Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.Θα ήθελα τα φώτα σας αν ξέρετε.Πήγα σήμερα στο γέννημα και ο κύριος Μαντούδης είδε ότι έχω τοξοειδή μήτρα και ίσως και διάφραγμα,οπότε πρότεινε υστεροσκόπηση.Έχει κάνει κάποια από εσάς υστεροσκόπηση με τον κύριο Μαντούδη και πως πήγε γενικά?Εμένα πάντως μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη,απλά ρωτάω και για τις δικές σας εμπειρίες.Όσον αφορά στο οικονομικό αν γίνει στο γέννημα επειδή δεν το δικαιολογεί κανένα ταμείο,αφού δεν είναι νοσοκομείο,θα μου κοστίσει γύρω στα 1000 ευρώ,αλλά μου πρότειναν να ρωτήσω και την ασφάλειά μου αν το καλύπτει στο ΙΑΣΩ οπότε να γλυτώσω κάποια έξοδα.Η αλήθεια είναι ότι έχω μια μικρή αγωνία,αφού όπως και να έχει είναι μια επέμβαση,γι'αυτό όποιες πληροφορίες έχετε για υστεροσκόπηση με τον συγκεκριμένο γιατρό θα μου ήταν πολύ χρήσιμες.

Τώρα όσον αφορά στο οικονομικά θα δω τι μπορώ να κάνω με τις ασφάλειες γιατί γενικά ζοριζόμαστε αρκετά,όπως όλος ο κόσμος φαντάζομαι.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια εκ των προτέρων!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Θα ήθελα τα φώτα σας αν ξέρετε.Πήγα σήμερα στο γέννημα και ο κύριος Μαντούδης είδε ότι έχω τοξοειδή μήτρα και ίσως και διάφραγμα,οπότε πρότεινε υστεροσκόπηση.Έχει κάνει κάποια από εσάς υστεροσκόπηση με τον κύριο Μαντούδη και πως πήγε γενικά?Εμένα πάντως μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη,απλά ρωτάω και για τις δικές σας εμπειρίες.Όσον αφορά στο οικονομικό αν γίνει στο γέννημα επειδή δεν το δικαιολογεί κανένα ταμείο,αφού δεν είναι νοσοκομείο,θα μου κοστίσει γύρω στα 1000 ευρώ,αλλά μου πρότειναν να ρωτήσω και την ασφάλειά μου αν το καλύπτει στο ΙΑΣΩ οπότε να γλυτώσω κάποια έξοδα.Η αλήθεια είναι ότι έχω μια μικρή αγωνία,αφού όπως και να έχει είναι μια επέμβαση,γι'αυτό όποιες πληροφορίες έχετε για υστεροσκόπηση με τον συγκεκριμένο γιατρό θα μου ήταν πολύ χρήσιμες.

Τώρα όσον αφορά στο οικονομικά θα δω τι μπορώ να κάνω με τις ασφάλειες γιατί γενικά ζοριζόμαστε αρκετά,όπως όλος ο κόσμος φαντάζομαι.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια εκ των προτέρων!!!!:-P

kalispera roybies kai ego eimai gia ysteroskopisi logo kardiomorfis mitras alla den exo kanonisei akoma to pote...eimai apo thessaloniki kai o giatros poy me parakoloythei synergazetai me thn geniki kliniki kai moy eipe pos kostizei 1200 evro alla ta misa ta kaliptei to ika diladi ego tha pliroso 600 exo ika...episeis ysteroskopiseis kanoyn kai polla dimosia nosokomeia me 5 evro paravolo mono apo oti exo akoysei apo edo apo kapoies kopeles..diladi den soy kostizei tipota an fysika peseis se anthropo kai den zhthsh kai fakelaki giati sthn ellada zoyme kai exoyme akoysei xilia dyo...gnomi moy einai na to psakseis prin apofasiseis...

Link to comment
Share on other sites

bantito ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.Πιθανότατα τα καλύπτει η ασφάλεια,οπότε μάλλον δεν υπάρχει πρόβλημα,απλά μου μένει να ρωτήσω αν καλύπτει και την αμοιβή του γιατρού,γιατί αυτό το ξέχασα.Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

robenula προφανώς ρωτάς για υστεροσκόπηση.Ξέρω πως κάποιο ποσό το καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ,αλλά δεν γνωρίζω πόσα χρήματα είναι αυτά.Καλό θα ήταν να ρωτήσεις στο ΙΑΣΩ και αυτοί θα σου πουν ακριβώς τι θα πληρώσεις και τι καλύπτει η ασφάλειά σου.Καλή επιτυχία και σε σένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

bantito ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.Πιθανότατα τα καλύπτει η ασφάλεια,οπότε μάλλον δεν υπάρχει πρόβλημα,απλά μου μένει να ρωτήσω αν καλύπτει και την αμοιβή του γιατρού,γιατί αυτό το ξέχασα.Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

robenula προφανώς ρωτάς για υστεροσκόπηση.Ξέρω πως κάποιο ποσό το καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ,αλλά δεν γνωρίζω πόσα χρήματα είναι αυτά.Καλό θα ήταν να ρωτήσεις στο ΙΑΣΩ και αυτοί θα σου πουν ακριβώς τι θα πληρώσειςιδβ και τι καλύπτει η ασφάλειά σου.Καλή επιτυχία και σε σένα.

 

Καλημέρα και απο δω! Μια και είναι η πρώτη φορα που γράφω σε αυτο το θέμα! Ναι ναι....κι εγω πάω για λαπαρ. υστεροσκοπιση! σαλπιγγες σούπερ αλλα βρέθηκε ένα μικρο πολυποδακι στην αρχη του τραχήλου.

Επειδή χθες έκανα την ιδια ερώτηση στο γιατρο μου, μου είπε ότι η ασφάλεια καλύπτει όλο το πόσο το οποίο έχει κ την αμοιβή του γιατρου. Βέβαια για να είσαι σίγουρη ρωτα τον με την πρώτη ευκαιρία.

Καλη επιτυχία να έχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο δω! Μια και είναι η πρώτη φορα που γράφω σε αυτο το θέμα! Ναι ναι....κι εγω πάω για λαπαρ. υστεροσκοπιση! σαλπιγγες σούπερ αλλα βρέθηκε ένα μικρο πολυποδακι στην αρχη του τραχήλου.

Επειδή χθες έκανα την ιδια ερώτηση στο γιατρο μου, μου είπε ότι η ασφάλεια καλύπτει όλο το πόσο το οποίο έχει κ την αμοιβή του γιατρου. Βέβαια για να είσαι σίγουρη ρωτα τον με την πρώτη ευκαιρία.

Καλη επιτυχία να έχουμε!!!

 

Ρώτησα και όντως έχεις δίκιο.Η ασφάλεια θα καλύψει και τα έξοδα του νοσοκομείου και του γιατρού.Εγώ περιμένω περίοδο στις 8/10 και μετά θα πάω να την κάνω,ώστε να είναι σίγουροι ότι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη.Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας!!!!!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και όντως έχεις δίκιο.Η ασφάλεια θα καλύψει και τα έξοδα του νοσοκομείου και του γιατρού.Εγώ περιμένω περίοδο στις 8/10 και μετά θα πάω να την κάνω,ώστε να είναι σίγουροι ότι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη.Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας!!!!!!!!:-P

 

Κι εγω τότε περιμένω!! Την ιδια εβδομάδα θα πάμε!

Καλη επιτυχία σε όλες μας!!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπερα.

ξερει καμια ποσο κοστιζει μια επεμβατικη λαπαροσκοπηση στο Μητερα; εχω ψαξει λιγο και βλεπω κατι ποσα που τρελενουν. γενικα δεν εχουμε λεφτα αλλα λεμε τωρα...

και γενικα να εχει κανει αφαιρεση σαλπιγγας καμια- εμπειριες παρακαλω.

ευχαριστω

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

ξερει καμια ποσο κοστιζει μια επεμβατικη λαπαροσκοπηση στο Μητερα; εχω ψαξει λιγο και βλεπω κατι ποσα που τρελενουν. γενικα δεν εχουμε λεφτα αλλα λεμε τωρα...

και γενικα να εχει κανει αφαιρεση σαλπιγγας καμια- εμπειριες παρακαλω.

ευχαριστω

καλησπερα lucciola

πηρα χθες στο λογιστηριο του μητερα και οι τιμες εχουν ως εξης: για ικα- εοπυυ

λαπαροσκοπηση διαγνωστικη 700? συν ΦΠΑ 13%

λαπαροσκοπηση χειρουργικη 1050? συν ΦΠΑ13%

μεσα σε αυτες τις τιμες ειναι και μια διανυχτερευση (σαν ξενοδοχειο δηλαδη)

η καθε εξτρα μερα ειναι 203?,αλλα ως συνηθως δεν χρειαζεται να παραμεινεις παραπανω.

χωρις ασφαλεια οι τιμες ειναι 1000? και 1400? αντιστοιχα συν το ΦΠΑ.

και το αλλο που μου ειπαν η τιμη μπορει να ανεβει αν χρεισιμοποιησει ο γιατρος ειδικα εργαλεια...

αυτα ελπιζω να σε βοηθησα:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέραicon_razz.gif

Μετα απο ιστορικο αποβολων ο γιατρος μου μου συστησε να κανουμε διαγνωστικη υστεροσκοπηση.θα γινει στο ιατρειο κ κοστιζει 200ευρω. Ξερει καποια αν γινετε σε καποιο δημοσιο νοσοκομειο της Θεσσαλονικης κ τι κοστος εχει εκει?επισης σε περιπτωση που την κανεις σε κλινικη ή νοσοκομειο κ φανει κτ στην διαγνωστικη σου κανουν απ ευθειας επεμβατικη?ρωταω γτ ο γιατρος μου στο ιατρειο μπορει να μου κανει μονο την διαγνωστικη.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας.

Είμαι 29 ετών, και πριν ένα μήνα σε έναν υπέρηχο ανακάλυψα ότι έχω ένα υπορογόνιο ινομίωμα 8 εκ στον πυθμένα της μήτρας. Δεν είχα κανένα σύμπτωμα. Η γυναικολόγος μου την οποία εμπιστέυομαι απόλυτα, μου είπε ότι πρέπει να το βγάλω για να μην μου δημιουργήσει προβλήματα σε μελλοντική εγκυμοσύνη. Με ενημέρωσε ότι βγάινει λαπαροσκοπικά και ότι δεν είναι τίποτα, γιατί είχα πανικοβληθεί και ήμουν χάλια ψυχολογικά.

Τελικά πριν λίγες μέρες το αφαίρεσα λαπαροσκοπικά (κανόνισα άμεσα την επέμβαση για να τελειώνω) ,την επέμβαση την έκανε η ίδια και τελικά όπως αποδείχτηκε και με τη βιοψία που πάντα γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις ,ήταν ένα απλό ινομίωμα, όπως άλλωστε με είχε διαβεβαιώσει.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι τελικά η λαπαροσκόπηση δεν είναι τίποτα φοβερό.Μία μέρα νοσηλέιας, τα σημάδια έχουν ήδη αρχίσει να σβήνουν και θέλει μόνο λίγη προσοχή (όχι βάρη και βαρειές δουλειές )για λίγο καιρό.

Επειδή εγώ φοβάμαι τα πάντα , τελικά κατάλαβα ότι η λαπαροσκόπηση είναι μία επέμβαση ρουτίνας...

Γι΄αυτό αποφάσισα να γράψω την εμπειρία μου για να μην πανικοβάλλεστε σαν εμένα χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα lucciola

πηρα χθες στο λογιστηριο του μητερα και οι τιμες εχουν ως εξης: για ικα- εοπυυ

λαπαροσκοπηση διαγνωστικη 700? συν ΦΠΑ 13%

λαπαροσκοπηση χειρουργικη 1050? συν ΦΠΑ13%

μεσα σε αυτες τις τιμες ειναι και μια διανυχτερευση (σαν ξενοδοχειο δηλαδη)

η καθε εξτρα μερα ειναι 203?,αλλα ως συνηθως δεν χρειαζεται να παραμεινεις παραπανω.

χωρις ασφαλεια οι τιμες ειναι 1000? και 1400? αντιστοιχα συν το ΦΠΑ.

και το αλλο που μου ειπαν η τιμη μπορει να ανεβει αν χρεισιμοποιησει ο γιατρος ειδικα εργαλεια...

αυτα ελπιζω να σε βοηθησα:)

Πλάκα κάνετε;; Εγώ έκανα πριν 2χρόνια στο Αλεξάνδρα Υστεροσκόπηση και πλήρωσα 15-20€ κάτι τέτοιο με ΙΚΑ. Και οι γιατροί άψογοι και η μαία τέλεια και ευγενική σαν να είχα τη μαμά μου.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που παρεμβαίνω.Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλο το φόρουμ που μου άνοιξε τα μάτια σχετικά με την λαπαροσκόπηση και την υστεροσκόπηση και που μέσα από αυτό το θέμα γνώρισα έναν εξαίρετο γιατρό και ΑΝΘΡΩΠΟ που με βοήθησε να γίνω μανούλα.Δεν είναι η λύση για όλα τα προβλήματα αυτές οι επεμβάσεις αλλά για μένα ήταν.Θέλω να ευχαριστήσω το ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ,την mairylin,την robenoula και φυσικά την EVIL.

Μην τα παρατάτε.Σε κάποιες από εμάς αργεί το όνειρο αλλά αξίζει η ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ισως ευθυνεται μια παλαιοτερη αποξεση...αν δεν εχουμε συντομα αποτελεσματα με τις θεραπειες που κανουμε θα πρεπει οπωσδηποτε να ξανακανω υστεροσκοπηση...Το καλο ειναι πως ο γιατρος μου ειναι πανω απο ολα ανθρωπος και δεν κοιταει να εκμεταλλευτει καταστασεις...ειναι καθετος αν δεν δουμε ενδομητριο πανω απο 7-8 δεν κανουμε ουτε σπερματεγχυση...

 

καλημερα!!

αν επιτρεπεται, ποιος είναι ο γιατρός σου και τι σου κόστισε η υστεροσκόπηση γιατι είμαι στην ιδια διαδικασία??

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΥΡΩ ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ!!!

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΗ ΑΠΟ ΥΠΟΛΛΕΙΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.

ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.

ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ??ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ??

ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΟΠΟΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ :

ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, Ο ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΜΟΥ ΜΗΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΝΩ ΜΕΡΙΑ, ΗΤΑΝ ΜΟΥΔΙΑΣΜΕΝΟΣ, ΟΠΩΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΕΣΗ Ο ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ. ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ, ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΥΠΟΛΕΙΜΜΑΤΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟΥ ΑΠΟ ΛΕΥΚΟΠΛΑΣΤ, ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑΡΚΩΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΔΙ.

ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΞΕΜΟΥΔΙΑΖΩ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ, 11 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ, ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΩ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ, ΑΥΤΟ ΠΟΝΑ, ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΘΛΑΣΗ.

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΗΡΘΑ ΓΙΑ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΙΩ MESULID KANA 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΡΜΙΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑΡΚΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΕΒΑΛΑΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΗ ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΚΤΛ ΠΕΡΝΑ ΡΕΥΜΑ. ΟΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ. ΘΑ ΠΙΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΕΧΩ ΨΙΛΟΝΕΥΡΙΑΣΕΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΟΥ (ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΕΒΙΤΙΔΑ ΤΥΧΟΝ Ή ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟΥΣ). ΕΠΑΘΕ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ??????

Καλησπερα!

Σημερα διαβασα το μηνυμα σου, αν και αρκετα παλιο. Επειδηεχω το ιδιο προβλημα με το μοιρο μου εδω και ενα χρονο,μου λες σε παρακαλω τη δικη σου εμπειρια και που οφειλοτανε τελικα, γιατι ο δικος μου γιατρος δεν μου απαντησε καν....?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα,

 

το έχω ρωτήσει και σε άλλο θέμα αλλά το υποβάλω και εδώ.

 

Γνωρίζετε ποιες είναι οι επιπλοκές της λαπαροσκόπησης;

 

Υπάρχει περίπτωση να μειωθούν να αποθέματα ωαρίων;

 

Επίσης, έχω διαβάσει ότι πρήζεσαι από τον αέρα που σου βάζουν στην κοιλιά. Αν έχει τύχει σε κάποια, πόσο καιρό διαρκεί αυτό το ''πρήξιμο''; Πότε επανέρχεσαι; (δεν είναι βέβαια ο μεγάλος μου καημός αυτό, αλλά είναι χρήσιμο να το ξέρουμε).

 

Πόση ώρα διαρκεί η επέμβαση;

 

Και τέλος, μετά από πόσο καιρό προσπαθήσατε φυσιολογικά ή με εξωσωματική;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εγω εκανα λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση,δεν ειναι τιποτα.

κανεις ολικη ναρκωση βεβαια,σε γεμιζουν αερα για να βλεπουν κ σου κανουν 4 μικρες τρυπουλες(3 στη γραμμη του μπικινι κ μια μεσα στον αφαλο)οι οποιες μετα απο λιγο,δε φαινονται σχεδον καθολου.

οσο για τη διαρκεια,εξαρταται τι εχεις.εμενα με βαλανε για 1 ωρα κ τελικα εκατσα 3!μου βγαλανε πολυποδες, ινομυώματα κ μου καθαρισε κ τις συμφησεις.

το καλο ειναι οτι δεν πονας.μονο μετα ποναει το δεξι σου χερι κ ο ωμος(αντανακλαστικος πονος απο το φουσκωμα!)αλλα με παυσιπονο περναει κ εισαι μια χαρα.εγω εκατσα 1 ημερα στο ρεα,για να διακαιολογησει ο ΕΟΠΠΥ τη μιση επεμβαση,αλλιως φευγεις μολις νιωσεις καλυτερα.

δεν ειχα καμια επιπλοκη(τον περασμενο μαιο την εκανα) κ τον ιουλιο εκανα εξωσωματικη.με 24 ωαρια παραγωγη!δε νομιζω οτι εχει να κανει με τη λαπαροσκοπηση το αποθεμα σου.αλλωστε δε σου πειραζουν τις ωοθηκες.

All you need is faith,trust and a little pixie dust..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nikol_te!

Είσαι πολύ κατατοπιστική. Δηλαδή μέσα σε μία μέρα ήσουν καλύτερα; Πότε επέστρεψες στη δουλειά και γενικά στις δραστηριότητές σου; Σου έκαναν και διακοπή περιόδου;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, σε όποια θες απαντάς. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nikol_te!

Είσαι πολύ κατατοπιστική. Δηλαδή μέσα σε μία μέρα ήσουν καλύτερα; Πότε επέστρεψες στη δουλειά και γενικά στις δραστηριότητές σου; Σου έκαναν και διακοπή περιόδου;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, σε όποια θες απαντάς. :oops:

 

εγω επειδη ειμαι εκπαιδευτικος,την εκανα μεσα στις διακοπες του πασχα.σε 2-3 ημερες ημουν ενταξει.διακοπη περιοδου δεν μου εκαναν, αν εχεις ενδομητριωση νομιζω κανεις.

ρωτα οτι θελεις,μη στενοχωριεσαι.

All you need is faith,trust and a little pixie dust..

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη ειμαι εκπαιδευτικος,την εκανα μεσα στις διακοπες του πασχα.σε 2-3 ημερες ημουν ενταξει.διακοπη περιοδου δεν μου εκαναν, αν εχεις ενδομητριωση νομιζω κανεις.

ρωτα οτι θελεις,μη στενοχωριεσαι.

 

ευχαριστώ πολύ nikol_te

Ό,τι καλύτερο σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα θα μπορούσε κάποια κοπέλα να μου δώσει πληροφορίες για το πόσο κοστίζει η λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση? Βρίσκομαι στην Κύπρο και μου ζήτησαν 1750 ο γιατρός και 1700 για την κλινική

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια ! Χτες έμαθα και εγω ότι καλό θα ηταν να κανω υστεροσκόπηση, γιατί το ενδομητριο ειναι παχύ, δεν καταλαβαινω ποια πρεπει να είναι η φυσιολογική τιμή του. (στην 11η μερα ηταν 0.9). Ξερει καποια αν όντως πρέπει να την κάνω?? εχω αγχωθεί βέβαια, γιατί η σαλπιγγογραφια δεν έδειξε κατι και οι υπόλοιπες τιμές φυσιολογικές. εχω περασει τα 40 όμως και δεν ξερω μηπως γι αυτό προτεινε ο γιατρος την υστεροσκόπηση

Η τιμη είναι γυρω στα 600-700 Ευρω στο ΛΗΤΩ ή στο ΡΕΑ και στο doctors hospital γυρω στα 400 μαζί με την τιμη του αναισθησιολόγου και στα 3 κέντρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...