Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αφήνετε τα παιδιά σας σε τρίτους προκειμένου να διασκεδάσετε


maria

Πόσο συχνά θα αφήνατε τα παιδιά σας σε τρίτους προκειμένου να διασκεδάσετε?  

1.211

  1. 1. Πόσο συχνά θα αφήνατε τα παιδιά σας σε τρίτους προκειμένου να διασκεδάσετε?

    • Αρκετά Συχνά
      86
    • Που και που
      308
    • Σπάνια ή μόνο εαν υπάρξει ανάγκη
      488
    • Ποτέ
      182


Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 220
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μέχρι τώρα το παίρνω μαζί (δεν μιλάω για υπέρβολές). Στο μέλλον μπορεί να τύχει να τον αφήσω στη πεθερά μου κάποιο βράδυ για να βγω με τον άντρα μου, με την λογική οτι είναι πολύ σημαντικό να ξεσκάνε και οι γονείς για να μπορεί να υπάρχει ισορροπία στην οικογένεια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμένα η κόρη μου είναι 16 μηνών και την έχω αφήσει μόνο μία φορά στη γιαγιά της βράδυ, γιατί πήγα στον γιατρό και άργησα πολύ να γυρίσω. Κατά τα άλλα, την αφήνω στη μαμά μου ή στην πεθερά μου κάποιες μέρες για 1-2 ώρες όταν υπάρχει ανάγκη, όπως γιατρός ή άλλη επείγουσα υποχρέωση. Η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω καλά να την αφήνω σε τρίτους, ακόμα και στην ίδια μου τη μητέρα (η οποία βέβαια λόγω προβλημάτων, ούτως ή άλλως δεν μπορεί να την κρατήσει πολλές ώρες). Τον ερχόμενο Μάρτιο που θα γεννήσω, το σκέφτομαι ήδη και με στεναχωρεί που θα χρειαστεί να την αφήσω για αρκετές ημέρες.

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για διασκέδαση μπα. Βέβαια δεν υπάρχουν γιαγιάδες κοντα συνεπώς τα παίρνουμε μάζι όπου μπορούμε, όπου δεν μπορούμε απλώς δεν πάμε. Στα 3 χρόνια τα έχουμε αφήσει μόνο 2 φορές για να βγούμε οι 2 μας. Τώρα όταν έρχονται για επίσκεψη οι γιαγιάδες το πιθανότερο είναι να τα αφήσω να τα προσέχουν και να την πέσω..... για ύπνο. Αυτό νιώθω ότι μου λείπει και όχι η βραδυνή διασκέδαση. Θέλω να κοιμηθώ σερί.....χωρίς διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,είμαι ένοχη.Τ΄αφήνω τα σαβατοκύριακα ή στη μάνα μου ή στη πεθερά μου(νεότατες και οι δύο) προκειμένου να καθαρίσω το σπίτι και να μείνω μόνη με τον άνδρα μου.Σταυρώστε με!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Proswpika opws egrapsan ki alles kopeles to thewrw poly simantiko to zeugari na parameinei zeugari kai meta ta paidia. Eimai apo tis polyyyy tyxeres pou exw ti mama mou mesotoixia ki etsi apo to prwto mina mia fora tin ebdomada i mpempoula koimatai ekei gia na mporoume na bgoume ki emeis sa zeugari, na koimithoume agkalia mia wra parapanw....De noiwthw katholou enoxi gi auto. Fysika kai den ti bgazw apo to mualo mou osi wra eimai eksw alla kserw oti ki o antras mou me exei episis anagki. De thelw na anarwtiemai meta apo 10 xronia ti pige straba sto gamo mas...! Allwste i mpempoula mas einai zoriko mwraki kai diaforetika tha eixa klatarei xwris ypno. Ti mama tin empisteuomai san na eimai egw! Dystyxws i eytyxws omws den empisteuomai kanenan allo....

65nOp2.png

scMHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα νεογέννητα επηρεάζουν το σεξ των ζευγαριών

 

11/13/10

 

tromaktiko2.jpg

Νέα έρευνα δείχνει ότι τα ζευγάρια που αποκτούν παιδί βγαίνουν έξω μαζί μόλις 15 φορές στα πρώτα πέντε χρόνια της ζωής του...

Oσο υπέροχο και αν είναι για ένα ζευγάρι το αίσθημα ολοκλήρωσης που συνοδεύει την απόκτηση του πρώτου παιδιού του, οι «παρενέργειες» δεν λείπουν. Σύμφωνα με μια νέα μελέτη, το πρώτο παιδί μπορεί άθελά του να...σκοτώσει όχι μόνο την ερωτική, αλλά και την κοινωνική ζωή ενός ανδρόγυνου!

Οπως προκύπτει από τις απαντήσεις 3.000 νεαρών γονέων σε ειδικό ερωτηματολόγιο, στο πλαίσιο μιας διαφημιστικής καμπάνιας της εταιρείας οικιακού εξοπλισμού ReadyΒed, η οποία ειδικεύεται στις παιδικές κρεβατοκάμαρες, τα πέντε πρώτα χρόνια μετά την απόκτηση του πρώτου παιδιού τα ζευγάρια βγαίνουν έξω μαζί μόλις 15 φορές κατά μέσον όρο, ενώ έξι στους δέκα συμφωνούν ότι ο ερχομός του παιδιού οδήγησε στην απώλεια των ρομαντικών συναισθημάτων προς τον/τη σύντροφό τους! Ενώ επτά στους δέκα νέους γονείς λένε ότι θα ήθελαν να βγαίνουν πιο συχνά με το ταίρι τους και να περνούν περισσότερο «ποιοτικό χρόνο» ως ζεύγος, όλοι σχεδόν παραδέχονται πως το παιδί «απομυζά» όλη την ενέργειά τους και τους στερεί τη δυνατότητα να χαρούν τον έρωτά τους όπως πριν: Γι΄ αυτό και οι περισσότεροι ερωτηθέντες καταλήγουν ότι, αν και λατρεύουν τα παιδιά τους, νοσταλγούν τη ρομαντική εποχή πριν από την έλευση του πελαργού, όταν αφιέρωναν πολύ περισσότερο χρόνο στη σχέση τους.

Γιατί, όμως, δεν βγαίνουν έξω συχνά οι νέοι γονείς; Πέρα από την ανάγκη να βρίσκεται ένας από τους δύο ή αμφότεροι κοντά στο παιδί για να το προσέχουν, δύο άλλοι σοβαροί λόγοι που προκύπτουν είναι ότι αφενός δεν περισσεύουν πλέον χρήματα, αφού το κόστος ανατροφής των παιδιών αυξάνεται συνεχώς, και αφετέρου ντρέπονται να ζητήσουν από συγγενείς ή φίλους να προσέχουν το παιδί, ιδίως προτού αυτό συμπληρώσει τα πέντε του χρόνια.

Οπως ανέφερε η εκπρόσωπος Τύπου της ReadyΒed, Λούσι Γουίν-Τζόουνς, παρουσιάζοντας τα πορίσματα της έρευνας, «τα παιδιά έχουν πάντα προτεραιότητα, όσο και αν οι γονείς αναπολούν την εποχή πριν από τη γέννησή τους. Οι περισσότεροι άνθρωποι νιώθουν άσχημα όταν «κλέβουν» χρόνο από το παιδί για να βγουν έξω και «αυτομαστιγώνονται» ψυχολογικά όταν βάζουν τη σχέση τους πάνω από την υποχρέωση προς το μωράκι τους. Ετσι, πολλοί από αυτούς ξεχνούν πόσο σημαντικό είναι να διατηρήσουν ζωντανή, σε όσο μεγαλύτερο βαθμό γίνεται, την ερωτική διάθεση που είχαν προτού γίνουν γονείς» Ενα πρόσθετο στοιχείο, το οποίο υπέδειξαν ορισμένοι γονείς, είναι ότι πολλά παιδιά απαιτούν ενστικτωδώς την απόλυτη προσοχή των γονιών τους: όταν, για παράδειγμα, ένα ζευγάρι ετοιμάζεται για να βγει ή τολμά να ερωτοτροπήσει μπροστά στο παιδί, τότε συχνά αυτό υποσυνείδητα «τιμωρεί» για την απώλεια της προσοχής αρχίζοντας να κλαίει ή προσποιούμενο ότι είναι άρρωστο!

«Γιατί με ξύπνησες πρωί...»

Ενας πρόσθετος λόγος- σύμφωνα με το 1/3 των ερωτηθέντων- για τον οποίο τα ζευγάρια με ένα μικρό παιδί ή, ακόμη περισσότερο, με παιδιά, δεν βγαίνουν έξω είναι ότι δεν μπορούν να καταναλώσουν αλκοόλ όπως παλιά. Ο ούτως ή άλλως εκνευριστικός πρωινός πονοκέφαλος (το γνωστό «χανγκόβερ») έπειτα από βραδινή έξοδο γίνεται κυριολεκτικά αφόρητος, όταν συνοδεύεται από τα πρωινά κλάματα του παιδιού. Ακόμη όμως και αυτοί που δεν πίνουν αλκοόλ δεν μπορούν, σε ποσοστό άνω του 25%, να χαρούν όπως παλιά ένα βράδυ έξω, διότι, ως γνωστόν, τα μωρά έχουν την κακή συνήθεια να σε ξυπνούν μες στη μαύρη νύχτα. Συνεπώς το πρωινό ξύπνημα συχνά γίνεται μία διαδικασία δύσκολη για όλη την οικογένεια.

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=2&artId=366847&dt=13/11/2010#ixzz15ALUktMi

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ψηφισα αρκετα συχνα μιας κ το τελευταιο καιρο εκτος απο το πρωι που ερχεται η πεθερα μου, ερχεται και τεταρτη παρασκευη 9-11 και ωσπου να γυρισουμε παει 12, που παμε σε κατι σεμνιναρια και χθες ηρθε κι το βραδυ που βγηκαμε, και μαλλον και το αλλο Σαββατο παλι θα βγουμε. μονο που δε μπορω να την πεισω να κοιμαται εδω θελει να ειναι στο σπιτι της, δε ξερω φοβαται μη την κλεψουν, και εχει και 2 σκυλια και 3 γατες, και φευγει μεσα στην αγρια νυχτα να γυρισει σπιτι της. χθες εφυγε στις 3μισι!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Τα νεογέννητα επηρεάζουν το σεξ των ζευγαριών

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=2&artId=366847&dt=13/11/2010#ixzz15ALUktMi

 

Symfwnw apooooolyta! Oi antres pote de tha noiwsoun "mamades" opws emeis! Theloun ki alla pragmata ektos apo to na se blepoun na taizeis, na aposteirwneis kai na ntanteueis! Eimai palabi me tin kori mou-toso pou o antras mou me koroideuei se olo ton kosmo-alla exw ki anagki na piw ena poto me ton antra kai tous filous mou. Mia fora tin ebdomada xreiazontai na gemisoun oi mpataries. Kai pros to paron oloi apla mou lene bravo:D

65nOp2.png

scMHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είσαι όντως τυχερή πολύ και να το κάνεις όσο μπορείς.

Εμένα η μητέρα μου κρατάει τον μικρό όταν πηγαίνω στην δουλειά αλλά δεν θελω να το αφηνω να βγαίνω γιατί έχει διάφορα προβλήματα υγείας και κουράζεται πραγμαατικά. Αλλη βοήθεια δεν έχω.

τώρα τελευταία που έχουμε πηξει με δυο παιδιά βγαίνουμε εναλλάξ με τον άντρα μου αλλά αυτό δεν είναι και τόσο ωραίο.....

Πάντως αν βρω ευκαιρία τα αφήνω. Προσπαθώ το καλοκαίρι να φύγω διακοπες 3-4 μερες χωρίς τα παιδιά για να φορτίσω τις μπαταρίες. Πολλές λένε ότι δεν ειναι "σωστο" αυτό που κάνω αλλά διαφωνώ. Το ζευγάρι χρειάζεται το δικό του χρόνο. Δεν μπορούν σε όλες τις εκδηλώσεις- εξοδους- διακοπες τα παιδιά να ειναι παρόν. :P

 

 

Συμφωνώ, απολύτως!Το ζευγάρι επιβάλλεται να πάει κάπου μόνο του για 3-4 μέρες!Κι εμένα μου τα κρατάει η μαμά μου το πρωί αλλά τα απογεύματα εμείς! Αν τώρα θέλουμε το βράδυ να βγούμε μας τα κρατάει χωρίς γκρίνιες και "μούρη" και χωρίς περιόρισμό ώρας!Ενώ η πεθερά μου μας ρωτάει εκτός από που θα πάμε μέχρι και τί ώρα θα γυρίσουμε!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ παιδια καιρο περιμενα να πεσει τετοιο θεμα!

ο μεγαλος μου ειναι 3μιση και ο μικρος 1μιση

καιρο τωρα ο αντρας μου με παρακαλαει για ενα ΣΚ οι δυο μας

αισθανομαι τοσο ενοχη, τοσο κολλημενη, πειτε το οπως θελετε

ΔΕΝ ΤΑ ΑΦΗΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

η μαμα μου ειναι απο κατω αλλα ειναι 80 ετων και κανει τοσα - μαγειρευει, πλενει, σιδερωνει, οποτε και να κρατησει καποιον σε κανα μισαωρο παω και τον παιρνω

η πεθερα ειναι 10 λεπτα με το αυτοκινητο αλλα δεν ειναι εμπιστοσυνης - στον μεγαλο εβαζε ταινιες με ναζι που καινε Εβραιους (!!!) δινει φαρμακα απο μονη της, γενικως ειναι "αλλου" αν και μολις 58...

το θεμα ειναι οτι εχω τρομερο προβλημα υγειας και ψοφαω να τους εχω σπιτι και τους δυο.... ο αντρας μου επιμενει να τους παρει η μαμα του ενα ΣΚ κι εγω απλα σφιγγω τα δοντια...και κανω υπομονη γιατι ποναω και πολυ....

ξερω γω...πειτε κι εσεις!!! δυο φορες απο περυσι νοσηλευτηκα απο πεντε μερες και τα μοιρασα στις γιαγιαδες....μπορει να ξαναπαω νοσοκομειο και ναι, αυτος ειναι ενας λογος να τα αφησω αφου αλλιως δε γινεται, αλλα για βολτες?????? δεν το μπορω.....

ξερω κανω λαθος, αλλα δεν μπορω να χωνω τους αλλους για να παω βολτα....ειδικα αν δεν ειναι της εμπιστοσυνης μου.... το κακο ειναι οτι το θεμα της υγειας μου μας εχει κανει ολους να τιναξουμε πεταλα, και σκεφτομαι κι αυτος ο ανθρωπος (ο αντρας μου) δικαιουται μια μερουλα χωρις φωνες και κυνηγητο......αλλα δεν μπορω να το κανω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε πως εαν εχουμε τη δυνατότητα πρεπει να βγαινουμε και να ξελαμπικαρουμε λιγο, εαν ειναι δυνατον... βεβαια ειναι καποιοι ανθρωποι που πραγματικα δεν εχουν πρόβλημα να μην βγουνε για ενα μηνα, εγω το χρειαζομαι πολυ να βγαινω ας πουμε 1 Σάββατο στις 2 εβδομαδες . Όποτε ερχετε η μαμα μου απο το νησι το εκμεταλλευομαστε στο επαρκο με τον αντρα μου και ΕΝΝΟΕΙΤΕ πως και η γιαγια θελει να περασει χρονο με την εγγονη της (11 μηνων). Προσωπικά βεβαια μόνο σε γιαγιοπαπουδες εμπιστευομαι να την αφηνω.

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ παιδια καιρο περιμενα να πεσει τετοιο θεμα!

αυτος ο ανθρωπος (ο αντρας μου) δικαιουται μια μερουλα χωρις φωνες και κυνηγητο......αλλα δεν μπορω να το κανω!!!!!!

 

Nomizw pws oloi tha symfwnisoun pws i dikia sou periptwsi einai idiazousa! Xreiazetai na antliseis dynami apo opou pisteueis oti mporeis kalytera. Isws omws na prepei kai gia esena tin idia na peraseis kp meres moni me ton antra sou pou se stirizei. Exoume anagkes oxi mono ws mamades alla kai ws gynaikes/syzygoi. Eimai sigouri oti an to kaneis de tha metanoiwseis kai meta tha noiwtheis akoma pio dynati k gemati na euxaristitheis ta mwrakia sou. Allwste ki auta xreiazontai mia xaroumeni mama....

65nOp2.png

scMHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Πολυ μου αρεσε το θεμα που ανοιξατε!!!

Πρωτη φορα αφησα τον μικρο μου 2 μηνων για 2 ωρες με τη μαμα μου ηταν του αγιου βαλεντινου και ο αντρας μου ηθελε να με βγαλει εξω για φαγητο...μετα απο 2 μηνες κλεισμενη μεσα το χρειαζομουνα.Το μωρο ουτε που ξυπνησε οσο ελειπα αλλα ειχα τρελλο αγχος!Προσπαθησα να το ευχαριστηθω αλλα δεν το καταφερα!!!Μεχρι 17 μηνων θηλαζε οποτε εκτος απο κανα 2ωρο που και που σε μαμα η πεθερα δεν τον αφηνα παραπανω.

Οταν εγινε ομως 18 μηνων αναγκαστηνα να τον αφησω στην πεθερα μου για 3 βραδια γιατι ειχαμε ενα σοβαρο προβλημα στο σπιτι και επρεπε να το αντιμετωπισουμε με διαφορα απολυμαντικα κτλ και δεν μπορουσε να μειενι το μωρο.Εγω επρεπε να μεινω για να καθαρισω τα παντα....φρικη....περασα χαλια!Ο μικρος βεβαια περασε τελεια!

Μετα με επεισε ο αντρας μου να παμε 3 μερες στην θασο μονοι μας εκει χαλαρωσα και προσπαθησα να το απολαυσω εξαλλου τις υπολοιπες 4 μερες των διακοπων μας τον ειχαμε μαζι...εκτοτε τον αφηνουμε ενα σαββατοκυριακο το διμηνο για να ξεφευγουμε να ξεκουραζομαστε να βγαινουμε...Ειναι τελεια...Ο μικρος ρωταει συνεχεια ποτε θα παει στο χωριο στον παππου και την γιαγια και ειμεις πλεον δεν νιωθουμε τυψεις και το απολαμβανουμε στο επακρον!Ενα ζευγαρι πρεπει να διατηρει την σχεση του!!!Ανυπομονω τωρα τα χριστουγεννα που θα ερθει να μεινι μαζι μας η μαμα μου να παμε σινεμα και για ποτακι!!!

ΥΓ Ολο τον υπολοιπο καιρο δεν εχουμε καμια βοηθεια μενουν ολοι μακρια!!!Ειμαστε οι 3 μας αυτοκολλητοι!!!Παντου κα παντα!!!

ΥΓ2 Εχουμε κανονισει με τον αντρα μου μια φορα τον μηνα για ενα 24ωρο να τον αναλαμβανει ο ενας αποκλειστικα και ο αλλος ειναι ελευθερος να βγει να κανει οτι θελει να κοιμηθει....και αυτο βοηθαει για οσες δεν εχετε ενναλακτικη!!!

Link to comment
Share on other sites

Nomizw pws oloi tha symfwnisoun pws i dikia sou periptwsi einai idiazousa! Xreiazetai na antliseis dynami apo opou pisteueis oti mporeis kalytera. Isws omws na prepei kai gia esena tin idia na peraseis kp meres moni me ton antra sou pou se stirizei. Exoume anagkes oxi mono ws mamades alla kai ws gynaikes/syzygoi. Eimai sigouri oti an to kaneis de tha metanoiwseis kai meta tha noiwtheis akoma pio dynati k gemati na euxaristitheis ta mwrakia sou. Allwste ki auta xreiazontai mia xaroumeni mama....

 

κοπελα μου για μενα αυτη τη στιγμη ποιοτητα ζωης δεν ειναι να βγω βολτα να ξεσκασω, ποιοτητα ζωης ειναι να σταματησω να ποναω και να περπατησω ξανα κανονικα.... γιατι και να βγω, μετα σκεφτομαι πως θα κανω την τσιτα τα ανεβω 30 σκαλες να γυρισω σπιτι μου.... και δε με παιρνουν και τα κιλα μου για τσιτα..... φαλαινοτσιτα μαλλον !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τις αφήνω μόνο με την αδερφή μου και τον γαμπρό μου, την γιαγιά μου ή τους γονείς μου μόνο όταν δεν μπορούμε να τις πάρουμε μαζί π.χ. σε συναυλίες όπου το έχω κανονίσει μαζί τους από πριν γιατί δεν είναι κάτι ξαφνικό. Από του χρόνου λέμε να παίρνουμε μαζί μας την μεγάλη και στις συναυλίες. Επίσης με τους κουμπαροφίλους μου που έχουμε συνομήλικα παιδάκια κάνουμε καμιά φορά το εξής. Οι μπαμπάδες τα κρατάνε και βγαίνουν οι μαμάδες και το αντίστροφο.

Την Παρασκευή που μας έρχεται μας έχουν καλέσει σε γενέθλια φίλου που θα τα κάνει σε σούσι μπαρ - χωρίς παιδιά. Θα τα κρατήσει η αδερφή μου και αν προκύψει κάτι θα πάει μόνο ο σύζυγος.

Καλό είναι να μην έιμαστε των άκρων. Να μπορούμε να τα συνδυάζουμε όλα με μέτρο πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Ποτε εως τωρα.Δεν νιωθω την αναγκη να το κανω,ετσι απλα...Δεν θα νιωσω καλα εαν τον αφησω κ δεν θα περασω καλα,το μυαλο μου θα ναι εκει.Εαν ποτε νιωσω την αναγκη ισως να τον αφησω στην μαμα μου αλλα οχι για να κοιμηθει εκει μονος του.

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μερικές φορές την αφήνω, περνάει πολύ καλά με τον παππού και τη γιαγιά, αλλά δεν την αφήνω για να διασκεδάσουμε. Μπορεί να τηναφήσω για να κάνω γενική στο σπίτι ή καμιά φορά απλά για να κοιμηθώ (ντροπή μου). και μετα από κανα 2ωρο πάω και την παίρνω! Και μιλάμε για 1-2 φορές την εβδομάδα το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια χαρά τη νιώθω την ανάγκη να την αφήσω αλλά δεν υπάρχει πρόθυμο χέρι:lol::lol::lol:

Δεν πειράζει όμως, έχω μάθει να την παίρνω παντού μαζί μου σε λογικά πλάισια βέβαια, δλδ δεν την έχω ταλαιπωρήσει ποτέ. Θα κάνουμε υπομονή με τον άντρα μου μέχρι να μεγαλώσει λιγάκι και να μένει μόνη της. Άλλα 15 χρονάκια έμειναν και μετά ποιος μας πιάνει!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μη στεναχωριεσαι φιλεναδα,

εμας απο τοτε που γεννηθηκαν οι γιοι ,πεθερικα και γονεις δηλωσαν ΄΄εσεις τα κανατε,βρειτε τροπο να τα μεγαλωσετε΄΄

Τωρα ειναι 9 και 6.Περασαμε πολυ δυσκολα,μπορεις να φανταστεις,

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αφήνω 1 μέρα την εβδομάδα για να μπορέσω να κάνω δουλειές στο σπίτι και να χαλαρώσω και λίγο με τον άντρα μου!

Από την αρχή με παρότρυναν οι γονείς μου να τους την πηγαίνω και είχαν δίκιο.

Δεν νομίζω ότι είναι εγκλημα να μένει το παιδί με τους παππούδες.

Ίσα ίσα! Και αυτό ξεφεύγει από την καθημερινότητα και οι παππούδες ευχαριστιούνται το εγγονάκι τους!

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αφήνω 1 μέρα την εβδομάδα για να μπορέσω να κάνω δουλειές στο σπίτι και να χαλαρώσω και λίγο με τον άντρα μου!

Από την αρχή με παρότρυναν οι γονείς μου να τους την πηγαίνω και είχαν δίκιο.

Δεν νομίζω ότι είναι εγκλημα να μένει το παιδί με τους παππούδες.

Ίσα ίσα! Και αυτό ξεφεύγει από την καθημερινότητα και οι παππούδες ευχαριστιούνται το εγγονάκι τους!

 

Ακριβώς.Με τα παιδιά στο σπίτι δε γίνεται καθαριότητα.Επίσης χρειάζεται το ζευγάρι λίγο χρόνο μόνο του.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...