Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοιλιά μετά την εγκυμοσύνη!


souzy

Recommended Posts

κοριτσια οταν λετε γυμναστικη?με σκετο περπατημα γινεται τιποτα?

 

κοιλιακους πάνω 300 καθημερινα διάδρομο κανενα 20 λεπτο και μετρα ξεκινας σφίξιμο πόδια χερια πλατη στηθος....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 346
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εκτός απο τους γνωστούς κοιλιακούς για να μαζέψουμε πάλι τους κοιλιακούς μυς που έχουν χαλαρώσει και την κατανάλωση μεγάλων ποσοτήτων νερού για να διαλυθεί το λίπος, δοκιμάστε να πάρετε μια οποιαδήποτε λιποδιαλυτική κρέμα (αυτές που διαφημίζονται για λιποδιάλυση και κυτταρίτιδα), να την αλείψετε στην κοιλιά σας και μετά να τυλιχτείτε με διάφανη μεμβράνη. Έτσι κάνουν και στα ινστιτούτα!!!!:D Μείνετε έτσι με τις ώρες κάνοντας δουλειές του σπιτιού....:D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

χα χα εδω γελαμε.εγω 300 κοιλιακους?δεν γινεται αυτο ρε κοριτσια!ουτε χρονο ουτε χρημα εχω για γυμναστηρια!αντε υγεια να εχουμε

300 κοιλιακους τουσ κάνεις μεσα σε ένα τεταρτάκι....και δεν χρειαζεται γυμναστηριο....πάρε το καροτσι με την μικρη πεανω και πηγαινε σε έναν ανηφορικο δρομο να είναι όμως 3-4 χιλιομετρα κάντο αυτο καθε δυο μερες και κανε άντε 100 κοιλιακους...όχι αυτοθς που κάναμε στο δημοτικο....ροκανισματα εμπρος και πλαι....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τους γνωστούς κοιλιακούς για να μαζέψουμε πάλι τους κοιλιακούς μυς που έχουν χαλαρώσει και την κατανάλωση μεγάλων ποσοτήτων νερού για να διαλυθεί το λίπος, δοκιμάστε να πάρετε μια οποιαδήποτε λιποδιαλυτική κρέμα (αυτές που διαφημίζονται για λιποδιάλυση και κυτταρίτιδα), να την αλείψετε στην κοιλιά σας και μετά να τυλιχτείτε με διάφανη μεμβράνη. Έτσι κάνουν και στα ινστιτούτα!!!!:D Μείνετε έτσι με τις ώρες κάνοντας δουλειές του σπιτιού....:D

γιατι αυτο πιάνει?

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιποαναρρόφηση δεν είναι.....:lol::lol::lol: αλλά ναι, κάνει δουλειά!!!:D

 

edit

Εννοώ βέβαια, πάντα σε συνδυασμό με κάποιους κοιλιακούς και νερό που είναι το πλέον λιποδιαλυτικό συστατικό.;)

 

edit2

Με τη μεμβράνη, θερμαίνεται το σημείο και ιδρώνει (αποδεσμεύονται οι τοξίνες)(ειναι σαν μια τοπική σάουνα ), και ανοίγουν οι πόροι του δέρματος και εισχωρεί καλύτερα η λιποδιαλυτική κρέμα.

Όπως είναι καλύτερα να πλενόμαστε με ζεστό νερό (ή να καθόμαστε πάνω απο ατμό) πριν βάλουμε τη μάσκα προσώπου...Γι'αυτό.:D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Λιποαναρρόφηση δεν είναι.....:lol::lol::lol: αλλά ναι, κάνει δουλειά!!!:D

 

edit

Εννοώ βέβαια, πάντα σε συνδυασμό με κάποιους κοιλιακούς και νερό που είναι το πλέον λιποδιαλυτικό συστατικό.;)

 

edit2

Με τη μεμβράνη, θερμαίνεται το σημείο και ιδρώνει (αποδεσμεύονται οι τοξίνες)(ειναι σαν μια τοπική σάουνα ), και ανοίγουν οι πόροι του δέρματος και εισχωρεί καλύτερα η λιποδιαλυτική κρέμα.

Όπως είναι καλύτερα να πλενόμαστε με ζεστό νερό (ή να καθόμαστε πάνω απο ατμό) πριν βάλουμε τη μάσκα προσώπου...Γι'αυτό.:D

 

εγω θελω λιγοτερο για κοιλια και περισσότερο για πόδια γλουτους...εκει έκανα κυταριττιδα στα ποδια ψηλα που δεν είχα ποτε....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ είμαι φρέσκια ακόμα (μόλις 2 μηνών είναι η μπεμπούλα μας!).

Πάντα είχα λίγο κοιλίτσα....τώρα έχω λίγο παραπάνω από πριν αλλά χαλαρή. Δεν με στεναχωρεί τόσο η κοιλιά, όσο οι ραγάδες. Ξέρω ότι με γυμναστική θα την μαζέψω κάπως. Αλλά με τις ραγάδες έχω απογοητευτεί :( Στην εγκυμοσύνη δεν έβαζα καμία κρέμα... φοβόμουν μήπως πάθει κάτι το μωρό με τα χημικά (ίσως να είναι βλακεία αυτό αλλά δεν το διακινδύνευα). Τώρα βέβαια η ζημιά έγινε :( Υπάρχει ελπίδα να μειωθούν καθόλου; Είναι κόκκινες κ λίγο πλατιές (υποθέτω επειδή είναι τεντωμένο το δέρμα) Αν αδυνατίσω κ σφίξει η κοιλιά θα μαζευτούν;

Οι κρέμες κάνουν τίποτα; Σκέφτομαι καμια φυτική γιατί θηλάζω ( και ναι... πάλι σκέφτομαι ότι μπορεί να πάθει τίποτα το μωρό!)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ είμαι φρέσκια ακόμα (μόλις 2 μηνών είναι η μπεμπούλα μας!).

Πάντα είχα λίγο κοιλίτσα....τώρα έχω λίγο παραπάνω από πριν αλλά χαλαρή. Δεν με στεναχωρεί τόσο η κοιλιά, όσο οι ραγάδες. Ξέρω ότι με γυμναστική θα την μαζέψω κάπως. Αλλά με τις ραγάδες έχω απογοητευτεί :( Στην εγκυμοσύνη δεν έβαζα καμία κρέμα... φοβόμουν μήπως πάθει κάτι το μωρό με τα χημικά (ίσως να είναι βλακεία αυτό αλλά δεν το διακινδύνευα). Τώρα βέβαια η ζημιά έγινε :( Υπάρχει ελπίδα να μειωθούν καθόλου; Είναι κόκκινες κ λίγο πλατιές (υποθέτω επειδή είναι τεντωμένο το δέρμα) Αν αδυνατίσω κ σφίξει η κοιλιά θα μαζευτούν;

Οι κρέμες κάνουν τίποτα; Σκέφτομαι καμια φυτική γιατί θηλάζω ( και ναι... πάλι σκέφτομαι ότι μπορεί να πάθει τίποτα το μωρό!)

αυτές που δίνουν οι γιατροι είναι ειδικες για προληψη δεν κάνουν κακό ισα ισα...αν βρω το σωληναριο θα σας γραψω ποια ηταν....φαρμακευτικο προιν μην ξεχνίομαστε..........

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω λιγοτερο για κοιλια και περισσότερο για πόδια γλουτους...εκει έκανα κυταριττιδα στα ποδια ψηλα που δεν είχα ποτε....

 

Κάνε το ίδιο και σε πόδια και γλουτούς fenaki. Το έχω δοκιμάσει και είδα αποτέλεσμα. :D

 

Γεια σας κορίτσια! Εγώ είμαι φρέσκια ακόμα (μόλις 2 μηνών είναι η μπεμπούλα μας!).

Πάντα είχα λίγο κοιλίτσα....τώρα έχω λίγο παραπάνω από πριν αλλά χαλαρή. Δεν με στεναχωρεί τόσο η κοιλιά, όσο οι ραγάδες. Ξέρω ότι με γυμναστική θα την μαζέψω κάπως. Αλλά με τις ραγάδες έχω απογοητευτεί :( Στην εγκυμοσύνη δεν έβαζα καμία κρέμα... φοβόμουν μήπως πάθει κάτι το μωρό με τα χημικά (ίσως να είναι βλακεία αυτό αλλά δεν το διακινδύνευα). Τώρα βέβαια η ζημιά έγινε :( Υπάρχει ελπίδα να μειωθούν καθόλου; Είναι κόκκινες κ λίγο πλατιές (υποθέτω επειδή είναι τεντωμένο το δέρμα) Αν αδυνατίσω κ σφίξει η κοιλιά θα μαζευτούν;

Οι κρέμες κάνουν τίποτα; Σκέφτομαι καμια φυτική γιατί θηλάζω ( και ναι... πάλι σκέφτομαι ότι μπορεί να πάθει τίποτα το μωρό!)

 

Μικρή κινέζα, να χαίρεσαι τη μπεμπούλα σου! Επιβεβαίωσε με τον γυναικολόγο ή παιδίατρο σου ότι τα συστατικά των κρεμών αυτών δεν θα επηρεάσουν το μωρό και αν είναι έτσι, βάλε κρέμα, μπορεί να διορθωθούν. Πάντα όμως εξαρτάται και απο το δέρμα της κάθε γυναίκας. Η μαμά μου έκανε 4 παιδιά, δεν χρησιμοποίησε καμία κρέμα, ούτε καν body lotion χρησιμοποιεί και όμως δεν έκανε καμία ραγάδα. Εγώ, στην 1η εγκυμοσύνη έβαζα μια κρέμα, δεν έκανα ραγάδες. Στην 2η δεν έβαζα, παρά μόνο αυτή την απλή body lotion που βάζω κάθε φορά μετά το μπάνιο μου και πάλι δεν έκανα καμία ραγάδα.

Αν αδυνατίσεις θα βελτιωθούν. Πάντως, αν αποφασίσεις να κάνεις κάτι, ξέρω ότι πρέπει να το κάνεις τώρα που είναι ακόμα κόκκινες (υπάρχει ελπίδα να μη γίνουν μόνιμες αν το αντιμετωπίσεις άμεσα):D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτές που δίνουν οι γιατροι είναι ειδικες για προληψη δεν κάνουν κακό ισα ισα...αν βρω το σωληναριο θα σας γραψω ποια ηταν....φαρμακευτικο προιν μην ξεχνίομαστε..........

 

ax fenaki ψάξε please να το βρεις και εγώ έχω αρχίσει να βάζω αλλά είναι ακόμα νωρίς για μένα ας κάνω κάτι μπας και προλάβω ...

dev314pr___.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, δεν ξέρω αν το έχετε δει....Εδώ έχει ένα θέμα με κρέμες για ραγάδες.

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=34887

 

Πάντως υπάρχουν κρέμες για πρόληψη αλλά και για επούλωση.

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αμα κανατε ραγεδες την πατησατε!! δεν φευγουν οι ραγαδες παρα μονο με πλαστικη! προληψη μπορει, επουλωση ..δε νομιζω!

εγω στη εγκυμοσυνη δεν εκανα ευτυχως (χρησιμοποιησα κρεμα, λογικα κατι θα βοηθησε) αλλα αυτες που εχω απο οταν ειχα παχυνει στην τριτη λυκειου (13 χρονια τωρα) τις εχω ακομα...

τα 10κιλα που μου μεινανε απο την εγκυμοσυνη τα εχω ακομα κι αυτα και εχουν περασει 9+ μηνες! και μου λεγανε οτι με το θυλασμο χανεις κιλα! και θυλαζω ακομα και κιλα δεν εχω χασει, ευτυχως δεν εχω παρει κιολας γιατι μετα το γευματα θυλασμου ειδικα το μεσημερι - απογευμα θελω να φαω ενα ζαχαροπλαστειο!!!

πως να φανταστείς οτι μπορείς να αγαπήσεις τοοοοσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς κορίτσια ραγάδες δεν έκανα...αλλά αυτή η κοιλιά αν δεν φύγει στο χρόνο θα πάθω τη μεγάλη φρίκη. Να είσαι αδύνατη (είμαι 55 κιλά με ύψος 1.66) και να έχεις μια πλαδαρή κοιλιά που με το πρώτο ελαστικό τζηνάκι που θα βάλεις να πέφτει από πάνω;;;

ΘΕΕΕΕ ΜΟΥΥΥΥ.....Μετά την 2η γέννα τελικά μάλλον μια πλαστική βλέπω να με σώζει...μήπως να φτιάξω κουμπαρά για αυτό μελλοντικά ;;; χαχαχαχα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμενα η κοιλιά μου ακόμα χάλια ειναι :( Ενω εχω χάσει ολα τα κιλά και οι μυς απο κατω εχουν επανέλθει η χλαπάτσα με τις ζάρες παραμένει....βαζω μια κρέμα απο το τελεμαρκετινγκ και νομιζω οτι ειναι καπως καλύτερα....για να δουμε τι θα γινει...πάντως για ολοσωμο την κόβω τη δουλεια φετος :(

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα η κοιλιά μου ακόμα χάλια ειναι :( Ενω εχω χάσει ολα τα κιλά και οι μυς απο κατω εχουν επανέλθει η χλαπάτσα με τις ζάρες παραμένει....βαζω μια κρέμα απο το τελεμαρκετινγκ και νομιζω οτι ειναι καπως καλύτερα....για να δουμε τι θα γινει...πάντως για ολοσωμο την κόβω τη δουλεια φετος :(

 

 

yogini μου να σε ρωτησω σε παρακαλω..αυτη η κρεμα εινα σε ασημενιο σωληναριο και κανει κοντα 40 ευρω?

την εχω δει και ειμαι στο τσακ να την παραγγειλω απλα απο την αλλη φοβαμαι για την ποιοτητα της..

εκανε δουλεια?

αχ πες μου εισαι η πρωτη που εχω ακουσει οτι την εχει παρει..(αν λεμε την ιδια νομιζω λεγεται renuee..καπως ετσι!!)

Link to comment
Share on other sites

Πω πω, βαριέμαι ασύλληπτα να κάνω κοιλιακούς ρε γμτ...

 

Δηλαδή ειλικρινά δεν ξέρω γιατί αλλά με το που ξεκινάω τρελαίνομαι στη βαρεμάρα...

 

 

 

Με το βάρος κτλ είμαι cool, κ ως πρώην ανορεκτική την έχω φιλοσοφήσει αλλιώς τη φάση των κιλών κτλ, την έχω δει κ ψώνιο σε αυτό το θέμα μπορώ να πω...

 

 

 

Τώρα στα κιλά είμαι κανονική, αλλά η κοιλίτσα προεξέχει κάτι τις πάνω από το τζιν κ πού και πού θυμάμαι να τη ρουφάω!!

 

 

Πάντως, οι ραγάδες ενώ στην αρχή ήταν κόκκινες κ πλατιές, τώρα έχουν μαζέψει κ το χρώμα φέρνει πιο πολύ στου υπόλοιπου δέρματος. Όχι ότι δε φαίνονται, μην τρελαθούμε, απλά υπάρχει μια βελτίωση...

 

Whatever...!!!

 

Πάνω απ' όλα να είμαστε υγιείς κ να αγαπάμε το σώμα μας κ για 2-3 ή 5 κιλά παραπάνω δε χάθηκε ο κόσμος κορίτσια, παιδιά βγάλαμε!

Link to comment
Share on other sites

ναι, η rejene είναι..και εγώ την πήρα προχτές..για να δω αν κάνει τίποτα....

 

εψαξα και την βρηκα και τελικα αυτη που λεω εγω λεγεται οντως renuee..

 

yoginie εσυ ποια εχεις δοκιμασει?????

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κ απο εμενα σας διαβασα απο την αρχη, εχω κ εγω κιλα αλλα δεν μπορω να πω οτι ειναι υπερβολικα, ειμαι 1.74 κ 64κιλα, αλλα η κοιλια κοιλια μετα την καισαρικη αυτα να λεγονται, ειναι σαν να ειμαι 3-4μηνων, πανω απο το τζιν εννοειτε οτι κρεμαει προς τα κατω, δε θα βελτιωθει ποτε ειμαι σιγουρη!!!!!!! Απο ολα οσα διαβασα ομως δεν αναφερετε δυο πραγματα, το ενα ειναι οτι δεν εγραψε καμια τα 5μικρα γευματα καθε μερα ανα τρεις ωρες τρως παντα λιγακι κ πινεις πολυ νερο (καποια το ειπε αυτο), ετσι εχασα τα 34κιλα που εβαλα στην εγκυμοσυνη μου εχανα 1κιλο την εβδομαδα, αλλα μετα απο αυτο εχω παθει μαλλον καποια πορωση γιατι θελω να χασω κ αλλα ας πουμε αν παω στα 56 νομιζω οτι θα ειναι πιο καλα!!!! Το δευτερο ειναι οτι οταν μπαινω στο μπανιο ετσι οπως ειναι χαλαρη η κοιλια μου κ κρεμεται στα πλαγια αριστερα κ δεξια εχω δυο γουβιτσες ε καμια απο εσας δεν ειναι οπως εγω!!!!!!???? Εσεις δεν της εχετε αυτες??? Αραγε γιατι συνεβει αυτο πριν γεννησω δεν ηταν υπηρχαν αυτες οι δυο γουβιτσες!!!! Αχχχχχ!!!

Link to comment
Share on other sites

pwlinaki μου καλο τα ιδια προβληματα εχουμε με αυτη την κοιλια την ριμμαδα με την καισαρικη αχ , αν και ειμαι λιγο καιρο που γεννησα πιστευω οτι δεν θα φταιξω και θα απογοιτευτω πολυ .

Link to comment
Share on other sites

κοριιτσια και εγω που εβαζα κρεμες και καλα ειδικες τι καταλαβα?γεμισε η κοιλια μου ραγαδες!και μια κοιλια να κρεμεται ελεος!η καισαρικη οντως δραμα!Οσο ωραια ειναι να φερνεις μια ψυχουλα στη ζωη τοσο ποναει τις πρωτες μερες η καισαρικη τουλαχιστον εγω μονο αυτο φοβαμαι σε μια δευτερη εγκυμοσυνη που την θελω πολυ αν και εχω γεννησει πριν 5μηνες θελω να μενω συντομα εγκυος αλλα πως σηκωνεσαι απο το κρεβατι τον πρωτο καιρο?

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...