Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ


Recommended Posts

Χρόνια πολλά κορίτσια σε όλες!

Άννα, συγχαρητήρια για το πρώτο μαξιλαράκι:wink:

Πόσο διαφορετικό ήταν και για μένα αυτό το Πάσχα από το περσινό!!!:D

Έκλεισα και την "κακιά" εβδομάδα και πέρασα πλέον σε...άγνωστη ζώνη κι εγώ:lol:

Ελπίζω να συνεχίσουν όλα καλά!

Να σας ρωτήσω κάτι ακόμα; Όποια από εσάς ήταν λίγο psycho από το φόβο της στην εγκυμοσύνη, της πέρασε μετά;;; Γιατί εγώ νιώθω ότι αν όλα πάνε καλά, θα επιστρέψω στα κανονικά μου και δεν θα τρέμω με ό,τι μου κατέβει κάθε φορά (πχ τοξόπλασμα)! Αλλά οι δικοί μου με πειράζουν ότι θα μου μείνει και μετά:lol: Εγώ είμαι σίγουρη ότι όχι. Περνάει, έτσι δεν είναι;:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χρονια πολλα κ καλα σε ολους . Αννα κ προβατακι ευχομαι με το καλο . μη φοβαστε πια τα δυσκολα περασαν . Προβατακι τιποτα δε προκειται να μεινει , καμια φοβια στο λεω εκ πειρας .Οσο για το ποσο διαφορετικο ηταν αυτο το Πασχα που να δεις το επομενο που θα ειναι υπεροχο !!! κ αυτο εκ πειρας. πολλες ευχες κ για τις δυο σας κ ολα να πανε τελεια.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χρονια πολλαααααα....... χαιρομαι που διαβαζω μονο ευχαριστα νεα, προβατακι στην πρωτη εγγυμοσυνη ειχα οσο αγχος για ολα που ωρες ωρες νομιζα οτι θα τρελαθω, το μυαλο μου δεν αντεχε αλλο, οταν τον κρατησα στην αγγαλια μου το ξεχασα εντελως και δεν ξανα γυρισε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη κοριτσακια!προβατακι μου με το που θα κρατησουμε αγκαλια τα μωρακια μας θα μας φυγουν ολα!μα ηδη σιγα σιγα δεν αρχιζεις να αισθανεσαι δυνατοτερη?α κ καλως ηρθες στα νεα εδαφη,αχ ειναι ομορφα να εισαι σε καινουρια μερη χωρις ασχημες αναμνησεις..το φετινο πασχα ηταν κ για μενα ηρεμο κ χαλαρο,τωρα σκεφτομαι οτι του χρονου τετοια εποχη θα χω εναν μπομπιρακο να μου κλεβει το μυαλλο!

φιλακια πολλα σε ολες!!!!!!!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μα που ειστε καλε,γυριστε παει τελειωσε το πασχα!!!!!!!!!!!!!!!!λοιπον για μας περασε αλλη μια δυσκολη ημερομηνια,22/4 ειχα γεννησει...αυτην την φορα ημουν μια χαρα...τωρα παμε δυνατα για το καλυτερο μαξιλαρακι τις 32βδομαδες,αντε 3κ θα ηρεμησουμε τελειως,λεμε τωρα!φιλια σε ολες!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια σας ευχαριστουμε για τις ευχες!!!!!λοιπον καλημερα σας κ καλη ανασταση σε ολες μας!!!!!!!!!!!

σημερα φτασαμε στο πρωτο καλο μαξιλαρακι(28εβδομαδες) για τον μπεμπακο κ φυσικα συνεχιζουμε με μεγαλο χαμογελο για τα υπολοιπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ειμαι πλεον σιγουρη πως ολα καλα θα πανε,εχουν αρχισει να μας φερνουν κ δωρακια(οι μαμαδες μας κ τα αδερφια μας) κ καθομαστε σαν τα χαζα κ λιωνουμε πανω απο τα ρουχαλακια κ σεντονακια του μικρου!!!!!!!!μα πειτε θα το χασουμε εντελως οταν τον δουμε για πρωτη φορα χιχιχιχι!!!!!!!!

φιλακια σε ολες κ να περασετε τελεια!!!!!!!

xristos anesti .....sas euxome mia teliomini eguimosini:p kai enan uperoxo toketo:p giati sas aksizi me ola auta pou perasate!! otan me to kalo erthoun ta morakia sas tha pathete megali zimia:lol: tha lalisete:lol: tha xazepsete:lol: :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα έκανα την καμπύλη ζακχάρου και περιμένω τα αποτελέσματα. Κόντεψα να μείνω στο μισάωρο που ήπια αυτή τη γλυκόζη:lol: Η πίεσή μου πήγε στο 9 και στο 5,5 και με ξαπλώσανε στα επείγοντα:lol:

Η γιατρός που με είδε μου είπε ότι έπαθε σοκ ο οργανισμός μου από την ξαφνική γλυκόζη:lol: Στη μία ώρα ευτυχώς συνήλθα αλλά μέχρι να τελειώσει η όλη εξέταση με είχαν ξάπλα:lol:

Εγώ νόμιζα ότι ήταν από την πείνα επειδή ήμουν νηστική από τις 9 το βράδυ αλλά μου είπαν όχι, είναι εξαιτίας της γλυκόζης. Τώρα περιμένω και τα αποτελέσματα.

Εύχομαι όλες να είστε καλά και να πάμε καλά μέχρι τέλους!

Molly θα την περάσεις και εσύ την "κακιά βδομάδα" χωρίς να το καταλάβεις! Με το καλό!

Εγώ για να πω την αλήθεια δεν με βλέπω να νιώθω ασφαλής τουλάχιστον μέχρι να μπω στο μήνα μου ή καλύτερα να γεννήσω και να είναι όλα καλά:lol:

Link to comment
Share on other sites

Προβατακι ακριβως το ιδιο ειχα παθει κι εγω ...μολις ειχαμε φτασει σπιτι ..ευτυχως προλαβα να παω στο κρεββατι ..οπου και σωριαστηκα καταιδρωμενη καταδιψασμενη ...ευτυχως ηταν η μανα μου ..μετα θυμαμαι κρυωνα πολυ...

Το ιδιο μου ειχε πει ο γιατρος ..αλλα μου ειπε και να προσεχω λιγο παραπανω τα γλυκα :P

Κοριτσακια μου...τον φαγατε τον γαιδαρο!!!!!!!

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια...τι μου θυμησατε.... δεν μου ειχε πει κανεις για αυτο το σοκ, τελειωσα την εξεταση και εφυγα με τα ποδια να παω σπιτι με παρα αρα παρα πολυ ζεστη, στα 20 μετρα απο το μικροβιολογικο αρχισα να παραπαταω ευτυχως τυχαια περασε μια γνωστη μου με τοαυτοκινητο και με μαζεψε αλλιως καπου εκει θα ειχα λιποθυμισει!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα έκανα την καμπύλη ζακχάρου και περιμένω τα αποτελέσματα. Κόντεψα να μείνω στο μισάωρο που ήπια αυτή τη γλυκόζη:lol: Η πίεσή μου πήγε στο 9 και στο 5,5 και με ξαπλώσανε στα επείγοντα:lol:

Η γιατρός που με είδε μου είπε ότι έπαθε σοκ ο οργανισμός μου από την ξαφνική γλυκόζη:lol: Στη μία ώρα ευτυχώς συνήλθα αλλά μέχρι να τελειώσει η όλη εξέταση με είχαν ξάπλα:lol:

Εγώ νόμιζα ότι ήταν από την πείνα επειδή ήμουν νηστική από τις 9 το βράδυ αλλά μου είπαν όχι, είναι εξαιτίας της γλυκόζης. Τώρα περιμένω και τα αποτελέσματα.

Εύχομαι όλες να είστε καλά και να πάμε καλά μέχρι τέλους!

Molly θα την περάσεις και εσύ την "κακιά βδομάδα" χωρίς να το καταλάβεις! Με το καλό!

Εγώ για να πω την αλήθεια δεν με βλέπω να νιώθω ασφαλής τουλάχιστον μέχρι να μπω στο μήνα μου ή καλύτερα να γεννήσω και να είναι όλα καλά:lol:

εγω πριν κατι μηνες ειχα κανει την μικρη καμπυλη.κ οταν ηρθε η ωρα να φυγω αισθανομουν καπως ευτυχως ειχα παρει μια τυροπιτα κ εφαγα μια δαγκωνια.παραπανω δεν μπορεσα ειχα ταση για εμετο.ε μολις πηγα το σπιτι τελικα εκανα.κ τωρα εχω κ την μεγαλη κ τρεμω....ευτυχως θα εχω παρεα....κ εγω παντως μεχρι να γεννησω ολο κ για κατι θα ανυσηχω....ΣΙΓΟΥΡΑ. κοριτσια με το καλο σε ολες μας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!!!!!!!Εγω στη καμπύλη απλά νυσταζα τιποτα αλλο αλλά τέτοια νυστα που παραλίγο να κοιμηθω στη καρέκλα του μικροβιολογικου.Εμένα η πιεση δε με αγγιζει είναι σε μονιμη βάση 8,5 με 5.Και φανταστειτε τωρα που ειμαι εγκυος ειναι τοσο χωρις να ειμαι εγκυος η μεγαλη μου ειναι γυρω στο 7.Ειμαι λιγο υποτασικη:P:p:p Περασα τη δυσκολη μερα τη Μ.Τετάρτη ευτυχως και Μ Σάββατο μπηκα στον 7ο.Αφού απο τη χαρα μου περιμενω να με ρωτησουν σε ποιο μηνα ειμαι για να τους πω στον 7ο.Δεν ειχα προλαβει δυστηχως να το ζησω

Link to comment
Share on other sites

καλα αποτελεσματα με την καμπυλη προβατακι!εγω σ'αυτην την εγκυμοσυνη δεν την εκανα μιας κ απο την αρχη ειδαμε οτι υπαρχει θεμα με διαβητη κυησης κ ετσι ακολουθω ειδικη διατροφη κ αγωγη.γλυτωσα απο μια χαζη εξεταση αλλα κανω αλλες 10 για παρτυ της χαχαχαχαχαχαχαχα!!!κ οσο για την πιεση σου καλα αυτη ειναι η φυσιολογικη για μενα χοχοχοχο!!

Μολι θα την περασεις την ασχημη βδομαδα!!!!

αχ αυτο το αχγος που θα παει θα το ξεπερασουμε!γενικα νιωθω καλυτερα,αλλα ειναι κατι μικροπραγματα που μπορουν να με τρελλανουν...τελος παντων ειμαστε σε καλο δρομο,ολα καλα θα πανε!

φιλια σε ολες!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: με κάνατε και γέλασα που το πάθατε όλες:lol: Κι εγώ μόλις ήπια την γλυκόζη τους ρώτησα αν μπορώ να πάω και βόλτα γιατί βαριόμουν να κάτσω να περιμένω! Ευτυχώς μου είπαν καλύτερα να μην βγω και κάψω θερμίδες! Ποιός ξέρει σε ποιό χαντάκι θα είχα λιποθυμίσει:lol::lol::lol:

Ευτυχώς τα αποτελέσματα είναι καλά!

Άννα για πες μερικά από αυτά τα μικρά που σε τρελαίνουν:D Κάτι μου λέει ότι τα ίδια και χειρότερα τρελαίνουν κι εμένα:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααααα!!!εχθες ειχαμε την εξεταση ντομπλερ!ολα καλα κ ο μπεμπακος εφτασε τα 1600γρ!!!!!!!!!!!!ειναι ενα απιστευτα ζωηρο παιδακι,κ εκανε οτι μπορουσε για να το καταλαβει κ ο γιατρος αυτο χιχιχι!επισης το καμαρι μου ειναι παλι με το κεφαλι κατω,αρα μαλλον εχει παρει θεση!!!!!

Προβατακι θα γραψω την τελευταια μου εμμονη,μηπως χανω αμνιακα υγρα χοχοχοχο!ευτυχως μια χαρα φυσιολογικα ειναι,αλλα τι να πεις χαζο παιδι χαρα γεματο ;)!!!!

φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερίζω την πιο γλυκια παρεούλα !!!!

Ειμαστε σε πολύ καλο δρόμο βλέπω φτου φτου !!!!

Με αφορμή τις φρίκες που "τρως" Αννούλα..θυμαμαι οταν στην 34η εβδομαδα που ειχα "κολλήσει" οτι μπορεί το μωρο να τυλιχθει στο λωρο...ο γιατρός -"σκασμένος " πια..που σε καθε επισκεψη είχα και μια νέα μακαβρια απορία- μου ειπε "εε...πια ...δεν θα τυχει όλη η παθολογία της εγκυμοσυνης σ εσενα":p

Ξεκουραστείτε όσο μπορείτε και απολαυστε το...όλες αυτες οι στιγμές θα γινουν μαγικες αναμνήσεις οταν θα κοιτατε τα μωράκια σας!!!!

Φιλακια σε όλες σας!!!!!

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την πιο γλυκια παρεούλα !!!!

Ειμαστε σε πολύ καλο δρόμο βλέπω φτου φτου !!!!

Με αφορμή τις φρίκες που "τρως" Αννούλα..θυμαμαι οταν στην 34η εβδομαδα που ειχα "κολλήσει" οτι μπορεί το μωρο να τυλιχθει στο λωρο...ο γιατρός -"σκασμένος " πια..που σε καθε επισκεψη είχα και μια νέα μακαβρια απορία- μου ειπε "εε...πια ...δεν θα τυχει όλη η παθολογία της εγκυμοσυνης σ εσενα":p

Ξεκουραστείτε όσο μπορείτε και απολαυστε το...όλες αυτες οι στιγμές θα γινουν μαγικες αναμνήσεις οταν θα κοιτατε τα μωράκια σας!!!!

Φιλακια σε όλες σας!!!!!

 

:oops: Κι εγώ το φοβάμαι καμιά φορά αυτό:oops: Αλλά δεν το λέω πουθενά γιατί θα φάω ξύλο στο τέλος:oops:

Να σκεφτείτε, την τελευταία φορά που έκανα την εξέταση για τοξόπλασμα κτλ και βγήκαν καλές, μου είπε ο γιατρός, σαν να μιλούσε σε ψυχοπαθή, "ωραία, είναι όλα καλά! Τώρα λοιπόν, τι λές, νομίζω είναι ώρα να ξεχάσουμε το τοξόπλασμα και ό,τι σκέφτεσαι και να συνεχίσουμε κανονικά ε; τι νομίζεις;" :lol: Φυσικά εγώ δεν το νομίζω ακόμα:lol: Απάντησα "εεε...εντάξει", για να μην με παραπέμψει σε ψυχίατρο!

Που να του πω ότι πιστεύω ότι πρέπει να ξανακάνω άλλη μια επαναληπτικούλα:oops:

Όσο για το αμνιακό, προσπαθώ να μην το σκέφτομαι κι εγώ επειδή δυστυχώς την προηγούμενη φορά έγινε και τρομάζω ακόμα.

Ελπίζω στο τέλος με το καλό να ξεχαστούν όλα τα άγχη κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

να σας πω ενα μυστικο?????? την περασμενη βδομαδα μου ειπε να κανω εξετασεις αιματοσ και οτι για τοξοπλασμα δεν χρειαζονται... αλλα εγω εκανα και φυσικα δεν του το ειπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχα. τι να εκανα???? το σκευτομουν συνεχεια...........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσακια,τι κανετε??????

 

πλησιαζουν οι μερες!!με το καλο!!!!!!!

 

οσο για το τοξοπλασμα.....κι να κολλησετε τωρα....δεν υπαρχει θεμα!!!!!!ολα τα οργανακια ειναι σχηματισμενα!!!!ολα ειναι δρομολογημενα πλεον..:wink:

 

πολλα φιλια στις κοιλιτσες...και σε σενα marchalina

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!χρονια μας πολλα,του χρονου να γιορτασουμε την γιορτη της μητερας αγκαλια με τα παιδακια μας!!!

πως τα πατε κοιουμπιτσες?εμεις πλεον ειμαστε 32εβδομαδων χιχιχιχι!επιτελους μπηκαμε στον 8ο,κ παμε χαλαρα να κλεισουμε κ τις 34!ε μετα οπως λεει κ η γιατρος μου ας κανω οτι θελω :)!

φιλακια σε ολες,περιμενω να διαβασω τα νεα σας!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πέρασε και η άσχημη μέρα (χθες), πέρασε ένας χρόνος, ακόμα πάντως μου φαίνεται σαν να είναι μόλις πριν λίγους μήνες.

Σας ευχαριστώ όλες μα όλες, η παρέα σας μου έκανε τον δρόμο πιο βατό και τα λόγια σας με βοήθησαν άπειρες φορές! Ειδικά όσες δυστυχώς είχατε περάσει αντίστοιχα, ήταν σαν να μου κρατούσατε φακό και μου φωτίζατε το σκοτάδι που έπρεπε να περάσω και που εσείς είχατε ήδη ζήσει. Μακάρι να σας γνώριζα και από κοντά κορίτσια!!!

 

Στα ευχάριστα και στη ζωή που συνεχίζεται, έκλεισα κι εγώ τις 30 βδομάδες και μου φαίνεται απίστευτο!!! Άννα κι εγώ τις 34 περιμένω αλλά όπως ξαναέγραψα, το έχω πάρει απόφαση, έτσι λέω τώρα που είμαι στις 30, όταν πάω 34 θα λέω 36, 38 κοκ! Μάλλον δεν θα ηρεμήσω μέχρι να τον κρατήσω στην αγκαλιά μου:lol::lol::lol:

Νέλλυ πολύ γέλασα με την εξέταση για το τοξόπλασμα! Κι εγώ θα την ξανακάνω αλλά θα του το πω!

Μήπως ξέρετε βυθοσκόπηση στα μάτια πότε κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια χθες ημουν 31και 5 πηγα για ντοπλερ.Το μωρακι μου θρεφεται μια χαρα και ο μικρουλης εφτασε 1870 γρ.Αλλά ενω ειναι μια εβδομαδα μεγαλυτερος βάσει υπερηχου (32και 6) αυτος ειπε οτι επιβραδύνθηκε η ανάπτυξη του.Το συμπερασμα το εβγαλε απο το γεγονος οτι στον β επιπεδου το εβγαζε 2 εβδομαδες μεγαλυτερο.Βεβαια ο γυναικολογος μου παντα 1 εβδομαδα πιο μεγαλο το εβγαλε αλλα οσο ναναι οταν μου ειπε οτι ειναι μικρος εγω κατααγχωθηκα!!!Μου ειπε οτι και το αμνιακο ειναι στα κατωτερα φυσιολογικα και θελει γενικα παρακολουθηση.Ο γυναικολογος μου βεβαι με καθυσηχασε πληρως αλλα δε μπορω θα σκασω!!!!Η ψυχολογια μου επεσε λιγο:((((( αλλα κατα βάθος πιστευω οτι τα 1870 ειναι μια χαρα για τις εβδομαδες που ειμαι και απο τη στιγμη που ο μικρος τρεφεται πολυ καλα δε θα εχω προβλημα!!!!!!!!Σας ζαλισα πρωινιατικα αλλα ηθελα καπου να τα πω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αφού το μωράκι τρέφεται μια χαρά σημαίνει ότι και η ανάπτυξή του είναι μια χαρά, έτσι δεν είναι λογικά; Απλώς ίσως να "ισοφαρίζει" τις μέρες που μπορεί να έπαιρνε γραμμάρια πιο γρήγορα;:confused: Η ανάπτυξη των εμβρύων ακολουθεί τους ίδιους ακριβώς ρυθμούς από την αρχή μέχρι το τέλος; δεν νομίζω. Αφού ο γυναικολόγος σου σου λέει όλα οκ μην ανησυχείς!

Για το αμνιακό δεν ξέρω να σου πω αλλά ξέρω πως όσο προχωράει η εγκυμοσύνη τόσο μειώνεται χωρίς να σημαίνει κάτι ανησυχητικό!

 

Άσε κι εγώ από χθες είμαι μέσα στο άγχος γιατί πήγα γιατρό και μου είπε ότι είναι λίγο μεγάλος! Είναι 1830 και είμαι ακριβώς 30 και 5 σήμερα. Τον ρώτησα αν είναι ανησυχητικό και μου είπε όχι, από τη στιγμή που δεν έχω και ζάκχαρο! Αλλά τώρα ανησυχώ γιατί στην καμπύλη, η μία τιμή μου, αυτή μετά από μια ώρα (με 100μλ γλυκόζης) ήταν 186 με όριο σύμφωνα με το εργαστήριο το 185. Τότε δεν είχα δώσει σημασία γιατί ο γιατρός μου είχε πει όλα οκ. Αλλά σε συνδιασμό με το χθεσινό, αγχώθηκα μήπως είμαι πολύ οριακά:-(

 

Άστα να πάνε, το πήρα απόφαση, μέχρι το τέλος θα είμαστε μέσα στο άγχος! Καμιά φορά σκέφτομαι, καλύτερα οι γονείς μας, ακούγανε καρδούλα με ένα στηθοσκόπιο και σε 9 μήνες ξέρανε φύλο, βάρος κτλ. (πλάκα κάνω φυσικά, ειδικά αν δεν είχαμε όλες αυτές τις εξετάσεις, τότε θα μου την είχε βαρέσει εντελώς:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρόσεξα ότι έχουμε μια βδομάδα διαφορά ακριβώς και τα μωράκια είναι στα ίδια περίπου γραμμάρια κι εσένα στον βγάζουν μικρό κι εμένα μεγάλο:confused::confused::confused:

Πρέπει να είσαι ελάχιστα κάτω από το μέσο όρο κι εγώ ελάχιστα πάνω, αν πάει με τη λογική όλο αυτό...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα! Απλά να σας πω ότι στην 30ή βδομάδα η κορούλα μου ζύγιζε 1220γρ. Γεννήθηκε στην 39η 3010γρ. Επομένως νομίζω ότι μια χαρούλα είναι τα μικρούλια σας και είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους!!

 

ΥΓ Σπάνια γράφω αλλά σας διαβάζω από την αρχή :)

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...