Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

αν και το τελευταίο μύνημα ήταν το 2010 από ότι είδα είπα να γράψω,έκανα αποξεση πριν 14 μέρες σαν σήμερα θα έμπαινα στο τέταρτο μήνα , μια έχω αίμα μια δεν έχω και δεν ξέρω τι συμβαίνει έπαθα και ένα έγκαυμα-δερματίτιδα μάλλον από τα αντισηπτικά γιατί έχω ευαίσθητο δέρμα , πήγα στην γυναικολόγο όλα καλά , έκανα και έναν υπέρηχο όχι στο γυναικολόγο μου αλλά σε μια πολύ καλή μας οικογενειακή φίλη όλα καλά , είναι περίεργο που μια δεν έχω αίμα , μια ξαφνικά έχω καφέ περίεργες εκκρίσεις, στο μυαλό μου τριγυρνάνε πολλά , πότε θα περάσει όλο αυτό , θα μπορέσω να κάνω παιδί άλλο , θα πάνε όλα καλά , είμαι καλά?βλέπετε δεν επεδίωξα να μείνω έγκυος απλά συνέβη και παρόλο που όλη μου την ζωή έλεγα ότι θέλω οικογένεια όταν το μαθα έκλαιγα, έκλαιγα από φόβο,έλεγα δεν ήμουν έτοιμη , ότι δεν θα τα καταφέρω οικονομικά, ότι δεν θα γίνω καλή μάνα , ότι καλυτερα το παιδί να πήγαινε κάπου που θα το θέλανε πιο πολύ ήμουν τόσο μα τόσο χαζή για να καταλάβω το θαύμα που μου δόθηκε , Παρόλο που όλοι μου λένε ότι δεν φταίω και απλά φοβήθηκα είναι στιγμές που κλαίω και νομίζω ότι δεν θα το αντέξω όλο αυτό!ευτυχώς που είναι η εργασία μου τέτοια που έχω καταλάβει πολλά ! μετά την απόξεση σηκώθηκα αμέσως έκλαψα αλλά βγήκα κατευθείαν από το σπίτι ! είναι μεγάλη η δύναμη που έχει ο άνθρωπος , γύρω μου βρήκα πολλές κοπέλες που έχουν περάσει κάτι τέτοιο και χειρότερο , εύχομαι ο θεός να έχει όλους τους ανθρώπους και τα μωρά υγιές !

 

Δυστυχως δεν εισαι η μονη.Πολλες κοπελες περναμε απο αυτο.Λογια παρηγοριας δεν υπαρχουν.Εσυ θα το παλεψεις και ξεσπασε οσο μπορεις για να σου φυγει.Ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος!!

Φυσικα και θα ξαναμεινεις εγκυος,σου ηρθε φυσιολογικα και εκει που δεν το περιμενες.

Εγω εμεινα εγκυος μετα απο πολλα χρονια που προσπαθουσαμε,με σπερματεγχυσε και παλινδρομησε λιγο πριν μπω στον τριτο μηνα.Περασαν 3 μηνες απο τον καθαρισμο και τωρα ξαναπροσπαθω.Δεν το εβαλα κατω γιατι θα ηταν χειροτερα.Ειμαι αισιοδοξη οτι θα τα καταφερω και παλι με οποιο τροπο χρειαστει.:wink:

Μην κατηγορεις τον εαυτο σου για τιποτα.Οσο για το αιμα και εγω καθαρισα μεσα σε 15 μερες.Μην ανησυχεις.Ολα καλα θα πανε.Οταν το προγραμματισεις κιολας θα ερθει πιο ευκολα.:D

Οπως ειπε και ο γιατρος μου,εμεινες μια φορα θα ξαναμεινεις.

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...