Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

ως μαια και εγυος εχω κανει μεγαλη ερευνα και επιπλεον μετα απο χρονια στο παπαγεωργειου εχω δει απειρες ...πατατες απο πολλους γιατρους που αναφερονται παραπανω καθως και απο αυτους του παπαγεωργειοου μονο που εκει τα κουκουλωνουν μονοι τους...

λοιπον εχω να σας συμβουλεψω να τσεκαρετε παντα οτι ο γιατρος σας εχει κανει ολη την ειδικοτητα στο εξωτερικο και εννοω τουλαχιστον 4-5 χρονια και κατα προτιμηση αγγλια. οι περισσοτεροι στους οποιους αναφερεστε τελειωσαν ενα ιπποκρατειο με οχι πανς απο 10 καισαρικεσ και ειναι απλα ..επικινδυνοι! ειναι να μην σου τυχει αν καταλαβαινετε τι εννοω...εγω θα γεννησω στο πουρναροπουλο πυ κατα την γνωμη ολων των μαιων του παπαγεωργειου και των κλινικων ειναι κορυφαιος χειρουργος...καισαρικη σε 15 λεπτα με λαζερ και σπιτι την επομενη μερα περπατωντας αλλα κσερω και μερικους πολυ καλους ακομα, αν θελετε ρωτατε, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας, έχω ξαναρωτήσει αλλά επειδή δεν είχα νέα, και είναι και επείγον, μήπως ξέρει κανείς πληροφορίες για την Κα Μπλούχου?Ευχαριστώ και σόρυ για το πρήξιμο.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια....

είμαι στον 6ο μήνα, περιμένω διδυμάκια και η γιατρός μου είναι η Στέλλα Μακρή.Πριν μείνω έγκυος την επισκέφτηκα 1 φόρα και μου είχε φανεί καλή.Να σημειώσω οτι είμαι 27 και έχω αλλάξει 6 γυναικολόγους :rolleyes:είτε γιατί δεν μου άρεσε η συμπεριφορά τους,είτε γιατί δεν μου ενέπνεαν εμπιστοσύνη είτε γιατι δεν ήμουν ευχαριστημένη απο την αγωγή που μου έδιναν(έκανα πολλές κολπίτιδες για χρόνια και θεραπεύτηκα μονο με ομοιοπαθητική)

Για παράδειγμα δεν κατάλαβε απο την πρώτη επίσκεψη οτι τα μωρά είναι 2.Δέν ξέραμε απο την αρχη αν τα μωρα έιναι διζυγωτικα , διαμνιακα και αν έχουν δύο πλακούντες και όταν μας το ρώτησαν στην κλινική που πήγα γιατι είχα συσπάσεις στον 4ο μήνα δεν ήξερα καν τι σημαίνει:shock: Ρώτησα στην επόμενη επίσκεψη τη γιατρό και μου απάντησε πως δεν με ενδιαφέρει αυτό και να μην μπαινω στο internet γιατι αγχώνομαι άδικα.Ευτυχώς το μάθαμε στον β επιπέδου και και αυτο γιατι είναι διαφορετικού φύλου τα μωρα και είναι η μόνη απόδειξη μετα τον 4ο μήνα οτι είναι διζυγωτικά και διαμνιακα-αλλιώς δεν θα το μαθαίναμε ποτέ-.:rolleyes: .Επίσης ξεχνάει κάποια πράγματα και πρέπει να της τα θυμίσω εγώ όπως τις εξετάσεις και την επόμενη επίσκεψη.Δεν με ζυγίζει και δεν μου παίρνει την πίεση.Τέλος μου λέει να την επισκεφτώ σε ένα μήνα αλλά απο οτι έχω ακούσει στις δίδυμες κυήσεις οι επισκέψεις έιναι πιο συχνές.

Απο την άλλη δείχνει ενδιαφέρον, προσπαθεί να μου διώξει το αγχος και απαντάει σε όλες μου τις ερωτήσεις.Είναι υπέρ του θηλασμού και του φτ αλλά εμείς θα παμε για κτ για αποφυγή επιπλοκών.Είναι άνθρωπος όσων αφορά το οικονομικό 40ε η επισκεψη και 1200 η καισαρικη για δυο μωρα.Επίσης επειδή το άγχος μου είναι η προωρότητα μου είπε πως δεν έχει ξεγεννησει ποτέ πριν τις 34w και πως αν γίνει κάτι τέτοιο πάμε νοσοκομειο και οχι κλινικη χωρίς δευτερη σκέψη.Τέλος το ιατρείο της έχει πάντα πολύ κόσμο και κυρίως εγκυούλες!!

Αν πηγαίνει καμία στη Στελλα ή αν έχετε ακούσει κάτι σχετικα απαντήστε η στείλτε πμ

χριστινακι γεια σου

ειχα και εγω τη μακρη για δυο χρονια αλλα αργα καταλαβα οτι ειναι πολυ ανευθυνη.

ειχα κανει λαπαροσκοπηση με τη μακρη και ενω μετα την εγχειρηση επρεπε να μου δωσει θεραπεια για εξι μηνες για να μπορεσει να λυθει το προβλημα με αφησε ετσι με αποτελεσμα μετα απο ενα χρονο να μην εχω μεινει εγκυος και το προβλημα που ειχα αρχισε να ξαναπαρουσιαζεται.

αν θες περισσοτερες πληροφοριες στειλε μου πμ.

εσυ τι εκανες τελικα?

48789824.pngΕίμαι μία νεραιδούλα και θα φουσκώσω όλες τις κοιλίτσες!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερω απλα σκοπευα να κλεισω ραντεβου μαζι του μιας κ ακουσα καλα λογια εδω μεσα στο forum και απο μια γνωστη μου. εσενα γιατι σε εχει διχασει η συμπεριφορα του? εισαι εγκυος?

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ τον Αθανατο εχω ακουσει και εγω πολυ καλα λογια..γεννησε τον φεβρουαριο μια γνωστη στο παπαγεωργιου και εμεινε παρα πολυ ευχαριστημενη....

 

Τα δυο μου παιδια τα γεννησα με τον Αθάνατο. όποτε τον χρειάστηκα αμέσως ήταν δίπλα μου (μεχρι και ψυχολογική υποστηρηξη μου έκανε). Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένη και πλέον δεν τον βλέπω μόνο σαν γιατρο μου, αλλά τον θεωρώ φίλο μου!!!!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, εγώ έχω γιατρό το Ζεπειρίδη από τον οποίο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Δεν μου έχει δείξει να ενδιαφέρεται μόνο για το χρήμα (τον είχα και στην 1η εγκυμοσύνη και τώρα στη δεύτερη). Θα συμφωνήσω απόλυτα με τη demi, ειναι πάρα πολύ επεξηγηματικός και αναλυτικός - σε σημείο κούρασης για σένα!Πάρα πολύ καλό θεωρώ ότι θα τον πάρω τηλ και είτε δε θα έχει σήμα ή δε θα το σηκώσει κτλ?Οπωσδήποτε θα με πάρει πίσω. Τον έχουν και πολλές γνωστές μου και όλες το ίδιο ευχαριστημένες. Και σε ξεσκίζει στις εξετάσεις.Πολύ ψείρας.

Εμένα όμως αυτό μου αρέσει, διότι πριν είχα τη Τζιβελεκίδου και επιβεβαιώνω αυτά που λένε, είναι πολύ τυπάκι, είναι άνθρωπος,δε σε σκίζει στα 50άρικα κάθε φορά και ξέρω ότι είναι καλή στις εξωσωματικές. Όμως είναι λίδο δε βαριέσαι. Είχα ένα παλίνδρομο και δε μου μιλούσε ποτέ αυτή, πάντα η κοπέλα που έχει στο γραφείο μου έλυνε τις ιατρικές μου απορίες γιατί ήταν πολύ απασχολημένη. Κι όταν ήθελα επίσκεψη μετά το παλίνδρομο μου είπε ότι δε χρειαζόταν. Όπως τη ρωτούσα για τεστ παπ και μου έλεγε το ίδιο!6 μήνες μετά που πήγα στο Λεωνίδα μου βρήκε 1 μικρόβιο αίτιο για αποβολή!

Τώρα, για τον Παπαμελετίου έχω να πω ότι είναι φαρμακείο!Πήγε η κουμπάρα μου όταν έμεινε έγκυος και της πήρε 80? χατιρικά, κανονικά παίρνει 100?:lol:

Για το Μαμόπουλο κι εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα από φίλες μου που τον έχουν, βάσει αυτών που λένε πρέπει να είναι πολύ άνθρωπος.

Μια φίλη μου με δίδυμη κύηση με το ένα παιδάκι με σκελετική δυσπλασία είχε τη Μπίλλη Ελένη. Λένε ότι δεν την παρακολουθούσε όσο συχνά θα έπρεπε βάσει του προβλήματος. Πάντως το παιδάκι πέθανε μέσα της, την Τρίτη το είδαν σε υπέρηχο σε γενετιστή (ήταν ιδιαίτερη εγκυμοσύνη), την έτρεξαν στο Ιπποκράτειο (πολύ ευχαριστημένη η κοπέλα από εκεί), το άλλο το παιδάκι είναι σε θερμοκοιτίδα, κι η γυναικολόγος άφαντη μέχρι σήμερα!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μου αρχισε να με εξεταζει στο ιπποκρατειο οταν ηταν ακομη ειδικευομενος και δεν ειχε δικο του ιατρειο. και μεχρι και σημερα δεν τον αλλαζω με κανεναν. ουτε και το ιπποκρατειο σαν νοσοκομειο γενικοτερα γιατι εκει γιατρους που δε με νοιαζει και στην κωλοπετινιτσα να σπουδασαν ειναι κορυφη.. και επισης η κολληητη μου, ειδικευομενη που εχει τραβηξει σαν γιατρος τα πανδεινα απο τον τροπο που λειτουργει η δημοσια περιθαλψη, οταν χρειαστηκα κατι "νοσοκομειο και παλι νοσοκομειο" μου ειπε..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

για τον κοτανιδη ξερει καμια κοπελα τπτ?εχει προσωπικη εμπειρια?αν ναι πειτε μου γτ εχω παει δυο φορες μου φανηκε συμπαθεστατος και λεω να συνεχισω να πηγαινω εκει,χωρις ομως να υπαρχει εγκυμοσυνη μεχρι στιγμη.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια εγω εχω τον γρηγορη γητα στην τσιμισκη.καμια εμπειρια?εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι μου φερθηκε αψογα οποτε τον χρειαστηκα ηταν εκει κ γενικως εμπεει εμπιστοσυνη κ ειναι ατομο!!κ στο δευτερο με το καλο σε αυτον!

line_flow_rose_beg_girl_time_1246507200_text_e720f0f1e9e3eae9f0e9f3f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ έχω γιατρό τον Μαντζαράκη Γιώργο στη Μπότσαρη. Ήταν γιατρός της πεθεράς μου. Την ξεγέννησε στον άντρα μου και στα τρία του αδέρφια. Είναι διδάκτωρ στο Αριστοτέλειο, εργάζεται στο Ικα της Βότση, επομένως εξετάσεις κλπ μου τα έγραφε στο βιβλιάριο και δεν χρεωνόμουν έξτρα και χειρουργεί-ξεγεννάει στο γένεσις. Είναι πολύ έμπειρος και πολύ κατά της καισαρικης αν δεν παραστεί ανάγκη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυχενικη διαφανεια σε ποιον κανατε? papp-a?

στο γενεσις την ημερομηνια που θελω να κανω ειναι η κα Κολιτση και η αλλη μου επιλογη ειναι ο Αθανασιαδης... τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες,

δυστηχώς εγώ προέρχομαι από άλλο τόπικ αυτό των ¨Δύσκολων στιγμών". Εγώ έχασα πριν 3 μήνες την κόρη μας στην 37η εβδομάδα. Για να σας τα πω εν τάχυ, απλά σηκώθηκα ένα πρωί και δεν την άκουγα. Οι αρνητικοί παλμοί ήταν και η αιτία του ενδομήτριου θανάτου. Το προηγούμενο κιόλας απόγευμα ήμουν στο Διαβαλκανικό για echo και όλα ήταν καλά...Η ιστοπαθολογικη διάγνωση που έγινε στα πάντα (μωρό-λώρο και πλακούντα), έδειξε θρόμβωση στον λώρο ο οποίος προκάλεσε και πολλαπλά αιματώματα στον πλακούντα. Μέσα στο φορουμ διάβασα για εξετάσεις θρομβοφιλίας -τις οποίες εγώ δεν είχα κάνει-, οπότε και όπως καταλαβαίνετε υπάρχουν δεύτερες σκέψεις για την σωστή παρακολούθηση της γιατρού μου. Εύχομαι να μην έχει άλλη κοπέλα παρόμοια εμπειρία, αλλά εάν έχει ακούσει κάτι αντίστοιχο, θα μπορούσε να μου προτείνει έναν άλλο γιατρό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες,

δυστηχώς εγώ προέρχομαι από άλλο τόπικ αυτό των ¨Δύσκολων στιγμών". Εγώ έχασα πριν 3 μήνες την κόρη μας στην 37η εβδομάδα. Για να σας τα πω εν τάχυ, απλά σηκώθηκα ένα πρωί και δεν την άκουγα. Οι αρνητικοί παλμοί ήταν και η αιτία του ενδομήτριου θανάτου. Το προηγούμενο κιόλας απόγευμα ήμουν στο Διαβαλκανικό για echo και όλα ήταν καλά...Η ιστοπαθολογικη διάγνωση που έγινε στα πάντα (μωρό-λώρο και πλακούντα), έδειξε θρόμβωση στον λώρο ο οποίος προκάλεσε και πολλαπλά αιματώματα στον πλακούντα. Μέσα στο φορουμ διάβασα για εξετάσεις θρομβοφιλίας -τις οποίες εγώ δεν είχα κάνει-, οπότε και όπως καταλαβαίνετε υπάρχουν δεύτερες σκέψεις για την σωστή παρακολούθηση της γιατρού μου. Εύχομαι να μην έχει άλλη κοπέλα παρόμοια εμπειρία, αλλά εάν έχει ακούσει κάτι αντίστοιχο, θα μπορούσε να μου προτείνει έναν άλλο γιατρό?

 

 

Λυπάμαι πραγματικά πολύ! Ούτε εγώ είχα κάνει τις εν λόγω εξετάσεις και ούτε γνωστές μου που γέννησαν δεν θυμάμαι να μου έχουν αναφέρει κάτι. Μήπως δεν είναι προληπτικές αλλά κάποιο σύμπτωμα ή μέτρηση του γιατρού τις ''επιβάλλει"?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες,

δυστηχώς εγώ προέρχομαι από άλλο τόπικ αυτό των ¨Δύσκολων στιγμών". Εγώ έχασα πριν 3 μήνες την κόρη μας στην 37η εβδομάδα. Για να σας τα πω εν τάχυ, απλά σηκώθηκα ένα πρωί και δεν την άκουγα. Οι αρνητικοί παλμοί ήταν και η αιτία του ενδομήτριου θανάτου. Το προηγούμενο κιόλας απόγευμα ήμουν στο Διαβαλκανικό για echo και όλα ήταν καλά...Η ιστοπαθολογικη διάγνωση που έγινε στα πάντα (μωρό-λώρο και πλακούντα), έδειξε θρόμβωση στον λώρο ο οποίος προκάλεσε και πολλαπλά αιματώματα στον πλακούντα. Μέσα στο φορουμ διάβασα για εξετάσεις θρομβοφιλίας -τις οποίες εγώ δεν είχα κάνει-, οπότε και όπως καταλαβαίνετε υπάρχουν δεύτερες σκέψεις για την σωστή παρακολούθηση της γιατρού μου. Εύχομαι να μην έχει άλλη κοπέλα παρόμοια εμπειρία, αλλά εάν έχει ακούσει κάτι αντίστοιχο, θα μπορούσε να μου προτείνει έναν άλλο γιατρό?

 

Καταρχήν λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου.

Τώρα θα σου πω μια παρόμοια περίπτωση και κρίνεις εσύ.Μια φίλη μου 38 χρονών προσπαθούσε να μείνει έγκυος και δε μπορούσε και κατέφυγε στη μέθοδο της εξωσωματικής.Αφού ψάχτηκε σε πολλούς και είχε και μία αποτυχία, καταλήγει στο Μαστρομηνά (είναι Αθήνα, αλλά νομίζω ότι έχει και γραφεία Θεσσαλονίκη), μετά από δική μου παρότρυνση, γιατί 2 θείες μου έχουν παιδιά χάρη σε αυτόν.

Ήταν ο μόνος ο οποίος την έβαλε να κάνει κάποιες εξετάσεις (δε θυμάμαι ποιες) με τις οποίες ανακάλυψε ότι πήζει εύκολα το αίμα της (νομίζω είναι η θρόμβωση που λέμε, μπορεί να κάνω λάθος). Τελικά η κοπέλα περίμενε να της έρθει περίοδος για να ξεκινήσει ενέσεις εξωσωματικής, αλλά δεν της ήρθε ποτέ - ήταν έγκυος:D. Σε όλη την εγκυμοσύνη έκανε αντιπηκτικές ενέσεις και έχει ένα κοριτσάκι 6 μηνών τώρα.

Ελπίζω να είνα σχετική η περίπτωση και να σε βοήθησα λίγο;)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου.

Τώρα θα σου πω μια παρόμοια περίπτωση και κρίνεις εσύ.Μια φίλη μου 38 χρονών προσπαθούσε να μείνει έγκυος και δε μπορούσε και κατέφυγε στη μέθοδο της εξωσωματικής.Αφού ψάχτηκε σε πολλούς και είχε και μία αποτυχία, καταλήγει στο Μαστρομηνά (είναι Αθήνα, αλλά νομίζω ότι έχει και γραφεία Θεσσαλονίκη), μετά από δική μου παρότρυνση, γιατί 2 θείες μου έχουν παιδιά χάρη σε αυτόν.

Ήταν ο μόνος ο οποίος την έβαλε να κάνει κάποιες εξετάσεις (δε θυμάμαι ποιες) με τις οποίες ανακάλυψε ότι πήζει εύκολα το αίμα της (νομίζω είναι η θρόμβωση που λέμε, μπορεί να κάνω λάθος). Τελικά η κοπέλα περίμενε να της έρθει περίοδος για να ξεκινήσει ενέσεις εξωσωματικής, αλλά δεν της ήρθε ποτέ - ήταν έγκυος:D. Σε όλη την εγκυμοσύνη έκανε αντιπηκτικές ενέσεις και έχει ένα κοριτσάκι 6 μηνών τώρα.

Ελπίζω να είνα σχετική η περίπτωση και να σε βοήθησα λίγο;)

Ευχαριστώ πολύ καλή μου, θα ψάξω εάν έχει ιατρείο και στην Θεσσαλονίκη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ τον Ανδρέα Σόρτση, είναι καταπληκτικός, ανθρώπινος, με χιούμορ αλλά και πολύ καταρτισμένος και προσεκτικός. Πάει και στη Βιοκλινική (Μητροπόλεως, ακριβώς απέναντι από το ιατρείο του!) που είναι σημαντικά φτηνότερη από τις άλλες κλινικές και έχει καταπληκτικές μαίες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα κορίτσια . Ειμαι καινουργια στο forum και θα ηθελα να σας πω τη δικη μου ιστορια . Προσπαθουσαμε να κανουμε μωρακι 1 χρονο και 2 μηνες . Αλλαξα πολλους γιατρους και οπως καταλαβενετε ο καθενας μου προτεινε και αλλα . Οι περισοτεροι μου προτειναν σπερματεγχυση...αλλοι εξωσωματικη . Απο φιλους ακουσα για τον κο Αποστολο Μπυρο , πηγα πριν ξεκινησω αλλες διαδικασιες . Ηταν πολυ φιλικος με εκανε να νοιωσω ανετα , και τον εμπηστευτικα απο την αρχη . Μου εξηγησε τα πσντα με ηρεμια και μου ανεβασε το ηθικο που ειχε πιασει πατο . Ξεκηνισαμε ενα προγραματακι , χωρις φαρμακα , και μετα απο 3 μηνες εμεινα εγκυος . Η εγκυμοσυνη μου κυλησε καλα , καθε φορα που με εξεταζε μου εξηγουσε τα παντα με λεπτομερεια , ειχε και τελεια μηχανιματα που βλεπεις τπ μωρο τετραδιαστατο . Σηκωνε παντα το τηλ και γενικα ηταν αψογος σε ολα . Οταν εφτασε η ωρα να γεννησω ενοιωθα τοσο καλα και ημουνα σιγουρη πωσ ολα θα πανε καλα . Ετσι και εγινε . Ηταν μαζι μου 15 ωρες,ευδιαθετος και πολυ θετικος . Ειχα κουραστει και του ειπα να κανουμε καισαρική τομή ομως μου εδωσε κουραγιο για να συνεχισουμε φυσιολογικα . Τελικα γεννησα μετα απο 2 ωρες φυσιολογικα . Ηταν η πιο υπεροχη στιγμη της ζωης μου και τον ευχαριστω για το θαυμα αυτο . Δεν τον αλλαζω με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλως σας βρηκα!Ειμαι καινουρια και θα ηθελα να σας ρωτησω για καποιους γιατρους.Ειμαι 5 εβδομαδων και πηγα πρωτη φορα στον κ.Βοσνακη πολυ καλος,ευγενικος αλλα δεν ξερω τιποτα περισσοτερο δηλαδη για προηγουμενους τοκετους μιας και καμια γνωστη δεν εχει παει σε αυτον.Επειδη ψαχνομαι και εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον κ.Γκριμπιζη μηπως γνωριζετε αν ειναι σε καποιο ΙΚΑ?Ο δικος μου δεν ειναι αν και αρχη δυσκολευομαι με τις εξετασεις που πρεπει να γινουν στο ΙΚΑ.Τις προαλλες πηγα στο ΙΚΑ Ευοσμου ηταν ενας Ζελλιος (αντικαθιστουσε τον γιατρο που ειναι σε αυτο το τμημα και ενω μπορουσε να μου γραψει εξετασεις για τον θυρεοειδη,εχω ψυχρους οζους,προβλημα με την Tsh,ταχυκαρδιες και τσιμπηματα στην καρδια λογω του θυρεοειδη μoυ ειπε να κλεισω σε ενδοκρινολογο ενω ο ενδοκρινολογος μου(δεν ειναι στο ΙΚΑ) μου ειπε οτι επειγει!Ηταν αγενεστατος ισως επειδη δεν παω σε αυτον γιατι ξερω απο γνωστες μου οτι εγραφε τα παντα οτι χρειαζονταν και χωρις να εχουν κανενα προβλημα τους εγραψε αδεια.Εχω ακουσει τα χειροτερα για αυτον σε πολλες περιπτωσεις.Τουλαχιστον να μπορω να κανω τις εξετασεις μου και να μπορει ο γιατρος μου να μου γραψει αργοτερα αδεια.Συγνωμη αν σας κουρασα θελω να ρωτησω κατι τελευταιο οτιδηποτε καλο ή κακο γνωριζετε για τους Καραμπινα,Κοτανιδη οι οποιοι ειναι στο ΙΚΑ και για τον Αθανατο αν και δεν ανηκει σε ΙΚΑ.Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλως σας βρηκα!Ειμαι καινουρια και θα ηθελα να σας ρωτησω για καποιους γιατρους.Ειμαι 5 εβδομαδων και πηγα πρωτη φορα στον κ.Βοσνακη πολυ καλος,ευγενικος αλλα δεν ξερω τιποτα περισσοτερο δηλαδη για προηγουμενους τοκετους μιας και καμια γνωστη δεν εχει παει σε αυτον.Επειδη ψαχνομαι και εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον κ.Γκριμπιζη μηπως γνωριζετε αν ειναι σε καποιο ΙΚΑ?Ο δικος μου δεν ειναι αν και αρχη δυσκολευομαι με τις εξετασεις που πρεπει να γινουν στο ΙΚΑ.Τις προαλλες πηγα στο ΙΚΑ Ευοσμου ηταν ενας Ζελλιος (αντικαθιστουσε τον γιατρο που ειναι σε αυτο το τμημα και ενω μπορουσε να μου γραψει εξετασεις για τον θυρεοειδη,εχω ψυχρους οζους,προβλημα με την Tsh,ταχυκαρδιες και τσιμπηματα στην καρδια λογω του θυρεοειδη μoυ ειπε να κλεισω σε ενδοκρινολογο ενω ο ενδοκρινολογος μου(δεν ειναι στο ΙΚΑ) μου ειπε οτι επειγει!Ηταν αγενεστατος ισως επειδη δεν παω σε αυτον γιατι ξερω απο γνωστες μου οτι εγραφε τα παντα οτι χρειαζονταν και χωρις να εχουν κανενα προβλημα τους εγραψε αδεια.Εχω ακουσει τα χειροτερα για αυτον σε πολλες περιπτωσεις.Τουλαχιστον να μπορω να κανω τις εξετασεις μου και να μπορει ο γιατρος μου να μου γραψει αργοτερα αδεια.Συγνωμη αν σας κουρασα θελω να ρωτησω κατι τελευταιο οτιδηποτε καλο ή κακο γνωριζετε για τους Καραμπινα,Κοτανιδη οι οποιοι ειναι στο ΙΚΑ και για τον Αθανατο αν και δεν ανηκει σε ΙΚΑ.Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

Ο Καραμπίνας είναι ο γιατρός μου.Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη αλλά όλα είναι σχετικά..για μένα μπορεί να ναι ο καλύτερος για άλλη ο χειρότερος..Πάντως πριν πάω μόνο καλά λόγια είχα ακούσει.

Link to comment
Share on other sites

αυχενικη διαφανεια σε ποιον κανατε? papp-a?

στο γενεσις την ημερομηνια που θελω να κανω ειναι η κα Κολιτση και η αλλη μου επιλογη ειναι ο Αθανασιαδης... τι λετε?

 

Εμενα την αυχενικη μου την εκανε ο γιατρος μου.Ουτε χρηματα εδωσα , ουτε ταλαιπωρηθηκα.Εχω τον Ηλια τον Κατσικη ο οποιος δεν παιρνει χρηματα για επισκεψεις ετσι κι αλλιως στην εγκυμοσυνη.Πληρωνετε μοναχα για τον τοκετο.Για τον Αθανασιαδη εχω ακουσει τα καλυτερα σαν γιατρος αλλα εχει πολυ κοσμο και παιζει να μην στην κανει καν αυτος αλλα καποιος βοηθος.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

αυχενικη διαφανεια σε ποιον κανατε? papp-a?

στο γενεσις την ημερομηνια που θελω να κανω ειναι η κα Κολιτση και η αλλη μου επιλογη ειναι ο Αθανασιαδης... τι λετε?

Γεια και απο μενα .Εγω εκανα τα παντα στο γιατρο μου τον Αποστολο Μπυρο(αυχενικη.Β επιπεδου)και ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι ειμαι πολυ προσεκτικος και εχει καλες τιμες(για το γεννεσιςακουσα οτι ειναι λιγο κωλοπιασε)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλως σας βρηκα!Ειμαι καινουρια και θα ηθελα να σας ρωτησω για καποιους γιατρους.Ειμαι 5 εβδομαδων και πηγα πρωτη φορα στον κ.Βοσνακη πολυ καλος,ευγενικος αλλα δεν ξερω τιποτα περισσοτερο δηλαδη για προηγουμενους τοκετους μιας και καμια γνωστη δεν εχει παει σε αυτον.Επειδη ψαχνομαι και εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον κ.Γκριμπιζη μηπως γνωριζετε αν ειναι σε καποιο ΙΚΑ?Ο δικος μου δεν ειναι αν και αρχη δυσκολευομαι με τις εξετασεις που πρεπει να γινουν στο ΙΚΑ.Τις προαλλες πηγα στο ΙΚΑ Ευοσμου ηταν ενας Ζελλιος (αντικαθιστουσε τον γιατρο που ειναι σε αυτο το τμημα και ενω μπορουσε να μου γραψει εξετασεις για τον θυρεοειδη,εχω ψυχρους οζους,προβλημα με την Tsh,ταχυκαρδιες και τσιμπηματα στην καρδια λογω του θυρεοειδη μoυ ειπε να κλεισω σε ενδοκρινολογο ενω ο ενδοκρινολογος μου(δεν ειναι στο ΙΚΑ) μου ειπε οτι επειγει!Ηταν αγενεστατος ισως επειδη δεν παω σε αυτον γιατι ξερω απο γνωστες μου οτι εγραφε τα παντα οτι χρειαζονταν και χωρις να εχουν κανενα προβλημα τους εγραψε αδεια.Εχω ακουσει τα χειροτερα για αυτον σε πολλες περιπτωσεις.Τουλαχιστον να μπορω να κανω τις εξετασεις μου και να μπορει ο γιατρος μου να μου γραψει αργοτερα αδεια.Συγνωμη αν σας κουρασα θελω να ρωτησω κατι τελευταιο οτιδηποτε καλο ή κακο γνωριζετε για τους Καραμπινα,Κοτανιδη οι οποιοι ειναι στο ΙΚΑ και για τον Αθανατο αν και δεν ανηκει σε ΙΚΑ.Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

ο καραμπινας ειναι ο γιατροσ μου.εκείνος με παρακολουθούσε στην πρωτη μου εγκυμοσύνη και τώρα σε λίγες μέρες περιμένω το δεύτερο.ειμαι πολύ ευχαριστημένη.ειναι του φυσιολογικού τοκετού πολύ χαλαρός και το γεγονος οτι είναι στο ικα πολύ εξυπηρετικό.σε ολη την εγκυμοσύνη μου εγραφε τα φαρμακα τις εξετάσεις δεν έχω δώσει λεφτά για τίποτα παρα μόνο για την αυχένική και την β επιπέδου.και με εξυπηρετούσε και σε οποια αδεια χρειαστηκα.αλλά προπάντως είναι ανθρωπος.ειναι ο γυναικολόγος μου πολύ πριν μείνω εγκυος.ελεύθερη ακόμα είχα ένα πρόβλημα γυναικολογικό και ήταν ο μόνος που με εκανε καλά και είχα παει σε τρεις.ετρεχα για κανα χρονο και σε αυτον πηγα τυχαια και σταθηκα τυχερή.σε οποιον τον εχω συστήσει εχει αλλάξει γυναικολόγο.δεν ειναι τυχαίο.κανε μια δοκιμή δεν χανεις τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα! Είμαι νέα στο φόρουμ! Την Παρασκευή θα μπω στο 2ο μήνα!! Είναι η πρώτη φορά και δεν έχω ιδέα!!!!Διάβασα πολλά πράγματα σ' αυτη την ιστοσελίδα, με ηρέμησαν και μου ανοιξαν τα μάτια. Ψάχνω για γυναικολόγο, συγκεκριμένα γυναίκα..Διάβασα για τη Βάτση και σκέφτομαι να την επισκεφτώ..Απλά επειδή είμαι άπειρη θέλω γιατρό άνθρωπο που θα είναι συνέχεια δίπλα μου σε όλη τη διάρκεια της κύησης και μετά!

Μήπως έχει ακούσει κανείς για τη Λιόλιου ή τον Κατσίνη? Στην πρώτη πηγαίνω, αλλα δε μου εμπνεέι σιγουριά..Με έστειλε σε εξωτερικό εργαστήριο (απ' το φορουμ έμαθα ότι συνεργαζεται το εργαστηριο αυτο με το Γενεσις, όπου και η ιδια ξεγεννα στο Γενεσις) να κάνω τις πρώτες εξετάσεις. Μου ειχε πει περιπου στα 150Ε. Τελικα στο εργαστηριο μου ειπαν για 300!!!!!! Φρίκαρα!!! Δεν ξέρω τι να κάνω, γιατι ειναι πολλά χρήματα. Γνωρίζει κανεις αν μπορώ να παρω καποιό ποσό από το ΙΚΑ?Γενικά μπορεί κάποια κοπέλα να με κατευθύνει με το θέμα των εξετάσεων?Είναι δύσκολο να πληρώνουμε τέτοια ποσά κάθε φορά που θα χρειάζονται εξετάσεις! Ευχαριστώ εκ των προτέρων :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...