Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΑΓΑΠΗΤΕ PAR.ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΓΟΝΕΙΣ.ΔΕΝ ΘΥΜΩΣΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΩ ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΣΥ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΛΕΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΟΧΟ ΤΗ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ Η ΤΗ ΔΥΣΦΥΜΗΣΗ ΚΑΝΕΝΟΣ! ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΒΕΤ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2-3 ΓΙΑΤΡΟΙ ΓΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΟΥΝ. ΚΑΤ ΕΜΕ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΘΕΙ! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ( ΙΚΑΝΟΣ) ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ .ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ.ΡΩΤΗΣΑΜΕ ,ΨΑΞΑΜΕ,ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙς ΜΑΣ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ, ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΝΑ ΦΗΜΗΣΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΙΣΗΣ ΦΗΜΙΣΜΕΝΟ ( ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ) ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΥΤΟ ΑΓΑΘΟ? ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΙΑΤΡΚΟ ΚΛΑΔΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΣΩΣ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ!! ΚΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗΤΗ ΙΒΕΤ (σχεδον ολα τα παιδακια εχουν αυτη την αποτυχια) ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΥΡΙΓΓΕΙΟ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΛΙΚΗ ΔΙΑΣΠΑΣΗ ΤΡΑΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ!!! ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ. ΛΟΙΠΟΝ ΟΥΤΕ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ (ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ) ΑΝ Ο ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΟ, ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ,ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ Η ΣΦΙΓΓΕΤΑΙ!!! ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ Κ,Λ,Π, ΕΜΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΑΣ ΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ Ε.Σ.Υ. ΟΥΤΕ ΤΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ.Λ.Π. ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΕΣΩ ΙΝΤΡΕΡΝΕΤ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ!!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΓΑΜΗΝΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ. ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΙΛΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΛΑ-ΚΑΛΑ!!

ΤΕΛΟΣ ,ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΧΕΣΑΙ ΥΠΕΡ ΒΩΜΩΝ ΚΑΙ ΕΣΤΙΩΝ??

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΛΕΣ ΚΑΠΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΙΔΙΑΝ ΠΕΙΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ!! ΕΝ ΟΛΙΓΙΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΟΡΟ....

Υ.Γ. ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΗ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ivet, den einai 2%. exeis dikio -eiinai parpano! den simainei omos oti detha tktopoiithun ta pedakia sto telos. boreis na to deis sto proto mu minima pu grafo oti telika oloi tha aoktisun koinonika apodekto (mrikes fores ai apolitos fisiologiko)kai leiturgika kalo poulaki!

 

ivet, den einai 1-2 iatroi pou kanun avti ti duleia, antithetos apo ta logia tis agape-s mporeis na katalaveis oti einai poloi, gia ti sovarotita omos tis dueias einai einai para polloi, gia ayto prospthisa na deikso ti veltisti vasi epikinonias me tus iatrus (opoion dialeksete, opoios sas gemizei to mati).

 

agape-s, den diafonume se pola? eistai omos epithetiki apenanti mu, etsi den einai;

 

gia paradeigma: den me kserete kai moy lete logia pu me pligonun, einai aparetito;

ekso apo ton xoro klp klp. pu kserete ti exo traviksei kai ti xoro kai apo pote ton xorevo;;

 

pu vlaptei ekeino pu egrapsa? pu se peirazei? oi vomoi kai esties -ti akrivos ennoeis; gia ta ideodi pu leipouun stin isopedotiki ellada maxomai, kai makari oloi na to kanane, tote tha eixane poli pio simantiko apotelesma gia tin epoeni gennea.

 

to na min sas noiazei einai avkolo na to pei kaneis! kai an o iatros dilosei to idio kurasmenos me esas, kai tin xrisimopoisiei ti frasi 'den me noiazei, esto kai mesa tu meta to xeiroyrgeio me epiploki - tha to pate sta dikastiria eti den einai?

 

se ti diaferei apo esas o iatros?se ti ftaei eksarxeis?

 

olous mas noiazei. nomizo oti repei na stamtisume edo. den itan o skopos mu i antiparathesi alla enimerosi

 

p.s gi ta orthografika lathi zitate sorry ....gia to pou isos isaste skliri se enan pu den ton kserte kai apla prospathei na ei tin alitheia?

 

:-) plaka kano, ama den to niothete min to lete - its ok with me!

 

siggnomi gia ti grafi den exei ellinika stin agglia :wink:

Link to comment
Share on other sites

ivet, den einai 2%. exeis dikio -eiinai parpano! den simainei omos oti detha tktopoiithun ta pedakia sto telos. boreis na to deis sto proto mu minima pu grafo oti telika oloi tha aoktisun koinonika apodekto (mrikes fores ai apolitos fisiologiko)kai leiturgika kalo poulaki!

 

ivet, den einai 1-2 iatroi pou kanun avti ti duleia, antithetos apo ta logia tis agape-s mporeis na katalaveis oti einai poloi, gia ti sovarotita omos tis dueias einai einai para polloi, gia ayto prospthisa na deikso ti veltisti vasi epikinonias me tus iatrus (opoion dialeksete, opoios sas gemizei to mati).

 

 

Τα καταλαβαίνω οσα μας λέτε αλλα δεν εχω καταλαβει ειστε γιατρός??? Δεν θα ήθελα οπως λέτε παραπανω να ταχτοποιηθεί το πουλάκι του παιδιού μου μετά απο πέντε δέκα χειρουργεία γιατι πρεπει να το δεχτώ αυτο? ναι θα το δεχτώ απο γιατρο που μου εχει μηλήση και για αποτυχία, για εναν καραγκιοζη ομως που μονο την επιτυχία εχει να μου προβάλει δεν το δεχομαι και οι γιατροί ανθρωποι ειναι δεν ειναι θεοι αλλα πρεπει να ειναι σοβαροι πανω απο όλα εχετε ακουσει κανενα γιατρο να λεει συγνώμη εγω οχι ποτε, ολοι στρίβουν δια του αραβώνος οταν συμβαίνει κάτι..

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΑΡ .ΑΠΟΡΩ ΠΟΤΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ ΝΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΗΣΕΙΣ??ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙς ΤΗΝ ΕΝΝΙΑΧΡΟΝΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ.ΠΟΥ ΣΥΝΟΔΕΥΟΤΑΝ ΜΕ ΠΟΝΟ ,ΨΥΧΟΛΙΓΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ,ΑΓΩΝΙΑ,ΑΒΕΒΑΙΩΤΗΤΑ,ΕΝΟΧΕΣ,ΝΤΡΟΠΗ,ΣΥΣΤΟΛΗ,ΔΑΝΕΙΑ,ΑΠΟΛΛΟΓΙΕΣ,ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΣ ΣΚΛΗΡΗ. ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΟΣΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΟΣΑ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.ΡΩΤΑ ΕΝΑ ΓΟΝΙΟ ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΑΡ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ Η ΟΧΙ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΝΩΔΥΝΑ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ!! ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΦΑΝΤΑΡΟΣ!!!ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΑΠΕΙΡΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΛΟΓΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ??? ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΜΕ ΜΙΑ -ΑΝΤΕ ΔΥΟ?? ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΟΠΩΣ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΑΡ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΓΟΝΙΟΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΗΜΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΙΖΕΤΑΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΦΩΤΟ ΤΑ ΕΠΙΜΑΧΑ ΜΕΡΗ!!! ΥΣΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΜΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΝΟΣ (ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ) ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ!! ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ(ΠΟΥ ΕΓΩ ΤΟ ΕΖΗΣΑ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ Ο ΓΟΝΙΟΣ ΟΙ ΤΟΥΑΛΕΤΕΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΔΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΟΡΟΙΔΕΨΟΥΝ. ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΑΡ ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΔΙΟΡΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΥΤΕΙ ΕΝΑΣ ΥΠΟΣΠΑΔΙΑΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΥΜΝΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΑΛΛΑ Η ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟΥ ΦΥΓΕΙ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΜΑΓΙΩ????

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ,ΟΤΑΝ ΦΩΝΑΞΩ ΕΝΑΝ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΚΑΖΑΝΑΚΙ ΜΟΥ?(ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΤΟΥΣ). ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΕΝΟΧΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΚΡΙΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ??? ΟΧΙ ΑΓΑΠΗΤΕ ,ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΓΟΝΕΙΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΜΑΣ .ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΝΟΙΩΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΛΙΓΟΣΤΕΥΕΙ!!

ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΟΥ ΛΑΘΗ! ΧΙ,ΧΙ,ΧΙ,ΧΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites

όταν κανείς βάζει ερωτηματικά στο τέλος της πρότασης και χρισημοποιεί τη λέξη "ίσως" - όπως έκανα εγώ- προσπαθεί να ρωτήσει ή αναρωτιέται, δεν χαρακτηρίζει!

 

αναγκάστηκα να αναρωτηθώ διότι όσα γράφετε εσείς αναγκαστικά βάζουν τον αναγνώστη σε συναισθηματικό επίπδο. Εγώ διάβασα πολλές συζητήσεις εδώ και μπορώ καθαρά να φανταστώ μέσα από τι περνάτε εσείς (ίσως καταλαβαίνω και από τι περνάνε τα χειρουργημένα παιδία). Ισως!!

 

Εγώ αντιθέτος δήλωσα σε ένα από τα μηνύματά μου ότι το συναισθηματικό επίπεδο δεν είναι καλός σύμβουλος στις περιπτώσεις των αποφάσεων για χειρουργεία.

 

πέρα από το παρόν θέμα, έχει και άλλα θέματα εδώ στο forum όπου όντως οι μαμάδες λένε ευχές η μια στην άλλη σε συναισθηματικό επίπεδο. εγώ νόμιζα ότι στο συγκεκριμένη συζήτηση καλά ήταν να γράψω μερικές συμβουλές στο επίπεδο ψυχρού νου και βάσει την πραγματικότητα. Εκτός αν έκανα λάθος επιλογή θέματος. έκανα;

 

Αν ναι, θα προσπαθήσω να βρώ ένα θέμα στο οποίο θα συζητούσαν οι ψυχολόγοι για το πόσο καλό είναι να μην ξεχνάς αυτά που σου έχουν συμβεί και τί αντίκτυπο θα μπορούσε να έχει το συναισθηματικό επιιπεδο μιας μαμάς που δεν μπορεί να αποβάλλει το επώδυνο παρελθόν στον εσωτερικό κόσμο ενός παιδιού. Εκεί ίσως έπρεπε να γράψω ε;

 

Έχει μια πρόσφατη μελέτη πάντως που μελετά τις γνώμες των χειρουργημένων για υποσπαδία εφήβων και ενηλικών επί της εμπειρίας τους και επί των έξω γεννητικών οργάνων τους. Αυτή η μελέτη είναι ενθαρρυντική. Σύμφωνα με αυτή τη μελέτη και ευτυχώς! (αν τη πιστεύει κανείς) η ψυχολογία τους δεν επηρρεάζεται τόσο όσο εμείς υποψιαζόμαστε.

 

Για αυτό ίσως δεν βοηθά να τους θυμίζουμε το παρελθόν με το να το συζητάμε ξανά και ξανά! Ίσως δεν μας κάνει καλό να τα θυμόμαστε συνέχεια και εμείς. Έχει ένα ρητό: είναι καλά να θυμάσαι πράγματα αλλά είναι πολύ καλύτερο να μπορείς να ξεχνάς!

 

δεν ξέρω πώς πήγε το μυαλό σας στο ότι υποθέσατε για εμένα (να σας γεμίσω με ενοχές) αφού η δική σας ιστορία έχει τελειώσει αν δεν κάνω λάθος.

 

Δεν είναι σαφές το ότι απλά θέλω να πώ τι θα ήταν βέλτιστο για ένα παιδί και τη μαμά του όταν διαλέγει έναν ιατρό; δεν είναι σαφές ότι ήθελα να πω την αλήθεια; Δεν σας φαίνεται για αλήθεια αυτά που λέω στα μηνύματά μου;

 

τι σας κάνει να ψάχνετε το κακό σκοπό στα μηνύματαά μου ενώ υπάρχουν τόσα καλά; το παρελθόν σας και του παιδιού σας; Αυτό δεν υπάρχει πια! βγάλτε τα συμπεράσματά σας από το παρελθόν, ανασάνετε βαθιά και αισθανθείτει τη χαρά της παρούσας φάσης, και προσδοκείτε για καλό μέλλον! Έτσι ζουν οι ζωντανοί. εγώ σκοπό είχα να πώ τι πρέπει να λαμβάνει υπόψη κανείς όταν πάει για χειρουργείο. τα δικά σας γραμμένα τι σκοπό έχουν;

 

Έγώ απαντώ τις ερωτήσεις σας. εσεις απαντήσατε καμία από τις δικές μου;

 

είναι τόσο κακά τα μηύματά μου που εύχεσθαι να μην τα είχα γράψει;

 

Κάθε στιγμή έχει τα δικά τις προβλήματα. τα λύνουμε αφού μας έρχονται.

μετά πρέπει να έρχεται η χαλάρωση!

 

Δεν είναι καλό να είμαστε στην ένταση όλοι την ώρα, πόσο μάλλον όταν δίπλα μας μεγαλώνουν καινούργιες ψυχές (όχι μόνο σώματα) που η συμπεριφορά μας μεταδίδεται σε αυτους με μαθηματική ακρίβεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΑΡ. ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΕΙΜΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΠΡΩΗΝ ΥΠΟΣΠΑΔΙΑ(ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ) ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΙΑΣ ΜΑΝΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ Η ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΕΝΑ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ!

ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΓΟΝΙΟΣ ,ΓΙΑΤΡΟΣ Η ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΕΙΡΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ?

ΕΥΓΕΝΙΚΕ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Υ.Γ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΚΡΥΨΩ,ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ,ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΜΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΣΙΓΜΑ(ΔΕΝ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΟΛΟ ΓΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ) ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗ. ΦΑΙΝΕΤΕ ΚΑΘΑΡΑ ΑΛΛΩΣΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Πήγαμε εχθές στον Κο Μαρινόπουλο για τον επανέλεγχο.

Επί λέξη μας είπε: "Το κεφάλαιο υποσπαδίας έκλεισε για εσάς".

 

'Ολα πήγαν τέλεια.

Το πουλάκι μας έχει μια τέλεια ουρήθρα.

 

Κε Μαρινόπουλε σας ευχαριστώ και πάλι μέσα από την καρδιά μου.

Όχι μόνο για το αποτέλεσμα, αλλά για το ήθος σας, την ευγένιά σας και

το ενδιαφέρον σας!!!

Να είστε πάντα καλά!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ!!!!

Χαιρομαι ΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ!! Αληθεια ,δεν ειναι απλα μια γραφη.ΕΥΧΟΜΑΙ μια γλυκεια ζωη σε σενα και το μικρο σου αγγελο!!!Μακαρι και οι αλλες γλυκες μανουλες να εχουν σε λιγο τα ιδια ευχαριστα νεα να μας πουν!!!!

Ακομη ενα μεγαλο μπραβο και στο γιατρο σας που θετει την επιστημη του στην υπηρεσια μας!!!

Ευχομαι ακομη, οσοι γονεις εχουν αισιο αποτελεσμα απο τον υποσπαδια τους να βρουν το κουραγιο να μας πουν το γιατρο τους ,ετσι για να γνωριζουμε οτι εχουμε εναλλακτικες λυσεις!!

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

εμείς έχουμε οσχεοπεικό υποσπαδία.Μήπως έχει κάνει κανείς τέτοια επέμβαση στον μικρούλη του για να μου δώσει πληροφορίες.Πόσες ώρες κρατάει το χειρουργείo, πόσο θα μείνουμε στην κλινική ή στο νοσοκομείο ,ποιό είναι το κόστος;Oτιδήποτε θα ήταν χρήσιμο.Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εμείς έχουμε οσχεοπεικό υποσπαδία.Μήπως έχει κάνει κανείς τέτοια επέμβαση στον μικρούλη του για να μου δώσει πληροφορίες.Πόσες ώρες κρατάει το χειρουργείo, πόσο θα μείνουμε στην κλινική ή στο νοσοκομείο ,ποιό είναι το κόστος;Oτιδήποτε θα ήταν χρήσιμο.Σας ευχαριστώ

ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΧΜΕΝΤ Τ. ΧΑΝΤΙΝΤΙ .ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΜΕ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ. ΓΡΑΨΕ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΙ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και που μεταφέρετε τις εμπειρίες σας στο forum γιατί υπάρχουν πελαγωμένες μανούλες, όπως εγώ, που ετοιμάζονται να βάλουν τα νινάκια τους σε λίγο καιρό στο χειρουργείο και θέλουν να ξέρουν πραγματικά τι έχουν να αντιμετωπίσουν.Οι εμπειρίες σας μας βοηθάνε πραγματικά για να μην αναφερθώ στην ψυχολογική υποστήριξη.Τελικά ο αγαπητός par έβαλε ή θα βάλει μωρό στο χειρουργείο γιατί έξω από το χορό πολλά τραγούδια λες...Να είστε σίγουρες ότι όταν με το καλό αποφασίσουμε για τον γιατρό και χειρουργηθούμε , θα γράψω αναλυτικά στο forum για την εμπειρία μας.

Για άλλη μια φορά σας ευχαριστώ θερμά και θα σας κρατάω ενημέρες.Σας ευχαριστώ και για τα πμ, θα μιλήσουμε και τηλεφωνικά..

Link to comment
Share on other sites

Ο ΑΓΑΠΗΤΟς ΠΑΡ, ΠΑΡ ΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑς ΕΙΧΕ ΣΥΣΤΗΘΕΙ ( ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΕ) ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟς ΝΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ!! ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΣΥΝΟΜΙΛΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΘΗΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ ΤΗς ΑΠΟΦΑΣΗς ΤΟΥ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ!!! ΚΑΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΝΑ ΜΑς ΠΕΙ ΠΟΙΟς ΕΙΝΑΙ , ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩς ΒΕΒΑΙΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΑς ΤΑ ΛΕΕΙ!!!!

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΖΗΤΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΗς ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΩ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΚΙ ΕΓΩ ΑΔΙΚΟ. ΙΣΩς ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΤΥΦΛΩΝΟΜΑΙ!! ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΑΡ!!!!

MH ΣΤΑΜΑΤΑς ΤΙς ΣΥΜΒΟΥΛΕς!

(ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΑς ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΔΙΑΦΩΝΟΝΤΑς ΑΛΛΑ ΛΙΓΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!! ΧΕ,ΧΕ,ΧΕ,ΧΕ,)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παρόλο που διάβασα βιαστικά όσα γράφετε γιατί με τρέχουν δεν κατάλαβα πως καταφέρατε να παρεξηγηθείτε:cool:

Πάντως Par αυτό που έγραψες για το ποσοστό αποτυχίας και εμένα με έχει προβληματίσει...

Για μένα ένα άλλο κριτήριο (χωρίς να είναι το σημαντικότερο) για την επιλογή γιατρού είναι αν προσπαθεί να κερδοσκοπήσει στην πλάτη του παιδιού μου ή τη δικιά μου!

Ήθελα πολλά να γράψω αλλά το τσαρδάκι μου είναι σαν εμπόλεμη ζώνη άρα το αφήνω για άλλη ώρα ;)

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια για τα "αλάνθαστα χέρια που δεν έχουν επιπλοκές". Οι αξιολύπιτοι χειρουργοί που δεν έχουν επιπλοκές (δηλαδή ψεύτες) καταδικάζουν τον εαυτό τους σε αγχώδη ζωή και συνεχόμενη μείωση της αξιοπρέπειάς τους. Αρχίζουν μετά από την επιπλοκή να υπεκφεύγουν. Δεν θέλουν να βλέπουν τις επιπλοκές τους αλλά και τα παιδιά με επιπλοκές! Έτσι αρχίζουν την άμυνά τους με την επίθεση που έχει τη μορφή αλαζονικών συμπεριφορών.

 

Μερικοί από αυτούς αναγκαστικά φτάνουν στα γνωστά γρανάζια του μεγάλου παιχνιδιού των μέσων μαζικής ενημέρωσης. Εμφανιζόνενοι στις τηλεοράσεις και διάφορες εκπομπές ταυτόχρονα τρομοκρατούν τα θύματα των χειρουργείων τους (το σκεπτικό είναι ότι ΕΓΩ είμαι στη τηλεόραση - ενώ εσύ μην αμφισβητείς εμένα διότι είμαι τόσο σπουδαίος που ΕΙΜΑΙ στη τηλεόραση!!! εν τω μεταξύ το να εμφανιστείς στη τηλεόραση κοστίζει 2000? - τόσο απλά!) και την ίδια ώρα αποτελεσματικά προβάλλουν τον εαυτό τους βρίσκοντας καινούργια θύματα!

 

Μην πέσετε θύματα των συνεσθημάτων σας. Όλοι γνωρίζουμε πόσο γλυκιά είναι η κουβέντα τύπου « θα σας τακτοποιήσω, χωρίς επιπλοκές κλπ». Αν το πρώτο μέρος της κουβέντας αυτής είναι αλήθεια και οι περισσότεροι υποσπαδεις θα διορθωθούν με κοινωνικά αποδεκτό αποτέλεσμα και λειτουργικά ικανοποιητικό πέος, το δεύτερο μέρος τις γλυκιάς κουβέντας αυτής ( η έκφραση "χωρίς επιπλοκές") είναι πολύ επιθυμητό αλλά όχι και τόσο αληθές.

 

Επιπλοκές μπορεί να συμβούν, αλλά όχι απαραίτητα. Και αν συμβούν ο παιδοουρολόγος σας πρέπει να έχει λύσεις. Ο τρόπος που επικοινωνεί πρέπει να είναι ανοιχτός, και αυτό φαίνεται πριν το χειρουργείο. Επαναλαμβάνω, μην ξεχνάτε ότι είναι και αυτός άνθροπως ( αν επιλέξατε απνθρωπο από την αρχή) και αν το θυμάστε ότι είναι και αυτός άνθρωπος, μείνετε μαζί του και θα σας δείξει τον δρόμο!

 

Μην φοβάστε, αλλά να θυμάστε ο ειδικός στην επιπλοκή φαίνεται, όπως στο ρητό: ο καλός ο καπετάνιος στη φουρτούνα φαίνεται. Δεν σας εύχομαι φουρτούνες αλλά αέρα στα πανιά! :-)

 

Επειδή τώρα τα διάβασα, έχω να πω το εξής.

Το υπογεγραμμένο σημείο δεν μου το είπε ΠΟΤΕ ο χειρούργος που θα χειρουργήσει το γιο μου.

Μάλιστα μου είπε "είναι σχετικά καλή περίπτωση, κατά 90% δεν θα 'χουμε πρόβλημα, αλλά 100% ποτέ δεν μπορώ να σας πω ότι θα είναι επιτυχές".

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο το εκτίμησα αυτό!

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κάτι;;; Όλα είναι σχετικά.

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι επιτυχημένη μπορεί να είναι μια επέμβαση μόνο αν ο γιατρός έχει την ανάλογη πείρα.

Εγώ προσωπικά, δεν θεωρώ κακό να μου εγγυηθεί κάποιος ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας πω κάτι;;; Όλα είναι σχετικά.

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι επιτυχημένη μπορεί να είναι μια επέμβαση μόνο αν ο γιατρός έχει την ανάλογη πείρα.

Εγώ προσωπικά, δεν θεωρώ κακό να μου εγγυηθεί κάποιος ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.

Συμφωνω μαζι σου, πρεπει ο γιατρος να εχει πειρα και δεν ειναι κακο η εγγυηση ενος καλου αποτελεσματος αφου την εχει την ρημαδα την πειρα!

Απ' οτι καταλαβα παντως απο την προσωπικη μας εμπειρια καλο ειναι να μη ντρεπομαστε να ζηταμε απο τον γιατρο αποδειξεις της εμπειριας του.

Link to comment
Share on other sites

Ivette, ti elege diladi?

 

 

Μου είπε οτι ειναι ο μονος που κανει αυτην την τεχνικη στην ελλαδα οτι θα καναμε ενα χειρουργειο και οτι ειναι ο καλητερος σε αυτο και γενικα μηλαγε με πολυ ναρκησισμό εγω επελεξα αυτον γιατι μου μηλησε για μια επεμβαση ενω οι αλλοι δυο που ειδα πριν απο αυτον μου ειχαν πει αρχικα θα εφτιαχναν την καμψη και μετα την τρυπουλα διαλεξα την πιο μικρη ταλαιπωρια που θεωρησα καλο για το παιδι μου και τελικα καταλήξαμε και σε δευτερο!!!

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο σε έναν έχω πάει... ήτανε στο Παίδων και τώρα είναι διευθυντής στο Έλενα... πρέπει να είναι πολύ καλός. Τώρα μετά το Πάσχα θα κλείσουμε για την επέμβαση... αν θες να σου πω τα στοιχεία του πες μου να σου στείλω π.μ

ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

line_m123_beg_40_time_1229922000_text_6f20e1ede4f1e1eaeff220eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Όσο ξεπρήζετε το πουλάκι δείχνει ακόμα ποιο τέλειο.

Έχουν περάσει 2 μήνες από την εγχείρηση.

Η τσουτσουρίκα είναι ίσια και τα ούρα φεύγουν ολόισια!

Ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω................

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια , περαστικα στα μικρα σας.Αντιμετωπιζουμε και εμεις με το γιο μας το ιδιο προβλημα, βαλανικος υποσπαδιας.Πηγαμε σε δυο γιατρους , ο ενας σε δημοσιο νοσοκομειο και μας ειπε για επεμβαση οταν το παιδι θα ειναι 18 μηνων,(τωρα ειναι 11 ) και με 8 ημερες νοσηλεια ,ενω ο αλλος ιδιωτης μας ειπε για επεμβαση οταν το παιδι θα ειναι στην προσχολικη ηλικια.Και οι δυο παντως μας ειπαν οτι ειναι η πιο ευκολη περιπτωση υποσπαδια μια και το πεος του δεν εχει κληση κατα την στυση και τα ουρα βγαινουν με φαρδυ ευρος πιδακα.Επειδη μενουμε στην Κρητη θα ηθελα εαν υπαρχει καποιος γονιος που εχει κανει την επεμβαση εδω να μας γραψει την εμπειρια του .Περιμενουμε με αγωνια .Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια , περαστικα στα μικρα σας.Αντιμετωπιζουμε και εμεις με το γιο μας το ιδιο προβλημα, βαλανικος υποσπαδιας.Πηγαμε σε δυο γιατρους , ο ενας σε δημοσιο νοσοκομειο και μας ειπε για επεμβαση οταν το παιδι θα ειναι 18 μηνων,(τωρα ειναι 11 ) και με 8 ημερες νοσηλεια ,ενω ο αλλος ιδιωτης μας ειπε για επεμβαση οταν το παιδι θα ειναι στην προσχολικη ηλικια.Και οι δυο παντως μας ειπαν οτι ειναι η πιο ευκολη περιπτωση υποσπαδια μια και το πεος του δεν εχει κληση κατα την στυση και τα ουρα βγαινουν με φαρδυ ευρος πιδακα.Επειδη μενουμε στην Κρητη θα ηθελα εαν υπαρχει καποιος γονιος που εχει κανει την επεμβαση εδω να μας γραψει την εμπειρια του .Περιμενουμε με αγωνια .Ευχαριστω

 

Οι απόψεις για την καλύτερη ηλικία που πρέπει να γίνει εγχείρηση διίστανται.

Εγώ εμπειρικά θεωρώ, μετά από 2 χειρουργεία, πως όσο μικρότερος τόσο το καλύτερο.

Και εμένα άλλοι μου έλεγαν στα 2,5 χρόνια, άλλοι στους 6 μήνες, άλλοι στους 15.

Όσο μικρότερος, τόσο λιγότερο θα ασχολείται με τα γεννητικά του όργανα...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγω να καταθέσω την εμπειρία μου μια και στις 4/6 έκανε το μικρούλι μου επέμβαση για βαλανικό υποσπαδία.Είναι 23 μηνών και αν και ο γιατρός θα ήθελε να την κάνουμε νωρίτερα επειδή ζούμε σε νησί δεν ήταν εύκολο να μετακινηθούμε και να εχουμε μεγάλη αδεια οποτε θελαμε.Την επέμβαση την κάναμε στην Αλεξανδρούπολη σε δημόσιο Νοσοκομείο με εναν υπέροχο γιατρο που χρησιμοποιει την καινουρια μέθοδο με τον νάρθηκα και την ημερήσια νοσηλεία(αυτό το λέω για όσους υποστηρίζουν ότι μόνο σε Ιδιωτικά Νοσοκομεία γίνεται αυτό...καλοί και ικανοί γιατροί υπάρχουν παντού αρκει να το ψάξεις λίγο).Εγω βοηθήθηκα αρκετα από το forum και κατέληξα να επιλέξω αυτη την μέθοδο.Εγινε η επέμβαση,μειναμε 1 βράδυ και το αλλό πρωί φυγαμε για το σπίτι με τον καθετηρα να βγαίνει στην πανα και αντιβίωση και παυσίπονο απο το στόμα.Ο μικρος με εξαίρεση οταν κατουρούσε και τον ενοχλούσε λίγο ο καθετηρας δεν αλλαξε σε τιποτα την καθημερινότητα του,απλα προσεχαμε λιγο να μην σκαρφαλωνει παντου και χτυπησει ή τραβηχτει ο καθετηρας.Σε 1 βδομαδα βγάλαμε τον καθετηρα και μας ειπε ο γιατρος να βαζουμε απο πανω του οταν τον αλλαζουμε γαζες με betadine για 2 εβδομαδες.Για 2 ημερες ετσουζε λίγο. Χτες που τον έκανα μπάνιο είχα την ευτυχία να τον δω να κατουράει ολόισια και ελπίζω να μην πάει κάτι στραβά από εδω και πέρα.Ο γιατρος μας είπε να τα ξαναπούμε σε 6 μήνες για να δούμε αν ολα ειναι καλα και δεν εχει κανει συρίγγιο.Καλό κουράγιο και καλα αποτελέσματα σε όλες τις μανούλες που εχουν μπρόστα τους το χειρουργείο.Τα παιδία μας μας βάζουν τα γυαλια σε τέτοιες δύσκολες στιγμές...Εκεί που εγώ λύγιζα όταν τον έβλεπα να υποφέρει εκεί αυτός μας χάριζε τα χαμογελά του σαν να μην συνεβαινε τιποτα,και εκει που στα καλα του δεν καθεται ουτε στιγμη εμεινε 1 ολοκληρη μερα ακινητος στο νοσοκομειο.

φιλια

wCEPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαεστρία μου τι νέα απο τον μικρούλι σου??? ολα καλα??

 

Το Σάββατο μάλλον δεν θα τη γλιτώσει!

Καλά είναι απ' την ίωση, μόνο ελάχιστες μύξες. Οπότε πάμε αυτό το Σάββατο για χειρουργείο.

Θα σας γράψω τα νέα μας, αν τελικά το κάνουμε (έχει φοβηθεί το μάτι μου με τις αναβολές). :roll:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...