Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια χθες ημουν 31και 5 πηγα για ντοπλερ.Το μωρακι μου θρεφεται μια χαρα και ο μικρουλης εφτασε 1870 γρ.Αλλά ενω ειναι μια εβδομαδα μεγαλυτερος βάσει υπερηχου (32και 6) αυτος ειπε οτι επιβραδύνθηκε η ανάπτυξη του.Το συμπερασμα το εβγαλε απο το γεγονος οτι στον β επιπεδου το εβγαζε 2 εβδομαδες μεγαλυτερο.Βεβαια ο γυναικολογος μου παντα 1 εβδομαδα πιο μεγαλο το εβγαλε αλλα οσο ναναι οταν μου ειπε οτι ειναι μικρος εγω κατααγχωθηκα!!!Μου ειπε οτι και το αμνιακο ειναι στα κατωτερα φυσιολογικα και θελει γενικα παρακολουθηση.Ο γυναικολογος μου βεβαι με καθυσηχασε πληρως αλλα δε μπορω θα σκασω!!!!Η ψυχολογια μου επεσε λιγο:((((( αλλα κατα βάθος πιστευω οτι τα 1870 ειναι μια χαρα για τις εβδομαδες που ειμαι και απο τη στιγμη που ο μικρος τρεφεται πολυ καλα δε θα εχω προβλημα!!!!!!!!Σας ζαλισα πρωινιατικα αλλα ηθελα καπου να τα πω!!!!!

 

επειδη κανουμε στον ιδιο γιατρο τους υπερηχους(β επιπεδου κ ντομπλερ) κ μενα τα ιδια μου ειχε πει στο ντομπλερ για το αμνιακο υγρο,εννοειται πως ειχα αγχωθει κ αρχικα κ η γιατρος μου!αλλα μετα με εξετασε κ εκεινη κ μια χαρα καλο υγρο ειχα,κ για να ειμαστε σιγουροι με ειδε κ λιγες μερες μετα κ παλι ολα καλα ηταν!πολλες φορες παιζει ρολο η σταση του μωρου ή ακομα αν εκεινη την ημερα δεν ειχε πολλα ουρα!επισης τα ορια που βαζει καθε γιατρος ειναι διαφορετικα,προφανως του υπερηχογραφ μας ειναι εντελως αυστηρα ωστε να ναι οκ εκεινος σε ολα!παντως κ εκεινος δεν με προβληματισε,απλα μου ειχε πει να το ξαναδω με την γιατρο μου!συμπερασμα μην αγχωνεσαι!!!!οσο για το μεγεθος κ εμενα μεγαλυτερος βγαινει,κ την τελευταια φορα εβγαινε σχεδον 2βδομαδες μεγαλυτερος!αλλα ηταν ετσι απο την αρχη,κ δεν εχει σχεση με το ζαχγαρο αλλα με το σκαρι του!πχ εμας δεν ειναι χοντρουλης αλλα ψηλος κ ολιγον κεφαλας χζιχιχιχιχι!!!!!!!!!

α κ προβατακι επειδη εγω εχω ζαγχαρο κυησης κ το χω ψαξει οταν δεν ειναι ρυθμισμενο δημιουργει στο μωρο μεγαλυτρη κοιλιτσα,κ ειναι μια ενδειξη πως φταιει το ζαγχαρο για το οτι ειναι μεγαλο!

τωρα εχω ραντεβου την αλλη παρασκευη κ περιμενω πως κ πως,αφου θα μαι μια μερα πριν τις 34,να δω ποσο μεγαλωσε ο μπεμπακος!λιγο εμεινε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια σε ολες!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


pegg σου βαζω κ λινκ απο ενα καλο σαιτ που δειχνει το βαρος κτλ που πρεπει να χουν τα μωρακια ανα βδομαδες κ θα δεις πως ο δικος σου ειναι μια χαρα!μην μασας λεμεεεεε!!

 

http://www.baby2see.com/development/week32.html

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλε που ειστε παλι ολες!α θα σας μαλλωσω μου χανεστε κ δεν κανει χιχιχι!εμεις ειμαστε καλα κ εχουμε αρχισει τις ετοιμασιες για το δωματιο!δηλ τα χουμε παρει σχεδον ολο,μικροπραγματα εμειναν κ ειμαστε ετοιμοι για την μεγαλη αφιξη!3-4βδομαδες ακομαααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!φτανουμε σας λεω!!!

φιλακια σε ολες!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς αρχίσαμε δειλά δειλά να παίρνουμε κάποια πράγματα:D

Την βαλίτσα σου την έφτιαξες Άννα; εγώ όχι ακόμα, αναρωτιέμαι πότε θα αρχίσω! Όλοι μου λένε να ξεκινήσω σιγά σιγά γιατί θέλουν και όλα πλύσιμο, σίδερο κτλ αλλά ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι έχω φτάσει 31 και 4 και νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς!!!:D

Σιγά σιγά υποχωρούν οι προηγούμενες φοβίες (καλά, μην φανταστείτε ότι εξαφανίστηκαν!) και μου έχει μείνει ο φόβος του ζακχάρου και του τοκετού! Ζάκχαρο μπορεί να κάνει κανείς και τώρα, προς το τέλος; και πώς φαίνεται αυτό; η καμπύλη μου ήταν καλή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια να ρωτήσω κατι? Την καμπύλη ζακχάρου πότε την κάνουμε? Εμένα ο γιατρός μου θα με δει σε 2 βδομάδες και δεν μου έχει αναφέρει κάτι σχετικά:rolleyes:

 

Την έκανα λίγο πριν συμπληρώσω την 28η βδομάδα. Στο μεταξύ, υπάρχει και σχετικό θέμα εδώ στο φόρουμ, έχω την εντύπωση ότι δεν την κάνουν όλες, οπότε ρώτα καλύτερα τον γιατρό σου.

Λόγω πολυκυστικών εγώ έπρεπε να την κάνω αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ότι γίνεται πάντα. Η ξαδέρφη μου π.χ και μια φίλη μου δεν την έκαναν. Ο γιατρός της κολλητής μου πάλι, της είπε να την κάνει παρόλο που δεν είχε κάποιο θέμα με το ζάκχαρο.:rolleyes: Δες και το σχετικό θέμα εδώ στο φόρουμ αν και το καλύτερο είναι να ρωτήσεις το γιατρό σου.;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα ρωτήσω τον γιατρό μου ευχαριστώ! 'Ελεγα να περιμένω να ρωτήσω στο προγραμματισμένο ραντεβού αλλά θα είμαι 29 εβδομάδων τότε, οπότε θα τον πάρω τηλέφωνο από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα και εμεις μια χαρα παμε πιστευω αντε να δουμε!!!!!!!!!Ουτε εγω εχω κανει βαλιτσα και ας ειμαι 32+6 !!Οσο για το πλυσιμο καποια τα εχω πλυμενα απο την Ιωαννουλα μου αλλα το πορτ μπεμπε και αλλα τετοια θελουν απο την αρχη!!!!!Δευτερα εχω ραντεβου με το γιατρο μου και μαλλον θα αρχισουμε ποιο συχνα τις επισκεψεις καθως εχουμε ορισει ημερομηνια τοκετου!!!!29 Ιουνιου θα ειναι η μερα που θα ερθει ο μουργος μου αν δεν βιαζεται να βγει ποιο νωρις.Θα ειμαι στα μεσα του 9 ακριβως!!!Αντε να δουμε.Στη βαλιτσα ουτε ξερω τι να παρω αλλα θα βρω που θα παει

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφες,χαιρομαι που σας διαβαζω με καλα νεα!!!!εμεις εχθες ειχαμε ραντεβου με την γιατρο ειμαστε μια χαρα κ πλεον μπορουμε να βγαινουμε για βολτες ελευθερα!!!!!!!!ε βεβαια φτασαμε λιγο πριν την γεννα αλλα χαλαλι,αφου πηγαν ολα τελεια το ξανακανω ευχαριστς!!!!!!!!!!!συζητησαμε κ το πως θα γεννησουμε κ εξαιτιας κυριως του διαβητη κυησης κ επειτα της θρομβοφ θα παμε με κτ!να σας πω ηρεμησα,τωρα ξανα στο ιατρειο της σε 10μερες κ απο εκει κ περα θα μας βλεπει στην κλινικη για να κανουμε κ καρδιοτογραφ!18-24Ιουνιου γενναμεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!αχ λιγο εμεινε σας λεω!!!!!!!!!!Πεγκ εσυ που θα γεννησεις?εμεις λογικα στη γενικη!

οσο για την βαλιτσα θα την ξεκινησω σιγα σιγα το σαβ/κυρ κ μεσα στην βδομαδα θα την εχω ετοιμη!οπως κ το δωματιο του μπεμπη το οποιο πρωτα ο Θεος θα ειναι ετοιμο μεσα στην βδομαδα!αχ ανυπομονω να το δω!!!φιλακια ομορφες!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσάκια μου!!!

Με παιρνουν τα ζουμια γιατι κι εγω Ιουνιο εκανα την μικρουλα μου...και θυμαμαι ολη αυτη την αγωνια...

Καλε φτιαξτε τις βαλιτσες σας..σε λιγο δεν θα μπορειτε να κουνηθειτε!!

Ολα θα πανε καλα!!!!!

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο κοριτσάκια μου!!!

Με παιρνουν τα ζουμια γιατι κι εγω Ιουνιο εκανα την μικρουλα μου...και θυμαμαι ολη αυτη την αγωνια...

Καλε φτιαξτε τις βαλιτσες σας..σε λιγο δεν θα μπορειτε να κουνηθειτε!!

Ολα θα πανε καλα!!!!!

 

χαχαχαχαχαχα ευτυχως η μανουλα μου με βοηθαει σε ολα,κ για αυτο δεν αγχωνομαι καθολου!

σε ευχαριστουμε marchalina για ολη την συμπαρασταση,να εισαι παντα γερη κοριτσακι μου κ να χαιρεσαι το θαυματακι σου!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αννουλα μου ...κι εμενα τοτε καποια κοριτσάκια σε μια άλλη παρεουλα με συντροφεψαν....κι εσυ μετα απο αυτα που περασες θα εχεις την αναγκη να κανεις το ιδιο..

Φιλακια στις κοιλιτσες...μην ξεθαρρεψετε πολύ..και αρχισετε τις βουτιες1!!!:P

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά υποχωρούν οι προηγούμενες φοβίες (καλά, μην φανταστείτε ότι εξαφανίστηκαν!) και μου έχει μείνει ο φόβος του ζακχάρου και του τοκετού! Ζάκχαρο μπορεί να κάνει κανείς και τώρα, προς το τέλος; και πώς φαίνεται αυτό; η καμπύλη μου ήταν καλή.

 

Eφόσον η καμπύλη σου ειναι καλή, δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι, θα εδειχνε κατι ακόμα και αν ειχες απλά προδιάθεση. Μπορεις αν θες (για να σου φεύγει η ιδεα) όποτε κανεις εξετασεις αιματος να ζητάς να σου κανουν και γλυκοζυλιωμένη αιμοσφαιρίνη, η εξεταση αυτή δειχνει αν η τιμή του σακχάρου εχει ξεφύγει εκτός των φ.τ. το προηγούμενο τρίμηνο. Μια καλή τιμή γλυκοζυλιωμένης ειναι 5,2.

Εκανα διαβήτη κύησης με χρήση ινσουλίνης και στις δυο μου εγκυμοσύνες και τα ξερω εκ πειρας αυτά :?

Η καμπύλη σακχάρου γίνεται συνήθως κοντά στην 26η εβδομάδα, εξαρτάται συνήθως από τον γιατρό αν τη ζητήσει. Κατά την αποψή μου θα πρεπει όλες οι εγκυμονούσες να την κάνουν (ετσι κι αλλιώς τόσες και τόσες εξετασεις κανουμε κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης), εγω πχ ειχα τιμες σακχάρου κατω από 75 και όμως η καμπύλη μου ήταν παθολογική.

 

Κοριτσάκια με το καλό τα μπεμπάκια σας, μια χαρά τα πατε, μην αγχώνεστε! :)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Marchalina αλλά και όλα τα κορίτσια εδώ που γράφουν κατά καιρούς, η συμπαράστασή σας είναι ανεκτίμητη:D Εσύ συγκινείσαι με μας και όλα αυτά που σου θυμίζουν, κι εγώ συγκινούμαι με σένα που νιώθεις έτσι για μας που γνωριζόμαστε μόνο μέσω pc:wink:

Άννα και Pegg πώς γίνεται να γεννάτε τόσο πιο νωρίς από μένα???:confused: Είμαι 32 εβδ, μόλις 2 βδομάδες πίσω σας, και η ημερομηνία τοκετού μου είναι μέσα Ιουλίου:confused:.

Zouzounel ευχαριστώ για την πληροφορία! Αυτή την βδομάδα θα πάω γιατρό και θα τον ρωτήσω. Βασικά η απορία μου είναι αν μπορεί να ανεβάσεις ζάκχαρο και μετά την 28η βδομάδα. Ή έκανες την καμπύλη, είναι καλή και ξεμπέρδεψες;

Δηλαδή εμένα η τιμή της μίας ώρας ήταν ακριβώς στο όριο και όλες οι άλλες στο μέσο όρο. Ο γιατρός μου είπε όλα καλά άρα προφανώς μια τιμή μόνο δεν δείχνει προδιάθεση έτσι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς αν θες να πας σε ενδοκρινολόγο να σε καθησυχάσει.

 

Ο διαβήτης κύησης εμφανίζεται λόγω δυσλειτουργίας του παγκρεατος υπο την επήρρεια των ορμονών της εγκυμοσύνης. Η δυσλειτουργία (μειωμενη παραγωγή ινσουλίνης) γίνεται εμφανής συνήθως την 26 εβδομάδα, γι' αυτό κάνουμε τότε την καμπύλη. Κανεις βεβαια δε μπορεί να αποκλείσει την εμφάνιση διαβήτη κύησης νωρίτερα ή αργότερα, αλλά αν υπάρχει προδιαθεση ή προβλημα, συνήθως φαινεται τότε.

Με τη γλυκοζυλιωμενη παντως μπορεις να εχεις το μυαλό σου ήσυχο. :wink:

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Marchalina αλλά και όλα τα κορίτσια εδώ που γράφουν κατά καιρούς, η συμπαράστασή σας είναι ανεκτίμητη:D Εσύ συγκινείσαι με μας και όλα αυτά που σου θυμίζουν, κι εγώ συγκινούμαι με σένα που νιώθεις έτσι για μας που γνωριζόμαστε μόνο μέσω pc:wink:

Άννα και Pegg πώς γίνεται να γεννάτε τόσο πιο νωρίς από μένα???:confused: Είμαι 32 εβδ, μόλις 2 βδομάδες πίσω σας, και η ημερομηνία τοκετού μου είναι μέσα Ιουλίου:confused:.

Zouzounel ευχαριστώ για την πληροφορία! Αυτή την βδομάδα θα πάω γιατρό και θα τον ρωτήσω. Βασικά η απορία μου είναι αν μπορεί να ανεβάσεις ζάκχαρο και μετά την 28η βδομάδα. Ή έκανες την καμπύλη, είναι καλή και ξεμπέρδεψες;

Δηλαδή εμένα η τιμή της μίας ώρας ήταν ακριβώς στο όριο και όλες οι άλλες στο μέσο όρο. Ο γιατρός μου είπε όλα καλά άρα προφανώς μια τιμή μόνο δεν δείχνει προδιάθεση έτσι;

 

 

 

Γλυκό μου προβατάκι και εγω ΠΗΤ εχω 14/7 αλλά επειδη η πρωτη μου γέννα ήταν καισαρικη το δευτερο το παιρνουν περιπου 15 μέρες νωριτερα από την ΠΗΤ οπότε και κανονισαμε 29/6 μην αγχώνεσε καθόλου ολα καλά!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

προβατακι μου εγω εχω ΠΗΤ 7/7 αλλα λογω ηπαρινης κ διαβητη κυησης θα γεννησω στις 37-38βδομαδες με ραντεβου,γι αυτο ειμαι αρκετα νωριτερα απο εσενα ;)!κ οσο για το ζαγχαρο μην αγχωνεσαι,αν ο γιατρος σου σου ειπε πως ολα ειναι καλα ετσι ειναι!τωρα αν θελεις να ηρεμησεις κανε μια εξεταση για ζαγχαρο κ θα δεις πως μια χαρα θα εισαι!!παντως μιλα με τον γιατρο σου εκεινος ξερει να σε κατευθυνει καλυτερα απο ολους μας!!

α να σας πω ενα ευχαριστ οκ μου εφυγε το θεμα με το αμνιακο χιχιχιχι!γενικα φτου φτου να μην ματιαξω εχω χαλαρωσει κ ηρεμησει απιστευτα, νομιζω οτι τωρα απολαμβανω πραγματικα την εγκυμοσυνη μου!κ σ'αυτο παιζει μεγαλο ρολο κυριβς πλεον οι βδομαδες αλλα κ το οτι ο μπεμπακος ειναι ζωηρος κ δε με τρομαζει με ''ησυχιες''!!αν κ ενα πρωινο για καμμια ωρα μου επαιξε κρυφτουλι χιχιχιχι!!!

φιλακια πολλα κ να θυμαστε ειμαστε κοντα στην μεγαλη αγκαλιαααααααααα!!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα καλημερα!!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε κοριτσακια????Εμεις μια χαρα πηγα εχθες στο γιατρο και ο μπεμπακος ειναι μια χαρα.Το αμνιακο υγρο καλο (με ειχαν τρομαξει με αυτο το θεμα στο ντοπλερ) και φτασαμε αισιως τα 2220!!!!!Περιττο να σας πω οτι μου φαινεται τεραστιο μωρο αν σκεφτει κανεις οτι την Ιωαννουλα μου τη γεννησα 630 γραμμαρια.Μου ειπε ο γιατρος μου οτι θα βγει κοντα στα 3 κιλα λιγο πανω λιγο κατω!!!Ειμαι πολυ ευχαριστημενη και χαρουμενη.Τωρα θα παω την αλλη εβδομαδα για καρδιοτοκογραφο και μετα καθε εβδομαδα θα εχω γιατρο μεχρι να γννησω!!!!!Πολυ χαιρομαι γιατι θα βλεπω τον μπεμπακο συχνοτερα!!!!Κατα ταλλα με εχει πιασει αγχος με ενδομητριο θανατο ολη την ωρα το χερι μου στη κοιλια ειναι για να αισθανομαι τον μικρο!!!!!Τι να πω θα σκασω με χρι να γεννησω αλλα ελπιζω να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα καλημερα!!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε κοριτσακια????Εμεις μια χαρα πηγα εχθες στο γιατρο και ο μπεμπακος ειναι μια χαρα.Το αμνιακο υγρο καλο (με ειχαν τρομαξει με αυτο το θεμα στο ντοπλερ) και φτασαμε αισιως τα 2220!!!!!Περιττο να σας πω οτι μου φαινεται τεραστιο μωρο αν σκεφτει κανεις οτι την Ιωαννουλα μου τη γεννησα 630 γραμμαρια.Μου ειπε ο γιατρος μου οτι θα βγει κοντα στα 3 κιλα λιγο πανω λιγο κατω!!!Ειμαι πολυ ευχαριστημενη και χαρουμενη.Τωρα θα παω την αλλη εβδομαδα για καρδιοτοκογραφο και μετα καθε εβδομαδα θα εχω γιατρο μεχρι να γννησω!!!!!Πολυ χαιρομαι γιατι θα βλεπω τον μπεμπακο συχνοτερα!!!!Κατα ταλλα με εχει πιασει αγχος με ενδομητριο θανατο ολη την ωρα το χερι μου στη κοιλια ειναι για να αισθανομαι τον μικρο!!!!!Τι να πω θα σκασω με χρι να γεννησω αλλα ελπιζω να πανε ολα καλα!

 

 

Ολα καλα θα πανε! Η Ιωάννα σου πως παει? ποσο ειναι σε ηλικια και σε κιλα τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα θα πανε! Η Ιωάννα σου πως παει? ποσο ειναι σε ηλικια και σε κιλα τωρα?

 

 

Μακαρι να πανε ολα καλα!!!!!!!Η Ιωαννουλα αν εξαιρεσεις οτι ειναι πολυ αδυνατη ειναι μια χαρουλα.Ειναι 17 μηνων χρονολογικη ηλικιακαι 6700:shock::shock::shock::shock::shock:Ναι ναι ξερω πολυ αδυνατη αλλα δε μας αρεσει να τρωμε ετσι μας εχουν πει οι γιατροι μετα απο ενα σωρο εξετασεις που καναμε γιαυτο το θεμα!!Τι να πω μαλλον μοντελο θα γινει γιατι ειναι και ψηλη

Link to comment
Share on other sites

pegg,μην σκεφτεσαι τετοια τωρα...ο μπεμπουλης ερχεται και θα ειναι μπαμπατσικος!!!!!!!

nothings gonna stop us now!!!!!

 

 

η ιωαννουλα το παει για μοντελακι!!!!!!!!!!!!!να της δωσεις φιλακια!!!!!!πουπουλακι θα ειναι!!!!!!!

 

 

αντε,βλεπω ολες μπαινεται σιγα-σιγα στην τελικη ευθεια!!!!!με το καλο!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατα ταλλα με εχει πιασει αγχος με ενδομητριο θανατο ολη την ωρα το χερι μου στη κοιλια ειναι για να αισθανομαι τον μικρο!!!!!Τι να πω θα σκασω με χρι να γεννησω αλλα ελπιζω να πανε ολα καλα!

 

Μια από τα ίδια:lol::lol::lol: Τι το ήθελα να μου φύγει ο φόβος του τοξοπλάσματος που είχα μέχρι χθες;;;:lol: Πιο διαχειρίσιμος ήταν! Καρβούνιαζα τα κρέατα και έπλενα χιλιάδες φορές τις ντομάτες και ένιωθα οκ. Τώρα που το ξεπέρασα μου ήρθαν άλλοι φόβοι πιο τρομακτικοί:lol::lol::lol:

Καλά που τα λέμε και μεταξύ μας:lol:

Όλα θα πάνε καλά, ελπίζω, και όπως λένε και τα κορίτσια, μετά δεν θα θυμόμαστε τίποτα άσχημο:wink:

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια:lol::lol::lol: Τι το ήθελα να μου φύγει ο φόβος του τοξοπλάσματος που είχα μέχρι χθες;;;:lol: Πιο διαχειρίσιμος ήταν! Καρβούνιαζα τα κρέατα και έπλενα χιλιάδες φορές τις ντομάτες και ένιωθα οκ. Τώρα που το ξεπέρασα μου ήρθαν άλλοι φόβοι πιο τρομακτικοί:lol::lol::lol:

Καλά που τα λέμε και μεταξύ μας:lol:

Όλα θα πάνε καλά, ελπίζω, και όπως λένε και τα κορίτσια, μετά δεν θα θυμόμαστε τίποτα άσχημο:wink:

 

 

Καλημερα καταρχην!!!!!ασε και εγω περιμενα να περασει η 26 εβδομαδα και μολις περασε αρχισαν αλλα αγχη!!!!!Τι να πω μια χαρα θα πανε ολα δε μπορει να κουβαλαμε τοση γκαντεμια πανω μας να στραβωσουν τα πραγματα 2 φορα δε το πιστευω δηλαδη!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καληερουδια κ καλο μηνα κοριτσακια!!!!αχ αυτος ειναι ο πρωτος μηνας αφιξης των μωρων μας,καλως να τα δεχθουμε λοιπον!!!!

σημερα εκλεισα τις 35βδομαδες κ σε λιγες μερες μπαινω στον μηνα μου,απιστευτο κ ομως αληθινο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΦΗΣΤΕ ΚΑΘΕ ΑΓΧΟΣ Κ ΦΟΒΟ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ Κ ΑΣ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ,ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΑΣ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σας φιλω ολες!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...