Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ


Recommended Posts

δεν μου ειπε για αν εκανε η οχι, μαλλον οχι!!!! αλλα απο τον πρωτο υπεριχο δεν εχει αλλαξει η ΠΗΤ παντα 1/7 με εβγαζε γι αυτο εχω αγχωθει, ηπως βλεπει τιποτα αλλο ο γιατρος και δεν μου το λεει??? αλλα αν ηταν ετσι δεν θα μου το εκανε εκεινη την ωρα το ντομπλερ?? μολις του ειπαμε οτι ειναι ιδιες οι ημερομηνιες ησυχασε και αυτος αλλα επέμεινε να ξανα παμε συντομα marchalina βοηθανε τα συχνα γευματα? ξερεις αν παιζει ρολο που δεν εχω παρει κιλα? αρχισαν και οι σισπασεις.............. τα νευρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ............. μου εδωσε τα γιουτοπαρ....!!

 

H ΠHT βασικα δεν ειναι απαραιτητο να αλλαξει οποτε επουδενι δεν ειναι λογος αυτος για να αγχωθεις.Επισης το γιατρο δε τον συμφερει να ειδε κατι και να μη σου το ειπε γιατι αυτος φερει την απολυτη ευθυνη.Οποτε για να μη σου ειπε τιποτα ολα καλα.Μην αγχωνεσαι καθολου ολα θα πανε οπως τα ονειρευομαστε ολες!!!!!!

 

 

Εγω για να ηρεμησω σκεφτομαι οτι για να μου συμβει το ιδιο που μου συνεβει πρεπει να ειμαι πολυ γρουσούζα και ατυχη.Ε Δε το πιστευω καποια πραγματα μια φορα συμβαινουν στη ζωη σου δε μπορει να ξανασυμβουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αυτο ειναι αληθεια απλα ειναι στιγμες που με πιανει πανικος και δεν μπορω να το ελενξω, εχω και εγω στο μυαλο μου οτι οπως στην πρωτη εγγυμοσυνη υπηρξε προβλημα αλλα ευτυχως το βρικαμε και δεν ηταν τιποτα οτι ετσι και τωρα μπορει κατι να συμβει αλλα απο την αλλη σκευτομαι θετικα και λεω οτι πρεπει να το χαρουμε γιατι με το να αγχονομαστε και δεν χαιρομαστε και μπορει χτιπα ξυλο να προκαλεσουμε το οτιδηποτε.... σημερα ειναι μια καινουρια μερα και λεω παλι... απο σημερα μονο θετικα και για αρχη ντυθικα στολιστικα και παω για καφεδακι!!!!!!

Υ.Γ. κοριτσια ζηταω συγνωμη, νιωθω οτι ειμαι υπερβολικη και σας κουραζω αλλα πραγματικα δεν εχω με αλλον να μιραστω τους προβληματισμους μου, ειναι οτι μου εχουν κατσει πολλα μαζεμενα... δεν βοηθανε και οι ορμονες.....

σας ευχαριστω ολες.................

Link to comment
Share on other sites

α marchalina βοηθανε τα συχνα γευματα? ξερεις αν παιζει ρολο που δεν εχω παρει κιλα? αρχισαν και οι σισπασεις.............. τα νευρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ............. μου εδωσε τα γιουτοπαρ....!!

Απο τον γυναικολογο μου ξερω οτι τα μικρα συχνα γευματα βοηθουν το μπεμπε να βαλει το μεγιστο δυνατο βαρος..σε συνδυασμο με ξεκουραση

Ενα γευμα θεωρειται ενα γιαουρτι .....ή μια κουπα γεματη φρουτο...ήλιγο τυρακι με μια φρυγανια...μιλαμε για μικρες ποσοτητες ανα 2-3 ωρες

Ρωτα ομως καλυτερα τονγιατρο σου

Εχεις βοηθεια για τον μικρο;

Σκεψου θετικα.. Πολλα φιλια κοριτσάκι!!

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

ωραια δεν το ηξερα, τρωω καλα ολη τη μερα το βραδυ μονο δεν μπορω να φαω, απο τις 7 και μετα και αν το κανω δεν μπορω να κοιμηθω αν κοιμιθω βλεπω εφιαλτες αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν με πειραζει, ευκαιρια να μη παχυνω!! με τον μικρο δεν εχω προβλημα, το πρωι ειναι στον παιδικο και μολις ερχετε τρωει και κοιμαται οποτε το απογευμα ειμαι ξεκουραστη και αν εχω δουλειες και νιωθω κουρασμενη φωναζω την μαμα μου αλλα αυτο ειναι σπανιο, μονο αν εχω κατι βαρυ να κανω, αχχχχ να περασουν οι μερες να ερθει η τριτη.......

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις συμληρωμα ασβεστίου;

Αν παιρνεις προληπτικα οπως οι περισσοτερες στην εγκυμοσυνη καλο θα ηταν να το αντικαταστησεις με 2 ποτηρια γαλα ή 2 σπιρτοκουτα τυρι ή 2 γιαουρτια τη μερα

Το ειχα ψαξει πολυ το θεμα με τις συσπασεις και αφου εχεις..το συμπληρωμα ασβεστιου ισως δεν βοηθαει να σταματησουν

Επισης να αποφευγεις τα αρκετα ζεστα μπανια , το φασκομηλο, οχι πολυ μαιντανο και οχι πολυ ανηθο...βοηθανε τις συσπασεις

Προσπαθησε να ξεκουραζεσαι οσο περισσοτερο μπορεις

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα ομορφουλες!!!!Νελλη για τις συσπασεις θελει κ αρκετη ηρεμια,εγω παιρνω προληπτικα γιουτοπαρ σε μικρη δοση κ φυσικα ξεραμε εξαρχης με την γιατρο οτι το ασβεστιο δεν θα το παρω καθολου γιατι σε καποιες κοπελες προκαλει συσπασεις,κ επειδη την προηγουμενη φορα οι συσπασεις ηρθαν μαζι με το καταραμενο ασβεστο το ξεχναμε εντελως!!!!!!!!!!παντως η γιατρος μου αλλα κ οι μαιες μου ειπαν οτι πλεον μερικες μεσα στην μερα δεν ειναι επικυνδινες,μονο να μην παραπανω απο 3στην ωρα,εκει το παρακολουθουμε..οποτε μην αγχωνεσαι,κ εγω καπου καπου απο καμμια καταλαβαινω,αλλα πραγματικα περιεργο για μενα δεν τρελλαινομαι!

marchalina ευχαριστουμε για αυτα που πρεπει να προσεχουμε,για μαιντανο κτλ δεν το ηξερα!για ζεστα μπανια κ ασβεστιο το ξερω.

φιλια σε ολες!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Νέλλυ είμαι σίγουρη ότι όλα είναι οκ αλλά καταλαβαίνω ότι δεν μπορείς να μην αγωνιάς! Αλλά αφού είχε γίνει και την προηγούμενη φορά στο πρώτο σου παιδάκι μήπως είναι το "σκαρί" τους έτσι, πώς να το πω; και είναι λίγο πιο μικρούλικα;;; Μπορεί να είναι και βλακεία αυτό που είπα αλλά αφού είναι όλα οκ και στο αγοράκι σου, το ίδιο θα είναι και τώρα!:D

Ασβέστιο ούτε εγώ παίρνω, νομίζω ο γιατρός μου δεν είναι fun του ασβεστίου έτσι κι αλλιώς. Νομίζω εξ αιτίας συσπάσεων. Δεν μου το έχει αναφέρει καν ενώ όλα τα υπόλοιπα, σίδηρο, μαγνήσιο, βιταμίνες, φολικό κτλ τα παίρνω. Αυτό που μου τόνισε είναι να τρώω πολλά γαλακτοκομικά, και γάλα αλλά κυρίως γιαούρτια και τυρί. Τρώω 2 γιαούρτια κάθε μέρα και δύο ποτήρια γάλα. Νομίζω ότι εγώ το παρακάνω όμως :confused: αλλά μου αρέσουν πολύ έτσι κι αλλιώς!

Όσο για τις συσπάσεις, κορίτσια έχω αρχίσει και αγχώνομαι:( Νιώθω σίγουρα τρεις την μέρα που λέει η Άννα και ίσως και περισσότερες αλλά καμία σχέση με πέρσι, δεν είναι σε όλη την κοιλιά αλλά πολύ τοπικά και συνήθως ακολουθούν ή προηγούνται κίνησης του μωρού! Ο γιατρός μου είπε ότι είναι οι Braxton αλλά και πάλι φοβάμαι:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

marchalina δεν ηξερα τιποτα απο ολα αυτα, ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, μαλλον θα κανω υπομονη μεχρι την τριτη που θα παω για υπεριχω και θα τον ρωτησω για το ασβεστιο.

ΑΝΝΑ4 μου εχω εδω και αρκετο καιρο αλλα τις δυο προηγουμενες μερες ειχα παρα παρα πολλες και σιγουρα οχι μονο 3 την ωρα ειδικα προχτες το βραδυ που ξαπλωσα ηταν η μια μετα την αλλη, η κοιλια μου δεν μπορουσε να ηρεμησει, κοιμηθηκα και ηταν ακομα λιγο σκληρη γι αυτο και ανησυχισα, ειναι λογοκο να εουμε καποιες μεσα στη μερα αλλα οχι και ετσι!!!!!! ο γιατρος μου μου ειπε οτι μπορει να φταιει λιγο παρα πανω κουραση η κατι που σηκωσα η μια αποτομη κηνιση, δεν ανησυχισε ιδιαιτερα, ισως επειδη το ραντεβου μας ειναι κοντα και θα με δει. με το γιουτοπαρ πως τα πας??? εγω απο χτες υποφερω!!!!!! ωρες ωρες με πιανει νευρικο γελιο απο το πολυ τρεμουλο!!!!!

προβατάκι το σκαρι μου ειναι ετσι, να γενναω μικρα μωρακια και το ηξερα αλλα πρωτη φορα μου ειπε να δουμε αν αναπτισετε σωστα, σε καθε υπεριχο και στην πρωτη εγγυμοσυνη το μονο που εκανε ηταν να μου υπενθυμιζει οτι θα ειναι κατω απο 3 κιλα, δεν μου ειχε αναφερει τιποτα για αναπτυξη, βεβαια δεν το θυμοταν και μολις του ρο ειπα πραγματικα εδειξε να ανακουφιζετε και ο ιδιος αλλα εμενα η ιδεα μου μπηκε!!!!!!!

ειχαμε πλακα παντως, εγω ειχα ασπρισει απο τον φοβο και ο αντρας μου ειχε ενα τεραστιο χαμογελο στα χειλη γιατι θα ξανα δουμε την μπουμπου μας συντομα!!!!!!!!!!! το οτι ειναι καλα το εχεο δεδομενο και το τι ακουω..... μπορειτε να το φανταστιτε!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια κλεισαμε τις 25 γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!καλα χαιρομαι σαν χαζο κ ακομα εχουμε αλλες 3για το πρωτο καλο μαξιλαρακι!!!!!!!!!!!!!

Προβατακι εχθες ειχα ραντεβου με τον διαβητολογ κ η μαια μου εξηγησε(ξανα) πως συσπαση ειναι οταν πιανει απο κατω μεχρι πανω τον αφαλο κ φυσικα σκληραινει η κοιλιτσα!αν νιωθεις καπου τοπικα να σκληραινει κ μετα κλωτσια αυτο λογικα ειναι το μπεμπακι,καπως γυρναει κ το νιωθουμε ετσι!μην αγχωνεσαι κ δυνατες θα νιωσουμε,ειναι ολα μεσα στο παιχνιδι!αν κ εγω θα προτιμουσα να γεννησω χωρις καμμια συσπαση χεχεχε!

Νελλυ εχεις δικιο,αν τις νιωθεις πολλες θελει παραοανω προσοχη,αλλα κ παλι ολα καλα θα πανε!με τα γιουτοπαρ εγω δεν εχω προβλημα,ισως να νιωσω καμμια φορα κανενα μικρο τρεμουλο αλλα μεχρι εκει,αφου λεω μπας κ εμενα δεν με πιανουν χεχεχεχε!

φιλακια κοιλουμπιτσες!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην είναι συσπάσεις, όπως λες, ή τουλάχιστον να μην είναι οι ανησυχητικές! Μερικά πράγματα μπορεί να είναι φυσιολογικά απλώς εμείς ίσως να τα μεγαλοποιούμε πολλές φορές!:rolleyes:

Το βράδυ με το φαγητό πώς τα πάτε;;; Ξαφνικά αυτή την εβδομάδα ό,τι φάω μετά τις 7 μου κάθεται στο στομάχι!!! Μόνο γάλα μπορώ να πιω:shock:

Και συνήθως κοιμάμαι κατά τις 12-01.00, δεν είναι ότι ξαπλώνω νωρίς. Τελευταία φορά που έφαγα νύχτα ήταν την Κυριακή, στις 8.30 φιλετάκι ψαριού στο φούρνο με σαλάτα, ούτε ψωμί ούτε τίποτα και στις 12 και, που ξάπλωσα, το ένιωθα λές και ήταν ακόμα στον οισοφάγο! Νόμιζα ότι αυτά ξεκινάνε πιο μετά. Ξέρει καμιά σας τι κάνουν σε αυτές τις περιπτώσες; Μου φαίνεται ότι δεν είναι σωστό να μένω νηστική τόσες ώρες, αφήστε που μέχρι τις 7 έχω προλάβει να φάω μόνο πρωινό, μεσημεριανό και άντε κανένα φρούτο. Σήμερα έφαγα μια μπανάνα στις 7.30 και ακόμα δεν την έχω χωνέψει:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προβατακι μου κ εμενα πλεον οτι ωρα κ να φαω για καποιες ωρες νιωθω ενα τρελο φουσκωμα κ ευτχυως μετα ηρεμω........παντως για βραδυ,λογω ειδικου διαιτολογ,τρωω αρκετα ελαφρα.δηλ ή ενα τοστ με γαλοπουλα κ μανουρι ή μια σαλατα με μανουρι,ή ενα αυγο με σαλατα,κ αυτα μεχρι της 21:00 το αργοτερο.αλλα ακομα κ αυτα τις περισσοτερες φορες μου καθονται στο στομαχι,μεχρι σοδα πρεπει να πιω για να ηρεμησω καποιες φορες...κ οπως μου λεει κ ο αντρουλης μου ''τι να χωνεψεις το μαρουλι ή την ντοματα''χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!

κ οσο για τις συσπασεις ξαναλεω κ να ειναι μερικες μεσα στην ημερα δεν ειναι προβλημα,εγω καποιες μερες εχω 2-3 κ αλλες καμμια.νομιζω βασικο ρολο παιζει πως σηκωνομαι απο το κρεββατι,αν την πατησω κ σηκωθω αποτομα χωρις να γυρισω στο πλαι πρωτα τοτε σιγουρα νιωθω το σφιξιμο!

φιλια πολλα σε ολες κ χρονια πολλα για σημερα!η παναγια να μας βοηθα!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το φαγητο το εχω και εγω και μαλιστα απο πολυ νωρις και πολλες φορες πειναω αλλα αν κανω το λαθος να πιω εστω γαλα υποφερω, δεν ξερω αν κανει η οχι τοσες ωρες με αδειο στομαχι αλλα τι να κανω?? και σημερα εφαγα πολυ και αργα και να δω πως θα κοιμηθω!!! ΑΝΝΑ4 ετσι ειναι για τις συσπασεις, ακριβώς οπως τα λες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!σημερα γιναμε 26εβδομαδων,πω πω δεν το πιστευω οτι επιτελους αλλαζω 3μηνο κ μπαινω στο τελευταιο,αντε αλλες 2για το πρωτο μαξιλαρακι ασφαλειας χιιχιχιχι κ μετα βουρ για τα επομενα!

οσο μεγαλωνει το μπεμπε τοσο θα μας μπερδευουν κ οι συσπασεις με τις κινησεις του,εμενα σημερα με εχει ταραξει απο τις 6:00 το πρωι το καμαρι μου!κλωτσαει,γυριζει μιλαμε εχουμε παρτυ χοχοχοχο!κ καποιες στιγμες νιωθω σε διαφορα σημεια βουναλακια τα οποια μολις τα ακουμπω φευγουν...μια τρομαζω μην ειναι συσπαση μια καταλαβαινω πως ειναι ο ζωηρος μου μπεμπης,αχ αμα δεν φτασουμε τις μερες τις γεννας δεν θα ηρεμησουμε ποτε!φιλακια πολλα σε ολες!!!!!!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Άννα σιγά σιγά μπήκες και στο τελευταίο τρίμηνο, μπράβο! Είμαι ακριβώς 2 βδομάδες πίσω σου! Όσο πλησιάζει η "κακιά" βδομάδα, τόσο γίνομαι και πιο παρανοϊκή:cool:

Σήμερα θα πάω στο γιατρό μου και περιμένω πώς και πώς να δω τον μπέμπη! Ρε κορίτσια, πάλι είχα κάτι ασπροπρασινωπά υγρά, δεν ξέρω αν το παραελέγχω πια, αλλά μόνο μια φορά ήταν, τώρα πάλι κανονικά, δεν ξέρω είναι φυσιολογικά όλα αυτά; Την προηγούμενη φορά που νόμιζα το ίδιο, πριν περίπου ένα μήνα, η καλλιέργεια βγήκε αρνητική. Τι να πω;

Εκτός αυτού, είναι μια γατούλα αδέσποτη που τριγυρνάει γύρω από το σπίτι μας και αφήνει παντού κ$κ$ και μάλιστα υγρά, ακόμα και στην αυλή που είναι πλακάκι, προφανώς είναι άρρωστη και έχω φρικάρει:? Τη λυπάμαι κι όλας αλλά φοβάμαι και για το τοξόπλασμα (όπως πάντα:rolleyes:). Αν δεν τα δω και τα πατήσω και τα φέρω στο σπίτι κινδυνεύω;;; Έχω καταντήσει να περπατάω και να κοιτάω κάτω όταν πλησιάζω σπίτι μου αλλά δεν το κάνει κι ο άντρας μου αυτό ούτε φυσικά όποιος έρχεται σπίτι!!! (Θεέ μου, έχω αλήθεια παρανοήσει!!!) Πολύ φόβος ρε παιδιά με αυτό το τοξόπλασμα!!! Έχω φάει μεγάλο κόλλημα:-(:-(:-(

Αυτά! Οι υπόλοιπες εγκυούλες ελπίζω να είστε περισσότερο ψύχραιμες, και όλες οι υπόλοιπες επίσης μια χαρά! Από την Bourbou έχει κανείς νέα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα προβατάκι, Άννα και λοιπά κορίτσια. Μπαίνω και σας διαβάζω κι ας μην γράφω τόσο συχνά. Όλα καλά με μένα αν και με πιάνει τρελό άγχος αν περάσουν κάποιες ώρες και δεν την ακούσω. Δυστυχώς η δύσκολη εβδομάδα για μένα ήταν πολύ μετά, 34η, οπότε δεν θα σταματήσω να αγχώνομαι ως την τελευταία στιγμή. Προβατάκι κι εγώ έχω κατά διαστήματα υγρά που έχουν λίγο χρώμα αλλά δεν νομίζω οτι αυτό είναι κάτι πολύ σοβαρό. Χαίρομαι πολύ που όλα μας πηγαίνουν καλά. Ανυπομονώ τόσο πολύ να γεννήσω!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προβατακι μου για να παθεις τοξοπλασμα απο γατα πρεπει να φας τα κακα της,στο λεω τοσο ωμα γιατι αυτη ειναι αληθεια!ολα τ'αλλα ξεχνα τα δεν παιζουν σαν σεναριο!!!!

οσο για τα υγρα μην αγχωνεσαι,λεμε τωρα μιας κ αυτη η λεξη δεν μπορει να βγει απο το λεξιλογ μας χιχιχι,ολα στην εγκυμοσυνη φυσιολογικα ειναι.ρωτα κ τον γιατρο σου κ βλεπετε.

bourbou η φραση θελω να ρθει η ωρα της γεννας ειναι αυτη που ονειρευομαι καθε στιγμη!αντε κοριτσια λιγη υπομονη ακομα κ ολα θα γινουν!

φιλακια πολλα!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια?? πως πανε οι κοιλιτσες???? προβατακι ανησυχουσα κια εγω για το τοξοπλασμα αλλα μου ειπε ο γιατρος μου οτι σε αυτες τις βδομαδες δεν μπορει να κανει κακο. bourbou και ΑΝΝΑ4 και εγω ακριβος αυτο λεω.... αντε να περασει ο καιρος.... αν και μετα θα λεμε τι καλα που ηταν μεσα στην κοιλιτσα τσαμπα τοσο αγχος, τι ωραια περιοδος ηταν αυτη???? αλλα μετραω τις μερες μια μια και αρχιζω να κανω εοιμασιες μηπως και περασει πιο γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου, καλά που είστε κι εσείς και δεν με βρίζετε γιατί οι γύρω μου έχουν αρχίσει να φρικάρουν εντελώς με της φοβία μου!:lol::lol::lol:

Άννα μου το ξέρω ότι έχεις δίκαιο, είχα γατούλη πολλά χρόνια, ο οποίος μάλιστα ζούσε εκτός σπιτιού και του έκανα εμβόλια και δεν έπαθα ποτέ τίποτα. Τώρα τα φοβάμαι όλα:rolleyes:

Για τα υγρά το είπα στο γιατρό και μου είπε να το αγνοήσουμε για λίγο αφού έκανα καλλιέργεια πριν από λιγότερο από μήνα και ήταν καθαρή. Δεν θέλει να με πειράζει συνέχεια εκεί κάτω, λέει. Θα δω πώς θα πάει. Μία είναι λευκά, μία παίρνουν μια απόχρωση ασπροπρασινωπή:rolleyes:

Κατά τα άλλα γρατζούνισα το χέρι μου σε ένα σιδεράκι στο παράθυρο σκουριασμένο αλλά όχι πολύ, σαν γδάρσιμο είναι και προβληματίστηκα αν έπρεπε να κάνω αντιτετανικό αλλά τελικά είπα να το αποφύγω.:rolleyes:

Ουφ, σιγά σιγά να παιρνάμε στο άλλο τρίμηνο και όπως λέει και η Bourbou να πάνε όλα καλά και να γεννήσουμε!!! Το περιμένω πώς και πώς:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!!!!!!!!εχθες ειχαμε ραντεβου με το στρουμφακι μας,που εχει μεγαλωσει κ εφτασε ηδη τα 950γρ!!!!!!!!αχ ολα καλα μας ειπε η γιατρος,θα συνεχισουμε ετσι με ξεκουραση κ χαλαρα μεχρι να κλεισουμε τους 7,5μηνες κ μετα ας κανω κ τουμπες χοχοχοχο!!!!!!!!!!!!

προς το παρον ηρεμησα αλλα εχουμε ακομα δρομο μπροστα μας!!!!!!!επισης μου ειπε επειδη εχω διαβητη κυησης να κλεισω για γ επιπεδου-ντομπλερ κ το κανονισα για 2μαιου!αντε να γινει κ αυτο να ξαναηρεμησουμε!!!!!!!!!

φιλακια πολλα κ να θυμαστε ολα θα πανε τελειαααααααα!!!!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια φιλες μου!!!!!!μπηκα να σας πω με μεγαλη περηφανια πως ναι τα καταφεραμε κ μπηκαμε στο 3ο τριμηνο!!!!!!γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι εκλεισα επιτελους τον 6ο!!!!!καλη συνεχεια να χουμε,φιλακια πολλααααααα!!!!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακολουθώ κ πολύ χαίρομαι για εσάς. Καλή συνέχεια κ όταν πρέπει, με το καλό να έχετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά. Σας συμβουλέυω ότι όποια επιθυμεί να θηλάσει καλό ειναι να το ψάξετε από τώρα. Ένα πολύ ωραίο τοπικ ύπάρχει εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=87441

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστουμε για τις ευχες!!!!!λοιπον καλημερα σας κ καλη ανασταση σε ολες μας!!!!!!!!!!!

σημερα φτασαμε στο πρωτο καλο μαξιλαρακι(28εβδομαδες) για τον μπεμπακο κ φυσικα συνεχιζουμε με μεγαλο χαμογελο για τα υπολοιπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ειμαι πλεον σιγουρη πως ολα καλα θα πανε,εχουν αρχισει να μας φερνουν κ δωρακια(οι μαμαδες μας κ τα αδερφια μας) κ καθομαστε σαν τα χαζα κ λιωνουμε πανω απο τα ρουχαλακια κ σεντονακια του μικρου!!!!!!!!μα πειτε θα το χασουμε εντελως οταν τον δουμε για πρωτη φορα χιχιχιχι!!!!!!!!

φιλακια σε ολες κ να περασετε τελεια!!!!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...