Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Λέγκω μου, χίλια ευχαριστώ.

Αυτή την στιγμή δεν μου έρχεται κάτι να σε ρωτήσω.

Θα σκεφτώ όμως, που θά πάει.

Μέχρι αρχές Δεκεμβρίου που θα την κάνουμε και εμείς

θα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχω μια απορια ο γιος μου ,12 μηνων τωρα, βαζει το χερι του στο πουλακι του οταν ειναι γυμνος μετα το μπανιο.Προφανως του φαινεται περιεργο και το τραβαει:!: Πως θα το εμποδισω αυτο μετα το χειρουργειο για να μη βγαλει τον καθετηρα?Λεγκω ειχατε τετοιο προβλημα?Μηπως να παρω και χειροπεδες μαζι???Χι,χι........

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, εγώ να ρωτήσω πάλι;! Δεν ψάξατε την περίπτωση να κάνετε την επέμβαση με την καινούργια μέθοδο και να φύγετε σε μία μέρα; Όλη αυτή η ταλαιπωρία δεν είναι πιο εύκολη στο σπίτι; Τί ρίσκα παίρνεις;

Link to comment
Share on other sites

Red μου όπως κάθε πιτσιρικάκι σ'αυτή την ηλικία έτσι κι ο δικός μου συνέχεια το τράβαγε γιατί του έκανε εντύπωση αλλά μετά την επέμβαση ούτε πλησίαζε το χεράκι του εκεί πέρα... λογικά τον πόναγε, το έβλεπε κι ετσι μπαταρισμένο και ίσως τον τρόμαζε, του το λέγαμε και συνέχεια, άρα μην σε αγχώνει αυτό.

Κάθριν, η αλήθεια είναι ότι τα δημόσια νοσοκομεία τα εμπιστεύομαι περισσότερο απ'τα ιδιωτικά, επίσης ρωτήσαμε για γιατρό και από άσχετες πηγές μας είπανε το ίδιο άτομο και το θεώρησα πολύ σημαντικό να είναι καλός γιατρός. Θέλω να πω ότι δεν βρήκα κάποιον γιατρό να τον εμπιστεύομαι που να μου πει για αυτή τη μέθοδο και για τους κινδύνους τους και στα κουτουρου δεν θα πήγαινα σε καμία περίπτωση.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουνα στην Αγγλία ίσως να επέλεγα αυτή τη μέθοδο αλλά στην Ελλάδα που αυτή η μέθοδος είναι άγνωστη, θα επιλέξω έναν καλό γιατρό και ένα εγγυημένο νοσοκομείο.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν ήμουνα στην Αγγλία ίσως να επέλεγα αυτή τη μέθοδο αλλά στην Ελλάδα που αυτή η μέθοδος είναι άγνωστη, θα επιλέξω έναν καλό γιατρό και ένα εγγυημένο νοσοκομείο.

 

 

 

Λέγκω μου γεια σου , εύχομαι καλή ανάρρωση και ότι καλύτερο για τον μικρούλη σου. Εάν σου είναι εύκολο θα ήθελα να μου πεις πως λέγεται ο γιατρός στο Έλενα που πήγατε και μετά από πόσο καιρό σας έκλεισε το χειρουργείο ; γιατί ο μικρός μου είναι 2χρ.και 9μηνών και από τις πολλές γνώμες που έχω πάρει πιστεύω πως το έχω καθυστερήσει πολύ.

Ευχαριστώ, εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα μου, συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση... τον γιατρό τον λέμε Μιχάλη Σούτη και είναι ο διευθυντής της παιδοχειρουργικής στο Έλενα. Το ραντεβού το έκλεισε με βάση την ηλικία που έπρεπε να χειρουργηθεί ο μικρός. Δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα να κλείσεις άμεσα ραντεβού. Αν χρειαστείς το τηλ πες μου να στο στείλω με πμ.

Εύχομαι να ξεμπερδέψετε κι εσείς σύντομα.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα μου, συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση... τον γιατρό τον λέμε Μιχάλη Σούτη και είναι ο διευθυντής της παιδοχειρουργικής στο Έλενα. Το ραντεβού το έκλεισε με βάση την ηλικία που έπρεπε να χειρουργηθεί ο μικρός. Δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα να κλείσεις άμεσα ραντεβού. Αν χρειαστείς το τηλ πες μου να στο στείλω με πμ.

Εύχομαι να ξεμπερδέψετε κι εσείς σύντομα.

 

Ευχαριστώ πολύ Λέγκω μου για τα φώτα σου, το βρήκα το τηλέφωνο του. Να είσαι καλά εσύ και η οικογένεια σου και ΟΛΑ τα παιδάκια του κόσμου. Ελπίζω να μας πάνε και εμάς όλα καλά με τη δύναμη του Θεού !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τελικά την κάναμε και εμείς την εγχείρηση στο Ιπποκράτειο...Βγήκαμε χθές μετά από 11 μέρες νοσηλεία και μία μέρα η εισαγωγή 12 συνολικά...

 

Όλα καλά τελικά. Το παιδί ουρεί φυσιολογικά χωρίς κανένα πόνο. Μόνο το πρώτο κατούρημα τον έτσουξε μετά που βγήκε ο καθετήρας.

 

Κατά την άποψη του γιατρού επειδή όλη η πλαστική "στήνεται" πάνω στον καθετήρα οι περισσότερες μέρες από τις 7-8 που προτείνουν οι περισσότεροι γιατροί, περιορίζει τις πιθανότητες εμφάνισης συριγγίου.

 

Η παραμονή μας στο νοσοκομείο ήταν πιο εύκολη από όσο φανταζόμασταν τελικά, παρόλο που χρειάζονταν 24ωρη παρακολούθηση για να μην τραβήξει τον καθετήρα...

Βοήθησαν πολύ και οι συγγενείς.

 

Κατά περίεργο τρόπο τα παιδιά συνεργάζονται...

 

Υπήρξε βέβαια και μια επιπλοκή και ευτυχώς που βρισκόμασταν στο νοσοκομείο και όχι στο σπίτι... Μια μέρα μερά την εγχείρηση παρουσίασε ένα παράξενο φαινόμενο τριγωνίτιδας για 10-15 λεπτά (είναι ένας οξύς πόνος που προκαλείται από τον καθετήρα στην κοιλιά μάλλον των παιδιών) και από το σπαραχτικό κλάμα άρχισαν να πετάγονται χρωματισμένα ούρα από την έξω μεριά του καθετήρα. Επίσης στο σωληνάκι του καθετήρα υπήρχαν συχνά πήγματα που προέρχονταν από την κύστη του παιδιού τα οποία ήταν δυνατό να προκαλέσουν το φράξιμό του.

 

Γενικά όμως πόνος δεν υπήρξε. Ούτε το παιδί έδειξε να έχει κάποια ενόχληση από τον ορό ή τον καθετήρα. Οι κρίσεις νεύρων ήταν στα ίδια επίπεδα ίσως και λιγότερες από αυτές εκτός νοσοκομείου.

 

Δεν μείναμε δηλαδή με την αίσθηση ότι η όλη εμπειρία ήταν τραυματική για το παιδί.

Σε ένα μήνα που έχουμε επανεξέταση φαντάζομαι ότι εύκολα θα ξαναπάει στο νοσοκομείο χωρίς διαμαρτυρίες.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον μικρούλη, Κάθριν μου!!!

Εμάς δυστυχώς δεν το γλυτωσε το συρίγγιο και θα πρέπει να ξανακάνουμε την επέμβαση. Θα περιμένουμε να γεννήσω και κατά τον Μάρτη-Απρίλη θα πάμε να τον δουν πάλι και να κλείσουμε το επόμενο ραντεβού. Ελπίζω μόνο να είναι πιο τυχερό το παιδάκι μου τη δεύτερη φορά, αν κι απ'οτι μας είπε ο γιατρός οι πιθανότητες συνεχίζουν και είναι ίδιες.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λέγκω πόσες μέρες μετά αντιληφθήκατε ότι έκανε συρίγγιο και πως το διαπυστώσατε? Δεν κατουρούσε ίσια από την αρχή?

Ξεκίνησε και κατουρήσε ίσια για καμια δεκαριά μέρες, όσο μπορούσαμε να δούμε γιατί τις έξι πρώτες μέρες μετά τον καθετήρα πόναγε πολύ... θέμα οργανισμού απ'οτι μας είπανε. Συνήθως πονάνε μία μέρα αλλά τυχαίνουν και τέτοιες περιπτώσεις. Μετά από δυο βδομάδες τον πήγαμε στο γιατρο για να δει αν έχει πάει καλά η επέμβαση και είδε ότι άνοιξε συρίγγιο... βέβαια το είχαμε πάρει είδηση κι εμείς αλλά δεν θέλαμε να το παραδεχτούμε.

Απ'την αρχή μας είχε πει ο γιατρός ότι αν δεν περάσουν κάποιες μέρες μετά που θα βγει ο καθετήρας δεν μπορούμε να ξέρουμε πως έχει πάει η επέμβαση.:?

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Λέγκω, ειλικρινά σου εύχομαι το παιδάκι σου να είναι πιο τυχερό την επόμενη φορά, όπως και το παιδάκι που κυοφορείς να είναι απόλυτα υγιές.

Και εμείς αν δεν περάσει κάποιος εύλογος χρόνος δεν είμαστε σίγουροι για την επιτυχία της επέμβασης.

Άλλωστε είμαστε δύο μονο μέρες εκτος νοσοκομείου, απόλυτα καλά δεν περπατάει ακόμα - μετά από 11 μέρες ανάσκελα περπατάνε πραγματικά σαν σουρωμένα την πρώτη μέρα!

 

Αισθανόμαστε όμως πραγματικά τυχεροί για την διαδικασία των ημερών παραμονής στο νοσοκομείο. Παρόλο που το νοσοκομείο είναι παλιό και η καθαριότητά του δεν ήταν ότι καλύτερο, είχαμε την τύχη να είμαστε σε ένα δωμάτιο με ακόμη ένα παιδάκι 5 χρονών ( το δικό μας είναι 2 και 8 μηνών) το οποίο χειρουργήθηκε την ίδια μέρα για υποσπαδία (πεικό όπως έγραφε η καρτέλα του). Άλλα παιδάκια δεν υπήρχαν στο θάλαμο και είχαν βάλει δύο κανονικά κρεβάτια, ένα για κάθε οικογένεια. Αυτό μάλλον γιατί οι γονείς του άλλου παιδιού ήταν από επαρχία και ήθελαν να τους εξυπηρετήσουν.

 

Επειδή ο δικός μας έχει αναπτύξει πολύ το λόγο του, επικοινωνούσε με το παιδάκι καθημερινά - αντάλαζαν παιχνίδια, μάλωναν, ξεχνιόταν δηλαδή. Επίσης είχε συναίσθηση του ίδιου προβλήματος και δεν έβλεπε άλλα παιδάκια να φιλοξενούνται και να φεύγουν. Μαζί μπήκαν, μαζί βγήκαν δηλαδή. Και φυσικά επειδή δεν υπήρχε συνωστισμός, υπήρχε ησυχία τα βράδια, ενώ σε διπλανά δωμάτια που ήταν 5-6 παιδάκια όλο και κάποιο θα έκλαιγε...

 

Α, βοήθησε και γεγονός ότι παρακολουθεί παιδικά οπότε το λαπτοπ με τα dvd

ήταν 5-6 ώρες την ημέρα ανοιχτό...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αισθάνομαι την ανάγκη να γράψω το εξής:

 

Η άποψη των παιδοχειρουργών και των παιδιάτρων για την συγκεκριμένη χειρουργική επέμβαση είναι ότι το σωστό και το υπεύθυνο, είναι να παραμείνει το παιδί στο νοσοκομείο και όχι στο σπίτι, για την αποφυγή επιπλοκών.

 

Ο λόγος που οι ιδιώτες γιατροί στέλνουν τα παιδιά στο σπίτι από την πρώτη ημέρα του χειρουργείου είναι ότι το κόστος των ιδιωτικών κλινικών είναι πολύ μεγάλο για 8-10 μέρες νοσηλεία. Στο διαβαλκανικό είναι 600 με 800 ευρώ περίπου την ημέρα. Οπότε με την πληρωμή γιατρού και αναισθησιολόγου είναι δυσβάσταχτο για την μέση ελληνική οικογένεια.

 

Εμείς επειδή σκεφτήκαμε την εγχείρηση με ιδιώτη μεγαλογιατρό στο διαβαλκανικό και επιστροφή την ίδια μέρα στο σπίτι, ευγνωμονούμε τον Θεό που δεν την κάναμε όταν μας συνέβει το περιστατικό τριγωνίτιδας που αναφέρω πιο πάνω. Δηλαδή θα φωνάζαμε το ΕΚΑΒ και θα κατέληγε το παιδί στην παιδοχειρουργική που εφημεύρευε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Σήμερα, 17 μέρες μετά την έξοδό μας από το νοσοκομείο, όλα φαίνεται να βαίνουν καλώς. Το παιδί κατουράει πολύ "σωστά"΄. Επίσης η αισθητική του έχει βελτιωθεί πολύ, το κεφαλάκι έχει αποκτήσει το φυσιολογικό σχήμα και τα ράμματα έχουν σχεδόν απορροφηθεί.

 

Αλήθεια red, angelmama και natassa99 πως εξελίχθηκαν οι δικές σας περιπτώσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα, 17 μέρες μετά την έξοδό μας από το νοσοκομείο, όλα φαίνεται να βαίνουν καλώς. Το παιδί κατουράει πολύ "σωστά"΄. Επίσης η αισθητική του έχει βελτιωθεί πολύ, το κεφαλάκι έχει αποκτήσει το φυσιολογικό σχήμα και τα ράμματα έχουν σχεδόν απορροφηθεί.

Τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αφού περάσανε τόσες μέρες και όλα είναι μια χαρά, ξεμπερδέψατε! Άντε και στα δικά μας...

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι ηθελα απο μερες να γραψω τα νεα μας αλλα δεν ευκαιρουσα.Καναμε την επεμβαση στο Παπαγεωργιου στις 21/10.Ολα πηγαν καλα οπως μας ειπε ο γιατρος .Μειναμε μεσα 4 μερες και μετα μειναμε στο ξενοδοχειο αλλες 3 μερες.Συνολο 7 μερες.Την εβδομη μερα τον ειδε ο γιατρος μας και μας εβγαλε τον εσωτερικο καθετηρα.Αφου ειδαμε οτι κατουρησε καλα φυγαμε.Τωρα θα παμε την Πεμπτη για να τον ξαναδει.Μεχρι τωρα ολα καλα!

Η .παραμονη μας στο νοσοκομειο οντως ηταν πολυ καλυτερη απο οτι περιμενα.Ο μικρος επαιζε με τα αλλα παιδακια και ηταν πολυ ευδιαθετος.Μπορουσα κι εγω να κοιμαμαι διπλα του αφου ηταν ησυχος .Στο ξενοδοχειο αντιθετα ξεσαλωσε,ισως γιατι βαριοταν ,ισως γιατι πηρε τα πανω του.Λεγκω, λυπαμαι πολυ για τα δυσαρεστα νεα σας .Μας ειχε πει και μας ο γιατρος οτι ειναι πολυ πιθανη επιπλοκη το συρριγγιο.Θα δειξει...Καλη λευτερια σου ευχομαι κι ολα θα γινουν....

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ.ΕΙΜΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΑΓΟΡΙΟΥ -ΠΡΩΗΝ ΕΥΤΥΧΩΣ-ΥΠΟΣΠΑΔΙΑ ΜΕ ΚΡΥΨΟΡΧΙΑ ΚΑΙ ΔΙΣΧΕΔΕΣ ΟΣΧΕΟ.Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ FORUM ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΤΑΙ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΜΑς.Ο ΜΙΚΡΟς ΜΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΕ 9 ΦΟΡΕς ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕς ΓΙΑΤΡΟΥς ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΑΙ ΚΛΙΝΙΚΕς.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΟΡΧΕΙΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΠΛΗΡΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑς ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΚΑΙ ΑΒΕΒΑΙΩΤΗΤΑ.ΔΕΝ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΑΙΡΕΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕς ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕς ΟΜΩς ΔΥΣΤΥΧΩς ΕΜΕΙς ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΗΣΟΥΜΕ.ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΕΦΑΓΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ.ΣΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΘΗΝΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΑ,ΠΑΝΤΟΥ.ΕΥΤΥΧΩς ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ INTERNET ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩς Ο ΔΡ ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟς ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ AHMED T HADIDI ΚΑΙ ΜΑς ΑΝΕΛΑΒΕ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙς ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΣΚΑΤΟΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟς ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΑΒΕΙ!! ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΕΔΑΦΟς ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΘΕΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ HADIDI ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! Ο ΑΝΘΡΩΠΟς ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑς ΑΠΟ ΤΟΥς ΛΙΓΟΥς ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΙΡΑ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΗΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ.ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΧΕΙΡΟΥΓΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΟ ΑΙΣΘΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΖΗΛΕΨΑ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ.ΓΙΑ ΤΟΝ HADIDI Ο ΥΠΟΣΠΑΔΙΑς ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Ο ΜΟΥΣΑΚΑς! ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗΣΙΑΣΤΟς. ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ ΤΟΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗς.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥς ΤΟΥς ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕς ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ ΤΟΥς ΓΟΝΕΙς ΟΤΙ ΘΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ.

ΓΙΑ ΟΣΟΥς ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ

edit admin request by member

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήσουν πολύ άτυχη γιατί εγώ κι αρκετοι άλλοι γονείς που έχουν γράψει εδώ έχουμε πετύχει πολύ καλούς γιατρούς!!!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήσουν πολύ άτυχη γιατί εγώ κι αρκετοι άλλοι γονείς που έχουν γράψει εδώ έχουμε πετύχει πολύ καλούς γιατρούς!!!

 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!

ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ! ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΑΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΡΙΓΓΕΙΑ.ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΟΥ ΕΞΟΔΑ,ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ-ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΝΑΓΕ!ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΑΝΕΛΛΑΒΑΝ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΟΡΥΦΕΣ-ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΑΝ ΤΟΝ ΕΔΕΙΞΕ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΑΧΥΑ ΛΟΓΙΑ ΑΠ'ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΟΥΤΕ ΔΥΟ.

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΟ ΚΑΙ ΑΝΩΔΥΝΟ!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΞΕΘΕΣΑ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΤΟΥ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΤΟΥ AHMED-T-HADIDI ΑΡΑΒΙΚΗΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ,ΚΑΤΟΙΚΟΥ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ,ΠΟΥ ΟΜΙΛΕΙ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ,ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ-ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΠ΄ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΞΑΔΕΛΦΟ ΜΟΝΙΜΟ ΚΑΤΟΙΚΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΤΗΣ ΧΑΙΔΕΜΒΕΡΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΟΓΕΡΜΑΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟ ΒΟΥΛΕΥΜΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΡΤΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΠΕΛΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠ΄ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΤΟΥ ΧΑΝΤΙΝΤΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΠΕΛΙΣΤΑΣ! ΠΑΤΑ ΥΠΟΣΠΑΔΙΑΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΟ.ΕΓΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΥΠΕΦΕΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΝΟΣΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ! ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΟΡΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΝΑ ΟΠΟΥ ΕΒΡΙΣΚΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ.ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ:?:ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΕΡΑΤΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΖΗΣΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ ΟΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΙΚΕΣ!!!

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΒΑΛΑ ΤΟΝ ΞΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ.Η ΓΝΩΜΕΣ ΤΩΝ ΓΩΝΕΩΝ ΕΚΕΙ Μ΄ΕΝΔΙΕΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΙΣΤΕΣ ΓΙΆΥΤΟ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΤΟΥ 2009 ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΡΙΣΤΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήσουν πολύ άτυχη γιατί εγώ κι αρκετοι άλλοι γονείς που έχουν γράψει εδώ έχουμε πετύχει πολύ καλούς γιατρούς!!!

 

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΛΕΓΚΩ.

Μ. ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣΑΣ.ΣΥΝΕΧΗΣΕ ΕΤΣΙ ,ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ FOCUS ΠΟΥΘΕΝΑ,ΠΑΡΕ ΓΝΩΜΕΣ,ΚΡΑΤΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΠΛΗΝ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΕΙΣ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ Ε-ΜΑΙΛ ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ Η ΠΡΟΘΕΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΦΕΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ. ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΑΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΒΓΩ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΣΙΡΙΖΩ!! ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ,ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ,ΥΠΟΜΟΝΗ,ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ-ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΗΛΑΔΗ,ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΓΕΛΩ ΠΙΚΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑ -ΒΗΜΑ.ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΤΑΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΛΑΙ ΣΑΣ.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ο δευτερος γιος μου που ειναι τωρα 2και μισο ειχε χαμηλο υποσπαδια κ δοξα το θεο μετα απο 2 επεμβασεις ειναι ολα καλα.τισ εκανε ενας πολυ εμπειρος γιατρος.στην πρωτη πηγαμε γερμανια αλλα στην δευτερη ηρθε στη θεσσαλονικη.ειχα κ εγω πολυ αγχος κ στεναχωριομουν πολυ απο την ωρα που γεννησα αλλα τελικα ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σας! Είμαι μαμά δύο αγοριών 32μηνών και 7,5 μηνών. Ο μεγάλος μου γιος γεννήθηκε με βαλανικό υποσπαδία και σε ηλικία 10 μηνών χειρουργήθηκε. Η επέμβαση ήταν επιτυχημένη, η διάρκεια του χειρουργείου ήταν συνολικά περίπου 4 ώρες και από την κλινική φύγαμε την ίδια μέρα. Το παιδί ήταν αρκετά καλά χωρίς ιδιαίτερες ενοχλήσεις παρά μόνο όταν την πέμπτη μέρα μετακινήθηκε ο καθετήρας οπότε και τελίκά βγήκε μόνος του. Το παιδί φυσικά δεν θυμάται τίποτα, ουρεί φυσιολογικότατα και η μόνη κακή ανάμνηση δική μου είναι από την βδομάδα που είχε τον καθετήρα και φυσικά η αναμονή έξω από το χειρουργείο. Επειδή και εμείς ακούσαμε διάφορες γνώμες για την ηλικία που θα πρέπει να έχει το παιδί για να χειρουργηθεί από προσωπική άποψη πλεόν θεωρώ ότι όσο μικρότερο είναι και όσο φοράει ακόμα πάνες τόσο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...