Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΥΠΑΝΤΡΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΣΣΑ ΜΟΥ ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΠΑΙΔΙ ΕΚΤΟΣ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ! ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ [50] ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΜΟΝΗ. ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΗ. ΟΣΟΙ ΕΙΔΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ. ΑΣ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΚΑΙ Η ΠΡΑΞΗ ΤΗΣ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ.

ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΝΩΜΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπορει να φανω κακια αλλα ειμαι αρνητικη μια μητερα 50 χρονων να κανει παιδακι κ μαλιστα ανυπαντρη :!:

οταν το παιδακι θα φτασει 10- 15 χρονων ποιος θα προσεχει ποιον το παιδακι τη μανα η μανα το παιδι :!:

αυτη την κινηση νομιζω θα μπορουσε να την κανει κ πιο νωρις στα 25 στα 30 στα 35 :!: δεν ειναι λιγακι αργα :?:

να της ζησει παντως κ να να το χαρει οπως επιθυμει οπως επιθυμει :!:

κ

Link to comment
Share on other sites

αγαπητη φιλη ανοιξες ενα ζητημα για το οποιο εκκατομυρια ανθρωποι σφαζονατι παγκοσμίος....

 

υπαρχει η παραδοσιακη οικογενεια και μη παραδοσιακη που τις μερες μας εχει γηνει μια πραγματικοτητα....

 

τις επιλογες του καθενα δεν τις κρινω εγω , δεν ειμαι ουτε σε θεση να το κανω και ουτε και θελω....

 

απο εμπειρια και μονο θα πω οτι εχω φιλο που σημερα ειναι 35 χρονων και οι γονεις του ειναι η μαμα 80 και ο μπαμπας 85 και ο γνωστος αυτος ειναι ενας μονημος εφηβος παραπονιετε για μη κατανοηση απο την μερια των γονιων του και ειναι εμφανες οτι εχει μεγαλα συναισθηματικα κενα...

 

αυτο ομως δεν λεει κατι απο μονο του....υπαρχουν ανθρωποι και ανθρωποι...μπορει η συναδελφος να ειναι συναισθηματικα πιο ισσοροπημενη και να μπορεσει να ανταπεξελθει καλυτερα...δεν ξερω....

 

απο την πλευρα παλι την δικη μου ...το να μεγαλωνεις ενα παιδι μονη ειναι μεγαλο μανικι...αλλα δεν ειναι και το πιο δυσκολο πραγμα στο κοσμο...αν υπαρχει αγαπη συνηδηση και ισοοροπια ολα γινονται....

 

θα κλεισω λεγοντας οτι αν η επιλογη της ηταν σωστη η λαθος αυτο μονος ενας θα το κρινει....το ιδιο της το παιδι....

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, το να φέρεις ένα παιδί στον κόσμο με σκοπό να το αγαπάς, ποτέ δεν μπορεί να είναι λάθος επιλογή. Ακόμα και εάν το παιδί έρχεται να καλύψει ένα κενό προσωπικής ζωής. Όλοι οι γονείς έχουμε μία δόση εγωισμού. Μπράβο της της κοπέλας που αποφάσισε να κάνει την υπέρβαση και να χαρίσει ζωή, αντί να ξοδέψει τη ζωή της μέσα στη μιζέρια. Άλλωστε, 'ζωή που δεν μοιράζεται είναι ζωή κλεμένη', με κάθε έννοια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν πιστευω οτι ειναι κακο το οτι κανει παιδι χωρις συντροφο,αλλα θα μπορουσε να το κανει νωριτερα,οχι στα 50...δεν ειναι και οτι καλυτερο για το παιδι μετα...

Link to comment
Share on other sites

Ένα παιδί είναι πάντα καλοδεχούμενο! :)

 

Άλλωστε κι εμείς που αποκτήσαμε παιδιά νεότεροι δεν διασφαλίζουμε ούτε την υγεία μας μέχρι τα βαθειά γεράματα ούτε καν τα ίδια τα γεράματα. Πρόσφατα έχασα έναν καλό φίλο που άφησε ορφανή μια κορούλα 5 ετών... Δεν ήταν ούτε 50... Από την άλλη ο πατέρας του είναι πάνω από 90 και χαίρει άκρας υγείας...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νομίζω ότι ένα παιδί δεν μπορεί ποτέ να χαρακτηριστεί "λάθος". Ειδικά γυναίκες σαν εμένα που προσπαθούμε να γίνουμε μανούλες, μόνο δίπλα μπορούμε να σταθούμε σε αυτή την γυναίκα που αποφάσισε να ζήσει το δώρο της μητρότητας. Άλλωστε οι επιλογές μας κρίνονται πάντα στο τέλος. Μπράβο λοιπόν και από μένα σ΄αυτή την γυναίκα γιατί αν μη τι άλλο η επιλογή της κρύβει μεγάλες δόσεις θάρρους!

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αν η χωρα μας ηταν πιο ανοιχτομυαλη, πιο ευελικτη και λιγοτερο δυσκοιλια στα θεματα υιοθεσιας η συγκεκριμενη κυρια και πολλες αλλες που παιρνουν αυτη την αποφαση θα ηταν ανοικτες στο ενδεχομενο να υιοθετησουν απ' το να υποβληθουν στη διαδικασια εξωσωματικής στα 50. Τα ιδρυματα ειναι γεματα αθωες ψυχουλες που ζητιανευουν λίγη αγαπη και πιστευω οτι κανενας με αποθεματα ψυχης δεν θα ελεγε οχι στην υιοθεσια. Αλλωστε αν το ζητουμενο ειναι να δωσεις αγαπη, το που θα τη δωσεις (εννοω αν ειναι βιολογικό σου παιδι ή παιδι "της καρδιας" σου) λίγη σημμασια εχει. Η λογική ομως της χωρας μας ειναι να μεγαλωσουν τα παιδια σε ιδρυματα αφου δεν βρισκονται παντρεμενοι γονεις, κατω των 35, με εξαιρετικα προσοδοφορες δουλειες και ακινητη περιουσια για να τα υιοθετησουν. Ωραια λογική!!

Για την επιλογη της δεν θα κρινω εγω αν εκανε καλα ή οχι. Δεν βρεθηκα στη θεση της, αρα δηλωνω αναρμοδια να κρινω. Να της ζησει και να την εχει ο Θεος υγιη να το μεγαλωσει με αγαπη και στοργη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ με την Jean αν και νομίζω ότι εφόσον πλέον η επιστήμη βοηθά τη γυναίκα -ακόμα και όταν δεν μπορεί για διάφορους λόγους να μείνει έγκυος από μόνη της- να ζήσει αυτό το θαύμα, δύσκολα κάποια θα αποφάσιζε να υιοθετήσει.

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια που εξέφρασαν την γνώμη τους στο μήνυμά μου. Για να πω την αμαρτία μου ο λόγος που άνοιξα αυτή την συζήτηση είναι γιατί και γω το σκέφτομαι κάπως σοβαρά αυτό το θέμα. Είμαι 37 ετών με καλούτσικα οικονομικά και πολύ καλή υγεία. Δεν έχω σύντροφο απλά γιατί δεν μου έχει τύχει κάτι εδώ και καιρό... Λατρεύω τα παιδιά και θα ήθελα πάρα πολύ να υιοθετήσω. Όμως το κράτος δεν μου δίνει αυτή την δυνατότητα[..] Μέσω του διαδικτύου επισκέφθηκα ιδιωτικά γραφεία υιοθεσιών. Αυτά μπορούν να δώσουν παιδί αλλά μόνο από Λατινική Αμερική,Κίνα,Ινδία και ίσως με κάποιο πρόβλημα υγείας (αυτιστικό). Δεν θέλω να μπω σε τέτοιου είδους περιπέτειες. Από την μια είναι πολύ σκληρό για το παιδί να μην έχει πατέρα-πως άραγε να του πεις τον τρόπο σύλληψής του?-και από την άλλη δεν θέλω να περάσω το υπόλοιπο της ζωής μου με μια γάτα αγκαλιά και αγναντεύοντας από μακριά τις ζωές των φιλενάδων μου...

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

Πολλές γυναίκες μόνες θα υιοθετούσαν, εάν το κράτος ήταν πιο ευέλικτο στο οικογενειακό του δίκαιο. Η αγάπη δεν έχει να κάνει μόνο με το μυστήριο του γάμου. Κρίμα που η Ελλάδα είναι τόσο πολύ πίσω. Τόσα παιδιά στα ιδρύματα πάσχουν από ιδρυματισμό και άλλα τόσα κακοποιούνται ψυχολογικά και σωματικά και εμείς μένουμε κολλημένοι σε κάποιες παλιές ιδέες και ταμπού.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση.

 

θεωρώ οτι είναι πραγματικά κρίμα να είναι απο τη μια τόσοι άνθρωποι που θέλουν με λαχτάρα ένα μωρό,και απο την άλλη τόσα μωρά σε ιδρύματα,και το κράτος στη μεση να μη διευκολύνει,να μην επισπεύδει...ειδική δεν είμαι,όμως πρέπει,πρέπει να βρεθεί λύση για αυτή την τόση ταλαιπωρία....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια.λοιπον με το θεμα της υιοθεσιας,η νονα μου ειναι γυρω στα 35 απο τοτε που παντρευτηκε με τον νονο μου (15 χρονια πριν)προσπαθουσαν για μωρο.γεννησε 3 φορες διδυμα με εξωσωματικη και πεθαιναν μετα τη γεννα αλλα μετα απο λιγες μερες και αλλα εφτασαν 3 μηνων.αποφασισαν να υιοθετησουν και ετσι εγινε.η υιοθεσια ηταν ιδιωτικη απ'οτι μου ειπε η νονα μου δηλαδη οχι με ιδρυματα η παρανομιες απλως η βιολογικη μαμα της μπεμπας δηλωσε δεν ξερω που ακριβως οτι θελει να το δωσει και η νονα μου το ειχε στο σπιτι απο 3 ημερων.ολα εγιναν με δικηγορους και νομιμα.τωρα περιμενουν το τελικο δικαστηριο για να την βαφτησουν.αν μπλεξεις με ιδρυματαμπορει να περιμενεις χρονια και η νονα μου δεν μπορουσε να περιμενει.παντως κοριτσια γεμισε το σπιτι της με χαρα,ειναι παρα πολυ ευτυχισμενη.

νεα ζωη....

Link to comment
Share on other sites

ειμαι απολυτα υπερ της ανυπαντρης μητερας , τις θεωρω πραγματικα ηρωιδες , ειναι πολυ δυσκολο να μεγαλωσεις ενα παιδι εντελως μονη σε ολη σου τη ζωη και χρειαζονται συγχαρητηρια αυτες οι γυναικες , δυστηχως ζουμε ομως στην ελλαδα οπου υπαρχει ακομα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ κομπλεξ περι του θεματος . Ενα παιδι ποτε μα ποτε δεν λαθος , μονο ευτιχια φερνει . Ειχα και εξακολουθω να εχω μεγαλους γονεις , ειμαι 32 και ο μπαμπας μου εκλεισε τα 84 η μαμα μου ειναι 75 , εντα3ει υπαρχει μεγαλη διασταση αποψεων , δεν μπορω να πω οτι το καλοβλεπω τις μεγαλες διαφορες αλλα εφοσον η γυναικα το ηθελε καλα εκανε και το εκανε , ολοκληρωθηκε εστω και σε αυτην την ηλικια , ειχε κοτσια να το τολμησει και να το καταφερει .Να της ζησει και να ειναι γερο το μωρακι και η μαμα του

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα τοποθετηθω απο την πλευρα του εκαστοτε παιδιου ειτε βιολογικου

ειτε μεσο υιοθεσιας.....ειναι πολυ σκληρο κ ανευθυνο απο τη μερια των μεγαλων (εμας)

να θελουμε ενα παιδι μονο κ μονο γιατι εκανε η γειτονισσα,η ξαδερφη,η φιλη κλπ........ειναι απανθρωπο να θελουμε

να γεμισουμε τα δικα μας εγωιστικα κενα,την βαρεμαρα μας κ τις δικες μας ανασφαλειες προς το μελλον χρησιμοποιοντας ενα ΠΑΙΔΙ....η λεξη κ μονο ειναι ιερη....παιρνοντας αγαπητη φιλη την αποφαση να κανεις ή να παρεις ενα παιδι κατσε κ αναρωτησου ολα τα παραπανω κ αν εχεις το κουραγιο κ τη δυναμη να το μεγαλωσεις κ να παλεψεις μονη σου.....τοτε ΝΑΙ κ ΜΠΡΑΒΟ σου που εχεις τα κοτσια να το κανεις!!! ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή ΝΤΙΝΑΤ,

είσαι κάπως αυστηρή μαζί μου. Δεν επιθυμώ να φέρω στον κόσμο παιδί ούτε από βαρεμάρα ούτε από ανασφάλεια. Άλλωστε θεωρώ ότι πολλές παντρεμένες έκαναν παιδί για εντελώς λάθος λόγους. Είτε για να αναστήσουν έναν νεκρό γάμο είτε για να μην τις πουν στείρες στο περιβάλλον τους είτε για να δέσουν κάποιον...Απλά αυτό που με προβληματίζει είναι ότι η ζωή είναι πάρα πολύ μικρή και είναι κρίμα να σπαταληθεί μόνο σε σουαρέ, διασκεδάσεις και ασημαντότητες. Στο εξωτερικό το έχουν καταλάβει αυτό γι αυτό και οι σκανδιναβικές χώρες, η Γερμανία κά φροντίζουν πάρα πολύ την ανύπαντρη μητέρα.

Για μένα η αγάπη και η αφοσίωση στην μητρότητα είναι το παν. Υπάρχουν μάνες και μανούλες...

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή ΝΤΙΝΑΤ,

είσαι κάπως αυστηρή μαζί μου. Δεν επιθυμώ να φέρω στον κόσμο παιδί ούτε από βαρεμάρα ούτε από ανασφάλεια. Άλλωστε θεωρώ ότι πολλές παντρεμένες έκαναν παιδί για εντελώς λάθος λόγους. Είτε για να αναστήσουν έναν νεκρό γάμο είτε για να μην τις πουν στείρες στο περιβάλλον τους είτε για να δέσουν κάποιον...Απλά αυτό που με προβληματίζει είναι ότι η ζωή είναι πάρα πολύ μικρή και είναι κρίμα να σπαταληθεί μόνο σε σουαρέ, διασκεδάσεις και ασημαντότητες. Στο εξωτερικό το έχουν καταλάβει αυτό γι αυτό και οι σκανδιναβικές χώρες, η Γερμανία κά φροντίζουν πάρα πολύ την ανύπαντρη μητέρα.

Για μένα η αγάπη και η αφοσίωση στην μητρότητα είναι το παν. Υπάρχουν μάνες και μανούλες...

 

yls δεν ειμαι αυστηρη μαζι σου δηλαδη ειδικα με εσενα (μην με παρεξηγεις) αλλα με ολους εκεινους που κανουν ενα παιδι για τους λογους που προανεφερα.. απο την απαντηση σου καταλαβαινω κ επιβραβευβω αυτη σου την αποφαση κ οπως σου εγραψα μπραβο σου που εχεις τα κοτσια κ την δυναμη να το κανεις....εγω σαν παιδι υπεφερα κ για αυτο πηρα την θεση του παιδιου....ισως κ να ειμαι λαθος....απλα εξεφρασα την γνωμη μου....αλλωστε για να δημοσιοποιησεις μια ερωτηση περιμενεις πολλων ειδων αποψεις ετσι? Δεν σε καταδικαζω σε καμια περιπτωση κ δεν ειχα προθεση να ειμαι αυστηρη μαζι σου...εγραψα την γνωμη μου κ εβαλα κ μια αλλη αποψη πανω στο θεμα αυτο ειναι ολο.

Με συγχωρεις εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου ΝΤΙΝΑΤ δεν χρειάζεται για κανένα λόγο να ζητάς συγγνώμη. Η άποψή σου είναι απολύτως σεβαστή. Και γω σαν παιδί έζησα σε μια πολύ δυσλειτουργική οικογένεια-για να το θέσω κομψά- και πάντα ευχόμουνα να μην περάσει το παιδί μου αυτά που ζούσα. Τα παιδιά έχουν δικαίωμα σε μια αξιοπρεπή και αγαπημένη οικογένεια. Δεν έχω πάρει απόφαση ακόμη. Δεν είναι οι οικονομικοί λόγοι που με εμποδίζουν αλλά οι κοινωνικοί. Δυστυχώς στην κοινωνία που ζούμε οι ταμπέλες μπαίνουν πολύ εύκολα. Τα παιδιά αντιμετωπίζουν ρατσισμό για διάφορα θέματα. Ύψος, πάχος, εθνικότητα. Ένα παιδί χωρίς υπαρκτό βιολογικό πατέρα αυτόματα έχει πολύ βάρος. Θα τα καταφέρει να ανταπεξέλθει ή θα με μισήσει για τον εγωισμό μου? Οι σκέψεις αυτές με βασανίζουν συνέχεια.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

Ένα παιδί χωρίς υπαρκτό βιολογικό πατέρα αυτόματα έχει πολύ βάρος. Θα τα καταφέρει να ανταπεξέλθει ή θα με μισήσει για τον εγωισμό μου? Οι σκέψεις αυτές με βασανίζουν συνέχεια.

 

Μην σκευτεσε ετσι...υπαρχουν πολλες οικογενειες στις οποιες ο βιολογικος πατερας απουσιαζει...

πχ πεθανε

ή αποδείχτηκε οτι δεν μπορουσε να ανταποκριθει στα βαρη της οικογενειας και την εκανε....

αυτά τα παιδια δεν εζησαν δλδ?

 

 

οι γονεις μας οποιοι και να ειναι αυτοι μας χαρησαν το δωρο της ζωής και θα ερθουν στιγμες που θα τους απομυθοποιησουμε και στιγμες που θα τους αγαπησουμε ξανα και ξανα και ξανα....αν εσυ μπορεσεις να βρεις με την βοηθεια ειδικων ισσοροποιες θα τα πας καλα....κανεις δεν εγγυαται οτι ενα παιδι με τους δυο γονεις θα ειναι καλυτερο ή χειροτερο απο ενα αλλο με εναν γονεα....

 

και κλεινοντας θα ηθελα να πω στην ΝΤΙΝΑΤ οτι συμφωνω μαζι της...

:) οι λογοι που ανεφερες ειναι πολυ συμαντικοι και οδηγουν με μαθηματικη ακριβεια σε προβληματα..αλλα απο την αλλη παλι ποτε δεν ξερεις.....!!!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πολύ δύσκολη η απόφαση να κάνει μία γυναίκα παιδί χωρίς βιολογικό πατέρα και είναι κατι τελείως διαφορετικό απ΄οτι ένα παιδί εκτός γάμου γιατί στη δεύτερη περίπτωση η μητέρα είναι σε θέση να δώσει στο παιδί έστω ένα όνομα (του πατερα εννοω), ενω στην πρώτη υπάρχει κάποιος ανώνυμος δότης. Είναι πολύ δύσκολο να μην ξέρεις τις ρίζες σου, το παρελθόν σου, από που προέρχεσαι.

Στο εξωτερικό ξέρω οτι εχουν γεννηθει παιδιά από γονεις που δεν υπήρξαν ποτέ ζευγάρι, απλά και οι δύο είχαν την επιθυμία να γίνουν γονείς.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πολύ δύσκολη η απόφαση να κάνει μία γυναίκα παιδί χωρίς βιολογικό πατέρα και είναι κατι τελείως διαφορετικό απ΄οτι ένα παιδί εκτός γάμου γιατί στη δεύτερη περίπτωση η μητέρα είναι σε θέση να δώσει στο παιδί έστω ένα όνομα (του πατερα εννοω), ενω στην πρώτη υπάρχει κάποιος ανώνυμος δότης. Είναι πολύ δύσκολο να μην ξέρεις τις ρίζες σου, το παρελθόν σου, από που προέρχεσαι.

 

Συμφωνώ μαζί σου και προβληματίζομαι πάνω σε αυτό.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια που εξέφρασαν την γνώμη τους στο μήνυμά μου. Για να πω την αμαρτία μου ο λόγος που άνοιξα αυτή την συζήτηση είναι γιατί και γω το σκέφτομαι κάπως σοβαρά αυτό το θέμα. Είμαι 37 ετών με καλούτσικα οικονομικά και πολύ καλή υγεία. Δεν έχω σύντροφο απλά γιατί δεν μου έχει τύχει κάτι εδώ και καιρό... Λατρεύω τα παιδιά και θα ήθελα πάρα πολύ να υιοθετήσω. Όμως το κράτος δεν μου δίνει αυτή την δυνατότητα[..] Μέσω του διαδικτύου επισκέφθηκα ιδιωτικά γραφεία υιοθεσιών. Αυτά μπορούν να δώσουν παιδί αλλά μόνο από Λατινική Αμερική,Κίνα,Ινδία και ίσως με κάποιο πρόβλημα υγείας (αυτιστικό). Δεν θέλω να μπω σε τέτοιου είδους περιπέτειες. Από την μια είναι πολύ σκληρό για το παιδί να μην έχει πατέρα-πως άραγε να του πεις τον τρόπο σύλληψής του?-και από την άλλη δεν θέλω να περάσω το υπόλοιπο της ζωής μου με μια γάτα αγκαλιά και αγναντεύοντας από μακριά τις ζωές των φιλενάδων μου...

 

Εαν μπορείτε να κάνετε δικό σας παιδί γιατι να μπείτε στην διαδικασία της υιοθεσίας :?:

 

:idea: Μπορείτε να κάνετε εξωσωματική με δωρητή....

 

 

:!: Αν αγαπάτε τα παιδιά αξίζει τον κόπο να κάνετε ένα δικό σας γεννώντας το ή και με υιοθεσία....Τρόποι υπάρχουν πολλοί να έχετε καλά οικονομικά και υπομονή!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...