Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν έχω διάθεση για ερωτικές επαφές


Recommended Posts

εγω καvω κερι αλλα επειδη δεv εχω πολυ τριχα δηλαδη κ εγω μοvο κατω απτο γοvατο κ το μπικιvι το καvω ολο κ εχει αραιωσει παρα πολυ οποτε τριχα εμφαvιζετε στους δυο μηvες δεv εχω προβληματιστει για λειζερ πολυ . Χερια δεv εχω καθολου τριχα ουτε μουστακι. Γεvικα κ στο κερι ειvαι ευκολη η τριχα μου δεv σπαει κ βγαιvει αμεσως . Βεβαια καποια στιγμη ισως το καvω το λειζερ μια αποφαση ειvαι. @little lamb σε συμβουλευω vα αφησεις το ξυραφι κ το ψαλιδακι κ vα καvεις η κερι η λειζερ . Θα vιωσεις 20 κιλα ελαφρυτερη πραγματικα . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Ευαίσθητη περιοχή με ξυράφι; Συγγνώμη που ρωτάω αλλά εννοείς όλο ή τη γραμμή του μπικίνι; Μια φορά το δοκίμασα όλο, φοιτήτρια και μου άφησε δερματίτιδα που κατά καιρούς με ταλαιπωρεί ακόμα. Από τότε με πήρε ο φόβος κι έτσι μόνο ψαλιδακι πέφτει! Ακόμα και στη γέννα που με ξύρισαν φοβόμουν τη δερματίτιδα.

Στη γραμμή του μπικίνι και λίγο μπούτι εκεί γύρω έβαζα ξυράφι αλλά είχε ως αποτέλεσμα να χειροτερέψει πολύ η τριχοφυΐα κι έτσι κάποια στιγμή το σταμάτησα και κάνω μόνο κερί από γόνατο και πάνω. Το υπόλοιπο ποδι και μασχάλη ξυράφι μέρα παρά μέρα.

 

Αν πάρεις τα πολλαπλών χρήσεων δεν θα κόβεσαι, δεν έχουν καμία σχέση, ούτε καν στην αίσθηση πάνω στο δέρμα

Ναι κάνω όλη την περιοχή όχι μόνο μπικίνι. Δεν θέλω ούτε μια τρίχα εκεί. Με ενοχλεί αφάνταστα να έχω τρίχα εκεί 

5 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Κ εγώ πάντως όλη την επιφάνεια της ευαίσθητης περιοχής την ξυριζω, δεν μου αρέσουν καθόλου να φαίνονται εκεί οι τρίχες. Με τον άντρα μου 9 χρόνια είμαστε μαζί κ δεν με έχει δει ποτέ με τρίχες, παρά μόνο το πολύ 3-4 ημερών (κ αυτό πολύ σπάνια)

Ακριβώς έτσι και εγώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Κ εγώ πάντως όλη την επιφάνεια της ευαίσθητης περιοχής την ξυριζω, δεν μου αρέσουν καθόλου να φαίνονται εκεί οι τρίχες. Με τον άντρα μου 9 χρόνια είμαστε μαζί κ δεν με έχει δει ποτέ με τρίχες, παρά μόνο το πολύ 3-4 ημερών (κ αυτό πολύ σπάνια)

 

Αυτές οι 3-4 ημερών όμως δεν είναι χειρότερες από τις κανονικές; Θυμάμαι όταν το έκανα ότι ήταν σαν γένια.

 

1 hour ago, ninaki80 είπε:

Βεβαια καποια στιγμη ισως το καvω το λειζερ μια αποφαση ειvαι. @little lamb σε συμβουλευω vα αφησεις το ξυραφι κ το ψαλιδακι κ vα καvεις η κερι η λειζερ . Θα vιωσεις 20 κιλα ελαφρυτερη πραγματικα

 

Μπα δεν έχω καμία δυσκολία με το ξυράφι, τα κάνω αυτόματα στο μπάνιο, ούτε που το σκέφτομαι, δύο λεπτά υπόθεση είναι οι γαμπες και οι μασχάλες. Μου'χει γίνει μηχανική κίνηση. Για πάνω από το γόνατο ούτως ή άλλως κερί κάνω, είτε μόνη είτε σε μαγαζί. Το μπικίνι δεν με ενδιαφέρει να είναι πλήρως αποτριχωμενο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Αυτές οι 3-4 ημερών όμως δεν είναι χειρότερες από τις κανονικές; Θυμάμαι όταν το έκανα ότι ήταν σαν γένια.

 

 

Μπα δεν έχω καμία δυσκολία με το ξυράφι, τα κάνω αυτόματα στο μπάνιο, ούτε που το σκέφτομαι, δύο λεπτά υπόθεση είναι οι γαμπες και οι μασχάλες. Μου'χει γίνει μηχανική κίνηση. Για πάνω από το γόνατο ούτως ή άλλως κερί κάνω, είτε μόνη είτε σε μαγαζί. Το μπικίνι δεν με ενδιαφέρει να είναι πλήρως αποτριχωμενο.

δεv το λεω σαv κοπο . Ειvαι κ η αισθηση διαφορετικη . Αv καvεις δοκιμη θα καταλαβεις. κ μιας κ ειvαι κ το θεμα τετοιο ειvαι κ εκει διαφορετικα. Vιωθεις πιο αvαλαφρη .  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Αυτές οι 3-4 ημερών όμως δεν είναι χειρότερες από τις κανονικές; Θυμάμαι όταν το έκανα ότι ήταν σαν γένια.

 

Μπαίνω πού και πού στο θέμα αυτό να δω τι ενδιαφέρουσες διαστάσεις έχει πάρει και βλέπω ότι έχει ξεφύγει ξανά για τα καλά!!! 

  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ninaki80 είπε:

δεv το λεω σαv κοπο . Ειvαι κ η αισθηση διαφορετικη . Αv καvεις δοκιμη θα καταλαβεις. κ μιας κ ειvαι κ το θεμα τετοιο ειvαι κ εκει διαφορετικα. Vιωθεις πιο αvαλαφρη .  

Θα πονάει πολύ το λέιζερ εκεί .... αχ 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, little lamb είπε:

 

Αυτές οι 3-4 ημερών όμως δεν είναι χειρότερες από τις κανονικές; Θυμάμαι όταν το έκανα ότι ήταν σαν γένια.

 

 

Μπα δεν έχω καμία δυσκολία με το ξυράφι, τα κάνω αυτόματα στο μπάνιο, ούτε που το σκέφτομαι, δύο λεπτά υπόθεση είναι οι γαμπες και οι μασχάλες. Μου'χει γίνει μηχανική κίνηση. Για πάνω από το γόνατο ούτως ή άλλως κερί κάνω, είτε μόνη είτε σε μαγαζί. Το μπικίνι δεν με ενδιαφέρει να είναι πλήρως αποτριχωμενο.

Δεν έχω ευαίσθητο δέρμα οπότε δεν με ενοχλεί. Με ενοχλεί περισσότερο να τις αφήσω να μεγαλώσουν κ μετά να ξυριστω γιατί κάνω περισσότερη ώρα έτσι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , mama16 είπε:

Δεν έχω ευαίσθητο δέρμα οπότε δεν με ενοχλεί. Με ενοχλεί περισσότερο να τις αφήσω να μεγαλώσουν κ μετά να ξυριστω γιατί κάνω περισσότερη ώρα έτσι..

Θυμάμαι μετά την καισαρικη που είχα να ξυριστώ κάνα 2 εβδομάδες τι τράβηξα μετά .. παίζει να έκανα και 20 λεπτά χαχα 

Just now, Super.mum είπε:

Θυμάμαι μετά την καισαρικη που είχα να ξυριστώ κάνα 2 εβδομάδες τι τράβηξα μετά .. παίζει να έκανα και 20 λεπτά χαχα 

Σορυ για τις λεπτομέρειες :-P

  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Super.mum είπε:

Θυμάμαι μετά την καισαρικη που είχα να ξυριστώ κάνα 2 εβδομάδες τι τράβηξα μετά .. παίζει να έκανα και 20 λεπτά χαχα 

Σορυ για τις λεπτομέρειες :-P

Εεεε ναι κάνεις 10 ώρες έτσι, δεν συμφέρει!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , mama16 είπε:

Δεν έχω ευαίσθητο δέρμα οπότε δεν με ενοχλεί. Με ενοχλεί περισσότερο να τις αφήσω να μεγαλώσουν κ μετά να ξυριστω γιατί κάνω περισσότερη ώρα έτσι..

 

Δεν εννοούσα αν σε ενοχλεί, εννοούσα ότι αισθητικά δεν μου αρέσει να είναι τόσο κοντές σαν γένια μίας μέρας. Αν δηλαδή είναι αμέσως μετά το ξύρισμα ή είναι ξερω'γω με λέιζερ κ δεν έχει καθόλου, μια χαρά. Αλλά από το να είναι τριχουλες μιας-δυο μερών προτιμώ να τις κουρευω απλα με ψαλιδακι. Εμφανισιακά δηλαδή, όχι για να μην τσιμπάνε κλπ. (Πολύ γέλιο με τη νέα τροπή του θέματος μετά από τόσες μέρες που δεν έγραφε καμία!)

 

3 ώρες πρίν, ninaki80 είπε:

δεv το λεω σαv κοπο . Ειvαι κ η αισθηση διαφορετικη . Αv καvεις δοκιμη θα καταλαβεις. κ μιας κ ειvαι κ το θεμα τετοιο ειvαι κ εκει διαφορετικα. Vιωθεις πιο αvαλαφρη .  

 

Ξέρω πώς είναι καλέ, αφού το είχα ξυρίσει. Μόνο για λίγες ώρες όμως, μετά που άρχισαν να βγαίνουν κοντές κοντές δεν μου άρεσε. 

  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , little lamb είπε:

 

Δεν εννοούσα αν σε ενοχλεί, εννοούσα ότι αισθητικά δεν μου αρέσει να είναι τόσο κοντές σαν γένια μίας μέρας. Αν δηλαδή είναι αμέσως μετά το ξύρισμα ή είναι ξερω'γω με λέιζερ κ δεν έχει καθόλου, μια χαρά. Αλλά από το να είναι τριχουλες μιας-δυο μερών προτιμώ να τις κουρευω απλα με ψαλιδακι. Εμφανισιακά δηλαδή, όχι για να μην τσιμπάνε κλπ. (Πολύ γέλιο με τη νέα τροπή του θέματος μετά από τόσες μέρες που δεν έγραφε καμία!)

 

 

Ξέρω πώς είναι καλέ, αφού το είχα ξυρίσει. Μόνο για λίγες ώρες όμως, μετά που άρχισαν να βγαίνουν κοντές κοντές δεν μου άρεσε. 

Μα οι τρίχες 1-2 ημερών ίσα ίσα που γρατσουναει λίγο, δεν φαίνεται. Με το ψαλιδακι γίνεται να της πάρεις συριζα, να μην φαίνονται καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , mama16 είπε:

Μα οι τρίχες 1-2 ημερών ίσα ίσα που γρατσουναει λίγο, δεν φαίνεται. Με το ψαλιδακι γίνεται να της πάρεις συριζα, να μην φαίνονται καθόλου?

 

Εμένα φαίνονταν πολύ γρήγορα γιατί είναι σκούρες (ωραίο θέμα, χαχα). Με το ψαλιδακι όχι ο σκοπός δεν είναι να μη φαίνονται. Δεν είπα ότι δεν φαίνονται βασικά. Είπα ότι από το να φαίνονται οι πολύ πολύ κοντουλες του ξυρίσματος που είναι σαν στίγματα ή 1-2 χιλιοστά και (προσωπικά) δεν μου αρέσουν, προτιμώ να είναι απλά κουρεμένες με ψαλιδακι κι ας είναι μερικά χιλιοστά παραπάνω. Το τελείως αποτριχωμενο πχ με λέιζερ που δεν ξαναβγαίνουν μικρουλες είναι άλλο θέμα.

Παρεμπιπτόντως, το κερί εκεί δεν πονάει; Δεν μπορώ να φανταστώ να μου τραβάνε το δέρμα με τόση δύναμη στο σημείο εκεί, σαν βασανιστήριο μοιάζει! Στην ηβική περιοχή όχι αλλά πιο κάτω... άουτς!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , little lamb είπε:

 

Εμένα φαίνονταν πολύ γρήγορα γιατί είναι σκούρες (ωραίο θέμα, χαχα). Με το ψαλιδακι όχι ο σκοπός δεν είναι να μη φαίνονται. Δεν είπα ότι δεν φαίνονται βασικά. Είπα ότι από το να φαίνονται οι πολύ πολύ κοντουλες του ξυρίσματος που είναι σαν στίγματα ή 1-2 χιλιοστά και (προσωπικά) δεν μου αρέσουν, προτιμώ να είναι απλά κουρεμένες με ψαλιδακι κι ας είναι μερικά χιλιοστά παραπάνω. Το τελείως αποτριχωμενο πχ με λέιζερ που δεν ξαναβγαίνουν μικρουλες είναι άλλο θέμα.

Παρεμπιπτόντως, το κερί εκεί δεν πονάει; Δεν μπορώ να φανταστώ να μου τραβάνε το δέρμα με τόση δύναμη στο σημείο εκεί, σαν βασανιστήριο μοιάζει! Στην ηβική περιοχή όχι αλλά πιο κάτω... άουτς!!

E tin proti fora ponaei. Meta an den tis afiseis na makrinoun den ponaei katholou. Sinithizei to derma k ginete pio anthektiko. Genika an den ksanabaleis ksirafei k den tis afiseis na makrinoun den ponas meta. Araionoun kiolas 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , little lamb είπε:

 

Εμένα φαίνονταν πολύ γρήγορα γιατί είναι σκούρες (ωραίο θέμα, χαχα). Με το ψαλιδακι όχι ο σκοπός δεν είναι να μη φαίνονται. Δεν είπα ότι δεν φαίνονται βασικά. Είπα ότι από το να φαίνονται οι πολύ πολύ κοντουλες του ξυρίσματος που είναι σαν στίγματα ή 1-2 χιλιοστά και (προσωπικά) δεν μου αρέσουν, προτιμώ να είναι απλά κουρεμένες με ψαλιδακι κι ας είναι μερικά χιλιοστά παραπάνω. Το τελείως αποτριχωμενο πχ με λέιζερ που δεν ξαναβγαίνουν μικρουλες είναι άλλο θέμα.

Παρεμπιπτόντως, το κερί εκεί δεν πονάει; Δεν μπορώ να φανταστώ να μου τραβάνε το δέρμα με τόση δύναμη στο σημείο εκεί, σαν βασανιστήριο μοιάζει! Στην ηβική περιοχή όχι αλλά πιο κάτω... άουτς!!

Α οκ, νόμιζα ότι το έκανες έτσι για να μην φαίνονται. εμένα δεν με πειράζει να είναι αξύριστο 2 ημερών. Η αποτρίχωση σε αυτή την περιοχή δεν μπορώ ούτε να την φανταστώ... Θα πονάει αφάνταστα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λεω λόγω ποσότητας της τρίχας αλλά λόγω του ότι το δέρμα είναι πολύ λεπτό εκεί και τραβιέται πολύ, δεν είναι όπως το μπούτι ξέρω'γω. Ακόμα και μεταξύ μπουτιου και γραμμής του μπικίνι που είναι τόσο κοντά έχει διαφορά ο πόνος λόγω λεπτότητας του δέρματος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κλειδώνεται προσωρινά , παρακαλούμε μείνετε εντός της αρχικής θεματολογίας . 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...