Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ


Recommended Posts

ουάου!!! είχε λίγο καιρό να μπω να σας διαβάσω και τώρα διαβάζω υπέροχα νέα! Αννούλα και pegg να σας ζήσουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Προβατάκι, σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και σύντομα να μπεις να γράψεις για το μωράκι σου!

Απίστευτο, μετά από όσα περάσατε... Η ζωή σας ανταμείβει!

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κορίτσια, ευχαριστώ πολύ!!! Το τι αγωνία έχω, δεν λέγεται!!!:oops:

Έτσι μου ρχεται να πω στον γιατρό να μην περιμένουμε να γίνει μόνο του, να μου κάνει καισαρική τώρα για να πάρω το μωράκι μου αγκαλιά!!!:oops:

Αλλά ξέρω ότι δεν πρέπει!

Συμπληρώνω τις 38 στο τέλος αυτής της εβδομάδας:shock:απίστευτο! Λέτε να πάρω όλες τις μέρες;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας!γεννησαμε κ πλεον ειμαστε 11ημερων στρουμφακια χιχιχι!περναμε τελεια,αν κ ειναι κουραστικα!ομως κ μονο που εχω το αγορακι μου αγκαλια ολα τα ξεχνω!ο μικρος μας μας βγηκε μινιον,βεβαια με τετοια διατροφη λογω του ζαγχαρου κυησης λογικο μου φανηκε...αλλα μας ξεγελασε ολους,κ τους 3διαφορ υπερχ που ειχαμε εξεταστει,μιας κ επειδη εχει μεγαλο κεφαλακι κ ποδια εβγαινε παντα αρκετα μεγαλυτερος στις μετρησεις,οποτε ηταν στρουμφοεκπληξη χιχιχι!ομως ειναι μια χαρα,τρωει αποκλειστ απο την μανουλα κ εχει ηδη παρει 220 γρ κ 3ποντους!ελπιζουμε να συνεχισουμε το ιδιο καλα κ να γινουμε μεγαλα παιδακια χιχιχι!!!

λοιπον σας αφηνω κ σας στελνω πολλα πολλα στρουμφοφιλακια!!!

 

υσ.πεγκ να σου ζησει ο γιοκας!!!!!

προβατακι με το καλο να ρθει κ ο δικος σου,ενα σου λεω αυτο το κλαμμα την ωρα της γεννας ειναι οτι πιο μαγικο εχω ακουσει!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας!γεννησαμε κ πλεον ειμαστε 11ημερων στρουμφακια χιχιχι!περναμε τελεια,αν κ ειναι κουραστικα!ομως κ μονο που εχω το αγορακι μου αγκαλια ολα τα ξεχνω!ο μικρος μας μας βγηκε μινιον,βεβαια με τετοια διατροφη λογω του ζαγχαρου κυησης λογικο μου φανηκε...αλλα μας ξεγελασε ολους,κ τους 3διαφορ υπερχ που ειχαμε εξεταστει,μιας κ επειδη εχει μεγαλο κεφαλακι κ ποδια εβγαινε παντα αρκετα μεγαλυτερος στις μετρησεις,οποτε ηταν στρουμφοεκπληξη χιχιχι!ομως ειναι μια χαρα,τρωει αποκλειστ απο την μανουλα κ εχει ηδη παρει 220 γρ κ 3ποντους!ελπιζουμε να συνεχισουμε το ιδιο καλα κ να γινουμε μεγαλα παιδακια χιχιχι!!!

λοιπον σας αφηνω κ σας στελνω πολλα πολλα στρουμφοφιλακια!!!

 

υσ.πεγκ να σου ζησει ο γιοκας!!!!!

προβατακι με το καλο να ρθει κ ο δικος σου,ενα σου λεω αυτο το κλαμμα την ωρα της γεννας ειναι οτι πιο μαγικο εχω ακουσει!!!!

 

Αννούλα μου με συγκίνησες πολύ!!! Πόσο χαίρομαι για σένα! Σε σκεφτόμουν κάθε μέρα και περίμενα νέα σου! Το ονειρό σου έγινε πραγματικότητα, απόλαυσέ το με την ησυχία σου, πάρε το χρόνο σου να προσαρμοστείς και με τις δυσκολίες και όποτε έχεις χρόνο μπες να μας ενημερώνεις.

Εγώ όπως είδες, περιμένω με αγωνία!!! Άραγε ποιά θα είναι η μέρα;;;:D

Πολλά πολλά φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ειχα καιρό να μπω κ πολύ χαιρομαι για όλες σας. Καποια ψυχή απο εδω μεσα ελεγε να κρατηθει το ποστ για γούρι κ βγήκε αληθινή. Να σας ζήσουν κορίτσια κ εσύ προβατάκι με το καλό.

ΑΝΝΑ4 πολύ χαιρομαι που θηλάζεις αποκλειστικά. Κλεισε τα αυτια σου, ανοιξε τα ματια σου κ συνεχισε. Δυστυχως υπάρχει πολύ παραπληροφόρηση στο θεμα του θηλασμού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια να χαίρεστε τα μωράκια σας, σας εύχομαι τα καλύτερα!!!

προβατάκι μάλλον οι 2 μας μείναμε για να ολοκληρωθεί το θέμα. Εμείς μπαίνουμε Δευτέρα για πρόκληση λόγω του ιστορικού. Λές να σε προλάβω; Με το καλό!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Bourbou σίγουρα θα με προλάβεις γιατί ο μπέμπης μου δεν αποφασίζει να βγει!!!

Είμαι 39 εβδ, Marchalina μου η ΠΗΤ είναι 20 του μήνα αλλά εκτός από μικρά πονάκια που έχω εδώ και 4 βδομάδες, κανέναν σύμπτωμα! Θα με δει ο γιατρός μου μέσα στη βδομάδα και θα μιλήσουμε μου είπε... Τον ρώτησα πόσες μέρες αφήνουμε να περάσει η ΠΗΤ και μου είπε βλέποντας και κάνοντας ανάλογα με τις συνθήκες. Φοβάμαι λίγο! Δεν θα ήθελα να το αφήσουμε για μετά την ΠΗΤ...! Βέβαια έχω μια βδομάδα ακόμα για την ΠΗΤ και ελπίζω να γίνει από μόνο του μέχρι τότε!

Νομίζω πάντως με προλάβατε όλες και θα κλείσω εγώ συμβολικά το θέμα;)

Link to comment
Share on other sites

πεγκ,να σου ζησει ο μπεμπουλης και να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!πολλα φιλια να τους δωσεις!!!

 

 

 

Καλημέρα κορίτσια! Bourbou σίγουρα θα με προλάβεις γιατί ο μπέμπης μου δεν αποφασίζει να βγει!!!

Είμαι 39 εβδ, Marchalina μου η ΠΗΤ είναι 20 του μήνα αλλά εκτός από μικρά πονάκια που έχω εδώ και 4 βδομάδες, κανέναν σύμπτωμα! Θα με δει ο γιατρός μου μέσα στη βδομάδα και θα μιλήσουμε μου είπε... Τον ρώτησα πόσες μέρες αφήνουμε να περάσει η ΠΗΤ και μου είπε βλέποντας και κάνοντας ανάλογα με τις συνθήκες. Φοβάμαι λίγο! Δεν θα ήθελα να το αφήσουμε για μετά την ΠΗΤ...! Βέβαια έχω μια βδομάδα ακόμα για την ΠΗΤ και ελπίζω να γίνει από μόνο του μέχρι τότε!

Νομίζω πάντως με προλάβατε όλες και θα κλείσω εγώ συμβολικά το θέμα;)

 

 

ετσι!!!!!

με το καλο!!!!!

θα περιμενουμε τα νεα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προβατάκι,

Τελευταία στιγμή διάβασα κι εγω το θέμα σου, μονορουφι απο την αρχή μέχρι το τέλος με βουρκωμενα ματιά. Έχω κι εγω μια δύσκολη εγκυμοσυνη απο εξωσωματική (με διαβήτη κύησης απο την 7η βδομάδα, αναιμία, γαστριτιδα απο τον πολυ σίδηρο, συστροφή της μιας ωοθηκης που απο την πίεση της μήτρας πήδηξε πάνω απο τη μήτρα και πόνουσε πολυ, αποκόλληση - ελπίζω Θεέ μου να τελειώνει εδω η λίστα μου γιατι μου μένουν ακόμη 5 μήνες κι έχω πολλή αγωνία τι άλλο θα γίνει!)

Θέλω να σου πω ότι μου έδωσε πολυ κουράγιο η ιστορία σου, με συγκίνησε η δυναμη και η επιμονή σου και η στήριξη που είχες απο τα κορίτσια εδω μέσα και σου εύχομαι ότι καλύτερο, να γεννήσεις γρήγορα και εύκολα και να γεμίσει η αγκαλιά σου με μωρουδίστικα ηχάκια, χαμογελα και ευτυχία. Ότι καλύτερο εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου:):)

Link to comment
Share on other sites

Lydias σ΄ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να αρχίσεις να ηρεμείς έτσι ώστε να απολαύσεις τους μήνες που απομένουν πραγματικά!

Bourbou λογικά έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα! Ελπίζω να πήγαν όλα όπως τα ονειρεύτηκες!

Κορίτσια, τα δικά μου νέα είναι ότι σήμερα ο γιατρός μου βρήκε λίγη διαστολή :D:shock::D:shock: και μου είπε ότι μέχρι Παρασκευή που είναι και η τελευταία μου ημερομηνία θα έχω γεννήσει. Αν όχι, θα με βάλει μέσα γιατί δεν θέλει να με αφήσει με διαστολή μιας και θα έχω περάσει τις μέρες μου. Ο μπεμπάκος μου έχει πάει 3.400 σχεδόν!

Κορίτσια, περίμενα αυτή τη στιγμή πάνω από δύο χρόνια και τώρα χαίρομαι αλλά επίσης τρέμω από το φόβο μου!!!:oops::oops::oops::lol::lol: Ακόμα δεν το πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

Lydias σ΄ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να αρχίσεις να ηρεμείς έτσι ώστε να απολαύσεις τους μήνες που απομένουν πραγματικά!

Bourbou λογικά έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα! Ελπίζω να πήγαν όλα όπως τα ονειρεύτηκες!

Κορίτσια, τα δικά μου νέα είναι ότι σήμερα ο γιατρός μου βρήκε λίγη διαστολή :D:shock::D:shock: και μου είπε ότι μέχρι Παρασκευή που είναι και η τελευταία μου ημερομηνία θα έχω γεννήσει. Αν όχι, θα με βάλει μέσα γιατί δεν θέλει να με αφήσει με διαστολή μιας και θα έχω περάσει τις μέρες μου. Ο μπεμπάκος μου έχει πάει 3.400 σχεδόν!

Κορίτσια, περίμενα αυτή τη στιγμή πάνω από δύο χρόνια και τώρα χαίρομαι αλλά επίσης τρέμω από το φόβο μου!!!:oops::oops::oops::lol::lol: Ακόμα δεν το πιστεύω!

κοπέλα μου, τυχαία έπεσα πάνω στο θέμα σου και πραγματικά σε θαυμάζω για το κουράγιο σου και τις αντοχές σου!! σου εύχομαι όλα να σου πάνε καλά, να έχεις έναν καλό τοκετό και να κρατήσεις στα χέρια σου ένα γερό μωράκι που θα σε κάνει μόνο να χαμογελάς από δω και πέρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Lydias σ΄ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να αρχίσεις να ηρεμείς έτσι ώστε να απολαύσεις τους μήνες που απομένουν πραγματικά!

Bourbou λογικά έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα! Ελπίζω να πήγαν όλα όπως τα ονειρεύτηκες!

Κορίτσια, τα δικά μου νέα είναι ότι σήμερα ο γιατρός μου βρήκε λίγη διαστολή :D:shock::D:shock: και μου είπε ότι μέχρι Παρασκευή που είναι και η τελευταία μου ημερομηνία θα έχω γεννήσει. Αν όχι, θα με βάλει μέσα γιατί δεν θέλει να με αφήσει με διαστολή μιας και θα έχω περάσει τις μέρες μου. Ο μπεμπάκος μου έχει πάει 3.400 σχεδόν!

Κορίτσια, περίμενα αυτή τη στιγμή πάνω από δύο χρόνια και τώρα χαίρομαι αλλά επίσης τρέμω από το φόβο μου!!!:oops::oops::oops::lol::lol: Ακόμα δεν το πιστεύω!

 

Κοριτσακι μου να σου ερθουν ολα οπως τα ονειρευτηκες και με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια!!!

q3pIp3.png

7QYNp3.png

Link to comment
Share on other sites

προβατάκι είμαι στο μαιευτήριο αγκαλίτσα με την μπεμπούλα μου. Είμαι τρισευτυχισμένη! σου εύχομαι με έναν πόνο. Τελικά όντως εσύ θα κλείσεις συμβολικά το θέμα! φιλιά σε όλες, να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προβατάκι είμαι στο μαιευτήριο αγκαλίτσα με την μπεμπούλα μου. Είμαι τρισευτυχισμένη! σου εύχομαι με έναν πόνο. Τελικά όντως εσύ θα κλείσεις συμβολικά το θέμα! φιλιά σε όλες, να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!

Να σου ζησει!!!Να ειναι παντα γερο και καλοτυχο το μωρο σου!!!Απολαυστε την καθε στιγμη του..............................:D:D:D

q3pIp3.png

7QYNp3.png

Link to comment
Share on other sites

προβατάκι είμαι στο μαιευτήριο αγκαλίτσα με την μπεμπούλα μου. Είμαι τρισευτυχισμένη! σου εύχομαι με έναν πόνο. Τελικά όντως εσύ θα κλείσεις συμβολικά το θέμα! φιλιά σε όλες, να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!

 

 

 

να σου ζησει η μπουμπου!!!!!!!παντα γερη και δυνατη να ειναι!!!!!!!!!!

 

 

 

 

προβατακι μου!!!!!!σου ευχομαι να εχεις εναν πανευκολο τοκετο και με το καλο να παρεις αγκαλιτσα τον παιδαρο σου!!!!!!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!

(((((((((((((((((((((((((μια πολλη μεγαλη αγκαλιτσα)))))))))))))))))))))))

και πολλα φιλακια στον μπεμπουλη σου μολις γεννηθει!!!!!

 

ΜΟΝΟ ΧΑΡΕΣ ΑΠΟ 'ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ!!!!!!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες πολύ πολύ!:D

Bourbou μου να την χαίρεσαι, τέλος καλό λοιπόν και ακόμη καλύτερη νέα αρχή!;)

Εγώ αύριο πρωί μπαίνω μέσα εκτός κι αν ο μπεμπάκος αποφασίσει να έρθει σήμερα! Έχω πολύ αγωνία και φόβο και χαρά και όλα μαζί!:lol:

Θα σκέφτομαι τις ευχές όλων σας κορίτσια, ευχαριστώ που είστε εδώ!:D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες πολύ πολύ!:D

Bourbou μου να την χαίρεσαι, τέλος καλό λοιπόν και ακόμη καλύτερη νέα αρχή!;)

Εγώ αύριο πρωί μπαίνω μέσα εκτός κι αν ο μπεμπάκος αποφασίσει να έρθει σήμερα! Έχω πολύ αγωνία και φόβο και χαρά και όλα μαζί!:lol:

Θα σκέφτομαι τις ευχές όλων σας κορίτσια, ευχαριστώ που είστε εδώ!:D

Προβατάκι μου με το καλό να τον υποδεχτεις!!!!!

Εχεις τις πιο γλυκες ευχες όλων μας να σε συντροφευουν!!!!!

 

Bourbou να σου ζησει κοριτσι μου!!!!!

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Νάνσυ μου σε σκεφτόμουν, είχα καιρό να σε δω να γράφεις γενικά. Ελπίζω όλα να μπήκαν σε μια σειρά, ε;:D

Εγώ περιμένω με ανυπομονησία πότε θα αποφασίσει ο μπέμπης να έρθει:lol:

Μία έχω πονάκια, μία όχι:rolleyes:

 

 

ολα εχουν μπει σε μια σειρα προβατακι..εγω ξερεις..γραφω λιγο σε αλλο θεμα...γενικως θα δειξει...

οσο για σενα..δεν διαβασα τα επομενα ποστ σου,ελπιζω να σαι καλα,ολοι σας...κ οταν σου λεω το ποσο χαιρομαι για σενα,το εννοω...μπαινω στο θεμα σου,μονο για να δω πως πας...τωρα πια ομως,δε σε εχω ενοια...ολα καλα..σου αξιζε....φιλια προβατακι...καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!!!πω πω σημερα κ το προβατακι μας θα χει αγκαλια τον μπεμπουλη της ή θα γενναει ακομα!τελικα καταφεραμε κ δωσαμε ζωη κ χαρα σε ενα θεμα τοσο δυσκολο κ τοσο πονομενο!!!!!!!!γλυκο μου προβατακι δωσε ενα φιλακι απο μενα κ τον μπεμπουλακο μου στον γιοκα σου,σας σκεφτομαστε!!!!!

Bourbou να σου ζησει η μπεμπουλα!!!!!!!!!!

 

υσ.χθες βγηκαμε για πρωτη φορα βολτα με το καροτσι,πω πω ρε κοριτσια ηθελα να κλαιω κ να γελαω μαζι!αχ πως την λαχταρουσα αυτην την βολτα,κ αλγθεια ποσες φορες την αονειρευτκα,κ να που τωρα εγινε πραγματικοτητα!!!!να μαστε γερες κ ευτυχισμενες κ να χαιρομαστε τις υπεροχες στιγμες με τα παιδακια μας κ τους αντρουλιδες μας που αξιζουν κ αυτοι πολλα πολλα μπραβοοοοο!!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα ειναι αγκαλίτσα!!! Ρε Αννούλα ..αληθεια.. ειναι να κλαις απο συγκίνηση..από πού αρχισε και πού καταληξε αυτο το θεμα

Προβατακι μου θα σε περιμενουμε να σου ευχηθουμε!!!

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, δεν έχω λόγια:lol::lol::lol: Δεν ξέρω τι να γράψω που να μπορεί να περιγράφει όλα αυτά!!!

Γέννησα τελικά Παρασκευή, μέσα σε μόλις 5 ώρες από τη στιγμή που μου έβαλαν τους τεχνητούς!!! Η εμπειρία ήταν καταπληκτική, δεν το περίμενα έτσι!!!

Οι τελευταίες στιγμές, που ο γιατρός φώναζε "σπρώξε προβατάκι, σπρώξε άλλη μία φορά, τον βλέπω", εγώ δεν μπορούσα να σπρώξω γιατί έκλαιγα ήδη από τη χαρά μου:oops: Και ξαφνικά μου τον αφήσαν πάνω μου και είδα πρώτο το κωλαράκι του, που το χάιδευα 9 μήνες στην κοιλιά μου! Δεν ξέρω πώς να τα περιγράψω, ειλικρινά δεν έχω λόγια:D Γυρίσαμε σπίτι τη Δευτέρα και μόλις τώρα βρήκα λίγο χρόνο να μπω να σας πω ότι, επιτέλους, όλα καλά, αρχίσαμε νέο κεφάλαιο και νέο θέμα πλέον ε;:lol:

Είμαι πολύ ερωτευμένη μαζί του και δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτό το πλασματάκι βγήκε από μέσα μου!!!

Τελικά με έβαλε την Παρασκευή με πρόκληση, όχι επειδή ήμουν 40 εβδ ούτε επειδή είχα διαστολή 1 αλλά επειδή το μωρό ήταν τυλιγμένο με τον ομφάλιο και επίσης ο ομφάλιος ήταν κοντός. Δεν μου τα είχε πει για να μην με αγχώσει, επειδή ήθελε να προσπαθήσουμε και φυσιολογικά.

Ευτυχώς που δεν τα ήξερα γιατί από το άγχος μου θα επέμενα για καισαρική, άσε που θα τρελαινόμουν αν δεν τον ένιωθα κάποια στιγμή!!!

Σας ευχαριστώ όλες μα όλες για τις ευχές σας, σας σκεφτόμουν και έπαιρνα θάρρος:D

Μόλις μπορέσω θα γράψω ποιό αναλυτικά! Φιλάκια σε όλες, Άννα κι εγώ ανυπομονώ πολύ για την πρώτη βόλτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...