Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενικη διαφάνεια και διάρκεια! Καλά μας δουλεύουν;;;


Recommended Posts

melisoula θελεις να σου πω την διαδικασια με το ικα η σε καποια αλλη απευθυνεσαι ???

και βεβαια θελω να μου πεις την διαδικασια....

και που την εκανες την αυχενικη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 860
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

xontrombizeli μου έδωσαν το κινητό του Αναγνωστόπουλου, του είπα για εσένα, (το περιστατικό δηλαδή) , (λέω ήρθε μια φίλη μου) ήταν ευγενέστατος και εξυπηρετικός από το τηλέφωνο, με άκουσε με προσοχή. Μετά πήρα να κλείσω στο Λητώ και μου είπαν ότι κλείνουν από Δευτέρα τα ραντεβού. Θα πάρω αύριο το πρωι για να το κανονίσω. Επίσης με διαβεβαίωσε ότι θα πάρω dvd. Είχες απόλυτο δίκιο και εγώ σε ευχαριστώ για το γεγονός ότι βρήκες κάτι καλό και το μοιράστηκες μαζί μας. Θα τα ξαναπούμε.... Α και μια σημαντική λεπτομέρεια, ήταν 3 χρόνια κοντά στον Νικολαϊδη. Κοντά.....και έχει πιστοποιήσεις για όλους τους υπερήχους. Αυτά!!!! Για να μην νομίζουν μερικοί ότι κοιμόμαστε....!!!!

 

Αμ για αυτό όλα αυτά.Καλά έκανες και του είπες για μένα αποκλείεται να μην με θυμάται μετά τα χτεσινά που πριν ξεκινήσουμε του έκανα εξήγηση χαχα!Πραγματικά είναι πολύ γλυκός και σχολαστικός, σου λέω έμεινα κατευχαριστημένη.Να σου πάνε όλα καλά εύχομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Και λίγα τους είπες!!!!!!!!!! Η ερώτηση από το Λητώ για το αν είσαι παντρεμένη γίνεται καθαρά για στατιστικούς λόγους και γιατί κρατάνε τα στοιχεία στο κομπιούτερ ώστε κάθε φορά που πας να τα έχουν και να μη σε ρωτάνε τα ίδια και τα ίδια!

 

ξέρω γω μετά που το σκεφτόμουν φοβήθηκα, λέω "λες άμα γεννήσω εδώ να μου πάρουν το παιδί;" και φρίκαρα χαχα!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

toxontrompizeli

μπραβω σου και εγω θα το τραβουσα μεχρι και στα δικαστηρια μονο κι μονο να μαθουν να μην κοροιδευουν ετσι τον κοσμο

 

Θα στείλω επιστολή και όλες μου τις εξετάσεις στον Νικολαίδη τον ίδιο και στα κανάλια φυσικά. Σκοπεύω να το τραβήξω πολύ μακριά γιατί είναι κρίμα να φεύγουν καθησυχασμένα ζευγάρια από τους υπερήχους, το παιδί να έχει πρόβλημα και να το βλέπουν στη γέννα ή να κάνουν διακοπές κύησης στον έκτο.Ειναι ντροπή:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 λεπτά;;;;;;Μια χαρά είσαι!!!!!!Εδώ μιλάμε μπήκα 18.40 και βγήκα από τους υπερήχους 18.45 διάγνωση down express :-P Το πιο τραγικό είναι της Έλενας δύο παιδιά 7 λεπτά; 7 λεπτά θες μόνο για να μετρήσεις τους σάκους κύησης :mrgreen:

Περιμένω με πμ τα στοιχεία του γυναικολόγου με σώζεις!:)

 

Πάντως Ελενα και χοντρό μπιζέλι είστε τυχερές που το ανακαλύψατε τώρα. Σκεφτείτε οτι εγώ πήρα χαμπάρι την όλη κοροϊδία μόλις χθες από το φόρουμ και γεννάω μέσα στην εβδομάδα, πολύ αργά δλδ για μια δεύτερη γνώμη. Μέχρι χθες πίστευα οτι όλα είχαν γίνει σωστά μέσα σε 5 λεπτά. Τώρα εύχομαι μόνο να'ναι καλά το μωράκι μου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Ελενα και χοντρό μπιζέλι είστε τυχερές που το ανακαλύψατε τώρα. Σκεφτείτε οτι εγώ πήρα χαμπάρι την όλη κοροϊδία μόλις χθες από το φόρουμ και γεννάω μέσα στην εβδομάδα, πολύ αργά δλδ για μια δεύτερη γνώμη. Μέχρι χθες πίστευα οτι όλα είχαν γίνει σωστά μέσα σε 5 λεπτά. Τώρα εύχομαι μόνο να'ναι καλά το μωράκι μου.

 

 

Μην στεναχωριέσαι όλα θα πάνε καλά. Μόλις γεννήσεις μπες να μας πεις τα νέα σου. Τουλάχιστον κάποιες κοπέλες που ξεκινούν τώρα την εγκυμοσύνη τους θα έχουν μια σχετική ενημέρωση. Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μη με παρεξηγήσεις αλλά με το δημόσιο εχω τόσο δυσάρεστες εμπειρίες γενικώς που δεν το εμπιστεύομαι ούτε για να πάω το σκύλο μου. Δεν ξέρω ίσως να είναι δικό μου κόλλημα ή φοβία:oops::oops:

Για τον Χασιάκο έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια αλλά δεν θέλω ένα γιατρό που έχει τόση δουλειά σε σημείο να μην βρίσκεις ραντεβού ή να μην νιώθεις σίγουρη ότι μέσα σε όλη αυτή τη λαοθάλασσα δεν του ξέφυγε τίποτα.Επίσης άκουσα ότι είναι τόσο υπέρ του φυσιολογικού σε σημείο να αφήνει γυναίκες να κοιλοπονάνε 14ώρες:shock::shock:.

 

Αν οποιοσδήποτε έχει ακουστά κάποιον καλό γιατρό στο Λητώ θα το εκτιμήσω πάρα πολύ:)

 

Καλα αυτο ειναι ακυρο εντελως που λες, εχεις να κανει καθαρα με δικες σου εμπειριες, το δημοσιοα ειναι αφσαλεστερο 100%, αλλα αυτα ειναι γουστα. Κι εγω σε ιδιωτικο γεννησα για να μην παρεξηγηθω απλα το αναφερω ωστε να μην περιοριζονται οι επιλογες σου σε γιατρους. Αν ειναι δηλ καποιος υπεροχος γιατρος και ξεγενναει σε δημοσιο κατα τη γνωμη μου πας.

 

Οσο για το αλλο για τον Χασιακο τι εννεοςι αφηνει της αλλες να κοιλοπονανε... 12 ωρες ειναι και λιγες για τον μεσο ορο αν θςς να γεννησεις φυσιολογικα, (στις πρωτοτοκες μπορει να κρατησει 10 ωρες μεχρι την πληρη διαστολη και 2-3 ωρες οι εξωθησεις, )δεν ειανι υπερβολη αυτο ο ανθρωπος απλα κανει τη δουλεια του σωστα και δεν ειναι χασαπης...

 

Εχουμε πνιγει στην προκληση και στην καισαρικη και το φυισκο, μας φαινεται καπριτσιοα και πολυτελεια λαιφσταιλ...ελεος.

 

ΑΝ δεν θες να κοιλοπονας κανονισε καισαρικη κατευθειαν. Λυπαμει που τα λεω ετσι σκληρα αλλα διαβαζουν νεες μητέρες εδω και δεν ειναι σωστο να παιρνουν λαθος εικονα και μηνυματα για τη φυσικη διαδικασια της γεννας.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο ειναι ακυρο εντελως που λες, εχεις να κανει καθαρα με δικες σου εμπειριες, το δημοσιοα ειναι αφσαλεστερο 100%, αλλα αυτα ειναι γουστα. Κι εγω σε ιδιωτικο γεννησα για να μην παρεξηγηθω απλα το αναφερω ωστε να μην περιοριζονται οι επιλογες σου σε γιατρους. Αν ειναι δηλ καποιος υπεροχος γιατρος και ξεγενναει σε δημοσιο κατα τη γνωμη μου πας.

 

Οσο για το αλλο για τον Χασιακο τι εννεοςι αφηνει της αλλες να κοιλοπονανε... 12 ωρες ειναι και λιγες για τον μεσο ορο αν θςς να γεννησεις φυσιολογικα, (στις πρωτοτοκες μπορει να κρατησει 10 ωρες μεχρι την πληρη διαστολη και 2-3 ωρες οι εξωθησεις, )δεν ειανι υπερβολη αυτο ο ανθρωπος απλα κανει τη δουλεια του σωστα και δεν ειναι χασαπης...

 

Εχουμε πνιγει στην προκληση και στην καισαρικη και το φυισκο, μας φαινεται καπριτσιοα και πολυτελεια λαιφσταιλ...ελεος.

 

ΑΝ δεν θες να κοιλοπονας κανονισε καισαρικη κατευθειαν. Λυπαμει που τα λεω ετσι σκληρα αλλα διαβαζουν νεες μητέρες εδω και δεν ειναι σωστο να παιρνουν λαθος εικονα και μηνυματα για τη φυσικη διαδικασια της γεννας.

 

Καλημέρα :)

 

Μη με παρεξηγήσεις αλλά με το δημόσιο εχω τόσο δυσάρεστες εμπειρίες γενικώς που δεν το εμπιστεύομαι ούτε για να πάω το σκύλο μου. Δεν ξέρω ίσως να είναι δικό μου κόλλημα ή φοβία:oops::oops:

Για τον Χασιάκο έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια αλλά δεν θέλω ένα γιατρό που έχει τόση δουλειά σε σημείο να μην βρίσκεις ραντεβού ή να μην νιώθεις σίγουρη ότι μέσα σε όλη αυτή τη λαοθάλασσα δεν του ξέφυγε τίποτα.Επίσης άκουσα ότι είναι τόσο υπέρ του φυσιολογικού σε σημείο να αφήνει γυναίκες να κοιλοπονάνε 14ώρες:shock::shock:.

 

Αν οποιοσδήποτε έχει ακουστά κάποιον καλό γιατρό στο Λητώ θα το εκτιμήσω πάρα πολύ:)

 

 

 

galat με παρεξήγησες, αυτά που λέω για τον Χασιάκο δεν είναι προσωπική άποψη ούτε τον κατηγόρησα τον άνθρωπο δεν τον ξέρω. Δεν προσπαθώ να περάσω κάποιο μήνυμα για τη γέννα (πώς θα μπορούσα άλλωστε αφού δεν έχω ιδία εμπειρία) μεταφέρω απλώς αυτά που έχω διαβάσει από άλλα μέλη εδω μέσα και τα οποία με έκαναν να ψιλοφοβηθώ. Ίσα ίσα είμαι υπέρ του φυσικού τοκετού αρκεί να κοιλοπονάς μέσα σε φυσικά χρονικά πλαίσια κι αυτό όχι για γκλαμουριά (είναι η καισαρική γκλαμουριά; ) αλλά απλούστατα για να μη χάσεις το μωρό μόνο και μόνο για να λες ότι δεν έκανες καισαρική.

Τώρα για το αν είναι ασφαλέστερο το δημόσιο ή άκυρο αυτό που πιστεύω σίγουρα έχει να κανει με τις εμπειρίες του καθένα.Μου αρκεί που σε μια λίγο πιο παλιά μου περιπέτεια, είδα τα χειρουργεία του Έλενα για να πω "Όχι δεν θα πάρω ευχαριστώ".Είναι πολύ προσωπική υπόθεση:)

Link to comment
Share on other sites

το αντιθετο εγραψα... τελοσπαντων ,,δεν υπαρχει χρονικο πλαισιο σοτν φυσιολογικο,. ο τοκετος μπορεινα κρατησει και 2 24ωρα!

 

Ο γιατρος κρινει αν το παιδι κινδυνευει...Οι περισσοτεροι δεν ειναι διατεθιμενοι να περιμενουν τοσες ωρες(εχουν και ιατρειο το απογευμα ντε!)

 

οποτε η σου βαζουν τεχητους πονους, με οτι συνεπαγεται για τον οργανισμο αυτο, και τη βιαιη διαστολη απο το 2 στο 8 πχ , και για τον εντονο πονο, μιας και δεν εχει την ευκαιρια να προετοιμαστε με ηπιοτερους πονους που σταδιακα αυξανουν η γυναικα, κλπκλπ ή σε βαζει καισαρικη.

 

Αυτο που εννοσουα ειναι οτι οταν μια γυναικα λεει θελωνα γεννησω φυσιολογικα, χωρις προκληση, χωρςι επισκληρηδιο την κοιταν σαν ουφο, σνα να προκειται για καμια απο αυτες τις τρελες ενναλακτικές, σαν να το κανει απο καπριτσιο...

 

Επειδη το εχω ψαξει πααααααααρα πολυ το θεμα, μιας και το πρωτο εκανα καισαρικη και τωρα προσπαθω φυσιολογικο, εχω να πω οτι τους εχω σιχαθει ΟΛΟΥΣ, τετοιο συναφι σε αλλο ιατρικο κυκλο δεν εχω ξαναδει...

 

Αυτα. Με το καλο ολες σας και οπως και να ερθουν να ειναι γερα μωράκια.

 

Σταματαω το οφ τοπικ.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια να πω κατι....

Στον γιο μου μου εκανε αυχενικη 5 λεπτα στο ιασω μια απιστευτη κυρια....τα ειδε ολα σε χρονο dt...β επιπεδου κρατησε 10 λεπτακια....ο γιος μου γεννηθηκε υγιεστατος....

 

περισυ παλι στο ιασω αυχενικη 1,5 λεπτο (νομιζω ο βλακας δεν κοιταξε τιποτε περα απο το ρινικο οστο) κ στην β επιπεδου με ειδε η κυρια που με ειχε δει κ στον γιο μου...αποτελεσμα 22 εβδομαδων διακοπη κυησης λογω δισχιδη ραχης....(η σπονδυλικη στηλη φαινεται στην αυχενικη κ ειχε κ το δικο μου αλλα επειδη ειναι 5-6 εκατοστα δεν μπορουν να δουν αν ειναι τρυπια)...το προβλημα φαινεται μετα τις 16 εβδομαδες.

 

φετος στο αττικο αυχενικη 1,5 ωρα καθε 2 εβδομαδε υπερηχο (εγω το επελλεξα επειδη φοβομουν) 17η εβδομαδα μια πρωιμη β επιπεδου...ολα καλα ενα πανεμορφο κοριτσακι να το βλεπω στον υπερηχο ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟ (καναμε γενικα παρα πολλες μετρησεις κ την καρδια την κοιτουσε παρα πολυ η γιατρος γιατι εχει ειδικοτητα συγγενεις καρδιοπαθειες) κ στην β επιπεδου ειδαμε ενδομητριο θανατο....(τρισωμια 15 η οποια δεν υπαρχει καν στις μετρησεις του παπ α στην αυχενικη κ φυσικα δεν υπαρχει αφου κανενα εμβρυο δεν τα καταφερνει να περασει τις 10 εβδομαδες παλλινδρομει....το δικο μου ηταν η εξαιρεση του κανονα κ σπανιο)

 

Σε αυτη την εγκυμοσυνη τραβηξα μεγαλο λουκι...6 εβδομαδων ενας γιατρος μου ειπε οτι θα πεθανω λογω της προηγουμενης καισαρικης κ θα επρεπε να κανω εκτρωση αμεσα....εψαξα πηγα σε 10 γιατρους απο ολα τα μαιυτηρια ιδιωτικα κ δημοσια....κ αφου οι περισσοτεροι μου λεγαν οτι ολα καλα θα πανε αποφασισα να το κρατησω....στο μυαλο μου παντα ειχα οτι μπορει να παθω ρηξη μητρας κ ημουν προετοιμασμενοι....μονο ρηξη δεν επαθα βεβαια αφου εφτασα στις 22 εβδομαδες αλλα δυστηχως η μπουμπουκα που τοσο αγαπαπησα δεν αντεξε...

θελω να πω οτι ειναι να γινει θα γινει....στην δικη μου περιπτωση τουλαχιστον τα εχω ζησει ολα....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να πω κατι....

Στον γιο μου μου εκανε αυχενικη 5 λεπτα στο ιασω μια απιστευτη κυρια....τα ειδε ολα σε χρονο dt...β επιπεδου κρατησε 10 λεπτακια....ο γιος μου γεννηθηκε υγιεστατος....

 

περισυ παλι στο ιασω αυχενικη 1,5 λεπτο (νομιζω ο βλακας δεν κοιταξε τιποτε περα απο το ρινικο οστο) κ στην β επιπεδου με ειδε η κυρια που με ειχε δει κ στον γιο μου...αποτελεσμα 22 εβδομαδων διακοπη κυησης λογω δισχιδη ραχης....(η σπονδυλικη στηλη φαινεται στην αυχενικη κ ειχε κ το δικο μου αλλα επειδη ειναι 5-6 εκατοστα δεν μπορουν να δουν αν ειναι τρυπια)...το προβλημα φαινεται μετα τις 16 εβδομαδες.

 

φετος στο αττικο αυχενικη 1,5 ωρα καθε 2 εβδομαδε υπερηχο (εγω το επελλεξα επειδη φοβομουν) 17η εβδομαδα μια πρωιμη β επιπεδου...ολα καλα ενα πανεμορφο κοριτσακι να το βλεπω στον υπερηχο ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟ (καναμε γενικα παρα πολλες μετρησεις κ την καρδια την κοιτουσε παρα πολυ η γιατρος γιατι εχει ειδικοτητα συγγενεις καρδιοπαθειες) κ στην β επιπεδου ειδαμε ενδομητριο θανατο....(τρισωμια 15 η οποια δεν υπαρχει καν στις μετρησεις του παπ α στην αυχενικη κ φυσικα δεν υπαρχει αφου κανενα εμβρυο δεν τα καταφερνει να περασει τις 10 εβδομαδες παλλινδρομει....το δικο μου ηταν η εξαιρεση του κανονα κ σπανιο)

 

Σε αυτη την εγκυμοσυνη τραβηξα μεγαλο λουκι...6 εβδομαδων ενας γιατρος μου ειπε οτι θα πεθανω λογω της προηγουμενης καισαρικης κ θα επρεπε να κανω εκτρωση αμεσα....εψαξα πηγα σε 10 γιατρους απο ολα τα μαιυτηρια ιδιωτικα κ δημοσια....κ αφου οι περισσοτεροι μου λεγαν οτι ολα καλα θα πανε αποφασισα να το κρατησω....στο μυαλο μου παντα ειχα οτι μπορει να παθω ρηξη μητρας κ ημουν προετοιμασμενοι....μονο ρηξη δεν επαθα βεβαια αφου εφτασα στις 22 εβδομαδες αλλα δυστηχως η μπουμπουκα που τοσο αγαπαπησα δεν αντεξε...

θελω να πω οτι ειναι να γινει θα γινει....στην δικη μου περιπτωση τουλαχιστον τα εχω ζησει ολα....

 

 

Λυπάμαι πάρα πολύ για αυτά που διάβασα. Πραγματικά αυτά που σου συνέβησαν είναι τρομερά. Και σου εύχομαι να τα ξεπεράσεις γρήγορα. Αυτοί και άλλοι πολλοί είναι οι λόγοι που πρέπει να επιλέγουμε με προσοχή γιατρό γυναικολόγο, αυχενικό κέντρο, είτε νοσοκομείο. Οι εμπειρίες οι δικές μας και των υπολοίπων να δώσουν βοήθεια και σε άλλα άτομα που πιθανόν δεν είναι υποψιασμένα και πολλές φορές τα παίρνουν στο λαιμό τους άνθρωποι που θέλουν να παρουσιάζονται σαν γιατροί. Εμένα με έμπλεξε εδώ ένας γιατρός που το έχει σύστημα να στέλνει εκεί 10άδες γυναίκες, αφού θεωρείται κορυφή και έχει ουρά στο ιατρείο του. Μάλιστα πολλές κοπέλες εδώ μέσα μιλούσαν με τα καλύτερα λόγια γι' αυτόν. Και με έχει ξαναστείλει για εξετάσεις σε άλλους "φίλους του" και τις χρυσοπλήρωσα. Και όμως είναι δημόσιος γιατρός.....και πανεπιστημιακός. Α και πολύ έμπειρος. Ήξερε που με έστελνε, ήξερε ότι εκεί κάνουν μπακαλοδουλειά, αλλά τον ενεδιέφερε μόνο το χρηματικό κομμάτι, τώρα κλόνισε οριστικά την εμπιστοσύνη μου.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πάρα πολύ για αυτά που διάβασα. Πραγματικά αυτά που σου συνέβησαν είναι τρομερά. Και σου εύχομαι να τα ξεπεράσεις γρήγορα. Αυτοί και άλλοι πολλοί είναι οι λόγοι που πρέπει να επιλέγουμε με προσοχή γιατρό γυναικολόγο, αυχενικό κέντρο, είτε νοσοκομείο. Οι εμπειρίες οι δικές μας και των υπολοίπων να δώσουν βοήθεια και σε άλλα άτομα που πιθανόν δεν είναι υποψιασμένα και πολλές φορές τα παίρνουν στο λαιμό τους άνθρωποι που θέλουν να παρουσιάζονται σαν γιατροί. Εμένα με έμπλεξε εδώ ένας γιατρός που το έχει σύστημα να στέλνει εκεί 10άδες γυναίκες, αφού θεωρείται κορυφή και έχει ουρά στο ιατρείο του. Μάλιστα πολλές κοπέλες εδώ μέσα μιλούσαν με τα καλύτερα λόγια γι' αυτόν. Και με έχει ξαναστείλει για εξετάσεις σε άλλους "φίλους του" και τις χρυσοπλήρωσα. Και όμως είναι δημόσιος γιατρός.....και πανεπιστημιακός. Α και πολύ έμπειρος. Ήξερε που με έστελνε, ήξερε ότι εκεί κάνουν μπακαλοδουλειά, αλλά τον ενεδιέφερε μόνο το χρηματικό κομμάτι, τώρα κλόνισε οριστικά την εμπιστοσύνη μου.

 

εγω απο την γιατρο μου δεν εχω κανενα παραπανο ηταν αψογη...οτι κ να γινοταν δεν φαινοταν τιποτε δυστηχως...δηλαδη θελω να πω καμια φορα δεν μπορουν να τα δουν ολα...επισης κ για τους υπερηχους ηταν ολα αψογα αλλα δυστηχως....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

'Ετσι κι αλλιώς κανένας υπέρηχος και κανένας γιατρός δεν μπορεί να τα δει όλα!!!! Και κανένας δε μπορεί να σου εγγυηθεί 100% ότι θα γεννήσεις ένα υγιές μωρό. Όταν όμως πληρώνεις για μια εξέταση οφείλουν να στην κάνουν σωστά, να ελέγχουν όσα προβλέπεται από τα πρωτόκολλα να ελεγχθούν και να στην υπογράφουν!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ραφαέλ σου εύχομαι καλή δύναμη και μέσα από την ψυχή μου να πάνε όλα καλά στη συνέχεια!!!!!! Απλά, όταν στο τέλος κάτι πάει στραβά και εσύ ξέρεις οτι σε ξεπέταξαν μέσα σε 5 ή 10 λεπτά, δεν μένεις με την αμφιβολία οτι μπορεί κάτι να είχαν δει ή να είχαν προβλέψει, αν ήταν πιο σχολαστικοί; Εύχομαι στο μέλλον να πάνε όλα τέλεια για όλες μας και για σένα ιδιαιτέρως! :P

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να με βοηθησετε λιγο σε οτι αφορα αυχενικη. ο γιατρος μου μου ειπε να παω στον Πασιπαλαριδη στο 3 ΙΚΑ Αθηνων αλλα εχει υποβαθμισει λιγο την εξεταση αιματος κ γενικα αφου θεωρει οτι πρεπει να κανω οπως και ναχει αμνιοπαρακεντηση λογο ηλικιας.αυτο που με προβληματιζει σε αυτη τη φαση ειναι οτι η εξεταση μπορει να γινει πλημμελως λογω της πεποιθησης οτι θα γινει ετσι κι αλλιως αμνιο κ ισως θα πρεπει να την κανω κ αλλου. εχετε να μου συστησετε καποιον καλο γιατρο κ ισως αν ξερετε κατι για τον συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια εγω μολις γυρισα απο την αυχενικη που εκανα στη λαμψακου!πραγματικα δε ξερω ελενα μου τι εγινε τη μερα που πηγες εσυ αλλα σημερα ηταν αψογοι!ολες οι κοπελες που μπηκαν πριν απο μενα κανανε τουλαχιστον 30 λεπτα η ακθεμια και μενα με κρατησε 1 ολοκληρη ωρα γιατι δε καθοταν καλα να κανει τη μετρηση!βεβαια βγηκε οριακο 2.4 αλλα ελπιζω να πανε ολα καλα αυριο θα βγει και το αιμα.δε ξερω γιατι σε σενα εγινε αυτο!εμενα μου την εκανε ενας κυριος μπαρμπας σχολαστικοτατος!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι εφη που είχες αυτά τα αποτελέσματα. Εμένα μου την έκανε κάποιος Τζιώτης και δεν μου έδωσε καμία σημασία. Επίσης όσες ήταν πριν από εμένα τις ξεπέταξε κι αυτές. Άρα δεν αποκλείεται να είναι θέμα γιατρού. Την Τετάρτη έκλεισα με το Λητώ να την επαναλάβω. Θα γράψω εντυπώσεις. Επίσης σκοπεύω να πάω στην Λαμψάκου και να τους ζητήσω τα λεφτά πίσω. Τόση κοροϊδία δεν θα την ανεχτώ. Ευτύχως που έχω όλα τα αποδεικτικά.......σε χαρτιά. Ευτυχώς...

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να με βοηθησετε λιγο σε οτι αφορα αυχενικη. ο γιατρος μου μου ειπε να παω στον Πασιπαλαριδη στο 3 ΙΚΑ Αθηνων αλλα εχει υποβαθμισει λιγο την εξεταση αιματος κ γενικα αφου θεωρει οτι πρεπει να κανω οπως και ναχει αμνιοπαρακεντηση λογο ηλικιας.αυτο που με προβληματιζει σε αυτη τη φαση ειναι οτι η εξεταση μπορει να γινει πλημμελως λογω της πεποιθησης οτι θα γινει ετσι κι αλλιως αμνιο κ ισως θα πρεπει να την κανω κ αλλου. εχετε να μου συστησετε καποιον καλο γιατρο κ ισως αν ξερετε κατι για τον συγκεκριμενο?

 

 

Θέλεις αποκλειστικά στο ΙΚΑ γιατρό; Γιατί εκεί δεν έχω ακούσει κάποιον. Αλλά αφού εσύ πρόκειται να κάνεις ούτως η άλλως αμνιοπαρακέντηση ξέρω από φίλη μου που δεν είχε κάνει καθόλου αυχενική (της το είχε πει ο γιατρός) αφού θα έκανε υποχρεωτικά αμνιοπαρακέντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ελενα με το θέμα του γιατρού τι θα κάνεις? Θα τον αλλάξεις και αυτόν τελικά?

 

Έχω προβληματιστεί πάνω σε αυτό.... γιατί ο ίδιος μου σύστησε τον Τζιώτη, άρα ότι και να του πω δεν θα το δεχτεί. Μόνο όταν θα δει τους χρόνους στην μια αυχενική και τους χρόνους στην άλλη που θα κάνω τώρα. Άσε που στην Β' επιπέδου θα με στείλει πάλι στην Λαμψάκου οπότε αν πέσω στον ίδιο;;; Έχω ένα μεγάλο ατού στο χέρι μου, για να πάρω τα χρήματα πίσω και αυτό θα κάνω. Έμαθα επίσης σήμερα από βοηθό μέσα στο Αλεξάνδρας ότι αυτοί που σε στέλνουν στην Λαμψάκου παίρνουν ποσοστά από τα χρήματα που δίνεις εκεί. Γι' αυτό πας συστημένη και σε ρωτάνε όνομα γιατρού που σε έστειλε. Μετά από όλα αυτά που έκαναν είναι να μην τον αλλάξω;;; Πως να του έχω εμπιστοσύνη;;; Εσύ τι θα έκανες στη θέση μου;;

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικο δεν κανουν αυχενικη οπως κανουμε εμεις εδω.....εγω δεν ηθελα να κανω, ειχα σκοπο να κανω αμνιο, λογω ηλικιας. Ο γιατρος μου ο πρωτος θεωρουσε αχρηστη την αυχενικη αφου θα εκανα αμνιο, και ο δευτερος θεωρουσε απαραιτητη την αυχενικη κι ελεγε οτι με μια καλη β επιπεδου δεν χρειαζοταν να κανω αμνιο.....τελικα τα εκανα ολα!

 

 

Στο ΙΚΑ υπαρχουν και πολυ καλοι γιατροι...μου χαν πει για εναν στους υπερηχους δυστυχως δεν θυμαμαι ονομα, κλεινεις ραντεβου με οποιον θες, αν θες θα παρω τηλεφωνο να μαθω, δεν ξερω ομως αν εχεις το χρονο να περιμενεις ραντεβου διαθεσιμο....η αυχενικη γινεται νωρις και για αυτο το λογο κατα κανονα την κανουν ολες ιδιωτικα.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Έχω προβληματιστεί πάνω σε αυτό.... γιατί ο ίδιος μου σύστησε τον Τζιώτη, άρα ότι και να του πω δεν θα το δεχτεί. Μόνο όταν θα δει τους χρόνους στην μια αυχενική και τους χρόνους στην άλλη που θα κάνω τώρα. Άσε που στην Β' επιπέδου θα με στείλει πάλι στην Λαμψάκου οπότε αν πέσω στον ίδιο;;; Έχω ένα μεγάλο ατού στο χέρι μου, για να πάρω τα χρήματα πίσω και αυτό θα κάνω. Έμαθα επίσης σήμερα από βοηθό μέσα στο Αλεξάνδρας ότι αυτοί που σε στέλνουν στην Λαμψάκου παίρνουν ποσοστά από τα χρήματα που δίνεις εκεί. Γι' αυτό πας συστημένη και σε ρωτάνε όνομα γιατρού που σε έστειλε. Μετά από όλα αυτά που έκαναν είναι να μην τον αλλάξω;;; Πως να του έχω εμπιστοσύνη;;; Εσύ τι θα έκανες στη θέση μου;;

 

Ελενα...τι παει να πει θα σε στειλει? Ας σου πει οτι θελει, εσυ πες οτι τον αντιπαθησες και θα πας αλλου......τελειωνει το ζητημα...η δεν λες τιποτα και πας μονη σου αλλου και τους πας τα αποτελεσματα........αν το κανει θεμα σημαινει οτι καποιο λογο εχει, βγαζει ποσοστο και σιγουρο ειναι κακο δειγμα ηθους.

 

Εγω πηγαινα οπου ηθελα και δεν ειπαν ποτε κουβεντα οι δυο γιατροι....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...