Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερωτικές επαφές, σεξ στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Eγω μετα απο μια δυσκολη εγκυμοσυνη φοβαμαι να κανω οτιδηποτε.υπαρχουν και αλλοι τροποι σωματικης απολαυσης,δεν ξερω αν με καταλαβαινετε.......ρε κοριτσια ασχετο,το θεμα ''πρωτες βδομαδες εγκυμοσυνης''εκλεισε?δεν μπορω να στειλω μηνυμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα.Πρώτη φορά γράφω σε αυτή την ενότητα.Είμαι έγγυος:D για πρώτη φορά και θέλω να ρωτήσω,η γιατρός μου επέτρεψε τις επαφές αρκει να ναι με το μαλακο,αλλά φοβάμαι.Απο τότε που το μάθαμε δεν ειχαμε επαφές.Ο αρραβωνιαστικός μου θέλει.Υπαρχει κίνδυνος;

Αλεξία

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Οι περισσότεροι γιατροί προληπτικά σου λένε να προσέχεις. Ειδικά αν είχες κάποιο πρόβλημα στο παρελθόν (πχ αποκόλληση, παλίνδρομη κλπ) προτείνουν να απέχεις σε όλο το πρώτο τρίμηνο. Γιατί δε ρωτάς το γιατρό σου;

Link to comment
Share on other sites

Ρωτα τον γιατρο σου δεν μπορουμε να σου πουμε εμεις!Εγω δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε στην εγκυμοσυνη ουτε κατι πιο πριν αλλα μου ειχε πει να μην το κανουμε το πτωτο τριμηνο...Ο καθε γιατρος ξερει

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

εμένα η γιατρός μου μου είχε πει ότι επιτρέπεται, αλλά γενικά ήταν πολύ Large σε πολλά πράγματα!!!Πάντως εμείς απείχαμε καλού κακού!!!Κι όλες μου οι φίλες, κι οι πιο ψύχραιμες ακόμα, μου είπαν καλύτερα όχι!!!Ρώτα και τον γιατρό σου όμως...

ebyKp3.png?H3UgLDY0

dev272pr___.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

κοριτσια κ αλλη απορια εχω....η γιατρος μας εχει πει οοοχι σεξ!!δεν παρουσιαζω προβληματα στην εγκυμοσυνη προς το παρον αλλα επειδη η εγκυμοσυνη ειναι διδυμη δεν μας το επιτρεπει!ντρεπομαι να την ρωτησω....εναλλακτικες λυσεις επιτρεπονται???:oops::oops::oops:τι να κανω βρε παιδια!!εχω κ ορμες!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κ αλλη απορια εχω....η γιατρος μας εχει πει οοοχι σεξ!!δεν παρουσιαζω προβληματα στην εγκυμοσυνη προς το παρον αλλα επειδη η εγκυμοσυνη ειναι διδυμη δεν μας το επιτρεπει!ντρεπομαι να την ρωτησω....εναλλακτικες λυσεις επιτρεπονται???:oops::oops::oops:τι να κανω βρε παιδια!!εχω κ ορμες!!!

 

Εναλλακτικες γιατι να μην επιτρεπονται??και εμας οχι σεχ μας ειπε χωρις κανεναν ιδιαιτερο λογο.....αλλα απο εναλλακτικες φουυυυλλ δεν παλευεται αλλιως...;);)

Με το καλοοοο!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχχαχ ελεγα μηπως ο οργασμος δεν κανει γενικα!!!η γιατρος δε μου πε τπτ τετοιο κ απο τα χριστουγεννα δεν εχω κανει τπτ!!εχω τρελαθειειειειει!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κοριτσια επειδη εγω με την εγκυμοσυνη εχω ξεχασει τι θα πει ορμες καθολου μα καθολου ορεξη ομως αντε 2 μερες λιγακι να ειχα σε ολη την εγκυμοσυνη τι εναλλακτικες υπαρχουν??? χαχαχα για μετα το λεω :P

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχχαχ ελεγα μηπως ο οργασμος δεν κανει γενικα!!!η γιατρος δε μου πε τπτ τετοιο κ απο τα χριστουγεννα δεν εχω κανει τπτ!!εχω τρελαθειειειειει!!!!!!!

Ρωτα την ευθεως μην ντρεπεσαι....δεν ειναι ντροπη;)

Ο οργασμος εχω ακουσει δεν κανει γιατι σημιουργει συσπασεις αλλα και παλι ακουσα πως οι συσπασεις που δημιουργουνται απο τν οργασμο ειναι αθωες....Δεν στο λεω ομως με σιγουρια καλυτερα να την ρωτησεις....

Ας μας πουν και αλλες πιο εμπειρες στο θεμα....αλλα νομιζω με τν οργασμο δν εχεις προβλημα;)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχχαχ ελεγα μηπως ο οργασμος δεν κανει γενικα!!!η γιατρος δε μου πε τπτ τετοιο κ απο τα χριστουγεννα δεν εχω κανει τπτ!!εχω τρελαθειειειειει!!!!!!!

 

Λενε δεν πειραζει εσυ ρωτα ομως αλλα εχω ακουσει οτι πειραζει το συνεχεια χαχαχα με μετρο παντα.Σε καταλαβαινω ομως γιατι ετσι ημουν πριν αν και χαιρομαι που δεν εχω τωρα γιατι φοβομουν καταλαβαινεις. ;)

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

εμένα μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά όχι τίποτα τρελά αεροπλανικά:?:???::?-χεχεχε-και να μην τελειώσει ο άντρας μέσα-δεν θυμάμαι τον λόγο όμως, νομίζω οτι θα μου προκαλέσει φουσκώματα κ δυσφορίες:confused::confused::confused::confused:???δεν θυμάμαι, τέσπα...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

και καθώς επίσης πως απαγορεύεται μετά τον 8ο μήνα......:cool::cool:

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά όχι τίποτα τρελά αεροπλανικά:?:???::?-χεχεχε-και να μην τελειώσει ο άντρας μέσα-δεν θυμάμαι τον λόγο όμως, νομίζω οτι θα μου προκαλέσει φουσκώματα κ δυσφορίες:confused::confused::confused::confused:???δεν θυμάμαι, τέσπα...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

και καθώς επίσης πως απαγορεύεται μετά τον 8ο μήνα......:cool::cool:

Σου ειπε να μην τελειωνει μεσα σου γιατι το σπερμα προκαλει συσπασεις

Link to comment
Share on other sites

Εμενα βρε κοριτσια δεν με αφηνει απο την αρχη της εγκυμοσυνης χωρις να εχω καποιο προβλημα.....ολα πανε καλα δοξα τον θεο απλα μου λεει εγω σου λεω οχι.....Αν εσυ θελεις καντο αλλα με δικη σου ευθυνη!!Εγω σου προτεινω οχι μου ειοε τα κατα....και μαζευτηκα.....

Εχω κανει 3-4 φορες αλλα.....με πολυ φοβο!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Εμεις κοριτσια δεν εχουμε επαφες απο την 5η εβδομαδα σχεδον:confused::confused::confused: λογο συσπασεων που ειχα και τωρα ειμαι στην 32η εβδομαδα.Οποτε φανταζεστε!!!:lol::lol::lol:Αλλα ενταξει δεν εχουμε ουτε νευρα:mad::x ουτε τιποτα ουτε εγω ουτε ο αντρας μου.Γιατι λενε οτι η ελλειψει προκαλει διαφορα!!!Βεβαια φροντιζω να τον ''καλυπτω'' διαφορετικα:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote=ΜΑΡΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ;2352021!Βεβαια φροντιζω να τον ''καλυπτω'' διαφορετικα:oops::oops:

 

αχχαχαχαχ!!!και εγωωωωωωωωωω!!!:P:p:p!!υπομονηηηηηηηηηηη!!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο τριμηνο μας το ειχε απαγορευσει και μας ειπε οτι θα το συζητησουμε μετα την αυχενικη. τοτε μας αφησε αλλα τονισε οτι δεν πρεπει να τελειωνει μεσα γιατι μπορει να προκληθουν συσπασεις. για να ειμαι ειλικρινης οσο μεγαλωνει η κοιλια τοσο μειωνεται η ορεξη του συζυγου.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαα!!!!τελικα ολες καλυπτουμε τους συζυγους με καποιον τροπο!!!εγω αυριο θα μπω στην 23η βδομαδα αλλα κατι εχω παθει κ θελω συνεχεια σεξ!!μαλιστα το ζητησα απο τον συζυγο εγω προχθες...αλλο που δεν ηθελε!!!:oops:στην αρχη δεν καναμε καθολου---δεν μας αφηνε ο γιατρος επειδη ειχα καφε υγρα αλλα ουτε εγω ειχα κεφι βλεποντας τα....τωρα κανουμε τα βασικα...κ οχι εντελως μεσα,,,,φοβαμαι κ δεν νιωθω ανετα...ενω εχω τρελο κεφι,,,οταν αρχιζει η "διαδικασια" σκεφτομαι συνεχεια την μπεμπα κ δεν θελω να την ταραξω!!!τελοσπαντων, ας περναμε καλα εστω....εχω αγχος κ το νου μου στην κοιλια!!!!αλλα τροποι υπαρχουν να ειμαστε ολοι καλα.....χιχιχιχι!!!!νομιζω κ οτι οι αντρεςμας καταλαβαινουν( γιατι ειχα μια φιλη που ο αντρας της την απατουσε στην εγκυμοσυνη κ λεω υπαρχουν κ τετοια καθαρματα!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Εμάς η γιατρός μας είπε να κάνουμε όσο θέλουμε καθ'όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, και ειδικά στο τέλος όσο μπορούμε περισσότερο για να βοηθήσουμε τη γέννα... :lol:

Κανένα θέμα δεν έχουμε, ούτε πόνους ούτε τίποτα, ίσα ίσα που νιώθω το μωρό να ηρεμεί με τις συσπάσεις (παίζει να νανουρίζεται...)

Δεν έχω νιώσει πιο σέξυ στη ζωή μου πάντως. Το λατρεύω το σώμα μου που εγκυμονεί και το λατρεύει και ο άντρας....

Κατά τη γνώμη μου απολαύστε το σεξ αν δε σας το έχει απαγορέψει ο γιατρός. Οι οργασμοί είναι συγκλονιστικοί λόγω της αυξημένης αιμάτωσης της περιοχής. Εκμεταλλευτείτε το.

ygeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμάς μας το απαγόρευσε ο γιατρός, ούτε έθεσε κάποιον περιορισμό ως προς τα τρίμηνα, ούτε μας είπε τίποτα περί μη εκσπερμάτωσης μέσα στον κόλπο. Τί να πω!

 

Το μόνο που έδωσε ως οδηγία είναι να το πάρουμε με το μαλακό και να αφουγκραζόμαστε το δικό μου σώμα, μέχρι ποιον ρυθμό δηλαδή αισθάνομαι άνετα και ασφαλής.

 

Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν είχαμε κάποιο θέμα π.χ. αιμοραγία, πόνο κ.λπ., αν εξαιρέσει κανείς την κάπως μειωμένη διάθεση του Α' τριμήνου :(:(:( την οποία παλέψαμε να μην μας πτοήσει και η οποία σιγά-σιγά αποκαθίσταται!!!:wink:;-):wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πόσο σας ζηλέυω κορίτσια!!!!!!!!!

 

Εμένα ο άνδρας μου ποτέ δεν ήταν ιδιαίτερα ερωτιάρης.. αλλα τώρα με την εγκυμοσύνη έχει να με πλησιάσει πάνω απο 4 μήνες :mad:

 

Φοβάται λέει.. Ποιός ξέρει πως αντέχει αυτός... Και εννοείται οτι δεν σηζητάμε τέτοια πράγματα.. ταμπού βλέπεις. Όσος φορες και να ξεκίνησα μια τέτοια κουβέντα έπεσα σε βράχο. Βαρέθηκα να νιώθω αυτήν την απόρυψη τώρα που είμαι σε αυτήν την φάση της ζωής μου, τώρα που το έχω τόσο ανάγκη..:( Και δεν μιλάω μόνο για το σέξ.. αλλα μια αγκαλιά, ένα φιλί, ένα παιχνίδι με τα μάτια.. κάτι.. και όχι αυτό το απέραντο κενό που νιώθω. Ούτε φιλι κανονικό! Μάλλον απο φόβο μήπως του ζητήσω κάτι παραπάνω μετα... Εχουμε γίνει δυο συγκάτοικοι στο ίδιο σπίτι..

 

Βαρέθηκα να τσακώνομαι για τον ίδιο λόγο.. Η συμπεριφορά του με έχει απομακρύνει τελείως απο την σχέση μας και δεν με αφήνει να χαρώ την εγκυμοσύνη μου..

HEAT2MM.jpgHEATp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις κοριτσια δεν εχουμε επαφες απο την 5η εβδομαδα σχεδον:confused::confused::confused: λογο συσπασεων που ειχα και τωρα ειμαι στην 32η εβδομαδα.Οποτε φανταζεστε!!!:lol::lol::lol:Αλλα ενταξει δεν εχουμε ουτε νευρα:mad::x ουτε τιποτα ουτε εγω ουτε ο αντρας μου.Γιατι λενε οτι η ελλειψει προκαλει διαφορα!!!Βεβαια φροντιζω να τον ''καλυπτω'' διαφορετικα:oops::oops:

 

καλέ τι λέτε; εμείς έχουμε να το κάνουμε από τη στιγμή της σύλληψης σχεδόν. ούτε εκείνος νιώθει άνετα ούτε εγώ. μας φαίνεται σα να κάνουμε τρίο. οπότε το κόψαμε και ξενοιάσαμε. το πήραμε απόφαση στην ουσία και δεν προκαλούμε ο ένας τον άλλο, είμαστε μια χαρά τρυφεροί μεταξύ μας και δεν έχουμε κανένα πρόβλημα. εμάς θυμάμαι μας είχε πει η γιατρός οπωσδήποτε προφυλακτικό για αποφυγή μικροβίων. δε βαριέσαι, το πολύ-πολύ να λήξουν.

το αγγελούδι μου, η ζωή μου όλη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...