Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΡΙΠΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΡΟΤΣΙΟΥ-ΠΟΛΥΚΑΡΟΤΣΙ


Recommended Posts

Επειδή με μπερδέψατε πήγαμε ξανά στο Λητώ και καταλήξαμε στο Inglesina Zippy. Να σας πω δεν με ενδιαφέρει κάτι μεγαλύτερο απο αυτό. Θα το πάρω απο το ιντερνετ βεβαίως βεβαίως!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια ερώτηση:

 

το inglesina zippy το σκέτο (όχι το σύστημα) είναι για νεογέννητο? Δηλαδή η πλάτη του πέφτει εντελώς οριζόντια?

 

Έχω μπερδευτεί γιατί αλλού λένε (bimbomarket.gr, κατάλογος mothercare κλπ) ότι είναι για νεογέννητο και αλλού όχι (inglesina.com).

 

Μήπως τελικά μόνο το σύστημα κάνει για νεογέννητα επειδή υπονοεί ότι θα έχεις και το πορτ μπεμπε που είναι ούτως ή άλλως οριζόντιο? :roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ερώτηση:

 

το inglesina zippy το σκέτο (όχι το σύστημα) είναι για νεογέννητο? Δηλαδή η πλάτη του πέφτει εντελώς οριζόντια?

 

Έχω μπερδευτεί γιατί αλλού λένε (bimbomarket.gr, κατάλογος mothercare κλπ) ότι είναι για νεογέννητο και αλλού όχι (inglesina.com).

 

Μήπως τελικά μόνο το σύστημα κάνει για νεογέννητα επειδή υπονοεί ότι θα έχεις και το πορτ μπεμπε που είναι ούτως ή άλλως οριζόντιο? :roll:

 

αχ σε καταλαβαίνω που έχεις μπερδευτεί jen! :D Λοιπόν το σύστημα είναι για 0-36 γιατί έχει το πορτ μπεμπέ που είναι τελείως οριζόντιο άρα σου λέει αφού χρησιμοποιείς αυτό για αρχή , το καρότσι από μόνο του από την άλλη λένε από 6-36 γιατί η τελευτάία σκάλα της πλάτης δεν είναι τελείως οριζόντια ξαπλωτή έχει μια ελαφριά κλίση. Υπάρχουν όμως καρότσια που ξαπλώνουν τελείως κάτω και νομίζω τα peg perego το έχουν.Ελπίζω να σε βοήθησα :D

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ερώτηση:

 

το inglesina zippy το σκέτο (όχι το σύστημα) είναι για νεογέννητο? Δηλαδή η πλάτη του πέφτει εντελώς οριζόντια?

 

Έχω μπερδευτεί γιατί αλλού λένε (bimbomarket.gr, κατάλογος mothercare κλπ) ότι είναι για νεογέννητο και αλλού όχι (inglesina.com).

 

Μήπως τελικά μόνο το σύστημα κάνει για νεογέννητα επειδή υπονοεί ότι θα έχεις και το πορτ μπεμπε που είναι ούτως ή άλλως οριζόντιο? :roll:

 

αχ σε καταλαβαίνω που έχεις μπερδευτεί jen! :D Λοιπόν το σύστημα είναι για 0-36 γιατί έχει το πορτ μπεμπέ που είναι τελείως οριζόντιο άρα σου λέει αφού χρησιμοποιείς αυτό για αρχή , το καρότσι από μόνο του από την άλλη λένε από 6-36 γιατί η τελευτάία σκάλα της πλάτης δεν είναι τελείως οριζόντια ξαπλωτή έχει μια ελαφριά κλίση. Υπάρχουν όμως καρότσια που ξαπλώνουν τελείως κάτω και νομίζω τα peg perego το έχουν.Ελπίζω να σε βοήθησα :D

 

χμμμ...τώρα με μπέρδεψες πιο πολύ γιατί στο ίδιο μου ερώτημα σε άλλο τοπικ εδώ http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?p=370116#370116 μου απάντησαν τα κορίτσια που το έχουν ότι ξαπλώνει εντελώς!

Πόσο σίγουρη είσαι οτι δεν γέρνει τελείως...(τελικά πρέπει να πάω σύντομα στα μαγαζιά να το δω μόνη μου μάλλον)

:?::roll::?:?:?

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εγώ ήθελα απαραιτήτως το trio for me complete της chicco γιατί με καλύπτει σε όλα όσα θέλω να έχω. Αυτό είχε πάρει και στενό μου πρόσωπο για τα μωράκια του και έμεινε καταευχαριστημένος.

 

Προχθες πήγαμε και το είδαμε από κοντά (γιατί αυτό που ήξερα ήταν το πρώτο τριπλό που είχε βγάλει η chicco) και ενθουσιαστήκαμε. Πανάλαφρο, βολικό, το πορτμπεμπέ κουμπώνει εύκολα και επίσης είναι το μόνο καρότσι που βλέπει και προς τη μαμά και προς τον δρόμο. Καταλήξαμε σε αυτό εν ολίγοις και δεν βλέπω την ώρα να το πάρουμε στο σπίτι!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα και απο μενα! εχω αγχωθει .. οποια μπορει να μου πει θα ειμαι υποχρεη εχω το τριο της κικο μου χαλασε η ροδα και εχω μεινει χωρις καροτσι σημερα με το παιδι αγκαλια εφαγα ολα τα μαγαζια που εχουν κικο να δω τι θα γινει .. απο ολους την ιδια απαντηση ... κουκλα μου η κικο δεν εχει σερβις ... ανννν περασει ο αντιπροσωπος να τον ρωτησουμε ....

 

απο οτι μου ειπε μια κοπελα πιο ομιλιτικη απο τις αλλες ... η κικο δνε εχει μονιμο αντιπροσωπο στην ελλαδα οποιος θελει την φερνει ετσι δεν εχουν σερβις .. και γενικως εχουν πολλες πολλες ελειψεις στα πραματα της!!

 

θα παρω τηλ την δευτερα αλλα μαλλον πρεπει να παω να παρω καροτσιιιιι ,.... στα τελειωματα μας θελουμε παλι καινουργιο καροτσι .. ουφφφφφ τι ατυχια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νάσια μου η chicco έχει επίσημο κατάστημα σίγουρα στην Ν.Ερυρθαία. Για να έχει κατάστημα, σημαίνει ότι υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος! Ορίστε η διεύθυνση και το τηλέφωνο: CHICCO Χ Τρικούπη 123 Ν Ερυθραία 2106205625. Πάρτους αύριο τηλέφωνο να δεις τι θα σου πούνε. Λύση υπάρχει και δεν είναι η αλλαγή καροτσιού!

 

Ελπίζω να βοήθησα!

 

Υ.Γ. Αν έχεις το manual που είχε μαζί το καρότσι, ρίξτου μια ματιά. Ίσως αναφέρει κάτι για service

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

:lol: εμεις πηραμε της πρεμαμαν.εχει καθισματακι αυτοκινητου,πορτ μπεμπε.τσαντα.ποδοσακο σε μινι πραις προσφορα 320ευρω.πολυ καλο και γερο.ανετος χωρος αποθηκευσης και ενιαιο χερουλι.
Link to comment
Share on other sites

Νάσια μου η chicco έχει επίσημο κατάστημα σίγουρα στην Ν.Ερυρθαία. Για να έχει κατάστημα, σημαίνει ότι υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος! Ορίστε η διεύθυνση και το τηλέφωνο: CHICCO Χ Τρικούπη 123 Ν Ερυθραία 2106205625. Πάρτους αύριο τηλέφωνο να δεις τι θα σου πούνε. Λύση υπάρχει και δεν είναι η αλλαγή καροτσιού!

 

Ελπίζω να βοήθησα!

 

Υ.Γ. Αν έχεις το manual που είχε μαζί το καρότσι, ρίξτου μια ματιά. Ίσως αναφέρει κάτι για service

 

σε ευχαριστω πολυ αυτο βρηκα και εγω .. αυριο θα ενοχλησω να δω τι θα μου πουν γιατι τα μαγαζια με απογοητευσαν!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγο της chicco φαν ειμαι. να πω κατι που δε ξερω αν το γραψατε..

το καθισματακι αυτοκινητου (ρηλαξ) οσο και αν σας φαινετε παραξενο κανει για νεογεννητα εμενα και τα 2 μου παιδια τον πρωτο καιροδεν ηθελα να τα βαζω να μην κουραζω την πλατουλα τους. ελα ομως που δεν ησυχαζαν αλλου να κοιμηθουν..

τελικα ανακαλυψα οτι του βολευει γιατι τους κανει να ειναι σαν την σταση που ειχαν στην κοιλιτσα μας και οχι καμπουριασμενα που νομιζουμε εμεις!

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

supermama epitelous akouw kai mia alh kopela na shmfonei me auto.exw akousei toses kopeles edw kai oxi mono edw mesa na lene oti den ta bazoune giati fobounte thn stash na mhn kampouriazoun ktlp.les kai oi eteries autes den kseroun pos ta kataskeuazoun kai mas lene psemata gia tis prodiagrafes.!!!kai egw chicco pira !!!

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
:lol: ηθελα να σας πω οτι μεσα στο καινουριο παιδι και νεοι γονεις και στο παρεντς εχει διαφημιση το πολυκαροτσι μας της πρεμαμα και το εχει προσφορα 290 ευρω.αν ενδιαφερεστε τρεξτε.ειναι πολυ καλο.επισης στο παρεντς εχει τη φωτογραφια της μαριανθης μου.ειναι το κοριτσακι με το πανο του παναθηναικου και εχουν γραψει και φοβερη ατακα.δεστε το και πειτε μου τη γνωμη σας.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...