Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

1) δεν γινεται κατι,το ικα θα σε πληρωσει βαση του τι δηλωνει ο εργοδοτης σου.

 

2)δωρο πασχα και εαν δεν πηρες αναρρωτικη ενα ποσο που δεν ξερω πως βγαινει.

 

3)Τον αυγουστο αναγκαστικα θα παρεις την αδεια σου αφου ειναι κλειστη η ετιαρεια οποτε θα πληρωθεις κανονικα την αδεια σου.το επιδομα αδειας εμας μας το δινουν καθε ιουλιο σε ολους,δεν ξερω εσας ποτε σας το δινουν.

 

4)οταν θα τελειωσεις με τις πληρωμες του ΙΚΑ,θα σου δωσουν ενα χαρτι που θα γραφει αναλυτικα τα χρηματα που σου εδωσαν.με αυτο το χαρτι και καποια αλλα δικαιολογητικα θα πας στον οαεδ και θα σου δωσουν το συμπληρωματικο επιδομα μητροτητας.ειναι χρηματα απο την διαφορα που(ισως ) προκυψει μεταξυ επιδοματων ικα και των μισθων σου.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ Sofaki....με κάλυψες πλήρως!! :P

tt114203.aspxLlVyp2.png

 

Μεγαλώνεις μέσα μου, σχηματίζεσαι μέσα μου, θρέφεσαι μέσα μου, νιώθεις τα άγχη μου, τις χαρές μου...αυτούς τους μήνες θα αλλάζω και θα αλλάζεις μαζί μου...γλυκό μου είσαι εγώ!!! Σε περμένουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 460
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

angelina_ μου αρέσει πολύ το στιχάκι που γράφεις στο τέλος!! Μήπως ξέρεις που μπορώ να βρώ και άλλα τέτοια?

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη που ξεφεύγω απο το θέμα στο forum..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Είμαι και εγώ μπερδεμένη με αυτά τα επιδόματα ΙΚΑ, ΣΙΚΑ, ΜΙΚΑ κ.α...αν μπορεί μία κοπέλα που γνωρίζει καλά το θέμα, ας με διαφωτήσει γιατί άλλα μου λέν γύρω γύρω και άλλα διαβάζω στο ιντερνετ.

Εργάζομαι σε τεχνικό γραφείο εδώ και 6 χρόνια, και 29 Μαϊου έχω ΠΗΤ...έφτιαξα τα χαρτιά μου στο ΙΚΑ μιας και βγήκα σε άδεια εγκυμοσύνης στις 3/4/2012. Στο ΙΚΑ που ρώτησα μου είπαν ότι μου πληρώνουν τους 2 μήνες πριν και τους 2 μετά...μέχρι εκεί οκ καταλαβαίνω...

1) αν όμως ο εργοδότης μου δηλώνει άλλα στο ΙΚΑ και στο χέρι μου δίνει άλλα (περισσότερα δηλ.) τι γίνεται?

2) ο εργοδότης τί λεφτά πρέπει να μου δώσει αφού βγήκα σε άδεια?

3) κανονικά γυρίζω στη δουλειά από την άδεια κάπου τέλη Ιουλίου...το γραφείο όμως κλέινει όλο τον Αύγουστο...τί γίνεται τότε? Δεν πληρώνομαι από πουθενά ή μου πληρώνει το επίδομα αδείας και συνολικά τις μέρες αδείας που δικαιούμαι το χρόνο?

4) Από τον ΟΑΕΔ δικαιούμαι τίποτα?

Αχ, θα με βοηθήσετε πολυ αν γνωρίζει κάποια...σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:-P

Συμφωνω απολυτα με το sofaki και επιπλεον απο τον οαεδ μετα τις 63 ημερες(δηλαδη το επιδομα λοχειας) μπορεις να κανεις και τα χαρτια σου για το 6μηνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Από το Μαιο του 2011 εργαζομαι σε μία εταιρία και δεν ξέρω άν δικαιούμε επιδομα τοκετου-λοχείας και το 6μηνο. Τα 200 ένσημα είναι πριν την ΠΗΤ? Δηλαδή το 2010-2011? Εγω θα γεννήσω 09/2012. Αν ξέρει καμία παρακαλώ ας μου απαντήσει γιατί στο ΙΚΑ η απάντηση είναι ''ας έρθει εκείνη η μέρα και θα σου απαντήσουμε"....

Ευχαριστώ πολύ...:-):-):-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Από το Μαιο του 2011 εργαζομαι σε μία εταιρία και δεν ξέρω άν δικαιούμε επιδομα τοκετου-λοχείας και το 6μηνο. Τα 200 ένσημα είναι πριν την ΠΗΤ? Δηλαδή το 2010-2011? Εγω θα γεννήσω 09/2012. Αν ξέρει καμία παρακαλώ ας μου απαντήσει γιατί στο ΙΚΑ η απάντηση είναι ''ας έρθει εκείνη η μέρα και θα σου απαντήσουμε"....

Ευχαριστώ πολύ...:-):-):-)

 

Πρέπει να έχεις συμπληρώσει τα 200 ενσημα μέχρι τις 56ημέρες(δηλαδή δυο χρόνια πριν τον Νοέμβριο του 2012 περίπου που βγαίνεις σε άδεια κύησης) πριν την ΠΗΤ γιια να δικαιούσαι το κύησης και λοχείας και συνέχεια του ΟΑΕΔ. Απλά για το εξάμηνο του ΟΑΕΔ πρέπει να είσαι και σε ενεργή εργασιακή σχέση με τον εργοδότη σου για να σου εγκριθεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΓΕΝΝΗΣΑ 21/3/20012 .ΣΤΙΣ 2/12/2011 ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ.ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΣΗΜΑ.ΔΟΥΛΕΥΑ ΩΣ ΤΙΣ 31/1/2012.ΕΧΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΑ 204 ΕΝΣΗΜΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ? ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ.ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΡΡΙΨΟΥΝ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΛΕΤΕ? ΚΙ ΑΝ ΜΕ ΑΠΟΡΡΙΨΟΥΝ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΝΣΤΑΣΗΣ?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ την ερώτησή μου μιας και πλησιάζει ο καιρός για την άδεια κυήσεως:

Τις 56 μέρες είναι υποχρεωτικό να τις πάρω πρίν την Π.Η.Τ.?

Μπορώ, ας πούμε, να πάρω τις 20πρίν και τις υπόλοιπες 36 μετά τον τοκετό?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ την ερώτησή μου μιας και πλησιάζει ο καιρός για την άδεια κυήσεως:

Τις 56 μέρες είναι υποχρεωτικό να τις πάρω πρίν την Π.Η.Τ.?

Μπορώ, ας πούμε, να πάρω τις 20πρίν και τις υπόλοιπες 36 μετά τον τοκετό?

Ευχαριστώ!

Ειναι 56 ημερες πριν και 63 ημερες μετα και αυτες οι μερες δεν μοιραζονται σε καμια περιπτωση.Το μονο που γινεται, αν δεν κανω λαθος ,ειναι να παρεις και το επιδομα κυοφοριας και το επιδομα λοχειας μαζι μετα τη γεννα φυσικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

είμαι και γω άνεργη και εγκυος με πητ τέλη Νοέμβρη αλλα κάθε χρόνο Αυγουστο-Σεπτέμβρη δουλεύω εποχιακά σε μια επιχείρηση. φέτος λοιπόν θα ειμαι στον 6ο και 7ο μήνα αντίστοιχα και το παιδί που ειναι ιδιοκτήτης δεν θα μου κάνει 2μηνη σύμβαση αλλα για να με εξυπηρετήσει θα μου κρατήσει την πρόσληψη μιας και δικαιούμαι τα επιδόματα λόγο ενσήμων και κατα συνέπεια αφου θα εχω πρόσληψη θα πάρω και το 6μηνο. οταν με το καλό τελειώσει το 6μηνο θα εργαστώ και πάλι εποχιακά και επειτα βλέπουμε (μάλλον θα παραιτηθώ μιας και απόλυση απαγορεύεται) η ερώτηση μου ειναι η εξής: τα επιδόματα μου απο το ΙΚΑ θα τα πάρω με βάση πιο ημερομίσθιο??το τρέχον, δηλ αυτο που θα εχω την στιγμή που βγαίνω σε άδεια εγκυμοσύνης ή το ημερομίσθιο που είχα τον Δεκέμβρη του προηγούμενου έτους?? γιατί αν ειναι ετσι τον Δεκέμβρη του 11 ήμουν στο ταμείο. ο τελευταίος μου μισθός μέσα στο 11 ήταν τον Αυγουστο.

ευχαριστώ οποια κοπέλα μπει στον κόπο να μου απαντήσει

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα λεφτά που θα πάρεις από το ΙΚΑ και από τον ΟΑΕΔ θα υπολογιστούν σύμφωνα με τις αποδοχές που είχες όταν ξεκίνησε η άδεια κυοφορίας.

ΜΠΕΜΠΟΥΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά που θα πάρεις από το ΙΚΑ και από τον ΟΑΕΔ θα υπολογιστούν σύμφωνα με τις αποδοχές που είχες όταν ξεκίνησε η άδεια κυοφορίας.

 

Γιατί θυμάμαι πως στην 1η μου εγκυμοσύνη μου υπολόγισαν το ημερομίσθιο του προηγούμενου χρόνου? μάλλον τα χω μπερδέψει λίγο. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

είμαι και γω άνεργη και εγκυος με πητ τέλη Νοέμβρη αλλα κάθε χρόνο Αυγουστο-Σεπτέμβρη δουλεύω εποχιακά σε μια επιχείρηση. φέτος λοιπόν θα ειμαι στον 6ο και 7ο μήνα αντίστοιχα και το παιδί που ειναι ιδιοκτήτης δεν θα μου κάνει 2μηνη σύμβαση αλλα για να με εξυπηρετήσει θα μου κρατήσει την πρόσληψη μιας και δικαιούμαι τα επιδόματα λόγο ενσήμων και κατα συνέπεια αφου θα εχω πρόσληψη θα πάρω και το 6μηνο. οταν με το καλό τελειώσει το 6μηνο θα εργαστώ και πάλι εποχιακά και επειτα βλέπουμε (μάλλον θα παραιτηθώ μιας και απόλυση απαγορεύεται) η ερώτηση μου ειναι η εξής: τα επιδόματα μου απο το ΙΚΑ θα τα πάρω με βάση πιο ημερομίσθιο??το τρέχον, δηλ αυτο που θα εχω την στιγμή που βγαίνω σε άδεια εγκυμοσύνης ή το ημερομίσθιο που είχα τον Δεκέμβρη του προηγούμενου έτους?? γιατί αν ειναι ετσι τον Δεκέμβρη του 11 ήμουν στο ταμείο. ο τελευταίος μου μισθός μέσα στο 11 ήταν τον Αυγουστο.

ευχαριστώ οποια κοπέλα μπει στον κόπο να μου απαντήσει

 

με το μισθο του αυγουστου α υπολογιστουν τα επιδοματα. εγω γενησσα ιουλιο του 11 και υπολογιστηκαν με το μισθο του φλεβαρη του 10 που ηταν ο τελευταιος μισθος του προηγουμενου χρονου

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

με το μισθο του αυγουστου α υπολογιστουν τα επιδοματα. εγω γενησσα ιουλιο του 11 και υπολογιστηκαν με το μισθο του φλεβαρη του 10 που ηταν ο τελευταιος μισθος του προηγουμενου χρονου

 

σ ευχαριστώ για την απάντηση.ήσουν άνεργη οταν γέννησες?? εγω θα ειμαι σε κάποια επιχείρηση τον Σεπτέμβρη που αρχίζει η άδεια κυοφορίας.εντομεταξύ ο μισθός μου θα είναι 600 ευρώ ενω αν υπολογίσουν τον τελευταίο μισθό του 11 ηταν πολλα περισσότερα (τι καλες εποχές...) νομίζω ομως πως ειναι οπως τα λες γιατί οταν γέννησα τον Απρίλη του 09 υπολόγισαν τα επιδόματα με το μισθό του 08 απλα τοτε δεν ειχε μεσολαβήσει ανεργία και γι αυτο εχω μπερδευτει...

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

με το μισθο του αυγουστου α υπολογιστουν τα επιδοματα. εγω γενησσα ιουλιο του 11 και υπολογιστηκαν με το μισθο του φλεβαρη του 10 που ηταν ο τελευταιος μισθος του προηγουμενου χρονου

 

σ ευχαριστώ για την απάντηση.ήσουν άνεργη οταν γέννησες?? εγω θα ειμαι σε κάποια επιχείρηση τον Σεπτέμβρη που αρχίζει η άδεια κυοφορίας.εντομεταξύ ο μισθός μου θα είναι 600 ευρώ ενω αν υπολογίσουν τον τελευταίο μισθό του 11 ηταν πολλα περισσότερα (τι καλες εποχές...) νομίζω ομως πως ειναι οπως τα λες γιατί οταν γέννησα τον Απρίλη του 09 υπολόγισαν τα επιδόματα με το μισθό του 10 απλα τοτε δεν ειχε μεσολαβήσει ανεργία και γι αυτο εχω μπερδευτει...

ημουν 20 εβδομαδων οταν ξαναβρηκα δουλεια αλλα ηταν την ιδια χρονια που γεννησα. τωρα θα ειμαι ανεργη...ευτυχως εχω συμπληρωμενα 215 ενσημα και ευτυχως δεκεμβρη του 11 ειχα πολυ καλες αποδοχες....

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ημουν 20 εβδομαδων οταν ξαναβρηκα δουλεια αλλα ηταν την ιδια χρονια που γεννησα. τωρα θα ειμαι ανεργη...ευτυχως εχω συμπληρωμενα 215 ενσημα και ευτυχως δεκεμβρη του 11 ειχα πολυ καλες αποδοχες....

 

 

με το καλό σου εύχομαι! εγω βασίζομαι στο οτι θα παω στην εποχιακή απασχόληση και αν γινει καμιά στραβή και δεν με πάρει φέτος πολύ θα στεναχωρηθώ...λές να συνεχίσω να ψάχνω δουλειά οπως πριν μείνω εγγυος? θα πρέπει μην αναφέρω ομως απο την αρχη την κατάσταση μου και δεν τα μπορώ καθόλου τα ψέματα

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θυμάμαι πως στην 1η μου εγκυμοσύνη μου υπολόγισαν το ημερομίσθιο του προηγούμενου χρόνου? μάλλον τα χω μπερδέψει λίγο. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου

Εγω ειμαι εγκυος στο πρωτο μου παιδακι και το επιδομα κυοφοριας μου το υπολογισαν με το ημερομισθιο του προηγουμενου ετους δηλ του δεκεμβριου του 2011 οπως κι εσενα στο πρωτο ρωτα το ικα για να εισαι σιγουρη

Link to comment
Share on other sites

 

 

με το καλό σου εύχομαι! εγω βασίζομαι στο οτι θα παω στην εποχιακή απασχόληση και αν γινει καμιά στραβή και δεν με πάρει φέτος πολύ θα στεναχωρηθώ...λές να συνεχίσω να ψάχνω δουλειά οπως πριν μείνω εγγυος? θα πρέπει μην αναφέρω ομως απο την αρχη την κατάσταση μου και δεν τα μπορώ καθόλου τα ψέματα

δουλεψα με συμβαση οποτε δεν τους ενδιαφερει η εγκυμοσυνη.....δυστυχως μας εχουν κανει να κρυβουμε κατι τοσο ομορφο...ειναι υποχρεωμενοι να μην λαβουν υποψιν τυχον κυηση...ειναι παρανομο...βεβαια τωρα ειναι ολα με το μερος τους.....εισαι σε αρχη κυησης οπως βλεπω αρα εχεις δυνατοτητες να βρεις δουλεια....καλη επιτυχια σου ευχομαι!

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι εγκυος στο πρωτο μου παιδακι και το επιδομα κυοφοριας μου το υπολογισαν με το ημερομισθιο του προηγουμενου ετους δηλ του δεκεμβριου του 2011 οπως κι εσενα στο πρωτο ρωτα το ικα για να εισαι σιγουρη

 

Με το καλό! για να εχεις πάρει το κυοφορίας αρα είσαι σίγουρα στον 7ο μήνα. τον Δεκέμβρη του 11 ησουν με σύμβαση που έληξε ή σε απέλυσαν? γιατί απ όσο γνωρίζω απαγορεύεται

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ειμαι στον 8ο,9 μαιου μπαινω στο μηνα μου.Ουτε εληξε η συμβαση(ειμαι αοριστου) μου ουτε με απελυσαν.Απο τον σεπτεμβρη του 2010 μεχρι και τον οκτωβρη του 2011(που σταματησα λογο εγκυμοσυνη εχω συσπασεις απο την 5η εβδομαδα)ημουνα στον ιδιο εργοδοτη και σε αυτον φυσικα θα ξαναπαω(ολο αυτο το διαστημα επαιρνα αναρρωτικες)Δεν μου το ειπαν απο το ικα οτι μου το υπολογισανε με βαση το δεκεμβρη του 2011 μονη μου το συμπερανα.Γιατι 1ον)αν μου το υπολογιζαν με τον δεκεμβρη του 2010 θα επαιρνα παραπανω και 2ον)βγαινει βασει του μεσου ορου των αποδοχων κατα τις τελευταιες τριαντα (30) ημερες εργασιας, που πραγματοποιησε στο προηγουμενο απο την αναγγελια της ασθενειας ημερολογιακο ετος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ειμαι στον 8ο,9 μαιου μπαινω στο μηνα μου.Ουτε εληξε η συμβαση(ειμαι αοριστου) μου ουτε με απελυσαν.Απο τον σεπτεμβρη του 2010 μεχρι και τον οκτωβρη του 2011(που σταματησα λογο εγκυμοσυνη εχω συσπασεις απο την 5η εβδομαδα)ημουνα στον ιδιο εργοδοτη και σε αυτον φυσικα θα ξαναπαω(ολο αυτο το διαστημα επαιρνα αναρρωτικες)Δεν μου το ειπαν απο το ικα οτι μου το υπολογισανε με βαση το δεκεμβρη του 2011 μονη μου το συμπερανα.Γιατι 1ον)αν μου το υπολογιζαν με τον δεκεμβρη του 2010 θα επαιρνα παραπανω και 2ον)βγαινει βασει του μεσου ορου των αποδοχων κατα τις τελευταιες τριαντα (30) ημερες εργασιας, που πραγματοποιησε στο προηγουμενο απο την αναγγελια της ασθενειας ημερολογιακο ετος.

 

είσαι πολύ ενημερωμένη!αυτό ακριβώς που αναφέρεις τελευταία ψάχνω να βρώ και 'γω στο ιντερνετ αλλά δεν έβγαζα άκρη γι αυτό και ρώτησα εδώ. σ ευχαριστώ και πάλι

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, εγώ γέννησα γενάρη, και ναι, τα επιδόματα κατά βάση υπολογίζονται με τον περσινό μισθό, εκτος από την δική μου περίπτωση, που άλλαξα 3 εργοδότες στο 11, και που ο τελευταίος δήλωσε και τις τρέχουσες αποδοχές και τελικά το ίκα πήρε σαν στάνταρ τον δικό του (και όχι τον μέσο όρο των τριών εργοδοτών)

 

εγώ άλλο θέλω να ρωτήσω, το ίκα μου έδωσε πολλά λεφτά - 300 παραπάνω. Ο ΟΑΕΔ μου αρνήθηκε φυσικά το έξτρα γιατί ξεπέρασα το ποσό, και εγώ φοβάμαι μήν μου τα ζητήσουν πίσω... ξέρει καμια τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

 

έχει περάσει καιρός που τα πήρα, αλλά ακόμη με τρώει γιατί μου δώσαν αυτά τα 300 πάνω...

 

σαλώμη εσύ δεν είσαιη μαμά με το Κ?

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι....το επιδομα τοκετου 900ε ειναι αλλο απο τα χρηματα που παιρνουμε για τις μερες που δικαιουμαστε αδεια κυησεως κ λοχειας?

 

Ναι ειναι αλλο .

:wdZ6p3.png

 

arhIp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, εγώ γέννησα γενάρη, και ναι, τα επιδόματα κατά βάση υπολογίζονται με τον περσινό μισθό, εκτος από την δική μου περίπτωση, που άλλαξα 3 εργοδότες στο 11, και που ο τελευταίος δήλωσε και τις τρέχουσες αποδοχές και τελικά το ίκα πήρε σαν στάνταρ τον δικό του (και όχι τον μέσο όρο των τριών εργοδοτών)

 

εγώ άλλο θέλω να ρωτήσω, το ίκα μου έδωσε πολλά λεφτά - 300 παραπάνω. Ο ΟΑΕΔ μου αρνήθηκε φυσικά το έξτρα γιατί ξεπέρασα το ποσό, και εγώ φοβάμαι μήν μου τα ζητήσουν πίσω... ξέρει καμια τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

 

έχει περάσει καιρός που τα πήρα, αλλά ακόμη με τρώει γιατί μου δώσαν αυτά τα 300 πάνω...

 

σαλώμη εσύ δεν είσαιη μαμά με το Κ?

 

Ναι!!! εγώ είμαι :))) μόλις είδα αυτο το μήνυμα πήγα και στο άλλο θέμα και είδα την απάντηση σου! σ ευχαριστώ!ετσι ακριβώς ειναι όπως τα λες. ακου...σχετικά με το ποδήλατο...τον αφήσαμε κανα 2 βδομάδες χωρίς να του λέμε τίποτα. τον πηγαίναμε στο σχολείο για ποδήλατο που έβλεπε και άλλα παιδάκια και οταν ξαναέθιξε το θέμα ο άντρας μου και αρχισε να ξανασέρνεται στο πάτωμα και να του γυρνάει τα πόδια σε κανα 2 μέρες το έκανε!μόλις του έδωσε τέμπο και του είπε 1-2 άρχισε να το γυρνάει. υπομονή. θα το κάνει μόνη της σε ανύποπτο χρόνο. θα δω αργότερα και το θέμα που με παραπέμπεις με τα σύμφωνα

 

edit γιατί αρνήθηκαν να σου δώσουν το επίδομα απο τον ΟΑΕΔ? υπάρχει όριο στο ποσό των επιδομάτων που παίρνεις? πόσο ήταν ο μικτός μισθός σου πάνω στον οποίο τα υπολόγισαν αν επιτρέπεται?

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...