Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ σε ολες τις Σαλλονικιωτικες μαμαδες ! ψαχνω εκκλησια για βαφτιση που να γινεται εξω αλλα σε περιπτωση βροχης να μπουν εστω οι βασικοι μεσα...μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας? εχω ακουσει και για Κρηνη αλλα δυστηχως δεν εχω χρονο ουτε βοηθεια.. ευχαριστω θα εκτιμουσα πληροφοριες...

rys1ubq6nuoz3bc1.png

//www.connectedmoms.com/tickers/]tdikmjscwjfbqzbn.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα,βαφτιζω το γιο μου στις 23/5 και θελω οσον αφορα το στολισμο των τραπεζιων στη ταβερνα να κανω αυτον της φωτογραφίας: http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072255271.jpg

εχω αγοράσει σχεδον ολα τα υλικα, αυτο που μου λειπει ειναι τα γλυφιτζουρια τα οποια ειναι αρκετα ακριβα (jumbo:2 ευρω,ζαχαροπλαστειο στη βασ.ηρακλειου 1,80 ευρω).Εχει καμμιά σας υπόψην κάποιο άλλο μαγαζι στη θεσσαλονίκη με οικονομικότερες τιμές?

Επίσης θέλω να φιλοξενήσω 2 φιλικα ζευγάρια και ψάχνω για ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης να είναι καλό και φυσικα με λογικές τιμές (να μην ξεπερνά το δίκλινο τα 70 ευρώ) έχετε να μου προτείνετε κατι?

Ξενοδοχειο η" Διακονια ",στα ορια Πυλαιας Χαριλαου.Οταν εψαχνα για την δικη μας βαφτιση μου ειχαν πει 55-60 ευρω με πρωινο. Αν δε βρεις το τηλ πες να ψαξω να το βρω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,βαφτιζω το γιο μου στις 23/5 και θελω οσον αφορα το στολισμο των τραπεζιων στη ταβερνα να κανω αυτον της φωτογραφίας: http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072255271.jpg

εχω αγοράσει σχεδον ολα τα υλικα, αυτο που μου λειπει ειναι τα γλυφιτζουρια τα οποια ειναι αρκετα ακριβα (jumbo:2 ευρω,ζαχαροπλαστειο στη βασ.ηρακλειου 1,80 ευρω).Εχει καμμιά σας υπόψην κάποιο άλλο μαγαζι στη θεσσαλονίκη με οικονομικότερες τιμές?

Επίσης θέλω να φιλοξενήσω 2 φιλικα ζευγάρια και ψάχνω για ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης να είναι καλό και φυσικα με λογικές τιμές (να μην ξεπερνά το δίκλινο τα 70 ευρώ) έχετε να μου προτείνετε κατι?

 

τοσο μεγαλα δεν ξερω αν εχει αλλα ριξε μια ματια και στο μακρο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,βαφτιζω το γιο μου στις 23/5 και θελω οσον αφορα το στολισμο των τραπεζιων στη ταβερνα να κανω αυτον της φωτογραφίας: http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072255271.jpg

εχω αγοράσει σχεδον ολα τα υλικα, αυτο που μου λειπει ειναι τα γλυφιτζουρια τα οποια ειναι αρκετα ακριβα (jumbo:2 ευρω,ζαχαροπλαστειο στη βασ.ηρακλειου 1,80 ευρω).Εχει καμμιά σας υπόψην κάποιο άλλο μαγαζι στη θεσσαλονίκη με οικονομικότερες τιμές?

Επίσης θέλω να φιλοξενήσω 2 φιλικα ζευγάρια και ψάχνω για ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης να είναι καλό και φυσικα με λογικές τιμές (να μην ξεπερνά το δίκλινο τα 70 ευρώ) έχετε να μου προτείνετε κατι?

 

Στο park hotel που ειναι πανω στην ολυμπου εχει καλες τιμες ειχα κλεισει για βαπτιση στο αφεντικο μου για πολλα ατομα βεβαια αλλα θυμαμαι ειχε καλες τιμες γενικοτερα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα κοριτσια.εχω την βαφτιση της κορουλας μου στις 30 του μηνος κ δεν ξερω πως να στολισω την κολυμπηθρα.εχει κανεις καμια ιδεα?κατι οικονομικο....σκεφτηκα τουλι σε 2 χρωματα κ μπουκετακια στο πλαι...εεεεε???????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για marrypap

Δεν κανω διαφημιση αλλα στο www.booking.com εχει πολλα και φθηνα, το εχω χρησιμοποιησει πολλες φορές (λόγω καταγωγής απο Πύργο Ηλειας και διαμονη Θεσσαλονίκη χρειαστηκε να βρω για φιλοξενουμενους μου), δεν χρεωνεσαι τιποτα για προμηθειες και τετοια, ειναι κατατοπιστικότατο. Δες το !!! Επίσης για τα γλυφιτζούρια δεν ξερω σε μεγαλα , αλλα μου φαινονται πολυ ακριβα 2ευρω & 1,80. Μήπως να εβαζες του jumbo τα μικρότερα που εχουν 0,50 και αν θελεις να δωσεις ογκο βαλε περισσότερα. Αν οι γυάλες σου ειναι πολυ βαθιες μπορεις να γεμισεις με φελιζόλ ή σφουγγαρι , να τα καλυψεις με τα υφασματα που εχει και στη φωτο σου και να καρφωσεις εκει πανω τα γλυφιτζουρια για να εχουν το επιθυμητο υψος. Ισως να μπορούσες να τα ψηλώσεις προσθέτοντας απο κάτω ενα ξυλακι σουβλακιου ή καλαμακι. Λέω τώρα...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα κοριτσια.εχω την βαφτιση της κορουλας μου στις 30 του μηνος κ δεν ξερω πως να στολισω την κολυμπηθρα.εχει κανεις καμια ιδεα?κατι οικονομικο....σκεφτηκα τουλι σε 2 χρωματα κ μπουκετακια στο πλαι...εεεεε???????????

 

Λοιπό sakana, ακου μπορεις να βαλεις 2 ορτανσίες (μία αριστερα, μια δεξια στα χερούλια) στις οποιες να κρεμάσεις κορδελίτσες ή για κατι πιο πλούσιο (αν και εγω ειμαι της γνώμης απλό λιτό και ομορφο) αντι για κορδέλες βάλε τούλι ή γαζα να πέφτει μεχει κάτω. Επίσης μπορείς να φτιάξεις ένα στεφανακι με λάστιχο όπου θα κρεμάσεις τούλια και κάποιο λουλουδάκι ή στοιχείο παιδικό, δεν ξερω το θεμα της βάπτισής σας, π.χ. νεραιδα, γοργονα, πριγκίπισα. Ειχα δει στο jumbo διάφορα τετοια καθως επίσης και ψευτικο λουλουδι ορχιδέα(χωρις κορμό, εκει που ειναι τα λουλουδια για να επιπλέουν στο νερό) σε φουξ με κιτρινο πολυ ωραιο και δεν φαινόταν καθολου για ψευτικο. Είχε και τριανταφυλλο σε παλ αποχρώσεις του ροζ-σαπιο μηλο. Ελπίζω να βοήθησα !!!

Με το καλο η βάπτιση και οτι χρειαστεις εδω ειμαστε !

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σκεφτομουν κι εγω γλυφιτζουρια για τη βαφτιση μας αλλα εβλεπα κι εγω κατι τιμες πανω απο 1,50 ευρω..τα θεωρω πολλα μιας και οικονομικα οτι μπορεσω να συμμαζεψω καλο θα ναι για την οικογενεια..σκεφτηκα λοιπον κι εγω για τζαμπο που ειναι πιο οικονομικα αλλα δεν εχω αγορασει ποτε και με απασχολει λιγο το αν θα ειναι καλα ποιοτικα.εχει παρει καμια κοπελα?ΓΙΟΥΤΖΙΝ μηπως ξερεις εσυ που το ανεφερες πιο πανω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σακανα αν εβαζες γυρω γυρω λουλουδια σα στεφανακι ενα πραγμα..εγω σε βαφτισεις που το χω δει μου αρεσε πολυ..στην τελευταια μαλιστα ηταν πολυ ομορφα πλεγμενο .ρωτησες αν επιτρεπεται ο στολισμος?γιατι εμεις που θα κανουμε τη βαπτιση σε μοναστηρι δεν το επιτρεπουν..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σκεφτομουν κι εγω γλυφιτζουρια για τη βαφτιση μας αλλα εβλεπα κι εγω κατι τιμες πανω απο 1,50 ευρω..τα θεωρω πολλα μιας και οικονομικα οτι μπορεσω να συμμαζεψω καλο θα ναι για την οικογενεια..σκεφτηκα λοιπον κι εγω για τζαμπο που ειναι πιο οικονομικα αλλα δεν εχω αγορασει ποτε και με απασχολει λιγο το αν θα ειναι καλα ποιοτικα.εχει παρει καμια κοπελα?ΓΙΟΥΤΖΙΝ μηπως ξερεις εσυ που το ανεφερες πιο πανω?

 

Ακου "πουλακι" μου επειδη εγω εκανα προσκλήτηρια με γλυφιτζούρια για την ανηψιά μου πήρα τα στρόγγυλα τα πολύχρωμα απο jumbo για να ειμαι συγκεκριμένη, και φυσικά τα δοκίμασα και ηταν τέλεια από γεύση, τώρα από αποψη υγειινής ε φαντάζομαι όπως όλα τα γλυφιτζούρια ειναι μια μικρή γλυκια αμαρτία. Προσοχή στη μεταφορά και στην τοποθέτηση γιατι αν πέσουν γινονατι κομματια !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Evita79 επειδή η βάφτιση θα γίνει στη Σινδο η Πυλαία πέφτει μακριά.

Elpida2 μαλλον στο park hotel θα κλεισω,ειδα φωτογραφιες ειναι μια χαρα,θα εχουν και ολη την αγορα στα πόδια τους,τέλεια, και απο τιμή μέσα στο προυπολογισμό (τους πηρα τηλέφωνο υπάρχει και διαθεσιμότητα).

Μary77 για τα μάκρο μήπως χρειάζεται κάρτα?Παντως αν δεν βρω τελικά οικονομικό γλυφιτζούρι σε μεγάλο μέγεθος θα κάνω αυτό που μου είπε η Γιουτζιν με τα μικρά από τα jumbo.

Κάτι άσχετο τωρα:το δώρο στο νονό πρέπει να δοθεί πριν την ημέρα της βάφτισης?Αν του το δώσοουμε όταν θα έρθει για το μπάνιο του μικρού την τριτή μέρα λέτε να υπάρχει πρόβλημα?

pQgap3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Evita79 επειδή η βάφτιση θα γίνει στη Σινδο η Πυλαία πέφτει μακριά.

Elpida2 μαλλον στο park hotel θα κλεισω,ειδα φωτογραφιες ειναι μια χαρα,θα εχουν και ολη την αγορα στα πόδια τους,τέλεια, και απο τιμή μέσα στο προυπολογισμό (τους πηρα τηλέφωνο υπάρχει και διαθεσιμότητα).

Μary77 για τα μάκρο μήπως χρειάζεται κάρτα?Παντως αν δεν βρω τελικά οικονομικό γλυφιτζούρι σε μεγάλο μέγεθος θα κάνω αυτό που μου είπε η Γιουτζιν με τα μικρά από τα jumbo.

Κάτι άσχετο τωρα:το δώρο στο νονό πρέπει να δοθεί πριν την ημέρα της βάφτισης?Αν του το δώσοουμε όταν θα έρθει για το μπάνιο του μικρού την τριτή μέρα λέτε να υπάρχει πρόβλημα?

 

ναι χρειαζεται καρτα,δεν εχει καποιον γωστο?

θα παω μια απο αυτες τις μερες γιατι θελω και εγω κατι πραματα και θα δω αν εχει και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Evita79 επειδή η βάφτιση θα γίνει στη Σινδο η Πυλαία πέφτει μακριά.

Elpida2 μαλλον στο park hotel θα κλεισω,ειδα φωτογραφιες ειναι μια χαρα,θα εχουν και ολη την αγορα στα πόδια τους,τέλεια, και απο τιμή μέσα στο προυπολογισμό (τους πηρα τηλέφωνο υπάρχει και διαθεσιμότητα).

Μary77 για τα μάκρο μήπως χρειάζεται κάρτα?Παντως αν δεν βρω τελικά οικονομικό γλυφιτζούρι σε μεγάλο μέγεθος θα κάνω αυτό που μου είπε η Γιουτζιν με τα μικρά από τα jumbo.

Κάτι άσχετο τωρα:το δώρο στο νονό πρέπει να δοθεί πριν την ημέρα της βάφτισης?Αν του το δώσοουμε όταν θα έρθει για το μπάνιο του μικρού την τριτή μέρα λέτε να υπάρχει πρόβλημα?

 

Εγώ και στις δυο βαπτίσεις μας τα εδωσα μετα. Δεν τρεχει τίποτα. Αλλά ουτως ή αλλως νομίζω οτι μετα τη βάπτιση δινεται !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και στις δυο βαπτίσεις μας τα εδωσα μετα. Δεν τρεχει τίποτα. Αλλά ουτως ή αλλως νομίζω οτι μετα τη βάπτιση δινεται !

 

Έτσι θα κάνω λοιπόν και εγώ Γιουτζίν. Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

pQgap3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι χρειαζεται καρτα,δεν εχει καποιον γωστο?

θα παω μια απο αυτες τις μερες γιατι θελω και εγω κατι πραματα και θα δω αν εχει και θα σου πω.

 

Αχ αν δε σου κάνει κόπο ενημέρωσε με όταν πας, για να ρωτήσω κάτι φίλους που υποψιάζομαι ότι έχουν κάρτα για Μακρο.Τα λέμε σε ευχαριστώ Mary77!:D

pQgap3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, και εγώ είμαι ένα μήνα πριν την βάφτιση. Πήρα γλυφιτζούρια για προσκλητήρια, αυτά που είναι σαν μπαστουνάκι, από ένα μαγαζάκι, 2 δρόμους κάτω από την φράγκων. Τα πήρα 25 λεπτά το ένα, ενώ στο εν καρπώ τα βρήκα 50 λεπτά. Έχει και άλλα σχέδια και καραμέλες και smarties για μπομπονιέρες (τέτοια θα πάρω, όταν βρω χρόνο να αρχίσω να δένω φιόγκους!).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, και εγώ είμαι ένα μήνα πριν την βάφτιση. Πήρα γλυφιτζούρια για προσκλητήρια, αυτά που είναι σαν μπαστουνάκι, από ένα μαγαζάκι, 2 δρόμους κάτω από την φράγκων. Τα πήρα 25 λεπτά το ένα, ενώ στο εν καρπώ τα βρήκα 50 λεπτά. Έχει και άλλα σχέδια και καραμέλες και smarties για μπομπονιέρες (τέτοια θα πάρω, όταν βρω χρόνο να αρχίσω να δένω φιόγκους!).

 

ΚΑΤΗΡΙΝ μπορεις να μου πεις που ακριβως κ πως λεγεται το μαγαζι αν θελεις στειλε μου πμ σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι που ακριβως είναι, αλλά θα πάω από εκεί την Τρίτη και θα σας πω μόλις γυρίσω! Περίπου είναι κάπου εδω :

http://www.ploigos.gr/?sessionid=05a59106d49cba7e3682a90b45ab0ed1 αλλά ακριβώς δεν θυμάμαι, έχω χάσει και την απόδειξη :(

Την Τρίτη θα σας πω με λεπτομέρειες!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αν δε σου κάνει κόπο ενημέρωσε με όταν πας, για να ρωτήσω κάτι φίλους που υποψιάζομαι ότι έχουν κάρτα για Μακρο.Τα λέμε σε ευχαριστώ Mary77!:D

 

πηγα,δυστηχως δεν εχει μεγαλα....τα μονα μεγαλα που ειχε και ηταν εντυπωσιακα πολυ μπορω να πω,ηταν απο μασμελους.1,50 ευρω αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

πηγα,δυστηχως δεν εχει μεγαλα....τα μονα μεγαλα που ειχε και ηταν εντυπωσιακα πολυ μπορω να πω,ηταν απο μασμελους.1,50 ευρω αν θυμαμαι καλα.

 

Χίλια ευχαριστώ μόνο και που ασχολήθηκες Μαράκι μου:D. Θα δω πως θα κινηθώ με βάση και τις πληροφορίες που μου έδωσε και η Κατερίνα (Kathrin).

pQgap3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...