Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερωτικές επαφές, σεξ στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια και απο μενα!!!!Ειμαι 16 εβδ. απο την αρχη ο γιατρός μας είχε επιτρέψει επαφές μέχρι και το Πάσχα που παρουσίασα λιγο αίμα(οχι αποκολλησει) και τώρα που έχω πονάκια χαμηλά πολλά!!!!!!οπότε μας είπε NO κοκο τωρα!!!!!!:cry:

 

προσπαθ'ω να βρω άλλους τρόπους(κυρ'ιως β'εβαια για το άντρα μου οπως καταλαβαίνετε αφου εγώ γιοκ με εντολη του γιατρού)

 

Γενικά σε εγκυμοσύνη απογορευεται να έρθεις σε οργασμό γιατι μπορεί να δημιουργήσει συσπάσεις στην μήτρα??????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι αυτο με τις συσπασεις ισχυει αν ηδη εχεις.εγω εχω και γι'αυτο δεν κανω τιποτα ...για τον ανδρα μου εχουμε λυση!!εγω να πω την αληθεια δεν πολυ καιγομαι και για σεξ,αφου οργασμος δεν τιθεται..

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

εμείς απο την αρχή ρωτήσαμε τον γιατρό και μας είπε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, μόνο όχι ταρζανιές με προσοχή, στην αρχή νιώθαμε λίγο άβολα και οι δύο αλλά μετά συνηθήσαμε και μέχρι τώρα που είμαι στον 8 μήνα έχουμε κανονικά επαφές, όχι ελεύθερα όμως, γιατί αυτό με το σπέρμα ισχύει, έχει μια ουσία που ωριμάζει πρόωρα τον πλακούντα και μπορεί να προκαλέσει και τοκετό, όταν μπω στον 9 θα ρωτήσω τον γιατρό εαν για να βοηθήσει και το σπέρμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια ειμαι στον 7 μηνα και απο την ωρα που εμεινα εγκυος δεν εχω καθολου ορεξη για τρελιτσες εν αντιθεση με τον συζυγο μου. ο γιατρος μας ειπε οτι μπορουμε σε ολη την εγκυμοσυνη να ερχομαστε σε επαφη αλλα επειδη ειχα μια αποκοληση στον 3 μηνα περιπου ο συζυγος μου φοβαται τωρα να κανουμε το οτιδοιποτε. σας συνεβει τιποτα παρομοιο; ο γυναικολογος λεει οτι δεν εχω ορεξη γιατι λεει οτι λειτουργει το μητρικο ενστικτο προστασια του μωρου απο το ''κακο το φιδακι'' χι!χι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άλλοι γυναιοκολόγοι το επιτρέπουν και άλλοι όχι. Ο δικός μου ήταν αρνητικά κάθετος από την αρχή. Και εγώ το ίδιο για να είμαι ειλικρινής και ευτυχώς δηλ. γιατί μετά την 8η περίπου εβδομάδα μου παρουσιάστηκε αποκόλληση. Φαντάσου να είχαμε έρθει και σε επαφή.

 

Καλό θα ήταν εφόσον έχεις ιστορικό αποκόλλησης να το αοιφύγετε. Τώρα τι να πώ μου κάνει εντύπωση που ο γιατρός σου δίνει το οκ με αποκόλληση.:shock::shock: Εσύ το ρισκάρεις;

 

Με το καλό γλυκιά μου.

 

Ωχ σόρρυ τώρα είδα ότι έχω απαντήσει στο ανάλογο θέμα. Νόμιζα ότι άνοιξες καινούργιο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα...Είμαι στον πρώτο μήνα,την επόμενη εβδομάδα θα πάμε στον γιατρό.Όρεξη δεν έχω και φοβάμαι κιόλας αλλά βλέπω όνειρα και ξυπνάω κάπως:oops: !!Ο αντρας μου πάλι,θέλει συνέχεια και είναι κατά του αυνανισμού!Ακόμα κι αν συμμετέχω!Με τίποτα όμως...Κι έτσι καταλήγω να έχω τύψεις...Μου φαίνεται ότι θα είναι μια δυσκολη περίοδος και για τους δυο μας...Τυχερές όλες εσείς που δεν αντιμετωπίζετε προβλήματα στον τομέα του σεξ!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Αν και πρέπει να τον κυνηγάω κάθε φορά και να τον αποπλανώ γιατί φοβάτε μην πειράξει το μοναχογιό του πλέον έχουμε σταματήσει εδώ και μια βδομάδα γιατί στον 8ο και κουράζομαι με το παραμικρό και το μυαλό μου όσο και αν πηγαίνει κατα εκεί δεν έχω το κουράγιο.. Ξανά θα ανοίξουμε τον Οκτώμβρη με τα φροντηστήρια!!!! :P:p:p

Πάντως ο γιατρός μου είναι υπέρ απλά με προσοχή και πάντα με προστασία..

EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ρε κορίτσια βοηθήστε με σε κάτι....

 

Είναι 1.1/2 μηνας τώρα που ο άνδρας μου δεν θέλει να έχουμε επαφές...Όταν τον ρωτούσα μου έλεγε ότι φοβάται αλλά κυρίως ότι δεν έχει ορεξη....

 

Μόνος του το κάνει...Πως το κάνει αφου λέει ότι δεν έχει όρεξη??? Αρα δεν έχει όρεξη να συνεβρεθούμε???

 

Να σημειώσω ότι η σχέση μας είναι άψογη σε όλα πέραν αυτού του σημείου....

 

Αν γίνομαι παραλογη παρακαλώ να μου το πείτε....νιώθω σαν να με αποκόβει, να με απομακρύνει κάπως....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια βοηθήστε με σε κάτι....

 

Είναι 1.1/2 μηνας τώρα που ο άνδρας μου δεν θέλει να έχουμε επαφές...Όταν τον ρωτούσα μου έλεγε ότι φοβάται αλλά κυρίως ότι δεν έχει ορεξη....

 

Μόνος του το κάνει...Πως το κάνει αφου λέει ότι δεν έχει όρεξη??? Αρα δεν έχει όρεξη να συνεβρεθούμε???

 

Να σημειώσω ότι η σχέση μας είναι άψογη σε όλα πέραν αυτού του σημείου....

 

Αν γίνομαι παραλογη παρακαλώ να μου το πείτε....νιώθω σαν να με αποκόβει, να με απομακρύνει κάπως....

 

Μάλλον φοβάται μην τυφλώσει το φασόλι!;)

Δεν πιστεύω να έχει πρόβλημα μαζί σου, απλά με την εγκυμοσύνη δεν ξέρεις πώς του κάθεται του καθενός. Συζήτα το μαζί του, το πολύ πολύ ν'ακούσεις κάνα κουφό σαν το παραπάνω που άκουσε η κολλητή μου από τον άντρα της σε ίδια φάση με τη δική σου.:P

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια βοηθήστε με σε κάτι....

 

Είναι 1.1/2 μηνας τώρα που ο άνδρας μου δεν θέλει να έχουμε επαφές...Όταν τον ρωτούσα μου έλεγε ότι φοβάται αλλά κυρίως ότι δεν έχει ορεξη....

 

Μόνος του το κάνει...Πως το κάνει αφου λέει ότι δεν έχει όρεξη??? Αρα δεν έχει όρεξη να συνεβρεθούμε???

 

Να σημειώσω ότι η σχέση μας είναι άψογη σε όλα πέραν αυτού του σημείου....

 

Αν γίνομαι παραλογη παρακαλώ να μου το πείτε....νιώθω σαν να με αποκόβει, να με απομακρύνει κάπως....

 

Μωρε μαλλον αγχωνεται λογω εγκυμοσυνης.Κι εγω να σου πω την αληθεια απο τον 6ο και μετα δεν εχω ορεξη.Οχι ομως οτι μου φταιει ο αντρας μου ή οτι τον βαριεμαι...καμια σχεση.Απλα φοβαμαι αρκετα,δε βολευομαι και με την κοιλια...ε και ο φοβος αυτος μου χαλαει και την ορεξη για παιχνιδια.

 

Ο αντρας μου νομιζω νιωθει λιγο οπως εσυ....προσπαθω να του εξηγησω πως δεν εχει καμια σχεση με αυτον αλλα με τη φοβια μου.Δειχνει κατανοηση δεν εχω παραπονο.ξερεις καμια φορα η φοβια για την εγκυμοσυνη βγαινει στον αντρα αντι στη γυναικα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το θεωρω φυσιολογικο και για τον αντρα να μην του βγαινει.Το εχω συζητησει πολλες φορες και με τον αντρα μου.Οπως φοβαμαι εγω, φοβαται και αυτος.Και ειδικα οταν μεγαλωνει το μωρο και το βλεπεις στους υπερηχους ολοκληρο παιδι.........κατσε να δεις πως μου το ειπε ...."νιωθω οτι π.....ω το παιδι μου".....χχαχαχαχαχαα.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φοβάται μην τυφλώσει το φασόλι!;)

Δεν πιστεύω να έχει πρόβλημα μαζί σου, απλά με την εγκυμοσύνη δεν ξέρεις πώς του κάθεται του καθενός. Συζήτα το μαζί του, το πολύ πολύ ν'ακούσεις κάνα κουφό σαν το παραπάνω που άκουσε η κολλητή μου από τον άντρα της σε ίδια φάση με τη δική σου.:P

 

τι της απάντησε????:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατρός δεν μου απαγόρευσε τίποτα, από τη στιγμή που η εγκυμοσύνη είναι φυσιολογική και χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Εκτός από τον πρώτο μήνα που μου είχε πέσει εντελώς η όρεξη μάλλον λόγω ορμονών, γενικά δεν έχουμε σταματήσει να κάνουμε σεξ, αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια και χωρίς ακρότητες. Όσο για το σπέρμα και το πού τελειώνει, επειδή είχα κι εγώ την απορία μήπως κάνει κακό που κάνουμε ελεύθερα έρωτα, ο γιατρός μας είπε ότι αυτό ισχύει σε προχωρημένο μήνα, δηλαδή από 7ο και μετά λόγω των συσπάσεων που κάποιες έχετε αναφέρει, οπότε και προτιμάται πλήρης αποχή. Αλλά φαντάζομαι ότι αυτά εξαρτώνται από την πορεία της εγκυμοσύνης και τον οργανισμό της γυναίκας. Πάντως, είναι καλό να μη σταματάνε οι σεξουαλικές επαφές για να μην απομακρυνόμαστε από το σύντροφό μας, δηλαδή βοηθάει να παραμένεις κοντά με τον άλλον...δεν ξέρω, εγώ εκείνη την ώρα νιώθω ότι είμαστε εκείνος, εγώ και το μωράκι μας ενδιάμεσα...πολύ ανθρώπινο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ στην αρχή φοβόμουν πολύ,στο πρώτο 3μηνο το κάναμε μια φορά και δεν ένιωθα καθόλου καλά.Μετά αφού όλα πήγαιναν καλά,άρχισα να χαλαρώνω και να βρισκόμαστε κάθε 4-5 μέρες.Όταν άρχισα να φουσκώνω,πάλι δεν ένιωθα άνετα αλλά ο άντρας μου με βοήθησε να το ξεπεράσω και φτάσαμε σε σημείο να το κάνουμε κάθε 3-4 μέρες.Τώρα έχει καμιά εβδομάδα που δεν βολευόμαστε! Εγώ βασικά δεν βολεύομαι γιατί έχει τσιτώσει πολύ το δέρμα και νιώθω ενοχλητικό τράβηγμα με το παραμικρό!!2 τελευταίες φορές που επιχειρήσαμε,δεν ήταν ότι πιο ευχάριστο και δεν ξέρω αν θα το συνεχίσουμε το άθλημα γιατί ο σκοπός είναι να το απολαμβάνουμε και να χαλαρώνουμε,κάτι που δεν γίνεται τελευταία.Stellinula,ίσως να φοβάται ο άντρας σου μη κάνει καμιά απότομη κίνηση και προτιμάει να την βρίσκει μόνος του για να έχει το κεφάλι του ήσυχο! Συζήτησε το μαζί του και ίσως βρείτε μια μέση λύση για να νιώθετε και οι δύο καλά!Πολλά ζευγάρια που είχαν παρόμοιο πρόβλημα λόγο φόβου,βρήκαν λύση με τα διάφορα "ζουζουνίσματα"!!;) Ελπίζω όλα να πάνε καλά!!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Είπα να να ανοίξω νέο θέμα γιατι τα ήδη προυπαρχοντα θέματα καλύπτουν την ερωτική διαθεση της μαμας ενω εγω θέλω να επικεντρωθούμε στο τι συμβαίνει με τους άνδρες μας εν τέλη....

 

Είναι 1.1/2 μηνας τώρα που ο άνδρας μου δεν θέλει να έχουμε επαφές...Όταν του έκανα νήξη 1 με 2 φορές μου έλεγε ότι φοβάται αλλά ΚΥΡΙΩΣ ότι δεν έχει ορεξη....

 

Μόνος του το κάνει κανονικά...Πως το κάνει αφου λέει ότι δεν έχει όρεξη??? Αρα δεν έχει όρεξη να συνεβρεθεί μαζί μου???

Δεν σας κρύβω ότι ποτέ δεν με ενοχλησε να κάνει "μόνος" του διότι είμασταν καλά και ερωτικα αλλά τώρα με ενοχλεί γιατί απέχει απο μένα...

 

Να συμπληρώσω ότι ούτε καν άλλα ζουζουνισματα δεν θέλει να κάνουμε....

 

Να σημειώσω ότι η σχέση μας είναι άψογη σε όλα πέραν αυτού του σημείου....

 

Αν γίνομαι παραλογη παρακαλώ να μου το πείτε....νιώθω σαν να με αποκόβει, να με απομακρύνει κάπως....

Link to comment
Share on other sites

τι της απάντησε????:confused::confused::confused:

 

Αυτό που έγραψα πιο πάνω! Μην τυφλώσει το φασόλι (το έμβρυο δλδ). Άσε, άβυσσος σου λέω η ψυχή του ανδρός. Καμια τέτοια χαζομάρα θα φοβάται και ο δικός σου και επιδίδεται στο self service.

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια.εμεις παντως σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης προσπαθησαμε μια φορα κ ειχαμε πεθανει στο γελιο γγτ δεν βρισκαμε την καταλληλη θεση.πληρης αποτυχια.αλλα κ οταν ο γιατρος μας ειπε στον 9ο αμα θελουμε να ερθουμε σε επαφη μηπως κ προκαλουσαμε τοκετο ο αντραας μου μου ειπε χαραχτηριστηκα κ ακομα γελαω " μην τυχον κ με πλησιασεις " βεβαια εγω δεν πιεσα την κατασταση γτ δεν ηθελα καθολου αλλα μαλλον φοβουνται. θιξε το θεμα σου μπροστα στον γιατρο σου αλλα να ειναι κ ο αντρασ σου.

Link to comment
Share on other sites

εμεις στα 2 πρωτα παιδια καναμε σεξ 1 φορα τη βδομαδα πανω κατω.αυτη τη φορα τιποτα.δεν εχω καμια ορεξη.ζητημα να καναμε 5 φορες μεχρι τον 9ο που ειμαι τωρα.δεν εχω ορεξη ΚΑΘΟΛΟΥΥΥ.ο αντρας μου με κυνηγαει ο καημενος εγω με τιποτα..τωρα ετσι κιαλλιως λιγες μερες εμειναν.μετα γενναω.αντε να σαραντησω και να μου ξανακανει κουκου:rolleyes:

gzV6p2.png5zNwp2.png

μπεμπα σε περιμενουμε 03.11.2010!

Link to comment
Share on other sites

nikol1981, δεν είναι θέμα γιατρού διότι έχει γίνει ήδη συζήτηση με τον γιατρό και ήταν μπροστά ο άνδρας μου....Μας είχε πει ότι αφού κυλά ομαλά η εγκυμοσύνη μπρείτε να κάνετε κανονικά έρωτα απλά δεν θα κανετε ακροβατικά...ηρεμα πραγματα....

 

Dimitra83_ μου εσύ όμως δεν εχεις ορεξη...εδώ τίθετε το αντιθετο....Νιωθω άσχημα να το κάνει μόνος του όταν μαζί μου δεν κάνει ούτε τις "απλές τρελίτσες"....καταλαβαίνεις!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι καταλαβα τι εννοεις.παντως εχω ακουσει πολλες τετοιες περιπτωσεις που ο αντρας δεν εχει ορεξη οταν ενει εγκυος η γυναικα.του εχεις πει οτι νιωθεις ασχημα?

gzV6p2.png5zNwp2.png

μπεμπα σε περιμενουμε 03.11.2010!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, του το έχω πεί....μαλλον δεν το καταλαβαινει γιατι θεωρεί ότι απο την στιγμή που μου είπε ότι φοβάται λυθηκαν όλα...Δηλαδή όταν γίνεσε μανούλα παύεις να είσαι γυναίκα ρε γαμώτο??

 

Του το δείχνω περισσότερο και το καταλαβαίνει αλλά δεν κάνει νήξη αυτος γιατι ξέρει ότι είναι λάθος και αυτο είναι που με τρελένει περισσότερο!!!

 

Εντωμεταξύ σκέφτομαι ότι εγώ θα γεννήσω με καισαρική τέλος Γενάρη..βάλε και κάποιούς μήνες χωρίς επαφές λόγω εγχειρησης???

 

Νιώθω άσχημα πολύ....

Link to comment
Share on other sites

stellinula μην αγχωνεσαι:cool:!!!Οι αντρες γενικα δεν μπορουν να προσαρμοστουν ευκολα σε οποιαδηποτε νεα κατασταση...ειναι λιγο καθυστερημενοι....:PΕμεις απο τον 4ο μεχρι τον 6ο καναμε 10 φορες περιπου και εννοειται οτι εγω τον κηνυγουσα:oops::oops::oops:μετα τον 6ο που η κοιλια μου μεγαλωσε αρκετα καναμε τα παιχνιδακια μας:-D

μολις μπηκα στον 7ο που η κοιλια εγινε τουμπανο ολο δεν είχε όρεξη και αστο καλυτερα και να δεν κανει και γενικα οτι να 'ναι:twisted::twisted:Στεναχωρεθηκα την πρωτη φορα μετα το ξεχασα.Τον ρωτησα αν το κάνει μονος του και μου είπε ε, ναι...με πειραξε λιγο αλλα δε βαριεσαι:mrgreen:τωρα που είμαι στον 9ο και δεν μπορω να κουνηθω απο το βαρος και μοιαζω με τον Οβελιξ τωρα ολο παιχνιδακια θέλει:confused:Είναι πολυ ανωμαλοι σου λέω:lol::lol::lol:Περα απο την πλακα ε΄ναι αυτο που σου είπα πιο πάνω : αργουν να προσαρμοστουν.(λες μετα να με θέλει με κοιλια και να περασουμε φαση επαναπροσαρμογης....όλα είναι πιθανα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

lMz8p3.png[
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...