Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts

Βρε κοριτσια να ρωτησω κατι,στο jumbo στο φοινικα υπαρχει περιπτωση να βρω γυαλινα μπουκαλακια που θελω για το προσκλητηριο?Διαβασα οτι στης Αθηνας τα jumbo υπαρχουν αλλα εδω δε θυμαμαι να ειδα κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κοριτσια να ρωτησω κατι,στο jumbo στο φοινικα υπαρχει περιπτωση να βρω γυαλινα μπουκαλακια που θελω για το προσκλητηριο?Διαβασα οτι στης Αθηνας τα jumbo υπαρχουν αλλα εδω δε θυμαμαι να ειδα κατι τετοιο.

 

Εχει σιγουρα δεν ξερω που ακριβως γιατι μενω δυτικά αλλα τα ειδα προχθες (Ωραιόκαστρο) και τιμές 0,99 και 1,50 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια να ρωτησω κατι,στο jumbo στο φοινικα υπαρχει περιπτωση να βρω γυαλινα μπουκαλακια που θελω για το προσκλητηριο?Διαβασα οτι στης Αθηνας τα jumbo υπαρχουν αλλα εδω δε θυμαμαι να ειδα κατι τετοιο.

 

εχει σιγουρα,απλα ειναι με καποιο σχεδιο στον φελο.πειρατη,νεραιδουλα,ενα ζωακη δεν θυμαμαι πιο,εχει με 1 ευρω και με 1,50.μεσα εχουν και τις κορδελιτσες για να τις βαλεις απο εξω.

 

καλαμαρακι ευχαριστω!!

αυτη η εκκλησια μ'αρεσει και εμενα πολυ,εκει εκανα και τον γαμο μου.

 

 

επισης να πω οτι εχθες κατεβηκα κεντρο,εψαχνα για μασμελοους,ο κυριος που εχει γραψει μια κοπελα πιο πανω που ειναι στα λαδαδικα απο πανω,τα εχει 8 ευρω το κιλο,τα σμαρτιες τα εχει 7,70 το κιλο,τα χωνακια παγωτο γλυκακια,20 λεπτα.

ειναι ομως μεχρι τις 3 το μεσημερι.λεω ας δω και στο εν καρπω.......τι να πω....τα μασμελοους 12,90 το κιλο τα παγωτακια 40 λεπτα,τα σμαρτιες 10 ευρω μπορει και παραπανω δεν το θυμαμαι καλα....

τελικα πηγα και τζαμπο για αλλο πραγμα και εχει μασμελοους halibo σε σακουλακι των 175γρ. 1,50 ευρω τελικα πηρα απο εκει με 9 ευρω περιπου και τελειωσα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το γλυκό που είχα στη βάπτιση ''έσπασε ταμεία''.Το ζαχαροπλαστείο("άρτος και γλυκό")είναι γωνία Δελφών&28ης Οκτωβρίου, 1.10 το μεγάλο χάρτινο κουτάκι και 75λ. το μικρό πλαστικό που πουλάει στο μαγαζί.Είναι αυτό με το oreo μπισκότο(πραλίνα,κρέμα κτλ...),μου το πρότεινε και ο ίδιος ως πρωτότυπο και οι καλεσμένοι ενθουσιάστηκαν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω κοριτσια.Λεω να κανω τη βαπτιση με θεμα τον πειρατη και ειπα μηπως με συμφερει να κανω τα προσκλητηρια μονη.Οτι γλυτωσω καλο ειναι!παντως και στα γλυκα οι τιμες ειναι απαραδεκτες.Σε ζαχαροπλαστειο της Καλαμαριας που ρωτησα μια φατσουλα με πειρατη εχει 2,30.

Link to comment
Share on other sites

mpampi αν θες μπισκοτα με πειρατη,ετσι οπως το εχω ψαξει, η πιο οικονομικη ειναι η ΜΠΙΣΚΟΤΟΥΛΑ (http://www.mpiskotoula.gr) με 12,5ευρω/12 μπισκοτα.Ολοι οι αλλοι ειναι φωτια και λαβρα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παει σε τρεις βαφτισεις στον αγιο αλέξανδρο...ο παπάς που παει εκει γιατι το εκκλησάκι κατα τα αλλα μενει κλειστο, μενω εκει κοντα, ειναι το λιγοτερο βλάκας....να πω! Ειναι αρκετα δυστροπος.... και για αυτο εχε το νου σου...

 

Έχω γίνει νονά στον Άγιο Αλέξανδρο και, πίστεψέ με, δεν ήταν καθόλου δύστροπος. Όσο για το ντύσιμο νονάς και μαμάς, νομίζω πως τα περί σεμνότητας τα λένε σε όλες τις εκκλησίες (και στην Κυρίλλου και Μεθοδίου, στην πρώτη μας βάπτιση μάς τα είχαν πει). Και μένα το φόρεμά μου έχει λίγο βαθύ ντεκολτέ, οπότε τουλάχιστον κατά τη διάρκεια της τελετής θα το κλείσω. Δεν έγινε και τίποτα. Όσο για τα καρτελάκια για τα προσκλητήρια, χθες που τηλεφωνήσαμε για να επιβεβαιώσουμε ότι δεν θα έχει άλλη τελετή πριν ή μετά, μάς το είπαν και εμάς. Και πολύ ευγενικά απαντήσαμε ότι .........κάποια στιγμή θα περάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να τα δοκιμασω πριν αποφασισω αλλα στη σελιδα τους δε βρισκω διευθυνση.

 

Ειναι καπου στην Ανατολικη Θεσσαλονικη.Παρε τηλ να κανονισεις ενα ραντεβου μαζι της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σιγουρα δεν ειναι ενας ο παπας που κανει μυστηρια στην συγκεκριμενη εκκλησια.Απο τον Αγιο Ιωαννη οπου υπαγεται στελνουν με εφημεριες παπαδες.Ας ελπισουμε οτι θα πετυχω καποιον ηρεμο γιατι δε θα ηθελα να μου χαλασει κανεις την διαθεση τετοια μερα.θα παρω και στην μπισκοτουλα να δω και για γλυκο αν και μου φαινονται λιγο ¨φτωχα¨ τα μπισκοτα για γλυκο βαπτισης.Αλλα κι αυτα τα προφιτερολ παραφορεθηκαν!Για την δεξιωση κλεισαμε χθες στο χωριο της Ειρηνης.Μονο η περιοχη του μπαρμπεκιου ηταν ελευθερη.Κριση σου λεει μετα!

Link to comment
Share on other sites

mpampi αν θες μπισκοτα με πειρατη,ετσι οπως το εχω ψαξει, η πιο οικονομικη ειναι η ΜΠΙΣΚΟΤΟΥΛΑ (www.mpiskotoula.gr) με 12,5ευρω/12 μπισκοτα.Ολοι οι αλλοι ειναι φωτια και λαβρα...

 

Εγώ που ρώτησα για το πρόσωπο του πειρατή μου είπε 1,30 το μπισκότο γιατί λέει είναι μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το γλυκό που είχα στη βάπτιση ''έσπασε ταμεία''.Το ζαχαροπλαστείο("άρτος και γλυκό")είναι γωνία Δελφών&28ης Οκτωβρίου, 1.10 το μεγάλο χάρτινο κουτάκι και 75λ. το μικρό πλαστικό που πουλάει στο μαγαζί.Είναι αυτό με το oreo μπισκότο(πραλίνα,κρέμα κτλ...),μου το πρότεινε και ο ίδιος ως πρωτότυπο και οι καλεσμένοι ενθουσιάστηκαν!

 

ωραια ιδεα και καλη τιμη (ειδικα για μενα που θελω 150 γλυκα ...)

 

χθες περασα απο Αλεξουδα και μου ειπε ολα τα παστακια, ταρτακια, κοκακα, εκλαιρακια κλπ σε χαρτινο κουτακι disney ή forever friends 1 ευρω !!

αν θυμαμαι καλα πριν απο καναδυο εβδομαδες μου ειχαν πει 1,30

 

μαλλον με την κριση κατεβασαν τις τιμες ...

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ρώτησα για το πρόσωπο του πειρατή μου είπε 1,30 το μπισκότο γιατί λέει είναι μεγάλο.

 

Εγω μιλησα για τα μικρα μπισκοτα.Αλλωστε στη σελιδα αναφερονται τιμες για μεγαλα και μικρα.Ενδεχομενως ο πειρατης λογω σχεδιου να βγαινει μονο σε μεγαλο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το γλυκό που είχα στη βάπτιση ''έσπασε ταμεία''.Το ζαχαροπλαστείο("άρτος και γλυκό")είναι γωνία Δελφών&28ης Οκτωβρίου, 1.10 το μεγάλο χάρτινο κουτάκι και 75λ. το μικρό πλαστικό που πουλάει στο μαγαζί.Είναι αυτό με το oreo μπισκότο(πραλίνα,κρέμα κτλ...),μου το πρότεινε και ο ίδιος ως πρωτότυπο και οι καλεσμένοι ενθουσιάστηκαν!

 

 

ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΠΙΣΚΟΤΟ ΣΕ ΚΟΥΤΑΚΙ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΓΛΥΚΟ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΠΙΣΚΟΤΟ ΣΕ ΚΟΥΤΑΚΙ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΓΛΥΚΟ.

 

ουτε εγω δεν μας βαζεις καμια φωτο να δουμε το γλυκο ειναι το μονο που εχω κολησει απιστευτα

Ειπα για σοκολατα αλλα λιωνει ειπα για προφιτερολ αλλα πολυφορεμενο ειπα για μπεζε αλλα λιωνει η κρεμα

Για πες αυτο λιωνει????

Link to comment
Share on other sites

Είναι μέσα στο κουπάκι σε στρώσεις μπισκότο σαν παντεσπάνι-κρέμα κτλ,με επικάλυψη πραλίνα.Είναι μαλακό και βελούδινο σαν προφιτερόλ αλλά με άλλη γεύση και δεν έλιωνε.Βέβαια μου το έφερε ακριβώς πριν αρχίσει η βάπτιση,αλλά μέσα στην εκκλησία δεν έχει και ζέστη,έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την βοήθεια σας...

 

Μήπως ξερετε που μπορώ να βρω δεντρακι για να κρεμάσω μπομπονιερες??

Θα με ενδιέφερε περισσότερο να νοικιάσω παρά να το αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας στη Ροζαλινα στη Στοα Καρυπη (ή και σε ενα οποιοδηποτε καταστημα με βαφτιστικα) και να το νοικιασεις.

 

Η Ροζαλίνα δηλ λες οτι θα μου το νοικιάσει??

Δεν ήξερα ότι το κάνουν αυτό.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΟΙΚΟΝΟΙΜΙΚΕΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :P

 

Αναστασια πρωτα απο ολα πρεπει να καταληξεις στο τι θες να κανεις και απο εκει και περα να αρχισεις να συγκρινεις . Ο ναρλης οπως θα δεις ειναι οικονομικος αν κι εγω βρηκα στον ευοσμο τις ιδιες τιμες στις μπομπο που ηθελα και γλυτωσα τα μεταφορικα. Αν σε βολευει στειλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites

Για φτηνες μπομπο και γενικα για φτηνη και πολυ ωραια βαφτιση θα σου συστησω ενα μαγαζι στη χαλαστρα.ειναι ενα 20λεπτο βγαινοντας απο θεσ/νικη πηγαινοντας Αθηνα.αξιζει τον κοπο.μπομπο που στο κεντρο την βρηκα 3,80 σε αυτον 1,60.δουλευει τους ιδιους καταλογους με τα μαγαζια στο κεντρο.καταπληκτικο στολισμο με φαναρια,ποδηλατο,γυαλες 150ευρω.εμας η βαφτιση με 200 μπομπο μας βγηκε 600ευρω εκτος απο τα ρουχα.αν σε ενδιαφερει να σου πω λεπτομεριες.Εγω να ρωτησω κατι αλλο,ενας κλοουν ποσα λεφτα μπορει να ζηταει για να ρθει σε μια βαφτιση?παιρνω κατι τρελες τιμες και δεν τους εχω δει live να ξερω τουλαχιστον οτι θα κρατησουν αμειωτο το ενδιαφερον των παιδιων και θα περασουν καλα.εχετε καποιον δοκιμασμενο και καλο?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ??Η βαφτιση θα γινει στον χορτιατη τον σεπτεμβριο σε παρεκκλησι...

θεμα π πριγκιπας του ΕΞΥΠΕΡΥ ομως ΟΧΙ κορωνες ραβδακια κλπ...

ολη η βαφτιση θα ειναι ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ..Η προσκληση ολο το παραμυθι και εναν πριγκιπα με ενα μανταλακι να κραταει το προσκλητηριο..ακριβο αλλα τα τυπωνω εγω οποτε ολα οκ.

στολισμος απο το τεσσεροφυλλι στην μποτσαρη η οποια ειναι απλα ΤΕΛΕΙΑ...Πλανητες αστερια και κορδελες θα κρεμονται απο τα δεντρα κλπ

μπομπονιερα απο τον ΠΑΡΙΣΗ η χιονομπαλα που θα εχει τον πριγκιπα μεσα και για τους μεγαλους μπρελοκ πριγκιπας(επαναλαμβανω αυτος με την μπερτα και το λουλουδι)

εχω συσκευη για νεροφουσκες ,συντριβανι σοκολατας,μηχανη για μαλλι της γριας και ποπ κορν...

μηχανημα που βγαζει τσιχλες και τροχο με γλυφιτζουρια.

απο τ ανεραιδοσκορπισματα θα κλεισω εναν πριγκιπα που θα μοιραζει διαφορα και εκανα και μολυβακια που γραφουν το ονομα του μωρου απο την ΝΕΧΤ..

Την ονειρευομαι πολυ καιρο την βαπτιση μια που θα ειναι και η τελευταια μας εκδηλωση..(2 παιδια μαλλον φτανουν για μενα)

οτι αλλο θα σας γραψω..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...