Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

αν πας στο ιατρειο του θα καταλαβεις...ΠΑΝΙΚΟΣ!!!!Λες να ασχοληθει με μια πιεση τωρα?????

εμενα παντως ητανε απο τα πρωτα που ελεγχε ο δικος μου....

δεν θα το ελεγα οτι πανικος... η αναμονη ειναι γυρω στο 20-30λεπτο, νορμαλ την βρισκω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


demi μου, γραψε κι αλλα καλη μου, γραψε κι αλλα.

demi αν δεν κανω λαθος δικο σου δεν ειναι το μηνυμα? http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1629261#post1629261

με μια διορθωση απο προσωπικη εμπειρια: η γραμματεας μου εδωσε κατευθειαν τον γιατρο για να κλεισω ραντεβου στο γενεσις (οπου με πηρε ακριβως τα ιδια λεφτα για επισκεψη) κ επειδη μαλιστα χρειαστηκε μεσα σε μια βδομαδα να ξαναπαω για υπερηχο στο γενεσις δεν μου πηρε χρηματα.

Βεβαια ειμαι ατομο που γενικα "δεν τα παω καλα με τους γιατρους", δεν τους πολυ γουσταρω!!! γι αυτο ολες οι αποψεις δεχτες αρκει να ειναι κατατοπιστικες κ οχι μισολογα, γι αυτο lilia αν εχεις να πεις κατι πεστο!

Link to comment
Share on other sites

melisoyla μου,καλησπερα!!

συγνωμη αν παρεξηγηθηκα, αλλα επειδη και γω τον εχω γιατρο μια 15ετια και δεν τον αλλαζω με τιποτα, προετρεψα την demi να πει κι αλλα, γιατι μου κινησε την περιεργεια.αυτο ειναι ολο. εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενη μια 15 ετια τωρα.

LfwCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Είμαι καινούρια στο φόρουμ και περιμένω το 1ο μου μωράκι. Είμαι στον 5ο μήνα και με παρακολουθεί η Βότση Λίζα, η οποία είναι επιστημονικός συνεργάτης και στο Ιπποκράτειο όπου θέλω να γεννήσω. Μέχρι στιγμής όλα καλά...εξυπηρετική, φιλική, σηκώνει το τηλ, μας ενημερώνει για τα πάντα. Ξέρει καμμιά σας κάτι παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

και εγω επαναλαμβανω σταματησα αλλα ο λογος ηταν απλος και χαζος και το μετανιωσα ηδη γιατι μετα τον Μανωλη γυρισα ολη τη Θεσσαλονικη(γιαυτο και ξερω παρα πολλους)..αν δεν ντρεπομουν παλι εκει θα πηγαινα.

 

το μανωλη κωνσταντινιδη τον ξερω απο τοτε που ανοιξε το ιατρειο ημουν εγω και μια φιλη μου και ημασταν απο τις πρωτες πελατησες του!!!!!! τον γνωριζω καλα μην ντρεπεσε και αν θες να ξανα πας θα σε δεχτει σαν να μην εφυγες ποτε απο αυτον .εγω τον εμπιστευομαι και σαν ογκολογο! οχι μονο σαν γυναικολογο.επειδη ειχα πολλα με το στηθος μου ηταν ο μονος που οτι ωρα και να τον επερνα θα απαντουσε:Pετυχε να μην χω λεφτα και μου εκανε επεμβαση χωρις να του δωσω μια !!!!!!! :Pκαι χι μονο αυτο αλλα και αλλα πολλα !!!!πλεον δεν ειναι μονο γιατρος μου ειναι φιλος μου με εχει βοηθησει σε πολλα θεματα γιαυτο αν θελεις να ξαναπας πηγαινε και μην σκεφτεις τιποτα ειναι πανω απ ολα ανθρωπος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

melisoyla μου,καλησπερα!!

συγνωμη αν παρεξηγηθηκα, αλλα επειδη και γω τον εχω γιατρο μια 15ετια και δεν τον αλλαζω με τιποτα, προετρεψα την demi να πει κι αλλα, γιατι μου κινησε την περιεργεια.αυτο ειναι ολο. εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενη μια 15 ετια τωρα.

το πηρα τελειως διαφορετικα το μνμ σου αλλα με την ευκαιρια ενημερωσε με στην εγκυμοσυνη σου μετρουσε πιεση κ κιλα?

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το ελεγα οτι πανικος... η αναμονη ειναι γυρω στο 20-30λεπτο, νορμαλ την βρισκω!

 

ραντεβου στις 9.30 το βραδυ και φυγαμε απο το ιατρειο στις 12.30 τα μεσανυχτα....ποσο νορμαλ το βρισκεις αυτο...

το εχω πει 100000000000 φορες οτι ειναι αψογος επιστημονας αλλα δεν αντεχω την αναμονη γιατι θελω αλλη μια ωρα για να φτασω σπιτι μου..δεν καταλαβα γιατι παρεξηγηθηκα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο demi

οχι κοριτσια σαν γιατρος ειναι ΤΕΛΕΙΟΣ και εγω εκει ηθελα να παω αλλα δεν ειχα το κινητο του και η γραμματεας μια αθλια μου ειπε ενα πολυ μακρινο ραντεβου...

και εγω επειδη μενω εκτος θεσσαλονικης καταλαβαινετε οτι δεν μπορω να περιμενω να με εξετασει επειτα απο 2 ωρες και αλλη μια ωρα και παραπανω για να φτασω σπιτι μου..

Τον ειδα και στο παπαγεωργιου που ξεχωριζε με διαφορα απο ολους τους υπολοιπους...

 

στον γκριμπιζη αναφερομαι.

σε αυτο to site μας παρεπεμπεις και δεν βρισκω να εχω πει κατι διαφορετικο...........

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα κοριτσια!!!

εγω με τον λουφοπουλο ξεκινησα διαδικασια εξωσωματικης ..αυριο πρωτη μερα αrvecap και εμαθα τα καλυτερα για αυτον ..και ελπιζω..

Link to comment
Share on other sites

melisoyla πραγματι οταν ημουν εγκυος δεν με μετρησε ποτε, ουτε πιεση, ουτε κιλα.παντα το ειχα απορια.(βεβαια, τα κιλα μου ηταν και παραμενουν 55 οποτε δεν εμπαινε στον κοπο, αλλα για την πιεση, μια απορια την εχω) θα τον ρωτησω ευθεως ομως. δοθεισης ευκαιριας θα τον ρωτησω. δε μπορει, κατι θα μου πει.

LfwCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω την εντύπωση ότι αν δεν υπάρχει οίδημα, η πίεση δεν μας απασχολεί ιδιαίτερα, εκτός αν υπάρχει ιστορικό. Αν υπάρχει θέμα, ελέγχεις την πίεση σου τακτικά και χωρίς να πας στον γιατρό.

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω εφυγα απο τον γιατρο μου στον σχεδον στα τελη του στα μεσα του 8 για τον λογο του οτι δεν μου μετρησε ποτε κιλα και πιεση!!!!ειδικα για την πιεση δεν μου ειχε πει ποτε να την μετραω ουτε μονη μου!!!οταν του ελεγα οτι ζαλιζομαι (γιατι και η πιεση φερνει ζαλη) μου ελεγε "εγκυοσ εισαι!!!".εγω νεα μαμα που τον εμπιστευομουν!!!πηγαινα χρονια σ'αυτον!!!οταν ανακαλυψα οτι ειχα προβλημα το το μωρο ειχε σταματησει να αναπτυσετε!!!ολο τον 8 δεν πηρε γραμμαριο!!!μου καναν εισαγωγη στο ιπποκρατειο με 19 πιεση!!!και επερνα αγωγη (aldomet) αργησα ομωσ να την αρχησω και το μονο που καταφεραμε ηταν να παρατεινουμε την εγκυμοσινη στις 36 εβδομαδεσ!!! να σημιωσω οτι ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα με υπερταση και ηταν καθαρα εγκυμοσινης!!!το μωρο γεννηθηκε 2.040 και εμεινε 10 μερεσ στην εντατικη...δοξα το θεο τωρα ειναι μια χαρα και δεν εχει σχεδον κανενα προβλημα αν εξαιρεσουμε το υψοσ τησ που ειναι λιγο χαμηλα στισ καμπυλεσ!!!

θα μπορουσα και εγω και το μωρο μου να αποφυγουμε ολη αυτην την ταλαιπωρια αν απλα μου μετρουσε τη πιεση!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω εφυγα απο τον γιατρο μου στον σχεδον στα τελη του στα μεσα του 8 για τον λογο του οτι δεν μου μετρησε ποτε κιλα και πιεση!!!!ειδικα για την πιεση δεν μου ειχε πει ποτε να την μετραω ουτε μονη μου!!!οταν του ελεγα οτι ζαλιζομαι (γιατι και η πιεση φερνει ζαλη) μου ελεγε "εγκυοσ εισαι!!!".εγω νεα μαμα που τον εμπιστευομουν!!!πηγαινα χρονια σ'αυτον!!!οταν ανακαλυψα οτι ειχα προβλημα το το μωρο ειχε σταματησει να αναπτυσετε!!!ολο τον 8 δεν πηρε γραμμαριο!!!μου καναν εισαγωγη στο ιπποκρατειο με 19 πιεση!!!και επερνα αγωγη (aldomet) αργησα ομωσ να την αρχησω και το μονο που καταφεραμε ηταν να παρατεινουμε την εγκυμοσινη στις 36 εβδομαδεσ!!! να σημιωσω οτι ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα με υπερταση και ηταν καθαρα εγκυμοσινης!!!το μωρο γεννηθηκε 2.040 και εμεινε 10 μερεσ στην εντατικη...δοξα το θεο τωρα ειναι μια χαρα και δεν εχει σχεδον κανενα προβλημα αν εξαιρεσουμε το υψοσ τησ που ειναι λιγο χαμηλα στισ καμπυλεσ!!!

θα μπορουσα και εγω και το μωρο μου να αποφυγουμε ολη αυτην την ταλαιπωρια αν απλα μου μετρουσε τη πιεση!!!

 

Νομίζω πως η απάντηση της Μaxhs τα λέει όλα, και αναφέρομαι σε όσες κοπέλες θεωρούν πως ο έλεγχος της πιεσης δεν και κάτι σοβαρό. Κι εγω στο γιατρό μου έιχα τουλάχιστον 1 ώρα αναμονή αλλά πίεση και βάρος τα ήλεγχε πάντα. Δεν είναι δικαιολογία το ότι έχει πολύ κόσμο..

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κορίτσια...

Ταλαιπωρημένο θέμα αυτό του γυναικολόγου....δεν ξέρω.

Ξεκίνησα με τον Πλέσσια, με τον οποίο ήμουν αρκετά ευχαριστημένη και γέννησα μαζι του το 1. παιδάκι. Ποτέ δεν μου μέτρησε την πίεση, ποτέ δεν με ζύγισε αλλά πάντα πολύ φιλικός και απαντούσε σε όλες τις απορίες μου. Δυστυχώς στην καισαρική κάτι στράβωσε και έκτοτε έχασα την εμπιστοσύθνη μου σ' αυτόν και δεν θέλω να ξαναπάω.

Απο αρχές τις χρονιάς ταλαιπωρούμαι με ενα πρόβλημα (κολπίτιδα;τραχιλίτιδαςστρεπτόκοκκος) και περιφέρομαι για να βρω ενα σωστο γιατρό που θα με γιατρέψει αλλά....!!!!! Πήγα στον Κατσίνη. Δεν μπορώ να πω, φαίνεται έμπειρος (μιας και μεγάλος σε ηλικία), είναι απότομος στις κινήσεις του, παλιατζούρα ιατρείο, και μετά απο 2 μήνες θεραπείες με ανιβιώσεις (και για το σύζυγο) και κολπικές κρέμες δε λύθηκε το πρόβλημα και μου πρότεινε κρυοπηξία. Έφυγα απο κει. Και το τεστ παπ έπρεπε εγώ να το πάω σε μικροβιολογικό....τέλος πάντων.

Μετά απο το διάβασμα εδώ στο φόρουμ απευθύνθηκα στη Βάτση. Με δέχτηκε σχεδόν αμέσως, έκανε ένα ιστορικό μου. Απο κει και πέρα, το μόνο που έκανε ήταν να μου πάρει δείγμα κολπικών υγρών. Και μου είπε να το πάω στο μικροβιολογικο. Καμία περαιτέρω εξέταση. Με τα αποτελέσματα πήρα για 2 μήνες πάλι αντιβίωσεις, δε λύθηκε το πρόβλημα. Μετά έκανα θεραπεία με κολπική κρέμα. πάλι δεν λύθηκε το πρόβλημα. Όλα αυτά γίνονται κατόποιν τηλεφωνικών συστάσεων. Τώρα έχω 3 βδομάδες που προσπαθώ να την πάρω τηλέφωνο για να της μιλήσω, αλλά δεν μπορώ να τη βρώ. Το κινητό δεν απαντάει, στο ιατρείο όσες φορές έχω πάρει ¨εξετάζει¨και δεν μπορεί να μιλήσει. Έχω αγανακτήσει..... Δεν είναι δυνατόν να μην μπορώ να μιλήσω με τη γιατρό μου;;;;

Τώρα σκέφτομαι να πάω στον Κοτανίδη, μιας και μένω Μετέωρα και θα πάω πρώτα να τον δω στο Ικα......

Τι να πω βρε κορίτσια;;;;

Happiness lies in your own hands....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Θα ήθελα να με βοηθήσετε για ενδοκρινολόγο. Έχω ήπιο υποθυρεοειδισμό και είναι ρυθμισμένος ο θυρεοειδής από χρόνια. Αλλά μου είπαν να βρω ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής για καλύτερα. Έκανα ένα ψάξιμο αλλά δεν βρήκα κάποιον ειδικό για αναπαραγωγή. Αν δεν υπάρχει στη Θεσ/νίκη θέλω τουλάχιστον έναν πολύ καλό, προσεκτικό και λεπτολόγο ενδοκρινολόγο που να ασχολείται μαζί σου και να μην σε ξεπετάει με μια ματιά στα αποτελέσματα των εξετάσεων και μια συνταγή για φάρμακο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mantarini καλή τύχη.

 

Eλπίζω αυτή τη φορά να μείνεις ευχαριστημένη.

 

Aπλά, νομίζω οτι πρέπει να αναφέρεις οτι 2 φορες πήρες αντιβίωση και δεν έφυγε....μήπως φταίει κάτι άλλο (ιδέα δεν έχω ως προς το τι μπορεί να είναι, απλά σκέφτηκα οτι ίσως αιστανθείς άβολα να του πεις οτι πήγες σε 2 γιατρούς πιο πριν)

Link to comment
Share on other sites

πλεον δεν ξερω σε ποιον να παω!!!!πηγα σε μια αλλη μετα τη γεννα και μου μιλουσε πολυ ειρωνικα επειδη γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο....με εκνευριζουν πολυ που κοιτανε μονο τα λεφτα!!!ο ακατανομαστος ο δικοσ μου μετα απο τοσα χρονια δεν ενδιαφερθηκε ουτε μια φορα να παρει τηλ να δει τη κανω μετα την πατατα που εκανε!!!αλλα οσο επαιρνε τα 50 ευρω (και χωρισ αποδειξη φυσικα) ηταν μεσα στα χαμογελα και τησ καλοσυνεσ!!!! εγω ομωσ φταιω που δεν τον κατηγγειλα!!!προσοχη στουσ γιατρουσ που διαλεγουμε γιατι μπορει η δικη μου περιπετεια να τελειωσε καλα αλλα καποιασ , χτυπα ξυλο , να τελειωσει αδοξα.....

Link to comment
Share on other sites

Πώς εξοργίζομαι με κάτι τέτοιους! Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι. Έγινε αιτία να πάει γερό μωράκι στην εντατική αυτός ο άθλιος και θέλει να λέγεται και γιατρός και μεις κοιτάζουμε να είμαστε σωστές και να μην λέμε ονόματα μην μας πάνε για συκοφαντία από πάνω! Λες και δεν μπορούμε με χίλιους τρόπους να αποδείξουμε ότι λέμε την αλήθεια! Δηλ. μόνες μας τους προσφέρουμε ασυδοσία εναντίον μας! Η δικαιοσύνη δεν κάνει τίποτα ακόμα κι αν φας όλη την ταλαιπωρία της διαδικασίας που κρατάει χρόνια και κοστίζει πολλά, άντε να ρίξει καμιά πολύ μικρή ποινή με αναστολή, δηλ. αυτός θα συνεχίσει το ιατρείο του. Το μόνο που μας μένει είναι να μην κρατάμε τα στόματά μας κλειστά. Να λέμε την αλήθεια για όλους αυτούς. Με το χέρι στην καρδιά, όχι ό,τι μας κατέβει! Να σώσουμε όσες τους εμπιστεύονται και κινδυνεύουν οι ίδιες και τα μωρά τους χωρίς να το ξέρουν! Κάθε μέρα πεθαίνουν στην Ελλάδα 20 άτομα από ιατρικά λάθη και οι γιατροί μένουν ατιμώρητοι. Κάθε μέρα 200 άτομα παθαίνουν σοβαρές βλάβες από ιατρικά λάθη (http://www.cosmo.gr/Health/Hellas/178204.html ) και οι γιατροί μένουν ατιμώρητοι. Επειδή είναι έτσι όπως είναι αυτό το παλιοσύστημα. Ειδικά οι γυναικολόγοι είναι γιατροί για δύο άτομα που έχουν διαφορετικά προβλήματα και διαφορετικές ανάγκες. Τους εμπιστευόμαστε για το πιο ευαίσθητο ζήτημα της ζωής μας. Κι αυτοί είναι τόσο ανεύθυνοι και ασυνείδητοι και κάνουν τόσα εγκληματικά λάθη, που έχουν τόσο σοβαρές συνέπειες. Το ανηψάκι μου χρειάστηκε να χειρουργηθεί 7 ημερών από βλακεία του γυναικολόγου. Έμεινε στην εντατική θερμοκοιτίδα 2 μήνες και μετά έπρεπε να ξαναχειρουργηθεί και ο "γιατρός" το πήγαινε αναβολή στην αναβολή με διάφορες προφάσεις (π.χ. ότι ήταν λίγο ζεστό και ίσως ανεβάσει πυρετό, ότι είχε πολλά περιστατικά στο χειρουργείο και αποφάσισε να το αφήσει για μια πιο χαλαρή ημέρα, ότι να πάρει λίγο βάρος ακόμη και τέτοια). Τελικά αποδείχτηκε ότι περίμενε να πάρει πρώτα τη φακελάρα του ο κακούργος και άφηνε 2 μηνών παιδάκι να κινδυνεύει. Γι΄αυτό σας λέω. Μην διστάζετε. Βγάλτε τα από μέσα σας. Μιλήστε για το τί περάσατε από αυτούς. Ψυχικό κάνετε. Σώζετε κόσμο. Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ. Τα 'πα, αλλά δεν ξεθύμανα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κορίτσια...

Ταλαιπωρημένο θέμα αυτό του γυναικολόγου....δεν ξέρω.

Ξεκίνησα με τον Πλέσσια, με τον οποίο ήμουν αρκετά ευχαριστημένη και γέννησα μαζι του το 1. παιδάκι. Ποτέ δεν μου μέτρησε την πίεση, ποτέ δεν με ζύγισε αλλά πάντα πολύ φιλικός και απαντούσε σε όλες τις απορίες μου. Δυστυχώς στην καισαρική κάτι στράβωσε και έκτοτε έχασα την εμπιστοσύθνη μου σ' αυτόν και δεν θέλω να ξαναπάω.

Απο αρχές τις χρονιάς ταλαιπωρούμαι με ενα πρόβλημα (κολπίτιδα;τραχιλίτιδαςστρεπτόκοκκος) και περιφέρομαι για να βρω ενα σωστο γιατρό που θα με γιατρέψει αλλά....!!!!! Πήγα στον Κατσίνη. Δεν μπορώ να πω, φαίνεται έμπειρος (μιας και μεγάλος σε ηλικία), είναι απότομος στις κινήσεις του, παλιατζούρα ιατρείο, και μετά απο 2 μήνες θεραπείες με ανιβιώσεις (και για το σύζυγο) και κολπικές κρέμες δε λύθηκε το πρόβλημα και μου πρότεινε κρυοπηξία. Έφυγα απο κει. Και το τεστ παπ έπρεπε εγώ να το πάω σε μικροβιολογικό....τέλος πάντων.

Μετά απο το διάβασμα εδώ στο φόρουμ απευθύνθηκα στη Βάτση. Με δέχτηκε σχεδόν αμέσως, έκανε ένα ιστορικό μου. Απο κει και πέρα, το μόνο που έκανε ήταν να μου πάρει δείγμα κολπικών υγρών. Και μου είπε να το πάω στο μικροβιολογικο. Καμία περαιτέρω εξέταση. Με τα αποτελέσματα πήρα για 2 μήνες πάλι αντιβίωσεις, δε λύθηκε το πρόβλημα. Μετά έκανα θεραπεία με κολπική κρέμα. πάλι δεν λύθηκε το πρόβλημα. Όλα αυτά γίνονται κατόποιν τηλεφωνικών συστάσεων. Τώρα έχω 3 βδομάδες που προσπαθώ να την πάρω τηλέφωνο για να της μιλήσω, αλλά δεν μπορώ να τη βρώ. Το κινητό δεν απαντάει, στο ιατρείο όσες φορές έχω πάρει ¨εξετάζει¨και δεν μπορεί να μιλήσει. Έχω αγανακτήσει..... Δεν είναι δυνατόν να μην μπορώ να μιλήσω με τη γιατρό μου;;;;

Τώρα σκέφτομαι να πάω στον Κοτανίδη, μιας και μένω Μετέωρα και θα πάω πρώτα να τον δω στο Ικα......

Τι να πω βρε κορίτσια;;;;

Γεια σας βρε κορίτσια...

Ταλαιπωρημένο θέμα αυτό του γυναικολόγου....δεν ξέρω.

Ξεκίνησα με τον Πλέσσια, με τον οποίο ήμουν αρκετά ευχαριστημένη και γέννησα μαζι του το 1. παιδάκι. Ποτέ δεν μου μέτρησε την πίεση, ποτέ δεν με ζύγισε αλλά πάντα πολύ φιλικός και απαντούσε σε όλες τις απορίες μου. Δυστυχώς στην καισαρική κάτι στράβωσε και έκτοτε έχασα την εμπιστοσύθνη μου σ' αυτόν και δεν θέλω να ξαναπάω.

Απο αρχές τις χρονιάς ταλαιπωρούμαι με ενα πρόβλημα (κολπίτιδα;τραχιλίτιδαςστρεπτόκοκκος) και περιφέρομαι για να βρω ενα σωστο γιατρό που θα με γιατρέψει αλλά....!!!!! Πήγα στον Κατσίνη. Δεν μπορώ να πω, φαίνεται έμπειρος (μιας και μεγάλος σε ηλικία), είναι απότομος στις κινήσεις του, παλιατζούρα ιατρείο, και μετά απο 2 μήνες θεραπείες με ανιβιώσεις (και για το σύζυγο) και κολπικές κρέμες δε λύθηκε το πρόβλημα και μου πρότεινε κρυοπηξία. Έφυγα απο κει. Και το τεστ παπ έπρεπε εγώ να το πάω σε μικροβιολογικό....τέλος πάντων.

Μετά απο το διάβασμα εδώ στο φόρουμ απευθύνθηκα στη Βάτση. Με δέχτηκε σχεδόν αμέσως, έκανε ένα ιστορικό μου. Απο κει και πέρα, το μόνο που έκανε ήταν να μου πάρει δείγμα κολπικών υγρών. Και μου είπε να το πάω στο μικροβιολογικο. Καμία περαιτέρω εξέταση. Με τα αποτελέσματα πήρα για 2 μήνες πάλι αντιβίωσεις, δε λύθηκε το πρόβλημα. Μετά έκανα θεραπεία με κολπική κρέμα. πάλι δεν λύθηκε το πρόβλημα. Όλα αυτά γίνονται κατόποιν τηλεφωνικών συστάσεων. Τώρα έχω 3 βδομάδες που προσπαθώ να την πάρω τηλέφωνο για να της μιλήσω, αλλά δεν μπορώ να τη βρώ. Το κινητό δεν απαντάει, στο ιατρείο όσες φορές έχω πάρει ¨εξετάζει¨και δεν μπορεί να μιλήσει. Έχω αγανακτήσει..... Δεν είναι δυνατόν να μην μπορώ να μιλήσω με τη γιατρό μου;;;;

Τώρα σκέφτομαι να πάω στον Κοτανίδη, μιας και μένω Μετέωρα και θα πάω πρώτα να τον δω στο Ικα......

Τι να πω βρε κορίτσια;;;;

κοντα στο Μετεωρα εχω να σου συστησω τον Αποστολο Μπυρο,ειναι στη Σταυρουπολη και ειναι πολυ super

ευγενικος,γλυκομιλητοςκ με πολυ θετικη ενεργεια ,καθε φορα που μιλαμε μου ανεβαζει τη διαθεση .απαντα παντα στο τηλ.και οταν εξεταζει αφηνω ονομα στην κοπελα κ με περνει παντα μετα απο λιγο.

για μενα ειναι πολυ σημαντικο να τον βρησκω μιας και ειμαι στην αρχη της εγκυμοσυνης και συνεχεια εχω απορειες`

αν θελεις περισσοτερες πληροφορειες στειλε πμ

Link to comment
Share on other sites

xxx - φυσικά και αναφέρω σε κάθε γιατρό τι έκανε ο προηγούμενος και δείχνω και τις εξετάσεις! δεν ντρέποιμαι καθόλου!!!!

 

zouzoun - σ' ευχαριστώ. μόλις σου απάντησα

 

Phyllis - σ' ευχαριστώ και σενα. Σίγουρα ο Μπύρος θα είναι μια απο τις επόμενες επιλογές (τι λέω θεεεεε μου...που καταντήσαμε)

Happiness lies in your own hands....

Link to comment
Share on other sites

ραντεβου στις 9.30 το βραδυ και φυγαμε απο το ιατρειο στις 12.30 τα μεσανυχτα....ποσο νορμαλ το βρισκεις αυτο...

το εχω πει 100000000000 φορες οτι ειναι αψογος επιστημονας αλλα δεν αντεχω την αναμονη γιατι θελω αλλη μια ωρα για να φτασω σπιτι μου..δεν καταλαβα γιατι παρεξηγηθηκα..

εγω ανεφερα παραπανω οτι απο τοτε που πηγαινω η αναμονη ειναι γυρω στο μισαωρο που νορμαλ την βρισκω....

μαλλον παρεξηγησα το μνμ της lilian στην αρχη γι αυτο εγραψα οτι εγραψα....

φυσικα κ μενα θα με ενοχλουσε αν ειχε τετοια αναμονη, γιατι εγκυος γυναικα δεν ειναι νορμαλ να περιμενει τοσες ωρες! σιγουρα δεν ειχε γινει κατι εκτακτο πχ καποια γεννα που καθυστερησε κτλ εκεινη την μερα?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Θα ήθελα να με βοηθήσετε για ενδοκρινολόγο. Έχω ήπιο υποθυρεοειδισμό και είναι ρυθμισμένος ο θυρεοειδής από χρόνια. Αλλά μου είπαν να βρω ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής για καλύτερα. Έκανα ένα ψάξιμο αλλά δεν βρήκα κάποιον ειδικό για αναπαραγωγή. Αν δεν υπάρχει στη Θεσ/νίκη θέλω τουλάχιστον έναν πολύ καλό, προσεκτικό και λεπτολόγο ενδοκρινολόγο που να ασχολείται μαζί σου και να μην σε ξεπετάει με μια ματιά στα αποτελέσματα των εξετάσεων και μια συνταγή για φάρμακο.

 

Ρε παιδιά, ενδοκρινολόγο, κανείς;;;

Link to comment
Share on other sites

καμια απαντηση????[/quote

ο δικος μου γιατρος ειναι αλλος, αλλα και αυτος δεν με ζυγιζε. την πιεση αρχιζουν να μετρανε στο δευτερο τριμηνο.

δεν ζυγιζουν τις αδυνατες κοπελες γιατι οσο κιλα και να βαλουν δεν ειναι ενδειξη για καισαρικη, ενω στις ευσωμες παιζει μεγαλο ρολο το βαρος και αυξανονται οι παραγοντες κινδυνου. οποτε μην ανησυχεις ,δεν εισαι μονη, ειναι καινουργιες αποψεις. αλλιως δε θα ηταν κοπος, αφου το κανουν οι μαιες στα ιατρεια

Link to comment
Share on other sites

melisoula, κι εγώ έχω άλλο γιατρό. Με ζύγιζε και μου έπαιρνε πίεση κάθε φορά που πήγαινα για εξέταση. Και είμαι αδύνατη. Θεωρώ ότι είναι απαραίτητο να σου πάρουν την πίεση. Όπως εότι πρέπει να γίνονται και οι απαιτούμενες εξετάσεις (μερικοί δεν το κάνουν). Ότι αφορά το ζύγισμα νομίζω πως έχει περισσότερο να κάνει στο να μην ξεφύγει κάποια κοπέλα σε βάρος που μπορεί αυτό να προκαλέσει κάποια άλλα προβλήματα σε αυτή και το μωρό (άλλο να παρει σε όλη την εγκυμοσύνη -το ανώτερο- 14 κιλα και άλλο να πάρει 30).

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...