίσαμε πλέον να το ανακοινώνουμε δειλά δειλά...! 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, DESPOTHEMIS είπε:

Καλησπέρα!! Η Αυχενική έγινε κ τα αποτελέσματα ήταν άψογα κ αρχίσαμε πλέον να το ανακοινώνουμε δειλά δειλά...! 

 

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?despothemis χάρηκα πολύ με τα νέα σου σου εύχομαι να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά κ να σου πάνε όλα τέλεια!αχ ρε κορίτσια μακάρι όλες οι γυναίκες με τις καθ'έξιν αποβολες να έχουν αίσιο τέλος!εγώ περιμένω το ραντεβού μου να δω τι θα γίνει το χαλι μου η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει το κουράγιο μου!nansu εσύ όλα καλά?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?despothemis χάρηκα πολύ με τα νέα σου σου εύχομαι να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά κ να σου πάνε όλα τέλεια!αχ ρε κορίτσια μακάρι όλες οι γυναίκες με τις καθ'έξιν αποβολες να έχουν αίσιο τέλος!εγώ περιμένω το ραντεβού μου να δω τι θα γίνει το χαλι μου η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει το κουράγιο μου!nansu εσύ όλα καλά?

Καλημέρα!! Καταλαβαίνω ότι είναι ψυχοφθόρο κ χάνεις το κουράγιο σου άλλα σκέψου όταν θα αποκτήσουμε το μωράκι μας ότι θα ξεχαστούν όλα κ θα ευγνωμονούμε το εαυτό μας κ το Θεό που μας έδωσε το κουράγιο να προσπαθούμε ξανά κ ξανά!! Πίστη κ υπομονή σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, DESPOTHEMIS είπε:

Καλημέρα!! Καταλαβαίνω ότι είναι ψυχοφθόρο κ χάνεις το κουράγιο σου άλλα σκέψου όταν θα αποκτήσουμε το μωράκι μας ότι θα ξεχαστούν όλα κ θα ευγνωμονούμε το εαυτό μας κ το Θεό που μας έδωσε το κουράγιο να προσπαθούμε ξανά κ ξανά!! Πίστη κ υπομονή σε όλους!!!

Καλημέρα έτσι ειναι! δυστυχώς καμία φορά ομως σε κυριεύουν άσχημες σκέψεις του τύπου δε θα καταφέρω ποτέ να κάνω μωράκι!σκέψου ότι είμαι σε αυτήν την κατάσταση ήδη πέντε χρόνια!πάντα στην προσευχή μου λέω όμως να μας δίνει ο Θεός κουράγιο να αντέχουμε!τα χεις περάσει και τα ξέρεις μπορείς να καταλάβεις!ξέρω όμως ότι υπάρχουν και γυναίκες που έχουν περάσει δυσκολότερα και τα καταφεραν!χάρηκα που μιλήσαμε κορίτσι μου και είσαι καλά καλή σου μερα και σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις το χρειαζομουν!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, DESPOTHEMIS είπε:

Καλησπέρα!! Η Αυχενική έγινε κ τα αποτελέσματα ήταν άψογα κ αρχίσαμε πλέον να το ανακοινώνουμε δειλά δειλά...! 

 

Αχ μπράβο κορίτσι μου!χαίρομαι πάρα πολύ!Επιτέλους το αξίζεις μετα απο τέτοια ταλαιπωρία!με το καλό.

18 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?despothemis χάρηκα πολύ με τα νέα σου σου εύχομαι να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά κ να σου πάνε όλα τέλεια!αχ ρε κορίτσια μακάρι όλες οι γυναίκες με τις καθ'έξιν αποβολες να έχουν αίσιο τέλος!εγώ περιμένω το ραντεβού μου να δω τι θα γίνει το χαλι μου η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει το κουράγιο μου!nansu εσύ όλα καλά?

Έλα κορίτσι μου.εγω βρέθηκα με φουλ θρομβοφιλια τελικά..Πρέπει να κάνω ενεσεις από την αρχή εγκυμοσύνης και δεν το ήξερα...Δεν ξέρω αν φταίει η όχι αυτό αλλά είναι μια ελπίδα.επισης βρέθηκα με αυξημένα ΝΚ αλλά μάλλον δεν πρέπει να ασχοληθώ...βασικά δεν ξέρω έχω μπερδευτεί 

Και σε καταλαβαίνω..κι εγώ έχω αγανακτήσει..Αλλά ιστορίες όπως της @DESPOTHEMIS Και άλλων κοριτσιών μου δίνουν κουράγιο ότι θα τα καταφέρουμε.ποιος ξέρει;;ίσως σε ένα χρόνο να έχουμε τα μωρακια μας..

Link to comment
Share on other sites

Νανσυ κουραγιο τουλαχιστο κατι βρεθηκε,κανε τις ενεσουλες σου κι ολα να πανε καλα!τα νκ κατεβαινουν με την κορτιζονη και αν δεν κανω λαθος ειναι πολυ αμφιλεγομενα γιατι αλλαζει συνεχως η τιμη τους,καποιοι δινουν κ βιταμινες!Τωρα τι να πεις αλλοι δεν ασχολουνται καν μ αυτα και αλλοι σου λενε οτι θελουν κατω απο 12!

Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2018 at 5:04 ΜΜ, Dwro είπε:

Νανσυ κουραγιο τουλαχιστο κατι βρεθηκε,κανε τις ενεσουλες σου κι ολα να πανε καλα!τα νκ κατεβαινουν με την κορτιζονη και αν δεν κανω λαθος ειναι πολυ αμφιλεγομενα γιατι αλλαζει συνεχως η τιμη τους,καποιοι δινουν κ βιταμινες!Τωρα τι να πεις αλλοι δεν ασχολουνται καν μ αυτα και αλλοι σου λενε οτι θελουν κατω απο 12!

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν κατάλαβα την σημασία των νκ κ όλα αυτά που μου έλεγε ο Δακιηλιδης.... όταν πήγα να το συζητήσω με την γυναικολόγο μου είπε δεν σε νοιάζει αν η αγωγή που έκανες ήταν η αιτία που είσαι τώρα έγκυος, σημασία έχει να περάσει ο καιρός κ να κρατήσεις το μωράκι σου! Δεν θέλω να ξέρω άλλα με νοιάζει που τώρα είμαι έγκυος! Είχα τρελαθεί ο καθένας έλεγε το μακρύ του κ το κοντό του κ εγώ να προσπαθώ να βγάλω άκρη! Ήταν η τελευταία μου ελπίδα το έκανα κ τελείωσε!!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, DESPOTHEMIS είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν κατάλαβα την σημασία των νκ κ όλα αυτά που μου έλεγε ο Δακιηλιδης.... όταν πήγα να το συζητήσω με την γυναικολόγο μου είπε δεν σε νοιάζει αν η αγωγή που έκανες ήταν η αιτία που είσαι τώρα έγκυος, σημασία έχει να περάσει ο καιρός κ να κρατήσεις το μωράκι σου! Δεν θέλω να ξέρω άλλα με νοιάζει που τώρα είμαι έγκυος! Είχα τρελαθεί ο καθένας έλεγε το μακρύ του κ το κοντό του κ εγώ να προσπαθώ να βγάλω άκρη! Ήταν η τελευταία μου ελπίδα το έκανα κ τελείωσε!!

αχ ποσο δικαιο εχεις πραγματικα ο καθενας λεει οτι του κατεβει!Ειμαι σε φαση που εχω ραντεβου την δευτερα με εναν που ναι γυναικολογος για δυσκολα λενε.Περιμενα δυο μηνες να μας δεχτει κ λεω ε και τι θα γινει θα ακουσουμε τα ιδια κ τα ιδια,τεσσερις αποβολες καμια εξηγηση πως να μην τρελαθεις μετα!Κοπελα μου ευχομαι  να παρεις αγκαλια το μωρακι σου και να τα ξεχασεις ολα κ γιατρους κ εμβολια κ ολα,το αξιζεις μετα απο τετοια ταλαιπωρια!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Dwro είπε:

αχ ποσο δικαιο εχεις πραγματικα ο καθενας λεει οτι του κατεβει!Ειμαι σε φαση που εχω ραντεβου την δευτερα με εναν που ναι γυναικολογος για δυσκολα λενε.Περιμενα δυο μηνες να μας δεχτει κ λεω ε και τι θα γινει θα ακουσουμε τα ιδια κ τα ιδια,τεσσερις αποβολες καμια εξηγηση πως να μην τρελαθεις μετα!Κοπελα μου ευχομαι  να παρεις αγκαλια το μωρακι σου και να τα ξεχασεις ολα κ γιατρους κ εμβολια κ ολα,το αξιζεις μετα απο τετοια ταλαιπωρια!

Το ίδιο εύχομαι κ σε σένα!! Είμαι σίγουρη ότι θα έρθεις κ εσυ στην θέση μου!!! Όταν κάτι το θέλουμε πολύ γίνεται!!! Μπορεί απλά να καθυστερεί...

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2018 at 10:17 ΠΜ, DESPOTHEMIS είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν κατάλαβα την σημασία των νκ κ όλα αυτά που μου έλεγε ο Δακιηλιδης.... όταν πήγα να το συζητήσω με την γυναικολόγο μου είπε δεν σε νοιάζει αν η αγωγή που έκανες ήταν η αιτία που είσαι τώρα έγκυος, σημασία έχει να περάσει ο καιρός κ να κρατήσεις το μωράκι σου! Δεν θέλω να ξέρω άλλα με νοιάζει που τώρα είμαι έγκυος! Είχα τρελαθεί ο καθένας έλεγε το μακρύ του κ το κοντό του κ εγώ να προσπαθώ να βγάλω άκρη! Ήταν η τελευταία μου ελπίδα το έκανα κ τελείωσε!!

Δηλαδή βρε κορίτσι μου έκανες απλά την θεραπεία για τα νκ;;σίγουρα το σημαντικό είναι να έχεις το μωράκι σου αγκαλια και να τα ξεχάσεις όλα..απλά θα ήταν καλό τελικά να μάθουμε αν πράγματι αυτές οι θεραπείες βοηθούν, αν ήταν αυτή η αιτία..μηπως βοηθηθουμε κι εμεις που ακομα ψαχνομαστε..τελικά έχω καταλάβει ότι στις καθεξιν αποβολές υπάρχει τεράστιο κενό και οι γιατροί απλα δεν ξέρουν.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα αχ είμαι σε δίλημμα!χθες πήγαμε στον γυναικολόγο και μου είπε ότι πιστεύει ότι το πρόβλημα μας είναι ανοσολογικό!και να μην προχωρήσουμε σε έμβρυομεταφορά αν δεν το δούμε!πιστεύει ότι η κορτιζόνη δεν αρκεί!μου είπε να επισκεφτώ κι άλλον ανοσολογο για να δούμε τι θα προτείνει κι εκεινος.θεωρησε ότι έχουμε χαμηλά αντιπατρικα 8%!μου είπε ότι πρέπει να είναι τουλάχιστο 20%Τωρα τι κάνω????παίρνω κορτιζόνη ήδη 2  μήνες κ με με κούρασε άσε που αρρωσταίνω συνέχεια!επίσης είπε ότι η δεξιά σάλπιγγα μου έχει συμφυσεις και είναι καλή μόνο η αριστερή και σε συνδιασμό με το κακό σπέρμα Αργώ να μείνω έγκυος αλλά αφού μένω λέει δεν υπάρχει προβλημα και δεν ήμασταν για εξωσωματική!δεν ξέρω τι να κάνω τώρα?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Κορίτσια καλημέρα αχ είμαι σε δίλημμα!χθες πήγαμε στον γυναικολόγο και μου είπε ότι πιστεύει ότι το πρόβλημα μας είναι ανοσολογικό!και να μην προχωρήσουμε σε έμβρυομεταφορά αν δεν το δούμε!πιστεύει ότι η κορτιζόνη δεν αρκεί!μου είπε να επισκεφτώ κι άλλον ανοσολογο για να δούμε τι θα προτείνει κι εκεινος.θεωρησε ότι έχουμε χαμηλά αντιπατρικα 8%!μου είπε ότι πρέπει να είναι τουλάχιστο 20%Τωρα τι κάνω????παίρνω κορτιζόνη ήδη 2  μήνες κ με με κούρασε άσε που αρρωσταίνω συνέχεια!επίσης είπε ότι η δεξιά σάλπιγγα μου έχει συμφυσεις και είναι καλή μόνο η αριστερή και σε συνδιασμό με το κακό σπέρμα Αργώ να μείνω έγκυος αλλά αφού μένω λέει δεν υπάρχει προβλημα και δεν ήμασταν για εξωσωματική!δεν ξέρω τι να κάνω τώρα?

Αχ ρε κορίτσι μου δεν ξέρω...Δηλαδή τι σου προτείνει να πας σε άλλον γιατρό;;μα αυτό δεν τελειώνει ποτέ..Και τελικά αλλα λέει ο ένας αλλα ο άλλος και βγάλε ακρη..μα δεν υπάρχει κάποιος ειδικός να μας κατατοπισει;;η κορτιζόνη νομίζω τελικά είναι χωρίς νόημα..

Ίσως να άφηνες την έξωσωματικη προς το παρόν..η αιτία μάλλον αλλού είναι..

Πήγαινε πάρε κι άλλη γνώμη τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Κορίτσια καλημέρα αχ είμαι σε δίλημμα!χθες πήγαμε στον γυναικολόγο και μου είπε ότι πιστεύει ότι το πρόβλημα μας είναι ανοσολογικό!και να μην προχωρήσουμε σε έμβρυομεταφορά αν δεν το δούμε!πιστεύει ότι η κορτιζόνη δεν αρκεί!μου είπε να επισκεφτώ κι άλλον ανοσολογο για να δούμε τι θα προτείνει κι εκεινος.θεωρησε ότι έχουμε χαμηλά αντιπατρικα 8%!μου είπε ότι πρέπει να είναι τουλάχιστο 20%Τωρα τι κάνω????παίρνω κορτιζόνη ήδη 2  μήνες κ με με κούρασε άσε που αρρωσταίνω συνέχεια!επίσης είπε ότι η δεξιά σάλπιγγα μου έχει συμφυσεις και είναι καλή μόνο η αριστερή και σε συνδιασμό με το κακό σπέρμα Αργώ να μείνω έγκυος αλλά αφού μένω λέει δεν υπάρχει προβλημα και δεν ήμασταν για εξωσωματική!δεν ξέρω τι να κάνω τώρα?

Για ονομα του θεου! Ποιος ασχολειται πλεον με τα αντιπατρικα.Μην μπλεκετε με φαντασματα του παρελθοντος.κοιταξτε αντισταση στην ινσουλινη κ λοιμωξεις στη μητρα με την εξεταση του Νικα.φανταζομαι οτι καρυοτυπο βεβαια εχετε κα ει δε εσας κ σε απολρσηεντα εμβρυα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...