Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Vasilo είπε:

Ναι θα μπορούσε ακριβώς ετσι. Κ τα μεγαλύτερα αγκαλιά τα βάζεις σιγά σιγά. Δν ξέρω αν έχει όφελος και ποιο είναι για να το κάνεις σε ένα μωρό και ούτε λέω απαραίτητα όλα τα μωρά πρέπει να μπουν στη θάλασσα. Καμία σχέση. Σκέψεις κάνω πως δν βρίσκω να υπάρχει κάτι κακό που μπορεί να κάνει το θαλασσινό νερό στο βρέφος. Ο ήλιος η ζέστη το μουλιασμα ή το κρύο νερό ή να μείνει με αλάτι και άμμο ναι έχουν άσχημες συνέπειες. Εάν έχει κλείσει ο αφαλός και μετά ας πούμε γιατί να μην επιτρέπεται αν το επιθυμούν όλα τα μέλη της παρέας. Μιλάω για την επαφή με το νερό. Στην πισίνα υπάρχει η δυνατότητα για baby swimming για μωρά λίγων εβδομάδων. 

Η προσωπική μου εμπειρία είναι απο 8 μηνών και συντηρητικά. Δν αποτρέπω ούτε προτρέπω κάποιον να μπει στο νερό σε οποιαδήποτε ηλικία.

Εμένα πάντως η παιδίατρος μου έλεγε μετά το εξάμηνο να μπαίνουν στη θάλασσα λόγω του ότι είναι κρύα κ δεν μπορούν να ρυθμίσουν τη θερμοκρασία καλά. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, Vasilo είπε:

Δεν μπορώ να βρω ενα λόγο να μην επιτρέπεται η επαφή με το νερό αλλά εννοείται υπό τις συνθήκες που επιτρέπει η ηλικία.

 

Για ένα μωρό 40 ημερών αποστειρώνουμε τα πάντα... δεν νομίζω ότι είναι λογικό να μπει θάλασσα..

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Vasilo είπε:

Ναι θα μπορούσε ακριβώς ετσι. Κ τα μεγαλύτερα αγκαλιά τα βάζεις σιγά σιγά. Δν ξέρω αν έχει όφελος και ποιο είναι για να το κάνεις σε ένα μωρό και ούτε λέω απαραίτητα όλα τα μωρά πρέπει να μπουν στη θάλασσα. Καμία σχέση. Σκέψεις κάνω πως δν βρίσκω να υπάρχει κάτι κακό που μπορεί να κάνει το θαλασσινό νερό στο βρέφος. Ο ήλιος η ζέστη το μουλιασμα ή το κρύο νερό ή να μείνει με αλάτι και άμμο ναι έχουν άσχημες συνέπειες. Εάν έχει κλείσει ο αφαλός και μετά ας πούμε γιατί να μην επιτρέπεται αν το επιθυμούν όλα τα μέλη της παρέας. Μιλάω για την επαφή με το νερό. Στην πισίνα υπάρχει η δυνατότητα για baby swimming για μωρά λίγων εβδομάδων. 

Η προσωπική μου εμπειρία είναι απο 8 μηνών και συντηρητικά. Δν αποτρέπω ούτε προτρέπω κάποιον να μπει στο νερό σε οποιαδήποτε ηλικία.

Θα δοκιμάσω να βάλω τον μικρότερο μου που θα γίνει 6 μηνών τον άλλο μήνα στην θάλασσα. Αλλά επειδή στηρίζει πολύ καλά το κεφαλάκι του πια και πιστεύω μέχρι τον επόμενο μήνα θα το στηρίζει ακόμα καλύτερα , θα το δοκιμάσω σε σωσίβιο. Τον προηγούμενο μήνα που είχαμε πάει διακοπές δεν τον έβαλα. Κάνανε μόνο τα μεγάλα  

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Vasilo είπε:

Ναι θα μπορούσε ακριβώς ετσι. Κ τα μεγαλύτερα αγκαλιά τα βάζεις σιγά σιγά. Δν ξέρω αν έχει όφελος και ποιο είναι για να το κάνεις σε ένα μωρό και ούτε λέω απαραίτητα όλα τα μωρά πρέπει να μπουν στη θάλασσα. Καμία σχέση. Σκέψεις κάνω πως δν βρίσκω να υπάρχει κάτι κακό που μπορεί να κάνει το θαλασσινό νερό στο βρέφος. Ο ήλιος η ζέστη το μουλιασμα ή το κρύο νερό ή να μείνει με αλάτι και άμμο ναι έχουν άσχημες συνέπειες. Εάν έχει κλείσει ο αφαλός και μετά ας πούμε γιατί να μην επιτρέπεται αν το επιθυμούν όλα τα μέλη της παρέας. Μιλάω για την επαφή με το νερό. Στην πισίνα υπάρχει η δυνατότητα για baby swimming για μωρά λίγων εβδομάδων. 

Η προσωπική μου εμπειρία είναι απο 8 μηνών και συντηρητικά. Δν αποτρέπω ούτε προτρέπω κάποιον να μπει στο νερό σε οποιαδήποτε ηλικία.

Εντάξει είναι κάπως επίφοβο να βάλεις το νεογεννητο μέσα στην θάλασσα ή στην πισίνα. Εδω προσεχεις στο μπάνιο του μην πιει νερό μην κρυώσει δοκιμάζεις δέκα φορές το νερό το σκουπιζεις κ το ντύνεις αμέσως μακριά από ρεύματα από αέρα από κρυο δεν το αφήνεις πάνω από 5 λεπτά . Τωρα να το βουτήξεις στην θάλασσα να το ξεπλένεις να προσέχεις μην του μπει καμια άμμος στα μάτια μην φάει αμμο μην κρυώσει μην το δει ο ήλιος μην πιει θαλασσινό νερό δεν εχει νόημα όλη αυτή η διαδικασία... 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...