Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

McLaren twin triumph - γνώμες;


Recommended Posts

Είμαστε στη φάση να αγοράσουμε το πρώτο μας καροτσάκι για τους δύο μηνών γιούς μας. Έχει δοκιμάσει κανείς το McLaren twin triumph να μας πει τη γνώμη του;

 

Μας ενδιαφέρει πολύ η εργονομία, μιας και η μαμά είναι μικροκαμωμένη :)

 

Επίσης θέλουμε να ξέρουμε αν οι μικρές ρόδες είναι πρόβλημα ή προτέρημα.

 

Το στήριγμα τών ποδιών στην οριζόντια θέση είναι απαραίτητο αξεσουάρ ή μπορούμε κάλλιστα και χωρίς αυτό;

 

Περιμένουμε να ακούσουμε τις εμπειρίες σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!! Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν το ξερω το συγκεκριμενο καροτσι.Εμεις τωρα πήραμε της peg perego το aria twin που είναι απο 6 μηνων και πανω,κοψαμε τα γαζακια πίσω και έγινε και για νεογέννητα αφου τα μωρα μας είναι 2 μηνων,και είναι πολυ ελαφρύ αν θυμαμαι καλα περίπου 9 κιλα!!

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!να σας ζησουν τα μωρακια σας.

κ εμεις το μακ λαρεν εχουμε.

κοιτα εχει τα υπερ του εχει κ τα κατα του.

στα υπερ:

ειναι ελαφρυ

κλεινει ευκολα κ γινεται σαν ομπρελα κ δεν πιανει πολυ χωρο στο αυτοκινητο

ειναι σχετικα στενο κ χωραει στα περισσοτερα ανσασερ

οι ροδες του στριβουν πολυ ευκολα κ ειναι ευκολο στην οδηγηση

εχει πολλες θεσεις ανακλησεις ωστε τα μωρακια αναλογα με την ηλικια να ειναι κ στην καταλληλη θεση

 

στα κατα

δεν εχει μπαρες μπροστα (δικο μου κολλημα αυτο).οι μπαρες βοηθουν περισσοτερο τα παιδια οταν ειναι σε θεση που καθονται να στηριζονται καλυτερα κ να μην βουλιαζουν στο καθισμα

εχει δυο χερουλια κ οχι μονοκοματη μπαρα οδηγησης

δεν εχει ωραια χρωματα (παντα θεμα γουστου δικου μου ετσι;)

ειναι παρα πολυ ακριβο σε σχεση με αλλα διδυμοκαροτσα

 

γενικα καλο ειναι αλλα θα μπορουσε να ειναι και καλυτερο.

δλδ ειναι πολυ ακριβο για αυτα που σου παρεχει

εμενα μου το εδωσαν το καροτσι δεν το αγορασα.

αν επαιρνα παντως εγω θα προτιμουσα της peg perego

 

αυτη ειναι η γνωμη μου για το καροτσακι.

 

τα βασικα που πρεπει να κοιταξεις γενικα για το καροτσι ειναι αν χωραει κλειστο στο αυτοκινητο σας κ αν περναει απο το ανσασερ της πολυκατοικιας σας (αν μενετε φυσικα)

 

καλη αγορα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το πηρες ηδη κι η απαντηση μου ερχεται αργα, αλλα πριν αγορασεις το καροτσι σκεψου και τα εξης

1. πως ειναι η εισοδος του σπιτιου σου

2. τα πεζοδρομια της περιοχης σου

3. τι βαρος αντεχεις εσυ μονη σου να τσουλας??

Αυτο το τελευταιο ειναι καθοριστικο, εμεις πχ που ζουμε σε περιοχη με κλιση, το να σπρωχνει κανεις καροτσι με δυο μωρα μεσα ειναι παρα πολυ δυσκολο...(εκτος αν γυμναζεσαι με βαρη:lol::lol:)

 

Παντως το μακλαρεν εχει μεγαλες αντοχες, αλλα διατηρω επιφυλαξη για τη σχεση αξιας-τιμης. Πιστευω οτι θα μπορουσε να ειναι και πιο φθηνο για αυτα που προσφερει!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω το καρότσι. Τα δίδυμά μου είναι 3 μηνών και δεν μπορούμε να το χρησιμοποιπήσουμε. Είναι από 6 μηνών και πάνω. Φαίνεται πολύ ελαφρύ και πολύ βολικό. Το μειονέκτημα είναι ότι δεν έχεις καρότσι τους πρώτους μήνες. Οι μικρές ρόδες δεν είναι πρόβλημα, το έχω δοκιμάσει με μεγαλύτερα παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αγαπητη μητερα,

εγω το χρησιμοποιησα απο τις πρωτες κι ολας μερες! τα μωρακια μου δε φανηκαν να ενοχλουντε και αλλη μαμα που ειδα το ιδιο ειχε κανει, απο εβδομαδων! Θα βαλεις μια πετσετα η κουβερτουλα (για να γινει σα φωλιτσα), αναλογα την εποχη.

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα, το καροτσακι γινεται σα κρεβατακι!

Υπαρχουν και τα "αυγα", αυτα που τα παιρνεις στο χερι (τυπου ρηλαξ-καθισματακι) και προσαρμοζοντε στο καροτσι και μπορεις να τα χρησιμοποιεις και σα καθισμα αυτοκινητου. Αυτα ειναι εξτρα.

Το καροτσι εγω το αγορασα μεταχειρισμενο, σε αριστη κατασταση, απο μητερα στο φορουμ του "παρεντς", σε τιμη λιγοτερο και απο τη μιση του εμποριου! Μπορει να ειναι πιο ανετο το "πεγκ περεγκο" αλλα ειναι πιο μεγαλο, παιρνει πολυ χωρο στο αμαξι, και με το ζορι χωραει στις πορτες! θα το επερνα, γιατι το βρηκα σε πολυ καλη τιμη, αλλα στο πορτ-μπαγκαζ δεν μπαινει τιποτα αλλο μετα, νομιζω και αυτο το ιδιο με το ζορι θα χωραει.

Δεν το αλλαζω! εχω δυο (παλι αγορα απο το φορουμ) ενα στο σπιτι μου και ενα στο σπιτι της γιαγιας! Το καροτσι πρεπει να εχει ποδοσακους, πλαστικο-προστατευτικο βροχης και τα ****** μαξιλαρακια για το πρωτο διαστημα και δυο θηκες για μπιμπερο-μπουκαλι (εαν το παρεις δευτερο χερι)!

Εχει ακριβως το ιδιο στυλ καροτσιου, η "μαδερκερ", με 220ευρω?δεν ξερω εαν εχει ολα τα αξεσουαρ που ανεφερα παραπανω (το πιο σημαντικο ειναι το προστατευτικο βροχης και οι ποδοσακοι).

Εαν δεν πηρες ακομη καροτσι, δες το σ'ενα μαγαζι. ΡΕιναι πολυ δυνατο καροτσι!

Με το καλο!;)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχεις το maclaren twin triump? Μήπως έχεις το maclaren twin xlr?

Διότι το πρώτο καροτσάκι έχει πολύ μικρές ρόδες και δεν έχει αξεσουαρ. Επίσης είναι πολύ δύσκολο να το βρεις. Τα πιο πολλά μαγαζιά έχουν το maclaren twin xlr.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...