Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενική Διαφάνεια-Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

εδω ενας μονο κανει αυχενικη διαφανεια πιστοποιημενα και μου πηρε αιμα και το εστειλε αθηνα.οταν τον ρωτησα αν την κανουν οι μικροβιολογοι μου ειπε πως υπαρχουν πιστοποιημενα εργαστηρια αν θελω να πω και να δω ποιος ειναι πιστοποιημενος και απο θεμα οικονοιας ηταν πιο φθηνα στο γιατρο μου.

το χαρτι ειναι απο τη diamedica

 

οκ, σ' ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια. Είμαι και εγώ μέλλουσα μαμά και περιμένω το πρώτο μου παιδάκι. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε καμιά σας κάτι αντίστοιχο με την δική μου την περίπτωση. Έκανα προχθές την αυχενική διαφάνεια στο λητώ και την βρήκαν εντάξει, αλλά υπερηχογραφικά με έβγαζε πως είμαι 13 εβδομάδων και 4 ημερών, αντί 12 εβδ. και 4 ημ. δηλαδή μια εβδομάδα μεγαλύτερο το παιδί. Έχετε ακούσει κάτι αντίστοιχο να συμβαίνει σε καμιά σας? πρέπει να ανησυχώ?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στους υπερηχους (μικρους και μεγαλους) το μωρ εβγαινε οσο ηταν και απο το β επιπεδου μικροτερο.

εινια συχνο να βγαινει το μωρο μεγαλυτερο για διαφορους λογους, ιατρικους και δεν τους ξερω, οποτε να μην παραπληροφορησω. μπορει να εχει να κανει με τη συλληψη για παραδειγμα. παντως ειναι καλο να σου βγαινει μεγαλυτερο, δειχνει οτι ο πλακουντας ειναι καλος και το τρεφει καλα. αλλα να προσεξεις το ζαχαρο σου γιατι τα μεγαλα μωρα (μιλαμε ομως σε προχωρημενη κυηση οχι στην αρχη) μπορει να εχουν σχεση και με διαβητη κυησης. αυτα ομως εινια ιατρικα θεματα οπως σου ειπα.

ειναι παντως καλυτερο να ειναι μεγαλυτερο παρα μικροτερο... με το καλο το μωρακι σου

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στους υπερηχους (μικρους και μεγαλους) το μωρ εβγαινε οσο ηταν και απο το β επιπεδου μικροτερο.

εινια συχνο να βγαινει το μωρο μεγαλυτερο για διαφορους λογους, ιατρικους και δεν τους ξερω, οποτε να μην παραπληροφορησω. μπορει να εχει να κανει με τη συλληψη για παραδειγμα. παντως ειναι καλο να σου βγαινει μεγαλυτερο, δειχνει οτι ο πλακουντας ειναι καλος και το τρεφει καλα. αλλα να προσεξεις το ζαχαρο σου γιατι τα μεγαλα μωρα (μιλαμε ομως σε προχωρημενη κυηση οχι στην αρχη) μπορει να εχουν σχεση και με διαβητη κυησης. αυτα ομως εινια ιατρικα θεματα οπως σου ειπα.

ειναι παντως καλυτερο να ειναι μεγαλυτερο παρα μικροτερο... με το καλο το μωρακι σου

Οκ σε ευχαριστώ για τη πληροφορία γιατί είχα λίγο αγχωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εβγαινε 2μισι εβδομαδες μεγαλύτερο και αργοτερα σιγα σιγα ημερολογιακα και υπερηχογραφικα φτασαμε να ειμαστε πια οκ.Μου ειχαν πει νΑ ΚΑΝΩ αμνιοπαρακεντηση αλλά τελικά δεν έκανα και όλα ηταν οκ.

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας....

και εμενα η γιατρος μου, μου συστησε τον πραπα να παω για την αυχενικη διαφανεια και το papp-A, πηγε καποια?εχει καποιες εντυπωσεις?ειναι λιγο ακριβος αλλα λεω μηπως ειναι πιο αξιοπιστος απο αλλους...

Link to comment
Share on other sites

Έμενα μου σύστησε ο ιατρός μου, να κανω την αυχενικη διαφανεια στον Κ. Αρναούτογλου (κάπου στην Ανδριανουπόλεως)…. Μπορεί να μου δώσει κάνεις πληροφορίες για αυτόν το ιατρό;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και απο μένα. Εγώ έχω τέλη Οκτώβρη ραντεβού στον Αθανασιάδη για αυχενική. Αποτι κατάλαβα πηγαίνουν σε αυτόν πάρα πολλες κοπέλες. Πως ήταν η εμπειρία σας με το γιατρό αυτό? Δίνει dvd ?? (ισχύεο οτι πρέπει να το ζητήσεις απο πριν και να πας εσύ το dvd??) κάποια άλλη συμβουλή??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έμενα μου σύστησε ο ιατρός μου, να κανω την αυχενικη διαφανεια στον Κ. Αρναούτογλου (κάπου στην Ανδριανουπόλεως)…. Μπορεί να μου δώσει κάνεις πληροφορίες για αυτόν το ιατρό;

 

 

Καλημέρα!Κι εγώ εκεί έκανα αυχενική. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Και για τα υπόλοιπα εκεί θα πάω.

CzyLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Εγώ έχω τέλη Οκτώβρη ραντεβού στον Αθανασιάδη για αυχενική. Αποτι κατάλαβα πηγαίνουν σε αυτόν πάρα πολλες κοπέλες. Πως ήταν η εμπειρία σας με το γιατρό αυτό? Δίνει dvd ?? (ισχύεο οτι πρέπει να το ζητήσεις απο πριν και να πας εσύ το dvd??) κάποια άλλη συμβουλή??

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΑΛΙΤΣΑ,ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ....ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ 15 Κ ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ 16.40 ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΗΓΕ 5 ΚΑΙ ΚΑΤΙ, Κ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΜΑΓΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΙΧΑΝ 15ΩΡΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?Κ ΕΠΕΙΔΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΤΥΧΗ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟ (ΓΙΑΤΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΠΗΣΜΑΤΑΡΑ Κ ΔΕΝ ΓΥΡΝΟΥΣΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ) Κ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ....ΕΛΕΟΣ!!!ΗΤΑΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΗΤΑΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΜΕΝΕΣ!!!!ΟΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΤΟΣΟ ΑΤΥΧΕΣ?Κ ΠΕΣΑΜΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?Ή ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΝ ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟΥΣ,ΑΠΛΑ!!!ΣΑΝ ΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ,ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ.DVD ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΤΟ DVD Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΣΟΥ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ,ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΔΙΚΟ ΣΟΥ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ...ΑΝ Κ ΔΕΝ ΜΕΙΝΑΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΤΡΙΑΣΔΙΑΣΤΑΤΟ Κ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟ 2ΤΕΤΟΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΟΥ ΑΥΤΑ Σ ΔΙΧΝΕΙ.ΑΥΤΑ!!!!ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΕΧΕΙΣ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΝΜ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!:-)

mEJOp2.png?EXgmmHz9

 

iFIZp2.png?LvwxVqRG

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Κι εγώ εκεί έκανα αυχενική. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Και για τα υπόλοιπα εκεί θα πάω.

 

Τελικά έκανα την εξέταση στον κ. Αρναούτογλου την προηγούμενη Παρασκευή… και έμεινα ενθουσιασμένη..

 

 

Είναι πραγματικά καταπληκτικός… ;)

 

 

Αρχικά, μου εξήγησε τα πάντα για την εξέταση της αυχενικής διαφάνειας (γιατί την κάνουμε, τι ανιχνεύουμε, κτλ) και μετά μου έλυσε όσες απορίες είχα....

 

Στην συνεχεία προχώρησε στον υπέρηχο και μου εξηγούσε κάθε εικόνα που βλέπαμε… και πραγματικά δε πίστευα στα μάτια μου πόσα πολλά πράγματα - όργανα εξετάσαμε…

 

Αφού τελειώσαμε την εξέταση μου λέει… και τώρα να παίξουμε με το μωρό σου και μου δείχνει για κάνα πεντάλεπτο τρισδιάστατες εικόνες… και εκεί πραγματικά χάζεψα…

 

Αφού τέλειωσα με την εξέταση, μου εξήγησε τα αποτελέσματα μου.. τα οποία ήταν πολύ καλά… ευτυχώς..

 

Εγώ σίγουρα θα κάνω τον βʼ επιπέδου εκεί….

 

 

Υ.Γ.: Πήρα σε DVD όλη την εξέταση… την οποία έχω ήδη δει 2 φόρες μέσα στο Σαββατοκύριακο!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΑΛΙΤΣΑ,ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ....ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ 15 Κ ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ 16.40 ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΗΓΕ 5 ΚΑΙ ΚΑΤΙ, Κ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΜΑΓΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΙΧΑΝ 15ΩΡΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?Κ ΕΠΕΙΔΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΤΥΧΗ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟ (ΓΙΑΤΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΠΗΣΜΑΤΑΡΑ Κ ΔΕΝ ΓΥΡΝΟΥΣΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ) Κ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ....ΕΛΕΟΣ!!!ΗΤΑΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΗΤΑΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΜΕΝΕΣ!!!!ΟΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΤΟΣΟ ΑΤΥΧΕΣ?Κ ΠΕΣΑΜΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?Ή ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΝ ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟΥΣ,ΑΠΛΑ!!!ΣΑΝ ΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ,ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ.DVD ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΤΟ DVD Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΣΟΥ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ,ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΔΙΚΟ ΣΟΥ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ...ΑΝ Κ ΔΕΝ ΜΕΙΝΑΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΤΡΙΑΣΔΙΑΣΤΑΤΟ Κ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟ 2ΤΕΤΟΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΟΥ ΑΥΤΑ Σ ΔΙΧΝΕΙ.ΑΥΤΑ!!!!ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΕΧΕΙΣ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΝΜ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!:-)

 

 

 

πάρα πολύ σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση..θα οπλιστώ με υπομονή και θάρρος :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ετσι για το ιστορικό, έκανα τελικά την αυχενική διαφάνεια στον ΠΛΑΤΩΝΑ και ήταν μια χαρά, ιατρός ο κ. Λευκόπουλος. Απ' ότι έμαθα, εξαίρετος στον τομέα του.

 

Κόστος εξέτασης (κάθεστε;) 30 ευρώ.

 

ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ, ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ. ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΛΑΤΩΝ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΜΑΘΕΙ ΓΊ'ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΕΔΩ. ΔΕΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 50?. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ DVD, ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΦΩΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ PAPP-A ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΔΙΑΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΚΟΣΤΙΣΕ 38?( ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ 45? ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΕΚΠΤΩΣΗ 20%). ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ PAPP-A. ΕΠΙΣΗΣ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΑ ΑΠΟ ΙΚΑ. ΑΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΔΙΝΟΥΝ. ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΔΙΝΟΥΝ.

ib7Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτησω κατι? Οι γυναικολογοι δεν θα επρεπε να ρωτανε τι ασφαλεια εχουμε και πανω κατω να γνωριζουν τι δικαιολογουν τα ταμεια μας? Εμενα μου ειπε για αυχενικη διαφανεια να κλεισω στον Παπαγεωργιου οπως και εκανα, με κοστος 130 ευρω (γιατι ειναι διδυμα)

Εμεις πως μπορουμε να ξερουμε τι δικαιολογει το ταμειο και τι οχι? Μονο πηγαινοντας εκει να τους ρωτησουμε?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Είμαι και εγώ μέλλουσα μαμά και περιμένω το πρώτο μου παιδάκι. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε καμιά σας κάτι αντίστοιχο με την δική μου την περίπτωση. Έκανα προχθές την αυχενική διαφάνεια στο λητώ και την βρήκαν εντάξει, αλλά υπερηχογραφικά με έβγαζε πως είμαι 13 εβδομάδων και 4 ημερών, αντί 12 εβδ. και 4 ημ. δηλαδή μια εβδομάδα μεγαλύτερο το παιδί. Έχετε ακούσει κάτι αντίστοιχο να συμβαίνει σε καμιά σας? πρέπει να ανησυχώ?

Οχι καλη μου! Τι να ανησυχεις?? Απλα το νινι ειναι μεγαλο! Και ο δικος μου μια βδομαδα παντα μεγαλυτερο μας τον εβγαζε!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια γεια σας 16/2 μου ειπε ο γιατρός οτι πρεπει να κάνουμε αυχενικη και pap a.Μου ειπε οτι και ο ιδιος μπορει να κανει αυχενικη και την εξεταση σε μικροβιολογικό , αυτά στοιχίσουν 120ευρώ.Ο γιατρός μου είναι εξωτερικός αλλα συμβεβλημένος με το ΙΚΑ.Δεν πρέπει οι γιατροί που κάνουν αυχενική να ειναι πιστοποιημένοι??Που μπορώ να δω αν ο δικός μου είναι. Εσείς που κάνατε αυχενική και πόσο σας στοίχισε?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Εμενα μου σηστησαν τον Κο Σωτηριαδη με τα καλυτερα λογια.Κοστοσ αυχενικης 130 ευρω.Ακομα δεν εχω παει ειμαι στην 9η εβδομαδα...

 

Καλημέρα!Θέλω να σε ρωτήσω αν είσαι ικανοποιημένη με το γιατρό.Και εμένα εκείνο μου σύστησε η γιατρός μου και έχουμε ραντεβού σε 2 βδομάδες.Και έχω αγχωθεί λίγο η αλήθεια είναι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια κ καλες εγκυμοσυνες σε ολες μας με γερα μωρα!!

ειμαι διδυμομανουλα!!

26-7 εχω κλεισει ραντεβου στον αθανασιαδη στην αγιας σοφιας!!

ποσο κοστιζει περιπου?Θα κανω σε μικροβιολογικο χοριακη και PAPP-A!!

Θελω να ρωτησω μπορεις να τα γραψεις στο ικα προστασιας μανας και παιδιου ή δεν τα χορηγει το ικα αυτα?

 

ευχαριστω πολυ:-D:grin:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...