Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα @REA18.

Αν και καθυστερημένα, απαντώ.

Έχω εμπειρία (προ 10ετίας): α) από τον Στέφανο Ζερβούδη. Από ότι αντιλήφθηκα τότε, πολύ διαβασμένος, εκπαιδευμένος στις πιο συγχρονες μεθόδους. Έχαιρε της εκτίμησης πολλών ιατρών του κλάδου. Τον συνέστηναν ως top. Μου άφησε ok εντύπωση. β) Λαβούτα Γεώργιο. Πολύ διεξοδικός, λεπτομερής στην εξέταση, επεξηγηματικός. Μου τον είχε συστήσει συγγενής ασθενούς με μαστεκτομή που έμεινε πολύ ευχαριστημένη. Μου άφησε πολύ καλή εντύπωση.

Δυστυχώς δεν έχω εικόνα πρόσφατη και δεν μπορώ να σας βοηθήσω με άλλες πληροφορίες αυτή την στιγμή. Θα μπορούσα να ρωτήσω όμως.

Καλή επιτυχία! Όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 202
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/19/2021 at 4:22 PM, REA18 said:

Καλησπέρα σας!!! Μετά από εξετάσεις που έκανα θα χρειαστεί να κάνω επέμβαση μαστεκτομής... για μια δεύτερη γνώμη υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει καλό μαστολογο στην Αθήνα κ ίσως κόστος σε ιδιωτικό η δημόσιο νοσοκομείο

 

Εχω πολύ στενή φίλη με πολύ προχωρημένο καρκίνο που της είπαν ότι δεν υπάρχει σωτηρία, σε 2 μεγάλα νοσοκομεία Αθήνα και 1 Λονδίνο. Δέχτηκε να τη χειρουργήσει μετά από  έρευνα μέσω συγγενών ιατρών, ο Γιάννης Μισιτζής που θεωρείται κορυφαίος χειρουργός. Τότε ήταν στον Άγιο Σάββα, η κοπέλα έχει πάει καταπληκτικά, μετά από πολύωρο χειριουργείο που τονίζω ότι οι άλλοι δεν δέχονταν καν να δοκιμάσουν.Έχει περάσει αρκετός καιρός και πλέον θεωρείται εντελώς καθαρή.  Επίσης ήταν κύριος, δεν ζήτησε και δε δέχτηκε τίποτα. Νομίζω όμως ότι ο ιατρός πια είναι στο Ιατρικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας
Ξέρετε τον Ξενοφών Ξενάκης Χειρουργός μαστού - Ειδικός Μαστολόγος  στο Ερρίκος Ντυνάν και Μetropolitan General
?? Ειμαι κατηγορια BI-RADS 4 μου ειπε να να κανω ογκεκτομη με βοηθεια συρματος hook αφαιρεση ογκου 36,2 mm και βιοψία με γενικη ναρκωση.
Φοβαμαι πολυ αν βγει θετικο τη ιδια μερα μου ειπε οτι θα μου αφαιρεσουν 2 με 3  λεμφαδενες και φευγω την ιδια μερα απο το νοσοκομειο και θα κανω θεραπειες.
Μου ειπε οτι καλο ειναι να γινει σε 10 μερες. Εχω αγχωθει πολυ....
Ενημερωστε με αν γνωριζετε για αυτον τον Γιατρο ειναι καλος ???

Σκεφτομαι να παω και στην Αμαλία Μιχαηλίδου-Ζαχαριάδη που λενε εδω στο φορουμ οτι ειναι καλη.  Αλλα θα βρω γρηγορα ραντευβου .. πληρώνω και παραπανω αν ειναι να τελειωνω γρηγορα με καλυτερο γιατρο γιατι η υγεια ειναι πανω απο ολα !!!
  Ευχαριστω πολυ ολους για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...