Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

......λυπαμαι που οσα μηνυματα εχω γραψει καμια δεν εχει δωσει σημασια.....

Βεβαια γραφοντας και μονο ειναι σαν να αυτοπαρηγορουμαι..

Σημερα εχω τη γιορτη μου και πριν λιγο εκανα αποξεση...μου εδωσε amoxil και trigynera αντισυλληπτικα.Νιωθω χαλια....το μωρακι μου επαψε να ζει στις 7 εβδομαδες.....εκει που ειμουνα η πιο χαρουμενη γυναικα του κοσμου τωρα εχω μεσα μου το μεγαλυτερο κενο.....Δεν μπορω να το πιστεψω...Μου ειπε πως τον αλλο μηνα μπορω να μεινω εγκυος παλι αλλα που να βρω την ορεξη και το κουραγιο τωρα.....................σκατα.................

Μην στεναχωριεσαι καλη μου να ξερεις οτι ολα γινονται για καποιο λογω και τα λεω εγω που περασα τα ιδια στην 11η εβδομαδα καποιο προβλημα θα ειχε το εμβρυο και η φυση φροντησε να μην υποφερει.Τωρα ειμαι εγκυος και παλι και ολα καλα.Χρονια σου πολλα και μια συμβουλη απο μενα οταν αισθανθεις ετοιμη κανε προσπαθειες για μωρακι ευχομαι να ερθει αυτη η στιγμη πολυ συντομα και για σενα και να γεμησει η κοιλιτσα σου και αργοτερα η αγκαλια σου με ενα υγειεστατο μωρακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

......λυπαμαι που οσα μηνυματα εχω γραψει καμια δεν εχει δωσει σημασια.....

Βεβαια γραφοντας και μονο ειναι σαν να αυτοπαρηγορουμαι..

Σημερα εχω τη γιορτη μου και πριν λιγο εκανα αποξεση...μου εδωσε amoxil και trigynera αντισυλληπτικα.Νιωθω χαλια....το μωρακι μου επαψε να ζει στις 7 εβδομαδες.....εκει που ειμουνα η πιο χαρουμενη γυναικα του κοσμου τωρα εχω μεσα μου το μεγαλυτερο κενο.....Δεν μπορω να το πιστεψω...Μου ειπε πως τον αλλο μηνα μπορω να μεινω εγκυος παλι αλλα που να βρω την ορεξη και το κουραγιο τωρα.....................σκατα.................

 

 

 

kali μου χρονια πολλα για τη γιορτουλα σου!

σε καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις,

περασα και'γω απο αυτη τη δυσαρεστη κατασταση με εξωσωματικη ειχα μεινη εγκυος μετα απο 6 προσπαθειες αλλα,

παλλινδρομησε την 9η βδομαδα οσο σκευτωμαι οτι σε δυο μηνες θα γεννουσα μου ερχεται τρελα.

κοριτσακι μου εχω διαβαση στο φορουμ οτι μετα απο μια αποξεση υπαρχουν πιο πολλες πιθανοτητες για εγκυμοσινη γιατι καθαριζει το ενδομητριο.

μετα την αποξεση πρεπει να περαση ενα 3η μηνο για επομενη εγκυμοσινη και στο ευχομαι απο την καρδια μου.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

στο τέλος της 8ης εβδομάδας απέβαλα...ξαφνικά...χωρίς καμία προειδοποίηση....ο άντρας μου έλειπε...όλα τα έζησα με την 9χρονη κόρη μου...το σοκ μας τεράστιο...έκανα απόξεση πριν 3 μέρες..προσπαθώ να συνέλθω...ελπίζω την επόμενη φορά να είμαι πιο τυχερή....και να ξεχάσω αυτές τις στιγμές....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

τελικα ειναι πολυ σκληρο...παλι καλα που εχεις την κορουλα σου και παρηγορησαι...τι να πω κουραγιο.....

εγω ειμαι παλι εγκυος 6 μηνες μετα την αποξεση....5 εβδομαδων.

σημερα ειδα καφε υγρα και ξεκινησα utrogestan....σκατα ειναι να τρελαινεσαι... δεν μπορω να ξαναζησω τα ιδια παλι.....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Μήπως ξέρετε στη Θεσσαλονίκη σε ιδιωτική κλινική πόσο παίρνουν περίπου για απόξεση;[/quote

Εμένα μου βγήκε 110 η κλινική,70 αναισθησιολόγος,150 γιατρός και 150 η ιστολογική βέβαια αν θέλεις κάνεις

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.. Και εγω σημερα εκανα αποξεση και δυστυχως ειναι η 2η μεσα σε εξι μηνες και η 3η αποβολη.. τι να πω.. ποσες φορες ακόμα..

Καλή ανάρρωση και καλή δύναμη πάνω από όλα.Εγώ έκανα την πρώτη μου απόξεση 16/12 ύστερα από 4 χρόνια προσπαθειών.Τουλάχιστον μπορείς να μένεις εύκολα έγκυος.Δεν ξέρω αν έχεις κάνει εξετάσεις πάντως ο γιατρός μου είπε πως η ιστολογική σε κατευθύνει προς τι εξετάσεις να κάνεις.Εμένα στάματησε να αναπτύσσεται από θρόμβωση άρα θα κάνω εξετάσεις θρομβοφιλίας.Βέβαια πρώτα θα πρέπει να μου έρθει περίοδος :evil:Τώρα που την θέλω τώρα δεν λέει να έρθει:evil:

Οι πρώτες μέρες μετά την απόξεση είναι οι πιο δύσκολες.πάντως το forum κάνει καλό:P

Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάρρωση και καλή δύναμη πάνω από όλα.Εγώ έκανα την πρώτη μου απόξεση 16/12 ύστερα από 4 χρόνια προσπαθειών.Τουλάχιστον μπορείς να μένεις εύκολα έγκυος.Δεν ξέρω αν έχεις κάνει εξετάσεις πάντως ο γιατρός μου είπε πως η ιστολογική σε κατευθύνει προς τι εξετάσεις να κάνεις.Εμένα στάματησε να αναπτύσσεται από θρόμβωση άρα θα κάνω εξετάσεις θρομβοφιλίας.Βέβαια πρώτα θα πρέπει να μου έρθει περίοδος :evil:Τώρα που την θέλω τώρα δεν λέει να έρθει:evil:

Οι πρώτες μέρες μετά την απόξεση είναι οι πιο δύσκολες.πάντως το forum κάνει καλό:P

 

 

EMENA MOY ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ, ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΑ ΚΤΛ.. ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ.. ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.. ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ.. ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΝ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΟΚ. ΤΩΡΑ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ

Link to comment
Share on other sites

EMENA MOY ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ, ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΑ ΚΤΛ.. ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ.. ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.. ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ.. ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΝ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΟΚ. ΤΩΡΑ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ

 

 

EVAGELIA κατα συμπτωση-ασχημη δυστυχως- κι εγω εκανα αποξεση την ιδια μερα στο ιασω.κι εγω στο πρωτο μου παιδι πριν απο 7 χρονια ουτε το καταλαβα ποτε εμεινα εγκυος ουτε ποτε και πως γεννησα.τωρα κι εγω εχω διαβασει ουκ ολιγα.και το κακο ειναι οτι εχουν περασει 11 μερες κι ακομα εχω λιγο αιμα, ενω ο γιατρος μου ειχε πει για 4-5 μερες.ειμαι και σε νησι και δεν ειναι τοσο ευκολο μεσα στο χειμωνα να ταξιδευω για εξετασεις.εσεις κοριτσια ποσες μερες ειχατε-εστω και λιγο- αιμα?:confused::-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

EVAGELIA κατα συμπτωση-ασχημη δυστυχως- κι εγω εκανα αποξεση την ιδια μερα στο ιασω.κι εγω στο πρωτο μου παιδι πριν απο 7 χρονια ουτε το καταλαβα ποτε εμεινα εγκυος ουτε ποτε και πως γεννησα.τωρα κι εγω εχω διαβασει ουκ ολιγα.και το κακο ειναι οτι εχουν περασει 11 μερες κι ακομα εχω λιγο αιμα, ενω ο γιατρος μου ειχε πει για 4-5 μερες.ειμαι και σε νησι και δεν ειναι τοσο ευκολο μεσα στο χειμωνα να ταξιδευω για εξετασεις.εσεις κοριτσια ποσες μερες ειχατε-εστω και λιγο- αιμα?:confused::-(

 

 

Κοριτσια λυπαμαι που το περασατε και εσεις αυτο. Το αιμα δεν ειναι κατι ανησυχητικο νομιζω, κανει συσπασεις η μητρα για να επανελθει. Εγω μετα την αποξεση ειχα ειχα λιγο αιμα για 3-4 μερες. Μια βδομαδα μετα την αποξεση μου ειπε ο γιατρος να παω για εναν υπερηχο. Οταν πηγα ειδε οτι ειχε μεινει αιμα. Μου εδωσε κατι χαπακια για να κανει συσπασεις η μητρα και παλι ειχα αιμα για 3-4 μερες. Οταν ξαναπηγα αφου πλεον μου ειχε ερθει περιοδος (ο κυκλος μου δεν ειχε διαταραχθει 29 μερες) ηταν ολα μια χαρα! πεντακαθαρη! οποτε μην ανησυχεις. Για να ηρεμησεις βεβαια τηλεφωνησε του. Καθε οργανισμος ισως αντιδρα διαφορετικα

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Εκανα απόξεση πριν 4 μερες...ημουν 8 εβδομάδων..δύσκολη όντως εμπειρεία..ελπίζω να πάνε όλα καλά και μετά...απλά δεν έχω καθόλου αίμα...είχα λίγο την πρώτη μέρα και σταγόνες τις επόμενες..σήμερα ούτε και αυτό..είναι φυσιολογικό? μπορεί κάποια να μου απαντήσει? ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Mην ανησυχεις κοριτσι μου, ο καθε οργανισμος αντιδραει διαφορετικα μετα απο μια αποξεση. Μπορει να σου ερθει αιμα λιγο αργοτερα και παλι φυσιολογικο θα ειναι. Και η πρωτη περιοδος ειναι περιεργη παντα, αλλα να ξερεις αφου πηρε μπρος ο οργανισμος θα ξαναγινει..να εισαι αισιοδοξη. Το ψυχολογικο ειναι το κυριοτερο σε αυτη τη φαση

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα απόξεση πριν 4 μερες...ημουν 8 εβδομάδων..δύσκολη όντως εμπειρεία..ελπίζω να πάνε όλα καλά και μετά...απλά δεν έχω καθόλου αίμα...είχα λίγο την πρώτη μέρα και σταγόνες τις επόμενες..σήμερα ούτε και αυτό..είναι φυσιολογικό? μπορεί κάποια να μου απαντήσει? ευχαριστώ πολύ...

Καλημέρα. Κ γω μετά την απόξεση δεν είχα αίμα. Αδιαθέτησα κανονικά μετά απο 32 ημέρες.

Λυπάμαι πολύ για αυτό που σου συνέβη.

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε στη Θεσσαλονίκη σε ιδιωτική κλινική πόσο παίρνουν περίπου για απόξεση;

 

στο Γένεσις 125 ευρω..έκανα πριν 5 μερες..και 140 ο γιατρος μου ζητησε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι φυσιολογικο να ποναει παρα πολυ η κοιλια 5 μερες μετα απο αποξεση και χωρις καθολου αιμα? μπορει παλι καποια να μου απαντησει? ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ

ΣΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ Η ΝΑΡΚΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΙΚΗ Ή ΤΟΠΙΚΗ?

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΘΑ ΜΠΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΩΤΗ

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ :(γγγγγ

Επεξεργάστηκαν by Γλυκα31
Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο να ποναει παρα πολυ η κοιλια 5 μερες μετα απο αποξεση και χωρις καθολου αιμα? μπορει παλι καποια να μου απαντησει? ευχαριστω πολυ...

 

κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι...η απόξεση είναι μια διαδικασία ρουτίνας για τους γιατρούς..για μας βέβαια είναι άλλο θέμα...αλλά όλα καλά θα είναι.. σχετικά με την κοιλίτσα σου δεν ξέρω να σου πω, γιατί μιλάς για πολύ πόνο..βέβαια μπορεί να είναι και από το άγχος σου..όσον αφορά στο αίμα..κι εγώ όταν έκανα την απόξεση τον Αύγουστο είχα διαβάσει τόσα πολλά...είναι θέμα οργανισμού..άλλες έχουν λίγο, άλλες καθόλου και άλλες περισσότερο μέχρι να έρθει η πρώτη περίοδος..εγώ στην αρχή δεν είχα καθόλου, μια βδομάδα μετά την απόξεση ήρθε λιγάκι...σταμάτησε..ξαναήρθε...και κάπως έτσι με πήγε μέχρι που αδιαθέτησα 25 μέρες μετά την απόξεση...

ηρέμησε..ανασυγκροτήσου...και άρχισε πάλι να αισιοδοξείς...το θέμα της απόξεσης θεωρείται λήξαν..

σε φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.εγω εκανα αποξεση στις 17 αυγουστου.ειχα λιγο αιμα για 4 μερες.μετα εκανα λιγα δεκατα.μολις πηγα στη δουλεια μετα απο μια βδομαδα μου ηρθε αιμα.μεχρι τωρα εχω αιμα.αμαν!:mad: ομως πρεπει να πω οτι εκανα 12αωρα στη δουλεια για 15 μερες!! πολυ κουραση!! την τεταρτη θα παω στο γιατρο να παρω τις ιστολογικες εξετασεις μου.θα του το πω να δω τι θα γινει επιτελους. τον ειχα ρωτησει πριν 20 μερες και μου ειχε πει οτι αφου δεν εχω πια πυρετο, και δεν μυριζει το αιμα, να μην ανησυχω... θα δουμε....ειχατε παρομοια εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
κοριτσια καλησπερα.εγω εκανα αποξεση στις 17 αυγουστου.ειχα λιγο αιμα για 4 μερες.μετα εκανα λιγα δεκατα.μολις πηγα στη δουλεια μετα απο μια βδομαδα μου ηρθε αιμα.μεχρι τωρα εχω αιμα.αμαν!:mad: ομως πρεπει να πω οτι εκανα 12αωρα στη δουλεια για 15 μερες!! πολυ κουραση!! την τεταρτη θα παω στο γιατρο να παρω τις ιστολογικες εξετασεις μου.θα του το πω να δω τι θα γινει επιτελους. τον ειχα ρωτησει πριν 20 μερες και μου ειχε πει οτι αφου δεν εχω πια πυρετο, και δεν μυριζει το αιμα, να μην ανησυχω... θα δουμε....ειχατε παρομοια εμπειρια;

 

Εγώ έκανα απόξεση 11/09. Είχα λίγο αίμα την ίδια και την επόμενη μέρα. Μετά από μια εβδομάδα είχα κάτι σαν κανονική περίοδο, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι απλά ο οργανισμός αποβάλλει τα κατάλοιπα... Αδιαθέτησα κανονικά 26 μέρες μετά και φαίνεται ότι ωοθήκες και ενδομήτριο αναπτύσσονται κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

 

ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΛΟΓΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΣΥΝΕΧΕΙΖΟΝΤΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ.ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΜΕΧΡΙ ΜΕΣΑ ΤΗ ΜΗΤΡΑ ΞΥΣΙΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΣΥΜΦΕΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΜΑΤΑ.ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΣΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΗΔΕΝΙΣΤΗ.

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΘΟ ΚΑΜΙΑ ΜΟΛΥΝΣΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΗ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΦΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?? ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ?? ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ.

 

ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΠΟΝΑΩ ΜΟΝΟ ΔΕΞΙΑ??

ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΑΙΜΑ ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ, ΚΑΤΙ ΣΤΑΓΟΝΙΤΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ??

 

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΑΠΟΞΕΣΗ.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

 

ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΛΟΓΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΣΥΝΕΧΕΙΖΟΝΤΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ.ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΜΕΧΡΙ ΜΕΣΑ ΤΗ ΜΗΤΡΑ ΞΥΣΙΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΣΥΜΦΕΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΜΑΤΑ.ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΣΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΗΔΕΝΙΣΤΗ.

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΘΟ ΚΑΜΙΑ ΜΟΛΥΝΣΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΗ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΦΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?? ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ?? ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ.

 

ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΠΟΝΑΩ ΜΟΝΟ ΔΕΞΙΑ??

ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΑΙΜΑ ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ, ΚΑΤΙ ΣΤΑΓΟΝΙΤΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ??

 

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΑΠΟΞΕΣΗ.

 

 

Λιν μου καλημέρα και καλή χρονιά!

Ελπίζω να είσαι καλά μετά από όλη αυτή την περιπέτεια που πέρασες και κυρίως ψυχολογικά! Θεωρώ ότι δεν είναι ανυσυχητικός ο πόνος. Μετά την αποβολή μου πονούσα διαρκώς για 10 ημέρες, είχα πολύ αίμα και έβγαζα και κομμάτια σάκου. Είναι η διαδικασία που κάνει η μήτρα για να καθαρίσει. Και νομίζω ότι η γυναικολόγοι αποφεύγουν να καθαρίσουν τη μήτρα και να τη ξύσουν πολύ μηπως την τραυματίσουν. Κάνε ότι σου είπε ο γιατρός σου για να ηρεμήσεις και να σου φύγει το άγχος.

Όλα καλά θα πάνε και μέσα στο 2013 θα κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου....

Σε φιλώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σημερα ειναι 9 μερες απο την αποξεση και εχω κανονικο αιμα τοσο νωρις?? περιοδο ο γιατρος μου ειχε πει σε ενα μηνα περιπου οτι θα ερθω. εχει τυχη σε καμια τοσο νωρις??? κ ειχα σκοπο να παω αυριο για χοριακη επειδη την περασμενη πεμπτη που εκανα δεν ειχε μηδενιστη κ θα πηγαινα αυριο να παω?? 'η επειδη ηρθα θα εχει μηδενιστη αρα ακυρος κ ο υπερηχος που ειχα κλειση ραντεβου για αυριο.

 

(οταν ειχα ξανακανει αποξεση πριν 2 χρονια μου ειχε ερθει η περιοδο σε εναμιση μηνα.)

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

αν και το τελευταίο μύνημα ήταν το 2010 από ότι είδα είπα να γράψω,έκανα αποξεση πριν 14 μέρες σαν σήμερα θα έμπαινα στο τέταρτο μήνα , μια έχω αίμα μια δεν έχω και δεν ξέρω τι συμβαίνει έπαθα και ένα έγκαυμα-δερματίτιδα μάλλον από τα αντισηπτικά γιατί έχω ευαίσθητο δέρμα , πήγα στην γυναικολόγο όλα καλά , έκανα και έναν υπέρηχο όχι στο γυναικολόγο μου αλλά σε μια πολύ καλή μας οικογενειακή φίλη όλα καλά , είναι περίεργο που μια δεν έχω αίμα , μια ξαφνικά έχω καφέ περίεργες εκκρίσεις, στο μυαλό μου τριγυρνάνε πολλά , πότε θα περάσει όλο αυτό , θα μπορέσω να κάνω παιδί άλλο , θα πάνε όλα καλά , είμαι καλά?βλέπετε δεν επεδίωξα να μείνω έγκυος απλά συνέβη και παρόλο που όλη μου την ζωή έλεγα ότι θέλω οικογένεια όταν το μαθα έκλαιγα, έκλαιγα από φόβο,έλεγα δεν ήμουν έτοιμη , ότι δεν θα τα καταφέρω οικονομικά, ότι δεν θα γίνω καλή μάνα , ότι καλυτερα το παιδί να πήγαινε κάπου που θα το θέλανε πιο πολύ ήμουν τόσο μα τόσο χαζή για να καταλάβω το θαύμα που μου δόθηκε , Παρόλο που όλοι μου λένε ότι δεν φταίω και απλά φοβήθηκα είναι στιγμές που κλαίω και νομίζω ότι δεν θα το αντέξω όλο αυτό!ευτυχώς που είναι η εργασία μου τέτοια που έχω καταλάβει πολλά ! μετά την απόξεση σηκώθηκα αμέσως έκλαψα αλλά βγήκα κατευθείαν από το σπίτι ! είναι μεγάλη η δύναμη που έχει ο άνθρωπος , γύρω μου βρήκα πολλές κοπέλες που έχουν περάσει κάτι τέτοιο και χειρότερο , εύχομαι ο θεός να έχει όλους τους ανθρώπους και τα μωρά υγιές !

Link to comment
Share on other sites

Για σου loveandlight. Όλα αυτά τα πέρασα πριν 3 μήνες. Και εμένα μου ήρθε ξαφνικά η εγκυμοσύνη. Έχω ήδη 2 μωρά και ήθελα να περάσουν απόκα 2-3 χρόνια για το επόμενο. Δυστυχώς λόγω αναιμίας έκανα απόξεση. Το έβαλα αμέσως στην άκρη, βγαίναμε συνεχώς έξω για να μην το σκέφτομαι αλλά από την στιγμή που έκανα απόξεση θέλω μωρό σαν τρελλή.. Για το αίμα μην ανησυχείς. Μέχρι να αδιαθετήσεις κανονικά θα έχεις αυτά τα καφέ. Με τον καιρό θα το ξεχάσεις και όταν είσαι έτοιμη θα κάνεις το μωράκι σου!

Aj6bp2.png

 

 

 

ZoVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...