Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ


Recommended Posts

μπραβο μπραβο μπραβο.... νεα αρχη!!!!!!!!!!!!!!!!!!! πολυ ωραια το ειπες!!!!!!! μονο χαρουμενα γεγονοτα να ακουμε απο εδω και περα απο ολες!!!!!!! δεν νιωθεις πιο αναλαφρη και σαν να εγυγε ενα βαρος απο μεσα σου και το μυαλο σου πιο καθαρο?????

 

εντελως ομως!!!πλεον θα κλεινω νεες υπεροχες εβδομαδες κ καθε μια θα με πηγαινει ολο κ πιο κοντα στον στοχο μου,στην αγκαλια του γιου μου,του ερωτα μου!!!!!!!!!!!!!

φιλακια πολλα κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εντελως ομως!!!πλεον θα κλεινω νεες υπεροχες εβδομαδες κ καθε μια θα με πηγαινει ολο κ πιο κοντα στον στοχο μου,στην αγκαλια του γιου μου,του ερωτα μου!!!!!!!!!!!!!

φιλακια πολλα κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Αννουλα μπραβο πολυ χαιρομαι αντε απο εδω και περα ολα καλα κοιαμε μπροστα !!!!!Εγω τη ρημαδα τη μερα τη περιμενω πως και πως θα σκασω αν δε περασουν οι 26+5.Ηταν 12 Απριλιου αλλα με βαση το Σωτηριαδη ο μικρος ειναι 1, εβδομαδα μπροστα κ μου αλλαξε και τη ΠΗΤ οποτε νομιζω οτι ειναι γυρω στις 5 Απριλιου.Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Ευτυχώς όλα καλά κι από μένα!!! Έφυγε ακόμα ένα βάρος! Ουουουφ!!! :D:D:D

Δεν σας έγραψα χθες γιατί γυρίσαμε αργά κι έγινε κάτι που με ανησύχησε: λίγες ώρες μετά άρχισα να νιώθω πολύ πόνο στη μέση και στα πόδια μου, στις γάμπες μου συγκεκριμένα, περίπου όπως είναι όταν είσαι αδιάθετη. Η κοιλιά μου όμως ήταν οκ. Ξάπλωσα αλλά ο πόνος γινόταν πιο έντονος, σαν μυικός ήταν στη μέση και στα πόδια. Κάποια στιγμή με πόνεσε έντονα και η κοιλιά, όχι σαν περιόδου αλλά σαν μαχαιριές. Αυτό κράτησε μόνο 5 λεπτάκια και μετά πέρασαν όλα. Έννοείται έμεινα στο κρεβάτι και κοιμήθηκα. Σήμερα είμαι μια χαρά.

Λέτε να ήταν συσπάσεις και να μην τις κατάλαβα; Επειδή η κοιλιά μου δεν έσφιγγε γι αυτό δεν ξέρω:confused:

Πήρα τον γιατρό μου και περιμένω να με πάρει πίσω να του το πω. Τι λέτε; Μπορεί να είναι συσπάσεις εξ αιτίας της Β επιπέδου; επειδή ζορίστηκε λίγο η κοιλιά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προβατακι μαλλον θα ηταν απο την κουραση της χθεσινης μερας

Οι συσπασεις ειναι σαν πετρωμα στην κοιλια ή σαν να εχεις μια γροθια στην κοιλια που σφίγγει και εχουν ισως καποια πονακια περιοδου

 

 

Αν εχεις αγχος πηγαινε να δεις το μωρακι να ηρεμησεις

Το φύλο το μαθατε ή το αφησατε για εκπληξη;

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ! Μόλις μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι μπορεί να ερεθίστηκε λίγο η μήτρα αλλά να μην ανησυχώ αφού πέρασε! Ανησυχώ φυσικά :rolleyes: αλλά ελπίζω να μην ξανασυμβεί!

Nelly μου, ναι, κι εγώ το σκέφτηκα ότι και το ψυχολογικό παίζει ρόλο! Η ένταση ήταν μεγάλη και γενικά οι εβδομάδες αυτές μου φαίνονται λίγο αγχωτικές επειδή πλησιάζουν τότε που χειροτέρευσαν όλα την προηγούμενη φορά. Βέβαια τότε ήταν χάλια από την 14η βδομάδα αλλά μέχρι να φύγει και η "κακιά" βδομάδα νιώθω κάπως:rolleyes:

Marchalina μου το μάθαμε, ναι, είναι αγοράκι! Νομίζω ότι ήταν ψιλοσυσπάσεις αλλά κράτησαν λίγο και ευτυχώς δεν έμοιαζαν με αυτές που είχα πέρσι.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Προβατακι,μια χαρα κ τα δικα σου νεα!ουφ παει ενα μεγαλο αγχος!!!κ οσο για συσπασεις(η μεγαλη μου φοβια χιχιχιχι) μην αγχωνεσαι πλεον μπορει κ να εχουμε μερικες,κ ειναι απολυτα φυσιολογικο!κ εμενα με εχει πιασει να ψαχνω το καθε τι στην κοιλια ή στην μεση μου..αλλα να σου πω ολα καλα ειναι,αρα μπορουμε να χαλαρωσουμε λγακι κ εμεις!!!

φιλακια πολλα κοριτσακια!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλος μπεμπης στην παρέα!!!!!! :D:D:D

Δεν στο κρυβω επειδη σε ολη τη γειτονια εχουμε κορες ειχα μια ανησυχια για την αποκατασταση τους!!!:rolleyes:

Προβατακι μου να προσπαθεις να ξεκουραζεσαι πολυ...Πολλα πολλα φιλιά σε όλες !!!!!!!!!!!!

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντως εχεις δικιο για την ''κακια'' βδομαδα..η ανακουφιση της ''νεας'' μερας ειναι μεγαλο πραγμα!!!!!αυριο πλεον κ επισημα θα ειμαι στην 24,ε νιωθω αλλος ανθρωπος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ! Μόλις μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι μπορεί να ερεθίστηκε λίγο η μήτρα αλλά να μην ανησυχώ αφού πέρασε! Ανησυχώ φυσικά :rolleyes: αλλά ελπίζω να μην ξανασυμβεί!

Nelly μου, ναι, κι εγώ το σκέφτηκα ότι και το ψυχολογικό παίζει ρόλο! Η ένταση ήταν μεγάλη και γενικά οι εβδομάδες αυτές μου φαίνονται λίγο αγχωτικές επειδή πλησιάζουν τότε που χειροτέρευσαν όλα την προηγούμενη φορά. Βέβαια τότε ήταν χάλια από την 14η βδομάδα αλλά μέχρι να φύγει και η "κακιά" βδομάδα νιώθω κάπως:rolleyes:

Marchalina μου το μάθαμε, ναι, είναι αγοράκι! Νομίζω ότι ήταν ψιλοσυσπάσεις αλλά κράτησαν λίγο και ευτυχώς δεν έμοιαζαν με αυτές που είχα πέρσι.

 

 

 

πολυ χαρηκα!!!ολα καλα λοιπον!!!!!!καλη συνεχεια!

 

 

 

 

Κι άλλος μπεμπης στην παρέα!!!!!! :D:D:D

Δεν στο κρυβω επειδη σε ολη τη γειτονια εχουμε κορες ειχα μια ανησυχια για την αποκατασταση τους!!!:rolleyes:

Προβατακι μου να προσπαθεις να ξεκουραζεσαι πολυ...Πολλα πολλα φιλιά σε όλες !!!!!!!!!!!!

 

 

ελα στην δικια μας γειτονια που ειμαστε ολο γυναικοπαρεα!!!!!!!

εγω 2,η φιλη μου 2,η κουμπαρα μου 1, η αδερφη της 1,η νυφη μου 1...εχουμε σε ολες τις ηλικιες!!!!!!!:D...εχουμε κιαλλες......

Link to comment
Share on other sites

παντως εχεις δικιο για την ''κακια'' βδομαδα..η ανακουφιση της ''νεας'' μερας ειναι μεγαλο πραγμα!!!!!αυριο πλεον κ επισημα θα ειμαι στην 24,ε νιωθω αλλος ανθρωπος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

και φαινεται πλεον!!!!!!!!!!!!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Marchalina εδώ στη γειτονιά αναρωτιούνται όλοι αν μας έχουν ψεκάσει όλους μας με τίποτα γιατί όλο για αγόρια ακούνε:D

Άννα σε νιώθω απόλυτα και χάρηκα πολύ για τη "νέα" σου αρχή! Αυτό περιμένω κι εγώ! Όπως το πες κι εσύ και η Marchalina, είναι νέο έδαφος μετά!

 

Και φαντάζομαι πόσο νέο είναι μετά τη γέννα...!:D Μάλλον εσείς που έχετε ήδη παιδάκια σκέφτεστε ότι ούτε που φαντάζομαι ε;:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

και φαινεται πλεον!!!!!!!!!!!!!:mrgreen:

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Marchalina εδώ στη γειτονιά αναρωτιούνται όλοι αν μας έχουν ψεκάσει όλους μας με τίποτα γιατί όλο για αγόρια ακούνε:D

Άννα σε νιώθω απόλυτα και χάρηκα πολύ για τη "νέα" σου αρχή! Αυτό περιμένω κι εγώ! Όπως το πες κι εσύ και η Marchalina, είναι νέο έδαφος μετά!

 

Και φαντάζομαι πόσο νέο είναι μετά τη γέννα...!:D Μάλλον εσείς που έχετε ήδη παιδάκια σκέφτεστε ότι ούτε που φαντάζομαι ε;:lol::lol::lol:

 

καλομελετα κ φτανεις κ εσυ!!!!!!!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι κανετε κοριτσακια,πως τα πατε?εμεις καλα,φουσκωνουμε!αντε να βγει αυτο το δευτερο 3μηνο να ηρεμησουμε εντελως χιχιχιχι!

φιλακια πολλα σε ολες!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα αν εξερεσουμε το αγχος, εχουμε καινουριο θεμα και εχω τρελαθει, η μπεμπα μου ειναι μικρουλα και μου ειπε ο γιατρος οτι μαλλον δεν ειναι τιποτα γιατι και το πρωτο μου παιδακι μικρο ηταν αλλα για σιγουρα να το ξανα δουμε συντομα και παω να τρελαθω........................ 25 βδομαδων 690 γρ.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγω καλα παω απλα μπερδευτηκα για το ποια εβδομαδα ειμαι ο γιατρος μου μου εδωσε ΠΗΤ 14/7/12 αλλά οταν πηγα στον β επιπεδου μου ειπε οτι το μωρο ειναι μεγαλο με αποτελεσμα η ΠΗΤ μου να αλλαξει και να γινει 5/7/12 οποτε δε ξερω καν ποτε ειναι οι επικυνδυνες μερες,και πως να μετραω.Τελοσπαντων κατα ταλλα ολα καλα εκτος του οτι καθε πρωι τρεχει η μυτη μου ποταμι αιμα απο τον 3 μηνα ξεκινησε λιγο λιγο και τωρα τα πρωινα ειναι ανυποφορα.Θα παρω σημερα τον γιατρο να δω

Νελλυ αφου σου ειπανε οτι δεν ειναι τιποτα τζαμπα αγχωνεσε.Το Ντοπλερ εδειξε οτι το μωρο τρεφεται σωστα?αν τρεφεται καλα τοτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα και εξαλλου οπως λες και το πρωτο σου παιδακι μικρουτσικο ητανε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν μου εχει κανει ακομα ντομπλερ, εκλεισα ραντεβου την τριτη, ολο κατι συμβαινει και εκει που χαλαρωνω... τσουπ.... ας ειναι ολα καλα ομως και δεν πειραζει!!! και μενα ανοιγει η μυτη μου αλλα οχι συχνα, βαζεις οξυζενε??? δεν ξερω αν κανει εγω δεν εχω βαλει ακομα, η μαμα μου επειμενει!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!!pegg κ εμας ειναι κατα μια βδομαδα μεγαλυτερος αλλα η γιατρος μου μου ειπε οτι θα πηγαινουμε με την αρχικη πητ κ αυτο θα αλλαξει μονο προς το τελος!οποτε μετραω κανονικα τις βδομαδες οπως τις λεει κ το τικερακι μου ;)!!!!

nelly28 λογικο ειναι να αγχωνεσαι αλλα αφου το ιδιο εγινε κ με το πρωτο παιδακι μαλλον ειναι φυσιολογικο,βεβαια το ντομπλερ θα σας το πει ακριβως!ολα καλα θα ειναι!!!

αχ δεν θα ηρεμησουμε ποτε!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nelly μου ευχομαι ολα να ειναι καλα!! Προσπαθησε οσο μπορεις να εισαι ηρεμη και να κανεις πολλα μικρα συχνα γευματα

 

Οσο για το "μετά" εχω να σας πω την δικη μου ιστορία

Με το που γεννηθηκε (από το μαιευτηριο κιολας) δεν αγχωθηκα καθολου για αυτο παιδί ..αληθεια ..μεχρι και στην πεθερα της συγκατοικου στο μαιευτηριο την εδινα για να παω τουαλετα

Ειναι ενας αγγελος γεννημενη να κοιμαται οοολο το βραδυ σχεδον απο την αρχη

Ακομα και τωρα ωρες ωρες ειμαι νευρικη μαζι της (για ασχετους λογους)και αυτη μια γλυκα!!!

Ετσι θα ειναι και τα δικα σας καλες μου!!!!!

Αλλα και μαμουνια να είναι και ξενυχτικα ...αυτη η κουραση ειναι πολυ γλυκιά!!!!

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν μου εχει κανει ακομα ντομπλερ, εκλεισα ραντεβου την τριτη, ολο κατι συμβαινει και εκει που χαλαρωνω... τσουπ.... ας ειναι ολα καλα ομως και δεν πειραζει!!! και μενα ανοιγει η μυτη μου αλλα οχι συχνα, βαζεις οξυζενε??? δεν ξερω αν κανει εγω δεν εχω βαλει ακομα, η μαμα μου επειμενει!

 

 

nelly δε βαζω τιποτα. Σημερα πηρα το γιατρο και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο γιατι διαστελλονται τα τριχοειδη αγγεια.Τη Δευτερα εχω ραντεβου οποτε θα το αναλυσουμε περισσοτερο.Οταν εκανες β επιπεδου δε σου εκανε ντοπλερ?Εμενα εκει το ειδε το πως τρεφεται

 

Αννα το οτι αλλαξε η ΠΗΤ μου το εγραψε και ο Σωτηριαδης στο χαρτι που μου εδωσε αλλα ουτε ξερω εχω χασει τον μπουσουλα.Αν υπολογιζω με τα αρχικα η "κακια" μερα ειναι 12 Απριλιου για να δουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ειπε για αν εκανε η οχι, μαλλον οχι!!!! αλλα απο τον πρωτο υπεριχο δεν εχει αλλαξει η ΠΗΤ παντα 1/7 με εβγαζε γι αυτο εχω αγχωθει, ηπως βλεπει τιποτα αλλο ο γιατρος και δεν μου το λεει??? αλλα αν ηταν ετσι δεν θα μου το εκανε εκεινη την ωρα το ντομπλερ?? μολις του ειπαμε οτι ειναι ιδιες οι ημερομηνιες ησυχασε και αυτος αλλα επέμεινε να ξανα παμε συντομα marchalina βοηθανε τα συχνα γευματα? ξερεις αν παιζει ρολο που δεν εχω παρει κιλα? αρχισαν και οι σισπασεις.............. τα νευρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ............. μου εδωσε τα γιουτοπαρ....!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...