Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

έψαξα στο internet την Κορνηλία Αναστασάκου όπως μου συνέστησες και πήγα την Δευτέρα.. Μου ενέπνευσε όντως μεγάλη εμπιστοσύνη, αφού μου μίλησε για όλες τις σύγχρονες μεθόδους που ακολουθεί. Μου πήρε ένα πλήρες ιστορικό και με είδε στον υπέρηχο, το ογκίδιο που πιάνω μου είπε πως ανήκει στην κατηγορία τρία και έτσι μου πρότεινε να κάνουμε βιοψία με πιστόλι και τοπική αναισθησία για να δούμε γρήγορα και σίγουρα περί τίνος πρόκειται. Έχω κλείσει ραντεβού για την βιοψία στο ιατρείο της την Δευτέρα που μας έρχεται και ελπίζω να πάρω τα αποτελέσματα που επιθυμώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 202
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα.

 

Ξέρετε τον χειρούργο-μαστολόγο Κονδύλη στο Μεταξά? Ή κάποιον καλό μαστολόγο στο νοσοκομείο Αττικόν?

Γνωρίζω απο άτομα που εργάζονται μέσα στο Μεταξά ότι πρόκειται για έναν απο τους καλύτερους μαστολόγους. Επειδή έχω και εγώ ένα θεματάκι, μου τον πρότειναν ανεπιφύλακτα και αν χρειαστεί θα τον επισκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Θα ηθελα να καταθεσω και τη δικια εμπειρια.Σε ενα ψηλαφητο ογκιδιο που ειχα στον αριστερο μαστο καναμε απαραιτητες εξετασεις.Μου συστησαν δυο γιατρους,εναν στον Αγιο Σαββα και μια στην Ευρωκλινικη.Στον Αγιο Σαββα τον Μισιτζη οπου α σχολια που μου ειπαν ειναι ακριβως ιδια με αυτα που γραφει η Μarilina,ακριβως ομως.Επελεξα την Φαλιακου στην Ευρωκλινικη.Χειρουργηθηκα πριν λιγες μερες και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη.Ευτυχως ηταν καλα τα αποτελεσματα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

όπως είχα πει πήγα για την βιοψία στην Αναστασάκου.. Ήταν ευτυχώς ανώδυνο, έγινε με τοπική αναισθησία και δεν κατάλαβα τίποτα, μου το έδειχνε και στον υπέρηχο ταυτόχρονα. Σήμερα πήρα και τα αποτελέσματα όπου δεν έδειξαν κάτι ανησυχητικό. Γλίτωσα από ένα άσκοπο χειρουργείο που σίγουρα θα μου κόστιζε πολλά. Μου άρεσε η συμπεριφορά της και το γεγονός ότι εξατομίκευσε την περίπτωση μου και φυσικά το ότι μου απάντησε όλες μου τις απορίες. Την πρότεινα και σε μια συνάδελφο που μου ανέφερε σχετικό θέμα.. Ελπίζω και εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια έχει κάνει καμία εξέταση στο στήθος που λέγεται ΕΛΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ?

 

και αν ναι, που την κάνατε και πόσο κοστίζει?

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έχει κάνει καμία εξέταση στο στήθος που λέγεται ΕΛΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ?

 

και αν ναι, που την κάνατε και πόσο κοστίζει?

 

στο ιασώ 80ευρώ έκανε μια φίλη μου. 80 δλδ έκανε η ψηφιακή μαστογραφία κ δεν της χρέωσαν τπτ για την ελαστογραφία μαστού

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις αν ήταν λόγω του γιατρού της π.χ. ή απλώς έχει τέτοια πολιτική το ιασώ?

Μαστογραφία + δωρεάν ελαστογραφία?

(πως λέμε 1+1 δώρο:D)

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

τη ρώτησα μόλις, κ μου είπε ότι δεν είχε κπ συγκεκριμένο γιατρό (έκανε πριν 6-7 μήνες) απλά έκλεισε ραντεβού για μαστογραφία-ελαστογραφία. Και της χρέωσαν μόνο την μαστογραφία...οπότε μάλλον είναι δωρεάν ή τουλάχιστον ήταν τότε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω πάει και εγώ στην Αναστασάκου, πριν από περίπου δυο χρόνια. Ήμουν έγκυος και ψηλάφισα κάτι στον δεξί μου μαστό και μετά από προτροπή της προϊσταμένης μου έκλεισα ραντεβού μαζί της και πήγα.. Μετά από βιοψία με πιστόλι και τοπική αναισθησία μου είπε πως ήταν ένα ινοαδένωμα, το οποίο και αφαίρεσα πολύ αργότερα και έτσι γλίτωσα από ένα χειρουργείο και μια νάρκωση κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου. πριν από λίγο καιρό πήγε η εξαδέλφη μου η οποία δυστυχώς είχε καρκίνο. της έκανε ογκοπλαστική και λεμφαδένα φρουρό σ' ένα πολύ δύσκολο σημείο, χωρίς ούτε καν να σκεφτεί την μαστεκτομή, κάτι που αρκετοί της είχαν προτείνει πιο πριν. έχουν περάσει τέσσερις μήνες, συνεχίζει την ακτινοθεραπεία και όλα πηγαίνουν πολύ καλά. Στη γυναίκα αυτή μας εντυπωσίασε η σύγχρονη οπτική της καθώς και ο λεπτός χειρισμός που δείχνει στα πράγματα. Έχω κάνει μεγάλη έρευνα γύρω από το θέμα γιατί είναι πλέον τόσο συχνό όσο και το κρυολόγημα και διαπίστωσα πως η συγκεκριμένη ακολουθεί όλους τους σύγχρονους τρόπους που ακολουθούνται και στο εξωτερικό. Έκανες πολύ καλή επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Vanelia, την ειχα δει μια φορα σε μια συνεντευξη στην τηλεοραση(στη Στεφανιδου).Φαινοταν πολυ καλη και φαινοταν να εχει γωσεις.Τωρα βεβαια στην τηλεοραδη τι θα εδειχνε;θελω να πιστευω ομως οτι σε ενα τοσο ευαισθητο ζητημα του μαστου δεν θα εφερναν και τον πρωτο τυχαιο γιατρο.Μακαρι να ηξερα κατι περισσοτερο να σε βοηθουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιον καλό χειρουργό στον Άγιο Σάββα. Έκλεισα ραντεβού με τον κ. Καραιτιανο αλλά δεν έχω ακούσει κάποιο σχόλια για αυτόν (θετικό ή αρνητικό).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

όπως είχα πει πήγα για την βιοψία στην Αναστασάκου.. Ήταν ευτυχώς ανώδυνο, έγινε με τοπική αναισθησία και δεν κατάλαβα τίποτα, μου το έδειχνε και στον υπέρηχο ταυτόχρονα. Σήμερα πήρα και τα αποτελέσματα όπου δεν έδειξαν κάτι ανησυχητικό. Γλίτωσα από ένα άσκοπο χειρουργείο που σίγουρα θα μου κόστιζε πολλά. Μου άρεσε η συμπεριφορά της και το γεγονός ότι εξατομίκευσε την περίπτωση μου και φυσικά το ότι μου απάντησε όλες μου τις απορίες. Την πρότεινα και σε μια συνάδελφο που μου ανέφερε σχετικό θέμα.. Ελπίζω και εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες...

 

margi@ θα ήθελα πραγματικά την βοήθεια και γνώμη σου για αυτή την βιοψία με το πιστόλι. Δεν πόνεσε; Το έβλεπες να σε τρυπάει και δεν ένιωσες φόβο ή πόνο; Σε ρωτώ γιατί η μητέρα μου έκανε εχθές μαστογραφία όπου φάνηκαν άμορφες αποτιτανώσεις. Στο Μητέρα - όπου έκανε την μαστογραφία, και μεγεθυντική - ο ακτινολόγος πρότεινε βιοψία και μας μίλησε για τις 2 μεθόδους της βιοψίας (1.με βελόνα και 2.με χειρουργείο και ολική νάρκωση). Πήρα δεύτερη γνώμη από τον Μπρεδάκη στο Ιασώ και πρότεινε επίσης βιοψία αλλά με χειρουργείο και ολική νάρκωση γιατί αυτή τη μέθοδο εφαρμόζουν στο Ιασώ και αυτή ξέρει να κάνει και γιατί αν κατάλαβα σωστά ενδείκνυται για αυτό που έχει η μαμά μου. Τώρα χρειάζομαι μια τρίτη γνώμη για να καταλήξω κάπου. Μια γνωστή που έκανε με τη βελόνα ταλαιπωρήθηκε πολύ - δεν ξέρω με ποιο γιατρό. Πιστεύεις ότι αν απευθυνθώ στην Αναστασάκου Κορνηλία θα με καθοδηγήσει σωστά για τον καλύτερο τρόπο βιοψίας για την δική μας περίπτωση;

Επίσης, τόσο στο Μητέρα όσο και στο Ιασώ μας είπαν ότι τα αποτελέσματα της βιοψίας βγαίνουν σε 10 περίπου μέρες. Πώς η Αναστασάκου τα βγάζει σε 1 μέρα;

Τα στοιχεία επικοινωνίας μαζί της τα βρήσκω από το site της που φαίνεται πολύ καλό.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

4MLyp3.pngsJbbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Lial,

δεν πόνεσα καθόλου, πρώτα μου έβαλε μια κρέμα και στην συνέχεια με μια πολύ μικρή βελόνα μου έκανε τοπική αναισθησία. το μόνο που ένοιωσα ήταν λίγο τσούξιμο από το φάρμακο, αλλά μόνον αυτό. Η αλήθεια είναι πως κοιτούσα απο την άλλη μεριά, χωρίς φόβο ή πόνο όμως. Κάνει πολύ σύγχρονα πράγματα που λίγοι τα κατέχουν. από αυτά που μου λες νομίζω πως θα μπορέσει να σε καθοδηγήσει και να σε βοηθήσει για τα επόμενα βήματά σας. Εύχομαι ότι το καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Lial,

δεν πόνεσα καθόλου, πρώτα μου έβαλε μια κρέμα και στην συνέχεια με μια πολύ μικρή βελόνα μου έκανε τοπική αναισθησία. το μόνο που ένοιωσα ήταν λίγο τσούξιμο από το φάρμακο, αλλά μόνον αυτό. Η αλήθεια είναι πως κοιτούσα απο την άλλη μεριά, χωρίς φόβο ή πόνο όμως. Κάνει πολύ σύγχρονα πράγματα που λίγοι τα κατέχουν. από αυτά που μου λες νομίζω πως θα μπορέσει να σε καθοδηγήσει και να σε βοηθήσει για τα επόμενα βήματά σας. Εύχομαι ότι το καλύτερο...

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και την ευχή σου. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού.

4MLyp3.pngsJbbp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΛΕΩΦ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ 192Β, 11521, ΑΘΗΝΑ

Τηλέφωνο: 2106428895

Ειδικότητα: ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ

 

Είναι τα στοιχεία της Καρυδάς Τα βρήκα απο το νετ. Με είχε χειρουργήσει και εμένα πριν 4 χρόνια Είχα ένα οινοαδένωμα στο μαστό. Την είχα βρει μέσω μιας φίλης μου που θεράπευσε την μαμά της. Είναι πολύ καλή γιατρός Όσες φορές πήγα στο ιατρείο της όλοι την δόξαζαν αλλά δυστυχώς πολύ ακριβή...

 

Σου εύχομε πολλά περαστικά και όλα να πάνε καλά για όλες

 

 

Εχω παει κι εγω στην ιδια γιατρο και εχω ενα ινοαδενωμα και μου ειπε οτι πρεπει να το βγαλω.Ποσα σου πηρε για την εγχειριση?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια από σας. Μήπως μπορείτε να μου πείτε πόσο κοστίζει η εγχείρηση(περίπου) για την αφαίρεση του όγκου από το στήθος; Ξέρω ότι τα ιδιωτικά νοσοκομεία είναι αρκετά ακριβά, αλλά έχω ακούσει και μεγάλα ποσά για το δημόσιο.(Η μαμά μου έχει ΙΚΑ)

Η μαμά μου χρεάζεται εγχείρηση (δεν μας δευκρίνησαν ακόμη εάν είναι καλοηθής ή όχι), και ταυτόχρονα πρέπει να ξέρουμε για τις τιμές για να μπορούμε να υπολογίσουμε σε ποίο νοσοκομείο θα πάμε. Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι και εγω ακριβως στην ιδια φαση με τη μαμα μου. πρεπει να γινει αφαιρεση αμεσα. η επεμβαση θα γινει σε ιδιωτικο και περιπου ολα μαζι θα κοστισουν 3000 euro. εχετε καταληξει σε γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...