Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν έχω διάθεση για ερωτικές επαφές


Recommended Posts

Just now, little lamb είπε:

 

Ναι μπορεί κι αυτό, αλλά εντάξει θα αγχωνόμαστε κ θα το βάζουμε σε πρόγραμμα κι αυτό; Υποτίθεται ότι είναι κάτι αυθορμητο.

σκεψου αυριο οσυζηγος vα γυριζει απο τηv δουλεια πτωμα κ vα κοπουv οι αγκαλιες κ τα φιλια στοv καvαπε κ απλα vα μιλατε κ vα σου διvει εvα δυο πεταχτα φιλια τηv μερα. Κ vα σου πει εγω θελω υπvο ποσο καιρο θα το αvτεξεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ninaki80 είπε:

σκεψου αυριο οσυζηγος vα γυριζει απο τηv δουλεια πτωμα κ vα κοπουv οι αγκαλιες κ τα φιλια στοv καvαπε κ απλα vα μιλατε κ vα σου διvει εvα δυο πεταχτα φιλια τηv μερα. Κ vα σου πει εγω θελω υπvο ποσο καιρο θα το αvτεξεις. 

 

Ε καλά αυτό που λες είναι άλλο. Είναι έλλειψη συντροφικότητας, τρυφερότητας πια και διάθεσης να περνάς χρόνο με τον σύντροφό σου. Απλά συγκατοικοι. Το δικό μου είναι απλά σεξουαλικό. Και ξαναλέω πρόσφατο! Πιο πολύ ανησυχησατε εσείς παρά ο άντρας μου! Χαχα! Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον, ειλικρινά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Ε καλά αυτό που λες είναι άλλο. Είναι έλλειψη συντροφικότητας, τρυφερότητας πια και διάθεσης να περνάς χρόνο με τον σύντροφό σου. Απλά συγκατοικοι. Το δικό μου είναι απλά σεξουαλικό. Και ξαναλέω πρόσφατο! Πιο πολύ ανησυχησατε εσείς παρά ο άντρας μου! Χαχα! Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον, ειλικρινά.

καθολου αλλο μπορει vα περvατε χροvο μαζι απειρο κ vα σηζητατε κ vα καvετε πραγματα μαζι κ v; σου μιλαει τρφερα κ απλα vα κοψει τις αγκαλιες κ τα φιλια. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το θέμα του ταμπού μπορεί να το λύσει ψυχολόγος. Πάντως αυτό το θεωρώ σοβαρό γιατί αν εχεθς κ κόρη, καλό είναι να μην της περάσουν τα ταμπού κ εκείνης. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, little lamb είπε:

 

Ε καλά αυτό που λες είναι άλλο. Είναι έλλειψη συντροφικότητας, τρυφερότητας πια και διάθεσης να περνάς χρόνο με τον σύντροφό σου. Απλά συγκατοικοι. Το δικό μου είναι απλά σεξουαλικό. Και ξαναλέω πρόσφατο! Πιο πολύ ανησυχησατε εσείς παρά ο άντρας μου! Χαχα! Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον, ειλικρινά.

 

Aχ. Όχι. Ειλικρινά καταλαβαίνω 100% τι λες. Και αν μιλάμε για ένα τριμήνο, δεν τρέχει κάτι.

Αν μιλάς για κάτι που χρονίζει, τίποτα το νορμάλ δεν έχει μια τέτοια ασυμβατότητα.

Δεν κάνεις κάτι κακό. Σε καμία περίπτωση. Αλλά έτσι γάμος δε στέκεται. Οπότε εσύ ξέρεις. Αν πάει να χρονίσει, πρέπει να το αντιμετωπίσεις.

Μπορεί αντιμετώπιση να σημαίνει ότι απλά θες ξεκούραση. Μπορεί και να σημαίνει παραδοχή ότι απλά ο άντρας σου δε σου αρέσει.

Λογικά δε θα κάνεις τίποτα. Απλά υπομονή. Και αυτό είναι το συνηθισμένο όταν υπάρχουν μικρά παιδιά ή ανασφάλειες, πόσο μάλλον και τα δύο.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Υποτίθεται ότι είναι κάτι αυθορμητο.


Προσωπική μου άποψη είναι ότι αυτό δεν ισχύει

 

H αυτόματη και πηγαία έλξη που γεννά μια ερωτική επιθυμία που διαρκεί στον χρόνο χωρίς να χρειάζεται "δουλειά" από το ζευγάρι απαντάται μάλλον μόνο στα ζευγάρια της οικογένειας Bridgerton :grin::grin::grin:, όχι στην πραγματική ζωή....

  • Χαχαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:


Προσωπική μου άποψη είναι ότι αυτό δεν ισχύει

 

H αυτόματη και πηγαία έλξη που γεννά μια ερωτική επιθυμία που διαρκεί στον χρόνο χωρίς να χρειάζεται "δουλειά" από το ζευγάρι απαντάται μάλλον μόνο στα ζευγάρια της οικογένειας Bridgerton :grin::grin::grin:, όχι στην πραγματική ζωή....

 

Εξαρτάται πάντως πώς το εννοείς. 

Μπορεί ας πούμε να λέει ο ένας "ουφ, πολλή κούραση, έχουμε και τα παιδιά, αργότερα" και εκεί θέλει δουλειά από αυτόν.

Μπορεί όμως και να λέει "ουφ, όλο παραμελεί τον εαυτό του/έχασε το χιούμορ  του/δεν κάνει τίποτα όλη μέρα να βοηθήσει, αλλά πώς να τα πω όλα αυτά, θα προσβληθεί" και ο άλλος να ζει στον κόσμο του και να μη βάζει τον κόπο γιατί επαναπαύεται .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Δεν ξέρω αν το θέμα του ταμπού μπορεί να το λύσει ψυχολόγος. Πάντως αυτό το θεωρώ σοβαρό γιατί αν εχεθς κ κόρη, καλό είναι να μην της περάσουν τα ταμπού κ εκείνης. 

 

Μα και το ταμπού πρόσφατα μου ήρθε. Ούτε είναι απαραίτητο να περάσει στο παιδί αν δεν του το δείξεις (που μπορεί και να μην το έχω ως τότε). Πολλές εδώ ενώ οι γονείς τους είχαν ταμπού εκείνες δεν έχουν.

 

Just now, ninaki80 είπε:

Απλα αυτο θεωρεις σημαvτικοτερο απτο σ..εχ . αλλα εvαι κ τα δυο τοιδιο σημαvτικα καπλα εσυ το εχεις προσπερασει @little lamb

 

Δεν λέω ότι είναι σημαντικότερο, αλλά είναι αυτό από το οποίο ξεκινάει η σχέση και μένει και μέχρι τα γεράματα. Επίσης είναι μόνο ένα σκέλος, ενώ το να κόψεις και τις αγκαλιές και τα φιλιά κλπ είναι να κόψεις πλήρως όλη τη συντροφικότητα και τρυφερότητα. Πιο πριν πάντως που έγραψε κάποια, δεν θυμάμαι ποια, ότι σ..ξ κάνουν τακτικά αλλά αγκαλιές θα ήθελε περισσοτερο αλλά δεν έχουν χρόνο δεν σας φάνηκε περίεργο. Εμένα μου φάνηκε λίγο περίεργο να δίνεται προτεραιότητα στο καθεαυτό σ..ξ παρά στις αγκαλιές. Πάλι λείπει ένα σκελος αλλά το να είναι μια σχέση πιο πολύ βασισμένη στο σ..ξ παρά στην τρυφερότητα περίεργο μου φαίνεται. Εκτός αν παρανόησα κάτι.

 

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Aχ. Όχι. Ειλικρινά καταλαβαίνω 100% τι λες. Και αν μιλάμε για ένα τριμήνο, δεν τρέχει κάτι.

Αν μιλάς για κάτι που χρονίζει, τίποτα το νορμάλ δεν έχει μια τέτοια ασυμβατότητα.

Δεν κάνεις κάτι κακό. Σε καμία περίπτωση. Αλλά έτσι γάμος δε στέκεται. Οπότε εσύ ξέρεις. Αν πάει να χρονίσει, πρέπει να το αντιμετωπίσεις.

Μπορεί αντιμετώπιση να σημαίνει ότι απλά θες ξεκούραση. Μπορεί και να σημαίνει παραδοχή ότι απλά ο άντρας σου δε σου αρέσει.

Λογικά δε θα κάνεις τίποτα. Απλά υπομονή. Και αυτό είναι το συνηθισμένο όταν υπάρχουν μικρά παιδιά ή ανασφάλειες, πόσο μάλλον και τα δύο.

 

 

Κι όμως δεν καταλαβαίνεις απόλυτα γιατί συνεχίζεις να θέτεις σαν ενδεχόμενο το να μη μου αρέσει ο άντρας μου. Ή ότι το θέμα χρονίζει.

 

Just now, Deena είπε:


Προσωπική μου άποψη είναι ότι αυτό δεν ισχύει

 

H αυτόματη και πηγαία έλξη που γεννά μια ερωτική επιθυμία που διαρκεί στον χρόνο χωρίς να χρειάζεται "δουλειά" από το ζευγάρι απαντάται μάλλον μόνο στα ζευγάρια της οικογένειας Bridgerton :grin::grin::grin:, όχι στην πραγματική ζωή....

 

Τώρα με προβλημάτισες. Δηλαδή όταν το κάνετε το κάνετε επειδή πρέπει να μην το παραμελείτε για να μη βαλτωσετε ας πούμε; Όχι επειδή όντως το ...πιπι σας νιώθει επιθυμία; :razz:

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Μα και το ταμπού πρόσφατα μου ήρθε. Ούτε είναι απαραίτητο να περάσει στο παιδί αν δεν του το δείξεις (που μπορεί και να μην το έχω τότε). Πολλές εδώ ενώ οι γονείς τους είχαν ταμπού εκείνες δεν έχουν.

 

 

Δεν λέω ότι είναι σημαντικότερο, αλλά είναι αυτό από το οποίο ξεκινάει η σχέση και μένει και μέχρι τα γεράματα. Επίσης είναι μόνο ένα σκέλος, ενώ το να κόψεις και τις αγκαλιές και τα φιλιά κλπ είναι να κόψεις πλήρως όλη τη συντροφικότητα και τρυφερότητα. Πιο πριν πάντως που έγραψε κάποια, δεν θυμάμαι ποια, ότι σ..ξ κάνουν τακτικά αλλά αγκαλιές θα ήθελε περισσοτερο αλλά δεν έχουν χρόνο δεν σας φάνηκε περίεργο. Εμένα μου φάνηκε λίγο περίεργο να δίνεται προτεραιότητα στο καθεαυτό σ..ξ παρά στις αγκαλιές. Πάλι λείπει ένα σκελος αλλά το να είναι μια σχέση πιο πολύ βασισμένη στο σ..ξ παρά στην τρυφερότητα περίεργο μου φαίνεται. Εκτός αν παρανόησα κάτι.

 

 

Κι όμως δεν καταλαβαίνεις απόλυτα γιατί συνεχίζεις να θέτεις σαν ενδεχόμενο το να μη μου αρέσει ο άντρας μου. Ή ότι το θέμα χρονίζει.

 

 

Τώρα με προβλημάτισες. Δηλαδή όταν το κάνετε το κάνετε επειδή πρέπει να μην το παραμελείτε για να μη βαλτωσετε ας πούμε; Όχι επειδή όντως το ...πιπι σας νιώθει επιθυμία; :razz:

 

 

Πολλές φορές οι γυναίκες κυρίως πείθουμε τον εαυτό μας ότι απλά θέλουμε συντροφικότητα και ότι αυτό είναι νορμάλ και σε όλους συμβαίνει, αλλά στην πραγματικότητα κάτι πάει στραβά. Αν είναι για λίγο, ναι, προφανώς είναι νορμάλ. Αλλιώς κάτι λείπει. Μία σχέση με "παιδική" τρυφερότητα, τύπου αθώες αγκαλίτσες δεν είναι σχέση, εκτός αν έτσι χτίστηκε από την αρχή, σε ζευγάρι που έτσι το ήθελαν και οι δύο. Είναι πρόβλημα αν είναι μακροχρόνιο. Δε λες τίποτα περίεργο, απλά είναι μια κουβέντα που γίνεται πολύ συχνά αργότερα στη ζωή. 

Δεν ξέρω τι φταίει σε εσάς. Μπορεί τιποτα και σε 2 μήνες να έχεις ξεκουραστεί ψυχικά και να είστε μια χαρά.

Προφανώς σε ένα γάμο δε σε κρατά μόνο το επαφές, αυτό έλειπε. Αλλά δε σε κρατά και μόνο η παρέα ούτε μόνο τα παιδιά τελικά. Σε αυτό, χρειάζεται ο κόπος και από τους δύο, στο να μη βαλτώσει η σχέση στο σεξουαλικό κομμάτι, προφανώς όχι το να βάζετε υπενθύμιση στο ημερολόγιο κάθε 10 μέρες γιατί πρέπει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ σε όλα αν πρόκειται για κάτι μακροχρόνιο και χωρίς καθόλου ενδιαφέρον για σ..ξ. Σκέτη παιδική τρυφερότητα που λες κι εσύ για καιρό. Σε εμάς δεν συμβαίνει αυτό, δηλαδή έχω αυτές τις σκέψεις λίγους μήνες αλλά δεν είναι ότι μέσα σε αυτούς τους μήνες δεν μου ήρθε ποτέ όρεξη και δεν κάναμε καθόλου ή κάναμε με το ζόρι και υπάρχει μόνο η "παιδική τρυφερότητα" για μήνες. Δεν έχει περάσει ας πούμε μήνας που να μη γινει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Τώρα με προβλημάτισες. Δηλαδή όταν το κάνετε το κάνετε επειδή πρέπει να μην το παραμελείτε για να μη βαλτωσετε ας πούμε; Όχι επειδή όντως το ...πιπι σας νιώθει επιθυμία; :razz:

 


Και για τους δυο λογους εγώ προσωπικά.

 

Και μου έχει τύχει να επιδιώξω ή να μην αρνηθώ επαφή, παρόλο που δεν καίγομαι από επιθυμία, γιατί πάντα μετά αισθάνομαι καλύτερα από πριν, άσε που τελικά τις περισσότερες φορές μια χαρά μου βγαίνει η όρεξη και η επιθυμία κατά την διάρκεια. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Μα και το ταμπού πρόσφατα μου ήρθε. Ούτε είναι απαραίτητο να περάσει στο παιδί αν δεν του το δείξεις (που μπορεί και να μην το έχω ως τότε). Πολλές εδώ ενώ οι γονείς τους είχαν ταμπού εκείνες δεν έχουν.

 

 

Δεν λέω ότι είναι σημαντικότερο, αλλά είναι αυτό από το οποίο ξεκινάει η σχέση και μένει και μέχρι τα γεράματα. Επίσης είναι μόνο ένα σκέλος, ενώ το να κόψεις και τις αγκαλιές και τα φιλιά κλπ είναι να κόψεις πλήρως όλη τη συντροφικότητα και τρυφερότητα. Πιο πριν πάντως που έγραψε κάποια, δεν θυμάμαι ποια, ότι σ..ξ κάνουν τακτικά αλλά αγκαλιές θα ήθελε περισσοτερο αλλά δεν έχουν χρόνο δεν σας φάνηκε περίεργο. Εμένα μου φάνηκε λίγο περίεργο να δίνεται προτεραιότητα στο καθεαυτό σ..ξ παρά στις αγκαλιές. Πάλι λείπει ένα σκελος αλλά το να είναι μια σχέση πιο πολύ βασισμένη στο σ..ξ παρά στην τρυφερότητα περίεργο μου φαίνεται. Εκτός αν παρανόησα κάτι.

 

 

Κι όμως δεν καταλαβαίνεις απόλυτα γιατί συνεχίζεις να θέτεις σαν ενδεχόμενο το να μη μου αρέσει ο άντρας μου. Ή ότι το θέμα χρονίζει.

 

 

Τώρα με προβλημάτισες. Δηλαδή όταν το κάνετε το κάνετε επειδή πρέπει να μην το παραμελείτε για να μη βαλτωσετε ας πούμε; Όχι επειδή όντως το ...πιπι σας νιώθει επιθυμία; :razz:

 

To  kaneis opos prosexeis ton eayto soy na min paxynei na eisai omorfh na foras kathara rouxa, 

Ola ayta kapoies fores theloyn prospatheia gia na syntirithoyn.  Den bgainei panta aythormita ena zesto mpanio alla otan mpeis mesa niotheis teleia. Alla an soy elegan Kane ena mpanio mporei k na eniothes oti eisai koyrasmenh k bariesai. Meta omos soy erxete h oreskh 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω ότι παίζει (μεταξύ άλλων) να σχετίζεται και με την καραντίνα όλο αυτό. Σήμερα μετά από καιρό έπρεπε να πάμε σε μια υποχρέωση και είδα τον άντρα μου με πουλόβερ και τζιν και μου φάνηκε ο απόλυτος κούκλος. Τόσο καιρό είμαστε μεταξυ πιτζάμας και φόρμας οπότε μπορεί να παίζει κι αυτό ρόλο. Θα του πω να βάλει κάνα κοστούμι και γραβάτα για να ανάψουν τα αίματα :-P:-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Πάντως να πω ότι παίζει (μεταξύ άλλων) να σχετίζεται και με την καραντίνα όλο αυτό. Σήμερα μετά από καιρό έπρεπε να πάμε σε μια υποχρέωση και είδα τον άντρα μου με πουλόβερ και τζιν και μου φάνηκε ο απόλυτος κούκλος. Τόσο καιρό είμαστε μεταξυ πιτζάμας και φόρμας οπότε μπορεί να παίζει κι αυτό ρόλο. Θα του πω να βάλει κάνα κοστούμι και γραβάτα για να ανάψουν τα αίματα :-P:-P

Σωστό και αυτό παίζει στάνταρ....και ο δικός μου σήμερα κουρεύτηκε επιτέλους μετά από μήνες και τις ίδιες σκέψεις έκανα :grin:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ninaki80 είπε:

To  kaneis opos prosexeis ton eayto soy na min paxynei na eisai omorfh na foras kathara rouxa, 

Ola ayta kapoies fores theloyn prospatheia gia na syntirithoyn.  Den bgainei panta aythormita ena zesto mpanio alla otan mpeis mesa niotheis teleia. Alla an soy elegan Kane ena mpanio mporei k na eniothes oti eisai koyrasmenh k bariesai. Meta omos soy erxete h oreskh 

 

Τότε ναι ίσως εμπίπτει και σε μια γενική τεμπελιτιδα που έχω. Τα είχα γράψει και στο τοπικ "μεζονέτα", ξέρει η Αργκ :-P Που για να μην ανεβοκατεβω κουβαλάω 50 πράγματα μαζί! Και αυτό για το μπάνιο ισχύει που λες. Τουλάχιστον τώρα παρηγοριεμαι που λέτε ότι κι εσείς που κάνετε συχνά δεν γίνεται πάντα με αυθόρμητη όρεξη. Έτσι νόμιζα. Ότι τοσο συχνά δίνει σήμα το σώμα ότι εκείνη την ώρα θέλει.

  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Τότε ναι ίσως εμπίπτει και σε μια γενική τεμπελιτιδα που έχω. Τα είχα γράψει και στο τοπικ "μεζονέτα", ξέρει η Αργκ :-P Που για να μην ανεβοκατεβω κουβαλάω 50 πράγματα μαζί! Και αυτό για το μπάνιο ισχύει που λες. Τουλάχιστον τώρα παρηγοριεμαι που λέτε ότι κι εσείς που κάνετε συχνά δεν γίνεται πάντα με αυθόρμητη όρεξη. Έτσι νόμιζα. Ότι τοσο συχνά δίνει σήμα το σώμα ότι εκείνη την ώρα θέλει.

Εμένα το σώμα μου πάντως δίνει σήμα σε άκυρες ώρες. πολύ άκυρες όμως. Αλλιώς συνήθως προκύπτει σε  μια φάση  που υπάρχουν καλες συνθήκες, είμαστε χαλαροί, ίσως έχουμε πιει κ κάνα κρασάκι, κ είναι πιο πολύ εγκεφαλικό διαδικασια, του στιλ να μην ξεχνιόμαστε, όχι με την κακή έννοια ότι γίνεται επι τούτου φυσικά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Τότε ναι ίσως εμπίπτει και σε μια γενική τεμπελιτιδα που έχω. Τα είχα γράψει και στο τοπικ "μεζονέτα", ξέρει η Αργκ :-P Που για να μην ανεβοκατεβω κουβαλάω 50 πράγματα μαζί! Και αυτό για το μπάνιο ισχύει που λες. Τουλάχιστον τώρα παρηγοριεμαι που λέτε ότι κι εσείς που κάνετε συχνά δεν γίνεται πάντα με αυθόρμητη όρεξη. Έτσι νόμιζα. Ότι τοσο συχνά δίνει σήμα το σώμα ότι εκείνη την ώρα θέλει.

Koita meta tin gena einai fisiologiko ligo na eisai pesmenos k koyrasmenos k  na protimas tin ksapla.  Apla na to anagnorizeis oti symbainei giayto k na min to afineis na pernaei o kairos k na diaionizete.  K ego kapoioys mines hmoyn OK  me to dyo fores tin ebdomada k protimoysa ypno h tileorasi alla to katalabaina oti me to paidi exo aposyntonistei entelos me xronoys k koyrash. Den mporoysa na balo mia seira oste na eimai ksekoyrasti 

Link to comment
Share on other sites

Καλά εμείς (και ο άντρας μου) το δύο φορές τη βδομάδα το θεωρούμε το νορμάλ, όχι λίγο. Από πάντα. Μόνο νιόπαντροι κι όταν πρωτομειναμε μαζί συνέβαινε κάτι πιο καθημερινά. Ούτε με άλλες σχέσεις (δεν είχαμε ξανασυζησει με άλλους). Γι'αυτό λέω ότι είναι και πόσο το έχει κανείς μέσα στη ζωή του γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Καλά εμείς (και ο άντρας μου) το δύο φορές τη βδομάδα το θεωρούμε το νορμάλ, όχι λίγο. Από πάντα. Μόνο νιόπαντροι κι όταν πρωτομειναμε μαζί συνέβαινε κάτι πιο καθημερινά. Ούτε με άλλες σχέσεις (δεν είχαμε ξανασυζησει με άλλους). Γι'αυτό λέω ότι είναι και πόσο το έχει κανείς μέσα στη ζωή του γενικα.

Den ksero nomizo den exei poly sxesh ti ekanes me alloys. 

Oyte ego eixa sizhsei me kapoion prin ton antra moy . Alla me kathe sxesi eixame alla programata.  Alla otan gnorisa ton antra moy sta 27 tha moy kakofainotan na to kanoyme 27 xronon paidia 2 fores tin ebdomada.  Tha pisteya oti den me thelei sigoyra h oti exei problima 

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εμάς το 2-3 τη βδομάδα μας φαίνεται νορμάλ, όχι λίγο. Εκτος αν είσαι νιόπαντρος ή μόλις έχεις συζήσει ή είσαι σε διακοπές με άπλετο χρόνο. Αλλιώς αν κάθε βράδυ γινόταν αυτό θα μου φαινόταν ότι δεν έχουμε κανένα άλλο είδος κοινής διασκέδασης κ το μόνο πράγμα που απολαμβάνουμε μαζί είναι το σ..ξ. Που κι αυτό δεν μου ακούγεται ο,τι καλύτερο για μια σχέση. Να είναι μόνο σαρκική. Θα ένιωθα ότι με θέλει μόνο γι'αυτο. Το 3 φορές τη βδομάδα είναι μέρα παρά μέρα. Δηλαδή ένα βράδυ κάνεις σ..ξ, άλλο βλέπεις ταινία, άλλο κάθεσαι να κουβεντιάσεις, άλλο βγαίνεις. Πιο ισορροπημένο μου ακούγεται αυτό παρά το κάθε βράδυ ο μόνος χρόνος να περναει αποκλειστικό χρόνο το ζευγάρι να είναι το σ...ξ.

Το ότι παίζει ρόλο τι κάναμε πριν το λέω με την έννοια ότι αν κάποιοι προ παιδιού έκαναν κάθε μέρα και μετά το παιδί πέφτουν στις 3 φορές τη βδομάδα, αυτοί που έκαναν προ παιδιού 3 τη βδομάδα μετά μπορούν να πέσουν στη μία τη βδομάδα κ να μη σημαίνει κάποιο πρόβλημα. Η μία βδομάδα πάντως, άσχετα από το σ..ξ εμένα μου φαίνεται πολύ μικρός χρόνος, ούτε καταλαβαινω πότε περνάει.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

εγώ που  είμαι του 80 στο λύκειο  από την παρέα μας (5-6κοπέλες) ήμουν η μοναδική που αποφοίτησα χωρίς να έχω κάνει ποτέ σ...ξ. Επειδή θυμάμαι τότε τις συζητήσεις με τις φίλες  μου, καμία μας δεν ήταν προετοιμασμένη για αυτό, καμία μαμά και κανένας μπαμπάς δεν μας είχε προετοιμάσει.  Εγώ αυτό που πάντα τηρούσα στην ζωή μου ήταν να χρησιμοποιώ προφύλαξη, όχι επειδή κάποιος με συμβούλευσε αλλά επειδή από την ελάχιστη ενημέρωση της τηλεόρασης τότε είχα δει πόσο σημαντικό είναι να χρησιμοποιείς προφύλαξη προκειμένου να μην κολλήσεις ΣΜΝ, ως αρρωστοφοβικός άνθρωπος το τηρούσα πάντα μέχρι που γνώρισα τον άντρα μου και είχα πλέον μία σταθερή μονογαμική σχέση.

 

Ναι κορίτσια ! Εμένα που ποτέ δεν με είχε προειδοποιήσει κανένας είχα ξεκινήσει επαφες χωρίς προφυλάξεις και να τα αποτελέσματα τώρα ... δηλαδή τώρα είναι οκ το ελέγχουμε με τον γυναικολόγο μου αλλά είχα κολλήσει πριν χρόνια με μια σχέση που είχα 3 η και 4 επικίνδυνους τύπους κονδυλωμάτων και ναι μπορεί να ήμουν και λίγο άτυχη , αλλά αν είχα έστω την σωστή ενημέρωση για τα νοσήματα αυτά θα ήμουν σίγουρα πιο προσεκτική. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εσείς που λετε ότι οι δυο φορές την ενδομαδα είναι λίγες, τι ώρα κοιμούνται τα παιδιά σας κ τι ώρα κοιμάστε εσείς; γιατί εμείς από τότε που αργεί ο μικρός, έχουμε βαλτώσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Βρε κορίτσια εσείς που λετε ότι οι δυο φορές την ενδομαδα είναι λίγες, τι ώρα κοιμούνται τα παιδιά σας κ τι ώρα κοιμάστε εσείς; γιατί εμείς από τότε που αργεί ο μικρός, έχουμε βαλτώσει

Εμένα τα μωρα κοιμούνται 21:00 συνήθως. Ο μικρός βέβαια κάποιες φορές με ταλαιπωρεί και κάθεται μαζί μου μέχρι να πάω κ εγώ για ύπνο κ κοιμάται μαζί μου μετά :-P όποτε αυτές τις φορές σίγουρα δεν μπορούμε για σ...ξ . Αλλά συνήθως όταν κοιμούνται 21:00 περιμένω τον άντρα μου που έρχεται κατά τις 23:30 και κάπου εκεί γίνεται η φάση και μετά ύπνος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Βρε κορίτσια εσείς που λετε ότι οι δυο φορές την ενδομαδα είναι λίγες, τι ώρα κοιμούνται τα παιδιά σας κ τι ώρα κοιμάστε εσείς; γιατί εμείς από τότε που αργεί ο μικρός, έχουμε βαλτώσει

Entaksei ayto me ton xrono einaj diaforetiko na min prolabaineis dhladh . E ama koimithei to mikro stis 11. Pianeis doyleia amesos sxedon.  Mexri tis 12.30 na eisai kople.  Na  katseis k mexri tis 1,30 na xazepsete ligo . 

Etsi K allios pio noris emeis pote den koimomastan 

Just now, little lamb είπε:

Τι να σου πω εμάς το 2-3 τη βδομάδα μας φαίνεται νορμάλ, όχι λίγο. Εκτος αν είσαι νιόπαντρος ή μόλις έχεις συζήσει ή είσαι σε διακοπές με άπλετο χρόνο. Αλλιώς αν κάθε βράδυ γινόταν αυτό θα μου φαινόταν ότι δεν έχουμε κανένα άλλο είδος κοινής διασκέδασης κ το μόνο πράγμα που απολαμβάνουμε μαζί είναι το σ..ξ. Που κι αυτό δεν μου ακούγεται ο,τι καλύτερο για μια σχέση. Να είναι μόνο σαρκική. Θα ένιωθα ότι με θέλει μόνο γι'αυτο. Το 3 φορές τη βδομάδα είναι μέρα παρά μέρα. Δηλαδή ένα βράδυ κάνεις σ..ξ, άλλο βλέπεις ταινία, άλλο κάθεσαι να κουβεντιάσεις, άλλο βγαίνεις. Πιο ισορροπημένο μου ακούγεται αυτό παρά το κάθε βράδυ ο μόνος χρόνος να περναει αποκλειστικό χρόνο το ζευγάρι να είναι το σ...ξ.

Το ότι παίζει ρόλο τι κάναμε πριν το λέω με την έννοια ότι αν κάποιοι προ παιδιού έκαναν κάθε μέρα και μετά το παιδί πέφτουν στις 3 φορές τη βδομάδα, αυτοί που έκαναν προ παιδιού 3 τη βδομάδα μετά μπορούν να πέσουν στη μία τη βδομάδα κ να μη σημαίνει κάποιο πρόβλημα. Η μία βδομάδα πάντως, άσχετα από το σ..ξ εμένα μου φαίνεται πολύ μικρός χρόνος, ούτε καταλαβαινω πότε περνάει.

 

 

E katse ti ora koimaste bre paidi moy poy den prolabainete na ta sindiasete kapoia pragmata.  Dhladh  den mporeis na kaneis s... X k meta na deite tainia.  H na bgite mia bolta k meta na kanete s... X?  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...