Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοιλιά μετά την εγκυμοσύνη!


souzy

Recommended Posts

εμενα απο τα 18 κιλα εχουν φυγει ως τωρα τα 11. 7 μολις γεννησα και αλλα 4 αυτες τις 40 μερες. αλλα η κοιλια επιμενει, οι γοφοι επισης, δεν εχω τι να βαλω απο ρουχα και μου θυμιζω εγκυμονουσα στον 4ο.. θελω να χασω αλλα 8 κιλα...

 

Μα με τοσο μικρο παιδι, εχεις μελλον ακομη, θεμα χρονου ειναι, μη στεναχωριεσαι!

Και αν επιμενουντα σημεια αυτα,γοφοι και κοιλια τρεξιματακι και κοιλιακοι στα δικα σου δεδομενα!

 

Και οχι οτι το λεω σα γυμναστρια που λατρευω την ασκηση, αλλα βρε κοριτσια, τι ζωνες και αλλα τετοια μεσα, που κατα τη γνωμη μου δεν ειναι εγγυημενα;;;

 

Ποδηλατο, κολυμβηση, τρεξιμο, εντονο περπατημα, κοιλιακοι, ολα αυτα προσαρμοσμενα σε εσας, αναγκη δε θα εχετε!

 

Χτες με το διπλο καροτσι ανεβηκα ανηφορες και ο ιδρωτας ποταμι. Νομιζετε οτι αυτο αν το κανει καποια κοπελλα συστηματικα, δε θα αποκτησει γραμμωση και οτι αλλο θελει;

Και διαθεση και ενεργεια και αλλα αναριθμητα αλλα που δε γραφονται σε δυο γραμμες;

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 346
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάντως κι εγώ παρά το ότι στις δύο εγκυμοσύνες μου πήρα 7,5 στην πρώτη και 11 στη δεύτερη και μόλις γέννησα δεν είχα επιπλέον κιλά, τα στενά μου ρούχα δε μου έμπαιναν για 4-5 μήνες στον πρώτο και ακόμα δε μου κάνουν στον δεύτερο. Κοιλιά δεν έχω, πλάκα είναι όπως ήταν αλλά μάλλον έχει ανοίξει η λεκάνη.

4599150571.png6def44b14c.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ παρά το ότι στις δύο εγκυμοσύνες μου πήρα 7,5 στην πρώτη και 11 στη δεύτερη και μόλις γέννησα δεν είχα επιπλέον κιλά, τα στενά μου ρούχα δε μου έμπαιναν για 4-5 μήνες στον πρώτο και ακόμα δε μου κάνουν στον δεύτερο. Κοιλιά δεν έχω, πλάκα είναι όπως ήταν αλλά μάλλον έχει ανοίξει η λεκάνη.

 

ποια λεκάνη? μιλάμε η κατάντια στο μεγαλείο της... καλά εντάξει μετά την πρώτη εγκυμοσύνη ήταν καλύτερα τα πράγματα , αλλά στην δεύτερη με πήρε και με σήκωσε. Ενώ έχω χάσει τα κιλά που πήρα στην εγκυμοσύνη όλο το σώμα μου φαίνεται να αντιστέκεται στην ιδέα ότι δεν είμαι πια έγκυος. Τα πόδια μου ξεπρήστηκαν μετά από 2 χρόνια, οι γάμπες κάνουν δικό τους πρόγραμμα, το ίδιο και οι γοφοί , όσο για την κοιλιά δεν λέω τίποτα -ούτε 5 μηνών τέτοια κατάντια. Όσο για το στήθος? ανυψωτικός γερανός και δεν το κρατάει.... Μωρέ μήπως να πάω να πιάσω ένα πλαστικό και να του πω να με φτιάξει από την κορυφή ως τα νύχια και να γίνω κούκλα?:twisted:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

και γω κοριτσια μια απτα ιδια. εχουν περασει 5 1/2 μηνες. η κοιλια μου ειναι φουσκωτη απλα εχει πεσει (στο πατωμα:D) λιγο. αλλα το χειροτερο δεν ειναι αυτο παντα ημουν καλα με το σωμα μου και ειχα συνηθισει να εχω λιγη κοιλιτσα αλλα αυτο που δεν μπορω ειναι οι ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕΣ ΡΑΓΑΔΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ:evil::evil::evil::evil: μεχρι τον 7ο ολα καλα. μετα εκαναν εμφανιση ξαφνικα παρα πολλες. απο το στομαχι μεχρι την τομη!!!!!!!!! γυμναστικη αποκλειεται να κανω και διαιτα επισης. :mrgreen:

αλλα πειτε μου οσες εχετε κανει λειζερ. τι λεει? δουλευει και ποσο στοιχιζει? ποναει και που το κανατε? ΑΥΤΑ!:mrgreen:

και μια προσφατη φωτογραφηση μου στο cosmopolitan!

36_33_14.gif:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

 

 

 

 

sig.jsp?pc=ZSzeb113&pp=ZCxdm490YYGR

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

Τα κιλά τα χάνεις...........την κοιλιά με τίποτα όμως !!!!!!!! :evil:

4 χρόνια μετά και την έχω ακόμα βέβαια δεν είμαι και της γυμναστικής, λίγο και το γραφείο, λίγο και τα γλυκάκια της μαμάς...........την παντρεύτηκα !!!!!!!

a40Vp3.pngGchMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετσι για να χαλαρωσουμε λιγο με τα κιλα σκεφτηκα να σας στειλω το βλασταρι μου απο μια εβδομαδα στη καθε μια να σας στρωσει μια και καλη. Δεν θα μεινει οχι κοιλια αλλα ουτε γραμμαριο. Τι κεντρα αδυνατισματος και γυμναστικες, ο Μαριος τα κανει σκονη, λιγες ημερες μαζι του και εισαι ετοιμος για τους Ολυμπιακους αγωνες. Εγω εχω να υπαρξω τοσο αδυνατη και γυμνασμενη απο οταν ημουν 17 χρονων. Με εχει λιωσει στο τρεξιμο και στο ξενυχτι.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για να χαλαρωσουμε λιγο με τα κιλα σκεφτηκα να σας στειλω το βλασταρι μου απο μια εβδομαδα στη καθε μια να σας στρωσει μια και καλη. Δεν θα μεινει οχι κοιλια αλλα ουτε γραμμαριο. Τι κεντρα αδυνατισματος και γυμναστικες, ο Μαριος τα κανει σκονη, λιγες ημερες μαζι του και εισαι ετοιμος για τους Ολυμπιακους αγωνες. Εγω εχω να υπαρξω τοσο αδυνατη και γυμνασμενη απο οταν ημουν 17 χρονων. Με εχει λιωσει στο τρεξιμο και στο ξενυχτι.

 

Εναν πιο ανώδυνο τρόπο δεν έχεις βρε MarcoPolo μου;;;

Link to comment
Share on other sites

Τα κιλά τα χάνεις...........την κοιλιά με τίποτα όμως !!!!!!!! :evil:

4 χρόνια μετά και την έχω ακόμα βέβαια δεν είμαι και της γυμναστικής, λίγο και το γραφείο, λίγο και τα γλυκάκια της μαμάς...........την παντρεύτηκα !!!!!!!

 

Μια από τα ίδια κ εγώ κ τώρα που ξαναγέννησα πρόσφατα θα την έχω για πάντα.... μου αρέσει που την τελευταία εβδομάδα κάνω 1.5χλμ με το καρότσι κ μετά φουτάω στην nutella

Link to comment
Share on other sites

Επωδυνος τροπος αλλα με αποτελεσματα!!!!!!!! Ασε που στο τελος της ημερας σου σκαει και ενα χαμογελο και δικαιωνεσαι, ενω στο γυμναστηριο δεν παιζει επιβραβευση!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ κορίτσια πήρα πάααααρα πολλά κιλά και γέννησα με καισαρική. Σταμάτησα να φαίνομαι έγκυος στο τρίμηνο περίπου και η κοιλιά μου έφυγε στο χρόνο περίπου. Έχασα σχεδόν όλα τα κιλά (μου έμειναν 3) και η πε΄ριμετρος της μέσης μου ήταν μετά τη γέννα 4 εκατοστά από ό,τι ήταν πριν.

Αλλά... έκανα πολύ γυμναστικη στα νειάτα μου και πιστεύω ότι αυτό βοήθησε πολύ, δεν έκανα ραγάδες ή ανοίγματα παρ΄όλο που δεν έβαζα καμία κρέμα, και από την 10η ημέρα μετά την καισαρική περπάταγα για καμιά ώρα την ημέρα. Μετά το δίμηνο έκανα και κανένα κοιλιακό όποτε το θυμόμουν. Για να δούμε τώρα, που είναι δεύτερη φορά και ειμαι και μεγαλύτερη...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο μονος τροπος για να μην σου μεινει η κοιλια μετα την εγκυμοσινη ειναι απο την πρωτη μερα που θα γεννησεις να φορεσεις αμεσως ζωνη η λαστεξ οταν εχεις την ζωνη θα την μαζευεις καθε μερα και λιγο,θαυματα γινονται

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχασα αμέσως τα κιλά και ήμουν και γυμνασμένη εξακουλουθω να εχω χάλια κοιλια. Πηγα και στην γυναικολόγο και μου ειπε οτι εχω διάσταση λευκής γραμμης....κοινως εγινε ο ορθός κοιλιακός Κ@λος! :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Eγω κορίτσια έχασα όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης πολύ γρήγορα .Πηγαίνω γυμναστήριο και το σώμα μου έχει σφίξη και είναι πολύ καλύτερα από πριν. Τώρα έχω λίγη περιφέρεια που μου έλειπε. Επίσης έχω και μια κοιλίτσα που με τρελαίνει είναι σφιχτή με γραμμώσεις και δύστυχος είναι και πεταχτούλα σαν να είμαι 4 μηνών έγκυος θα φύγει άραγε ποτέ …ΜΕ ΤΡΕΛΕΝΕΙ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λένε ότι τους εννέα μήνες [όσο κραταει η εγκυμοσύνη δηλ.]τα κιλά χάνονται σχετικά γρήγορα. Σε έμενα αυτό λειτούργησε .Όλη την ημέρα έτρωγα ότι ήθελα πίτες πίτσες ελάχιστα γλυκά …ότι δηλ. μου είχε λείψει. Όμως μετά της 7 πρόσεχα πολύ τη έτρωγα πχ γάλα μια γκοφρέτα δημητριακών [όχι φρούτα]…Όταν λέω ότι έτρωγα ότι ήθελα όλα με μέτρο, έτρωγα όταν πεινούσα και όχι από λιγούρα ,για την λιγούρα δεν έτρωγα αλλά δοκίμαζα λίγο ισα για να την ξεγελάσω .Μετά από έξη μήνες πήγα γυμναστήριο που με βοήθησε αρκετά. Μην νομίζεις ότι πάω κάθε μέρα ο χρόνος μου είναι περιορισμένος ,το βράδυ κάνω κανένα μισάωρο μόνη μου στο σπίτι κανέναν κοιλιακό .Στο γυμναστήριο πάω δυο φορές την εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι τους εννέα μήνες [όσο κραταει η εγκυμοσύνη δηλ.]τα κιλά χάνονται σχετικά γρήγορα. Σε έμενα αυτό λειτούργησε .Όλη την ημέρα έτρωγα ότι ήθελα πίτες πίτσες ελάχιστα γλυκά …ότι δηλ. μου είχε λείψει. Όμως μετά της 7 πρόσεχα πολύ τη έτρωγα πχ γάλα μια γκοφρέτα δημητριακών [όχι φρούτα]…Όταν λέω ότι έτρωγα ότι ήθελα όλα με μέτρο, έτρωγα όταν πεινούσα και όχι από λιγούρα ,για την λιγούρα δεν έτρωγα αλλά δοκίμαζα λίγο ισα για να την ξεγελάσω .Μετά από έξη μήνες πήγα γυμναστήριο που με βοήθησε αρκετά. Μην νομίζεις ότι πάω κάθε μέρα ο χρόνος μου είναι περιορισμένος ,το βράδυ κάνω κανένα μισάωρο μόνη μου στο σπίτι κανέναν κοιλιακό .Στο γυμναστήριο πάω δυο φορές την εβδομάδα

 

Προτου διαβασω την απαντηση αυτη, επεξεργαζομουν στο μυαλο μου την ερωτηση σου για την κοιλιτσα. Σκεφτομουν περιπου αυτα που εγραψες μετα. Οποτε σαν απαντηση στην ερωτηση σου, ειναι η απαντηση που η ιδια εδωσες! Καταλαβες;

 

Δηλαδη, επειδη τρως αυτο που θελεις, δεν αποκλειεται να ειναι και λιπαρο ή με υδατανθρακες, κανω λαθος; Οποτε, το λιπος το οποιο συσωρευεται στην κοιλιτσα σου, εστω και το λιγο, δεν αφηνει να φανει η γραμμωση που επιθυμεις σε συνδυασμο με την επιπεδη κοιλια.

Υπαρχει ομως η γραμμωση, μη στεναχωριεσαι. Ειναι απο κατω, τη βλεπεις και εσυ, γυμναζεσαι συστηματικα αλλωστε. Οταν καει σιγα- σιγα το λιπος, θα φανει το επιθυμητο αποτελεσμα. Μονο το βραδυ, δεν ξερω αν το κανεις, να τρως πολυ ελαφρια και οχι αμεσως πριν τον υπνο, γιατι και αυτο επηρεαζει στη διατηρηση της κοιλιτσας.

 

Αν κανω λαθος και δεν τρως λιπη καθολου, τοτε ειναι θεμα λιγων μηνων να φυγει η κοιλιτσα με τη γυμναστικη και την διατροφη που ηδη κανεις...Γιατι θα ενδυναμωσουν και αλλο οι κοιλιακοι μυες.

 

Τα κιλα μπορει να φευγουν στους 9 μηνες, αλλα το επιθυμητο σωμα, θελει το χρονο του γιατι πρεπει να...συνελθει! Μη στεναχωριεσαι! ;)

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια και ναι επαναφέρω το καυτό θέμα. Έχουν περάσει 2,5 χρόνια από την γέννηση του δεύτερου παιδιού μου, τα κιλά μου είναι στα κατώτερα επίπεδα για το ύψος μου, πάντα ήμουν βέβαια αδύνατη, με πολύ γυμναστική και αθλήματα στο παρελθόν αλλά αυτή η έρημη χαλαρώτατη κοιλιά δεν λέει να φύγει. Δεν είναι πεταχτή, αλλά τι να το κάνεις όταν την βλέπω φρουί ζελέ.;;;; Σκύβω και αυτή κρεμάει μην της πω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

http://www.thermage.com

 

για δειτε το...εγω θα το κάνω την Πέμπτη για σύσφιξη κοιλιάς

 

επίσης δειτε και πληροφορίες στα Ελληνικά σε γιατρούς ή κέντρα που το κάνουν πχ http://www.sandris.gr κτλ

Link to comment
Share on other sites

www.thermage.com

 

για δειτε το...εγω θα το κάνω την Πέμπτη για σύσφιξη κοιλιάς

 

επίσης δειτε και πληροφορίες στα Ελληνικά σε γιατρούς ή κέντρα που το κάνουν πχ www.sandris.gr κτλ

Ενημερώσέ μας για αποτελέσματα και κόστος. Καλή επιτυχία !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπερα!γεννησα πριν 19μερεσ!ειχα κανει τεραααστια κοιλια!ειχα και μεγαλο μπεμπη τελικα!το προβλημα ειναι οτι εχω κανει μεγαλεσ και βαθιεσ ραγαδεσ κατω απο τον αφαλο και οτι η κοιλια μου πανω απο τον αφαλο οπου και ηταν ο μεγαλυτεροσ ογκοσ εχει χαλαρωσει!με αποτελεσμα να μην μπορω ακομα να κοιμηθω στο κρεββατι!γιατι γυρνωντασ πλευρο φευγει ολο το βαροσ στα δεξια και με ποναει η μεση και τα ραμματα!απο σημερα φοραω λαστεξ!θα προσπαθησω να κοιμηθω!ελπιζω να μπορεσω!γιατι μεχρι τωρα κοιμαμαι στη μπερζερα!εχετε αναλογη εμπειρια?εχει κανει καποια κοπελα λειζερ στισ ραγαδεσ?ειχαν αποτελεσμα?ειναι πολυ ακριβο?γιατι οι κρεμεσ ειναι πανακριβεσ!συγγνωμη για το μεγαλο ποστ!:Pευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!γεννησα πριν 19μερεσ!ειχα κανει τεραααστια κοιλια!ειχα και μεγαλο μπεμπη τελικα!το προβλημα ειναι οτι εχω κανει μεγαλεσ και βαθιεσ ραγαδεσ κατω απο τον αφαλο και οτι η κοιλια μου πανω απο τον αφαλο οπου και ηταν ο μεγαλυτεροσ ογκοσ εχει χαλαρωσει!με αποτελεσμα να μην μπορω ακομα να κοιμηθω στο κρεββατι!γιατι γυρνωντασ πλευρο φευγει ολο το βαροσ στα δεξια και με ποναει η μεση και τα ραμματα!απο σημερα φοραω λαστεξ!θα προσπαθησω να κοιμηθω!ελπιζω να μπορεσω!γιατι μεχρι τωρα κοιμαμαι στη μπερζερα!εχετε αναλογη εμπειρια?εχει κανει καποια κοπελα λειζερ στισ ραγαδεσ?ειχαν αποτελεσμα?ειναι πολυ ακριβο?γιατι οι κρεμεσ ειναι πανακριβεσ!συγγνωμη για το μεγαλο ποστ!:Pευχαριστω

 

για τον πονο να φορας το λαστεξ.τωρα για την χαλαρωση .....μια απο τα ιδια.υπομονη η κοιλια στις καισαρικες δεν φευγει γρηγορα γτ δεν χρησιμοποιουμε τουσ κοιλιακουσ μυς οπως στον φ.τ. (ετσι μου ειχε πει μια γυμναστρια κ ελπιζω να ισχυει)επισης παιζει ρολο το δερμα εγω που εχω ξηροδερμια σε μεγαλο βαθμο χλωμο το κοβωνα απενελθει ξανα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!γεννησα πριν 19μερεσ!ειχα κανει τεραααστια κοιλια!ειχα και μεγαλο μπεμπη τελικα!το προβλημα ειναι οτι εχω κανει μεγαλεσ και βαθιεσ ραγαδεσ κατω απο τον αφαλο και οτι η κοιλια μου πανω απο τον αφαλο οπου και ηταν ο μεγαλυτεροσ ογκοσ εχει χαλαρωσει!με αποτελεσμα να μην μπορω ακομα να κοιμηθω στο κρεββατι!γιατι γυρνωντασ πλευρο φευγει ολο το βαροσ στα δεξια και με ποναει η μεση και τα ραμματα!απο σημερα φοραω λαστεξ!θα προσπαθησω να κοιμηθω!ελπιζω να μπορεσω!γιατι μεχρι τωρα κοιμαμαι στη μπερζερα!εχετε αναλογη εμπειρια?εχει κανει καποια κοπελα λειζερ στισ ραγαδεσ?ειχαν αποτελεσμα?ειναι πολυ ακριβο?γιατι οι κρεμεσ ειναι πανακριβεσ!συγγνωμη για το μεγαλο ποστ!:Pευχαριστω

 

Δεν ξέρω να σου πω για τις ραγάδες, αλλά για το θέμα της χαλάρωσης μην τρελαίνεσαι. Εϊσαι 19 ημερών λεχώνα ακόμα... Θα πέσει η κοιλιά. Μην τρομάζεις.

Εμένα μου έπεσε και τις 2 φορές γύρω στους 4 μήνες. Μια σχετική χαλάρωση υπάρχει, αλλά φταίω και εγώ που δεν έκανα καθόλου γυμναστική.

Ο πόνος που έχεις είναι από την καισαρική. Δεν έχει σχέση με την χαλάρωση. Θα υποχωρήσει σιγά σιγά.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!γεννησα πριν 19μερεσ!ειχα κανει τεραααστια κοιλια!ειχα και μεγαλο μπεμπη τελικα!το προβλημα ειναι οτι εχω κανει μεγαλεσ και βαθιεσ ραγαδεσ κατω απο τον αφαλο και οτι η κοιλια μου πανω απο τον αφαλο οπου και ηταν ο μεγαλυτεροσ ογκοσ εχει χαλαρωσει!με αποτελεσμα να μην μπορω ακομα να κοιμηθω στο κρεββατι!γιατι γυρνωντασ πλευρο φευγει ολο το βαροσ στα δεξια και με ποναει η μεση και τα ραμματα!απο σημερα φοραω λαστεξ!θα προσπαθησω να κοιμηθω!ελπιζω να μπορεσω!γιατι μεχρι τωρα κοιμαμαι στη μπερζερα!εχετε αναλογη εμπειρια?εχει κανει καποια κοπελα λειζερ στισ ραγαδεσ?ειχαν αποτελεσμα?ειναι πολυ ακριβο?γιατι οι κρεμεσ ειναι πανακριβεσ!συγγνωμη για το μεγαλο ποστ!:Pευχαριστω

 

Γειά σας,

μπορείτε επίσης να δείτε κι εδώ

 

Σύσφιξη κοιλιάς μετα τη γέννα - Thermage

ΡΑΓΑΔΕΣ ΚΑΙ ΛΕΙΖΕΡ

κρέμα για ραγάδες

Ραγάδες ραγάδες ραγάδες..

ΡΑΓΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ

ΠΩΣ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ

κοιλια μετα την καισαρικη

ΚΟΡΣΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ

ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΕΛΙΚΑ;

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

υπομονη η κοιλια στις καισαρικες δεν φευγει γρηγορα γτ δεν χρησιμοποιουμε τουσ κοιλιακουσ μυς οπως στον φ.τ. (ετσι μου ειχε πει μια γυμναστρια κ ελπιζω να ισχυει)επισης παιζει ρολο το δερμα εγω που εχω ξηροδερμια σε μεγαλο βαθμο χλωμο το κοβωνα απενελθει ξανα.

Χωρίς παρεξήγηση αλλά η γυμνάστρια ειναι λιγο άσχετη!Δηλαδη΄αν χρησιμοποιήσεις τους κοιλιακους για 3,4,...10 ωρες στο φυσιολογικό τοκετο θα επανέλθει η κοιλια??:shock::shock::shock:

Ειναι θεμα οργανισμού!!!!Βεβαιως παιζουν και παράγοντες οπως αν το σωμα ειναι ηδη γυμνασμένο, τα κιλα, το μεγεθος του μωρού, η διατροφη και φυσικα η γυμναστική after γέννας!

 

Στο 1 μου παιδί έχασα την κοιλιά στους 2 μηνες (φορουσα τη ζώνη από την 3η μερα)

Στο 2 παιδί εχασα την κοιλια τελειως όμως στις 30 μέρες!!(δεν φορεσα καθόλου ζώνη) γυρω στις 40 μερες ξεκινησα και γυμναστική!

Επισης ξερω κοπέλα που γεννησε φυσιολογικα και 9 μηνες μετα εχει ακόμα κοιλια!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...