Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επίδομα κυοφορίας


Recommended Posts

Καλησπέρα σας θα ήθελα να σας ρώτησο εχω πιθανή ημεεομινια 16 Μαρτίου του 2018 .και εχω ένσημα 34 του Σεπτεμβρίου του 2016 και εχω 146 ένσημα του 2017 οριστικοποιημένα και αλλα 23 του Νοεμβρίου  του 2017που δεν οριστικοποιήθηκαν.Συνολο 34+146+23=203  Κανονικά πρέπει να κάνω τα χαρτιά μου 19 Ιανουαρίου.  Δούλεψα και τον Δεκεμβριο και Ιανουάριο 5 μέρες Και επειδή εχω συσπάσεις ογιατρός μου έδωσε 10 μέρες άδεια απο 9 του μηνός έως 18 που ειναι σταματήσω  τα ένσημα της αναρωτικης δεν μετράνε σαν ένσημα ; Αν ειναι να κινδύνεψω να χαςω το επίδομα για 2 3 ένσημα να συνεχίσω να δουελψω.Ήθελα να ρωτήσο ποιο πολυ του 16 τα ένσημα τα μετράω κανονικά . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μετράς κανονικά τα ένσημα του 16. ( 200 ένσημα 2 χρόνια πριν την ΠΗΤ). Ζητά από τον εργοδότη σου μια δήλωση πως έχει περάσει τα ένσημα και πως ακόμη δεν έχουν οριστικοποιηθεί! Θα περάσει το ΙΚΑ τα χρήματα μόλις φανούν οριστοκοποιημενα  τα ένσημα, μπορεί δηλαδή να καθυστερήσει! Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα! 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Stelalove5 είπε:

Καλησπέρα σας θα ήθελα να σας ρώτησο εχω πιθανή ημεεομινια 16 Μαρτίου του 2018 .και εχω ένσημα 34 του Σεπτεμβρίου του 2016 και εχω 146 ένσημα του 2017 οριστικοποιημένα και αλλα 23 του Νοεμβρίου  του 2017που δεν οριστικοποιήθηκαν.Συνολο 34+146+23=203  Κανονικά πρέπει να κάνω τα χαρτιά μου 19 Ιανουαρίου.  Δούλεψα και τον Δεκεμβριο και Ιανουάριο 5 μέρες Και επειδή εχω συσπάσεις ογιατρός μου έδωσε 10 μέρες άδεια απο 9 του μηνός έως 18 που ειναι σταματήσω  τα ένσημα της αναρωτικης δεν μετράνε σαν ένσημα ; Αν ειναι να κινδύνεψω να χαςω το επίδομα για 2 3 ένσημα να συνεχίσω να δουελψω.Ήθελα να ρωτήσο ποιο πολυ του 16 τα ένσημα τα μετράω κανονικά . 

Μετράνε κανονικά τα ενσημα του 2016.. Απ ότι θυμάμαι πρέπει να έχεις 200 ενσημα τα 2 τελευταία χρόνια από την ημερομηνία τοκετου. Από τη στιγμή που τα έχεις συμπληρώσει είσαι οκ.. Ακόμα κ να μην έχουν οριστικοποιηθεί περιμένεις να οριστικοποιηθούν κ μετά κάνεις τα χαρτιά.. Με το καλό να γεννηθεί το μωρακι σ!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλημέρα σας!!!!

 

Σε περίπου ένα μηνα σταματάω από την δουλειά και ψάχνω λίγο να δω τι πρέπει να δηλώσω για τα επίδομα του ΙΚΑ κλπ....

 

Μπαίνοντας στην πλατφόρμα επέλεξα ότι δεν έχει γίνει ο τοκετός και μου εμφάνισε την επιλογή του επίδοματος κυοφορίας. 

 

Γνωρίζετε τι είναι αυτό το επίδομα????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...