Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 556
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικά κι εμείς στο lidl έχουμε καταλήξει. Μια χαρά είναι οι πάνες.

Ψψψψψιτ, κορίτσια, δοκιμάστε και τις σερβιέτες :wink: Εδώ και χρόνια έχω πρόβλημα ερεθισμού με όλες τις σερβιέτες της αγοράς. Τις δοκίμασα τυχαία και σώθηκα :D

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εμείς από την αρχή παίρναμε Libero...σε κάποια φάση όμως δοκίμασα και της πάνες του Λίντλ όταν ο μπόμπιρας ήταν 3 μηνών και από τότε παίρνουμε αυτές...δεν είχαμε κι ούτε έχουμε απολύτως κανένα πρόβλημα! :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν τα Pampers γιατί είναι λεπτά. Με τις Libero συνέχεια βρεχόταν και ήταν πιο χοντρές. Του Lidl είναι λεπτές? Αρκετά δώσαμε στην Pampers, να δώσουμε και κάπου αλλού!!!

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως και της Libero δεν τις έβρισκα χοντρες :D οπότε είναι σχετικό σωστά;;; :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Στην αρχη αγορασαμε Pampers για νεογεννητα τα οποια ηταν απαραδεκτα, καθε πρωι το παιδι ηταν κατουρημενο ολοκληρο, ταυτοχρονα δοκιμαζαμε τα Libero που μας προτεινανε στο μαιευτηριο τα οποια μπορω να πω οτι ηταν πολυ καλα, δεν ειχανε ουτε μια διαρροη, τωρα δοκιμασαμε τα Babylino τα οποια και αυτα ειναι πολυ καλα ουτε διαρροη ουτε τιποτα το μονο που δεν εχουμε ακομα να αποτρεψουμε ειναι τα κακα οταν ερχονται με φορα και γεμιζουμε μεχρι τον σβερκο.

Σκοπευω επισης οσο μεγαλωνει το παιδι μας να δοκιμασω και τα ανωνυμα προιοντα τα οποια πολλες φορες ειναι εφαμιλλα με τα επωνυμα εφοσον βγαινουν απο εταιριες που παραγουν και τα επωνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που τα carefour βγάζουν τακτικά προσφορες στις πάνες -20% και προμηθευόμαστε κούτες ολοκληρες!!! :wink:

 

Εαν προσεξεις την τιμη θα δεις οτι δεν κανουν καμμια προσφορα σε συγκριση με αλλα s/m αλλα τα χρεωνουν ποιο ακριβα και σου δινουν καποιο κουπονι. Παρε τα κουπονια και πηγαινε σε αλλο s/m και εξαργυρωσε τα.

Δεν φταινε τα Carefour αλλα οι εταιριες που δηθεν βγαζουν προσφορες αλλα εχουν ανεβασει απο πριν τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δοκιμάσαμε αρχικά Pampers και Libero. Αλλά σε κάποια φάση άρχισαν οι τρομερές διαρροές. Μιλάμε να φτάνουν τα κακάκια μέχρι το λαιμό (σε φάση που κοιμούνται). Έτσι δοκιμάσαμε τα LIDL. Καταπληκτικά. Οικονομικά και κάνουν τη δουλειά τους χωρίς προβλήματα. Χώρια που με βόλεψε γιατί είχα 3 παιδιά σε πάνες (δίδυμα και το μικρό με 15 μήνες διαφορά).

Τώρα ξέμπλεξα από τις μεγάλες, αλλά στο μικρό φοράω LIDL από την αρχή σχεδόν και δεν το άλλαξα.

 

Πιστεύω πως εξαρτάται από το παιδί κυρίως και ο γονιός ακολουθεί τις επιλογές των μικρών μας.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που τα carefour βγάζουν τακτικά προσφορες στις πάνες -20% και προμηθευόμαστε κούτες ολοκληρες!!! :wink:

 

Εαν προσεξεις την τιμη θα δεις οτι δεν κανουν καμμια προσφορα σε συγκριση με αλλα s/m αλλα τα χρεωνουν ποιο ακριβα και σου δινουν καποιο κουπονι. Παρε τα κουπονια και πηγαινε σε αλλο s/m και εξαργυρωσε τα.

Δεν φταινε τα Carefour αλλα οι εταιριες που δηθεν βγαζουν προσφορες αλλα εχουν ανεβασει απο πριν τιμη.

 

Και ομως αυτα φταινε :(

 

Αγορασα τα libero με κολλημενο πανω τους το αυτοκολλητο -2€ απο τα carrefour 9,81 ενω απο συνοικιακο σουπερμαρκετ την ιδια συσκευασια με το εκπτωτικο αυτοκολλητο 7,85

 

Οταν ρωτησα στα carrefour γιατι δεν περαστηκε η εκπτωση, παρολο που στην αποδειξη σαν προιον το γραφει -2πανα κτλ μου απαντησαν οτι δεν προλαβαν να το διορθωσουν στο προγραμμα !!! :evil::evil:

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και γω τα παμπερς περνω..πιο πολυ απο συνηθεια γιατι δεν ξερω τι αλλο να παρω..ομως λιγες φορες παρατηρησα οτι βραχηκε το μικρο..και οτι τα κακακια επειδη θηλαζουμε και ειναι υγρα πανε μεχρι πισω στην πλατουλα ψηλα..υπαρχει περιπτωση να φταιει οτι δεν τα βαζω καλα????

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω απο τοτε που δοκιμασα τα libero δεν ξανα αγορασα pampers εξισου καλα ειναι και του lidl αλλα τωρα εχω κουπονια απο libero και προχθες που πηγα σ/μ ειχαν προσφορα -2 ευρω και το κουπονι -3 ευρω συνολο -5ευρω εκπτωση συμφερει!

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

και γω τα παμπερς περνω..πιο πολυ απο συνηθεια γιατι δεν ξερω τι αλλο να παρω..ομως λιγες φορες παρατηρησα οτι βραχηκε το μικρο..και οτι τα κακακια επειδη θηλαζουμε και ειναι υγρα πανε μεχρι πισω στην πλατουλα ψηλα..υπαρχει περιπτωση να φταιει οτι δεν τα βαζω καλα????

 

Και εγώ τα πάμπερς παίρνω και μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. ¨Οντως αναρωτιέμαι αν δεν τα βάζω και εγώ καλά γιάτί όλο φορμάκια του αλλάζω!Όπως είπαν τα κορίτσια θα πάρω την επόμενη φορά λιμπερο!

 

Link to comment
Share on other sites

κι εγω παμπερς του βαζω και δεν εχω προβλημα. Το προβλημα ειναι οτι μπορει να σφιγκεται για πολυ ωρα και να τον ανοιξω και να μην εχει κανει τιποτα. και μολις ο κολαρακος μας παρει αερα τοτε τα κανουμε και γινομαστε χαλια μαζι με τα σελτεδακια. μηπως να του παρω γιογιο? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετά από αρκετή ενασχόληση με το ζήτημα αποφαίνομαι τα εξής:

-Οι διάφορες πάνες βασικά έχουν διαφορετικό σχήμα. Το κάθε μωρό έχει διαφορετικό σχήμα. Άρα δεν εφαρμόζουν καλά όλες οι πάνες σε όλα τα μωρά

(εμείς αλλάζαμε μάρκα (pampers-libero) κάθε φορά που αλλάζαμε νούμερο :shock::lol: )

-Οι πάνες του lidl είναι μια χαρά και πολύ φθηνότερες από τις άλλες. Αξίζει να κάνετε μια δοκιμή :wink:

(ισχύει το ίδιο και για τις σερβιέτες :cool: )

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

-Οι πάνες του lidl είναι μια χαρά και πολύ φθηνότερες από τις άλλες. Αξίζει να κάνετε μια δοκιμή :wink:

(ισχύει το ίδιο και για τις σερβιέτες :cool: )

 

Εμείς λίγο πριν χρονίσουμε καθιερώσαμε την πανα βρακάκι ... μας βολεύεια αφάνταστα .... απο τότε που ανακαλύψαμε του lidl ειμαστε σουπερ ευχαριστημένοι και απο ποιότητα και απο τιμή :wink: !!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

-Οι πάνες του lidl είναι μια χαρά και πολύ φθηνότερες από τις άλλες. Αξίζει να κάνετε μια δοκιμή :wink:

(ισχύει το ίδιο και για τις σερβιέτες :cool: )

 

Εμείς λίγο πριν χρονίσουμε καθιερώσαμε την πανα βρακάκι ... μας βολεύεια αφάνταστα .... απο τότε που ανακαλύψαμε του lidl ειμαστε σουπερ ευχαριστημένοι και απο ποιότητα και απο τιμή :wink: !!!

 

η κορη μου γεννηθηκε 2660 βαρος οταν εγινε 4 κιλα ξεκινησαμε πανες λιντλ και δεν ξανααλλαξα αφου ειμαι ικανοποιημενη. ολγα και σερβιετες απο λιντλ χρησιμοποιω πολυ καλες ειναι. να φανταστεις η αδερφη μου με τις ''καλες'' εχει φαγουρα :roll:

Link to comment
Share on other sites

Εμεις papbers τα μωβ χρησιμοποιουσαμε.Μια φορα ειπα να δοκιμασω τα libero αλλα δεν ειχαν καθολου καλη εφαρμογη.Σαν πολυ φουσκωτα...θα ελεγα.Ρε παιδια εμενα γιατι ποτε μα ποτε δεν μου εστηλε καμια εταιρεια κουπονια.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις παιδια, φοραμε "απ ολων" :D

 

εχουμε πει σε οποιον ερχεται να μας δει (και εχουμε θαρρος, οχι και στη παιδιατρο,ας πουμε!) αντι για δωρο να μας φερνουν πανες... ετσι εχουμε κανει στοκ απο απειρες πανες!! συνηθως μας φερνουν παμπερς, αλλα και κατι nanny's που μας φερανε, τα βαλαμε μια χαρα!!

 

σε λιγες μερες εχω γιορτη και γενεθλια μαζι, προβλεπω παλι να ρχεται κοσμος σπιτι κρατωντας μπουκετα απο πανες!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εμεις παιδια, φοραμε "απ ολων" :D

 

εχουμε πει σε οποιον ερχεται να μας δει (και εχουμε θαρρος, οχι και στη παιδιατρο,ας πουμε!) αντι για δωρο να μας φερνουν πανες... ετσι εχουμε κανει στοκ απο απειρες πανες!! συνηθως μας φερνουν παμπερς, αλλα και κατι nanny's που μας φερανε, τα βαλαμε μια χαρα!!

 

σε λιγες μερες εχω γιορτη και γενεθλια μαζι, προβλεπω παλι να ρχεται κοσμος σπιτι κρατωντας μπουκετα απο πανες!! :lol::lol:

 

Φυστικάκι, και εγώ σε μία φίλη μου που είχα το θάρρος, αντί να της πάρω κάτι και να την αναγκάσω να το αλλάξει, της πήρα πάνες. Σε άλλες που δεν έχω θάρρος τους πάω αφρολουτρα και μωρομάντηλα. Εμένα κανείς δεν το έχει κάνει αυτό μέχρι στιγμής και το έχω παράπονο :(

 

Από πάνες, στην αρχή χρησιμοποιούσαμε libero με τα οποία είχαμε λίγες διαρροές, μετά pampers τα οποία όμως μύριζαν αισχρά και δεν ήθελα καθόλου να τα βάλω στο μωρό μου, μετά πήγαμε στα babylino τα οποία βολευτήκαμε για ένα διάστημα και δεν είχαμε κανένα παράπονο αλλά δοκιμάσαμε κάποια στιγμή τις πάνες από τα lidl και μείναμε εξίσου ευχαριστημένοι και από ποιότητα και από θέμα οικονομίας.

Από τότε φοράμε μόνο αυτές!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα LIdl πάνες από την αρχή στον μεγάλο μου γιο (μόλις έφτασε τα 4 κιλά). Πριν από 5,5 χρόνια περίπου. Ολες μου οι φίλες τα σνομπάρανε, δήθεν φτηνά και ακατάλληλα και εγώ δεν ξέρω τι άλλο. Και στα δίδυμα δεν άλλαξα μάρκα. Μία φορά μόνο πήρα πάμπερς και ο μεγάλος μου έβγαλε εξάνθημα. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο αλλά δεν τα ξαναπήρα.

Μετα από λίγο ανακάλυψα ότι και πάοιες απο τις παραπάνω φίλες χρησιμοποιούσαν Λιντλ άλλα δεν το έλεγαν διότι το θεωρούσαν "ντροπή" να πω που έπερνα τα φθηνά. Σιγά μην πέσουν στην εκτίμηση μου. :?:? Τι να πώ ποιά, μερικές μάνες νομίζουν ότι με τη μεγαλομανία θα έχουν καλύτερα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

καλααααααααα

 

με τη φτωχια και την ανεργια που χει πεσει, θα δειτε συντομα τιποτα σνομπ τυπακια, να αγοραζουν οχι μονο πανες απο τα λιντλ αλλα μεχρι ρεβυθοζουμο αντι για καφε, και ζαμπονακια ζβαν αντι για κρεας......

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω και εγω τα παμπερς και εχει εδω και καιρο 2 πολυ μικρα σπιρακια που μια κοκκινιζουν και μια εξασθαινουν λετε να φταιει η μαρκα?

εχω και πολλες συσκευασιες γιατι ειχα κουπονια που θα εληγαν και τα αγορασα ολα.

για κουπονια παμπερς εχει ενα τηλ η συσκευασια πανω παρτε τηλ θα σας πουν το τηλ των κουπωνιων και τους καλεις καθε πρωτη εργασιμη και σου στελνων κουπονια σπιτι.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με τα pampers που χρησιμοποιουσα για νεογεννητο δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη.. Συνεχεια ειχαμε διαρροες, ακομα και κακακια που εκανε το μωρο βγαιναν απο πισω στη πλατη :shock::shock:

 

μετα αφου μου τελειωσαν καθοτι ευτυχως δεν ειχα αγορασει τιποτα, ηταν ολα απο δωρα, δοκιμασα τα libero, τα οποια ειναι μακραν καλυτερα απο τα pampers αλλα για τα κιλα που ειναι το νο 2 μου φαινονται ιδιαιτερα μικρα, τουλαχιστον στη μικρη μου της εφταναν πολυ κατω απο τον αφαλο με την κινηση.

 

Κατεληξα στα Cien του Lidl και ειναι οτι καλυτερο εχουμε βαλει μεχρι στιγμης. Πιο οικονομικα αλλα κυριως δεν εχουμε πλεον καθολου διαρροες και δεν βρωμανε οπως βρωμαγαν τα pampers αν κατουριοταν μια φορα το μωρο. Αφηστε που εχει και τη ριγα που δειχνει αν το μωρο ειναι κατουρημενο, οι πανες του lidl.

 

Θα συνεχισω να παιρνω αυτες τις πανες καθως δεν εχουμε κανενα προβλημα, κυριως δερματικο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...